öe Schakel winnaar van scholen viswedstrijd Hockeytoernooi is grote familiereünie T enniscompetitie bijna afgerond 3 Bergruitertjes in Hellendoorn eerste HOLTENS NIEUWSBLAD Wielrenners 'oerend hard' DONDERDAG 3 JUNI 1993 Afgelopen week speelden de dins dag- en de woensdagteams van de Tennisclub Holten hun laatste competitiewedstrijd en de don derdagteams hun zesde. DINSDAG DAMES: Dames-1 4e klas was al kampioen (op punten) en zijn ongeslagen gebleven, ze hebben 30 van de 35 partijen ge wonnen. Dames-2 5e klas is vierde geworden met 18 punten. Dames-3 6e klas werd vijfde met 18 punten en Dames-4 6e klas zesde met 15 punten. WOENSDAG JEUGD: Beide teams, Mix-1 en Mix-2 zijn kam pioen geworden. Mix-1 heeft 35 punten en heeft niet één partij ver loren! Mix-2 heeft 28 punten ge haald. DONDERDAG DAMES: beide teams hebben gewonnen en Da mes-1 (nog ongeslagen) wordt kampioen als ze vandaag winnen van Veenhorst-2 dat één punt ach terstaat, maar ook nog ongeslagen is. Deze week spelen de teams van de donderdag en zaterdag voor de laatste keer en de teams van vrij dag moeten nog twee keer spelen. ZATERDAG JEUGD: Het team van aanvoerder Henrike Beltman, Mix-1 17 jr., is nog ongeslagen en kan dus kampioen worden. Ze moeten dan winnen want het team van Nijverdal staat één punt ach ter hen. ZATERDAG SENIOREN: het dis trictsbureau heeft een uitdraai ge stuurd hoe ieder team na zes keer spelen in de poule staat (plaats 1 is kampioen en plaats 7 of 8 is degra datie): Mix-1 2e kl: 7e degr.plaats; Mix-2 5e kl: le plaats (niet meer in te halen); Mix-3 5e kl: 7e degr .plaats; Mix-4 5e kl: 7e degr.plaats; Mix-5 6e kl: 4e plaats; Heren-1 3e kl: 7e degr.plaats; Heren-2 4e kl: 8e degr.plaats; Heren-3 5e kl: le/2e plaats en Heren-4 6e kl: 3e plaats. DINSDAG DAMES: Holten 1-P.Braband 3: 4-1Holten 2-Hellendoorn 4: 3-2; Holten 3- de Mors 2: 2-3; Holten 4-Wegdam 2: 2-3; WOENSDAG JUN.: Holten 1-Heeten 15-0; Holten 2-TOGO 2: 5-0; DONDERDAG DA MES: Holten 1-Schapekolk2: 5-0; Holten 2- Schapekolk 3: 5-0. SV Holten Jeugdsportkamp SV Holten afde ling voetbal. D- en E-jeugd aanwe zig op vrijdagavond tussen 18.30 uur en 19.00 uur; leiders aanwezig om 18.00 uur. B- en C-jeugd aanwe zig op zaterdagavond tussen 18.30 uur en 19.00 uur; leiders aanwezig om 18.00 uur. Handbal Zaterdag 5 juni: deelname jeugd- teams aan Achilles-toemooi; MA vertrek 10.00 uur; MB vertrek 10.30 uur; JB vertrek 09.00 uur; welpen vertrek 09.30 uur. Zondag 6 juni: heren vertrek 10.00 uur; dames junioren A vertrek 09.00 uur; dames junioren B ver trek 09.00 uur. Sporthal Programma voor de week van 5 t/m 11 juni: Zaterdag: 19 - 20 uur, Aan stoot; 20 - 21 uur, Haan. Maandag: 18 -19 uur, P.C. van Heun; 19 - 22.30 uur, BCH' Dinsdag: 17.30 - 22.30 uur, Mintonette; 22.30 - 23.30 uur, Blauw Wit-zaal; Woensdag: 19 - 22.30 uur, BCH; Donderdag: 20.30 - 22 uur, SV Holten, All Starts. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). Nationale visdag, een wedstrijd moeten vissen en uitgerekend dan wil de vis niet bijten. Pech dus voor de kinderen die zaterdagochtend deelnamen aan de jaarlijkse (basis- Jscholenwedstrijd tussen Holten en Markelo. Een initiatief van hen gelsportvereniging De Rietvoorn Holten/Markelo, die het evene ment ditmaal koppelde aan een viscursus voor de jeugd. Winnaar van de wedstrijd en daarmee trots eigenaar van de wisselbeker werd De Schakel, gevolgd door de Haar- school en