CDA voor herinvoering van de schoolgrenzen Lieve Billy houdt van rustig leventje da'snou BEMI i 0j98 8.95 4.69 1.38 2.98 WAAR? 9.98 6.98 5.98 9.98 9.98 1.25 4.98 1.49 1.98 0.98 0.98 1.98 5.98 10.00 6.98 7.98 4.98 1.19 1.59 1.59 1.49 0.98 8.98 98 1.19 3.95 1.19 2.98 2.98 7.98 5.98 7.98 3.98 5.98 9.98 2.99 1.77 1.29 98 1.98 1.69 1.29 1.99 Geslaagde verkoopdag 'Onwillige ouders desnoods dwingen' Boeiende lezing vrouw in kunst voor NVBvP Bijzondere expositie in Natuurmuseum Resultaten sv Holten Geldig van 14/4 t/m 17/4 Magere riblappen Ossestaart Braadworst Varkensschnitzels Hamlappen GROENTE EN FRUIT Champignons 30 bloedsinaas- appels Heil. tomaten Kiwi's Komkommer Kleiaardappelen Geschrapte nieuwe aardappelen O O K Spinazie WOENSDAG GEHAKTDAG Gem. gehakt Boerengehakt Rundergehakt Kuikenbouten varkensroliade tl .SO VERSE VLEESWAREN Zeeuws spek -j gg Nierbrood Ringleverworst 4 on Mosterdrollade Leverkaas Sellerysalade Palingworst Worsten Ribkarbonade Kipschnitzels Kartoffelsalade 5 bami- of nasischijven 5 slavinken ZUIVELAFDELING Dubbefvia 4 no Havermoutpap IN DE DIEPVRIES Patat Vleeskrokeften Rode kooi appeltjes 4 Tompouces 1.49 2.25 Renetten 2 k.io Jonge v.v. kaas D.E. koffie Koeleman appelmoes Remia fritessaus 2.98 14.95 1.49 Coca Cola 2 «ter a Alle broodsoorten Gevulde koeken Witte bollen Zebrasprits Ringo chips Pannekoekmeel Bambix DONDERDAG 15 APRIL 1993 HO 7 Het CDA rekent bij de komende gemeenteraadsverkiezingen vast en zeker niet op de stemmen van de ouders van de Dorpsschoolleer lingen. Tenmiste, dat mag men toch wel constateren na de flinke uitspraak van fraktievoorzitter Harrie Dul bij de behandeling van het raadsvoorstel een principebe sluit te nemen omtrent de fusie tussen Dorpsschool en Kolschool met als lokatie Kolschool in de raadscommissie onderwijs. De CDAer wil desnoods door herin voering van de schoolgrenzen de onwillige ouders, die nu elke dag 'met gezwinde snelheid de Kol school voorbijrazen' dwingen hun kinderen toch naar de gefuseerde school te sturen. Voorzittter Van Rappard haastte te melden, dat dit niet de sympa- tiekste manier is om leerlingen te trekken, maar liet er verder geen twijfel over bestaan, dat bij een verschuiving ten gunste van de Haarschool, er niet gedacht moet worden aan uitbreiding van die school. Daar zal vanuit Zoeter- meer beslist geen toestemming worden verleend, als men weet dat er op korte afstand er lokalen leeg staan. Gemeentebelang bij monde van Jan Soepnel benaderde de lo- katiekeuze voor de gefuseerde school zeer rationeel. „Waar pra ten we nu helemaal over. De verste afstand tussen twee scholen in Holten bedraagt nog geen drie ki lometer. Daar is men in Zoeter- meer toch helemaal niet van onder de indruk'. Alle frakties stemden in met de fusiegedachte, maar de lokatie bleek nog steeds een bron van one nigheid. Zowel in de commissie fi nanciën als in de commissie onder wijs verdedigde te vuur en te zwaard de WD het standpunt voor de lokatie Dorpsschool. Jan Kevelam becijferde, dat als men kiest voor de Kolschool, de Dorps school en Kompas leeg komen te staan er sprake is van een kapitaal vernietiging van ruim een half mil joen. Tot zijn verbazing waren zijn mede fraktiegenoten daarvan niet onder de indruk. Voorafgaande aan de vergadering sprak mevrouw Moed namens de MR van de Kolschool haar voor keur uit voor de lokatie Kolschool, terwijl de oudergeleding plus twee leerkrachten van de Dorpsschool hun reeds eerder ingenomen standpunt handhaafden voor de lokatie Dorpsschool. Billy, een bastaard reu van onge veer zeven jaar jong, hoopt deze keer een nieuw baasje te vinden. Hij zit sinds december vorig jaar in het dierenasiel Deventer. Billy is genoemd naar de alom bekende stripfiguur Billy Turf, wat hij te danken heeft aan zijn om vangrijke lichaam. Hij is een zeer lieve, en rustige hond en kan goed met andere honden overweg. Zeer waarschijnlijk