Reuze Heuvel project daadwerkelijk gestart Oude Wesselink wint zaalvoetbaltoernooi Formule Triathlon blijft ongewijzigd Verlies koploper bij schaakjeugd Bestuurs- malaise sv Holten Profoto exposeert in gemeenthuis Gratis soos bij Musky Blauw Wit ontvangt DVO Zomerschool voor 55+ers HOLTENS NIEUWSBLAD Perspresentatie had beter gekund f: Blauw Wit 2 verrassend tweede Wedstrijd- en recreatiesporters gelijk behandeld DONDERDAG 22 APRIL 1993 5 Met het nodige officieel vertoon, in de vorm van toespraken en het lostrekken van linten, is vorige week woensdag in de kantine van camping de Noetselerberg in Nij- verdal het eerste gezamenlijke project van recreatieonderne mers aan weerzijden van de Reuze Heuvel ten doop gehouden. Gelij kertijd werden de vertegenwoor digers van de landelijke, regiona le en lokale pers ingelicht over het project De Reuze Heuvel en het milieuvriendelijke tentenvakan- tieproject, waarmee de VW's van Holten en Nijverdal samen de va- kantiemarkt mee opgaan om va kantiegangers, die het goed voor hebben het het milieu, naar deze mooie omgeving te lokken. Zowel Wim Dalhuisen, in zijn func tie als voorzitter van de Stichting De Reuze Heuvelwachter, als bur gemeester H. Boer van de gemeen te Hellendoom en loco-burgemees ter Henk Westerik van Holten be- nadukten de fraaie omgeving en de vele mogelijkheden die het gebied van de Reuze Heuvelwachter biedt voor de toerist die kiest voor een rustige, milieuvriendelijke vakan tie. OokKees Bos - in eerste instan tie bepaald niet enthousiast over het Reuze Heuvelwachter idee - verklaarde nu zijn scepsis te heb ben overwonnen en veel mogelijk heden te zien in het nieuwe con cept. In een aardige toespraak leg de hij uit, dat vroeger, er menig maal Korhoender op het menu stond in huize Bos. Er werd zeifis premie uitgeloofd voor elke afge schoten korhoender, terwijl nu er alles aan wordt gedaan om de wei nige korhoeders die er nog zijn, te behoeden voor uitsterven. Jam mer, dat Kees niet gevraagd was om zijn interessante film te verto nen, die hij vorig jaar heeft ge maakt over de Holterberg, die zo aardig aan had aangesloten bij zijn verhaal. En dat toonde nu net het manco van deze persbijeenkomst. De regionale en lokale pers en ook de vertegenwoordiger van het ANP, die bij de persdag aanwezig was en in Delden woont, zijn uiter aard welvertrouwd mét de Reuze Heuvel en kennen de geschiedenis, die ten grondslag ligt aan de sa menwerking tussen beide recrea tiegemeenten aan weerszijden van de Berg. Voor de redacteur van bijvoorbeeld een landelijke dag blad, yiens bureau aan de Wibout- straat in hartje Amsterdam staat, is het gebied aan de andere kant van de IJssel vaak 'terra incogni ta'. „Ik ken deze streek helemaal niet. Ik kom hier voor het eerst", vertelde een van de persjongens dan ook. Veel wijzer werd hij op de persdag evenwel niet. Er werd een kort wandelingentje gemaakt naar het Kattenbos, waar de negen aan gesloten recreatieondememers het bos keurig ontdaan hadden van het vuil, een initiatief, dat drie maal per jaar herhaald zal worden, en zag twee van de tenten, die gebruikt zullen worden voor het tenten vakantieproject. Maar hoe het gebied, waarover het allemaal te doen was er nu uitzag, werd niet verder uitgediept. Een busritje, dan wel treintochtje in Bello (die deze zomer weer over de berg gaat rijden) langs de aangesloten cam pings, waarbij onderweg het een en ander verteld had kunnen worden Wethouder Henk Westerik en burgemeester Boer van Hellendoom gingen op de step ter gelegenheid van het nieuwe tentenproject. De steps worden straks door de