(Gezondheid UNTVÉ wedda Beenklachten! Selenium. Wel doen... niet doen? Probleemloos zonnen zonder huidirritatie Uw kind ziek? Homeopathie kan uitkomst bieden Word geen brekebeen! Oud worden met een jong uiterlijk Prikkelbaar of pijn vóór de menstruatie? Blessures: koele of warme geneesmiddelen? Dorpsstraat 96 -Enter Dorpsstraat 10 -Holten VRIJDAG 21 MEI 1993 Leverancier voor alle ziekenfondsen. kbmkmu vimrwmom: ms&tuam mm w- ■sgmvmd ONDERLINGE MARKELO Tel: 05476-2020 Kerkplein 7 7475 AE Markelo Doorbraak bij zonneprodukten VERZEKERINGEN JL-J In de ontwikkeling van baby tot puber maakt elk kind de nodige ziekten en ontwikkelingen mee. Als ouder kunt u veel lichte aandoeningen zelf behande len, natuurlijk met enige kennis van zaken. Steeds meer ouders kiezen daarbij voor een natuurlijke geneeswijze, zoals homeopathie. Homeopathische geneesmid delen blijken juist voor kin deren bijzonder geschikt. Ze zijn veilig en vertonen geen bijwerkingen. Homeopathie onderdrukt de klacht niet, maar stimuleert de eigen af weer van het lichaam. Daar bij blijkt dat kinderen heel goed reageren op homeopa thische geneesmiddelen. Van het homeopathie-merk VSM zijn zelfs speciale kin dermiddelen verkrijgbaar. Dit zijn kleine tabletjes, die neutraal smaken en snel smelten in de kindermond. Kindcrmiddelen Het homeopathische kinder middel waar jonge ouders het eerste mee in aanraking komen, is meestal Chamo- dent. Dit middel verlicht de tand- en oorpijn tijdens het doorkomen van de tandjes. Heeft uw kind door het kille voorjaarsweer een verkoud heid of griepje opgelopen? Dan is het middel Nisykind, de kinder variant van Nisy- leen, een goede keuze. De homeopathische bestandde len zijn speciaal afgestemd op het kinderlichaam. Voor een slijmhoest of blafhoest is er Tussikind. Ook dit zijn kleine tabletjes, die handig te doseren zijn. Vatbare kin deren krijgen een betere weerstand als u ze Caltrivat geeft. Dit middel is tevens nuttig voor een goede botop- bouw. Spijsverteringsstoor nissen, zoals diarree en bra ken, kunt u behandelen met Kindigest. Is uw kind ze nuwachtig of onrustig of slaapt het slecht, dan is Kin- dival een aanrader. Kindergids De homeopathische behan deling van tientallen kinder ziekten en kwaaltjes staat beschreven in De Homeopa thische Kindergids. Voor 14,90 is deze gids ver krijgbaar bij apotheek, dro gisterij en de boekhandel of rechtstreeks te bestellen bij Uitgeverij Homeovisie. Voor meer informatie over ho meopathische produkten en boeken kunt u (gratis) bel len met de VSM Homeopa- thielijn: 06 - 099 66 62. Vraagt u dan meteen de gratis folders aan. Botontkalking ofwel osteoporose komt bij zeer veel vrouwen voor en begint doorgaans tijdens de over gang. Tijdens die periode stokt de aanmaak van het hormoon oestrogeen en neemt het lichaam minder calcium op. Eén op de vier vrouwen heeft na haar zestigste last van ingezakte of gekneusde wervels. In Nederland bre ken naar schatting jaarlijks enkele tienduizenden vrou wen een heup. Mannen be horen ook tot die groep, maar bij hen begint het vaak op latere leeftijd en komt het wat minder vaak voor. Toch kunt u het pro ces vertragen of stoppen. Maar voorkómen is natuur lijk het beste! Voldoende zuivelprodukten en lichaams beweging staan daarbij cen traal. Na een mild wintersei zoen kijken we halsrei kend uit naar de lente en zomer. Op allerlei plekken worden de nodi ge voorbereidingen ge troffen. Als de eerste warme zonnestralen zich aandienen, geniet iedereen er met volle teugen van. Maar toch mogen we niet al te lichtzinnig met de zon omspringen. De zon geeft ultra-violette straling af die is onderver deeld in UV-A en UV-B. Wie zich zonder goede bescher ming langdurig blootstelt aan de zon weet dat zonne brand of allergische reakties het pijnlijke gevolg kan zijn. De meeste zonnebrand artikelen bieden daartegen een vorm van bescherming. voldoende) tegen UV-A (A aging vroegtijdig verou deren van de huid). Door de steeds dunner