'Dit landschap is niet in getallen uit te drukken' Lukensveld: variabel, maar niet rommelig Uit buiten Holten Belangrijke winst Twenhaarsveld HOLTENS NIEUWSBLAD Besluitvorming Maïsweg moet groter draagvlak krijgen Gemeente speelt in op marksituatie Resultaten sv Holten in Hm/ Enorme vangst van hegelaars De Rietvoorn Jaaragenda Prima tijden van jeugdige atleten 13' Het getuigt van een open, gezonde instelling als mensen hun stand punt kunnen verlaten om het on derwerp van andere kanten te be zien. In bestuurlijke kring schijnt dat nog wel eens moeilijk. Maar ook ik heb me door deze nieuwe verplaatsing een hoop stof voor discussie op de hals gehaald, want wat roept er op dit moment ter plaatse meer vragen op, dan dit 'stukje landschap'. Het tracé voor de Maïsweg. Wie zullen bij het doorgaan van dit plan de grote verliezers zijn? De prachtige groep bomen op de achtergrond langs het Zandvoortspad, de boerderij, de bewoners aan de zuidzijde van de Pastoriestraat. De vele ande ren, als we denken aan de Wilhel- minastraat en Aaltinksweg en de bewoners in het Lukensveld. Niet alleen zij, wij allemaal, als we den ken aan de schade die er land schappelijk onstaat, op de leef baarheid, door de geluidsoverlast, de horizonvervuiling. Het grootste verlies verplaatsen we evenwel naar ons nageslacht. In gesprekken met veel Holtena ren krijg ik de indruk, dat de meer derheid in de raad voor deze weg in feite een minderheid is, omdat ze niet kan steunen op meerderheid in de bevolking. Vandaar de haast om toch maar alvast die weg in te Riemko Berends tekende dit keer het Maïsweg-tracé vanaf het Molenpaadje in de richting van Erve Zandvoort meten. Besluitvorming over derde- lijk belangrijke zaken, die toe- komstbepalend zijn, zouden een veel groter maatschappelijk draagvlak moeten krijgen. De ver schuiving van één stem voor het al of niet doorgaan voor een zo om streden plan is mijns inziens onver antwoord. Maar het ergste is het achterblijven van argumentatie en documentatie. Zo wordt het land schappelijk aspect met een enkel zinnetje afgedaan, terwijl de cijfers breed uitgemeten worden. En niets is relatiever dan de getallen. Daar om langs deze weg een aantal 'ech te' argumenten tegen de Maïsweg: - Het leefmilieu van de bewoners aan de zuidkant van de Pastorie straat, mensen die gewend zijn aan rust en vrij uitzicht achter hun huis, wordt grondig verstoord. - De geluidsdruk op de hele enk zal groot zijn. - Het landschap wordt veel ernsti ger aangetast, dan men overziet. - Verstoring van twee belangrijke wandelroutes. - De verkeersdruk wordt ver plaatst naar woon- en rustgebied. Aan de nieuwe route is het aantal bewoners niet kleiner dan aan de Dorpsstraat. - De plannen zijn tekentafel- of bureauplannen die te weinig reke ning houden met mens en natuur. - Verkeer kun je belemmeren in woongebied te komen, bewoners niet, want dan is het geen woonge bied meer. Veel van deze argumenten zijn niet in getallen uit te drukken, maar het is nog maar de vraag of ze daarom minder zwaar wegen. Namens het promotieteam Looke- renk, Riemko Berends. ju. 1} 1 UUKKSTOLDD De plattegrond van het nieuwe uitbreidingsplan Lukensveld, met in het midden de elipsvormige groenpartij en bovenin de nieuw geplande maïsweg. De gemeente Holten heeft geleerd van de fouten die zij maakte bij het ontwerpen van de Beuseberg. Toen werd uitgegaan van een strak stedebouwkundig ontwerp, waar men halverwege door art 19 procedures verandering in moest aanbrengen om te kunnen inspe len op de gewijzigde marktom standigheden in de woningbouw. Daarom wordt bij de ontwerp van Lukensveld nu alvast rekening ge houden met mogelijke wijzigin gen in de huizenmarkt. Stede- bouwkundige C. Grit van Wit paard en partners legde tijdens presentatie van het plan aan de leden van de commissie voor Ruimtelijke Ordening uit, dat ge kozen is voor de bouw van 160 woningen in plaats van 178, zoals de eerste opzet was. De meeste woningen worden van het type twee-onder-een kap, waar de meeste vraag naar is. Er zijn 96 woningen twee-onder-een kap, 33 rijtjeswoningen en 31 vrijstaande woningen gepland. Gekozen is voor een vrij uniforme opzet, om een rommelige indruk van