Jan Koning jr. houdt eer van familie hoog Ondanks fusies verbeten strijd bij schooltoernooi Blauw achter Wit vist weer het KNVB-net f Tyfoon te sterk voor SV Holten Volop spanning bij jeugdschaak TC Holten heeft 7 titelkandidaten HOLTENS NIEUWSBLAD Onbedreigd biljartkampioen van Holten Musky sluit af met motorgeweld Programma straatvoetbal Uitslag Blauw Wit-verloting Weer winst comb. Jurjens VRIJDAG 21 MEI 1993 In de laatste wedstrijd voor de veldcompetitie leden de heren handballers van de SV Holten een kansloze 27-17 nederlaag tegen Ty foon 2. De gastheren namen al snel een voorsprong met snel aanvals- spel waardoor Holten al bij de rust tegen een 14-6 achterstand aan keek. Daarna speelden de rood zwarten duidelijk beter, vooral aanvallend. Men had echter pech dat drie strafworpen werden ge keerd en Rob Vos tot vier keer toe het houtwerk trof. Dankzij Meino van Beek (goed voor tien treffers) kon Holten de schade nog beperkt houden. In de competitie eindige Holten als vierde in de tweede klas se. De dames senioren speelden uit tegen nummer twee Schalkhaar 2. Holten bood prima partij en stond bij de rust op 4-4. Ook daarna ging het lange tijd gelijk op, maar in de slotfase werd hdt toch nog 9-8 voor Schalkhaar. Holten eindigde Junioren A wonnen naar verwach ting van LHC. In een matige wed strijd leidde Holten bij de rust al met 6-1 en hoewel men daarna iets terugviel, kwam de winst geen mo ment in gevaar: 12-7. Junioren B moest tegen kampioen Karwei/Kwiek aantreden en bood prima partij. Bij de rust werd de schade tot 5-8 beperkt gehouden, maar daarna gingen de gasten over op een offensieve verdediging. Daar had Holten veel moeite mee en het werd dan ook 6-18. Scores: Yvonnen Plantinga 4; Judith Tie- kink, Wendy Meerman 1. Jeugd Meisjes aspiranten A was tegen koploper Voorwaarts duidelijk een maatje te klein. Na een 5-0 rust stand werd met 15-1 verloren. Bij de B-aspiranten een omgekeerd beeld. Holten Mep via een 2-3 voor sprong bij der ust uit naar een 3-9 overwinning. Jongens B moest enige spelers missen uit tegen Apeldoorn en dankzij een beter doelsaldo dan kreeg dan ook weinig kansen. Via Raalte op de voorlaatste plaats, maar nog niet zeker is of daarmee degradatie is afgewend. Scores: Harriet Barveünk, Ineke Leeftink 2; Gerda Busschers, Diny Heijda, Marieke Nijland en Marti Barve- link 1. 6-1 bij de rust werd het een 12-5 nederlaag. De welpen boekten een keurige overwinning op Overwetering. Holten had meer schotkracht en via een 6-2 ruststand werd met 10-2 gewonnen. De beslissing bij de jeugdschakers van de SV Holten is nog steeds niet gevallen. Koploper Rein IJmker speelde tegen Egbert Bouwmees ter een partij waarin beiden om de beurt op winst stonden. Rein ging tenslotte in winnende positie door zijn vlag waardoor hij de kopposi tie nu moet delen met Merijn Of- fringa. Volgende week valt de be slissing als de beide kemphanen tegen elkaar in actie komen. Nu de dagen lengen worden de schaakpartijen steeds korter. In de interne competitie was de laatste partij tussen Eric Mondeel en Ber- tus van Beek al tegen elven