Extra groots aan Uit buiten Holten ®Mpera boohnenbal Ruime winst poloheren Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit 100,* EXPERT. W9STO JE WIJZER Vfliu. Evenementen bespreken via VW Holten DONDERDAG 6 MEI 1993 HO 11 Vroomshoopse Boys Al-Holten Al: 1-1 Holten begon offensief, maar kon uit de weinige kansen niet scoren zodat de ruststand dubbelblank was. Daarna was het fanatisme er een beetje af, maar kwam men toch nog via een magnifiek genomen vrije trap van Pascal Blinkers op een 0-1 voorsprong. Ongelukkiger wijs moest Holten de wedstrijd be ëindigen met negen man. Harry werd uit het veld gestuurd en Eelco Jager viel geblesseerd uit na een 'Wouters'-elleboog. Dit viel Holten zwaar op de maag en Vroomshoop se Boys kon dan ook op gelijke hoogte komen: 1-1. Vroomshoopse Boys rook riu de winst, maar de Holtense verdediging vocht voor het leven en wist de boel achterin goed dicht te houden. Dit betekent tevens dat Al nu definitief op de tweede plaats is geëindigd, wat waarschijnlijk recht geeft op pro- motie-wedstrijden. Een prachtig resultaat van deze jongens en de naar Aruba vertrekkende trainer André Dekker. Holten B2-ExceIsior B2: 5-2 Voor de rust kreeg Holten volop kansen maar verzuimde om meer dan één doelpunt te scoren. Excel sior maakte wel gebruik van de schaarse kansen, zodat de rust stand 1-2 werd. In de tweede helft kwam Holten al vrij snel op gelijke hoogte, daarna ging het scoren be ter en met een drietal prachtige goals werd een eindstand van 5-1 bereikt. Holten Cl-Enter Vooruit Cl: 4-3 Om niet te degraderen moest er gewonnen worden van het reeds gedegradeerde Enter Vooruit. Door geklungel in de achterhoede kwam Holten al snel op 0-1, maar herstelde zich voortreffelijk en met twee fraaie treffers van Erik Reij- link en Lee-Jung Baltes werd een ruststand van 2-1 bereikt. Na de rust kwam Enter weer op gelijke hoogte, maar was het Raimond Es- huis die koelbloedig de toegeken de strafschop benutte: 3-2. Enter counterde en met een beetje geluk werd het weer gelijk: 3-3. Opge zweept door de sterk spelende Lau rens-Jan Stam zette Holten alles op alles en dit met succes. Een prachtige aanval op links werd vlekkeloos afgerond door Lee- Jung Baltes en de laatste noodza kelijke overwinning was een feit. Sportclub Rijssen Cl-Holten C2: 0-2 Spc. Rijssen Cl tegen Holten C2 was een ontmoeting van twee sub toppers. De inzet van Holten was duidelijk beter. Na een kwartier rondde Roddy een prachtige solo af met een harde schuiver: 0-1. De tweede helft ontaardde de wed strijd in een harde partij voetbal. De verdediging van Holten zat goed in elkaar, met Roddy Gier man als grote uitblinker. Spc. Rijs sen probeerde het nog wel, maar veel gevaar kwam er niet van af. Tien minuten voor tijd bracht Ben jamin de eindstand op 0-2 met een prachtige boogbal. Een verdiende overwinning. Heracles 4 - Holten 5; Holten voet balde een aanvallende wedstrijd tegen Heracles. Reeds in de eerste helft wist Tjerk v.d. Mey door mid del van een penalty Holten op een 1-0 voorsprong te brengen, dit was tevens de ruststand. Na rust was het weer v.d. Mey die 2-0 liet aante kenen. Holten voetbalde een goede wed strijd, met als hoofdpersoon Wilco oosterkamp, die een uitstekende partij keepte. Deze keeper kan het vijfde volgend seizoen dan ook niet missen. Holten 11 - SOS 8; Holten had voortdurend veldoverwicht, maar werd in de beginfase overvallen door de snelle countermogelijkhe den van SOS. Dit resulteerde