Koorconcert verdient een groter publiek I Hokerbergtoer voor echte xietsfanaten Oranjespektakel in De Schure De Schure promoot klootschietsport HOLTENS NIEUWSBLAD Sporters collecteren Structuurschets Holten in juni openbaar Mintonette op zoek naar nieuwe leden Tweede prijs voor Zwennie Duizend deelnemers aan start verwacht Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. Commissie voor woonruimtezaken Wijziging huisvuiiinzameling Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf Onkruidbestrijding Hinderwet (Wet Milieubeheer) Voorbereidingsbesluit Voorverkoop seizoenabonnemen-'en rekreatiebad Twenhaarsveld (3.00 10.00 3.75 3.00 Attentie: seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar! DONDERDAG 29 APRIL 1993 Het Holtens Gemengd Koor luistert tijdens het koorconcert naar het instrumentale intermezzo. Het Holtens Gemengd Koor met zijn gasten van Vocal Devotions uit Nijverdal, had afgelopen vrij dag meer publiek verdiend dan er aanwezig was in de Kandelaar. Zingen in een nog niet voor de helft gevulde kerk werkt nooit in spirerend, al lieten beide koren zich door het gebrek aan belang stelling letterlijk en figuurlijk niet van de wijs brengen en kun nen zij terugkijken op een ge slaagd koorprogramma, dat nog aangevuld werd met een kort op treden op orgel en fluit van Henk en Corien Oosterveen, het pro gramma werd vakkundig aan el kaar gepraat door Willeke Stuk- ker-Jansen. Beide koren staan onder leiding van Folgert Zwaving, maar daar houdt de vergelijking dan ook mee op. Het Holtens Gemengd Koor is een bijna zestig leden*vooral vrou wen, waar zijn toch de zingende mannen gebleven) tellend koor dat eenmaal per week bij elkaar komt om te zingen. Vooral het klassieke genre staat op het programma. Ie dereen die plezier heeft in zingen, is in principe welkom. Anders is dat bij Vocal Devotions uit Nijverdal. Dit uit een twintigtal man/vrouw bestaande koor heeft al meerdere malen voor radio en televisie opge treden en heeft een professionele uitstraling. Momenteel zoekt het koor een drietal nieuwe zangers, sopraan, tenor en bariton, omdat drie leden om verschillende rede nen hebben afgehaakt. Een stem test vooraf is wel een voorwaarde. HGK opende het concert met een Motet van J.A.P Schulz, waarna Vocal Devotion het visitekaartje afgaf met een drietal oud-engelse liederen, die met een uitstekende klankkleur en met een duidelijke dictie werden gezongen. HGK was vooral in de duitse liederen op z'n best en naar mate het programma vorderde, vorderde ook het zelfver trouwen. Annchen von Tharau, staat al langer op het repertoire van het koor, en dat was goed te horen. De franse liederen, zoals La ronde de la jardinière kon ons niet zo bekoren. Ademsloos luisterde het publiek vervolgens naar Vocal Devotion, met Open Thy Gae.s A prayer of Sant patrcik en het bij zonder fraai gezongen The Lord's prayer. Een dankbaar applaus was hun deel. Tot slot van dit geslaag de concert zongen beide koren ge zamenlijk onder orgelbegeleiding van Henk Oosterveen All things brigth en O how amaible. In de week van 3 tot en met 8 mei wordt de jaarlijkse collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. In Holten wordt deze collecte tra ditiegetrouw georganiseerd door de Sportcommissiek, met mede werking van vrijwilligers uit een groot aantal Hol tense sportvereni gingen. Op deze wijze zetten gezon de Holtense sporters zich in voor hun invalide collega's, zodat ook zij in staat kunnen worden gesteld om hun favoriete sport te beoefe nen. De nieuwe structuurschets voor Holten is vrijwel gereed. Op 10 juni zal het worden gepubliceerd in de gemeentelijke advertentie en op 15 juni zal een openbare informatiea vond worden gehouden, waarop stedebouwkundige A. Grit van bu reau Witpaard en Partners uitleg zal geven over het plan. Eind sep tember volgt de inspraakronde en in januari 1994 zal het plan behan deld worden in de