Wim ten Berge in een koninklijke hoofdrol Maaltijdvoorziening voor wie en hoeveel I Fiets- en molendag richting Rijssen Kabaal in de Waag Kerkdiensten medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Gouden eremedaille Uit het politierapport Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Spelletjes voor kinderen Buch of Mess in De Schure DONDERDAG 6 MEI 1993 Op 25 april werd er door een Duit ser aangifte gedaan van diefstal van zijn jetski. Hij had deze op een aanhangwagen achter zijn auto ge parkeerd op de parkeerplaats van McDonalds. Maandag werd er aangifte gedaan van vernieling van ruitenwissers van een auto. Deze werden omge bogen. Een week daarvoor werden van die auto ook ruitenwissers ver nield, toen werden 25e afgebroken. De auto stond geparkeerd in de N agelhoutstr aat. 27 April werd een bestuurder van een auto op de rijksweg Al onwel. Door achteropkomende vrachtwagenchauffeurs werd alert gereageerd waardoor een ernstig ongeval werd voorkomen. De be stuurder van de auto kwam in de middenvangrail tot stilstand. La ter bleek dat hij een licht infarct had gehad. Zijn toestand is nu sta biel. Ook op dinsdag reed een bestuur der van een personenauto over de Al richting Deventer. Even voor de afslag MarkeloHolten, ging hij na de bocht te ver door en reed een rechts van de weg staand wegbe- wijzeringsbord plat. Dinsdagmiddag vond een aanrij ding plaats op de Deventerweg. Een auto sloeg bij de Doorlopende Dijk rechtsaf. Een auto die erach ter reed, remde af. Een tweede auto ook, maar een derde zag te laat wat voor hem gebeurde en reed er ach terop. Donderdagochtend raakte op de Rijksweg Al een auto van de weg en reed daarbij een ANWB-bord omver. De auto raakte zwaar be schadigd. Op vrijdag 30 april werden twee meisjes op de Dorperdijk gecon fronteerd met een man die openba re schennis pleegde. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vrijdagavond werd een automobi list gecontroleerd die bleek teveel te hebben gedronken. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd en een pro ces-verbaal wordt opgemaakt. Het was bijna In de hoofdrol, met burgemeester Van Rappard als Mies Bouwman, toen donderdag morgen Wim ten Berge naar de liquidatie vergadering van de Stichting Ambulance Vervoer Hol ten was gelokt. De vergadering was met medeweten van alle be trokkenen, behalve de hoofdrol speler zelf, juist op die ochtend gepland om hem zonder argwaan het gemeentehuis binnen te krij gen. De vergadering werd volgens alle regels afgewerkt, waarna de burgemeester Wim ten Berg ten afscheid via de trap naar beneden begeleidde. In plaats van rechtsaf de trap af, werd hij bij de arm genomen en naar de raadszaal ge loodst waar familie, vrienden en bekenden al klaar zaten. Nog steeds hij hij niet in de gaten dat hij het feestvarken was en dat al die mensen speciaal voor hem wa ren gekomen. Burgmeester Van Rappard hielp hem snel uit de droom, toen hij meedeelde dat hij namens de Koningin Ten Berge de ere medaille in goud, behorende bij de Orde van Oranje Nassau mocht opspelden. Uitgebreid stond burgemeester Van Rappard stil bij de sociale belangen die Ten Berge in Holten heeft behartigd. Zo was hij mede oprichter van de Ambulance Ver voer in Holten, lange tijd als secre taris, oprichter van het Rode Kruis afdeling Holten, waarvan jaren lang bestuurslid, oprichter van de EHBO in Holten, raadslid vanb 1962 tot 1978 namens Gemeente belang waarvan 1972 tot 1974 zit ting hebbend als wethouder, me deoprichter en bestuurslid van de Holtense VW en sinds 1980 lid van de Woonruimtecommissie. „U was er altijd op de juiste tijd en had een actief deel in het leven in de Hol tense gemeenschap, en dat voor een Riessener". Natuurlijk werd ook stil gestaan bij de tijd dat Wim ten Berge sa men met zijn onlangs overleden echtgenote hotel Holterman run de. Een hotel dat eigenlijk nooit opgedoekt had mogen worden, zo meende Van Rappard, want hotel Holterman was het hart van Hol ten. „U hoorde en voelde wat er leefde. U was de souffleur, bent regisserend bezig geweest. U zag wat nodig was, zoals het Rode Kruis, de EHBO en de Holtense ambulance en zorgde ervoor dat het er kwam". Ook op cultureel gebied was Ten Berge het middel punt in vroeger jaren. Zo regiseer- de en souffleerde hij