de wijk te-voorkomen. Er zal wel veel ge bruik gemaakt worden van het instrument 'kleur'. Burgemeester Van Rappard voegde er nog aan toe dat afge stapt is van een groot hantal rijt jeswoningen in de huursector. De huren daarvan, zo tussen de 700 en 800 per maand, zijn voor de lagere inkomens nauwelijks betaalbaar en de woningbouwvereniging voelt er ook weinig voor om voor leeg stand te bouwen. Veeleer wil men het zoeken in de premie koopwo ningen in de verwachting dat veel bewoners van woningen in de Haar en de Kol er wel oren naar hebben naar een nieuwe ruim opgezette wijk te verhuizen. Mocht de markt van de twee-onder-een-kap echter inzakken, dan kan altijd weer te ruggegrepen worden op de bouw van rijtjeswoningen, zonder dat de opzet van de wijk geweld aange daan wordt. Lukensveld krijgt twee ontsluitingswegen, één vanaf de Beusebergerweg en één vanaf de rotonde aan de Oranjestraat (de Maïsweg). In het midden komt gro te een elipsvormige groenpartij die naar het zuiden toe verbreedt zo dat het groen als het ware door loopt in de natuur van de enk. Het ontwerp verkavelingsplan ligt vanaf 26 april tot en met 10 mei ter inzage op het gemeentehuis. Op dinsdag 1 juni wordt dan een open bare bijeenkomst gehouden waar op de insprekers kunnen worden gehoord. Na de verwerking van de inspraakreacties wordt het defini tieve verkavelingsplan opgesteld. De eerste kavels zullen in februari 1994 kunnen worden uitgegeven. In het najaar 1993 zal begonnen worden met de riolering en bestra ting van het eerste deel van het nieuwbouwplan, achter de Pasto riestraat. Grandioos was het afgelopen zon dagmorgen te noemen in de IJssel bij Deventer. Nog nooit was er de afgelopen jaren zoveel vis gevan gen als deze zondag. Door 25 leden van HSV de Rietvoorn werd in to taal 135 kilo vis gevangen. Bra sems van 45 tot 53 centimeter wil den alleen maar in het leefnet. De uitslag van de viswedstrijd was: 1. R. Meester, 12990 gr.; 2. G.J. van Aefst sr., 10440 gr.; 3. G. Slotman, 9500 gr.; 4. G. Jansen, 9040 gr.; 5. H. Achterkamp, 7470 gr. De volgende wedstrijd is tegen Bathmen op zondag 2 mei in het Twentekanaal in Eefde (noordzij de), aanvang 07.00 uur. De volgen de competitiewedstrijd is op 16 mei in de IJssel te Deventer aan vang 07.00 uur. RV 2 - Holten 11; In een slechte wedstrijd waar persoonlijke fouten zich opstapelden, stond het elfde reeds met de rust achter met 3-0. Spier had duidelijk zijn dag niet, hoewel Paul na rust nog een keer per ongeluk scoorde. Dit kon ech ter ook niet verhinderen dat de Rijssenaren nog twee maal scoor den. Eindstand:5-1 Holten 12 - Enter 9; In dit kaarten- festijn wist het twaalfde met twee gele kaarten er genadig af te ko men. Enter moest zes gele- en een rode kaart incasseren, wat voorna melijk werd veroorzaakt door com mentaar op het leidinggeven. Het was echter wel het twaalfde wat de eerste goal scoorde, door wie an ders dan Gerrit Nikkels. Er waren voor het Enter-doel genoeg kansen voor Holten, maar deze werden niet benut. Enter wist gelijk te ko men door een zeer hoog naar het doel vliegende bal, waar Wilco geen raad mee wist. Ook een even later genomen vrije trap van dertig meter vloog met duizelingwekken de snelheid, wat te danken was aan de verraderlijke wind, onder de lat, en de rust brak aan met een 1-2 achterstand voor Holten. Na rust eenzelfde beeld met Enter dat meer bezig met zichzelf en de APRIL 23 april: Concert Holtens Ge mengd Koor in de Kandelaar. 25 april: Erwin-autocross 26 april: Liberaal café WD (Erica Terpstra); Raadsvergadering 30 april: Koninginnedag; Regel matigheidswedstrijd veteraan- /klassieker race-motoren. Oranje pop bij De Schure. MEI 1 mei: Holterbergtoer WV Holten. 5 mei: Bevrijdingsloop 6/7 mei: Bloemenverkoop Holtens Mannenkoor. 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 15 mei: Bloemenmarkt. 20 mei: Hemel vaartsfietstocht De Schure; Concours Hippique PC De Bergruitertjes. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi; opening zwembad Twenhaarsveld. 23 mei: Allard v. Bruggentoernooi. 24 mei: Raadsvergadering. JUNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 15/17/21/23/25 juni: Fietsvierdaag se. 25/26/27 juni: 100 jaar School- en volksfeest Dijkerhoek.; Live optre den Fratsen en Chelsea girls bij De Schure. 