Nog één keer The Sensation Rockets Schakers willen af van 'heen en weer -effect Drie Vrouwleu bij 30 jaar Bejaardensoos DIT BLAD STAAT IEDERE WEEK VOL MET INTERESSANTE AANBIEDINGEN Geanimeerde kampioensreceptie Jaaragenda Holtens jaren '60-trots 27 juni in Dijkerhoek OPEN DAG Expositie Balanta- koetjes BIJ ASPERGE-KWEKER GAIT JAN DE TUINMAN DONDERDAG 13 MEI 1993 HOLTENS NIEUWSBLAD Natuurlijk, Liverpool had The Be atles, Den Haag: The Tee Set en Q65 en Peter Koelewijn and his Rockets maak ten vanuit Brabant het land on veilig. Maar in Holten telde in de woelige jaren zestig toch maar één band: The Sensation Rockets. Of het nu de Twistkampioenschap- pen bij Vosman waren, de destijds enorm populaire Teenagershows in zaal Amicitiae, een feestavond van de Holtense ULO of de jaar lijkse Braderie-optredens in een tent op Kalfstermansweide, The Sensation Rockets mochten niet ontbreken. Amper vijf jaar be stond deze roemruchtige Holtense nozemband, maar in die tijd werd wel een legendarische naam opge bouwd tot ver in de regio. Zondag 27 juni maken ze nog één keer hun opwachting in de feesttent in Dijkerhoek waar het 100-jarig be staan van het School- en Volks feest wordt gevierd. MEI 15 mei: Bloemenmarkt; concert HMV-jeugdorkest. 20 mei: Hemel vaartsfietstocht De Schure; Concours Hippique PC De Bergruitertjes. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi; opening zwembad Twenhaarsveld. 23 mei: Allard v. Bruggentoernooi. 24 mei: Raadsvergadering. 29 en 30 mei: Wilde Zwijnen-toer- nooi Hockeyclub Holten. JUNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 15/17/21/23/25 juni: Fietsvierdaag se. 25/26/27 juni: 100 jaar School- en volksfeest Dijkerhoek; Live optre den Fratsen en Chelsea girls bij De Schure. 26 juni: Midzomernachtfeest De Schure. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. Het begint allemaal als The Silver Stars op een schoolfuif van de ULO. De tieners Henk Broekmaat, Herman Gazan, Henk Littink, Tonnie Brands, Frits Oosterkamp en Jan Sluiter vallen met hun ver tolkingen van o.a. The Beatles, Paul Anka en Buddy Holly zo in de smaak dat besloten wordt een band op te richten. Het is oktober 1961. The Sensation Rockets zijn geboren. Holten siddert op haar grondvesten. Dat waren nog eens tijden. Met een krakkemikkige installatie in een even krakkemikkig busje de regio in. Van De Zon in Goor naar De Zwaan in Wierden, dan weer op de thuisbasis Amicitiae waar de Tee nageravonden nog wel eens in een massale knokpartij eindigden en tussendoor ook nog een contract afwerken met een disco-eigenaar in het Duitse Nordhorn. Het waren wilde tijden waarin de in Duitsland 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 27 september: Liberaal café WD (mw. Jorritsma); Raadsvergade ring. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 6/7/8 oktober: Najaarsbeurs HHV. 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint; Diepe Hel Holterber- gloop. NOVEMBER 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 22 november: Raadsvergadering. 27 November: Najaarsconcert HMV. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. 1994 aangeschafte condooms op de te rugweg werden opgeblazen en trots uit de raampjes werden ge hangen. Dat al die optredens niet onopgemerkt bleven, bleek in 1965 toen de groep in Hilversum radio opnames maakte voor de KRO. Bezetting The Sensation Rockets ondergin gen door de jaren heen nogal wat wijzigingen. Henk Littink vertrok al in oktober 1962 en kreeg als opvolgster zangeres Ans Beumer uit Rijssen die op haar beurt in augustus 1963 de groep weer ver liet. Met name de zangcombinatie Ans Beumer met Henk Broekmaat (alias Géne Torté) kreeg elke zaal weer plat. Vooral wanneer Géne zijn Four Twisting Girls had mee gebracht. Ook Arie Janssen en Herman Oolbekkink maakten kortstondig deel uit van The Roc kets, terwijl Frits Dollekamp de laatste twee jaar