bij OCH en was initiator van de Midzomer- nachtvoorstelling, die volgens ve len best wel weer eens in het leven geroepen kan worden. Daarnaast was hotel Holterman vroeger de pleisterplaats voor veel buiten landse kunstenaars, die Holten be zochten. Namens het Rode Kruis werd de heer Ten Berge toegesproken door voorzitter Jan Vroom, Femmy van der Wijk sprak namens Gemeente belang haar felicitaties uit en Henk Dikkers namens de Stichting Am bulance Vervoer Holten. Namens de VW Hotlen sprak Eddie Vin cent. Wim ten Berge tenslotte droeg zijn koninklijke onderschei ding op aan zijn lieve vrouw, die steeds met hem mee heeft gewerkt. De VW Holten heeft voor de twin tigste Landelijke fiets- en molen dag, die op zaterdag 8 mei plaats vindt, een fietsroute uitgezet met een lengte van ongeveer 35 kilome ter. Via het natuurgebied De Bor- keld, de Zuurberg en de Friezen- berg gaat de route richting Rijs sen. Deelnemers krijgen de gele genheid de Pelmolen in Rijssen te bezoeken. In het kader van het 750- jaar stadsrechten van Rijssen wor den bij de Pelmolen diverse activi teiten georganiseerd. Tijdens de route zijn meerdere rustpunten mogelijk. Een daar- daarvan is het melkveebedrijf op de Borkeld 14, dat bij wijze van experiment open gesteld is voor bezichtiging. De boerderij langs de Hoe uiteindelijk de subsidie voor de de maaltijdvoorziening van Tafeltje Dekje uiteindelijk aan de vork wordt gestoken, is na de be handeling van het voorstel in de commissies Welzijn en financiën nog lang niet duidelijk. Verant woordelijk wethouder Wim Dal- huisen had gedacht de commissie leden een doetreffende en vooral eenvoudig uit te voeren nieuwe subsidie verordening te hebben voorgeschoteld, geheel volgens de eerder ingebrachte menu-wensen, maar bij het ter tafel brengen, bleken vrijwel alle frakties zich er bijna in te verslikken. Unaniem waren de commissiele den overtuigd van het nut van van Tafeltje Dekje. Deze nuttige instel ling zorgt ervoor, dat ouderen lan ger zelfstandig kunnen blijven wo nen en is dus een basisvoorziening, maar of dat nu gesubsidieerd moet worden zoals het college van B en W nu voorstelt, is nog maar de vraag. Momenteel wordt het pro ject niet per maaltijd gesubsi dieerd, maar krijgt voor verpak kingen vervoer een bijdrage van 18.000 gulden. Door de raad was gevraagd een ,zeef te bedenken voor een meer gedifferentieerde subsidieverlening. Het college stelt voor een inkomensafhankelij ke subsidie waar mensen op grond van hun netto inkomen, verdeeld in drie catagoriën wel of niet voor in aanmerking kunnen komen. Het CDA was het strikste in de leer. Daar waar de AOW voor iedereen gelijk is, moet ook de maaltijd voorziening voor iedereen gelijk zijn. Mevrouw W.A.Beldman-Weg- stapel pleitte ervoor, dat meet het accent gelegd wordt op de moge lijkheid van open tafel in Diessen- plas, wat de sociale contacten ook meer bevordert. Jan Metsemakers (PvdA) vond de prijs, in vergelij king van soortgelijke projecten el ders, vrij hoog, maar had geen pro blemen met het drie sytemenstel- sel en de inkomensafhankelijk heid. Jan Kevelam vond het drie categoriënstelstel een hele poes pas en vreesde een grote admini stratieve rompslomp. Jan Soepnel (Gemeentebelang) deed uiteinde lijk een voorstel, dat goede kans van slagen heeft. Zijn voorstel was simpel en doetreffend: er zijn men sen die wel of er zijn mensen die niet voor subasidie in aanmerking komen. Alleen moet nog uitgedok terd worden waar de grens ligt. CDA hield echter vast aan de ge lijkheid voor iedereen, WD wil geen inkomensafliankelijkheid, de PvdA is accoord met het huidige vorostel maar is wel benieuwd naar de uitwerking van het plan van Gemeentebelang. Kortom voor wethouder Dalhuisen nog een aardig soepje om uit te lepelen. Alarm veranderd Sinds half april heeft er in de orga nisatie van het alarmeringsproject van de SWOH een verandering plaatsgevonden. Omdat de om vang van het project zo groot werd - binnenkort 40 alarmsets - kan dat niet meer door 2 vrijwilligers ge heel worden verzorgd. Daarom hebben wij de hulp ingeroepen van Diessenplas. Tijdens kantooruren, maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur, gaan zij voor het tech nisch gedeelte zorgen, 's Avonds en in het weekend blijven onze vrijwil ligers