Niet meer als bok op de haverkist3 «BHW Pluimveebedrijf mag nog twee jaar Champagne voor het zesde van SV Holten Twenhaarsveld in finalewedstrijd Expositie SGH Expositie Balanta- koetjes Collecte Astmafonds HOLTENS NIEUWSBLAD Topscheids rechter Dick Beldman: Ballonvaart triathlon bij Wijziging huisvuiiinzameling Inzameling landbouwplastic 1993. Hinderwet (Wet Milieubeheer) - Ter inzageiegging ontwerp-beschikkingen. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD VRIJDAG 21 MEI 1993 Zaterdag begint hij aan zijn 719e wedstrijd sinds hij in 1974 Holten B2- Excelsior B4 floot. Maar dat is er wel een op een heel ander niveau. Kozakkenboys-Katwijk gaat om het zaterdagkampioenschap van Ne derland. Een wereld van verschil. Ook de mens Dick Beldman is in die jaren veranderd. „Ik spring niet meer meteen als een bok op de Het had niet veel gescheeld of het optreden van Dick Beldman (42) in de eerste klasse van het zaterdag voetbal was tot één wedstrijd be perkt gebleven. Bij zijn eerste wed strijd in het seizoen 1989-1990 werd Holtens sportman van het jaar bij Genemuiden-WOG met bierfles jes bekogeld, zijn auto werd bij het vertrek bespuugd en zijn grens rechters kregen brandende peu ken naar hun hoofd geschoten. Was dat nu waar hij zo lang nar had uitgekeken? Het tekent de gedrevenheid van Beldman dat hij die avond niet meteen om terugzetting naar de tweede klasse heeft verzocht. En spijt heeft hij daar nooit van ge had. Want na vier jaar voor volle stadions van Spakenburg tot Scherpenzeel en van Schevenin- gen tot Maassluis kent 'de gewone jongen uit het Tukkerland' het klappen van de zweep. Hij zat aan een visbanket met Simon Taha- mata, parkeerde zijn auto naast de bolide van KNVB-bons Jo van Marle, ontmoette bekende Neder landers als Leo van der Kroft, Hans Dorjée en Ronald Spelbos en gaf radio-interviews aan Jaap Bax en Ron de Rijk. Kortom, het ooit door hem verfoeide BoBo-circuit heeft ook zijn leuke kanten, weet hij nu. Gewenning „Het is een kwestie van gewen ning. Vroeger hoefde dat voor mij niet allemaal zo. Maar in feite hoort het er wel bij op dit niveau. Ik heb vel opgestoken van de Scheidsrechter-I opleiding in Zeist. Ignace van Swieten was daar mijn docent. Kijk, iedere jonge scheidsrechter kan qua conditie en haverkist. Inderdaad, ik heb me door de scheidsrechterij Ieren afrem men." Wat is gebleven is de bezieling waarmee hij wekelijks op het hoogste amateurniveau zijn partijtje meeblaast. „Alles voor je hobby overhebben. Dat mis ik hier bij de plaatselijke voetbalclubs bijvoor beeld." Dick Beldman: Je fluit r rr jezelf, maar voor de jongens." Tijdens de Triathlon van Holten, op zaterdag 24 juli, is het weer mogelijk een ballonvaart te maken. Vorig jaar maakten ver schillende Holtenaren van de mo gelijkheid gebruik om vanuit de lucht de activiteiten in en rond het dorp te bekijken. De ballonvaart duurt ongeveer anderhalf uur. Af hankelijk van de windrichting wordt er op sportpark Meermans kamp of sportpark 't Vletgoor op gestegen tussen 19.00 en 20.00 uur. Reserveren is mogelijk bij de VW Holten. Passagiers moeten ouden dan 14 jaar zijn. De kosten bedra gen f 350 per persoon. Als bewijs van de luchtdoop ontvangt men na afloop een diploma terwijl er ook een glas champagne op de goede afloop wordt gehven. spelregelkennis wel in de eerste klasse fluiten. Maar er komt meer bij kijken. Omgaan met spanning bijvoorbeeld, omgaan met de pers, samenwerking met je grensrech ters en vooral het tijdig signaleren van onderhuidse spanningen. Mer ken dat er iets broeit, dat is heel belangrijk. Je kunt spelers dan on opvallend laten weten dat je ze in de gaten houdt. Rode en gele kaarten? Die geef ik nauwelijks. Volgens mijn rappor teurs soms te weinig, maar een wedstrijd met veel kaarten is voor mij persoonlijk een dieptepunt. Ik moet het veel meer van mijn optre den in het veld hebben. Andere scheidsrechters dwingen door hun figuur al respect af wanneer ze het veld opkomen. Dat heb ik dus niet. Ik ben niet groot, al wat kalend en heb ook niet zo'n snelle babbel. Een gewone jongen uit Tukker- land, die niet opvalt maar wel de gelijk aanwezig is. En dat is toch de definitie van een goede scheids rechter. Tenslotte fluitje niet voor jezelf, maar voor de jongens." Lovende kritiek De aanpak van Dick Beldman werkt. Erkenning is er