26 juni: Midzomernachtfeest De Schure. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 4 juli: Concours LRV De Bergrui- ters. 5 t/m 9 juli: Zwemvierdaagse 19 juli: Raadsvergadering. 24 juli: Triathlon Holten. 26 t/m 29 juli: Kindervakantie week Socuwe. AUGUSTUS 8 augustus: Holterbergrit, motor toertocht. 14 augustus: Schuredag; Jong veekeuring KOC. SEPTEMBER 4 september: Vrije markt; sluiting zwembad Twenhaarsveld. 9 september: Wijnavond 10/11/12 september: Keunefeesten. 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 27 september: Liberaal café WD (mw. Jorritsma); Raadsvergade ring. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 6/7/8 oktober: Najaarsbeurs HHV. 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. scheidsrechter dan met voetbal len. Toch wisten ze de voorsprong tot 1-3 uit te breiden, en even later nog tot 1-4 door een benutte straf schop. Balk loste daarna een kei hard schot, dat echter stuitte op het houtwerk. De vrije trap even daarna werd ook door hem geno men, en deze vloog als een streep in het net, wat de einduitslag op 2-4 Holten A1-SWN A1: 1-2. Holten startte voortvarend en wist zich de beste kansen te creëren, maar de doelman van SWN was in goede vorm. De ruststand was dan ook dubbelblank. Daarna kwam Holten al snel op 0-1 door zwak verdedigen op het mid denveld. Holten pakte de draad weer op en kwam door een doelpunt van Robert Jan sen op 1-1. Dit was echter ook het diepte punt van de wedstrijd omdat Robert door deze actie zijn scheenbeen scheurde. Hier- na kwam SWN sterk opzetten en kwam verdiend op 1-2, wat tevens het kampioen schap betekende. Holten A2-Hulzense Boys A1: 1-2. Na een kwartier nam Holten het initiatief en zorgde Nico Leeftink voor 1-0. Na de rust moest Holten toch alle zeilen bijzetten, wat niet altijd lukte zodat Hulzense Boys twee keer kon scoren. Het zeer goede spel van Anne Dibbels kon Holten niet meer inspireren om de verdiende gelijkmaker te scoren. Holten B2-Deto B: 1-3. Het vrij grote veldo- verwicht in de eerste helft kon Holten slechts uitdrukken in één doelpunt en één kopbal tegen de paal. Na rust kreeg Deto volop kansen en wist er hiervan drie te benutten. Holten wist in de tweede helft nog enkele tegenstoten te plaatsen, maar zonder succes. Markvogels C1-Holten C2: 0-5. C2 ging op de fiets naar Markelo. De fietstocht van bijna drie kwartier vergde echter zoveel energie dat ze in de eerste helft niet konden scoren ondanks het grote veldoverwicht. De tweede helft verliep beter. Holten scoor de maar liefst vijf keer door Benjamin, Roddy, Ard en twee keer Björn. Door het zeer goede verdedigingswerk van Mark Wonnink kon Markvogels niet tegen sco- Holten Dl-Excelsior D2: 2-3. In een zeer goede wedstrijd leek Holten eindelijk weer eens punten te halen. Bij een stand van 2-2 was het doelman Sander die een schitte rende redding verrichtte. De hieruit voort vloeiende corner werd, in een onoverzich telijke situatie, omgezet en een onverdiend doelpunt. Holten E1-De Tukkers El11-2. Holten speelde fel op de bal tegen het laag geklas seerde Tukkers. Het was na tien minuten al 5-0, waaronder enkele fraaie treffers. Hier na verslapte Holten, zodat De Tukkers twee keer tegenscoorde. Na de rust eenzelfde spelbeeld, waarna Holten kon uitlopen naar 11-2 en de koppositie weer verstevigd werd. SOS E1-Holten E2: 2-4. Ook deze wedstrijd liet Holten zien dat een plaats in de onder ste regionen niet nodig is. Door doelpun ten van Bart, Robert-Jan, Aaldrik en Remco en twee verdedigingsfouten kwam een verdiende uitslag van 2-4 op het scorebord. Holten E4-Sportclub Rijssen E3: 2-7. In een slechte wedstrijd bleek Spc. Rijssen een maatje te groot. In de eerste helft werd er aan Holten-zijde zeer slecht verdedigd, wa ren er weinig goede combinaties en ont brak het aan de juiste inzet. Ruststand: 1-5. In de rust werden de puntjes op de i gezet. Het resultaat was een goede, met inzet gespeelde, tweede helft. Nijverdal F1-Holten F2: 4-0. Ondanks goed keeperswerk kon niet worden voorkomen dat Nijverdal een regelmatige overwinning behaalde. Holten