Eersteklas melk van Holter melkveehouders I - 1795 .DeBiesler' Ingezonden w Russisch toneel in Diessenplas Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Coberco-tegel voor mts Van den Brink Opbrengst collecte BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Boekverkoop in bieb Markelo Dommelsch Programma Koninginnedag Bejaarden sociëteit Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Expositie oervormen in Waerdenborgh DONDERDAG 22 APRIL 1993 De prijswinnaars van Coberco gingen na afloop van de huldiging met bloemen en prijzen op de foto. De maatschap Van den Brink, Oude Stationsweg 2a te Holten, heeft vorig jaar de best gekwalifi ceerde melk geleverd, met een kiem getal van 2,23. De maatschap ontving hiervoor tijden de verga dering van de Coberco, die vorige week woensdag 14 april in zaal tosman werd gehouden, de Co- erco-tegel en bloemen. Coberco was bijzonder tevreden met de doorlioltense melkveehou ders geleverde melk. Negentig pro cent van de geproduceerde melk in het district Holten was eerste kwa liteit. In de reeks van 55 Coberco- districten nam Holten in 1992 de 27e plaats in. In 1991 was dat de 34e plaats. De eerste kwaliteit werd door 85 melkveehouders uit Hol ten geleverd. Leveranciers met vijf jaar achter een nul punten waren: mts. Krik- kink, Raalterweg 55; mts. Brink man, Broekweg 14; J.B. en E. Ve neklaas, Doorlopendedijk 7; G.J. Tempelman, Schreursweg 1; H.G. Kemper, Helhuizerweg 26; E. Krie- ger/E. Dekker, Espelodijk, 9; W.M. en F.A.G. Nijland, Schapendijk Het Holtens Nieuwsblad gaat wel op een heel merkwaardige manier Galerie Atelier de Waerdenborch houdt vanaf 2 mei tot en met 29 augustus een verkoop-expositie van een drietal kunstenaars met als thema oervormen en decora ties. Zondag 2 mei om drie uur om met hetgeen in de onderwijs- wordt de expositie geopend met commissie m.b.t. de fusie Dorps- school/Kolschool door mij is ge zegd. Voorop staat de opvatting van de CD A-fractie dat deze fusie een goede zaak is voor het open baar onderwijs in Holten. In de commissie heb ik gezegd dat ik mij niet kon voorstellen dat ouders die bewust kiezen voor Dalton-onder- wijs, hun kinderen in geval van fusie naar een andere school sturen met een andere inrichting van on derwijs Gees Haarschool). Op een desbetreffende vraag heeft de voorzitter ook geantwoord dat er in de Haarschool onvoldoende op vang mogelijk is en er niet op kos ten van de gemeenschap Holten zou worden bijgebouwd. Als ge volg daarvan zou gewerkt moeten worden met een nevenlokatie in een vrijgekomen lokaliteit op de Kol of elders in het dorp. Daarop en daarna (let op de volgor de) heb ik gereageerd met de op merking, dat de Haarschool een natuurlijk voedingsgebied kent en dat het CDA niet wil bewerken en dat kinderen uit dit natuurlijk voe-. 11a; mts. Scheperboer, Beuseber- gerweg 42; mts. G.J. en H.A. Nik- kels Boerendanssteeg 25. Leveranciers met 10 jaar achtereen nul punten: B. J.H. Bronsvoort, Pa- sopweg 3; J.A. Podt, Meutgeers- tweg 2; G en J. Wansink, Rijssense- weg 3. Alle prijswinnaars ontvin gen het Ceboco-schildje en bloe men. Vijtien jaar achtereen eerste kwali teit melk werd geleverd door J. en G.J. Veneklaas, Tromopsweg 9 en W. Aalpol, Beusebergerweg 44. Voor hun prestatie werden zijn zij gehuldigd in het hoofdkantoor van Coberco te Zuthpen. Op 16 april presteerde een jonge man om met een tractor een gra naat, die hij had gevonden in het bouwland, bij het politieburo af te geven. De jongeman had de tocht van enkele kilometers met een hobbelende tractor overleefd. De betreffende politieman trok wit weg bij het zien van het projectiel en verklaarde de brenger van het oorlogstuig dat hij nog niet levens moe was. De granaat zal door de explosieven opruimingsdienst worden vernietigd. Het is al meerdere keren in dit politiejoumaal verkondigd: Bij het aantreffen van granaten en ander oorlogstuig dient men de vindplaats te markeren door bijv. een tak erbij te plaatsen en de