jVEIUNGBEDRIJF HOLBEIN MONUTA ARCADA Gemeente NU GEVLOERDE PRIJZEN Coupons kamerbreed tapijt op jute en foam (b-keus) HU 25.- Hoogpolig tapijt 100% polyamide (scotchcard behandeld) 4 m. breed nu 89.- Bouclé tapijt S Nu uw goederen inbrengen voor de komende kunst- en antiekveiling!!! verzekert en verzorgt de uitvaart betrouwbaar en betrokken Milieuvergunning eenvoudiger en duidelijker kassa-medewerk(st)ers DONDERDAG 22 APRIL 1993 HO 7 per str. meter per str. meter per str. meter (voor zeer zwaar gebruik) 4 kleuren nu 39.- Donderdag koopavond tot 20.00 uur. Nu uw goederen inbrengen voor de komende kunst- en antiekveiling!!! Jutestraat 31 (Industrieterrein De Mors) 7461 TS Rijssen Tel. 05480-1 36 48 V Uitvaartcentrum: Reilinksweg 8, Holten dag en nacht bereikbaar iEigen antenne- technische dienst 63 cm 499- 80 cm 599.- schotelantenne aluminium incl. receiver met 100 voorkeuze zenders stereo vrij programmeerbaar dangremondG v Schild 9A - Rij*sen' X^Tet. 05480-lil72 Dinsdag geekXan. donderdag koopevoryj Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, Öntheffingen of verleende vergunningen e.d. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiding woning Molenbelterweg 19; - verbouw woonhuis/boerderij Espelodijk 6; - veranderen/vergroten keuken Vrijheidslaan 1; - verbouw garage bij Rijssenseweg 7; - bouw woning Beusebergerweg 9. 2. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding woning Houtweg 2; - bouwen woning Beusebergerweg 7. 3. Kapvergunning is verleend voor: - 19 dennen bij Postweg 29; - 5 eiken bij Van Nootensweg 1; - 2 sierkersen bij Diessenplasstraat 5. 4. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - het houden van een barbecue-avond door buurt vereniging Canadastraat op 18 juni 1993; - het aanbrengen van lichtreclame aan het pand Weustenweg 1 - het houden van een concours hippique op 20 mei 1993; - verkoop gedragen kinder- en tienerkleding op 6 april en 5 oktober 1993. Voor hét inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de af deling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 26 april a.s. spreekuur te houden. Wijziging huisvuilinzameling In verband met de komende feestdagen zal inzameling van huisvuil als volgt worden gewijzigd. de grijze containers worden niet op 30 april maar op 29 april geledigd; de groene containers worden niet op 5 mei maar op 6 mei geledigd. Verplaatsing warenmarkt In verband met de viering van Koninginnedag wordt de markt van 30 april a.s. verplaatst naar donderdag 29 april. Tijdelijke verkeersmaatregel Raalterweg In verband met het houden van een motorcross zal op zondag 25 aprih 993 voor een gedeelte van de Raalter weg, vanaf de Haalmansweg tot de N332 (S14), voor beide zijden een tijdelijk stopverbod gelden. Inspraak verkavelingsplan bestemmingsplan „Lukensveld" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat, in verband met de voorbereiding van een uitwerking voor het bestemmingsplan „Lukensveld", met ingang van 26 april 1993 gedurende 2 weken voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bi bliotheek), voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen ter inzage zal liggen het schetsontwerp van een verkave lingsplan 1e en 2e fase bestemmingsplan „Lukens veld". Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn of haar zienswijze ten aanzien van het ontwerp-verkavelingsplan kenbaar maken. Indien noodzakelijk, zullen insprekers op 1 juni 1993 in de gelegenheid worden gesteld in een openbare verga dering van het college van burgemeester en wet houders hun reactie mondeling toe te lichten. Indien men niet in het openbaar wil worden gehoord, dan dient men dit in de reactie te vermelden. Uitdrukkelijk wordt hierbij vermeld dat het gaat om een schetsmati ge invulling van het plan en dat een definitieve uitwer king van het plan op een later tijdstip in procedure zal worden gebracht. Volledigheidshalve, wordt hierbij tevens opgemerkt <tot