wordende ozonlaag krijgen de ultra violette stralen steeds meer vrij spel. Het is dus van het allergrootste belang dat we onze huid tegen deze scha delijke effecten optimaal be schermen. "Natuurlijk" zonnefïlter De Sun E45 produkten van Dr. E. J. Swaab houden ter dege rekening met alle ne gatieve effecten van een zon nebad. Sun E45 bevat name lijk één niet-chemische zon- nefilter dat naast bescher ming tegen UV-B ook de schadelijke gevolgen van UV-A (rimpelvorming) te gengaat. Het bevat geen kleurstoffen en is ongepar fumeerd zodat het zelfs door de gevoeligste kinder- of 'volwassen' huid kan wor den verdragen. De zonne brandserie bestaat uit twee milks (factor 8 en 15) en een blocker-cream (factor 25), die geschikt zijn voor alle huidtypen. Alle produkten zijn klinisch en dermatolo gisch getest, maar niet op dieren. Daarbij zijn ze zui nig in gebruik zodat ze makkelijk een hele zomer lang mee gaan. Niet alleen in de zon moet de huid met zorg worden behandeld, maar ook daarna. After-Sun E45 helpt uitdrogen en ver vellen te voorkomen zodat u langer en mooier bruin blijft. Uitgebreide informatie* over Sun E45, met een spe ciale actie voor gratis strandtas, staat in een gra tis folder die u kunt aanvra gen bij Crookes Healthcare B.V., Postbus 290, 1200 AG Hilversum. Elastische steunkousen leveren wij u in vele uitvoeringen en maten ook panty's en maatwerk. Deskundig advies. VERZEKERINGEN? PRAAT EERST EENS MET ONS! Als zelfstandige ondernemer wéét u hoe belangrijk 'onderlinge' solidariteit is. Daarom kunt u voor uw verzekeringen het beste terecht bij een maatschappij die dat ook weet. Univé, dus. Univé is een samenwerkingsverband van meer dan honderd zelfstandige Ondcrlingen in heel Nederland. Van oudsher hebben de Ondcrlingen nauwe banden met 'de mensen van het land'. Dat is ook te merken aan de vele speciale, scherp geprijsde verzekeringen voor ondernemers: tractor, landbouwwerktuig, rechtsbijstand, (milieu-) aansprakelijkheid, bedrijfsschade, bedrijfsinventaris, rundvee, arbeidsongeschiktheid etc. Bij Univé staal de verzekerde altijd centraal, niet het streven naar winst. En dat merkt u aan de premies en de service! Kies voor de Univé-Onderlinge. Kom eens langs of bel ons. We zijn er immers voor u! Over het algemeen geldt die alleen tegen UV-B (B - ver branden), maar niet (of on- Zal ik nou wel een voedingssupplement met sele nium gebruiken of zal ik alles bij het oude laten en er maar vanuit gaan, dat mijn dagelijkse voeding wel goed genoeg is. Een voedingssupplement met selenium blijkt namelijk het risico op bloedstolsels te kunnen verminderen. Selenium zou mogelijker wijs ook de kans op bepaalde vormen van kanker kunnen verminderen, volgens een nieuw Neder lands onderzoek, dat in januari 1993 gepubliceerd werd door de Nederlandse Kankerbestrijding. Natuurlijke crème geeft rimpels geen kans Melkvrij dieet Ook wanneer melk geen deel uitmaakt van de voe ding is Calcium-plus een volledige aanvulling. Naast kalk zit er ook vitamine B2 in. Sojamelk bevat onvol doende kalk en B2 en daar- Rimpeis en kraaiepootjes, voor veel vrouwen een ergernis die hoort bij het ouder worden. Toch zijn er vrouwen die oud worden met een jong uiterlijk. Wat is hun geheim? Dure cosmeticaprodukten of mis schien een face-lift? Eenvoudiger en goedkoper is het gebruik van een goede crème op natuurlijke basis. Calcium-plus, volledige aanvulling In veel gevallen, zoals in de overgangsleeftijd, bij begin nende botontkalking, tij dens zwangerschap en borstvoeding is aanvulling in de vorm van een prepa raat aan te raden. De voe ding kan dan de aanbevolen hoeveelheid niet meer dek ken. In die gevallen is Cal cium-plus het aangewezen preparaat. Het vult namelijk niet alleen kalk aan, maar ook vitamine D dat ervoor zorgt dat calcium beter door het lichaam benut wordt! Vi tamine D is ook belangrijk voor mensen die weinig bui ten komen, want zonder UV-straling kan het lichaam geen vitamine D produce