politie te waarschuwen. In ieder geval dient men het projectiel niet te beroeren!!! Tussen 12 en 16 april werd een hekwerk vernield aan de achter kant van een woning aan de Schut- tersweg. Vermoedelijk is dit ge beurd door een tractor met daar achter een landbouwmachine rij dende over de Dikkesteensweg. Mocht iemand daar meer van we ten, dan zou de politie daarvan graag in kennis gesteld willen wor den. Een andere vorm van vernieling muzikale omlijsting van het coun- try-blues duo Basis Street Double. De Holtenaar Fred Schley zal zijn oerlandschappen in olieverf en oliepastels ten toon stellen. Figu ratieve en abstracte bronzen klein- plastieken en sieraden worden ten toongesteld door Harry Lenferink uit Tubbergen en Co Pieksma uit Amsterdam toont zijn lithogra-i fisch keramiek en decoratie-tech nieken. De openingstijden van de Waer denborch zijn: woensdag t/m vrij dag van 13.00 tot 18.00 uur; zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. De in Holten gehouden collecte ten bate van Simavi heeft het mooie bedrag van 4967,05 opgebracht. Alle collectanten en gevers harte lijk bedankt. vond plaats in de Verzetstraat. Van een aangebouwde schuur wa ren de kunststof schroten kapot getrapt. Volgens de aangever was dit al de derde keer dat dit gebeur de, Wat voor motieven (de jeugd?) er hier voor zijn is niet bekend. Misschien dat ouders uit die omge ving bij hun kinderen wat navraag kunnen doen. Ook hier zou de poli tie graag wat meer informatie over willen ontvangen. Een bewoner aan de Burg. van den Borchstraat kreeg op 14 april een ongenode gast op bezoek. Een dronken man trad de woning bin nen en wilde het huis niet weer verlaten. De politie trof ter plaatse een Oosterbuur aan uit het voor malige DDR. Hij werd uit de wo ning verwijderd en vervolgens op de trein gezet op weg naar richting Duitsland. Op 15 april werd een wielrijder op de Koninginnelaan onwel op zijn fiets en kwam ongelukkig te val len. De man moest met ernstige rugklachten worden opgenomen in een ziekenhuis te Deventer. Op 16 april kwam een automobilist in aanraking met een bromfietser op de Stationsstraat, toen eerstge noemde rechtsaf sloeg om een par keerplaats op te rijden. Enige scha de was het gevolg. Postzegels Het Fonds Zomerpostzegels heeft dit jaar haar doelstelling ver andert. Het heet nu Fonds Oude- renpostzegels. De bedragen die het fonds verzameld komen geheel ten goede aan het ouderenwerk. Dit jaar koos het fonds het langer zelf standig kunnen blijven wonen als thema voor de keuze van de projec ten welke subsidie uit het fonds zouden krijgen. Er werden enkele projecten gekozen over de aanpas sing van woningen en over voor lichting aan ouderen over huisves ting, die een landelijke betekenis kunnen hebben. De ouderenpostzegels worden op het postkantoor verkocht. In dat «jdfde kader kunnen ook ansicht- aarten worden gekocht. Huisbezoek Het komt regelmatig voor dat ou deren door een verminderde mobi liteit aan huis worden gebonden. Lang niet iedereen heeft hier in Holten veel familie en kennissen. Er zijn mensen die maar heel wei nig bezoek krijgen en graag wat meer kontakt zouden willen heb ben. In Holten zijn er diverse adres sen tot wie men zich kan wenden. Er zijn namelijk ook een aantal mensen dat graag regelmatig bij anderen op bezoek zou gaan. Men kan in zo'n geval kontakt opnemen met de Zonnebloem. Dit is een al gemene instelling, die vele vormen van vrijwilligerswerk t.b.v. zieken, gehandicapten en ouderen ver vult. U kunt kontakt opnemen met het secretariaat, dat gevestigd is aan de Ab Jansenstraat 26. Het telefoonnummer is 62192 en be hoort aan mevr. Aarsen. Het Rode Kruis is eveneens een vrijwilligersorganisatie die vele ac tiviteiten voor aan huis gebonden mensen verzorgd. Het brengen van bezoekjes aan huis is daar een van. Wilt u hier meer over weten, dan kunt u bellen met mevr. H.Giesen, telefoon 61987. Ook vanuit de ker ken wordt vrijwilligerswerk ver zorgd. Heeft u