de heren Klokman en Smit bereikbaar om een eventuele sto ring aan een alarmtoestel te ver helpen. Bij storing daarom nu overdag bellen naar Diessenplas, technische dienst, telefoon 62505. Bij storing 's avonds en in het weekend bellen naar dhr. Kolk man tel. 61368. Bij geen gehoor bellen naar dhr. Smit tel. 61609. Aanvragen van alarmtoestellen blijft bij de SWOH, tel. 64910. Informatie Bijna iedereen in Holten weet dat je voor het aanvragen van een alarmtoestel bij de SWOH moet zijn. Behalve het verhuren van alarmtoestellen doet de SWOH meer. Een van de taken waar de SWOH grote waarde aanhecht is het geven van informatie over alles wat met het welzijn van ouderen te maken heeft. Wij doen dat schrifte lijk, zoals via deze rubriek en ons informatieboekje, maar wij doen het ook mondeling. U kunt de SWOH bellen wanneer u iets wilt weten over voorzieningen, of acti viteiten voor ouderen in Holten. U hoeft niet te bellen, u kunt ook langskomen. Een telefoontje om te horen of de projectleidster aanwe zig is verdient aanbeveling, want het kantoor is alleen op maandag en donderdagmorgen plus dins dagmiddag geopend. In die tijd kan de projectleidster naar een vergadering, of op huisbezoek zijn. En voor het vragen van informatie geldt, dat alles wat u vraagt geheel vertrouwelijk zal worden behan deld. V/eet de projectleidster niet onmiddellijk een antwoord op uw vraag dan geldt de bekende zegs wijze 'dat zoeken we op'. U bent van harte welkom. Kabaal voor het laatst met 'sheriff' Spijker in de Waag. De roemruchte rockformatie Ka baal zal op zaterdag 8 mei Holten tracteren op een spetterende rock- night in Bar Dancing de Waag. Nadat ze eerder dit jaar in het voor programma hebben gestaan van Clouseau, Golden Earring, De Dijk en Normaal zijn de 'jongs' uit Bath- men nu zelf verantwoordelijk voor de hoofdact. Deze avond zal in het teken staan van leadzanger Aart Jan 'sheriff Spijker, die vanwege zijn werk zich genoodzaakt ziet microfoon in de wilgen te hangen. De 'sherrif wil het nog één keer weten en heeft al weken geoefend met Kabaal om er een spraakmakende show van te maken. Verrassingen zijn daarbij niet uitgesloten. Het voorprogram ma zal deze avond verzorgd wor den door de rockformatie Colors- offside. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Café Maats, Het Klavier, Videotheek oscar en De Waag 5,-) Aan de zaal kosten de kaarten 7,50. route is herkenbaar door middel van een vlag en/of bord. Aan een aantal bezoekers zal naar hun be vindingen gevraagd worden. De routebeschrijvingen kunnen op 8 mei tussen 09.00 en 13.00 uur worden opgehaald bij de VW Hol ten. De kosten zijn drie gulden per route. Bij iedere route geeft de Stichting Nederland Schoon een afvalzakje mee. Na afloop van de route kunnen de deelnemers, na overlegging van hun op de cotrole- post gestempelde routebeschrij ving een medaille afhalen bij de VW Holten. De molen in Dijkerhoek is die dag niet in een fietsroute opgenomen, maar is tijdens de Molendag wel geopend voor bezichtiging. Op de Landelijke Fiets- en Molen dag, die aanstaande zaterdag wordt gehouden, kan men in tal van plaatsen starten. In Holten bij het VW kantoor voor een route naar Rijssen. In Deventer en Twel- lo zijn routes uitgezet langs de westzijde van de IJssel. De lengte is 31 km en de deelnemers komen langs de dijk langs de IJssel rich ting Terwolde, binnendoor naar Twello, dan via landelijke wegen naar Wilp en over de zgn. Wilpse klei. De molens langs de route zijn de Bolwerksmolen, de Wilperkoren- molen in Posterenk, de Havekes Mölle in Twello en de kotenmolen de Ooievaar in Terwolde. De mo lens zijn te bezichtigen. Er kan gestart worden vanaf het VW kan toor in Deventer of Twello tussen 09.00 en 13.00 uur. Met ingang van donderdagmiddag 6 mei biedt de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk kinderen tussen 10 en 12 jaar de gelegenheid in dorpshuis De Boschkamp crea tief bezig te zijn op de geheel nieu we spelletjesclub. Onder leiding van Vanessa en Ma- rij e worden allerlei leuke spelletjes gedaan: binnen, buiten en in het donker. Ook zijn er spelletjes waar bij de kinderen zelf de pion zijn. Creatieve ideeën van him kant zijn zeker welkom. De club telt vijf bij eenkomsten en komt op 6,13 en 27 mei en 3 en 10 juni