vakantiegasten gebruikt om van de ene camping naar de andere te rijden. over het gebied en de vakantiemo gelijkheden, had een wat bredere kijk op de zaak gegeven en meer inhoud gegeven aan het doel van deze dag, de pers enthousiast te maken over de Reuze Heuvel, zo dat zij op hun beurt hun lezers kunnen melden: daar moet je be slist eens een paar dagen naar toe gaan. Je moet zelfs bij aankomst je autosleutels inleveren en dan kan je varen over de Regge, of fietsen of steppen over de Holterberg. Schit terend, wat een mooie plekjes je daar nog vindt! Nu is het tentvakantiearrange- ment aangemeld voor de Milieu- prijs 1993 van het ministerie van economische zaken, zodat er dan wellicht nog voor de nodige publi citeit gezorgd kan worden. Een an dere goede mogelijkheid is de mi lieuconferentie, die vrijdag 21 mei in Holten wordt gehouden. De afdeling voetbal van sv Holten raakt aan het eind van dit seizoen een groot aantal bestuursleden kwijt. Voorzitter Wim Brinks heeft te kennen gegeven het voorzitter schap aan het eind van het seizoen te willen afsluiten. Ook de voorzit ter van de jeugdvcommissie, Anne Jansen, stapt op. Daarnaast kan secretaris Jan Peter van de Berg om studieredenen zijn functie niet langer voortzetten. Vice-voorzitter Freek ter Hoeven zet na vele jaren eveneens een punt achter zijn be stuurscarrière binnen de SV, ter wijl wedstrijdsecretaris Hank van der Veen eveneens niet meer be schikbaar is. Het bestuur is naar stig op zoek naar vervangers. In de hal van het gemeentehuis is tot en met 14 mei een expositie ingericht van foto's van leden van de fotoclubs Tiedverdrief uit En ter, Contrast uit Lochem en Profo to uit Holten. Deze expositie wordt gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Profoto. Blauw Wit B1 - Daarle BI; Van meet af aan nam Blauw Wit het initiatief en binnen 15 minuten scoorde Hans en Marco drie keer. Daarle kwam hierna met goed en sterk spel terug en bracht dit ook tot uitdrukking in de score. Rust 3-2. Na rust pakte Blauw Wit de draad weer op en toen Hans Stam met een beauty 4-2 scoorde was de tegenstand gebroken. Blauw Wit bleef hierna makkelijk overeind en voerde de score op via Erik Bemer, Marco Schuiterd en Hans Stam. 7- 2. Vesos C2 - Blauw Wit C1Blauw Wit begon sterk aanvallend. Met goed spel werd de aanval gezocht. De ploeg kreeg direct kan sen via Hazar en Alex, maar het was Nisan der die de score opende, waarna Alexan der de score tot 0-2 opvoerde. Ook in de tweede helft was Blauw Wit sterker dan Vesos. Via Peter werd het 0-3 en leek de zege veilig gesteld. Niek zag zijn vrije trap op de lat belanden, waardoor de score op drie bleef. Vesos kon in de laatste fase nog tegen scoren, maar moet Blauw Wit nu voor zich dulden op de ranglijst. 1-3. Blauw Wit E2 - SVVN E2; In het begin gaf SWN de toon aan en wist ook de score te openen 0-1. Blauw Wit bleef duidelijk on derzijn kunnen. De ploeg bleef maar toekij ken hoe de tegenstander voetbalde en dit leverde een tweede tegendoelpunt op. Na rust ging het een stuk beter en toonde de ploeg met inzet. De aanwijzingen die de ploeg in de rust had meegekregen werden uitgevoerd. Na tien minuten kwam de be kroning en werd de achterstand tot 1-2 teruggebracht door een mooi doelpunt van Arnoud. Blauw Wit probeerde om de gelijk maker te scoren, maar SVVN had aan een uitval voldoende om de zege veilig te stel len. Blauw Wit F1 - Sp. Rijssen F1; Een fanatiek Sp. Rijssen kreeg in het begin enkele goede kansen. Toch was het Gert-Jan die met een zacht schot Blauw Wit op voorsprong bracht. Op een keurige voorzet van Erwin kon