niets bekend z^n kan worden gemaakt omtrent off welke wijze en wanneer tot uitgifte van de grond wordt of kan worden overgegaan. Er kan dan ook nog niet worden ingeschreven voor een bouwkave! in genoemd plan. Ter afronding van de inspraakprocedure zal een eind verslag worden opgemaakt. Met de inspraakreacties zal bij de definitieve uitwerking van het plan - met inachtneming van de uitgangspunten van het plan - zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen kunnen tevens omtrent de uitvoering van de Inspraakverordening of de uitvoe ring van de inspraakprocedure een schriftelijke klacht indienen bij burgemeester en wethouders. Een klacht gericht tegen de uitvoering van de inspraakprocedure dient te worden ingediend uiterlijk veertien dagen na afloop van de inspraakprocedure. Holten, 22 april 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard Openbare kennisgeving inzake vaststelling- /intrekking verkeersmaatregelen verkeers plein (mini-rotonde) Deventerweg en aan sluitende wegen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 13 april 1993, nr, 18/IJm, voor de weg-kruising Deventerweg-Burg. van de Borchstraat en aansluitende wegen of paden een aantal verkeersmaatregelen (opnieuw) hebben vast gesteld, zoals: het aanduiden van deze wegkruising als verkeers plein; ■k het geleiden van het verkeer ter plaatse van de toe- /afritten naar/van dit verkeersplein; het aanwijzen van dit verkeersplein, alsmede van de Deventerweg als voorrangsweg; het gesloten verklaren voortietsen, bromfietsen en invalidenvoertuigen van een gedeelte van de Dorpsstraat-Deventerweg; het instellen van een stopverbod voor een gedeelte van de Dorpsstraat-Deventerweg; het aanduiden van de aan weerszijden van de De venterweg gelegen paden als verplicht fietspad voor fietsen en bromfietsen; het gesloten verklaren voor motorvoertuigen van het pad, tussen Dorpsstraat 65 en de Burg. van der Borchstraat; het instellen van een eenrichtingsverkeer voor een gedeelte van het pad tussen Dorpsstraat 65 en de toegang naar het perceel Molenbelterweg 7. Tevens is bij eerdergenoemd besluit de aanwijzing van de Burg. van der Borchstraat als voorrangsweg inge trokken. Het besluit inzake vaststelling van deze ver keersmaatregelen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht, kan iedere belangheb bende hiertegen beroep instellen. Daarbij dient de reden te worden vermeld waarom men het met de be slissing niet eens is. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle, In bepaalde gevallen kan schorsing of een voorlopige voorziening worden verzocht bij de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. In de regel wordt van de indiener van een beroep of schorsingsverzoek c.q. verzoek om voorlo pige voorziening een zeker bedrag aan griffierecht ge heven. De mogelijkheid bestaat om kwijtschelding van het griffierecht, of een gedeelte daarvan, te krijgen. Voor inlichtingen over de procedure kan men zich wenden tot de Raad van State (telefoonnr. 070- 3 62 48 71). Holten, 22 april 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F, C. van Rappard Openbare kennisgeving inzake vaststelling verkeersmaatregelen verkeersplein (mini- rotonde) Oranjestraat en aansluitende wegen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 20 april 1993, nr. 10/IJm, voor de weg-kruising Oranjestraat/provinciale weg N350 - Rijssenseweg/Markeloseweg en aanslui tende wegen en paden een aantal verkeersmaatrege len (opnieuw) hebben vastgesteld, zoals: het aanduiden van genoemde wegkruising als ver keersplein; het geleiden van het verkeer ter plaatse van de toe- /afritten naar/van dit verkeersplein; het aanwijzen van dit verkeersplein, alsmede van de Oranjestraat, Rijssenseweg (parallelweg), de provinciale weg N350 en de Markeloseweg (parallelweg) als voorrangsweg; het aanduiden van de vrijliggende paden langs de Oranjestraat als verplicht fietspad; het gesloten verklaren van de provinciale weg N350, voorzover in beheer bij de gemeente, in beide richtingen voor ruiters, vee, wagens en motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen rijden dan 25 km/h, fietsen, bromfietsen en invali denvoertuigen. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaa tregelen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (biblio theek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht, kan iedere belangheb bende hiertegen beroep instellen. Daarbij dient de reden te worden vermeld waarom men het met de be slissing niet eens is. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. In bepaalde gevallen kan schorsing of een voorlopige voorziening worden verzocht bij de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. In de regel wordt van de indiener van een beroep of schorsingsverzoek c.q. verzoek om voorlo pige voorziening een zeker bedrag aan griffierecht ge heven. De mogelijkheid bestaat om kwijtschelding van het griffierecht, of een gedeelte daarvan, te krijgen. Voor inlichtingen over de procedure kan men zich wenden tot de Raad van State (telefoonnr. 070- 3 62 48 71). Holten, 22 april 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F, C. van Rappard Tijdelijke afsluiting Dorpsstraat-West In verband met de reconstructie van de Dorpsstraat- West, tussen de aansluiting met de Larenseweg en het spoorviaduct, zal dit weggedeelte voor doorgaand ver keer worden afgesloten van 3 mei tot 19 juni. Door plaatsing van de daartoe benodigde borden zal het verkeer ter plaatse worden omgeleid. De streekbussen van de O.A.D. zullen als gevolg van deze reconstructie hun route aanpassen. De halte ge legen aan de Keizersweg zal verplaatst worden naar de Burg. van de Borchstraat (hoofdkantoor O.A.D.) en de halte gelegen aan de Vrijheidslaan zal verplaatst worden naar de Kon. Wilhelminastraat. Getracht zal worden de winkelpanden/bedrijven, gele gen aan dit gedeelte van de Dorpsstraat, zo goed mo gelijk bereikbaar te houden. Sportcommissie Bij het gemeentelijk openlucht-rekreatiebad Twen- haarsveld is in het a.s. zwemseizoen plaats voor enkele parttime op in nader overleg vast te stellen werktijden. Voor deze funktie zijn ten minste een opleiding op LBO- niveau (kantoorpraktijk), MAVO of gevorderde studie voor het MEAO-diploma en goede kontaktuele eigen schappen noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd. De minimumleeftijd is 17 jaar. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad gezonden worden aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7450 AA Holten of be zorgd worden op het gemeentehuis, afd. WOP-weizijn, Smidsbelt 6. Commissie Welzijn De eerstvolgende vergadering van de Commissie Wel zijn vindt plaats op dinsdag 27 april 1993 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staat een voorstel inzake subsidiëring van de Stichting Maaltijdvoorziening Tafeltje Dek Je. De eerstvolgende vergadering van de commissie ge meentewerken: d.d. 26 april, aanvang 16.00 uur vervanging douchekoppen sporthal; vervanging douchekoppen kleedlokalen sportcom plex Meermanskamp; verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Dijkerhoek". Vergadering commissie financiën 28 april 1993, aanvang 16.00 uur 1Besluitenlijst van de vergadering van 7 april 1993. 2. Aanpassing subsidiëring Stichting Maaltijdvoorzie ning Tafeltje Dek Je. 3. Krediet voor het aanbrengen van waterbesparende douchekoppen in de kleedlokalen op Meermans kamp. 4. Krediet voor het aanbrengen van waterbesparende douchekoppen in de kleedlokalen van de sporthal. Nieuwe wet schept duidelijkheid Vanaf 1 maart verandert er veel rond het aanvragen van een milieuvergunning. Voortaan heeft een bedrijf/inrich ting nog maar één milieuvergunning nodig. De procedure wordt korter. Inspraak blijft mogelijk, maar wordt beperkt tot één gelegenheid. In de afgelopen twintig jaar zijn steeds nieuwe milieuwet ten en -regeis ontstaan waardoor de helderheid