De Rietvoorn start cursus Meermanskamp ideaal voor scholierenloop Blauw Wit Hard onderuit tegen bekeken Denekamp Handballers op inzet langs V en K Dick van der Knaap in interne finale Bloemenavond in De Boschkamp Concours Ponyclub De Bergruitertjes Blauw Wit naar Vesos Middagrit HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Bevrijdingsloop weg uit het centrum Succes viertal Bergruitertjes Jeugdtoernooi bij hockeyclub DONDERDAG 13 MEI 1993 Holten startte de lastige uitwed strijd tegen V K uit Twello nogal gehandicapt. Maar liefist drie op- bouwspelers, onder wie topscorer Meino van Beek, ontbraken, waar door de Holtenaren aanvallend in een fantasie opstelling moesten aantreden. De uitwedstrijd werd op inzet gewonnen. Holten startte verrassend en kwam met 0-2 voor. Daarna nam V K het heft in handen en liep eenvoudig uit naar een 6-3 voor sprong bij rust. Keer op keer had Holten moeite om verdedigend de rijen goed te sluiten. Ook na rust bleven de Twellonaren op voor sprong: 11-8. Na een kwartier gooi de Holten de verdediging om en zette mandekking op de sterkste schutter van V en K. Dit bleek effect te sorteren. De Twellose aan val liep niet meer, terwijl Holten een aantal uitstekende aanvallen uitspeelde. Holten scoorde zes maal op rij en kwam zo met nog vijf minuten te spelen op een 11-14 voorsprong. V K probeerde nog van alles, maar verder dan 13-14 in de laatste seconden kwam men niet. Door deze winst heeft Holten in vijf wedstrijden acht punten be haald. Komend weekeinde volgt de laatste veldcompetitiewed- strijd uit tegen Tyfoon. Bij winst is een tweede plaats in de tweede klasse binnen bereik. Scores: Rob Vos (5), Nico Vorst, Richard Heer- ink (4), Erwin Konijnenberg. In de damesklasse kon SDOL 2 bij winst op de dames van Holten kampioen worden. De gasten lie ten er geen gras over groeien. Bij rust stonden ze al voor met 3-9 en ook daarna bleven ze sterker. Hol ten kwam vooral aanvallend te kort. Met 4-17 winst haalde SDOL het kampioenschap vrij gemakke lijk binnen. Scores: Annemarie Wijnberg (2), Joke Markvoort en Marieke Nijland. De dames junioren A boekten op nieuw een knappe overwinning. In de uitwedstrijd tegen het sterke Karwei/Kwiek ging de eerste helft gelijk op (3-3). Ook na rust bleken de teams aan elkaar gewaagd, maar een ijzersterke laatste tien minuten bracht Holten de verdien de 6-9 winst. Scores: Wendy Wis- sink, Yvonne Plantinga, Margot ter Schure, Annemarie van de Maat (2) en Christel Louws. Jeugd Meisjes A trad thuis aan tegen kop loper IJsselstars. De gasten waren duidelijk sterker en via een 2-8 ruststand werd met 3-14 verloren. Meisjes B had weinig moeite met het lager geplaatste Achilles. Voor al voor de rust toonde Holten zich veel sterker en kwam met 10-0 voor. Na rust wist Achilles de nul weg te werken, eindstand: 18-4. Jongens B speelde een leuke wed strijd tegen Achilles. Na een ach terstand kwam de ploeg bij rust tot 5-5 gelijk. Ook na rust ging het lange tijd gelijk op, maar een klei ne inzinking bij Holten bracht de punten met 10-12 bij Achilles. De welpen wonnen van Lettele. De gasten misten een speelster. Hol ten pakte in de tweede helft goed door en sloot winnend af met 11-5. Holten Bl-DOS '37 BI: 5-1. In de laatste wedstrijd van de competi tie deed Holten wat er van hen verwacht werd. DOS, dat met een tweede plaats op de ranglijst nog kans op promotie maakte, werd met een ruime nederlaag naar huis gestuurd. Holten speelde goed en gedisciplineerd. Bas