kan Billy ook goed met kinderen overweg. Hij is een ideale hond voor mensen die niet zo'n drukke hond meer willen heb ben. Men zal aan Billy nog jaren een zeer fijne hond hebben. Uiter aard is hij getatoueerd en ingeënt. Astrid, de bastaard die een tijdje geleden in deze rubriek stond is na korte plaatsing in een gezin weer terug in het asiel. Wie wil het met hem proberen? Bod, de Leonber-' ger van de vorige keer heeft inmid dels een fijn tehuis gevonden. De Dierenbescherming is nog op Billy (Turf) doet met zijn omvang zijn naam eer aan. zoek naar vrijwilligers die in Holten De kosten voor een hond uit het willen collecteren in de week van 3 asiel bedragen zeventig gulden, t/m 10 oktober. Aanmelden en Het dierenasiel Deventer is te vin- informatei op telefonnummer den aan de Wechelerweg la, 64844. Schalkhaar, telefoon 05700-23811. Voor ruim honderd leden van de Bond van Plattelansvrouwen, af deling Holten, bijeen in zaal Vos man, vertelde de heer W.G.W. Kwakemaak uit Markelo op boei ende wijze over de vrouw in de kunst, van de pre-historie tot he den. Volgens spreker hoeft men kunst niet altijd mooi te vinden, maar de kunstenaar wil er iets mee uitdruk ken, bijvoorbeeld wat hij denkt of voelt en dat kan de toeschouwers weer erg boeien. Het reisje van de NBvP Holten kan alleen doorgaan als er voldoende deelname is. Geïnteresseerden kunnen zich nog opgeven bij het bestuur. Op Koninginnedag is de afdeling met een stand aanwezig op de Smidsbelt. De provinciale handwerktentoonstelling wordt op 22, 23, 24, en 25 april gehouden in de Broederenkerk in Zwolle. De laatste bijeenkomst voor de zomer wordt gehouden op 11 mei. Natuurmuseum Bos Dierenwereld op de Holterberg op het het seizoen met, als extra atractie, een drie manstentoonstelling van natuur- schilderijen, die duurt tot 25 april aanstaande. Op deze expositie zijn werken te zien van Annelies Dröge, met hon- de- en paardeportretten, die zij in opdracht maakt. De Holtenaaar Tammo Lukkien schildert het dier in het landschap, met veel motie ven uit de regio. Peter van den Oever, die jarenlang in Ierland heeft gewoond en gewerkt, expo seert voor het eerst in Nederland. Het aantrekkelijke van deze expo sitie is dat het werk van deze drie kunstenaars onderling zeer ver schilt, zowel in benadering als in uitvoering. Bos Dierenwereld is dagelijks ge opend van 09.30-17.30 uur en zon dags van 11.00 tot 17.30 uur. Daar is het gezellig winkelen, daar heb je een vriendelijke bediening, daar hebben ze messcherpe aanbiedingen vers is daar vers. Alles op maat gesneden. Aan de Arend Baanstraat 20 te Rijssen. Tel. 1 87 46 Prijswijzigingen of zetfouten voorbehouden kilo 13.98 voor kilo 8.98 grove, kilo kilo kilo 11.98 bakje mooi en vol sap 500 gram kilobak 5 kg per kilo Da's voordelig en gezond mager, kilo 2 kilo voor kilo mager, kilo kilo 5.98 SUPERSTUNT Van de ham m n 100 gram 150 gram - 500 gram liOP 100 gram 150 gram 200 gram WAARDEBON uitknippen en Inleveren 150 gram 1.49 3 super droge kilo 4 voor kilo van 4.98 voor maximaal 3 per klant literpak 2.35 «P1$ 1/z liter 1.26 kilo 1.69 ds 18 Beckers van 4.95 pak 1.79 3.98 Tuinaarde zak 40 liter nu Herschi - Sinas - Pub - Cola liter Fristi drinkyoghurt in navulbare fles 2.65 SUPERKNALLER kilo 10.49 voor Roodmerk, 500 gram 4.99 2 grote potten emmer 3.49 10 voor iSUPt Coca 0P OP Soft tennisspel van 4.25 nu 2000 gr Dash pak van 16.88 nu Top wasverzachter VA liter 1.99 SUPERSTUNT - bij ons pak 1.65 6 St. 1.25 pak 2.95 zak 1.89 Kabouter 1.45 groeiontbijt Stooflapjes mager, kilo Speklappen kilo Rode of witte kool 500 gram Boterhamworst 100 gram Maandag 19 april 9.98 5.98 89 69 Varkenslapjes kilo Dinsdag 20 april 6.98 Kipkarbonade kilo 4.98 Wortelen uien 500 gram 0.89 Biidtstar 20 kg 5.98 Snijworst 100 gram 1.29 Holten 5 - Omhoog 3; Holten speel de zeer sterk in de eerste helft, en J.Veneklaas, M.Paalman, B.J. Vin