afgelo pen. Mondeel gaf in de opening een stuk weg, maar had daarvoor wel een enorme compensatie. Later in de partij miste hij een vermoedelij ke winst zodat uiteindelijk de pun ten werden gedeeld. De uitslagen: Diane Aanstoot- Dick van der Knaap 0-1; Cees OMj- Ton van Oyen 0-1; Gerrit Stevens- Henk van Beek remise; Dinant van Beek-Gerrit Luggenhorst 0-1. Blauw Wit JUNIOREN Vrijdag 21 mei: toernooi Davo in Deventer. F2 (vertrek 08.00 uur); F1 (vertrek 07.45 uur); El (vertrek 07.45 uur) en E2 (vertrek 08.15 uur). De afgelopen weken is er weer heel wat afgetraind om morgen (zater dag) zo fit mogeMjk aan de start te komen van het jaarlijkse straat voetbal-toernooi. 's Morgens om negen uur wordt er afgetrapt voor de eerste poulewedstrijden en 's middags om 15.35 uur volgt de fina le. Het programma is als volgt: 09.00 uur: Vixseboxsestraat-Dijkerhoek; Canada straat-Look; Gaardenstraat-Noordenberg- straat; Kolweg-Landeweerd. 09.33 uur: Borkel8-Köllingserf; Dorpsstraat-I ndus- triestraat; Schoutenstraat-Larenseweg; Beuseberg-Espelo. 10.06 uur: Vixseboxe- straat-Lageweg; Canadastraat-Churchill- straat; Gaardenstraat-Holterbroek; Kol- weg-Erve Joost. 10.39 uur: Dijkerhoek-Bor- keld; Look-Dorpsstraat; Noordenberg straat-Schoutenstraat; Landeweerd- Beuseberg. 11.12 uur: Köllingserf- Lageweg; Industriestraat-Churchillstraat; Larenseweg-Holterbroek; Espelo-Erve Joost. 11.45 uur: Vixseboxsestraat-Bor- keld; Canadastraat-Dorpsstraat; Gaarden- straat-Schoutenstraat; Kolweg-Beuse- berg. 12.18 uur: Dijkerhoek-Köllingserf; Look-lndustriestraat; Noordenbergstraat- Larenseweg; Landeweerd-Espelo. 12.51 uur: Borkeld-Lageweg; Dorpsstraat-Chur- chillstraat; Schoutenstraat-Holterbroek; Beuseberg-Erve Joost. 13.24 uur: Vixse- boxsestraat-Köllingserf; Canadastraat-ln- dustriestraat; Gaardenstraat-Larenseweg; Kolweg-Espelo. 13.57 uur: Dijkerhoek-La- qeweq; Look-Churchillstraat: Noorden- bergstraat-Holterbroek; Landeweerd-Erve Joost. Om 14.45 uur spelen de vier poulewin naars tegen elkaar, waarna om 15.35 de kleine en de grote finale op het programma staan. Zaterdag 22 mei: toernooi Spc. Eef- de. Dl (vertrek 08.00 uur). Vrijdag 28 mei: 19.00 uur mix-toer nooi senioren (ook zaalspelers). Zaterdag 29 mei: 17.00 uur: Meisjes A-Almelo (afscheidswedstrijd meisjes A). B-junioren naar toernooi Spc. Daarle. Handbal Zaterdag 22 mei: Welpendag in Apeldoorn (vertrek 09.00 uur, terug 16.00 uur). Sporthal Programma voor de week van 22 t/m 28 mei: gesloten i.v.m. exa mens. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). Op donderdag 13 mei werd door de plaatselijke rijkspolitie de trek king verricht van de jaarlijkse gro te verloting van de ZW Blauw Wit '66. De winnende nummers zijn: 2360, 2080, 306, 904, 2109,1922,1848, 200, 606, 775, 69, 1288, 2008, 2375, 1168, 1592,1292,21,181,2042,1477, 2016, 2282,825,1923. Alle gewonnen prij zen zijn inmiddels bij de winnaars thuis bezorgd. De finalisten op een rijtje met geheel rechts mevrouw Koning die de beker voor haar man in ontvangst nam en geheel links zoon Jan die eerste werd voor Gert Tuitert tweede van links) en