Holtenaren fietsmoe op Fietsdag van VVV De Schakel en Het Kompas fuseren al per 1 augustus Si Tuinstoelen gaan naar de Tuinstraat lieuwsblad The Fooi House Jazz Band nu op cassette IDEZE] WEEK Eervolle invitatie voor Dick Beldman Zondag Open Deur-dienst Collecte Astmafonds Reisje naar Luttelgeest U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Jeugd FJMV doet mee aan Muziekdag Bathmense Beursdagen Krant op vrijdag in de bus Holten Stratenvoetbal op 22 mei Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 13, MEI 1993 Abonnementsprijs f 61.65 Losse nummers f. 1.35 Speeltuin Liefdewerk oud papier. Als deze uitdrukking ergens op van toepassing is, dan wel op speel tuinvereniging De Gaarden. Geen cent subsidie, maar toch een keurig onderhouden speel tuin. De algemene ledenverga dering (zonder leden) was voor het Holtens Nieuwsblad aan leiding om 25 jaar vrijwilli gerswerk te belichten Heen en weer De voetbalclub Volendam staat er bekend om, maar het eerste schaakteam van de SV Holten kan er ook wat van. Met het recente kampioenschap werd voor de vijfde keer pro motie naar de promotieklasse van de Oostelijke Schaakbond bereikt, maar even vaak kel derden de Holtense denkspor- ters weer naar de eerste klasse. Gelukkig kunnen ze er de hu mor van inzien, zo bleek op de kampioensreceptie. Zouden twee tochten in een week tijd teveel zijn voor de Holtense fietsliefhebbers? Die vraag lijkt te recht nadat op Koninginnedag meer dan vijfhonderd fietsers mee deden aan de puzzelrit van de WV Holten, terwijl de WV Holten afge lopen zaterdag maar 75 routekaar tjes verkocht voor de Landelijke Fiets- en Molendag. En hoewel dat er vorig j aar nog iets minder waren, had het fraaie fietsweer toch meer deelnemers moeten trekken. Ook Henk en Franske Veltkamp, die hun melkveebedrijf op de Borkeld de hele dag openstelden voor be zoekers, vonden de opkomst maar matig. In een speciaal aangelegd schriftje verzamelden zij maar 25 (overigens louter positieve) reac ties. Fietsmoe of niet, feit is wel dat de landelijke Fietsdag de Holtenaren zelf niet erg aanspreekt. Vooral va kantiegasten die op een van de Holtense recreatiebedrijven ver blijven en fietsers die speciaal voor de tocht naar Holten waren geko men, bestegen het stalen ros. Zij werden beloond met een rustieke route die via het natuurgebied De Borkeld, de Zuurberg en de Frie- zenberg naar Rijssen voerde waar inhet teken van 750jaar stadsrech ten vooral bij de Pelmolen van al les te beleven viel. Maar ook bij Henk en Franske Veltkamp was dat het geval. Zij hadden de hele dag vrijgemaakt om de bezoekers een indruk te ge ven hoe het er tegenwoordig op een modem melkveebedrijf aan toe gaat. Met een vlag en ANWB-bor- den werden de fietsers op de moge lijkheid van een rondleiding geat tendeerd, maar het echtpaar Velt kamp hoefde zich niet bovenmatig in te spannen. „Wel een beetje te leurstellend vond Franske Velt kamp. „Tenslotte doe je erg je best om het bedrijf zo goed mogelijk te presenteren. Maar misschien wa ren onze verwachtingen wel te hoog gespannen. Bij een De Boer Op het melkveebedrijf van Henk en Franske Veltkamp konden de fietsers zien hoe een modem geleid boerenbedrijf er hedentendage uitziet. kregen we maar liefst 1200 bezoe- Op-dag van een paar jaar geleden kers. Gelukkig waren de mensen die wel een kijkje namen erg en thousiast." Zondag 16 mei wordt in de gerefor meerde kerk De Kandelaar een Open Deur-dienst gehouden. Het thema is: 'Zoek hem met andere ogen'. Ds. S.W. Bijl uit Markelo gaat voor en het rooms-katholieke jongerenkoor 'Eigenwijs' uit Goor werkt muzikaal mee. De dienst be gint om 19.00 uur en vanaf 18.50 uur is er samenzang. In de week van 23 tot 29 mei wordt ook in Holten de jaarlijkse collecte van het Astma Fonds gehouden. Al bijna 35 jaar steunt dit fonds patiënten met astma, bronchitis en longemfyseem. Met de op brengst van de collecte wordt op de eerste plaats onderzoek ver richt naar de oorzaken van deze aandoeningen. Een deel ervan wordt ook gebruikt voor directe patiëntenzorg (zoals