cent en H.Jalving brachten de stand nog voor rust op 4-0. Sterspe ler W.Schutte werd in de tweede helft gewisseld door good old Gert van Fenna, die op het middenveld goed inviel. Na rust was er echter minder voetbal, maar wel veel (ge miste) kansen, en helaas werd er aan Holten-zijde niet meer ge- scoord.Eindstand:4-l. Holten 6 - Lap 5; In deze belangrij ke wedstrijd werd door het zesde met volledige inzet gespeeld. Lap wist echter na 3 minuten voetbal de stand op 0-1 te brengen, en dit ook tot de rust vast te houden. Na rust weer een gedreven Holten dat het werken reeds in de 3e minuut beloond zag door de gelijkmaker van H.Scholten. H.Bronsvoort zag kans de stand in het voordeel van Holten te doen omslaan, door in de 15e minuut de stand op 2-1 te bren gen. In de 22e minuut van de twee de helft werd de wedstrijd ge staakt, wegens een blessure bij de scheidsrechter. Holten bood nog wel een andere (bonds)scheids- rechter aan, maar Lap wilde niet verder spelen. Eventuele conse quenties volgen nog voor Lap. Holten 7 - TVC 5; Door drie verde digende blunders stond Holten al na 25 minuten spelen met 0-3 ach ter. Aanvallend werden hierna keer op keer kansen gecreëerd, maar de aanvallers wisten de kan sen keer op keer te verprutsen. In de tweede helft ging Holten sterk van start, wat in de 2e minuut al een doelpunt van Snoek oplever de, hierna werden er nog een aan tal kansen om zeep geholpen, ter wijl TVC nog twee keer wist te scoren. In de laatste minuut werd er voor Holten nog door Eric Ren- sen gescoord. Eindstand 2-5. Holten 9 - PH 13; Holten begon goed: J.de Bever scoorde na een mooie actie van K.Dekker in de tweede minuut. De tegenstander werd sterker, en Holten zwakker. Het resultaat was dat Holten de rust met een achterstand inging. Mede door een eigen doelpunt van Klein Horstman. De tweede helft was een gelijk opgaande strijd, en geleende speler Schreurs (A2) voet balde alsof hij al jaren in het negen de speelt. Kansen waren er voor beide parijen, maar de eindstand bleef 1-2 voor PH. SOS 8 - Holten 11; In een rommeli ge wedstrijd, waar Holten na 45 minuten spelen op een 2-0 achter stand werd gezet, wist het elfde op karakter in de tweede helft terug te komen. SOS scoorde in de eerste helft twee maal, een keer door niet goed meeverdedigen en uit een vrije trap die houdbaar leek. In de tweede helft werden de zaken rechtgezet, en een fanatiek elfde wist door Paul van Heun en Wim van Spier op 2-2 terug te komen. Met een beetje meer geluk had er nog meer ingezeten. De Zweef 12 - Holten 12; De eerste helft was een goede partij voetbal, waarin Holten op het middenveld toch sterker was dan de gastheren. De ijzersterke voorhoede van De Zweef wist echter een paar maal door te breken, en zoals bleek had den deze spelers slechts een aantal kansen nodig om te scoren, en Hol ten keek voor rust tegen een 3-0 achterstand aan. De tweede helft begon goed voor Holten, en al gauw was het wederom Gerrit Nik- kels die de eer redde van Holten. Hierna bleven er kansen komen voor Holten maar deze werden niet doeltreffend afgesloten. Ondertus sen bleef de Zweef doorgaan met scoren, en na twee maal 45 minu ten was de stand 6-1. Holten 13 - Omhoog 7; Na een snel le openingstreffer van Toon Jong man was de eerste helft zeer geza pig. In de tweede helft pakte Hol ten de zaken beter aan, maar de doelpunten bleven uit. Met een aanvallend, en drukkend Omhoog, die het de sterk spelende Blonde Dijk bij tijd en wijle erg lastig maakten, kwam Holten echter wel tot scoren, en deze komt op naam van Seino Voortman. De Wierde- naren lieten even het hoofd han gen, en het derde doeplunt, dit maal door Henk Vincent, was een feit. In de slotfase wist Omhoog nog tot 3-1 terug te komen. Holten Al-PH A2: 8-1. Een matige wedstrijd waarin Holten voortva rend startte en het met de rust al 5- 1 was door fraaie doelpunten van Aart, Jeroen, Rik