leeft de wetenschap het geheim wm de eeuwige jeugd ontdekt? Nieuwe kracht voor het hart Onderzoekers kiezen voor bepaald typ Q10 Ubichinon Q10 tegen parodontitis Do@r Bio-Quinon kroig ik oen bloeddruk als iemand van dertig Q10 versterkt ons belangrijkste orgaan: Q10 maakte de 70-jarige Bent O. en Inger Rasmussen nog gelukkiger: E Bio-Quinon' Q10 19 TP 110 De onderzoekers kunnen ons - nog- geen eeuwig leven geven, maar ze hebben bewezen dat ubichinon Q10 ouderdom kan uitstellen, omdat de stof ons beschermt tegen de ziektes, die ons vroegtijdig doen verouderen. Vandaag de dag gebruiken heel veel mensen Q10 om verzekerd te zijn van een langer en gezonder leven. Deze pagina staat onder redactie van Insight Media, Postbus 126 - 3990 DC Houten Het gebeurt maar zelden dat er een stof ontdekt wordt, die van zo grote betekenis is voor de ge zondheid als ubichinon. De onderzoekers zijn enthou siast en verbluft over de ontdekking dat de eigen schappen van de stof Q10 preventief blijken te wer ken bij ziekte. Al na een paar jaar zijn de Denen ubichinon Q10 als bron van ener gie en een groter gevoel van wel zijn, gaan prefereren. Ondertussen zijn onderzoekers intensief bezig geweest om het mysterie van deze wonderstof te ontrafelen, die ken nelijk van beslissend belang is voor onze gezondheid. Voorlopig staat vast, dat ubichinon de hele energieproduktie in het lichaam sterk doet toenemen door het om zetten van voedsel in pure energie in de cellen te verhogen. Deze energie hebben we nodig, onder andere om ziektes in het lichaam te bestrijden. We kunnen niet zonder Q10 Ubichinon Q10 is een stof, waar niemand van ons zonder kan. We krijgen het voor een deel binnen via het voedsel, maar veel onder zoekers zijn van mening, dat we het gunstige effect van de stof op timaal kunnen benutten door dage lijks een voedingssupplement in te nemen. De lijst van eigenschappen is lang en voorlopig kunnen we met zeker heid stellen dat ubichinon kan hel pen in de volgende gevallen: Vermoeidheid Futloosheid, gebrek aan energie Hartkwalen Hartzwakte Hartoperaties Verhoogd cholesterolgehalte Verhoogde bloeddruk Spierzwakte Parodontitis Verouderingsprocessen Tekort aan antioxidanten Zo werkt ubichinon Q10 Als je benzine op een vuur giet, brandt het ineens veel beter. Datzelfde gebeurt ook, als het lichaam ubichinon Q10 binnen krijgt. De stof dringt de cellen bin nen en "steekt het vuur aan", zodat we meer kunnen presteren. Weten schappelijk geformuleerd worden de "energiefabrieken" (mitho- chondrieën) geactiveerd, zodat er meer energie onttrokken wordt aan de voedingsstoffen die passeren. De verhoogde energieproduktie kan daarna gebruikt worden voor van alles, van lichamelijke werk tot het bestrijden van ziektes in het lichaam. Alle functies van het lichaam zijn afhankelijk van energie. Dit gaat op voor zowel lezen, lopen als den ken - maar ook het immuunsy steem heeft energie nodig om ons te beschermen. Sommige mensen hebben een hart dat niet sterk genoeg is om het bloed goed in het lichaam rond te pompen. Dit wordt cardiomyopa- thie genoemd en het wordt in de volksmond "een zwak hart" ge noemd. In bepaalde gevallen moet de patiënt een harttransplantatie ondergaan om te kunnen overle ven, maar de laatste tijd hebben on derzoekers over de hele wereld on derzoek verricht naar Q10 als alter natief. Metingen laten zien, dat cardio- myopathiepatiënten maar half zo veel Q10 in het hart hebben, dus door hen een extra hoeveelheid van de stof te geven, kan hun vermogen om bloed rond te pompen feitelijk verhoogd worden. Een soort condi tietraining voor het hart. Interessante onderzoeken In een van de grootste onderzoeken die tot nog toe zijn uitgevoerd, ga ven de artsen 641 patiënten met ernstige hartzwakte extra Q10, dat ze tegelijk met hun gewone medi cijnen moesten innemen. Na een jaar was er sprake van minder ge vallen met vocht in de longen en hevige ademnood, wat er op wijst, dat Q10 de hartfunctie versterkt had bij de desbetreffende patiën ten. Een vergelijkbaar onderzoek in het Rijksziekenhuis in Kopenha gen wees uit, dat ongeveer 67% van de patiënten met ernstige hart zwakte het beter maakte, als. ze werden behandeld met het type ubichinon, zoals dat o.a. voorkomt in Bio-Quinon Q10. Als de behan deling afgebroken werd, kwamen de symptomen snel terug. Het gunstige effect dat Q10 op het hart uitoefent, ontstaat waarschijn lijk