revalidatie) en voorlichting. Door de goedkeuring van de recteur van De Schakel. Voor fusieplannen tussen Het Kom pas en De Schakel door de leden van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onder wijs te Holten, kunnen beide basisscholen al per 1 augus tus worden samengevoegd. Dat gebeurt op de lokatie aan de Schoolstraat die door in terne aanpssingen geschikt wordt gemaakt om er acht groepen te huisvesten. Als di recteur van de nieuwe combi- natieschool is aangesteld H.C. Aangeenbrug, de huidige di- Op dinsdag 18 mei maakt de Be jaardensociëteit Holten het jaar lijkse reisje. Dit keer gaat de reis via Balkbrug en Zwartsluis naar Luttelgeest. Het vertrek is om 09.00 uur vanaf gebouw Irene en wanneer alles volgens plan ver loopt, is men rond 18.00 uur weer terug in Holten. de nieuwe school wordt nog een naam gezocht. Zoals wij eerder al meldden gelden voor de fusie drie overwegingen. De onderwijskundige reden is het teruglopend aantal leerlingen ter wijl het overheidsbeleid juist ge richt is op schaalvergroting. Door de fusie kunnen afzonderlijke groe pen worden samengesteld en is er meer ruimte voor extra begelei ding van kinderen met leer en/of gedragsproblemen. De nu nog be staande combinatiegroepen zijn in de nieuwe situatie niet meer nodig. Uit oogpunt van personeelsbeleid heeft de fusie ook voordelen. In ieder geval tot 1 augustus 1996 blijft de werkgelegenheid voor het huidige personeel gehandhaafd. Als derde reden voert de Vereni ging PCO Holten de financiën aan. Bij de huidige regelgeving blijkt het niet mogelijk de formatie op beide scholen in stand te houden zonder dat daar een bijdrage uit de verenigingsgelden tegenover staat. Door het teruglopen van het aantal leerlingen was immers ook de leegstandskorting toegenomen. De nieuwe onderwijs-regels geven voor grotere scholen meer moge lijkheden. Momenteel is het bestuur van PCO Holten bezig een financiële vergoe ding te krijgen voor verdere bouw kundige aanpassingen die het ge bouw aan de Schoolstraat ook na 1 augustus van dit jaar nog kunnen verbeteren. Een aantal jaren geleden bracht het Holtens Nieuwsblad een inter view met plaatsgenoot-voetbal scheidsrechter Dick Beldman. Als afsluitende wens voor de toe komst hoopte Beldman toen ooit nog eens een wedstrijd om het amateurkampioenschap van Ne derland te mogen fluiten. Nu, het is hem gelukt. Na weer een seizoen vol goede cij fers fluit de 42-jarige arbiter uit Holten op zaterdag 22 mei de ont- De Paaspuzzel van het Holtens Nieuwsblad en de Holtense Han delsvereniging heeft weer heel wat creatieviteit losgemaakt in het dorp. Uiteindelijk kwam toch mevrouw Antje Hofman van de Tuinstraat 17 als winnaar uit de bus met de sinds kort actuele slag zin: 'Tussen de rotondes Waarden- borch en 't Viaduct, vind je in moeting tussen de kampioen van de eerste klasse A Katwijk en die van de eerste klasse B (Heeijans- dam of Kozakkenboys die afgelo pen dinsdagavond onderling moesten uitmaken wie zich kam pioen mocht noemen). Ongetwijfeld krijgt de ontmoeting veel aandacht op radio, televisie en in de kranten. En met zo'n zeven duizend voetballiefhebbers op de tribune, wordt het zeker een waar voetbalfeest. We wensen Beldman veel succes toe. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 61,65 De trouwe luisteraars naar Radio Oost hebben ongetwijfeld al enke le nummers gehoord, maar nu is de muziek van de Holtense Full .House Jazz Band ook op cassette 'verkrijgbaar. Het gaat hierbij om de live-opnamen die in november vorig jaar in dorpshuis De Bosc hkamp gemaakt werden. Volgens de kenners hebben de mensen van Studio Van de Berg uit Markelo vakwerk afgeleverd want de nummers op 'The Full House Jazz Band Goes Nuts' klin ken erg goed. Wie zich daar per soonlijk van wil overtuigen kan de cassette aanschaffen bij Anton Stukker, Waardenborchstraat 8 of telefonisch een bestelling plaatsen bij Alex Voordes, tel. 03495-38313 (na 18.00 uur). Exclusief verzend kosten komt de muziekcassette op f 15,00. Uiteraard zijn de cassettes ook tij dens de optredens