Meetset voor bepalen beste relatieve vochtigheidsgraad Cosmeticapost en Boekpost cadeauverpakkingen PTT Post ErgoSystem van Batavus voor betere houding op dames- en herenfietsen 'Stafion America' nieuwste album Rowwen Hèze schitterende produktie Lees's IN: Handig om een teveel aan vocht in huis te helpen voorkomen Ventilatie Luister's NAAR: TP 20.1 9 Steeds meer mensen gebrui ken homeopatische en natuurge- neesmiddelen. Daardoor neemt ook de belangstelling voor boe ken over deze middelen toe. Bij uitgeverij Elmar te Rijswijk kwam recent de vierde herziene editie uit van de Gids voor ho meopatische en natuur genees middelen. Daarin staan beschrij vingen van ruim 3.000 genees middelen, hun samenstelling en werking, hoe men ze toe kan passen bij ziekten, de leveran ciers en importeurs van de mid delen in zowel Nederland als Belgie, aangevuld met een uitge breid ziektenregister. Wie een bepaalde aandoening heeft kan heel vlot de benodigde pagina met informatie opzoeken, en daar lezen welk middel daar te gen helpt, wat de dosering is en welke verschijnselen bij die aan doening horen. De gids telt iets meer dan 600 pagina's. Voor ie dereen die de voorkeur geeft aan homeopatische en natuurgenees- middelen een zeer bruikbaar na slagwerk. 9 Monsterklok - Dean R. Koontz. Rechercheur Harry Lyon wordt geconfronteerd met een gruwelijke verschijning die hem zijn dood voorspelt. Hij is niet de eerste, niet de enige, maar wel de man die dit angstwekken de wezen kan stoppen. Het we zen dat zich in vele gedaanten vertoont en verandert voor de ogen van zijn slachtoffers. De monsterklok tikt onverbiddelijk door, en als het wezen niet voor zonsopgang vernietigd wordt, zal het kwaad bezit van de wereld nemen.Uitgeverij Luitins- h-Sijthoff. Om vocht in huis te helpen voorkomen is een meetset ont wikkeld, die een hygrometer met een binnenthermometer combineert. Daarmee kan een voudig de bij verschillende bui- tentemparaturen toegestane relatieve vochtigheid worden berekend. Op een tabel op de meetset kan de gewenste relatieve vochtig heid bij verschillende binnen- en buitentemperaturen nauwkeurig worden afgelezen. Bij een bui tentemperatuur van -5 graden Celsius en een binnentempera- tuur van 20 graden Celsius be draagt de relatieve vochtigheid in huis bijvoorbeeld 50%, maar bij een buitentemperatuur van 10 graden Celsius en een binnen- temperatuur van 20 graden Cel sius is een relatieve vochtigheid van 75% aanvaardbaar. Bij de meetset wordt tevens een buiten thermometer geleverd, die een voudig aan de gevel van de wo ning kan worden bevestigd. De enige remedie tegen teveel 'leefvocht' in huis is ventilatie. Daarom zijn er op de achterzijde van de meetset tips voor verstan dig ventileren en een gebruiks aanwijzing opgenomen. Verse lucht is overal nodig waar geleefd wordt, of waar verbranding plaatsvindt door koken of ver warmen. Onder normale woon omstandigheden dient de lucht in de woning eenmaal per uur ver verst te worden, maar bij koken, douchen of baden moet er extra worden geventileerd. Alleen door regelmatig ventileren en te meten kan de relatieve vochtig heid in huis worden bereikt. De Foto: Intertekst - Apeldoorn meetset, een produkt van Rou- wenhorst Energie- en Milieube heer in Apeldoorn, brengt dit eenvoudig en doeltreffend bin nen bereik. Foto's: Batavus - Heerenveen Het nieuwste produkt van fietsenfabrikant Batavus in Hee renveen is de zogeheten ErgoSystem stuurpen. Daarmee kan voor dames en heren de ideale fietshouding op maat worden afgesteld. Hoger en lager, maar ook naar voren of naar achteren. Zo zit men prettiger op het zadel en kan men comfortabeler fietsen. De gekozen instelling wordt vastgezet met een bout, die aan het oog onttrokken wordt door een kunststof afdekkapje. De gehele constructie is van een solide kwaliteit en oogt fraai. Batavus monteert de ErgoSystem stuurpen standaard op een tiental modellen uit de nieuwe fietscollectie. De pennen zijn echter ook los in de rijwielspeciaalzaak verkrijgbaar. De ErgoSystem stuurpen is leverbaar in vier lengten, waardoor dit systeem op elk type fiets (stadsfiets, recreatiefiets, ATB, hybride) kan worden gemonteerd. Precies passend bij ieders persoonlijk fietscomfort. Een inbussleutel en een montage handleiding worden standaard meegeleverd. 