rondde met het hoofd een corner van Maarten af en even daarna scoorde debu tant Erik op dezelfde wijze: 2-0. Het was Maarten, die op snelheid de DOS-verdediging passeerde en keurig 3-0 aantekende. Dat DOS na de rust het windvoordeel met een tegentreffer wist uit te buiten, mocht de pret niet drukken want het was de snelheid van Maarten, die aan de andere kant voortdu rend voor onrust zorgde. Op zijn aangeven kon Bas 4-1 laten aante kenen en Bert zorgde door het be nutten van een penalty voor 5-1 overwinning. SVZW B2-HoIten B2: 13-0. Met maar negen spelers moest B2 aantreden tegen de kampioen. In de eerste helft kon Holten nog re delijk stand houden en kreeg zelfs nog een aantal redelijke kansen. De ruststand werd 4-0. Na rust be gon de vermoeidheid te spreken en geholpen door de wind kon SVZW uitlopen tot 13-0. Holten C2-Vesos C2: 9-3. C2 dacht tegen het laag geklas seerde Vesos wel even te winnen, maar dat viel in de eerste helft bitter tegen. Holten kwam nog wel op 1-0, maar Vesos, dat slechts met negen man speelde, kwam goed terug en scoorde twee keer: 1-2. Na 'de grootste donderspeech aller tij den' van de leiders werden de jon gens op hun plaats gezet en gingen ze eindelijk voetballen. Maar liefist acht keer werd er aan Holtense zijde gescoord tegen één doelpunt van Vesos: 9-3. Topscorer bij Hol ten was Benjamin met drie doel punten. De start van de 10 küometerloop. sv Holten JUNIOREN Zaterdag 15 mei: De Zweef Al-Hol ten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur). Zondag 16 mei: Holten Cl, toer nooi Broekland (vertrek 08.00 uur); Holten C2,toernooi Broekland (vertrek 08.30 uur). Dinsdag 18 mei: Holten Bl-De Zweef BI, 19.00 uur; Holten Cl-De Zweef Cl, 19.00 uur. Zaterdag 15 mei: toernooi Spc. Overwetering: Holten Dl (vertrek 12.30 uur); Holten D2 (vertrek 12.50 uur); Holten El (vertrek 08.15 uur); Holten E2 (vertrek 08.15 uur); Hol ten E3 (vertrek 08.15 uur); Holten E4 (vertrek 08.15 uur); Holten F1 (vertrek 08.00 uur); Holten F2 (ver trek 08.00 uur); Holten F3 vertrek 08.00 uur). Blauw Wit Donderdag 13 mei: Blauw Wit 6- Canadastraat, 19.00 uur; Blauw Wit 2-Blauw Wit 3/4,19.00 uur. Zaterdag 15 mei: Vesos-Blauw Wit (nacompetitie), 14.30 uur (vertrek 13.00 uur). JUNIOREN Toernooi Spc. Eefde: F2 en E2 ver trek 08.15 uur; F1 vertrek 09.00 uur; El vertrek 08.00 uur. Naar toernooi Sallandia: Dl ver trek 08.15 uur. Naar toernooi Mark vogels: Cl en BI. Dinsdag 18 mei: Spc. Denekamp- Blauw Wit, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur); Blauw Wit 5-Canadastraat, 19.00 uur. Handbal Zaterdag 15 mei: MA uit tegen Voorwaarts om 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); MB uit tegen Voor waarts om 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); JB uit tegen Apeldoorn '80 2 om 16.00 uur (vertrek 14.45 uur); Welpen uit tegen Overwetering om 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Zondag 16 mei: heren uit tegen Zaterdag speelt Blauw Wit de tweede wedstrijd in de nacompeti tie tegen Vesos. Het resultaat van afgelopen dinsdag, van de Hellen- doomers is van groot belang, voor het verdere verloop van deze com petitie. Blauw Wit heeft alleen maar baat bij een overwinning van Vesos in Denekamp. Hebben de Denekampers ook de volle winst tegen Vesos behaald, dan is de strijd zo goed beslist. Voor de wed strijd van zaterdag kan trainer Middelburg nog steeds niet be schikken over Henri Thalen, Hans Stam, Wim Barvelink en Gerald Meyerink. Verder is het meespelen