Dijkerhoek. Ondanks de tegenvallende vangst toonden de meeste vissertjes zich enthousiast over de hengelsport.' Dat de vis juist nu het er op aan kwam wijzer was, kon de pret niet drukken, ,,'t Blijft toch leuk om te De gastploeg die als twaalfde en laatste eindigt, een complete cam ping waarvoor de gemeente een weekeinde lang een oogje dicht knijpt, semi-veteranen die een dergelijke status allang niet meer verdienen, de burgemeester zelf die voor de afslag zorgt en bovenal een opperbeste reüniesfeer met veel 'wein und gesang'. Het hoort er allemaal bij wanneer de Hockeyvereniging Holten haar Wilde Zwijnen-toernooi houdt. Afgelopen weekeinde was het weer zover. Aflevering zeventien van het Wilde Zwijnen-toernooi gaat als bijzon der geslaagd de annalen van de Hockeyclub Holten in. Geslaagd vanwege de soepele organisatie, vanwege het weer overheerlijke varkensgebraad en vooral ook (even afgezien van de fikse buitjes tegen het scheiden van de markt) vanwege het mooie weer. Dat was met name vorig jaar wel even an ders toen niet alleen de velden, maar ook de tijdelijke camping on der aan de spoordijk overstroom den aangezien de afwatering van de naastgelegen akkers niet geheel naar wens verliep. Uit voorzorg wa ren die op verzoek van de organisa tie dit voorjaar weer op de ouder wetse manier omgeploegd. A propos omploegen, de deelne mers hoefden zich dit jaar niet in te houden om de grasmat in het Sportdal te sparen. „Riskeer ge rust een graspol" had voorzitter Nico van Esmond in het voorwoord van het programmablad zijn gas ten al aangeraden. Nog deze week immers begint de gemeente met een grote onderhoudsbeurt van beide velden. „Mooi op tijd" klonk het snerend uit het Bleiswijkse kamp toen hen dit bericht ter ore kwam. Enkele jaren geleden im mers bleek het hoofdveld nog voor het Zwijnen-toernooi te zijn omge ploegd. Foutje! Maar ook op één veld werd het toernooi destijds soepel afgewerkt. Familiereünie Het tekent de sfeer van dit sportie ve evenement met een hoog gezel ligheidsgehalte. In de loop der ja ren kreeg het steeds meer het ka rakter van een grote familiereünie. Ze komen er zelfs speciaal voor uit Engeland. Zevenvoudig winnaar doen," verzekerde de elfjarige Eel- co van der Wal, die de 'vis-tik' mee kreeg van zijn vader. „Ik Vind het echt schitterend als de dobber zakt en je beet hebt. Voor dat moment heb ik sowieso best een paar uur tjes waterkant over!". Eelco vindt een goede geestverwant in Wendy Ongena (12), dochter van Arie On- gena, die de wedstrijd dit jaar com bineerde met een heuse viscursus voor leerlingen uit de drie hoogste groepen van de veertien basisscho len uit Holten en Markelo. Twee weken voor de schoolwedstrijd startte de Holtenaar met de lessen in de Markelose Haverkamp. Zo'n 150 kinderen gaven ook een week later acte de présence op de tweede bijeenkomst in de Kolschool. Dat de cursus zoveel belangstelling trok zorgde voor verbazing en tege lijkertijd grote vreugde bij de Ne derlandse Vereniging van Sport visfederaties (NWS), die door On gena benaderd was met een ver zoek om lesmateriaal. Voorzien van een videofilm, dia's en cursus boekjes, wist Ongena zijn jeugdige gehoor twee cursusmiddagen lang danig te boeien. Daarbij passeer den technische aspecten als wat voor materiaal, welk aas, hoe er mee om te gaan de revue, maar wijdde hij de kinderen tevens in in de kunst van het vooral diervrien delijk verwijderen van