Speeltuin De Gaarden: liefdewerk oud papier Dansprijs voor Holtense ouderen Zwembad misschien eerder geopend Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag GIRlAYiB HOLTENS NIEUWSBLAD Vereniging al 25 jaar zonder subsidie: Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Citadel architekten-spreekuur voor parfikuüeren Bouwstof Citadel CSC Wilde Zwijnen toernooi bij hockeyclub DONDERDAG 13 MEI 1993 3 De kinderen, daar draait het om bij speeltuinvereniging De Gaarden. De harde werkers van het bestuur houden zich op de achtergrond. Vreemd eigenlijk. Een berichtje in deze krant van een paar weken geleden over veilig spelen in De Haar. De speelterreintjes daar worden op kosten van de gemeen te door de Soweco opgeknapt en onderhouden. Er komen speel- werktuigen van goede kwaliteit, totaalkosten zo'n 30 duizend gul den. Verplaatsen we ons even een paar honderd meter naar het noor den naar de speeltuin in De Gaar den. Ligt er keurig bij. Veilige speelwerktuigen voor kleine kin deren, goed onderhouden. Er is echter één verschil. Hier zit geen cent subsidie in. Speeltuinvereni ging De Gaarden bestaat al 25 jaar. Èn drijft puur op vrijwilli gers. Liefdewerk, oud papier. Het bestuur heeft zojuist de jaar lijkse ledenvergadering achter de rug. Nou ja, ledenvergadering. Bij voorzitter Henk van Beek in de huiskamer is geen lid te bespeuren. Geen probleem, dat is al jaren zo. Het bespaart secretaris Dinant van Beek het voorlezen van de no tulen van de vorige vergadering. Staande de vergadering wordt be sloten een kijkje te nemen bij de collega's van speeltuinvereniging De Kol of er nog nieuwe ontwikke lingen te noteren zijn op speelge- bied. Het rondje bedrijfsspionage wordt afgesloten met een koele dronk. De vergadering is weer bij na achter de rug. De 25e alweer sinds de initiatiefnemers Henk Jansen, Eddie Reterink, Pieter- baan Müller en Meijerink op de plek waar nu het politiebureau staat de eerste speeltuin inricht ten. BOUWHOF door Johannes Dollen Zaterdag 15 mei 10.00-15.00 uur Walstraat 17, Rijssen Het typeert speeltuinvereniging De Gaarden. Het vijfkoppig be stuur verdeelt onderling het werk en zorgt dat alles er altijd pico bello uitziet in de speeltuin naast de sociowoningen van De Lath- mer. De ongeveer tachtig leden be perken zich tot het jaarlijks over maken van een tientje. Niet per kind nee, zoals een van de ouders onlangs dacht, maar per familie. Aangevuld met wat donateurs (a raison van f 5,00 per jaar, opgeven bij Dinant van Beek, Bessinkpas- straat 33, tel. 62112) resteert er zo een jaarlijks te besteden bedrag van ongeveer 850 gulden. Maar daar moet het kratje bier van de ledenvergadering nog wel van af. „Nee, veel geld is er niet te bestede- n"erkennen de broers Van Beek. „Maar tot nu toe hebben we de boel altijd nog weer kunnen vernieu wen en aan de eisen van de tijd aangepast. Wel belangrijk is dat we in schilder Maats vanaf het be gin een trouwe sponsor hebben. Daar kunnen we altijd terecht voor verf en kwasten. En de gemeente zorgt er voor dat het gras op tijd gemaaid wordt. Dus daar hebben we ook geen omkijken naar. Bo vendien hebben we goede connec ties met de buren van De Lathmer. Daar kunnen we bijvoorbeeld aan kloppen als we stroom nodig heb ben. Maar verder is het allemaal eigen werk, ja. Wel leuk werk ja, maar wat extra hulp is natuurlijk altijd welkom." Open dag De rondvraag is aan de orde. Zou het een goed idee zijn om bij het jubileum in september een open dag te houden? Inderdaad, een goed idee. De Gaarden, begrensd door de Dorpsstraat, de Larense- weg, de Diessenplasstraat en het Köllingserf kent immers veel nieu we, jonge gezinnen met kinderen die wellicht lid willen worden. Nu wijst alleen een bordje bij de in gang van de speeltuin op die moge lijkheid. De vergadering gaat één stemmig akkoord. Open dag in september, noteert de secretaris. in de loop van de week kwamen er klachten binnen dat er automobi listen zijn die gebruik maken van de fietstunnel in de Denneboom- straat. Men kan komende van de Deventerweg de Dorpsstraat niet volgen i.v.m. werkzaamheden al daar. Wanneer een bestuurder door