Jan Beumer. Senior was op de finale-avond verhinderd, maar dan is er altijd nog' junior. Jan Koning sr. en Jan Koning jr. zijn de laatste jaren vaste klanten als het om het Biljartkampioenschap van Holten gaat. Nu vader Jan door drukke werkzaamheden vorige week vrijdag niet aan de biljarttafel in café Kalfsterman kon verschijnen, verdedigde zoon Jan de eer van de familie. Al halverwege de avond was het duidelijk dat de nieuwe kampioen van Holten voor de derde keer Koning jr. heette. De biljarter van BV 't Klavier maakte korte metten met zijn tegenstanders Gerrit Tuitert (BV Kalfsterman) en Jan Beumer (BV De Vlishoek) die als tweede en derde eindigden. Koning sr. werd reglementair als vierde geklasseerd. Van de 52 deelnemers (meer dan ooit) waren na vele voorrondes en de beslissende vier poulewedstrij den in verschillende Holtense ca fés uiteindehjk de vier sterksten Het station voor alweer de vijfde vlucht van P V De Bergvliegers was Cambrai. De 325 kilometer lange vlucht was voor de duiven bij een zuidwesten-wind geen probleem. De eerste duiven haalden een ge middelde snelheid van zo'n 90 kilo meter per uur. Ze waren van de gebroeders Jurjens die hiermee weer eens bewezen in een goede vorm te steken. Al drie keer eerder dit seizoen klokten zij de snelste duif. Ook een fraaie prestatie werd geleverd door G. Koetsier. Van de zeven ingekorfde duiven vielen er zes in de prijzen, een prijspercenta- ge van bijna 86%. De uitslag: Combinatie Jurjens (1,9,15,36,45,47); E. Veneklaas (2,10,14,19,31,51); G.J. Koetsier (3,4,16,17,30,40); H.J. Paalman (5,13,22,27,32); W. Aaftink (6.11). over. Daarbij moet worden opge merkt dat al naar gelang de gemid deldes in de competitie de betere spelers met een handicap starten. Aangezien Koning sr. moest afzeg gen maakten zijn zoon, Gert Tui tert en Jan Beumer uit wie zich opvolger mocht noemen van H. Gervedink Nijhuis die vorig jaar met de hoogste eer ging strijken. Al snel werd duidelijk dat Jan Ko ning jr. deze avond in supervorm verkeerde. Niet aMeen won hij zijn eerste twee partijen met over macht, ook zijn moyenne was zo goed dat hij even na tienen van de kenners al de eerste felicitaties in ontvangst kon nemen. Uiteindelijk bleef hij ongeslagen en eiste met overmacht de eerste prijs en de wisselbeker voor zich op. Daarin gegraveerd alle winnaars vanaf 1978, met dien verstande dat zij die verzuimden de aanwezigen een rondje te geven hun naam zullen missen. Jan Koning voldeed wat dab betreft keurig aan zijn ver plichtingen. De uitslagen: J. Koning-G. Tuitert 2-0; J. Beumer-G. Tuitert 2-0; J. Koning-J. Beumer 2-0; G. Tuitert- J. Koning 0-2; G. Tuitert-J. Beu mer 2-0; J. Beumer-J. Koning 0-2.1. en kampioen van Holten Jan Ko ning jr. 8 pnt.; 2. Gert Tuitert 2 pnt.; 3. J. Beumer 2 pnt.; 4. J. Ko ning sr. Door het nieuwe poulesysteem waarbij de vier poulewinnaars doorgingen naar de finale, werd er dit jaar geen 'kleine finale' gehou den. Alle competitieteams van de TC Holten hebben nu vijf keer ge speeld, behalve de vrijdagteams (4x). Jeugdmix-217 jr. verloor met 3-2 verloren en staat nu