liever kontakt met iemand van uw eigen kerk, dan kunt u het beste kontakt hiermee opnemen. dingsgebied onderwijs moeten gaan volgen in zo'n nevenlokatie omdat het 'anti-fusie ouders' niet belieft om hun kinderen naar de Kol te laten gaan om daar Dalton onderwijs te volgen. Mocht deze situatie zich voordoen, dan dient de gemeente te overwegen school- grenzen in te stellen ter bescher ming van met name de Haarschool en de kinderen uit dat voedingsge bied. Dus geen dwang om ouders- /kinderen naar de gefuseerde school te sturen, zoals uit de kran- tekop zou kunnen blijken. De CDA-fractie zit dus ook niet te wachten op de stemmersgunst van de Dorpsschool-ouders noch op die van de Haarschool-ouders, zoals door de verslaggeefster wordt ge concludeerd. Het is in het belang van een goed onderwijs aan onze inwoners dat wij een dergelijk standpunt innemen, indien het zo ver mocht komen. Misschien kun je door een mislei dende krantekop abonnees wer ven voor je krant en de afstand bestuurder-bestuurden bewust vergroten door te suggereren dat het allemaal gaat om de stemmen. Ik hoop dat kiezers en stemmers andere en betere bronnen voor hun informatie gebruiken. Tevens merk ik op dat wij als commissie hebben vergaderd en dat de overi ge drie leden beslist geen 'fractie genoten' van de heer Kevelam zijn. Zorgvuldigheid past ook in zo'n kleine zin. Harry Dul, fractievoorzitter CDA Holten De bibliotheek in Markelo houdt op zaterdag 24 april tussen tien en een uur een grote boekverkoop. Op deze ochtend worden er hon derden romans, kinderboeken, tijdschriften en studieboeken aan geboden. De prijzen variëren van een tot twee gulden. Tevens zijn er onbeschadigde CD's in de aanbie ding voor 7,50 per stuk. Voor de kinderen is er een grabbelton, waarin ze gratis mogen grabbelen. Sinds 1 april is Holten een echt shoarma-restaurant rijker. Op die datum opende de heer Hany Awad zijn restaurant Toet-Anch- Amon aan de Kerkstraat 28, tel. 65292. De heer Awad is afkomstig uit Cairo in Egypte, maar woont inmiddels al weer zeven jaar in Nederland. Van origine is hij afgestudeerd land bouwkundige, maar beschikt over een ruime horeca-ervaring. Restaurant Toet-Anch-Amon draait inmiddels op volle toeren. Het is de bedoeling, dat het restaurant in de loop der tijd tot een authentiek Egyptisch restaurant wordt uitgebouwd. De biljartta fel is inmiddels verwijderd en ter zijner tijd zal ook de bar aangepast worden. De gast zelf kan zien hoe het bestelde gerecht bereid wordt. Nagenoeg alle gerechten kunnen besteld worden met de bekende broodjes of als schotelgerecht. De menukaart toont onder andere de volgende gerechten: shoar ma, kofta, kebab, shaslick, salades en rauwkost. Uiteraard is er een kindermenu. Alle door Toet-Anch-Amon gevoerde gerech ten worden door de heer Awad zelf bereid en verzorgd. Ook mixed hij zelf alle kruiden voor de vleesgerechten en de nodige sauzen en salades. Suggesties van de gasten voor nieuwe gerechten of gerechten aan te passen aan de eigen smaak zijn welkom. Alle gerechten zijn af te halen, een telefoontje vooraf voorkomt wachten. De openingstijden van Toet-Anch-Amon zijn: dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 24.00 uur. De Russiche theatergroep TAM (The Tovaristchestova of Actors and Musicians) uit Moskou zal op dinsdag 27 april een voorstelling geven in bejaardencentrum Dies senplas. Met een speciaal theater programma, dat bestaat uit toneel en zang, treedt de veertien leden tellende groep op in Nederlandse verzorgingshuizen. Een tolk zorgt voor de nodige tekst en uitleg. De artiesten stellen een deel van hun 24 flesjes I I IvV Het programma voor Koningin nedag is als volgt: 09.00 uur, Aubade m.m.v. HMV op Smidsbelt. 09.30-12.00 uur: Oranjefestijn op het plein. 12.30 uur, Behandigheidwed- strijd voor oude motoren bij Stuurhuus in de Beuseberg. 14.00 uur, Start Fietspuzzel- tocht bij Vosman. 15.00 uur: OCH speelt Schoap'n op drif in gebouw Irene voor ouderen. 