F3-Eversberg F1 11-0. In Eversberg trof Holten een matige tegenstander. De hele wedstrijd werd op de helft van Evers- berg gespeeld, ook de doelman liet zich niet onbetuigd. Het eerste doelpunt werd al na tien seconden gemaakt, waarna de sco re met regelmaat werd uitgebouwd tot 11- 0. Maar liefst 23 jeugdige atleten uit Holten hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan de eerste mei- daillewedstrijd uit een reeks van vier, die gehouden werd in het FBK stadion in Hengelo. Deze baanwedstrijden zijn bestemd voor de A/B/C pupillen en de C/D junioren. In elke wedstrijd worden per atleet drie onderdelen afge werkt. Bij de sprint werd er al door een paar atleten 'goud' gelopen. Bij het balwerpen, verspringen, hoog springen en de 1000 meter werd 'zilver' behaald. Ook behaalden verschillende Holtense atleten 'brons'. Zaterdag 8 mei is de twee de medaillewedstrijd, die gehou den wordt in Eibergen. De Oostenrijkse bariton Anton in Ein Deutsches Requiem in de Scharinger is een van de solisten Grote Kerk in Lochem. Deventer Schouwburg Donderdag 22 april: BZN met hun concertour '93 Rhythm of my hart. Vrijdag 23 april: Quatuor de guita- res de Versailles, gitaarconcert i.s.m. Alliance Frangaise Zaterdag 24 april: Mickey Mouse, Don Quijote and the others door Compagnie Bolek Polivka. De voorstelling van Bert Visscher op dinsdag 27 april is geheel uitver kocht. Vrijdag 30 april: 11.30 uur, Kinder feest Dikke vrienden in Do-re-mi- land (afsluiting intercultureel buurtproject). Tevens worden er kinderfilms gedraaid. Kaartverkoop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg Donderdag 6 mei: Ein Deutsches Requiem van Brahms door het Gelders Orkest en het Nederlands Concertkoor in de Grote Kerk te Lochem met als solisten Maria Ve- nuti en Anton Schariger. Kaartverkoop via Lochemse Schouwburg, tel. 05730-51081. Rijssens Museum Tot en met zaterdag 1 mei is de wisseltentoonstelling Graven in Rijssens verleden te zien. Naast historische documenten worden diverse bodemvondsten getoond, onder andere van de eind vorig jaar opgegraven restanten van de wa termolen en van kasteel De Grim berg. Voorts wordt aandacht ge schonken aan bekende Rijssense families. Openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 10-12 en van 14-17 uur. Zutphen Zondag 16 mei is er weer een grote Meimarkt in Zutphen, die de hele Hout- Zaad- en Groenmarkt in be slag zal nemen. Op de Lange Hof straat wordteen standwerkerscon cours gehouden. Voorts is er een non-stop show op het gebied van vrije tijd en vakantie op het 's Gra venhof. Grafisch museum Zut phen Tot 17 juni wordt in het Grafisch Museum te Zutphen, Kerkhof 16, een tentoonstelling gehouden van Pieter Wetselaar, ontwerper van boekomslagen, bedrijsfvignetten, bankbiljetten en postzegels. Wets elaar was het grootste deel van zijn loopbaan in dienst van drukkerij Enschedé. Nu is hij zelfstandig ont werper. Het musuem is geopend woensdag t/m vrijdag van 13.00- 16.30 uur en zaterdag van 11.00- 15.00 uur. Het heren waterpoloteam van Twenhaarsveld heeft afgelopen za terdag een belangrijke overwin ning geboekt tegen Zignea uit Em- meloord, waardoor Twenhaars veld promoveert naar de eerste klasse kring. Het-eerste kwartje werd er goed gespeeld door beide teams. Twen haarsveld kwam aan de leiding, maar kort daarna werd de gelijk maker gescoord. De eerste speel periode werd afgesloten met 2-2. In het tweede kwartje bouwde Twen haarsveld een kleine voorsprong op, hierdoor begonnen de heren het derde kwartje met een 4-2 voor sprong. Door goed spel van de ver dediging en de keeper konden de aanvallen van Zignea worden afge slagen. Beide teams scoorden twee keer, zodat Twenhaarveld de laat ste spelperiode met een 6-4 voor sprong kon beginnen. Door beide teams werd nog een keer gescoord, waardoor de eindstand uiteinde lijk 7-5 werd. Koploper Olde Vech- te is niet meer in te halen, en op nummer drie VZ &PC heeft Twen haarsveld drie punten voorsprong, zodat de promotie vrwijel zeker is gesteld. De volgende en tevens laatste wed strijd van Twenhaarsveld is op za terdag 1 mei om 19.35 in zwambad Tijenraan in Raalte.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 13