in de openingstreffer door SOS binnen 10 minuten. Holten verdiende ech ter door degelijk voetbal en geloof in eigen kunnen de gelijkmaker, die dan ook 5 minuten later viel. Daarna volgde kans op kans (waar van zes voor open doel), die echter geen van allen benut werd. Geluk kig bracht good (maar vooral old) Wim ter Schure in de tweede helft hier verandering in door van 20 meter een hard schot in de touwen te jagen, en de eindstand op 2-1 te brengen. Holten 12 - De Zweef 12; Holten kwam zoals vanouds sterk uit de startblokken, maar wist, eveneens vanouds, niet tot scoren te komen. Een aantal zeer goede kansen werd door de voorhoede niet benut, en zo wisten de Nijverdallers de ope ningstreffer te scoren, na een mis verstand omtrent de buitenspel- val. Dat het verdedigend dit keer redelijk in elkaar stak blijkt wel uit het feit dat Wilco slechts acht a negen maal in actie hoefde te ko men. Na rust was het al snel De Zweef dat een corner goed afrond de, en zo op 0-2 voorkwam. Hierna moest de scheidsrechter met een spierblessure uitvallen, en zijn taak werd door Wilco Vlogtman overgenomen. Deze gaf in diezelfde minuut nog een penalty voor de Zweef, zodat de achterstand nu 0-3 bedroeg. Holten probeerde uit alle macht wat terug te doen, maar dit resulteerde in de 0-4 achterstand. Gastspeler Erik Wegstapel soleer de fraai door de verdediging, maar het afrondende schot verdween he laas naast de paal. Het was tenslot te linksbuiten Balk, die de eer voor Holten redde, en de einduidslag op 1-4 zette. Blauw Wit 2 - Hulzense Boys 3; Blauw Wit had enkele spelers aan het eerste elftal uitgeleend, waar door in de opstelling nogal gescho ven moest worden. Toch wist Blauw Wit goed te openen en kan sen te creëren. Hulzense Boys was het echter, die de score kon open breken, omdat de grensrechter niet goed oplette. Blauw Wit liep hierna achter de feiten aan en was niet bij machte om de kansen af te werken. Rust 0-1. Na rust ging het bij Blauw Wit niet veel beter. Hul zense Boys kon door twee persoon lijke fouten de score tot 0-3 opvoe ren. Coen Beukenkamp scoorde nog tegen na een voorzet van trai ner Dommerholt. Bij. het slot van de wedstrijd werd afscheid geno men de met voetballen stoppende Harry ten Wolthuis. Van de scheidsrechter ontving hij de 'rode kaart' om met een bos bloemen de laatste gang naar de kleedkamer te maken. 1-3. Voorwaarts 4 - Blauw Wit 3; Met drie invallers uit het achtste team, begon het derde aan de harde con frontatie tegen de rode lantaarn drager. De gastheren wisten al vroeg in de wedstrijd de leiding te nemen en kregen al snel hierna een strafschop. Deze werd over gescho ten. Dit bleek achteraf de omme keer in de wedstrijd. Vanaf de doel trap veroverde Blauw Wit de bal en kon Gerrit Norder 1-1 scoren. Blauw Wit bleef doorgaan. Het was opnieuw Gerrit Norder die 1-2 SONY KVM 1400 PORTABLE KTV Draagbare Kleuren-TV met 37 cm Black Trinitron beeldbuis. 60 Voorkeuze zenders, sleeptimer en kantelbare behuizing. Inkl, M V 1 afstandsbediening. Jp* INRUIL MINIMAAL IAAT NOG VAN >EZE PRIJS AF OF IN TERMIJNEN OF IN TERMIJNEN OF IN TERMIJNEN SHARP DV 6301 KLEUREN-TV Héél veel TV voor héél weinig geld. Want deze Stereo Kleuren-TV met een Flatsquare beeldbuis van maar liefst 63 cm (eff. 59 cm) is wel heel laag geprijsd! Inklusief Teletekst en afstandsbediening. Extra, extra scherpe prijzen Gratis All-Risks-Gardntie Gratis Onderhoudskontrakt Gratis Thuisbezorgen èn Aansluiten Gratis Geluidsgarantie