van Gerald Jansen en Gerwin de Velde Harsenhorst dubieus. De blessuregolf komt op een zeer on gelegen moment. De wedstrijd in Hellendoom begint om 14.30 uur en staat onder leiding van M. Boer stra. Deze wordt geassisteerd door de grensrechters R. Sidhoe en J. Schutte. Tyfoon 2 om 15.00 uur (vertrek 13.45 uur); Dames S uit tegen Schalkhaar 2 om 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Dames junioren A thuis tegen LHC om 13.15 uur; Dames junioren B thuis tegen Karwei/K wiek om 12.00 uur. Sporthal Programma voor de week van 15 t/m 21 mei: gesloten i.v.m. exa mens. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). Als het aan de organisatoren van de Bevrijdingsloop ligt, verhuist dit jaarlijkse atletiekevenement voorgoed sportpark Meermans- kamp en omgeving. Daar, op de thuisbasis van de atletiekafdeling van de SV Holten, zijn de omstan digheden ideaal aldus woordvoer der Marinus Baltus. En dan doelt hij vooral de ongeveer vijfhon derd leerlingen van de basisscho len die vorige week hun rondjes rond de sportvelden afwerkten. De prestatie- en wedstrijdlopers kregen achtereenvolgens gras, zand en asfalt onder de voeten, maar dat werd niet als een groot nadeel ervaren. Vooral niet door de winnaar op de 10 kilometer bij de heren, Titus Mulder uit Apel doorn, die de vier rondjes van 2,5 kilometer binnen het half uur af raffelde. Dick van der Knaap heeft de finale van de interne beker bereikt door in de replay Gerrit Luggenhorst van het bord te vegen. In de ope ning reeds wist Van der Knaap zich groot voordeel te verschaffen. Lug genhorst wist zich daar niet van te herstellen, In de finale moet Dick het opnemen tegen Ton van Oyen. In de interne competitie werden twee partijen gespeeld. Bertus en Henk van Beek verloren beiden van respectievelijk Gerrit Stevens en Cees Olij. Henk kwam goed uit in de opening en kon diverse malen dreigen. Toen hij echter in plaats van een loper zijn koning in de strijd wierp, kon hij de stukken weer in het doosje opbergen en een nul bijschrijven. Gerrit Stevens en Bertus van Beek speelden een nog al ongewone variant van de 'Orang Oetan', waarbij gespot werd met alle openingsregels. Op zeker mo menthad Bertus twee paarden aan de rand en Gerrit een. Gerrit 'ont wikkelde' bovendien zijn dame te vroeg. Tenslotte kwam Van Beek in een gewonnen positie te staan, maar door een foutieve afwikke ling wist Stevens alsnog het heft in handen te nemen en zo de overwin ning naar zich toe te trekken. Afgelopen zaterdag bezocht pony club De Bergruitertjes het con cours van ponyclub Markelo. Het viertal behaalde de tweede prijs in de klasse M. Ook enkele individue le leden behaalden succesvolle prijzen. Dressuur: klasse B cat. D: 1. Justin Koster met Pluto; 3. Brenda Kap- pert met Aram; 5. Cindy Vossel- man met Vaya con Dios. Klasse M cat. D: 3. Hens Janssen met Sha- rim. Springen: klasse B. cat. C: 6. Chan- tal Sluiter met Surprise. Klasse B. cat. D: 3. Cindy Vosselman met Vaya con Dios. Klasse M cat. D: 1. Brenda Kappert met Beautiful Tif fany. Klasse Z cat. D: 3. Gerrie Jager met Mark; 5. Hens Janssen met Sharim. Was het voor aanvang van de scho lierenlopen naarstig zoeken naar een parkeerstekje, zo gauw deze achter de rug waren volgde een massale uittocht van ouders met hun kroost die trots met hun herin- nerings-sleutelhanger pronkten. Een bekend beeld waardoor de wedstrijd- en prestatielopers het met aanzienlijk minder publieke belangstelling moesten doen. Op het sportpark