Gert-Jan even later 2-0 maken. Rijssen werd hierna nog fanatieker en scoorde vlak voor rust tegen 2-1Begin tweede helft was het zelfde als voor rust. Bror kon voor 3-1 zorgen, na een goede voorzet van Frank. Jurgen maakte snel hierna het laatste Blauw Wit doelpunt 4-1. Sp. Rijssen kwam hierna sterk opzetten en scoorde nog een keer tegen. Verdere doelpunten werden door keeper Arjan voorkomen, waardoor de punten in Holten bleven 4-2. Markvogels F1- Blauw Wit F2; De eerste 'helft speelde zich voornamelijk af op de gasten. De verdediging van Markvogels werd nauwelijks op de proef gesteld. Kee per Rutger kon dan ook niets doen aan het eerste doelpunt van Markvogels dat hoog en onbereikbaar in de hoek verdween. Vlak voor rust bracht Arian op de lijn redding, maar zijn schot verdween op de rug van doelman Rutger, waarna het alsnog 2-0 werd. In de tweede helft wist F2 Markvo gels terug te dringen. Keeper William moest eerst nog een keer redding brengen voor Blauw Wit, maar hierna een waar slotoffensief van Blauw Wit. met twee prachtige doelpunten van Rutgeren Harald wist F2 toch een belangrijk gelijkspel te behalen 2-2. Blauw Wit 2 - Excelsior 4; De thuisploeg kreeg goede kansen in de eerste helft maar scoorde niet. Het afinaken van de vaak zeer goe de kansen is het manco van dit team. Scoorde de ploeg wel dan was er sprake van vermeend bui tenspel, hierdoor ging het doel punt van Harry ten Wolthuis niet door. De slotfase van de eerste helft was voor Excelsior dat echter ook niet tot scoren kwam. In de tweede helft had de thuisploeg het meeste balbezit en de beste kan sen. Vijf minuten voor tijd wist de ploeg uit Rijssen alsnog de beslis sende treffer te maken, waardoor het spelbeeld op zijn kop stond, maar de score de werkelijkheid aangaf 0-1. DETO 6 - Blauw Wit 3; Blauw Wit wist zich goede kansen te creëren, maar mistte de koelbloedigheid om te scoren. Rust 0-0. Ook in de tweede helft, ging Blauw Wit verder met aanvallen. DETO kwam nau welijks over de middenlijn, maar voorin bleef Blauw Wit onnauw keurig met de goede kansen om springen. In de slotfase werd de druk nog meer opgevoerd en leek Blauw Wit nog met de winst aan de haal te gaan. Echter, de doelman of de scherpte van de voorwaartsen braken Blauw Wit steeds weer op. 0-0. Sportclub Rijssen 3 - Blauw Wit 4; In een van Rijssense kant veel te hard gespeelde wedstrijd en met een veel te lankmoedige leidsman, was het aan de gasten te danken dat de wedstrijd uitgespeeld kon worden. De voor Bert Rietman in gevallen Gert-Jan Harbers wist zijn doel tot de rust schoon te hou den. Daar voorin Blauw Wit geen kans wist te verzilveren bleef het 0- 0. Na rust ging Blauw Wit goed van start. Uit een voorzet van Gerrit Hulsman kopte Albert Slotman fraai raak. Na een pass van Erwin Saalmink was het Jan Stam die aan een solo begon en deze met 0-2 bekroonde. De thuisclub werd nog verder met de neus op de feiten gedrukt toen Jan Stam voorzette en er slecht werd uitverdedigd. Wim Meilink nam de bal ineens op de schoen, wat een prachtig doel punt opleverde. Blauw Wit 5 - Juliana 9; De tegen stander stond voor de wedstrijd twee plaatsen hoger op de lijst en had 14 punten meer verzameld dan het vijfde. Voor rust lieten beide ploegen kansen liggen op doelpun ten 0-0. Na rust kwam Juliana al snel op 0-1. Het vijfde knokte zich via Jan Koning terug op gelijke hoogte 1-1. Opnieuw kwamen de gasten op voorsprong, maar nu was het Gerard ter Brake die met een fraai doelpunt voor 2-2 zorgde. Het viel op dat Dervin Kiprich Bel- dman als rechtsachter zich in de kijker speelde bij van Hanegem. In