en nóg veel meer extra, extra's...!!!! BAUKNECHT WASAUTOMAAT Wasautomaat met 14 basisprogramma's, traploze temperatuurinstelling tot 95°C en centrifuge 1000/700 toeren. JVCMXS2 MINISET lOFINTtmiMHl Prachtige miniset, opgebouwd uit tuner, versterker met 2x 30 Watt en Super Bass, CD-speler en dub bel cassettedeck met autoreverse. Inkl. luidsprekers en afstandsbediening. CANON E200 CAMERA Zeer komplete STEREO RADIO/CASSETTERECORDER CD Draagbaar muziek- plezier met deze stereo radio/cassette recorder met CD- speler! Bij Expert voor slechts OF IN TERMIJNEN PHILIPS TC 412 STOFZUIGER Met krachtige 1000 Watt Turbo Compressor motor voor 20% meer zuig kracht. Automatisch oprolsnoer en zuig krachtregelaar op pistoolgreep. *ÖFWTERMUNEN% video-8 camera met videolamp, 8x motorzoom, afstandsbediening en draaibare handgreep. Met auto matische scherpsteiling. GEEN AFVOER NODIG OF IN TERMIJNEN BOSCH KGV 26 KOMBI-KAST Netto inhoud koelruimte 194 liter, netto inhoud 4-sterren diepvriesruimte 55 liter. Invrieskapaciteit 7 kg per 24 uur. Deuren links- en rechtsdraaiënd te monteren. GRUNDIG GV201 VIDEORECORDER OF IN TERMIJNEN lOFINTERMUmm Met het nieuwe programmeersysteem PDC, neemt op wanneer een programma echt begint en eindigt. Inkl. LCD-afstands- bediening. CREDAKONDENSDROGER Droogt 4,5 kg wasgoed in een handom draai. Reverserende trommel. Tijdschakelklok tot 120 min. Geen afvoer nodig en tóch voor een heel lage prijs! WHIRLPOOL AVM 914 CRISP MAGNETRON Zelfs de pizza komt krokant en bruin uit deze 850 Watt magnetron met crisp schaal en kantelbare grill. Diverse kombi-stan- den, 27 liter inhoud. Bijzonder eenvoudig te bedienen en smakelijk geprijsd. Minimaal f 100,- bij inruil van oude, goed spelende Kleuren-TV. Zelfs meer indien deze niet ouder is dan 5 jaar. "Of 50% van de vervangende waarde. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden RIJSSENSESTRAAT 280, NIJVERDAL, TELEFOON 05486 -12297. scoorde. Na rust bracht Gerrit Nor der Blauw Wit in veilige haven door 1-3 en 1-4 te scoren. Het kon niet op, want ook 1-5 kwam van zijn voet. In de laatste 10 minuten maakte Good-Old Jaap Thalen zijn debuut in het derde team, dat ondanks het missen van een straf schop nog tot 1-6, via opnieuw Ger rit Norder, uitliep. Voorwaarts kreeg in de laatste minuten nog drie goede mogelijkheden om wat terug te doen, maar eerst Henk Dijkink en later twee maal doel man Edwin Aaftink wisten op on navolgbare wijze doelpunten te voorkomen 1-6. „Blauw Wit 3 - DES 4; De eerste helft ging op en neer, met kansen voor beide doelen. Na een half uur spelen was het de gevaarlijke spits van de gasten die met een prachti ge lob doelman Aaftink kansloos het. Blauw Wit trok hierna het spel meer naar zich toe en liet enkele prachtige aanvallen zien. Uit een aanval over links via Gerrit Norder schoot Gert-Jan Harbers hard op de pal buiten bereik van de doel man. Na rust beroerden vier Blauw Witters de bal, waarna het gelijk was. Een aanval via Jan Paalman werd nu wel afgerond door Gert- Jan Harbers. Blauw Wit ging door en scoorde na een snelle aanval over rechts via Gerben Beldman 2- 1. Toen in het laatste kwartier Ro bert Tromop ook nog voor 3-1 zorg de was de wedstrijd gespeeld. Vlak voor tij d scoorde Des uit een onmo gelijke hoek nog fraai tegen, maar de punten bleven ook dit keer in Holten. 