zelf ging dat nog wel, maar op hun ronde langs villawijk De Look en de voet van de Holter- berg terug naar Meermanskamp was er van aanmoedigingen weinig te bespeuren. Ook niet voor Mein- dert Koopman, die bij afwezigheid van favoriet Egbert Veeneklaas (bij het concert van Normaal in Espelo weer door zijn enkel ge gaan) de eer van Holten moest ver dedigen. Dat viel hem zwaar want Titus Mulder (broer van fotograaf Henk) ging er als een speer van door en nam al bij de eerste door komst een beslissende voorsprong die alleen maar groter zou worden. De Apeldoomer is in training voor de marathon van Enschede en had 's morgens ook al eens tien kilome ter afgewerkt. Met een tijd van 29.57 min. liet hij de voltallige con currentie dan ook kansloos inclu sief Koopman die in de laatste ron de ook nog eens Henk Timmer mans (31.45) uit Daarle moest laten voorgaan. Maar toen was Mulder al bijna twee minuten binnen. Voor Meindert Koopman resteerde een tijd van 31.52 min. Minder voor spoedig ging het met Henk Mulder die zijn voorbereidingen op de ma rathon van Enschede doorkruist zag met een blessure waardoor hij al na één rond moest uitstappen. Bij de vrouwen was er wel een Hol- tens succes. Janny Vasters, die na een oorontsteking sinds kort de training had hervat, eiste de titel bij de dames op in een tijd van 40.42, maar moest wel meer dan twee minuten toegeven op vetera- nendame Maaike Sijtsma uit Wier den (38.08). De veteranentitel bij de heren ging naar Paul ten Have uit Almelo met een mooie tijd van 32.52 min. Holtenaar Gerard Bel- dman werd tweede in 34.41 voor Jan Wessels uit Vroomshoop (35.19). Verhuizing De door de werkzaamheden aan de Larenseweg gedwongen verhui zing beviel dus goed. Zo zelfs dat ernstig wordt overwogen de Bevrij dingsloop definitief naar Meer manskamp te laten verhuizen. Daar kan de atletiekvereniging met aanzienlijk minder vrijwilli gers toe omdat niet tal van zijwe gen hoeven te worden afgesloten. Bovendien wordt het stuk zand weg bij camping De Holterberg binnenkort geasfalteerd zodat het parcours wat minder gevarieerd is. Ook de aanwezigheid van kleed- en doucheruimtes en een kantine wordt als een groot vordeel erva ren. Uitslagen scholierenlopen: Meisjes groep 1 t/m 4: 1. Annemarie Levermars (Haar- school), 2. Tessa Brand (Dorpsschool), 3. Germa Harbers (Schakel). Jongens groep 1 t/m 4: 1. Gijs Marissink (Haarschool), 2. Ruud Egberts (Dorpsschool), 3. Jurgen (Schakel). Meisjes groep 5 t/m 8:1. Sharon Blokvoort (Kolschool), 2. Sanne van der Spek (Kompas), 3. Caroliene Levermars (Haarschool). Jongens groep 5 t/m 8: 1. Joost Posthuma (Hengelo), René de Olde (Vriezenveen), 3. Leon Sandermans (Rijs- sen). Op initiatief van hengelsportvere niging De Rietvoorn wordt woens dag 19 mei gestart met een gratis jeugdcursus vissen. De vereniging hoopt hiermee enerzijds tegemoet te komen aan de grote belangstel ling onder de jeugd voor het vissen, anderzijds om de technische ken nis van de jonge vissers te vergro ten. „Vaak zitten kinderen met com pleet verkeerd materiaal aan de kant en weten ze ook niet goed te handelen bij het verwijderen van haakjes uit de bek van een gevan gen vip," aldus een woordvoerder. Dat cle jeugdige belangstelling voor de hengelsport in stijgende lijn is, blijkt naar zijn zeggen uit het grote aantal aanmeldingen voor de jaarlijkse (basis)school- wedstrijden. In voorgaande jaren schreven zich daar slechts enkele tientallen voor in, ditmaal hebben zich zo'n 150 kinderen