tweede. Daardoor heeft TC Holten heeft nog zes teams die ongeslagen zijn. Het zaterdag Heren-2 (5e klas)- team kan nog op punten winnen. Afgelopen week wonnen vijftien teams en verloren er dertien. De nog ongeslagen teams zijn: DINSDAG DAMES-1 (4e klas): Dit team met Ria Bogers, Trees Colee, Els Jannink, Wil Speelman en Ine ke Willemsen heeft al zoveel pun ten dat de titel hen niet meer kan ontgaan. WOENSDAG JEUGD MIX-1: Dit team met Theodoor Kuster, Roel Roele, Jidde Wessels en Nynke Scholten heeft vijf keer steeds met 5-0 gewonnen. WOENSDAG JEUGD MIX-2: Dit team met Karlijn Zuethoff, Floor Dikkers, Nisander Brand, Thie- men Stegeman en Emiel Snippert is als enige in hun poule nog onge slagen. DONDERDAG DAMES-1 (4e klas): Dit team met Alie Arendse, Dixie vd Assem, Arnica v.d. Akker, Netty Huiskamp, Derkje Westerik en Riet Schermerhorn is nog onge slagen met 21 punten. In de poule ook nog ongeslagen Veenhorst-2 met 21 pnt. hier moeten ze de laat ste keer tegen spelen, dan zal het erom gaan. ZATERDAG JEUGD MIX-1 17 jr: Dit team met Henrike Beltman, Else Tutert, Doeko Berghuis en Martijn Nijkamp is nog ongesla gen, heeft waarschijnMjk de sterk sten gehad en staat minimaal vier punten voor op de nummer twee. ZATERDAG SENIOREN MIX-2 (5e klas): Dit team met Renée Klijnsma, Ria Thiele, Leo Thiele en Gerard Damink heeft vorig jaar 4e klas gespeeld en is gezakt naar de 5e klas. Nu zijn ze ongeslagen en staan vijf punten voor op de num mer 2. Er zijn drie teams die het waar schijnlijk niet redden. Ze zijn vorig jaar kampioen geworden, spelen nu hoger en staan op een degrada tieplaats. Dat zijn: Zaterdag Mix-1 2e klas, Zaterdag Heren-1 3e klas en Zaterdag Heren-2 4e klas. De andere seniorteams behouden waarschijnlijk hun klasse wel. De jeugdteams hebben geen klasse, ze worden ieder jaar naar sterkte in gedeeld. Uitslagen: DINSDAG DAMES: Holten 1- Dev.LTC 2: 3-2; Holten 2-Schapekolk 3: 4- 1Holten 3-de Snip 10-5; Holten 4-Enter 3: 0-5; WOENSDAG JUN: Holten 1-Ramele 2: 5-0; Holten 2-Dev.LTC 2: 4-1; DONDER DAG DAMES: Holten 1-Goor3: 4-1; Holten 2-Goor 2: 1-4; VRIJDAG HEREN: Holten 1- Lonneker 2:4-1Holten 2-Gr. Driene 10-5; Holten 3-Mossendam 4: 1-4; ZATERDAG JUN.MIX15 jr: Holten 1-Colmschate2:4-1; Holten 2-Colmschate 10-5; MEISJES 15 jr: Holten 1-de Mors 1: 2-3; MIX 17 jr: Holten 1-Dikkers 13-2; Holten 2-Schapekolk 3: 2- 3; Holten 3-Schapekolk 2: 3-2; Holten 4- Drijvers 2: 4-1; MEISJES 17 jr: Holten 1- Ommen 1:3-2; ZATERDAG SEN.MIX: Hol ten 1-Nijverdal 1: 1-4; Holten 2-Schapekolk 3: 5-0; Holten 3-Rijssen 2: 0-5; Holten 4- Schapekolk 4: 1-4; Holten 5-P.Braband 4: 3-2; HEREN: Holten 1-Colmschate 1: 2-3; Holten 2-Heeten 12-3; Holten 3-Goor 3: 5- 0; Holten 4-de Snip 5: 4-1. Tienersoos Musky houdt vrijdag avond 28 mei de laatste bijeen komst van het seizoen. In de kelder van het dorpshuis is dan vanaf 19.00 uur motorclub The Roadrun- ners uit Goor te gast. Naast alge mene informatie over het motorrij den krijgen de Holtense tieners ook een spectaculaire video te zien en bestaat de mogeüjkheid een rondje mee te rijden op een van de motoren. Daarvan