9 De mogelijke veranderingen in stand van het ErgoSystem van Batavus in beeld gebracht. 9 Het ErgoSystem zo ingesteld dat men rechtop op de fiets zit. 9 Wie voorover gebogen wil fietsenkan met het ErgoSystem de stand van het stuur aanpassen. 9 Om te berekenen wat de benodigde relatieve vochtigheid in huis is, is een handige meetset op de markt gebracht. De PTT heeft twee nieuwe cadeauverpakkingen uitgebracht. De ene heet Cosmeticapost, de an der Boekpost, Dat is gebeurd in samenwerking met de Stichting Collectieve Propaganda voor het Nederlandse Boek en een drogisten-groep. Cosmeticapost en Boekpost bieden dezelfde mo gelijkheid als de al langer bestaande Flespost en Muziekpost. Men zoekt voor degene aie men wilt verrassen een cadeau uit in de winkel. Ter plekke kan men dan meteen de voorgefrankeer de verpakking aanschaffen. De winkelier en PTT Post zorgen ervoor dat de fles parfum, eau de toilette, roman, herenboek, fles wijn of cd de volgende werkdag waar dan ook in Nederland bezorgd wordt. Deelnemende bedrijven zijn voorzien van een speciale sticker, waardoor zij voor belangstellen den duidelijk herkenbaar zijn. Cosmeticapost kost los van de inhoud, maar inclusief de verzendkosten binnen Nederland f 8,-, Boekpost f 8,50. Foto: PTT Post De roem van de formatie Rowwen Hèze is in ongeveer een jaar tijd tot ongekende hoogten gestegen. Vreemd is dat niet, want de Limburgse formatie leverde ruim een jaar geleden met de cd Boem een puik stukje werk af. Een album rijk aan vlot gespeelde nummers, en met teksten met een Limburgs accent, die zeggingskracht hebben. Vooral de nummers 'Bestel Mar' en 'Kroenen- berg' van dat album waren vorig jaar de favoriet van de diverse radio-makers, en het feit dat 'Bestel Mar' tijdens carnaval '92 zo ongeveer de beste carnavalshit was, hielpen flink de bekend heid èn populariteit van Rowwen Hèze te ver groten. Inmiddels is er het afgelopen jaar amper nog een dorps-, school- of volksfeest in ons land georgani seerd, of Rowwen Hèze trad er als de publiekstrekker op. En waar dat niet het geval was, daar waren de organisatoren wellicht nèt te laat geweest met het boe ken van deze groep. Rowwen Hèze liet inmiddels een nieuw album het levenslicht aanschou wen, 'Station America' genaamd. En wederom leverde Rowwen Hèze een dijk van een album af. Dertien vlot gespeelde nummers staan er op, ook dit keer allemaal overgoten met een Limburgs ac cent, en met teksten met zeg gingskracht van de hand van bandlid Jack Poels. Alle dertien nummers van 'Station America' zijn schitterend om naar te luiste ren, maar als er uitschieters aan gewezen moeten worden, dan gaat de voorkeur uit naar 'Werme Regen', 'Vul Te Lange Gelijje', 'Allemoal Vur Os' en 'Merge Wuurd 't Beter'. De organisato ren van de verschillende feesten in dit deel van het land kunnen het beste bij de eerstvolgende gelegenheid de telefoon pakken om deze top-act vast laten leg gen, want het kan haast niet an ders of ook het komende jaar betekent een optreden van Row wen Hèze zo goed als zeker een geslaagd feest oftewel een volle bak. Station America HKM/CNR. De Dubliners. Een formatie die circa dertig jaar geleden werd opgericht in een achterkamertje van een bekende pub in Dublin: O'Donoghue's. De naam heeft de formatie te danken aan een boek van James Joyce: Dubli ners. Grote bekendheid kreeg de formatie na een optreden tijdens het Edinburgh Festival van 1963, waarop vele