ren. om is het belangrijk naast dit produkt ook Calcium- plus te gebruiken. Om het algehele welbevinden te be vorderen en te ondersteunen vult het ook ijzer, vitamine C, en enkele B-vitamines aan. Jong beginnen Tot het 35ste levensjaar maakt het lichaam botweef- sel aan. Wanneer je dan veel bot hebt opgebouwd, zullen de gevolgen van botontkal king na de overgang langer kunnen worden uitgesteld. Na die leeftijd zorgt een goe de kalkvoorziening ervoor dat er zo min mogelijk bot- weefsel wordt afgebroken. Calcium-plus is verkrijgbaar bij drogisterij, apotheek en reformhuis. Voor meer in formatie kunt u (gratis) bel len met Pharmafood: 06 - 0995522. bindweefsel. Rhus Toxico dendron (gifsumak) staat bekend om zijn pijnstillende werking. Tenslotte bevat het Ledum (moerasrozemarijn), Ruta (wijnruit) en vooral Arnica (wolverlei) tegen blauwe plekken, Midal Groen is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie of een gratis monster kunt u schrijven naar: Sterling Health, Antwoordnummer 736, 2000 VC Haarlem. Wilt u dan wel aangeven wat u nu gebruikt en waarom u Midal Groen gaat proberen. Veel Nederlanders nemen nu extra selenium in, maar kijk goed uit bij het kiezen van seleniumtabletten. Want als u de tekst op de achter kant van het doosje niet goed leest, dan loopt u de kans thuis te komen met een seleniumprodukt dat bij na niet door het lichaam op genomen wordt en dat daar om onvoldoende beschermt tegen bijvoorbeeld hartziek ten. Een gebruikerstest met tien seleniumprodukten laat zien, dat het lichaam één bepaalde soort selenium be ter opneemt dan alle andere, namelijk het natuurlijke 1-selenomethonine. In deze vorm komt het ook voor in het preparaat Bio-Seleen Zink van Pharma Nord, dat verkocht wordt bij apothe ken, drogisten en in reform zaken. Selenium tekort Als vele voedingsdeskundi gen aanbevelen om extra se lenium in te nemen, komt dat door het lage selenium- gehalte in het Nederlandse voedsel. Het gemiddelde is 45 microgram per dag, ter wijl in veel landen 300 mi crogram via het voedsel in genomen wordt. De Nederlandse landbouw grond behoort tot de meest selenium-arme gebieden ter wereld, want de ijstijd, sa men met verontreiniging, zure regen en kunstmest, hebben dit mineraal aan de grond onttrokken. In Fin land, waar het seleniumge- halte in de grond eerder net zo laag was als in Neder land, trok de overheid daar uit de consequentie: ze stel de het verplicht om sele nium aan kunstmest toe te voegen. In Nederland moet iedereen er zelf voor zorgen genoeg selenium binnen te krijgen. Vis, lever en nieren zijn goe de bronnen van het waarde volle spoorelement. Boven dien nemen veel mensen voor de zekerheid elke dag een tablet Bio-Seleen Zink in. Voor meer informatie, bel de Bio-Voedingssupplementen- lijn: 08385 - 52760. Teunisbloemolie biedt natuurlijke oplossing Rimpels en kraaiepootjes kunnen op verschillende manieren ontstaan. Perso nen met een levendige mi miek hebben vaak gewoonte- rimpels. Ook oververmoeid heid, zorgen en ziekte kun nen rimpels veroorzaken. Uitdroging door te veel zon licht of een te droge atmo sfeer in huis zijn andere boosdoeners. En tenslotte natuurlijk het verouderings proces. Daardoor verliest de huid gaandeweg haar elasti citeit en vocht. De schade kan binnen de perken blij ven, wanneer de huid goed wordt verzorgd. Dat is niet alleen belangrijk vanuit cos metisch oogpunt, maar ook omdat de huid een aantal belangrijke functies vervult. De huid is onder meer een uitscheidingsorgaan en draagt er toe bij dat het li chaam op de juiste tempera tuur blijft. Het spreekt van zelf dat een zo belangrijk orgaan een goede verzor ging verdient. Een gezonde leefwijze vormt de basis. A. Vogel's Crème Symvita biedt daarnaast de huid extra on dersteuning, waar eigenlijk niemand zonder kan. Huid blijft langer jong A. Vogel's Crème Symvita is speciaal ontwikkeld voor de ouder wordende huid. Deze natuurlijke crème vertraagt het ontstaan van rimpels