de politie daarbij wordt be trapt, kan hij rekenen op een boete van honderd gulden. De gemeente heeft nu extra paaltjes gezet zodat het niet meer mogelijk is met een auto die route te volgen. Op woensdag 28 april werd een blauwe Puch maxi met helm gesto len uit de stalling van het station. Ook deze week weer gestolen fiet sen en een enkele gevonden fiets. Dinsdag 4 mei werd door een boer een granaat uit de tweede wereld oorlog in zijn bouwland gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst ruimde de granaat op. Op de S-14 werd een ree doodgere den vlakbij de Raalterweg. Woensdag 5 mei ging een motorrij der onderuit op de Holterbergweg. Hij hep schaafwonden op. Op de Larenseweg kwamen twee fietsers met elkaar in botsing. Eén van de betrokkenen, een vrouw, kwam te vallen en viel met haar hoofd behoorlijk hard op straat. Een huisarts kwam ter plaatse. De vrouw heeft een pijnlijke heup en vermoedelijk een hersenschud ding. Op de Al werd in de vroege morgen een ree doodgereden. Donderdag 6 mei werd er uit een kleedkamer op het Vletgoor een portemonnee gestolen tussen21.15 en 21.30 uur. Vrijdagmorgen 7 mei ontstond er een ongeval op de Helhuizerweg. De bestuurder van een personen auto met daarachter een aanhang wagen met daarop een tractor reed richting Holten. Een tegenligger lette even niet op en kwam op de niet in orde was. De oplooprem werkte niet of nauwelijks. In de nacht van vrijdag 7 op zater dag 8 mei om 03.45 uur bleken enkele jongelui opgesloten te zit ten in de toiletten van een pomp station. De hulp van de poütie werd ingeroepen. Ter plaatse bleek het slot stuk te zijn zodat dit d.m.v. een sleutel niet meer te openen was. Daar de toegangsdeur van staal is lag hier een probleem voor de mensen die binnen zaten. De opgeslotenen wilden niet wachten tot 's morgens 09.00 uur wanneer de toilet juffrouw zou komen. De pompbediende belde iemand die de deur heeft opengebroken. Zaterdag 8 mei troffen wandelaars een dode gans in de vijver van het Vletgoor aan. Het dier is vermoe delijk door een hond gegrepen. De laatste tijd schijnt het vaker voor te komen dat er dode konijnen e.d. in dat water drijven. Mogelijk laat iemand daar een jachthond los lo pen. Dit kan natuurlijk niet, vooral niet nu er veel jonge dieren zijn. Iedereen wordt dringend verzocht de hond aan te lijnen!. Zondag omstreeks 18.15 uur ver leende de bestuurder van een per sonenauto geen voorrang aan een andere personenauto, hij kwam vanaf de Langstraat en de andere bestuurder reed op de Markelose- weg. Zware schade was het gevolg. Tevens bleek een inzittende een pijnlijke borst te hebben door de klap van de aanrijding. Maandagmorgen bleek dat er de afgelopen week en weekeinde ver schillende vernielingen zijn ge pleegd. Er werd d graffiti gespoten op muren van de scholengemeen schap. Op het Vletgoor werden fietsbanden lekgestoken en een lichtmast vernield. De lampen van een dergelijke lichtmast kosten honderden guldens. Op Meer manskamp werden hoekvlaggen van een voetbalveld stukgezaagd. weghelft van het tegemoetkomen- Verder werd een toilet-unit van de de verkeer. De bestuurder met de atletiek vernield. aanhangwagen schrok en remde voluit. Beide auto's kwamen ver volgens met elkaar in botsing. Na onderzoek door de poütie bleek Maandagmiddag omstreeks 16.00 uur vond er een aanrijdinkje plaats voor bejaardencentrum de Dies- senplas. Een bestuurder reed ach- dat de aanhangwagen technisch teruit tegen een geparkeerde auto. Voor een groep Holtense ouderen kreeg de afgelopen Bevrijdings dag een extra feestelijk tintje. Sa men met deelnemers uit De Krim, Boxmeer en Norg waren ze voor een dansmiddag voor ouderen naar het Ponypark Slagharen af gereisd waar regelmatig van dit soort wedstrijden worden gehou den. Dat alles in het kader van 'meer bewegen voor ouderen'. En Pas 65 Een mogelijkheid om korting te krijgen spreekt vele Nederlanders aan. PAS 65 is zo'n mogelijkheid. Toegangskaartjes voor veel musea en bioscopen, het lidmaatschap van de openbare bibüotheek e.d. worden goedkoper met een PAS 65.. De pas kan in het hele land worden gebruikt. Het loont om bij entree's