zullen enkele bijzondere exemplaren te bezichti gen zijn. De gratis toegankelijk avond wordt afgesloten met een disco die duurt tot 21.00 uur. Hoewel we bij het sluiten van deze krant de uitslag van Spc. Dene kamp-Blauw Wit nog niet konden weten, was het halverwege de na- competitie eigenlijk al duidelijk dat Blauw Wit kansloos is voor promotie. Het kan haast niet an ders of Spc. Denekamp zal na een éénjarig verblijf in de TVB terug keren naar de KNVB, waarmee de Holtense zaterdagclub opnieuw de slag om de nacompetitie mist. Na de 0-3 zege bij Blauw Wit wisten de Denekampers vervolgens Vesos met liefst 6-1 te kloppen. Blauw Wit had nog een kleine kans als het de uitwedstrijd tegen Vesos in de volle winst zou weten om te zetten. Daarvoor heeft het elftal ruim schoots de mogelijkheden gehad, doch toen scheidsrechter Venema voor de laatste keer floot stond er een 2-1 stand voor de HeUendoor- ners op het bord. Evenals in de eerste helft in de thuiswedstrijd tegen Sp. Dene kamp wisten de Holtenaren zich geen raad met de kansen. Met name in de tweede helft, bij een 1-1 stand, stond Vesos met de rug te gen de muur en creëerde Blauw Wit een aantal goede scoringskan sen. De afronding was echter het grote manco. De Vesos-defensie kon zodoende, zij het soms met kunst- en vliegwerk, overeind blij ven. Het werd nog erger voor Blauw Wit toen de thuisclub uit een counter op nogal fortuinlijke wijze wel tot scoren kwam: 2-1. Kort voor afloop leek Leo Aan stoot, die op een sterke wedstrijd kan terugzien, nog succes te heb ben met een hard ingeschoten vrije trap, doch de deze wedstrijd be paald niet sterk spelende Vesos- goalie wist met een goede redding de meer dan verdiende gelijkma ker van Blauw Wit te voorkomen. Toch kunnen de Blauw Witters, mede gelet ook op het feit dat het team met maar liefst vijf invallers moest aantreden - Henri Thalen, Gerald Jansen, Hans Stam, Gerald Jansen en Wim Barveünk gebles seerd en Gerald Meijerink ge schorst - terugzien op een behoor lijke wedstrijd. De invaüers Bert Meijerink, Henri Tijhuis, Jan Nij kamp, Gerben Smid en Dirk-Jan Beldman toonden aan op dit ni veau goed mee te kunnen. In de eerste helft was sprake van een vrijwel geüjk opgaande wed strijd zonder veel kansen. Na twin tig minuten nam de thuisclub on verwacht de leiding door een dek- kingsfout in de Blauw Wit-verdedi ging. Enkele minuten later was het echter al weer gelijk toen na een fraaie aanval over links via André Stam een Vesos-verdediger zich zo in het nauw gebracht zag dat hij zijn eigen doelman passeerde. Blauw Wit ging daarna goed door doch ook in deze fase ontbrak de succesvoüe afronding. Teleurstelling Al met al voor Blauw Wit een te leurstellende afloop. Bepaald on gelukkig ook was het dat juist tij dens in de nacompetitie het bles sureleed zo toesloeg. Er rest de Blauw Witters niets anders dan het volgende seizoen voor de vijfde keer op rij een gooi naar promotie te doen. Daarbij ziet het team zich, naast de overbekende tegenstan ders, geconfronteerd met de degra danten Achilles E. (na één jaar K.N.V.B. weer terug in