en kraaiepootjes. Een belang rijk bestanddeel van Crème Symvita is een extract van de plant Symphytum offici nale, betér bekend onder de naam smeerwortel. Deze plant heeft een samentrek kende werking en bevordert de doorbloeding. Ook het driekleurig viooltje is terug te vinden in deze crème. Dit bloempje wordt van oudsher toegepast ter bevordering van een zuivere huid. Een derde belangrijke plant is de centella asiatica. Deze plant verbetert de vorming van collageen en verstevigt daar door de huid. A. Vogel's Crème Symvita is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformhuis met drogisterij-erkenning. Bel voor meer informatie: A. Vo gel's Infolijn: 05250 - 5237. Sinds enige tijd is er een homeopathische gel voor de behandeling van pijnlijke aandoeningen van pezen en gewrichten zoals verrekkingen, verstui kingen, lichte kneuzingen en blauwe plekken. Het zonder recept verkrijgbare geneesmiddel bevat 5 plantaardige extracten en is in samenwerking met fysiotherapeuten ontwikkeld. Dit middel, Midal Groen, is afkomstig van de makers van het ver trouwde Midalgan. Koel of warm? Vanuit de praktijk blijkt het van groot belang te zijn na te gaan of men met warmte of juist koelte moet behande len. Een verstuikte enkel mag men bijvoorbeeld nooit warm behandelen! Maar voor vastzittende koude spiermassa's bij spit of ge wone spierpijn is warmte juist het beste. De bloedva ten worden hiermee verwijd, de bloedsomloop gestimu leerd, waardoor de afvalstof fen sneller worden afge voerd. Fysiotherapeuten Omdat er ook veel behoefte is pijnlijke aandoeningen zoals verrekkingen en ver stuikingen koel te behande len, is Midal Groen in sa menwerking met fysiothera peuten ontwikkeld. In een onderzoek bij 526 fysiothe- rapie-praktijken, waar 5634 behandelingen plaatsvon den, werd bij 77% een goed resultaat waargenomen. Het werd bij een groot aantal verschillende blessures toe gepast van serieuze aard waarbij koelte nodig was zo als: verrekkingen, verstui kingen, achillespeesblessu res, littekenweefsels, blauwe plekken, kniebandletsels, peesontstekingen, zweepsla gen, polsblessures en enkel bandbeschadigingen. Plantenextracten Homeopathie versterkt het zelfgenezend vermogen van ons lichaam en Midal Groen bevat de 5 belangrijke plan tenextracten om dit te berei ken. Symphytum is bereid uit smeerwortel en heeft een stimulerende werking bij de vorming van nieuw bot- en kent het wel. Die dagen vóór de menstruatie. Je bent prikkelbaar, kunt minder hebben en hebt last van zeurende pijnen. Of erger. De een is huilerig en onevenwichtig, de ander klaagt over hoofd- en ge wrichtspijn of pijnlijke borsten. Kortom, je maakt als vrouw een rotperiode door. Week voorafgaand Vanaf nu kunt u deze verve lende situatie aanpakken. UltraVit Teunisbloemolie zorgt er namelijk voor dat de lichamelijke ongemakken van die dagen minder aan dacht vragen. Teunisbloem olie is een natuurlijke olie, die in een capsule wordt in genomen. Als u één week voor de menstruatie 3 maal daags 2 capsules inneemt, zult u het verschil merken. En dat is natuurlijk wel zo'n prettig gevoel. Natuurlijke oplossing UltraVit Teunisbloemolie be vat natuurlijke bestandde len. De capsule-inhoud be staat uit pure Teunisbloem olie met een hoog percenta ge gamma-linoleenzuur (GLA), een meervoudig on verzadigd vetzuur, en na tuurlijk vitamine E. Naast de algemene werking heeft de natuurlijke vitamine E ook nog een activerende in vloed op de werking van de Teunisbloemolie. U voelt zich hierdoor geestelijk en lichamelijk beter. Door de natuurlijke opbouw van dit preparaat heeft UltraVit Teunisbloemolie geen bij werkingen. UltraVit Teunis- bloèmolie is er in een ver pakking van 40 capsules (voldoende voor 1 maand) en is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis. Voor gratis informatie kunt u een briefje of kaartje stu ren naar: Kernpharm B.V.y Antwoordnummer 33, 5460 VB Veghel.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11