commissie voor Ruimtelijke Ordening, waarna het plan in februari van dat jaar door de raad zal worden vastgesteld. Jongeren Café de Schure biedt in de komende weken belangstellen den de mogelijkheid kennis te maken met de aloude volkssport klootschieten. Klootschieten is een sport waarbij een bepaald traject al gooiend met een verzwaarde bal (kloot) moet worden afgelegd. Hierbij is het de bedoeling dat het traject in zo min mogelijk aantal worpen wordt af gelegd. Omdat bij deze sport geen kracht of snelheid gebruikt hoeft te worden, is het een ideaal gezel- schaps-sport voor jong en oud. JC de Schure organiseert op 8 en 15 mei en 5 en 12 juni vier avonden De heren afdeling van de volleybal vereniging Mintonette is naastig op zoek naar nieuwe leden. Dat wil zeggen: leden die graag competitie willen spelen en daarvoor ook een maal per week willen trainen. De trainingen zijn op dinsdagavond, de vaste speelavond is de vrijdag avond. De huidige competitie is net afge lopen, zodat het nu mogelijk is om een training te bezoeken en dan te zien en hopelijk ook mee te maken hoe zo'n training verloopt. De bei de herenteams hebben een gemid delde leeftijd die varieert van rtond de 25 voor het eerste team, tot rond 35-40 jaar voor het tweede team. Dus te oud is men nooit. Wie belangstelling heeft voor vol leyballen of weer zin heeft het vol leyballen in competitieverband op te pikken, is van harte welkom op dinsdagavond vanaf 20.30 in de sporthal. Inlichtingen zijn verder verkrijgbaar bij de voorzitter van Mintonette, Pirn Gruiters, tel. 64291. Zwennie Vincent heeft afgelopen zondag methaar paaard Everest in Markelo de tweede prijs gewonnen in het ZZ springen. Joyce Kraaij- enzank met Carlos behaalde de tweede prijs in de dressuur LI. Zij kreeg 131 pnt. waarop de Schure Open gespeeld zal worden. Iedere avond zal een ander traject afgelegd worden. Tot slot zal het totaal aantal worpen van de vier trajecten bij elkaar opgeteld worden. Winnaar is dan het team met het minste aantal worpen over deze vier afstanden. Voor de beste klootschieters zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld en iedere deelnemers krijgt een aardige attentie. Het inschrijfgeld per team van vier personen bedraagt 25 gulden voor vier avonden. De wedstrijden be ginnen om 19.30 uur. Opgave is telefonisch mogelijk bij JC de Schure op vrijdag en zaterdag avond vanaf 21.00 uur op telnr. 05483-64121. De broertjes Jovink vormen het middelpunt van de Ranzige Reuzelrok Toer, die op Koninginnedag De Schure aandoet Jongerencafé De Schure zorgt op Koninginnendag voor het nodige Oranjepop spektakel met optre dens van Caffeine en Jovink en de voederbietels. Caffeine is een vrij jonge band. Haar eerste optreden vorig jaar bij De Wippert was een doorslaand succes. De band speelt merendeels covers van onbekende nummers van bands als Toy Dolls, Red Hot Chili Peppers, Metallic en Black Sabbaht. Alles tussen balad tot pret punk word gespeeld. Met Jovink en de voederbietels heeft men een wervelende show met verkleed- vuurspuw en figuur- zaagacts in huis gehaald. De teks ten zijn recht voor zijn raap in het Achterhoeks, Nederlands en En gels. De band, met als leidende figuren de broertjes Jovink uit Hummelo, is in de Achterhoekse contreien waanzinnig populair en gaat door de regio met de veld tocht Ranzige Reuzelrok Toer 1993. Twee bandleden, Alexander en Richard Jansen, zijn oude be kenden in de Schure, zij speelden eerder in het ter ziele gegane Lanz Bulldog. Het spektakel begin om circa 21.30 uur. De kosten bedragen vijf gul den per persoon. Donateurs heb ben gratis entree. Voor de echte fietsliefhebbers heeft de Wielervereniging Holten aanstaande zaterdag 1 mei een even fraaie als inspannende tocht in petto, de Holterbergtoer. Deze lange afstandstocht heeft lande lijk inmiddels een grote bekend heid verworven en telt voor de 200 km tocht mee voor het