20.30 uur: Taptoe op Smidsbelt. honorarium beschikbaar voor een fonds ten behoeve van Moskouse bej aardenthuizen. Hoewel de voorstelling in eerste plaats is bedoeld voor de bewoners van het zorgcentrum zelf, zijn er nog een aantal kaarten beschik baar voor belangstellende ouderen uit Holten. Maximaal 50 Holtena ren kunnen de voorstelling bijwo nen. Toegangsbewijzen zijn tot en met 23 april verkrijgbaar bij de receptie van Diessenplas. Het op treden begint om 14.30 uur. In de agenda Van dag tot dag staat abusievelijk vermeld, dat er dins dag 27 april Bejaardensociëteit is. Deze datum is niet juist. Bejaar densociëteit is op er weer op dins dag 4 mei, om 14.30 uur in gebouw Irene. Geboren: Muriël dv E.G.H. Kok en M.W.B. Wiericx; Joyce dv T. Geerling en S. Onstenk (geb. te Deventer); Jan Henk zv B.J.W. Landeweerd en E.J. Oplaat (geb. te Deventer); Moniek Ma rina dv A.J. ten Zijthoff en F.A. Stoevenbelt (geb. te Deventer) Overleden: P. Lokman, oud 82 jaar; H. Aanstoot, oud 80 jaar; E.D. Stam, oud 76 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: W.J. de Bruijn, oud 28 jaar en J.J. Schippers, oud 23 jaar; H. Keizer, oud 28 jaar en G.J.E. Oostervelt, oud 26 jaar. Gehuwd: H.J. M. Kemper, oud 30 jaar en H. Krieger, oud 22 jaar; H.J. ten Dam. oud 26 jaar en J. Rutgers, oud 26 jaar. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd (viering H. Doop); nevendien sten. 19.00 uur: ds. S.M. Roozen- boom. Collectes: diaconie/kerkvoog dij. Oppasdienst: mw. De Koning en Mariska Noordam. Diessenplas: woensdag 28 april: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg, Barchem (Belijdenisdienst). 19.15: ds. D.H. Borgers, Den Ham. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. E. Aanstoot-Kluijt; groep 7 en 8 o.l.v. J. Wieldraayer-Nijen Twilhaar. De eerste collecte is de kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Dorien Saal- mink, Hanneke Baerends; 4-6 jaar: Janneke Lubberdink-Ol- denhuis en Dineke Manen- schijn-Roelofs. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. S.M. Roozen- boom. Collectes: diaconie/kerk voogdij. ESPELO 10.45 uur: ds. S.M. Roozen boom. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: Dhr. J.M. Peschar; uitgangscollecte: Zendingsbus sen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 08.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 24 en 25 april: T.v. Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8 30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLTN: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. DCONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 22 april: 20.00 uur, Lezing Organische architectuur voor K C in dorpshuis. Vrijdag 23 april: 14.00-20.00 uur, Open huis aula Monuta/Ar- danta aan Reilinksweg; 20.00 uur, Concert HGK in De Kande laar; 19.00 uur, HAH-actie HMV (toiletpapier). Zaterdag 24 april: vanaf 09.00 uur HAH-actie HMV (toiletpa pier). Zondag 25 april: 13.00 uur Er- wincross, terrein Raalterweg. Maandag 26 april: 19.30 uur, raadsvergadering; 20.00 uur, Li beraal café in De Poppe (Erica Terpstra). Dinsdag 27 april: 14.30 uur, Be jaardensociëteit; 14.30 uur, The atergroep TAM uit Moskou in Diessenplas. Vrijdag 30 april: Koninginne dag (zie programma). Zondag 2 mei: 15.00 uur, ope ning tentoonstelling de Waer= denborch. Maandag 3 mei: 20.00 uur, Jaar vergadering Rabobank in bank gebouw Gaardenstraat. Dinsdag 4 mei: Jubileum Be jaardensociëteit; Herdenking gevallenen. Woensdag 5 mei: Bevrijdings loop. Vrijdag 7 mei: Lompenaktie HMV in buitengebied. Dinsdag 18 mei: Reisje Bejaar densociëteit naar Luttelgeest. Gevonden: een noodluik van een bus; sleutel aan sleutelhan ger in de vorm van een appeltje; wit platsic sleutelhanger met één sleutel. Verloren: Lipssleutel; zwarte damesportemonnaie met in houd; vier girocheques; donker rode bloedkoralen ketting met gouden slot; zwarte poes; grijs konijn; zilveren ketting met hartje.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3