nu met de kampioenswedstrijd, maar blijkt ook wekelijks uit de rapporten van de waarnemers. Een gemiddelde beoordeling van 8,19 punten waar 8,5 het maximaal haalbare is maar lovende woorden als 'zelfverze kerd, een persoonlijkheid, duide lijk en resoluut, zeer attent en ge dreven' komen regelmatig terug. Samen met zijn goede conditie en zijn talent om de sfeer van een wedstrijd juist in te schatten maken hem tot een tópper. Maar dat is de administrateur bij Tech nisch Installatiebedrijf Klein Vel- derman niet komen aanwaaien. Nee, Holtense scheidsrechter (die ook nog eens de functie van jeugd- voorzitter van Blauw Wit be kleedt), stelt zijn hele weekpro- gramma af op de zaterdagse wed strijd. Twee keer per week loopt raining, niet te zware voeding voor training en wedstrijd, liefst op vrij dagavond geen bruiloften en par- Beldman al tegen elven om onder weg een tussenstop te maken voor een lichte hap. Ook verder is hij niet plan de andere vaste gewoon tes te veranderen. Dus in de be stuurskamer niet over de wedstrijd praten, zich door de wedstrijdcoör dinator naar de kleedkamer laten brengen, een warming-up om de sfeer te proeven en bovenal zichzelf blijven. „Iedere scheidsrechter heeft zijn eigen stijl en je moet nooit probe ren iemand anders na te apen. Zelf heb ik die heel drukke gebaartjes gaandeweg afgeleerd. Ik hol ook tijen en als het niet anders kan niet meer als een gek achter spe- alleen alcohol vrij bier en op zater- Iers aan. Het meeste doe ik met dag een strak programma dat van stemverheffing. Dat moet ook wel uur tot uur vastligt. Vaste prik Ook voor komende zaterdag wijkt hij daar niet van af. Samen met de collega's Daalmeijer uit Elburg en Krieleman uit Hellendoorn (Dick's vrouw, zijn 80 jaar oude vader en twee broers gaan op eigen gelegen heid naar Werkendam) vertrekt met zo'n entourage rond het veld. Prachtig toch. Nee, ik zou inder daad niet meer terugwillen naar een lager niveau. Hoewel ik enorm veel waardering heb voor al die scheidsrechters die nooit de krant zullen halen, maar wel elke keer weer klaarstaan om een achtste of een C2-elftal te fluiten. Die zijn pas echt onmisbaar .voor het voetbal." Op grond van artikel 17 van de wet op de ruimtelijke ordening heeft pluim veeverwerkingsbedrijf L. Nijland aan de Pasmansweg van de gemeente voor nog maximaal twee jaar toestemming gekregen de bedrijfsactiviteiten voort te zet ten. Zou het bedrijf tegen die tijd nog actief zijn, dan is politiedwang mogelijk. In Nieuw Heeten heeft Nijland echter al grond aange kocht voor de bouw van een nieuw bedrijf. Een deel van Nijlands bedrijf wordt gebruikt voor vleesverwer kende activiteiten. Een verzoek van hem aan de raad om de agrari sche bestemming op zijn bedrijf zodanig aan te passen, dat ook de kippenuitsnijderij kon worden ge handhaafd werd niet gehonoreerd. Óok Gedeputeerde Staten was van mening dat het bedrijf een uitslui tend agrarisch karater moest hou den. Nijland stapte daarop naar de Raad van State. Hoewel burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard Nijland 'een creatieve on dernemer' noemt, wordt met de overbrugging van maximaal twee jaar toch druk op de ketel gehou den. Artikel 17 biedt normaal ge sproken ruimte voor maximaal vijf jaar. De firma Nijland zal worden verzocht om een bouwvergunning aan te vragen voor twee koelunits. De bereiding van advocaat wordt niet toegestaan. De helden van het zesde elftal van de SV Holten die tegen La Première op herhaling moesten en korte metten maakten met de Almeloërs. Voor Holten 6 was er afgelopen zondag champagne na het restant van de kampioenswedstrijd tegen La Première 5. Van het op 22 april gestaakte duel moesten nog 23 mi nuten worden uitgespeeld alvo rens de ware kampioen bekend 'was. Met een stuiterbal op de mid denstip en een 2-1 stand in het voordeel van Holten werd en begin gemaakt met een doelpuntrijk staartje, zo bleek. H. Bronsvoort maakte er al meteen 3-1 van waar na LAP nog terugkwam tot 3-2, maar met doelpunten van H. Scholten en H. Mekenkamp maak te Holten al snel een einde aan de Almelose illusies. R. Egberts maakte er zelfs nog 6-2 van alvo rens LAP vlak voor tijd nog een cadeautjes kreeg: 6-3. Door de korte duur van de wed strijd konden de kampioenen al om twaalf uur aan hun zegetocht door het dorp en omstreken begin nen, muzikaal