de stand kwam geen verandering meer, waar beide ploeg best tevre den mee warpn Blauw Wit 6 - DETO 7; De ploeg had evenveel punten als DETO maar deze ploeg had ook een wed strijd meer gespeeld. Het was dus zaak om in ieder geval gelijk te spelen. In de eerste helft met de wind tegen was Blauw Wit duide lijk sterker dan de mat spelende gastheren. Via Harrie Kolkman kwam Blauw Wit op voorsprong. In de tweede helft zakte DETO verder weg. Het middenveld werd door Blauw Wit in beslag genomen en de score werd hierna verder uit gebouwd. Het was opnieuw Harrie Kolkman die scoorde 0-2. in de slotfase rommelde Henry Stam de derde treffer binnen en gaat het zesde weer fier op kop in haar klas se 0-3. Liefhebbers van film, spel, motor sport en natuurlijk disco, kunnen de laatste vier bijeenkomsten van tienersoos Musky gratis terecht in de kelder van het dorpshuis. De soos is bedoeld voor jongeren van 12 tot 15 jaar en is op vrijdagavond geopend tussen 19 en 21 uur. De laatste soosavonden worden gehouden op 23 april en 7,14 en 28 mei. Op het programma staan ac- tviteiten als de videofilm Flodder in Amerika, een spelavond Gek kenwerk, een 'half om half disco' met het eerste uur hardrock, het tweede housemuziek en een spec taculaire avond met medewerking van de Goorse motorclub The Roa- drunners. Op het plein voor De Boschkamp zijn dan verscheidene fraaie motoren te bewonderen. De volgorde van bovengenoemd pro gramma is nog niet exact vastge steld. De jongeren hoeven zich in elk geval niet vooraf op te geven. Voor meer inlichtingen kunnen ze wel tijdens kantooruren terecht bij de stichting Socuwe in De Bosc hkamp, tel. 62755. tegenvaller werd er toch een spor tief en kwalitatief zeer goed zaal- tournooi gespeeld, met diverse verrassende uitslagen. In poule A streden Blauw Wit 1, Cartoon uit Geldrop en Beltona, het team dat op het laatste mo ment de plaats innam van Pavan- da. Na een hele competitie bleek dat Blauw Wit 1 duidelijk het sterkst was en met 8 punten eerste in de poule werd. Invaller Beltona wist Cartoon twee maal te verslaan en werd tweede. Beide teams gin gen over naar de kruisfinales. In poule B streden het team van J. Oude Wesselink uit Deventer, Ex celsior uit Rijssen, het CIOS uit Arnhem en Blauw Wit 2. In deze poule werd een halve competitie afgewerkt, maar was de spanning veel groter dan in poule A. Het team van John Oude Wesselink De laatste thuiswedstrijd van dit werd met zes Punten winnaar, ge- Afgelopen zaterdag vond het eer ste Mossink Blauw Wit Zaaltour- nooi plaats. De organisatie had de acht teams verdeeld over twee poules van vier. Doordat het team van Pavanda uit Lochem zich 's middags had teruggetrokken, had de organisatie nog net de tijd om een vervangend team op te roe pen. De teleurstelling was dan ook groot toen bleek dat de St. Masohi uit Deventer zonder opgaaf van redenen wegbleef. Ondanks deze seizoen speelt Blauw Wit tegen het Almelose DVO. Een ploeg die, evenals Blauw Wit, de laatste drie seizoenen steeds aan de nacompe- titie heeft deelgenomen, doch dit seizoen duidelijk minder goed presteert en zich in de onderste regionen van de ranglijst bevindt. DVO verloor zaterdag op eigen ter rein met 0-1 van koploper SW '56, een resultaat waarmee de Sibcu- loërs het kampioenschap vrijwel veilig hebben gesteld. Een zege in de thuiswedstrijd, zaterdag tegen Vesos, is daarvoor voldoende. Voor Blauw Wit rest dan nog de nacom- petitie, althans indien de ploeg zich daarvoor weet te plaatsen. Een zege op DVO is daarvoor een vereiste. Op de laatste competitie dag, met voor Blauw Wit een uit