te vragen of er korting is voor houders van PAS 65. Deze pas hoeft maar één keer te worden aangeschaft. Men kan dat doen aan de balie van afdeling bur gerzaken op het gemeentehuis. Deze balie is alleen 's morgens ge opend. Men hoeft alleen een goed geüj kende pasfoto mee te nemen. Voor de pas komen mensen in aan merking die 65 jaar of ouder zijn en zij die tenminste 60 jaar zijn en gehuwd zijn met, of duurzaam sa men wonen met iemand die 65 jaar is. De kosten bedragen f 8,75. Medicijngebruik De vakantieperiode staat voor veel mensen voor de deur. Een van de zaken die dan nog al eens geregeld moeten worden is het meenemen van voldoende medicijnen. Daar voor moet men meer dan eens her halingsrecepten vragen. Dit is rcr jschien een goede gele genheid om met uw huisarts na te lopen wat u allemaal slikt. Samen kunt u bespreken of alles nog echt noodzakeüjk is. U kunt uw huis arts informeren over medicijnen ShThSSÏÏf T Wanneer het °°k volgende week i m T weten m00i weer is dan gaat het open. i.v.m. het voorschrijven van evt. lllnhthart Twenhoorsveid »i andere medicijnen wanneer u zich eens niet goed voelt. Informatie over het samen gaan van verschillende medicijnen kan ook door de apotheker worden ge geven. Hij kan u wijzen op mogelijk onvoorziene bijwerkingen. Gaat u naar een warm land, leest u dan eens de bijsluiter van uw medicij nen om te zien hoe ze bewaard moeten worden. Kijkt u dan ook Holterberg, SV Holten atletiek, luchtbad Twenhaarsveld al op Hemlvaartsdag open. Aanvanke lijk was de opening gepland voor zaterdag 22 mei. Dat deelde secre taris J. A. Wissink mee in de verga dering van de sportcommissie. De commissieleden gingen ermee akkoord dat de sanitaire units die nu nog gratis aan verschillende sportverenigingen (Okia, MAC De crossclub De Hooltertrappers bij voorkeur naar OKIA zou gaan. Ook de Kynologenclub heeft er be langstelling voor, zo klonk het. Overigens zal de grond eerst nog door de voormalige gebruikers ge ëgaliseerd moeten worden opgele verd. dat de Holtense ouderen goed heb ben bewogen bleek wel bij de prijs uitreiking door gastheer en pre sentator Tonny Leerink uit Deven ter. Hij overhandigde de Holtense delegatie een fraaie beker. Zaterdag 29 en zondag 30 mei houdt de Hockeyclub Holten in het Sportdal aan de Molenbelterweg het tweedaagse Wüde Zwijnen- toemooi. Het evenement wordt za terdagochtend om 10 uur geopend. Op het terrein naast de hockeyvel den wordt een feesttent ingericht. De finale van het toernooi wordt Eerste Pinksterdag om half vier gespeeld. Aansluitend volgt de prijsuitreiking. even naar mogelijke bijwerkingen die het gebruik van alcohol met zich meebrengt. Spreekuur Behalve de huisartsen houden ook de wijkverpleegkundigen van de Stichting Thuiszorg iedere werk dag spreekuur. Zij doen dat van 13.30 - 14.30 uur. U kunt daar te recht met allerlei vragen op het gebied van de verpleging van zie ken en over hulpmiddelen voor het verplegen van zieken thuis. U kimt ook vragen over hulpmiddelen bij het slecht ter been zijn, over het moeten volgen van een dieet, over dementie, incontinentie, op va kantie gaan met suikerziekte enz. U kunt langskomen in de Gaarden- straat, maar u kunt ook bellen, telefoon 61436. IJsclub De Noordpool en VDH De Bergspeurders) ter beschikking worden gesteld, in eigendom te ge ven. Dan kunnen de clubs er naar eigen goeddunken veranderingen in aanbrengen. De units bezitten geen boekwaarde meer. Voor onderhoud van de kunststof tennisbanen aan de Valkenweg zal een kleine tractor worden aange schaft waarachter een borstel-unit of een kokos sleepmat kan worden gehangen. Inclusief de daardoor noodzakeüjke verbreding van de toegang van het berghok komt dat de gemeente op een bedrag van f 6500 te staan. De apparatuur wordt (onder voorwaarden) aan de tennisclub in gebruik gegeven. De vergadering was het niet met het dagelijks bestuur eens dat het terrein van de opgeheven fiets- Gevonden: Schotse Colüe, Kookboek, zonnebril, autosleu tels, bromfietsverzekerings- plaatje. Verloren: Benzinedop, zwarte portemonnee, nog een zwarte portemonnee, direhoekige sleu telhanger. Overleden: F. Phüipsen (49); E.J. Aaftink- Vos (68). Ondertrouwd: J.G. Landeweerd (27) en A.H.F. Jansen (25); G.J. Blankena (25) en D.H. Krikkink (24); J.E. Vor- kink (26) en W.A. Harmelink (22). Gehuwd: A.J.M. Heetkamp (30) en B.H.M. Krisman (30); H. Keizer (28) en G.J.E. Oostervelt (26); G.J. Hartgerink (30) uit Markelo en G.W. Vorkink (28) uit Markelo. Geboren: Chantal, dochter van h. J. Fekkeriet en W.G. Ebrecht (geboren in Deventer). /X\ //b. NED.HERV. KERK 09.30 uur; ds. A.J. Leerink (be vestiging diaken); nevendien sten. 19.00 uur: ds. Bijl, Markelo (Open Deurdienst in de Kande laar m.m.v. 