doordat er meer energie in de cellen van het hart gevormd wordt, zodat het meer kracht krijgt om het bloed door het lichaam te pompen. Alle spierbewegingen komen tot stand door energie. De stof co-enzym Q10, die in Bio-Quinon zit, is van doorslaggevend belang voor de energieproduktie, die in alle cellen van het lichaam plaatsvindt. We krijgen een deel Q10 binnen met ons dagelijkse voedsel, maar men heeft ontdekt, dat een dagelijkse aanvulling belangrijk is om optimaal te functioneren. Bio-Quinon is verkrijgbaar bij apotheken, drogisterijen en in reformwinkels. Een groot aantal Nederlanders viel ten prooi aan "de ziekte van de losse tanden", oftewel parodontitis. maar het is gebleken dat er een verband bestaat tussen de ziekte en de hoeveelheid ubichinon Q10 in het tandvlees. Er zijn weefselproeven gedaan bij een grote groep patiënten en uit de analyse kwam naar voren, dat de concentratie van Q10 in het tandvlees naar verhouding laag was. Uit onderzoek komt ook naar voren, dat het mogelijk is om paro dontitis tot staan re brengen met ubichinon Q10. De resultaten zijn dat de kans op bloedingen kleiner wordt en dat de tanden weer vast gaan zitten. Het is tragisch om de eigen tanden al op jonge leeftijd te moeten vervangen door een kunstgebit, maar de combinatie van de juiste tandverzorging en een voedingssupplement met Q10 lijkt een veel belovende manier te zijp om de vele gevallen van parodontitis te' voorkomen. Wanneer je optimaal profijt wilt hebben van een voedingssupple ment met Q10, is het van belang een preparaat te gebruiken, dat ge makkelijk door het lichaam opge nomen wordt (grote bio-opname- capaciteit). Bijna alle onderzoe kers gebruiken in soya opgeloste Q10 in zachte gelatinecapsules (zoals Bio-Quinon Q10), omdat het in deze vorm het best door het lichaam opgenomen wordt. Dit werd onlangs beschreven in het Deense "Weekblad voor Artsen". Bij het ontwikkelen van Bio-Qui non werden vooraanstaande ex perts gevraagd om advies te geven. Eén van hen was de internationaal hoog aangeschreven professor dr. Karl Folkers uit de Verenigde Sta ten, die jarenlang onderzoek naar Q10 heeft gedaan. Dr. Folkers ad viseerde om de zachte gelatinecap- sule te gebruiken met Q10 dat in soyaolie opgelost was. Verschil lende andere onderzoekers gaven hetzelfde advies. Dit kan be schouwd worden als een kwali teitsgarantie en als een belangrijke verklaring van het feit dat zoveel gebruikers in het hele land zo tevreden zijn over het gebruik van Bio-Quinon Q10. Q10 is de voorwaarde voor elk menselijk leven, zegt professor dr. Karl Folkers. President George Bush reikt hem een prijs uit, de Amerikaanse tegenhanger van de Nobelprijs, voor zijn onderzoek naar de "vitamine Q10". Met een brede glimlach nam directeur Bent O. Rasmus sen vorig jaar afscheid van zijn arts, na zijn jaarlijkse keuring. De 70-jarige Rasmussen kreeg namelijk te horen, dat hij ondanks zijn zware baan, nog steeds in topconditie was. Q10 heeft ons leven ongetwijfeld in positieve zin ver anderd, zegt het echtpaar Rasmussen. "Het hart, de longen en de bloed druk zijn net zo goed als die van ie mand van dertig. Uw gezondheid wordt kennelijk steeds beter met het ouder worden." Het wekt geen verbazing, dat de 70-jarige directeur Bent O. Ras mussen gelukkig en trots was, toen hij het bovenstaande te horen kreeg van zijn arts bij zijn laatste jaarlijkse keuring. Ik zal natuurlijk niet zeggen, dat ik me net een jongkerel voel. Maar ik kan met een gerust hart stellen, dat zowel mijn vrouw, Inger, die ook zeventig is, als ik ons nooit beter hebben gevoeld dan nu, zegt Bent O. Rasmussen, die ondanks zijn leeftijd nog steeds werkt als direc teur in zijn zaak voor internationa le agentuur. Het zijn geen inspannende trai ningsprogramma's of vervelende, strenge diëeten, die het echtpaar noemt als oorzaak van hun goede gezondheid. We leven zoals we dat altijd gedaan hebben, maar we zijn Bio-Quinon Q10 gaan innemen en voor ons heeft dat tot twee wezen lijke veranderingen geleid in ons bestaan: we hebben meer energie gekregen en we voelen ons over de hele linie veel beter, zegt het echt paar. Effect bleef niet uit In het begin van de zomer van 1992 trad er een positieve verandering op in het bestaan van Inger en Bent O. Rasmussen. Hun dochter van vijfenveertig had last gekregen van parodontitis en in een poging om haar tanden te kunnen houden was ze begonnen met