klimmers- bevet. Aan de start worden zo'n duizend deelnemers verwacht, mits het weer meewerkt. De Hol terbergtoer heeft dit keer geen concurrentie van de BDU-tocht in Barneveld, die naar een latere da tum is verschoven. De deelnemers kunnen starten vanaf 07.30 uur bij sporthal 't Mos- sink. Zij kunnen kiezen uit een tochtover 100,150 of200 kilometer. Iedereen die over een behoorlijke conditie en materiaal beschikt kan meedoen. De tocht is inclusief ver zorging en naar keuze met of zon der herinnering. Alle routes zijn duidelijk met pijlen aangegeven en tevens ontvangt men een route boekje. De 200 km, die meetelt voor het klimmersbrevet, is opgenomen in de kalender van het Nederlands Klimmers Comité, is de eerste van dit seizoen. Om dit brevet te ver krijgen moet in een tijdsbestek van drie jaar acht geselecteerde toch ten van 200 km en meer worden gereden. Daarna kan men mee doen aan het Superklimmersbre- vet. Voor de toercommissie dus een taak om alle 'bergen' in Sal- land en Twente in de route op te nemen. De deelnemers aan de 100 en 150 km krijgen het iets minder voor hun kiezen. De eerste 80 km lopen de routes samen. Via de Kwintenheuvel, Borkeld naar Schwarzwald in Rijs- sen en het heuvelachtige terrein in Markelo, gaat de route via Holter- broek, Loo Bathmen (controle), Dijkerhoek naar de Motieweg, waar de tanden even op elkaar moeten voor een pittige klim. Op de Toeristenweg naar Nijverdal, komt men ook het nodige tegen. Vervolgens gaat de colonne rich ting de Tunnelweg waar de 100 km fietsers links afslaan naar Haarle, Nieuw Heeten richting finish in Holten. De andere twee afstanden gaan via de Luttenberg, Sanatori umlaan, Lemelerberg, over het fietspad Oude Raalterweg, Gieth- merkerkpad naar Ommen. Vervol gens is het aangenaam rusten bij cafe de Beuk in Den Ham waar de beide afstanden zich splitsen. De 150 km gaat terug richting Nijver dal via het fietspad langs de Regge en nemen de Holterberg als toetje even mee. De 200 km strijders ne men het mooie gebied van Beerze en Junne mee om via Ommen, Vil- steren en Dalfsen een lus te maken, waarna zij de Lemelerberg voor de tweede maal bedwingen. In Han- cate gaan ze langs het kanaal naar Schuilenburg waar het fietspad langs de Regge wordt gepakt en zodoende weer op de route van de 150 km zitten en richting Holten koersen. Ook dit jaar is de Holterbergtoer tegelijk met de Ronde van Overijs sel, een klassieker bij de topama- teurs van Nederland. De deelne mers aan de Holterbergtoer - met name bij de lange afstand - zullen diverse keren het amateurpeloton ontmoeten. 1. Bouwvergunning Is verleend voor: - uitbreiding woning Holterbergweg 3; - uitbreiding woning Bessinkpasstraat 18; - bouw garage bij Larenseweg 64; - bouw garage bij Oranjestraat 70; - uitbreiding woning Blikkertweg 6. 2. Overige verleende vergunningen/ontheffingen e.d. voor: - bloemenmarkt op 15 mei en wijnfeest op 9 sept. 1993, inclusief tijdelijke afsluiting Smidsbelt en Dorpsstraat op 9 sept. 1993; - afwijking sluitingsuur voor J. C. de Schure t..b.v. houseparty op 12 juni, midzomernachtfeest van 25 tot 27 juni, alsmede ontheffing voor openluchtfestival op 14 aug. 1993; - bevrijdingsloop op 5 mei 1993; - het houden van een loterij door Holtens Gemengd Koor; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 3 mei 1993 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). In verband met de komende feestdagen zal inzameling van huisvuil als volgt worden gewijzigd. De groene containers worden niet op 5 mei maar op 6 mei geledigd. Op 30 april (Koninginnedag)3,4 en 5 mei zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het pu bliek gesloten. Het bureau bevolking en de afdeling sociale zaken zullen op 3 en 4 mei wel geopend zijn. Ter openbare kennis wordt gebracht dat binnenkort begonnen zal worden met beperkte chemische onkruidbestrijding. Er zal alleen gespoten worden wanneer de weersomstandigheden dit toelaten. Op en in de omgeving van schoolpleinen zal niet gespoten worden. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de afdeling gemeentewerken, tel. 6 16 66, toes tel 350. Terlnzagelegglng ontwerp-beschlkklngen Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 3 mei 1993 tot en met 17 mei 1993 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mos- sink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1. Maatschap Pekkerlet, Langstraat 38 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van het varkenshouderijbedrijf met een werktuigenloods annex varkensstal. 2. W. H. Marsman, SchapendIJk 3 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van het melkrundveebedrijf, jongvee- en mestvarkensbedrijf. 3. G. Bleieman, Marreschljnsweg 14 te Holten tot een nieuwe, ae gohoio inrichting (rundvee-, jongvee-, opfokzeugen-, mestvarkensbedrijf en scharrelkippen annex opslag van dieselolie) omvattondo vergunning. 4. A. J. Nijkamp, Beusebergerweg 52 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf) omvattende vergunning. 5. Maatschap H. en G. J. Rietberg, Broekweg 24 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee-, fok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 6. B. Protzmann, Helhulzerweg 14 te Hotten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestkalverenbedrijf annex mestopslag) omvattende vergunning. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht d' r de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling beswaar hebben gemaakt tegen he*ar' zoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwa',n te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 17 mei 1993 bij burgemeester en wethcjers van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de We*P Ru'mte'Üke Ordening bekend dat de raad van die gemeente bij besluit van 26 april 1993 heeft vr<laard' da*een S0" deeltelijke herziening van het bestemmingsclan „Holterberg" wordt voorbereid beh?eve van een uitbreiding van de woning Sparrenweg 1een en ander voor zover omvattende,et 9ebied zoals met rode kleur op de bij bedoeld besluit behorenle en als zodanig gewaarmerkte f-en'n9 is aangegeven. Dit voorbereidingsbsluit treed in werking me ingang van de dag der bekendr^'1"^ en ''9* vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeeitesecretarie, kamer 6 (ieesza^bib,'0the8k)- Holten, 29 april 1993. De bugemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Seizoenabonnementen voor Rekreatiebadrwenhaarsveld kumsn tussen 7 mei en 19 mei a.s. worden aangevraagd op het gemeentehuis (op verkdagen van 09.f0-12.00 uur). Het verdiend aanbeveling om gebruik te naken van bet aanvraagformulier dat dezer dagen in de ge meente Holten huis-aan-huis wordt verspnid. De abonnementen behoeven niet eerst aangevraagd en later afgehaald te worden; u kunt er op wchten! De abonnementen behoeven ook niet persoonlijk te worden afgehaald. Schriftelijk aanvragens óók mogelijk: zend het ingevulde aanvraagformulier met een bankcheque of girobetaalkaart (gen overschrijvingsformulier!) naar het gemeentehuis afd. W.O.P., Postbus 13, 7450 AA Holten. Verhoog het verschuldigde bedrag met f C80 voor de portokosten en de abonnementen worden u toe- De tarieven voor 1993 zijn als volgt: Gezinsseizoenabonnement a. 1e ouder b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar Individueel seizoenabonnement ftn voor individuele personen vanaf 6 jaar «lü.UU Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1993 begint op zaterdag 22 mei. De openingstijden zijn: maandag t/mvrijdag zaterdag zondag en 2e pinksterdag Individueel maandabonnement (30 dagen geldig) 1RRn voor individuele personen vanaf 6 jaar I Ö.OU Eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar voor groepen vanaf 10 personen, per persoon 07.00-20.00 uur 10.00-18 00 uur 32.00-18.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5