'Eigenwijs' uit Goor). Collecte in de dienst: jeugdwel zijn/kinderbescherming; uit gangscollecte: kerkvoogdij. Oppasdienst: mw. Steunenberg en Bertine Müller. Diessenplas: woensdag 19 mei: ds. Doomweerd. Donderdag 20 mei (Hemel vaartsdag): 07.00 uur, Burg. v/d Borchstraat 30: 09.30 uur: ds. W.H. Doomweerd in De Kande laar. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. J. Heule, Beek bergen. 19.00: ds. Bijl, Markelo (Open Deurdienst). Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Scheurwater-Potkamp; groep 5 en 6 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: José Wel- ink, Karin Stam, Jolanda Wit haar; 4-6 jaar: Henriëtte Schip- per-Beldman, Fenny Rietman en Ria Dij kink-Rietman. Donderdag 20 mei: (Hemel vaart) 09.30 uur ds. Door- nweerd.De eerste coüecte is voor algemeen christelijke doe len, de tweede voor rente en aflossing. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, ge- beds- en communiedienst m.m.v. het jongerenkoor uit Rijssen. Donderdag 20 mei (Hemel vaart): 10.00 uur H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. S.M. Roozen- boom. Uitgangscollecte: kerk voogdij. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 09.30 uur: J.M. Peschar. Donderdag 20 mei (Hemel vaartsdag): 09.30 uur: J.M. Pe schar. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 08.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 15 en 16 mei: G. van Wijk, Wil- helminastraat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na te lefonische afspraak, DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; vo or informatie ma t/mvr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dageüjks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.O VERIJ S SEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappeüjk Werk. Spreekuur: maandag Um vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspoütiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87, Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. DCONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 14 mei: Afscheidscon cert Lanz Bulldog in De Wippert (voorprogramma Jovink De Voederbietels vanaf 21.30 uur). Zaterdag 15 mei: 10.00-16.00 uur, Bloemenmarkt op Smids belt met om 13.30 uur concert Jeugdorkest HMV; 19.30 uur, Klootsehietavond de Schure. Zondag 16 mei: 13.30 uur, in schrijven puzzelrit MAC bij 't Stuurhuus. 13.30 uur, start bij 't Stuurhuus MAC-zondagmidda- grit Maandag 17 mei: 20.00-21.00 uur, Opnemen RBS Systeem, Hout en Bouwbond CNV bij Kruimelaar, Canadastraat 2. Dinsdag 18 mei: Reisje Bejaar densociëteit naar Luttelgeest (vertrek 09.00 uur vanaf gebouw Irene). Woensdag 19 mei: start jeugd- cursus vissen HSV De Riet voorn bij zaal De Haverkamp in Markelo, 13.30 uur. Donderdag 20 mei: Hemel vaartsdag; Dauwtrap-fiets- toeht JC De Schure, inschrij ving aan de Beusebergerweg 27 van 06.00 tot 09.00 uur; concours PC De Bergruitertjes van 08.30 tot 16.30 uur. Vrijdag 21 mei: 14.00 uur, Mi lieuconferentie in gemeente huis; jeugdtoemooi Hockey club Holten. Woensdag 26 mei: jeugdviscur- sus HSV De Rietvoorn in de Kolschool, 13.30 uur. Zaterdag 29 mei: Wilde Zwij- nen-toemooi Hockeyclub Hol ten; Nationale Visdag jeugdcur- sus HSV De Rietvoorn bij Rou- daalterbrug (ter hoogte van de Poppe), 09.00 uur. Zaterdag 5 juni: 19.30 uur, Klootsehietavond De Schure. Zaterdag 12 juni: 19.30 uur, fi nale klootschieten De Schure. Dinsdag 15 mei: 20.00 uur, Infor matieavond structuurschets Holten in gemeentehuis.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3