wedstrijd tegen Vesos, zal vervol gens de uiteindelijke beslissing vallen over de deelname aan de nacompetitie. De wedstrijd tegen DVO begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter J.B. Glasbergen. In de jeugdcompetitie van de Schaakvereniging Holten was er een verrassing omdat koploper Rein IJmker verloor van Bart Lub- berdink. Merijn Offringa verloor van Roel Roele en Paul Noordam zette zijn partij tegen Jonathan Teoh om in winst. De stand is nu: 1. Rein IJmker 10-7; 2. Merijn Offrin ga 11-7; 3. Roel Roele 11-7; 4. Paul Noordam 12-6; 5. Bart Lubberdink 10-5,5; 6. Emiel Snippert 9-4,5; 7. Egbert Bouwmeester 10-4; 8. Jona than Teoh 11-1. Nu de strijd om de titel bij de senioren zo goed als beslist is in het voordeel van Dick van der Knaap, is het gevecht om de tweede plaats pas goed losgebranden. Gerrit Luggenhorst zit Ton van Oyen op de hielen, maar hij verloor wel ter rein doordat hij in tijdnood niet de volgd door het tweede team van Blauw Wit met drie punten. In de kruisfinales moest Beltona het opnemen tegen het sterke team van John Oude Wesselink. Beltona kon het technisch vaardi ger team van John Oude Wesselink niet weerstaan en verloor met 0-4. In de andere kruisfinale ging het tussen het eerste en tweede team van Blauw Wit. Blauw Wit 1 nam snel de leiding, maar had de zenu wen wat minder in bedwang. In de buurt van het eigen doel werden een paar situaties totaal verkeerd verwerkt, wat het technisch min der vaardige tweede goed afstrafte met twee doelpunten. Hierdoor moest het eerste genoegen nemen met een plaats in de kleine finale tegen Beltona. In een op en neer gaande wedstrijd speelde de ploeg nu wel goed geconcentreerd en scoorde op de juiste momenten. Beltona wist wel een aantal malen gevaarlijk te worden en scoorde ook, maar moest toch de winst met 6-3 aan Blauw Wit 1 laten. In de finale stonden twee ploegen uit poule B. In de eerste wedstrijd had het team van John Oude Wes selink al met 1-0 gewonnen van Blauw Wit 2. Het krachtsverschil was dus klein. Doelman Andre Aanstoot van Blauw Wit wist met enkele prachtige reddingen zijn team in de wedstrijd te houden. De ploeg uit Deventer was technisch vaardiger en ook de handelings snelheid lag hoger. De afwerking was echter een struikelblok, mede door het goede keeperswerk en het goede verdedigende werk van Blauw Wit. Uiteindelijk won het team Oude Wesselink met 2-1 door doelpunten van Van Essen en Mey- erink. Voor Blauw Wit scoorde Wim Hebeis tegen. Blauw Wit 1 kreeg de sportiviteits- prijs. Met maar één punt meer (22) dan de naaste concurrentie kon Richard den Heyer deze prijs in ontvangst nemen. Als aanvoerder van het eerste team kon hij direct hierna ook de derde (geld) prijs van deze avond in ontvangst nemen. Wim Hebeis nam namens Blauw Wit 2 de tweede prijs in ontvangst, waarna de hoofdprijs en wisselbe ker aan B. de Haas van het team John Oude Wesselink werden over handigd. B de Haas van het team John Oude Wesselink neemt de wisselbokaal in ontvangst van het Mossink Blauw Wit Toernooi uit handen van Kest Keulen van de sporthal. juiste voortzetting wist te vinden tegen Henk van Beek. Gerrit Ste vens kwam tegen Diane Aanstoot al snel op voordeel, maar Diane verdedigde zich taai, waardoor haar opponent in tijdnood kwam. Met diens vlag op vallen deed Dia ne echter een paar mindere zetten, waardoor Gerrit Stevens toch nog met winst ontsnapte. De overige uitslagen: Dick van der Knaap-Karl Heinz Leisten 1-0; Bertus van Beek-Cees Olij remise; Dinant van Beek-han Romp 1-0. Ook voor de beker werd er ge speeld. Dick van der Knaap won de