3-2. Markvogels 2 - Blauw Wit 4; In de eerste helft waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd. Beide ploegen kregen enkele kansen, maar de score werd niet open ge broken. Rust 0-0. Na rust kwam Markvogels gelukkig op voor sprong. Blauw Wit moest hierna vol de aanval zoeken. Via Marcel van Engbrink kwamen de gasten weer op gelijke hoogte. Door het geblesseerd uitvallen van een BlauwWit speler moest deze ploeg met 10 man verder. Markvogels zocht hierna de aanval en wist de leiding te nemen 2-1. In de slotmi nuten drong Blauw Wit nog sterk aan en kreeg kansen op de gelijk maker. Het bleef echter, bij 2-1 voor de thuisclub. 2-1. Blauw Wit 5 - Markvogels 3; De met veel tam, tam aangekondigde wedstrijd tussen de twee laatste ploegen in deze klasse leverde in de eerste helft goede kansen op voor Blauw Wit. Uit de goede kansen werd echter, niet eenmaal het net gevonden. Rust 0-0. In de tweede helft ging het allemaal veel minder goed. Blauw Wit bleef wel de betere ploeg, kreeg kansen, maar kwam moeilijk tot scoren. Uiteindelijk werd de score toch open gebroken. Gerard ter Brake scoorde met een prachtig afstandsschot het enigste doelpunt van de wedstrijd en lever de Blauw Wit de zege op. 1-0. Eversberg 3 - Blauw Wit 6; Vanaf de aftrap was Blauw Wit veel ster ker dan de thuisclub. De aanval lers sneden met vloeiende combi naties door de nogal trage defensie van de gastheren. Er kwamen veel goede kansen, maar het schieten met scherp was moeilijk. Evers- berg kwam hierdoor beter in de wedstrijd en maar kon voor rust ook niet tot scoren komen. De gas ten na 20 minuten de leiding 0-1. Na rust gebruikte Blauw Wit de vleugels beter. Het was echter de Eversberg spits die zijn voorzet in het doel zag vallen 1-1. Even later werd het zelfs 2-1 toen een lange haal door de Blauw Wit defensie niet werd verwerkt 2-1. Uit een strafschop kwam Blauw Wit weer naast Eversberg 2-2. Het werd 3-2 voor Eversberg door een van rich ting veranderd schot. Hierna ging het zesde pas echt voetballen en met twee prachtige aanvallen werd met evenveel doelpunten de zege veilig gesteld. Blauw Wit 6 - Enter Vooruit 6; In deze wedstrijd begon de koploper fanatiek met aanvallen. Binnen drie minuten had de thuisploeg twee maal gescoord. Geert Har bers scoorde na goed aangeven van Harrie Kolkman en even later was het opnieuw Harrie Kolkman die een prachtige voorzet losliet die de keeper niet klem kreeg. Henk Bolink kon hierna simpel 2-0 in schieten. Het spelpeil ging hier na flink naar beneden. Blauw Wit liet het initiatief aan Enter Voor uit. Deze ploeg had het echter moeilijk met zichzelf en kon geen vuist maken. Rust 2-0. Na rust was de thuisploeg opnieuw het team dat de wedstrijd beheerste. Enter Vooruit gaf zich echter niet gewon nen, maar kon voorin ook weinig uitrichten. In de slotfase kreeg Blauw Wit nog enkele grote kan sen, maar pas in de laatste minu ten werd het uit een strafschop van Harrie Kolkman 3-0 en was het kampioenschap binnen. Deventer Schouwburg Donderdag 6 mei, 20.30 uur Schouwburgcafé, met o.a. een in terview met Leo Thiele, directeur van Bussink. Hij presenteert o.a. het jubileumprogramma en de spe ciale jubileumkoek. Verder een eenakter door Toneelgroep Jasses, het Groot Koor van de Vrije School Deventer en het Deventer Swing Kollectief. Toegang gratis. Vrijdag 7 mei: Introdans met het Programma lil/Literaire Thema's. Om 19.00 uur een inleiding op de voorstelling door Adriaan Luteijn. Donderdag 13 mei: Deventer stu denten-cabaretfestival m.mv. di verse HBO studenten. Vrijdag 14 mei: 21.00 uur, The Tan- nahill Weavers met Schotse