begeleid door 'spöl- leman Jeurlink'. Om vier stond vervolgens de receptie in de kanti ne op het programma waar het kampioenschap en de promotie naar de derde klasse werden ge vierd met o.a. lovende woorden van de voorzitters van de voetbal afdeling en de supportersvereni ging. Voorzitter A. Meerman van de seniorencommissie zegde toe bij de indeling voor het komende seizoen rekening te houden met deze prestatie. Vervolgens werd de 'Gouden Schoen' uitgereikt aan Hendri Bronsvoort die met 32 doel punten topscorer van het elftal werd. Onder het genot van hapjes en drankjes werd nog lang nage praat over de behaalde titel. Zwemclub Twenhaarsveld nam in Raalte deel aan de eerste van een serie zwemwedstrijden voor niet- startvergunninghouders. Inzet is de Tijenraan-bokaal. De zes beste clubs komen deze herfst tegen el kaar uit in de finalewedstrijd. Of schoon de Holtenaren op geen van de afstanden een eerste plaats wis ten te behalen, waren ze toch nog zo gelukkig om bij de uitslag op de zesde plaats te eindigen waardoor ze zich voor de finale hebben ge plaatst. De'uitslag: 1. De Tippe/Heino; 2. Oostdobbers/Raalte; 3. ZPA/A1- melo; 4. Swol 1894/Zwolle; 5. Olde Vechte/Ommen; Twenhaarsveld- /Holten; 7. Octopus/Heerde; 8. Da- mixa Het Ravijn/Nijverdal. De resultaten van Twenhaarsveld: 25 meter schoolslag: Monique Hoeve 33,1 sec.; Willard Schutter 29,6 sec.; Karin van Beek 27,8 sec.; Teun Hofman 31,8 sec. 50 meter schoolslag: Selma van Beek 51,6 sec.; Freek Knapen 51,2 sec. Marit Lebbink 49,6 sec.; Wilfried te Wie- rik 46,6 sec.; Kim Kortlever 48,0 sec.; Martin Podt 36,1 sec. 25 meter rugslag: Monique Hoeve 41,6 sec.; Willard Schutter 30,8 sec.; Karin van Beek 31,4 sec.; Teun Hofman 55,1 sec. 50 meter rugslag: Alida ter Borg 53,0 sec.; Lars van Zon 52,0 sec.; Rinka Knapen 39,9 sec.; Wil fried te Wierik 50,0 sec.; Marcha Vincent 48,1 sec.; Vincent Door- nink 42,3 sec. 25 meter vrije slag: Monique Hoeve 36,4 sec.; Wiollard Schutter 30,1 sec.; Agnetha Keiler 22,4 sec.; Maarten Koopman 21,7 sec. 50 meter vrije slag: 1. Selma van Beek 46,5 sec.; Lars van Zon 45,7 sec.; Marit Lebbink 40,3 sec.; Michel de Vries 32,4 sec.; Marcha Vincent 42,9 sec.; Vincent Door- nink 31,8 sec. OPENBARE KENNISGVING INZAKE INGEDIENDE AANVRAGEN OM VERGUNNINGEN, VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN E.D. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding woning Köliingserf 21 - verbouw garage Rijssenseweg 7; - uitbreiding keuken en nevenruimten Vrijheidslaan 1 - bouw kap op garage bij Köliingserf 2; 2. Toestemming Is verleend voor de navolgende meldlngpllchtlge bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje bij Sparrenweg 8; - bouw bijkeuken bij Köliingserf 22; 3. Kapvergunnlng is verleend voor: - 1 eik bij Tromopsweg 2; - 7 douglas bij Helhuizerweg 3; - 1 eik in een weiland aan de Schutteweg; - 6 knotwilgen op de percelen I nrs. 437 en 443; 4. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor; - plaatsen reclameborden internationaal folkloristisch dansfestival; - Dijkerhoekse school- en volksfeest op 25, 26 en 27 juni 1993. Voor het inwinnen van Informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het Indienen van eGet k®zwaar" h®roeP3Chrlft Kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeenfese- De containers van maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag) worden geledigd op dinsdag 1 juni. De afgelopen jaren werd in de gemeente Holten in het voorjaar een inzamelingsactie van landbouwplastic gehouden. Als gevolg van onder meer problemen bij de afzet van landbouwplastic is het niet mogelijk gebleken de in- zamelingsaktie voor dit jaar in het voorjaar te houden. In overleg met een inzamelaar is het de bedoeling dat de actie in de tweede helft van dit jaar alsnog wordt gehouden en wel in de maand september. Hierover zal nog nadere Informatie volgen. In afwachting van deze actie wordt geadviseerd het landbouwplastic zolang de bewaren. Wij wijzen u er hierbij nogmaals op dat hier sprake is van bedrijfsafval, dat niet kan worden aangeleverd op de gemeentewerf. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 21 mei 1993 tot en met 4 juni 1993 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevol ge de Hinderwet van: 1Fa. H. Müller en Zn. Keizersweg 41 te Holten. Tot een nieuwe de gehele inrichting (herstelinrichting en stalling van eigen motorvoertuigen annex opslag van goederen en van stoffen voor waterbehandeling) omvattende vergunning; 2. Mevr. D. Bekkernens-Boode, Vijhuizenweg 3 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 3. J. Megelink, Borkeldsweg 95 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensvermeerderingsbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 4. Maatschap Baltus, Langstraat 24 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- jongvee-, meststieren- en mestkalverenbedrïjf, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 5. H. J. Overmeen, Kwintenweg 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 6. F. J. Vorkink, Langstraat 18 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrundveebedrijf en kippen, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 7. A. Jurjens, Raalterweg 49 te Hotten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongevee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie), omvattende vergunning; 8. Fa. H. Stegeman en Zn. Lichtenbergerweg 9 te Hotten tot een nieuwe de gehele inrichting (mestvarkens-, fokvarkens- en melkrundveebedrijf en schapen, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de -staat zijn gediend voor 4 juni 1993 bij Burgemeester en wethouders van Hotten, Smidsbelt 6 7451 BL Holten. In de ontmoetingsruimte van het dorpshuis is tot en met vrijdag 28 mei een tentoonstelling van leer lingen van de Scholengemeen schap Holten ingericht. De exposi tie toont diverse technieken van de vakken tekenen en handenarbeid. Het tentoongestelde werk is van leerlingen uit de bovenbouw. De koetjes en fluitjes, die de Holte- naar Paul Akkerman heeft verza meld in de periode dat hij werk zaam was als ontwikkelingswerker in Westafrika, waar hij leefde te midden van de Balanta-stam, zijn tot en met 6 juni te bezichtigen in het Speelgoed- en Blikmuseum te Deventer.. Er worden vijftig kleinvoorwerpen tentoongesteld en tevens een twin tigtal fluitjes. Daarnaast wordt een door Paul Akkerman gemaakte vi deofilm vertoond. Het museum is geopend disdafg tot en met zaterdag van 10.00 rtot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. In de week van 23 tot 29 mei wordt ook in Holten de jaarlijkse collecte van het Astma Fonds gehouden. Al bijna 35 jaar steunt dit fonds patiënten met astma, bronchitis en longemfyseem. Met de op brengst van de collecte wordt op de eerste plaats onderzoek ver richt naar de oorzaken van deze aandoeningen. Een deel ervan wordt ook gebruikt voor directe patiëntenzorg (zoals revalidatie) en voorlichting. Voorverkoop seizoenabonnementen rekreatiebad Twenhaarsveld Seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaarsveld kunnen nog tot en met 19 mei en als extra en tevens laat ste dag op maandag 24 mei a.s. worden aangevraagd op het gemeentehuis (op werkdagen van 09.00-12.00 uur). Het verdient aanbeveling om gebruikte maken van het aan vraagformulier dat in Holten huis-aan-huis is verspreid. De abonnementen behoeven niet eerst aangevraagd en later afgehaald te worden; u kunt er op wachten! De abonne menten behoeven ook niet persoonlijk te worden afge haald. Schriftelijk aanvragen is óók mogelijk: zend het inge vulde aanvraagformulier met een bankcheque of girobe taalkaart (geen overschrijvingsformulier!) naar het gemeentehuis afd. W.O.P., Postbus 13, 7450 AA Holten. De abonnementen worden u dan toegezonden. De tarieven voor 1993 zijn als volgt: Gezinsseizoenabonnement a. 1e ouder b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar Individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar 33.00 20.00 33.00 Individueel maandabonnement (30 dagen geldig) voor individuele personen vanaf 6 jaar 16.50 (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) Eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar 3.75 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon 3.00 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1993 begint op zaterdag 22 mei (bij zeer goed weer enkele dagen eerder). De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag 07.00-20.00 uur zaterdag 10.00-18.00 uur zondag en 2e Pinksterdag 12.00-18.00 uur ATTENTIE: Seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop ver krijgbaar!

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5