en duide lijkheid van milieuvergunningen dreigden te verdwijnen. Daarom is er vanaf 1 maart 1993 een nieuwe Wet milieubeheer. Die wet vervangt de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne en de Hinderwet. Met de nieuwe Wet milieubeheer hoeft een bedrijf/inrichting voortaan nog maar één vergunning aan te vragen waarin de milieuvoor schriften voor het bedrijf zijn opgenomen. Bovendien heeft een bedrijf/inrichting te maken met één vergunningverlenende instantie. Het verlenen van een milieuvergunning en het controleren van de naleving van de vergunningvoorwaarden gebeurt dan door een en de zelfde overheid. Niet alle bedrijven moeten een mi lieuvergunning aanvragen. Voor een grote groep bedrij ven geldt dat zij bij de start van een activiteit kunnen vol staan met een melding bij de gemeente. De gemeente kan hierover meer informatie geven. Nieuwe regels bij vergunningaanvraag In de procedure van de vergunningaanvraag volgens de Wet milieubeheer is een aantal zaken veranderd t.o.v. de oude wetgeving. Zo moet de definitieve vergunning binnen 6 maanden na ontvangst van de aanvraag worden verleend. Dit was 7 maanden. Overigens kan die termijn van zes maanden worden verlengd, als het gaat om een ingewikkeld of omstreden aanvraag. De aanvraag voor de milieuvergunning wordt niet zoals voorheen apart bekendgemaakt. Als bij de vergunningaanvraag belangrijke gegevens ont breken kan de overheid de indiener vragen om die gege vens - binnen een bepaalde tijd - alsnog te verstrekken. Komen die gegevens dan nog niet, dan wordt de aan vraag verder niet in behandeling genomen. Maar als de aanvraag wél in behandeling wordt genomen moet binnen drie maanden na de officiële ontvangst van de aanvraag de vergunningaanvrager een ontwerp- vergunning („ontwerp-beschikking") krijgen. Bezwaar indienen ledereen krijgt de gelegenheid bezwaar te maken tegen de vergunningaanvraag. Hiervoor moet de overheid waar de aanvraag is ingediend de aanvraag en de ontwerp- vergunning openbaar en bekend maken. Dit kan door publikatie in bijvoorbeeld een huis-aan-huis-blad en het ter inzage leggen van de ontwerp-vergunning. Bezwaren kunnen mondeling of schriftelijk worden ingediend. Dat moet dan wel gebeuren binnen een maand na de bekend making. Ook moet de reden van het bezwaar worden genoemd. In tegenstelling tot de oude wetgeving zal alleen wanneer daar speciaal om wordt gevraagd een bijeenkomst worden georganiseerd waarin men bezwaren mondeling kan toelichten. Vergunning wordt verleend Zoals gezegd wordt uiterlijk binnen zes maanden defini tief beslist of de aanvrager de vergunning krijgt. Als de be slissing (de „definitieve beschikking") is genomen, krijgt de aanvrager die binnen twee weken thuis gestuurd. Ook wordt de beslissing openbaar bekend gemaakt en het be sluit ter inzage gelegd. De indieners van bezwaren krijgen persoonlijk bericht. Binnen een maand na bekendmaking van de definitieve vergunning kan in beroep worden gegaan bij de Raad van State. Wordt inderdaad zo'n beroep ingesteld, dan kan de ver gunning pas ingaan als de Raad van State uitspraak heeft gedaan. Afstemming met bouwvergunning Met de Wet milieubeheer moet de aanvraag voor een bouwvergunning tegelijk met de aanvraag voor de milieu vergunning worden ingediend. De aanvraag voor de mi lieuvergunning mag ook eerst worden ingediend. Een bouwvergunning mag voortaan niet meer worden ver leend, vóórdat de vereiste milieuvergunning is afgege ven. Deze regels zijn bedoeld om te voorkomen dat er wordt gebouwd, voordat de noodzakelijke milieuvergun ning is verstrekt. Wilt u meer weten, informeer dan bij uw gemeente. Er zijn ook brochures over de verschillende aspecten van de Wet milieubeheer. U kunt deze brochures verkrijgen bij uw ge meente of aanvragen bij het distributiebedrijf van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 3512700 AJ Zoetermeer.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7