bijeen tussen half vier en vijf. De kosten bedra gen 12,50 gulden en kunnen naar keuze de eerste keer ineens worden voldaan of per keer een rijksdaal der. Op de spelletjesclub is ruimte voor maximaal vijftien kinderen. Spoedig aanmelden bij Socuwe in het dorpshuis (tel. 62755) wordt derhalve geadviseerd. De zevenmansformatie Buch of Mess zal zaterdag 8 mei een live optreden verzorgen in jongerenca- fé De Schure. De band, die vroeger optrad onder de naam At Random, speelt naast jazzrock en symfoni sche rock tegenwoordig ook covers van bands als The Pointer sisters, Simply red en Lois lane. Het optreden begint circa 21.45 uur, de zaal is vanaf 21.00 uur ge opend. De entree is gratis. Ovei leden: A.J. ter Maat, oud 78 jaar; H.W. Schipper-Kolk- man, oud 90 jaar; J.W. Bosman- Dubbink, oud 80 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: E.R. Poorter man, oud 33 jaar en S. Oplaat, oud 25 jaar; J. Kruk, oud 23 jaar en M.W. Haverkate, oud 27 jaar. Gehuwd: NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd; nevendiensten. 19.00 uur: ds. P.W. Dekker, Vor- den (SOW jeugddienst). Collectes: diaconie/plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Schutte en Karin Piek. Diessenplas: woensdag 12 mei: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. P.W. Dekker, Vor- den. 19.00: ds. P.W. Dekker (jeugd dienst in Herv. kerk). Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. R. Kolkman-Bolink; groep 7 en 8 o.l.v. H. Hulsman-Zwiers. De eerste collecte is Stichting Steun Kerkbouw, de tweede collecte is voor rente en aflos sing. Oppasdienst 0-3 jaar: Ria Jan- sen-Stam, Annemie Kamphuis- Schuppert, Dianne Aanstoot; 4- 6 jaar: Klary Offringa-Werk- man, Anneke Scheurwater, Wendy Rietman. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink. Col lectes: diaconie/noodlijdende gemeenten en personen. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur. Samenkomst; 19.00 uur. Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: Dhr. J.M. Peschar; uitgangscollecte: diaconie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 08.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 8 en 9 mei: R. Jonkees, Midden straat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483-61436; 24-uurs bereik baarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N V Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dins dag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 1830-20.30 uur, woensdag 9.30-12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. DCONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 7 mei: Lompenaktie HMV in buitengebied. Zaterdag 8 mei: 19.30 uur, Klootschietavond de Schure; 21.00 uur, live optreden Buch of Mess in de Schure; Landelijke fiets- en molendag; Kabaal in De Waag. Maandag 10 mei: 20.00-21.00 uur, inwisseling schilderzegels Hout en Bouwbond CNV bij Kruimelaar, Canadastr 2. Dinsdag 11 mei: 20.00 uur, in- spreekavond fietsroutes in ge meentehuis. 20.00 uur, afdelingsavond NBvP -in zaal Vosman. Woensdag 12 mei: Boottocht Rode Kruis. Zaterdag 15 mei: 10.00-16.00 uur, Bloemenmarkt op Smids belt; 19.30 uur, Klootschieta vond de Schure. Zondag 16 mei: 13.30 uur, in schrijven puzzelrit MAC bij 't Stuurhuus. Maandag 17 mei: 20.00-21.00 uur. Opnemen RBS Systeem, Hout en Bouwbond CNV bij Kruimelaar, Canadastraat 2. Dinsdag 18 mei: Reisje Bejaar densociëteit naar Luttelgeest. Donderdag 20 mei: Hemel vaartsdag. Vrijdag 21 mei: 14.00 uur, Mi lieuconferentie in gemeente huis. Zaterdag 5 juni: 19.30 uur, Klootschietavond De Schure. Zaterdag 12 juni: 19.30 uur, fi nale klootschieten De Schure. Dinsdag 15 mei: 20.00 uur, Infor matieavond structuurschets Holten in gemeentehuis. Gevonden: boormachine; zil veren armband; pauw; coca cola vlag; zwarte portemonnee; sleutelbos; tamme fret; gouden armbandje; plastic zak met bruine schapenwol; half lees brilletje; armband. Verloren: huissleutel en auto sleutel VW; blauwe portemon nee; motortas met inhoud; zwarte portemonnee; zwarte brede damesportemonnee met inhoud en rijbewijs; kleine bril met ronde glazen; zwarfrode helm; girobetaalkaarten; sleu tel met op label nr:87; gouden slavenarmband; hond: kruising herder/rotweiler; groene houten brievenbus.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3