meemaakte tot de opheffing in augustus 1966 toen de rol van echtgenoot en huisvader voor de bandleden de boventoon ging voeren. Vooral door de vele Teenager shows die destijds in de weekends werden gehouden, kreeg de mu ziek uit die pioniersjaren van de rock-and-roll veel bekendheid. Goud van Oud Ook op de Goud van Oud-avond in Dijkerhoek zal op zondag 27 juni uit het rijke jaren zestig-repertoire worden geput. Met natuurlijk mu ziek van The Beatles en The Rol ling Stones, maar ook nummers van The Swingin' Blue Jeans, The Kinks, Little Richard, Roy Orbi- son en Nederlandse groepen als The Shadows en ZZ De Maskers. Kortom: terug naar de tijd van vetkuiven, bordeelsluipers en no zemjasjes, want naast The Sensa tion Rockets komen ook The Tee Set, Peter Koelewijn en Chris "I'm a Yesterday Man" Andrews naar de tent in de wei naast Het Bonte Paard die ongetwijfeld barstensvol zal zijn. Hemelvaart 20 mei met o.a. 7.30 uur pannekoek voor vroege vogels 10.00 uur asperges proeven, bereid door een bekende chefkok. 10.00 uur scharrelslager aanwezig, met informatie over lekker vlees. De gehele dag, demonstraties asperges steken en sorteren. Wijnadviezen van de slijter. Informatie en rondneuzen bij de leefwijze van het scharrelvarken. Holterweg 136, tel. 05704-14 33, Oude Molen bij Bathmen. Mannenmode Holten, in 't Centrum Tel. 05483-6 13 97 Ma. gesloten. Do. koopavond. Parkeren naast de zaak. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 4 juli: Concours LRV De Bergrui- ters. 5 t/m 9 juli: Zwemvierdaagse 6 juli: Hoolter Oamd (Togaclub). 19 juli: Raadsvergadering. 20 juli: Hoolter Oamd (Qkia) 24 juli: Triathlon Holten. 26 t/m 29 juli: Kindervakantie week Socuwe. AUGUSTUS 8 augustus: Holterbergrit, motor toertocht; De Boer Op. 10 augustus: Hoolter Oamd (Pim pelavond). 14 augustus: Schuredag; Jong veekeuring KOC. 24 augustus: Hoolter Oamd (Hol tense Boerendansers). SEPTEMBER 4 september: Vrije markt van Sup portersvereniging HMV; sluiting zwembad Twenhaarsveld. 9 september: Wijnavond 10/11/12 september: Keunefeesten. Dranghekken waren er niet nodig sprak Joep Middelink met het no dige gevoel voor understatement, maar gezellig was het wel weer. Hoe kan het ook anders. Het eerste schaakteam van de SV Holten heeft de nodige ervaring met kam pioensrecepties. Met de regelmaat der klok slepen de Holtense denk- sporters in de eerste klasse de titel binnen. Maar één keer in de pro motieklasse volgt dan weer een roemloze afgang. Geen wonder dat de schakers wel eens van dat 'heen en weer-effect' af willen. Maar schakers zijn ook realisten. Vandaar dat ernstig overwogen wordt de kantine van Meermans kamp alvast weer af te huren voor het volgende promotiefeestje. Na degradatie volgend seizoen staat De Drie Vrouwleu uut Harfsen sta len de show bij de viering in eigen kring van het dertigjarig bestaan van de Bejaardensociëteit. In ge bouw Irene genoten zo'n veertig aanwezigen van hun toneelspel, zang en voordracht. Aan het begin van de middag sprak presidente mevrouw D. Lan- génbarg-Hols een kort openings woord. Daarin ging ze terug naar 23 april 1963 toen mevrouw En klaar (daartoe aangezet door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers) het initiatief nam om in Holten een bejaardensociëteit op te richten. En hoewel velen in de loop der jaren zijn overleden, kan deze soos toch altijd rekenen op een vaste groep van veertig bezoekers die een hechte band met elkaar heb ben. Contacten leggen en onder houden en onderlinge gezelligheid is nog steeds de doelstelling. Daarna was het tijd om verschil lende ménsen even in het zonnetje te zetten. Mevrouw Wiggers kreeg een bloemetje omdat ze al vanaf de oprichting lid is en mevrouw Lan- genbarg een attentie vanwege het 25-jarig bestuurslidmaatschap. De dames Ribbink, Westerik en Slooi- De Drie Vrouwleu uut Harfsen kregen de lachers op hun hand. er bezoeken al een kwart