kwartfinale replay van Dinant van Beek terwijl Ton van Oyen na een langdurige strijd tegen Theo van Linderiberg op de knieën wist te krijgen. De negende Triathlon Holten op zaterdag 24 juli belooft weer een waar volksfeest te worden. Van 's middags 14.00 uur tot 's avonds 20.00 uur staat het hele dorp weer op z'n kop om de 660 deelnemers een sfeervol decor te bieden voor hun sportieve verrichtingen. Daarbij gaat de aandacht natuur lijk uit naar de wedstrijdsporters, maar ook het recreatieve gedeelte (en dan met name de strijd om het Holtens kampioenschap in de vroege avonduren) belooft weer veel spektakel. Op de persconferentie afgelopen vrijdag in het gemeentehuis waren niet alleen de organisatoren, maar ook de meest succesvolle deelne mers van de afgelopen jaren aan wezig. Bij de vrouwen is dat Wieke Hoogzaad (tweevoudig winnares) en de Holtense favoriet Jannie Vasters en bij de heren Eimert Ven- derbosch en Hendri Kiens uit Ei bergen die beiden al twee Holtense titels op hun naam brachten. Al dan niet ingefluisterd door hun sponsors beaamden ze nadrukke lijk de stelling dat de Holtense tri athlon landelijk goed bekend staat vanwege de perfecte organisatie en het enthousiaste publiek dat voor een unieke sfeer zorgt. „De atleet wordt hier voorop gesteld en niet het evenement" was de algemene conclusie van de topsporters. Overigens blij kt het met de deelna me van de Holtenaren nog wel mee te vallen. Nadat het er eerst naar uitzag dat de plaatselijke atleten het dit jaar zouden laten afweten, hebben zich er inmiddels toch zo'n zestig a zeventig ingeschreven en verwachten de organisatoren dat het gebruikelijke aantal van hon derd Holtense deelnemers wel ge haald zal worden. Voor hen wordt eind deze maand de speciale tri athlon-training gestart waarbij de diverse onderdelen afzonderlijk en in combinatie aan bod zullen ko- Vrijwilligers De Stichting Triathlon Holten kan weer rekenen op de bereidwillig heid van zo'n vierhonderd Holte naren die op welke manier dan ook een deel van hun vrijetijd zullen opofferen om de negende editie van dit sportieve evenement weer tot een waar volksfeest te maken. Wat dat betreft ziet stichtingsvoor zitter Peter Corstanje geen reden de formule van de Holtense triath lon te wijzigen. „Zowel prestaties porters als recreanten krijgen hier een gelijke behandeling. En ja, of we ooit nog eens een nationaal kampioenschap mogen organise ren. Dat ligt aan de beschikbaar heid van open water. Voor de Do meiaar hebben we hier nog geen toestemming en een vijver als in 't Vletgoor is voor dit doel te klein." Waarna de hoofdsponsors OLM Verzekeringen en McDonald's zich opmaakten voor het tekenen van de sponsorcontracten. Cursuscentrum de Boetermaerkt in Deventer organiseert dit jaar een zomerschool voor senioren. De zomerseniorenschool is een nieuw een .voorlopig éénmalig aanbod voor 55 plussers in en om Deventer. De zomerschool omvat een viertal cursussen: wegwijs in Deventer; Deventer: toen en nu; De cultuur en de religie van de Islam en Na tuur en milieu in en om Deventer. De cursussen vinden plaats op 30 juni, 7,14 en 21 juli. De deelnemers lunchen gezamelijk en het geheel wordt afgesloten met een feestelij ke middag. Op 28 april is er een informatie- ochtend van 10.00 tot 11.30 uur in het cursuscentrum de Botermarkt aan de Kleine Poot 18 te Deventer. Er is een informatiefolder verkrijg baar voor diegenen die op die da tum niet aanwezig kunnen zijn. Men kan zich dagelijks tot 1 juni voor deze zomerschool aanmelden op tel. 05700-16074.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5