folk muziek. Zaterdag 15 mei: Jaarlijks concert door Stedelijk orkest Lebuinus. Zondag 16 mei: 14.30 uur, Theater Apekop/The No Nonsens Theatre met een feestelijk programma. Kaartverkoop: 05700-83500. Zutphen Zondag 16 mei is er weer een grote Meimarkt in Zutphen, die de hele Hout- Zaad- en Groenmarkt in be slag zal nemen. Op de Lange Hof straat wordt een standwerkerscon cours gehouden. Voorts is er een non-stop show op het gebied van vrije tijd en vakantie op het 's Gra venhof. De VW Holten kan kaarten reser veren voor de volgende evenemen ten. Reservering is alleen mogelijk aan de balie tegen contante beta ling. Telefonische informatie: 05483-61533. Lionel Hampton (Arnhem); Tor hout- en Werchter popfestival (za terdag 3 en zondag 4 juli); Ray Charles en Randy Crawford (Eind hoven), Kraftwerk in Groningen; Pinkpop in Landgraaf op 31 mei; Hunten Popfestival in Varsselder met Herman Brood, The Brando's, The Walkabouts en de Walter Trout Band (Hemelvaartsdag); -Jethro Tuil (Utrecht); Depeche Mode (Rotterdam); The Velvet Un derground 9 juni, Rotterdam); Neil Young (Rotterdam); Pearl Jam (Rotterdam); Elton John (Gent, 18 mei); Everly Brothers (23 mei, Rot terdam); Bubbling Brown Sugar (9 t/m 14 oktober in Den Haag), Young Tsjaichovsky (21 oktober, Den Haag); Chippendales (Den Haag); Davis Cup Nederland-Zwe den (16 t/m 18 juli in Den Haag); de opera Aïda (24 t/m 26 juni in Am sterdam); Cats (t/m 29 augustus in Amsterdam) en Cyrano (24 en 27 mei) in Amsterdam). Grafisch museum Zut phen Tot 17 juni wordt in het Grafisch Museum te Zutphen, Kerkhof 16, een tentoonstelling gehouden van Pieter Wetselaar, ontwerper van boekomslagen, bedrijfsvignetten, bankbiljetten en postzegels. Wets elaar was het grootste deel van zijn loopbaan in dienst van drukkerij Enschedé. Nu'is hij zelfstandig ont werper. Het musuem is geopend woensdag t/m vrijdag van 13.00- 16.30 uur en zaterdag van 11.00- 15.00 uur. Rijssens Museum Tot 17 augustus: de maquette van het oude Rijssense stadscentrum. Een zeer gedetaileerde miniatuur van de situatie rondon het oude stadhuis op het Schiöd, voordat de renovatie van het stadscentrum begon, bovendien een maquette van het leemspoortreintje, dat vroeger door de bossen van Rijssen reed. Het museum is geopend maandag t/m vrijdag van 10-12 en van 14-17 uur en zaterdag van 14-17 uur. Het Nijenhuis Tot en met 6 juni toont de Han- nema-de Stuers Fundatie in de bouwhuizen van kasteel Het Nijen huis werk uit eigen bezit. De toe gang is gratis. De openinstijdens zij di t/m zo van 11.00 tot 17.00 uur. Het herenteam van Twenhaars- veld heeft de laatste wedstrijd van deze competitie winnend afgeslo ten, door in Raalte te winnen tegen De Oostdobbers. Het eerste kwartje was Holten nog niet in vorm en kwam als snel op 2- 0 achterstand. In het tweede kwar tje van de wedstrijd ging het een stuk beter. Het werd met 3-4 afge sloten in het voordeel van Holten. In het derde kwartje ging de condi tie parten spelen voor De Oost- dobbbers, die moesten toezien hoe Holten de voorsprong uitbreidde tot 4-6. Ook in het vierde kwartje wist Holten de wedstrijd in dê hand te houden en door het minder geconcentreerde spel van De Oost dobbers werd het uiteindelijk 6-8. Hiermee is Twenhaarsveld als tweede geëindigd in de competitie en de kans bestaat dat het heren team nog promoveert naar de eer ste klasse kring, maar hier bestaat nog enige onduidelijkheid over.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11