het haakje alvorens de vis voorzichtig terug te zetten in het water. Tenslotte hief 'meester' Ongena de waarschu wende vinger in verband met het milieu: geen rommel achterlaten aan de waterkant en evenmin op zettelijke beschadiging van de na tuur. Voor iedere aspirant visser was er door de medewerking van de firma Albatros een gratis petje en een pakketje hengelsportarti kelen als haakjes, dobber, toprub- ber, uitpeilloodje en een plankje voor het opwinden van het snoer. Vol verwachting meldden 71 sport- vissertjes, onder wie ook enkele meisjes, zich zaterdagochtend vroeg bij de Roudaalterbrug, waar ze aan weerszijden van de brug langs de waterkant werden gesta tioneerd met hengel, maden, lok- voer en al wat dies meer zij. Dat het aantal deelnemers aan de wed strijd minder was dan aan de cur sus, hield verband met de vakan tiedagen die velen elders door brachten. Niet het gewicht, maar de lengte van de vis (vooral brasem en voorn) was bepalend voor de overwinning. Om toe te zien dat de enthousiaste kinderen de zojuist geleerde spelregels van de vissport netjes in acht namen, had De Riet voorn de medewerking van tien leden (de vereniging telt ruim vier honderd leden, red.). De gevangen vissen werden ook door hen opge meten. Twee uur lang was het zit ten, turen en wachten geblazen op dat ene moment, dat voor velen maar niet wilde komen. Het en thousiasme onder de Holtense en Markelose jeugd werd er echter ze ker niet minder om en ofschoon het in verband met het kostenaspect nog de vraag is of De Rietvoorn volgend jaar opnieuw een dergelij ke cursus op touw zet, verwacht Arie Ongena zonder enige twijfel ledenaanwas bij zijn club. De scho lenwedstrijd wordt volgend jaar in elk geval weer op het Rietvoorn- programma opgenomen. Uitslag viswedstrijd: 1. Schakel; 2. Haarschool; 3. Dijkerhoek. Indi vidueel: 1. Ferdi Lichtenberg (28 cm); 2. Leon Offringa (22 cm); 3. Bas Meerman (20 cm)4. Mark Ach terkamp (18 cm); 5. D. Boode (17 cm). De leden van de wielervereniging streden afgelopen week om de 'Oe rend hard' tijdrit trofee. De win naars van de maand april waren ook op 25 mei het snelst. Uitslag tijdrit 6,5 kilometer aan het par cours Helhuizerweg. Heren: 1. J. Boetes 9 minuten en 22 seconden (gemiddelde van 41.64 km/u); 2. H. Beijers op 11 seconden (0.11); 3. B. Visser 0.18; 4. J. Brugge- man 0.38; 5. H. ten Brinke 0.40; 6. R. Rougoor 0.47; 7. W. Tuller 0.518. H. Keizer op 1 minuut (1.00); 9. H. Vasters 1.05; 10. R. Brouwer 1.07; Dames: 1. J. Vasters 10 minuten en 17 seconden (gemiddelde van 37.93 km/u); 2. Y. Franke op 1 minuut en 22 seconden(1.22); 3. A. Snellink 1.23; 4. C. Buyvoets 1.34; 5. M. Berk hof 1.40; 6. B. Ploegmakers 2.25. Triatlon atleet T. Hofhuis liet zien dat hij het onderdeel fietsen goed beheerst. Hij liet tweemaal zijn tijd registeren 9.39 en 9.18. Wageningen (dit keer 'slechts' der de) was er alle zeventien afleverin gen bij en Bleiswijk kwam alweer voor de vijftiende keer. Geen won der ook dat er over gedacht wordt het predikaat semi-veteranentoer- nooi zo langzamerhand maar eens te vervangen door een echt vetera nen-toernooi. Want de vroeger nog noodzakelijke waarschuwing via de omroepinstallatie dat de kinde ren vooral uit de houtwal moesten blijven, is alweer lang voltooid ver leden tijd. Iets wat nog altijd van deze tijd is, is de ludieke prijsuitreiking. Uiter aard had elke gastvereniging weer een passend geschenk