het innemen van Bio-Quinon Q10. Het effect bleef niet uit, en stralend vertelde ze haar vader en moeder over de resultaten van dit voe dingssupplement. Het duurde maar even, voor we al lebei merkten dat er iets wezenlijks veranderd was in ons bestaan, zegt directeur Bent O. Rasmussen. Hoewel ik nog nooit ernstig ziek ben geweest en ik op de zaak altijd goed door mijn werk heen kon ko men, kreeg ik ineens extra energie en voelde ik me veel beter. Het is misschien teveel gezegd, dat ik me twintig jaar jonger voel, maar het verschil was in ieder geval heel goed merkbaar. Mijn man en ik zijn nooit zo voor wonderkuren geweest en behalve fietsen en het maken van lange wandelingen, hebben we nooit veel aan sport gedaan om in conditie te blijven, zegt Inger Rasmussen. We drinken 's ochtends vaak een glas geperst sinasappelsap, maar we zijn ons er allebei van bewust dat het leven er fysiek gezien niet ge makkelijker op wordt als je zeven tig bent - integendeel. Maar met Q10 hebben we een middel gevon den, dat het in vele opzichten heel wat leuker maakt om de dagelijkse beslommeringen het hoofd te bie den. Bent O. en Inger Rasmussen zijn geen "gezondheidsmaniakken", maar dankzij Q10 voelen ze zich nu prima, volgens het echtpaar. Hoopt nog lang door te kunnen gaan De 70-jarige Bent O. Rasmussen werkt nog iedere dag volop in zijn zaak en hij hoopt daarmee door te kunnen gaan zolang hij gezond is. Ik moet veel reizen in verband met mijn werk en ik zou overdrijven als ik zei, dat ik niet merk dat ik op leeftijd ben. Maar ik voel mij onge looflijk goed door Q10 en ik denk en hoop dat ik nog jarenlang door kan gaan. Het deed me ook goed toen mijn arts me kort geleden vertelde, dat de vitale organen in mijn lichaam functioneren alsof ze van een jonge man zijn, zegt Bent O. Rasmussen. Het is niet iets waar ik trots op ben. Ik ben er alleen maar dankbaar voor. Mijn man en ik zijn er ons hele le ven op tegen geweest om medicij nen te slikken, als het niet beslist nodig was, zegt Inger Rasmussen, die voor ze gepensioneerd werd verpleegster was. We hebben zelfs nooit vitaminepillen geslikt, dus we zijn ook niet hals over de kop Q10 gaan innemen omdat we als oudere mensen graag de eeuwige jeugd willen hebben. We zijn er al- leen maar blij mee, dat we ons zo goed voelen en dat willen we ook graag zo houden. Ik ben altijd bang geweest voor het moment waarop ik gepensioneerd zou worden, zegt Bent O. Rasmus sen. Ik mag graag iets om handen hebben, iets waar ik m'n tanden in kan zetten. Als de prijs voor een goede conditie is, dat ik Bio- Quinon Q10 moet innemen, ja, dan ben ik bereid die prijs te betalen. Luie mensen krijgen goede conditie door Q10 Het is niet zo vreemd dat het echt paar Bent O. en Inger Rasmussen meer energie gekregen heeft door Q10 in te nemen. Quinon verhoogt namelijk de energieomzetting in het lichaam, zodat we het voedsel dat we binnen krijgen beter kunnen omzetten in pure energie. Populair gezegd, we rijden meer kilometers per liter brandstof. De stof ubichinon komt van nature voor in alle menselijke cellen. Naarmate men ouder wordt neemt de ubichinonproduktie in ons li chaam af en daarom is een aanvul ling noodzakelijk. Er bestaat geen twijfel over, dat Quinon mensen veel meer energie geeft. Een team van onderzoekers in Brussel deed zelfs de verbazing wekkende ontdekking, dat men let terlijk in conditie kón komen door gewoon te blijven zitten en Qui non in te nemen. De Belgische on derzoekers lieten een groep gezon de, maar luie jonge mannen gedu rende acht weken Quinon inne men. Al na vier weken presteerden hun harten 35% meer. Een onge looflijk resultaat, zegt de leider van het onderzoek, J.H.P. van Frae- chem. Onder normale omstandig heden zou een dergelijke verbete ring van de conditie alleen bereikt kunnen worden door een intensie ve training. Maar deze jonge test personen deden absoluut niets aan hun conditie. Ze namen alleen Q10 in en ze boekten, in de loop van slechts een paar weken, het zelfde plezierige resultaat als het echtpaar Bent O. en Inger Rasmussen. Inger is gepensioneerd verpleegster, terwijl Bent O. Rasmussen een eigen zaak heeft en van plan is die aan te houden zolang hij gezond blijft en energie genoeg heeft. -Ik ben er van overtuigd, dat ik door Q10 langer actief kan blijven als zakenman, zegt Bent O. Rasmussen (70).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11