aangemeld. De Rietvoorn, die de jeugdcursus gedeeltelijk zelf bekostigt, heeft deze daarom gekoppeld aan de wedstrijden. Ten behoeve van de nieuwe cursus werd onder meer de Nederlandse Vereniging van Sportvissers bena derd. Deze toonde zich zeer en thousiast over het Holtense initia tief en sponsort de cursus met les materiaal, dia's en videofilms. Het grootste gedeelte van het lesmate riaal mag worden gehouden. Iede re deelnemer ontvangt bovendien een setje hengelsportartikelen: rolsnoer, uitpeilloodje, gewone loodjes, haakjes, dobber en een plankje voor het opwinden van het snoer. De cursus start woensdag middag 19 mei in zaal De Haver kamp in Markelo. Woensdagmid dag 26 mei komen de cursisten bijeen in de Kolschool. Beide bij eenkomsten duren van half twee tot circa vier uur. Dan zal de kinde ren het één en ander worden uitgelegd over de basistechniek van het sportvissen. Zaterdag 29 mei, te vens Nationale Visdag, volgen dan de schoolwedstrijden. Daarvoor moeten de kinderen zich 's och tends om 9 uur melden bij de Rou- daalterbrug (ter hoogte van De Poppe). De wedstrijden duren van 9.30 -11 uur. Wie geïnteresseerd is in de geschie denis van het bloemschikken, kan vrijdagavond 14 mei terecht in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Vanaf acht uur geeft Jenni van Ulzen een demon stratie bloemschikken onder het motto 'Bloemen door de eeuwen heen'. De toegangsprijs is vijf gul den. De demonstratie moet duidelijk maken dat bloemschikken een eeuwenoud gebruik is. Jenni: „Wat wij nu doen, is in feite niets nieuws. Al het bloemschikwerk herhaalt zich door de eeuwen heen. Wat in de Egyptische tijd gemaakt werd, kan nu ook". Onder de tonen van bijpassende muziek, maakt Jenni van Ulzen bloemstukken uit de Egyptische, Griekse en Romeinse tijd. Na de pauze volgen de Franse barok, Bie dermeier, de huidige tijd (een bruidsboeket) en als slot een mo dem bloemstuk. Tijdens het bloemschikken geeft Van Ulzen ook uitleg over verschillende soor ten bloemen en waarvoor ze toen en nu gebmikt worden. Alle bloem stukken worden na afloop verloot. De bloemenavond in het dorpshuis begint om acht uur. Zondag houdt MAC De Holterberg weer een zondagmiddagrit voor beginnende motortoerrijders en voor diegenen die geen hele dag op pad willen zijn. De rit is circa 90 kilometer lang en start om 13.30 uur bij 't Stuurhuus, Beuseberger- weg 27 a. Voorrijder is Berend van Surksum. De deelname is gratis. Op Hemelvaartsdag, 20 mei, houdt ponyclub 'De Bergruitertjes' haar jaarlijkse concours op en rond het eigen terrein op de Borkeld. Zo'n tweehonderd amazones en ruiters uit de regio en daarbuiten zullen strijden om de dressuur- en spring- prijzen in de verschillende klassen. Wellicht is dit voor vele Holtena ren een mooie gelegenheid om tij dens het dauwtrappen een tussen stop te maken bij dit evenement en gratis een kijkje te nemen. De dagindeling is als volgt: 08.30 uur: aanvang springen Klas se B, bijring; aanvang springen Klasse L, hoofdterrein; aanvang individuele dressuur; aanvang af- delingsdressuur; 11.15 uur: prijsuitreiking Klasse L 11.45 uur: aanvang springen Klas se M alle categorieën; aansluitend barrage en prijsuitreiking. 