eeuw lang trouw de maandelijkse bijeenkom sten. Vervolgens kregen de Drie Vrouw leu uut Harfsen de lachers op hun hand met sketchjes als 'De Dans les', 'Het Rijbewijs' en 'Het oude Peerd-Moo'. Ook na de pauze zorg den ze voor een gezellige invulling van de middag. Ndat ze een af scheidslied hadden gezongen en mevrouw Langenbarg hun. harte lijk had bedankt, werd de erg gezel lige jubileummiddag afgesloten. dat voor mei 1995 op het program ma. Hoewel de promotieklasse voor een betrekkelijke kleine schaak vereniging als die in Holten te hoog gegrepen lijkt, was er afgelopen vrijdag toch ook trots te beluiste ren in de openingswoorden van voorzitter Dick van der Knaap. Aanzienlijk grotere verenigingen in de regio smachten al jaren naar promotie, maar steeds gaat Holten weer met de eer strijken. Zo ook dit keer, zij het dat het kampioen schap pas kon worden gevierd na een zinderende ontknoping in en tegen Hardenberg waar een 4-1 achterstand nog in een 4-4 punten- deling werd omgebogen, juist vol doende voor de titel. En aangezien het tweede team zich op het nip pertje aan degradatie ontworstel de. viel er wat te vieren, onder de strakke, maar rechtvaar dige regie van erevoorzitter Jan van Calcar kregen de vertegen woordigers van de collega-afdelin gen binnen de SV, de supporters vereniging en competitietegen standers van het afgelopen seizoen weer een kampioenstoespraak vol zelfspot voorgeschoteld van Joep Middelink. In de sauna Middelink, zelf deel uitmakend van het roemruchte kampioens team, haalde de gedenkwaardige schaakavond in april in Harden berg nog eens voor de geest en onderwierp al zijn teamgenoten aan een kritische analyse. Uiteraard mocht daarin de sauna ontmoeting van Karl-Heinz Leis ten met de Russische grootmees ter Anatoli Karpov niet ontbreken (de niet ingewijden moeten er de memoires van Karpov nog maar eens op nalezen) en was er waarde ring voor de ongeslagen status van Henk van Beek. Diens broer Di- nant moest het na het zo succes volle voorgaande jaar met aanzien lijk minder vlijende woorden stel len waarbij met name zijn voorlief de voor Franse openingen het moest ontgelden. Lof was er weer voor het jonge talent Gerrit Lug- genhorst en voor Dick van der Knaap van wie in de ogen van Middelink sommige partijen een publikatie waardig zijn. Wijselijk onthield de spreker zich van com mentaar op eigen functioneren want van de tien partijen speelde hij er slechts vier. Waardering was er tenslotte ook voor de reserves Teun Scheurwater, Cees Olij, Ber- tus van Beek, Geert Stevens en Han Romp die samen acht keer in actie kwamen. Algemeen voorzitter Albert Boode van de SV Holten riep wat betreft het gesignaleerde 'jojo-effect' de al oude lijfspreuk Je Maintiendrai in herinnering en kwam ook nog even terug op een eerdere toezegging van de schakers dat ze de andere leden van de S V Holten in het edele spel zouden inwijden. Waarna ook deze kampioensreceptie weer tot het verleden behoorde. De koetjes en fluitjes, die de Holte- naar Paul Akkerman heeft verza meld in de periode dat hij werk zaam was als ontwikkelingswerker in Westafrika, waar hij leefde te midden van de Balanta-stam, zijn tot en met 6 juni te bezichtigen in het Speelgoed- en Blikmuseum te Deventer. t Er worden vijftig kleinvoorwerpen tentoongesteld en tevens een twin tigtal fluitjes. Daarnaast wordt een door Paul Akkerman gemaakte vi deofilm vertoond. Het museum is geopend disdafg tot en met zaterdag van 10.00 rtot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. The Sensation Rockets in 1962 tij dens de jaarlijkse Koninginnedag optocht die toen nog gehouden werd. Op de achtergrond Hotel Holterman dat ook al verdwenen is. Inzet: een op de Holterberg ge nomen foto met van links naar rechts: Frits Dollekamp, Jan Slui ter, Herman Gazan, Tonnie Brands en Frits Oosterkamp.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9