meegeno men voor de organisatie, want ook dat is een traditie bij het Wilde Zwijnen-toernooi. Net zoals het fraaie lied waarmee de ploeg van Maarssen afscheid nam van het Sportdal. Gezien het succes van afgelopen weekeinde zullen ook zij er volgend jaar zeker weer bij zijn. De uitslag: 1. Hoco (Oisterwijk), 2. Lochem, 3. Wageningen en Baam, 5. Scherpenzeel, 6. Woerden en Al phen, 8. Zweinenmix (combinatie Holten, Bleiswijk, Hardenberg), 9. Maarssen en Bleiswijk, 11. Harden berg, 12. Holten. Op het concours van Ponyclub De Hertruitertjes in Hellendoorn be haalde het viertal van PC De Berg ruitertjes een eerste prijs in de klasse M. Zij kwamen op een to taal vasn 131pnt. In de dressuur klasse B, categorie D was er ook een eerste prijs voor Brenda Kap- pert met Aram. Erwin Rietberg werd met Bianca tweede in de klasse Z. Op Tweede Pinksterdag gingen de Bergruitertjes op pad naar Bath- men voor het concours van PC De Molenruiters. Hier werd het viertal vierde in de klasse M met 123 pnt. Ook voor individuele leden waren er successen. In de dressuur klasse B, categorie C werd maijan Note- boom vijfde met Amigo en in cat. D was er een vierde plaats voor Anne- miek Bronsvoort met Sandor. In de klasse LI, cat. D werd Danielle van de Kaap tweede met Wendy k en in de klasse Zl, cat. D was er een eerste prijs voor Erwin Rietberg met Bianca. Bij het springen in de klasse B, cat. C werd Chantal Sluiter vierde met Surprise en Maijan Noteboom met Amigo vijfde. In de categorie D behaalde Cindy Vosselman de eer ste prijs met Vaya Con Dios. Ook in de categorie D behaalden Brenda Kappert (met Aram) een derde en Brigitte Heimeriks (met Silvia) een vierde prijs. In de klasse L, cat. C kwam Daniël Sluiter op Blue Thunder met een tweede prijs voor de dag terwijl in de categorie D Danielle van de Kaap met Wendy K voor een vijfde prijs zorgde. Het springen in de klasse Z, cat. D leverde Gerrie Ja ger met Mark een eerste prijs op. Het progressief springen werd in de klasse B, cat. D gewonnen door Marjan Noteboom met Amigo en ook was er een eerste prijs voor Gerrie Jager met Mark bij het jachtspringen in de klasse Z, cate gorie D. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE INGEDIENDE AANVRAGEN OM VERGUNNINGEN, VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN E.D. 1. AANVRAGEN OM BOUWVERGUNNING ZIJN INGEDIEND VOOR: - uitbreiding winkel Dorpsstraat 51-53; - vernieuwen varkensschuur bij Dorperdijk 6; - bouw paardestal/berging bij Boikeldsweg 83; - uitbreiding woning Aaltinksweg 8; - bouw schuur bij Bergmanstraat 24. 2. BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - uitbreiding van de woning/bouw garage-berging Molenbelterweg 19; - bouwen garage/berging bij Bijvanksweg 4; - bouw woning Beusebergerweg 11 4. OVERIGE VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. VOOR: - middenstandsbeurs van 6 t/m 8 oktober 1993; - wandeltocht op 12 juni 1993; - dorpsfeest 1993 op 27, 28, 29, 30 en 31 juli 1993. Voor het Inwinnen van Informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissies financiën en welzijn vergaderen gezamenlijk op maandag 7 juni 1993 om 14.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - buitenschilderwerk Bosschool en Haarschool; - aanschaf onderhoudsapparatuur t.b.v. de tennisbanen; - vervanging gymnastiektoestellen gymnastieklokalen en sporthal; - stedebouwkundige werkzaamheden 1993; - aanpassing subsidie V.V.V. 1992/1993; - concept notitie sociale vernieuwing; - aanschaf alarmapparaten. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 7 juni 1993 om 16.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - gemeentelijk rioleringsplan; - huurverhoging per 1 juli 1993 van gemeentewoningen en gemeenepanden; - definitieve bestrating van een gedeelte van Erve Broekhuis, Erve Joost en de Visscher; - vaststellen meerjarenprogramma restauratie monumenten; - buitenschilderwerk Bosschool en Haarschool; - aanschaf onderhoudsapparatuur t.b.v. de tennisbanen. Degenene die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 7 juni a.s. spreekuur te houden. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 7 juni 1993 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat) Stadsgewest Stendriehoek in ontwikkeling WAAT MOET HET GEBEUREN?? Bundelen van verstedelijking, afstemmen van wonen, werken en voorzieningen; kortom samenwerken en samen wonen in de Regio Stedendriehoek. Daar komt het In het kort op neer in de Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie Stedendriehoek. Wat, waar en hoe? Gebaseerd op de behoefte aan woon- en werklokaties en rekening houdend met landschappelijke en ecologische kwaliteiten, is er een visie voor de toekomst van het Stadsgewest Stedendriehoek opgesteld. Voor de steden Apeldoorn, Deventer en Zutphen worden de gewenste uitbreidingsrichtingen aangegeven. Er wordt vanuit gegaan dat in of bij de drie steden alle woiningbouw en bedrijvigheid zal moeten plaatsvinden. Dat dringt de automobiliteit terug. Het landelijk gebied in de regio moet een sterke eigen functie vervullen en zich kunnen ontwikkelen. Het blijft een open karakter en haar landschappelijke en ecologische kwaliteiten houden. Leefbaarheid staat hoog in het vaandel. De ontwikkelingsvisie „loopt" tot het jaar 2015. Informatie Wilt u meer weten over wat er in de Ontwikkelingsvisie staat, dan kunt u met onderstaande bon de gratis brochure aanvragen. Ook is het mogelijk de nota zelf aan te vragen. Daar zijn wel kosten aan verbonden (15.- verzendkosten). Ook ligt de nota vanaf 1 juni ter inzage in de gemeentehuizen van Apeldoorn, Bathmen, Brummen, Deventer, Diepenveen, Epe, Gorsel, Lochem, Heerde, Holten, Olst, Raalte, Vorden, Voorst, Warnsveld en Zutphen. Op de kantoren van het Gewest Midden-IJssel (Schurenstraat 8a te Deventer) en het Samen werkingsorgaan Oost-Veluwe (Mr. van Hasseltlaan 16 te Apeldoorn) kunt u daarvoor ook terecht. Voorlichtingsbijeenkomst Alle inwoners van de Regio Stedendriehoek worden uitgenodigd de voorlichtingsbijeenkomst bij te wonen, die wordt gehouden op donderdag 10 juni 1993 in de Schouwburg van Deventer, aanvang 20.00 uur. Op deze bijeenkomst zal de Ontwikkelingsvisie worden toegelicht en kunnen er vragen worden gesteld. Inspraak Het geven van een - schriftelijke - reactie op de Ontwikkelingsvisie is mogelijk tot 5 juli 1993. Reacties moeten dan worden gezonden naar: - Gewest Midden-IJssel, Postbus 90, 7400 AB Deventer, of - Samenwerkingsorgaan Oost-Veluwe, Postbus 10111, 7301 GC Apeldoorn. (BON) i Graag ontvang ik de gratis brochure de Ontwikkelingsvisie (f 15.00 plus verzendkosten) i Naam:_ Adres: i i i Postcode:Woonplaats: (deze bon in een open envelop sturen naar: 1 Coördinatiepunt voorlichting Regio Stedendriehoek, 1 Postbus 10111, 7301 GC Apeldoorn. I

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5