12.00 uur: prijsuitreiking Klasse B; 13.00 uur: parade en prijsuitreiking dressuur; 14.00 uur: aanvang springen Klas se Z, hoofdterrein; aansluitend barrage en prijsuitreiking; aan vang tweede dressuurproef Klasse B en L; progressief springen Klasse B en L, bijring; 15.15 uur: aanvang jachtspringen Klasse M en Z, hoofdterrein; 16.30 uur: prijsuitreiking 2e dres suurproef B en L. In de eerste wedstrijd van de na- competitie heeft Blauw Wit niet dat gedaan wat velen gehoopt hadden. De ploeg kwam tegen Spc. Denekamp na een snelle ach terstand niet meer terug in de wedstrijd. Denekamp behield de controle gedurende negentig mi nuten. Vooral na rust, toen Blauw Wit door blessures met tien man verder moest sloegen de gasten bekeken toe: 0-3. Scheidsrechter Lamberink had nog maar net voor de aftrap geflo ten. of Blauw Wit stond in deze belangrijke wedstrijd al op achter stand. De ploeg uit Holten met de meeste nacompetitie-ervaring, ging al snel verdedigend in de fout wat door Denekamp werd afge straft: 0-1. Daarna drong de thuis club sterk aan. Jacco Schuppert had direct voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar net als enke le minuten later wist hij niet te scoren. Blauw Wit was de spelbe- palende ploeg, tegen het zeker niet oppermachtige Denekamp. De gasten lieten zich echter ook terug zakken om via hun gevaarlijke voorhoede met o.a. Marco Meyer en Ronald Hemeltjen te counte ren. De verdediging van Blauw Wit was echter steeds op haar plaats en kon verdere treffers makkelijk voorkomen. Dirk-Jan Schuppert die voor de geblesseerde Wim Bar velink op de rechtsbuitenplaats speelde kreeg voor de rust nog een geweldige kans, maar ook hij trof niet de roos. De thuisploeg bleef een overwicht houden, maar ver der dan enkele corners en wat drei gende momenten kwam de ploeg niet. Trainer Bert Middelburg moest in de rust de geblesseerde Gerald Jansen vervangen door Johan Stam. Al na enkele minuten in de tweede helft werd ook Gerald Mey erink naar de kant gehaald. Jan Nijkamp kwam hierdoor op de rechtsachterplaats terecht. Blauw Wit probeerde door achterin één op één te spelen om de greep op de wedstrijd te verstevigen. De Dene kampers lieten zich tot de midden lijn terugvallen om vanaf hier de Blauw Witte aanvallen te ontrege len. Toen Gerwin de Velde en Hans Stam geblesseerd raakten zag het er somber uit voor de thuisploeg. Gerwin speelde de wedstrijd wel uit, maar had duidelijk teveel hin der van de blessure. Hans Stam moest met zeer waarschijnlijk een spierscheuring of met een lies breuk direct het veld verlaten. Met tien spelers moest Blauw Wit de verdedigende stellingen open gooi en. Het was Denekamp dat vanaf dit moment de wedstrijd definitief beheerste. De ploeg wist dat het ruimte zou krijgen en daardoor kansen. Hans Bekkemens wist eerst nog met enkele reddingen doelpunten te voorkomen, maar moest in de laatste tien minuten toch twee maal naar het net. Eerst profiteerde Marco Meyer van de geboden ruimte en vlak voor tijd was het Ronald Hemeltjen die 0-3 scoorde. De Hockey Club Holten houdt vrij dag 21 mei het Livreientoemooi in het Sportdal. De organisatie is in handen van de B-jeugd. Het evene ment wordt om 10 uur geopend door mevrouw D. van der Laan, voorzitter van de jeugdcommissie. Het Livreientoemooi is in de plaats gekomen van het bekende Baggers-en keilerstoemooi. Aan het toernooi wordt meegedaan door teams uit de regio. Vier jon gens en vier meisjesteams uit Har- denberg, Lochem, Zutphen, Hen gelo en Holten. De wedstrijdlei ding is in handen van de oudere jeugdleden Kittima Jannink en Aijen Willemsen. Rond 16 uur reikt voorzitter Van Esmond de prijzen uit en wordt het toernooi afgeslo ten met een gezellige barbecue.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7