toernees volgden. The Dubliners oogstten succes sen in Europa, de VS, Canada, Australië en Nieuw Zeeland. Meer dan 25 albums kwamen er van de formatie uit, die jammer genoeg in de dertig jaar van haar bestaan twee leden verloor. Der tig jaar de Dubliners vormde voor Phonogram voldoende aan leiding om het beste materiaal van deze Ierse formatie op een dubbel-cd te zetten: 'The Dubli ners 30 years - A - Greying'. Daarop staan in totaal 30 num mers, met daaronder hits zoals 'Whisky In The J ar', 'Sands Of Sudan', 'The Rose', 'The Death Of The Bear', 'The Pool Song' en 'The Auld Triangle'. The Dubli ners, ze schreven een wel heel bijzonder hoofdstuk in de ge schiedenis van de folk-muziek. O Bruce Springsteen is een ar tiest Van topformaat. Wie het boekje bij z'n nieuwste album 'Bruce Springsteen in concert' (unplugged) doorbladert ziet meteen al z'n albums fraai op rij 'Human Touch', 'Lucky Town', 'Tunnel Of Love', 'Born In The USA', 'Nebraska', 'The River', 'Darkness On The Edge Of Town', 'Born To Run', 'The Wild', 'The Innocent The E Street Shuffle' en 'Greetings From Asbury Park, N.J'. Alle maal albums waarmee Spingsteen geschiedenis schreef. En dat doet hij opnieuw met dit meesterlijke unplugged album, waarop zijn fans formidabele nummers te genkomt zoals 'Red Headed Wo man', 'Darkness On The Edge Of Town', 'Human Touch', 'Lucky Town' en 'My Beautiful Reward'. Unplugged-versies uit brengen is tegenwoordig hele maal in dankzij MTV, maar ze ker bij Springsteen is het uitbren gen van dit speciale album meer dan terecht. Columbia/Sony. Het kon haast niet anders of platenmaatschappij Magnum- /Sony moest na het uitbrengen van de dubbel-cd She, met daar op het beste van de dames pop sterren, volgen met een soortge lijk album, maar ditmaal met het beste werk van de heren popster ren. Een al te grote gok was het niet meer nadat She z'n waarde bewezen had. En ja hoor, 'He' was amper uit of de dubbelaar schoot omhoog de album-hitlijst in. 'He' bevat in totaal 36 liedjes, gebracht door artiesten van we reldformaat. Dat Chris Rea met 'Josephine' opgenomen is is zon der meer een terechte beslissing. En wat te denken van 'This Time' van Neil Diamond en 'Fragile' van Sting, die mogen toch even min ontbreken? Verder gaat het met Lou Rawls met 'When The Night Comes', Terence Trent d'Arby met 'Sign Your Name', Willy Deville met het excellente 'Hey Joe', A1 Jarreau met Teach Me Tonight', Peter Cetera met 'Glory Of Love', Art Garfunkel met 'I Only Have Eyes For You', Barry White met 'Just The Way You Are' en George Michael Elton John met 'Don't Let The Sun Go Down On Me'. Kortom, een album dat nèt zo lekker smaakt als het ijsje met dezelfde naam... De vraag die nu rest is, wat volgt na She en He...? De reden waarom schrijver dezes nooit en te nimmer een poging zal doen Italiaans te leren, is dat hij bang is erachter te ko men waar de teksten van de lied jes van Eros Ramazotti over gaan. Zo lang dat onbekend is kan hij eindeloos blijven genieten van het werk van deze Italiaanse zanger, zonder zich te hoeven bekommeren over de vraag of de teksten wel zinvol zijn. Naar het werk van hem moet je gewoon luisteren, genieten, en je verder niets afvragen. Wie op deze wijze ook te werk gaat bij hhet beluis teren van Eros' nieuwste cd, 'Tutte Storie', komt dertien nummers achter elkaar geheel aan zijn of haar trekken. Toppers van 'Tutte Storie' zijn 'Cose Del- la Vita', 'In Compagnia', 'Favo- Eros Ramazotti ..Tutte Storie... Foto:Ariola la' en 'Silver E Missie'. Met 'Tut te Storie' bewijst Eros Ramazotti wederom zijn kwaliteiten, waar van inmiddels miljoenen fans in Europa maar ook in Amerika meer dan overtuigd zijn. Ario- la/BMG. 9 Uiteraard namen de leden van Rowwen Hèze zelf de eerste exemplaren van Station America' in ontvangst. Foto: CNR

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 13