van The Fooi House Jazz Band verkrijbaar in de zaal. Na de Polen-reis die de band rond Hemlvaart met de Holtense Muziekvereniging maakt, volgt bijvoorbeeld nog een midweeks concert in Holten. Nader bericht daarover volgt. Holten elk produkt'. Mevrouw Hofman toonde zich bijzonder verheugd met de prijs: Ik stond net op het punt om nieuwe tuin stoelen aan te schaffen. Dit is wer kelijk geweldig!" De prijs omvat een compleet tuinameublement inclusief parasol. Overigens had de jury het er heel moeilijk mee want er waren meer originele oplossingen onder de cir ca zeventig inzendingen. Zo rijmde de familie Jansen van de Beuseber- gerweg 24: 'Nog even geduld en het Gat van Holten is met nieuwe win kels gevuld' en ook de familie Meerman van het Van Holtenserf 14 haakte in op de actualiteit met: 'Opgebroken wegen of niet, kijk wat Holten u biedt'. Maar zoals vaak kan er maar één winnaar zijn en dat was dus me vrouw Hofman, die de winnende slagzin samen met haar schoon zoon bedacht. Afgelopen dinsdag morgen overhandigden Jeanne Rem van het Holtens Nieuwsblad en Johan Steunenberg van dè Hol tense Handelsvereniging de dolge lukkige winnares een deel van haar nieuwe ameublement. Uiteraard kan de prijswinnaar zelf uitkiezen welke tuinmeubels het best aan haar smaak voldoen. Disneyland Overigens kregen we onlangs ook nog een enthousiaste reactie van de winnares van de vorige puzzel actie Agnes Tuller die na wat te genslag de afgelopen maand dan tocfc met haar vriendin Jantine Jansen naar Parijs vertrok voor een weekend Eurodisneyland. De dames waren erg tevreden over de door de O AD georganiseerde trip en het luxe hotel. Omdat het met de wachttijden bij de verschillende attracties meeviel, konden Agnes en Jantine het Eurodisneypark in één dag doorkruisen. „Een week end om nooit te vergeten" vonden Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 J. Spijkerman Poggenbeltweg 17 Haarle tel. 05485-9 52 20 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het Jeugdorkest van de Holtense Muziekvereniging is zaterdag 15 mei van de partij op de landelijke Dag van de Muziek. De HMV-jon- geren o.l.v. Alette Wind grijpen de Bloemenmarkt op de Smidsbelt aan om een openluchtconcert te geven. Dat gebeurt van 13.30 uur tot 14.30 uur wanneer temidden van de vele kraampjes op de Smidsbelt een gevarieerd repertoi re ten gehore wordt gebracht. De landelijke Dag van de Muziek is een initiatief van de overkoepelen de muziekorganisaties Buma/S- temra en evenementenbureau Mu sic Harmony en is speciaal be doeld voor de meest uiteenlopende amateurorkesten die zich op 15 mei van hun beste kant laten ho ren. Speciaal voor deze dag is door Jef Penders een 'grande mars'-ach- tige compositie geschreven die on geveer vijf minuten duurt. Op sportcomplex De Meermans kamp wordt zaterdag 22 mei het jaarlijkse stratenvoetbaltoemooi gehouden. Inzet is de Sporthuis Beltman-trofee. Het toernooi begint om 9 uur en duurt tot circa 16 uur. Er wordt gespeeld in pouleverband. In de eindstrijd treden de poulewin naars tegen elkaar in het strijd perk. Na afloop volgt in de kantine de prijsuitreiking. Op vrijdag 14, zaterdag 15 en zon dag 16 mei worden de Bathmense Beursdagen gehouden in sporthal De Uutvlog. Vrijdags is er om 19.00 uur een optreden van de muziek vereniging Orpheus gevolgd door een modeshow. Zaterdag kunnen de kinderen van 1 tot 10 jaar van 14.30 uur tot 17.30 uur terecht voor een afwisselend jeugdprogramma en 's avonds is er naast de genoem de modeshow live-muziek van het TSK-trio. Zondag verzorgen de Langenberg Muzikanten vanaf 11.45 uur een koffieconcert en vin den er vanaf 14.00 uur demonstra ties pottenbakken, mandenvlech ten enz. plaats. In tegenstelling tot onze normale bezorgingsdag, krijgt u het Hol tens Nieuwsblad de komende week een dag later in de bus. Dit in verband met Hemelvaartsdag. In plaats van donderdag 20 mei wordt de krant dus vrijdag 21 mei bezorgd. De sluitingstijden voor kopij en advertenties blijven het zelfde.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1