de T.V.B.) en een oude bekende, te weten Eversberg uit Nijverdal. De basisscholen in Holten mogen dan druk bezig zijn met fusieplan nen, bij het jaarlijkse voetbal- en handbalschooltoernooi viel daar nog niets van te merken. Er werd verbeten om elke bal gestreden. Uiteindelijk werd het eerste team van De Schakel kampioen bij de voetballers en kaapten de meisjes van de Dorpsschool de handbalti- tel voor de neus van de toekomsti ge fusiepartner de Kolschool weg. Drie avonden lang was het een drukte van belang op sportpark Meermanskamp. Jan Victor Dor- las (voor het handbal) en Ger Piek (voor het voetbal) hadden samen met vakleerkracht Mchameüjke oefening Hendri Bronsvoort een druk programma in elkaar gesto ken waarbij iedereen ruimschoots aan bod kwam. Bij het voetballen was daarbij weer gekozen voor ze ventallen op een half veld om zo voor wedstrijden op een gelijk ni veau te kunnen zorgen. Scholen als de Haarsehool en de Dorpsschool traden met liefst drie teams aan, waarbij het derde team vaak uit jongere spelertjes uit groep 6 be stond die op deze manier gelijk waardig partij kregen. In de finalepoule belandden uitein delijk de eerste teams van De Schakel, de Dorpsschool, de Haar sehool en het voor dit soort sportie ve evenementen als dubbelschool opererende Dijkerlo. Pas in de al lerlaatste minuten van het laatste duel passeerde de Schakel op doel saldo de Dorpsschool die tweede werd. Derde werd de Haarsehool en vierde Dijkerlo. De fair play-cup ging wel naar de Dorpsschool. De rest van de eindstand: 5. Kolschool 1, 6. Kompas 1, 7. Kompas 2, 8. Schakel 2, 9. Dorpsschool 2, 10. Haarsehool 2,11. Haarsehool 3,12. Dorpsschool 3. Dat de afdeling handbal van de SV Holten voorafgaand aan het toer- 'nooi nog twee speciale trainings middagen had gehouden, was dui- deüjk te zien aan het niveau tij dens het schooltoernooi. Waarin trouwens ook de leden van de handbalclub er uiteraard bovenuit staken. Zo bleek de keepster van de Dorpsschool in de beslissende finalewedstrijd tegen de Kolschool een niet te nemen vesting. Hoeveel schoten er ook op haar werden afgevuurd, ze stond als een rots in de branding. Bovendien bleken de Kolschool-leerlingen (die aan een gelijkspel genoeg hadden) stijf te staan van de zenuwen met zoveel publiek langs de fijn. Bij de rust resulteerde dat in een 0-3 achter stand terwijl de Dorpsschool de tegenstanders uiteindelijk met 0-5 (en in tranen) achteriieten. Dijker lo, dat vorig jaar nog de handbal beker won, moest nu genoegen ne men met een vierde plaats maar kreeg wel de sportiviteitsbeker. Einduitslag handbal: 1. Dorps- Hef eerste zevental van De Scha kel bleek na een spannende finale de beste ploeg. school (10 pnt.); 2. Kolschool (8 pnt.); 3. Schakel (5 pnt.); 4. Dijkerlo (3 pnt.) 5. Kompas (2 pnt. en beter doelsaldo) 6. Haarsehool 92 pnt.). Voor de sportcommissie van de ba sisscholen staan dit schoolj aar nog twee grote klussen op hef pro gramma. Dinsdag 8 juni wordt de sportdag gehouden en later in juni volgen nog de school-zwemkampi- oensehappen.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9