en twee klungel goals van PH. In de tweede helft deed Holten het rustiger aan. Het waren Robert, Pascal en weer Je roen die nog voor Holten scoorden 8-1. Komende zaterdag kan men meer strijd verwachten op de Meer manskamp, dan komt het sterke SWN Al op bezoek of wel de nr. 1 tegen de nr. 2. SWN staat reeds zes punten voor en bij winst mogen ze zich kampioen noemen. Holten A2-Twente A2: 3-4. Geha vend begon A2 aan deze partij. Björn Rustebiel en Geert-Willem Spakman van C2 completeerden het team en ze deden het niet on verdienstelijk. Twente pakte uit en nam met rust een 2-0 voorsprong. Na rust kwam Holten sterk terug en het was Mark Lammertink die met twee fraaie goals de stand op gelijke hoogte bracht: 2-2. Holten rook de winst en bleef aanvallen, maar helaas twee counters leverde Twente evenveel goals op: 2-4. Een slotoffensief van Holten, onder de sterk spelende Daniël Sezen stelde Nico Leeftink in staat om nog 3-4 te scoren, maar de gelijkmaker bleef uit. DOS '37 Bl-Holten BI: 4-2. DOS wist zich, door een grove dekkings- fout in de Holtense verdediging en even daarna geholpen door de scheidsrechter met een buiten- speldoelpunt, voor de rust een 2-0 voorsprong te verschaffen. Met een tactische ingreep van de trainer werd na de rust veel risico geno men, maar dit had wel tot gevolg dat Holten met doelpunten van Victor en Maarten, toch weer langszij kwam. Het geluk was daarna met DOS, dat de enkele schaarse kansen wel wist te benut ten. Markvogels Bl-Holten B2: 3-2. Goede wedstrijd van B2. Voor de rust wisten de Markeloërs zich de beste kansen te creëren en wscoor- den ook twee keer. Michel Koop man zorgde met een prachtig in draaiende bal, voor de aansluit- treffer 2-1. Na de rust kreeg Holten veel meer mogelijkheden maar kwam niet verder dan één goal van Arantes Labobar. Ook Markvogels scoorde na rust één keer. Holten C2-Eversberg Cl: 4-1. Hol ten begon een beetje twijfelachting tegen de koploper, maar na een kwartier waren ze er over heen en werd er zeer goed gevoetbald. Door een eigen doelpunt van Eversberg kwam C2 nog gelukkig aan een 1-0 ruststand. De tweede helft werd Eversberg constant onder druk ge houden en uit een paar mooie aan vallen kon Holten dan ook drie keer scoren, door Arjan en Benja min. Door een eigen doelpunt van Holten werd de eindstand tenslot te bepaald op 4-1. DES Dl-Holten Dl: 2-0. Twee even sterke ploegen hielden de stand tot vijf minuten voor het einde op 0-0. Het was DES dat daarna nog twee keer scoorde. Ondanks de neder laag een goed gespeelde wedstrijd. Holten D2-DES D2: 0-1. Ondank dat DES meer in de aanval was, waren de beste kansen voor Hol ten. Helaas kwamen ze niet tot scoren. Na rust was het wederom hetdezelfde. Rien Rensen was van uit de verdediging wat meer naar voren gaan spelen en creëerde daarmee samen met Maarten goe de kansen. Maar het was DES dat door een blunder in de Holtense verdediging de keeper wist uit te spelen 0-1. Holten El-Omhoog El: 4-0. Holten speelde, met name in de eerste helft, een goede wedstrijd. Een lan ge uittrap van Erjan werd door Laurens opgevangen, die vervol gens 1-0 scoorde. Uit een niet goed weggewerkte hoekschop scoorde Bas 2-0 met een magnifiek af standsschot in de kruising. Een goede combinatie tussen Arturo en Laurens resulteerde in een rust stand van 3-0. Na rust deed Holten het wat rustiger aan, maar zorgde toch nog voor 4-0 door Arturo. Holten E2-De Zweef E3: 1-2. Hol ten kwam na de gewonnen wed strijd van vorige week met goede moed het veld in. Al na tien minu ten stond het 1-0. Een goed geno men corner werd uitstekend afge rond. Het lukte de Zweef nog in de eerste helft tegen te scoren. De tweede helft werd door de Zweef goed begonnen. Uit een snelle aan val werd het 1-2. Holten probeerde hiema nog met het bekende 'pom pen of verzuipen'-voetbal de ver diende gelijkmaker te maken, maar dat lukte niet. SOS E3-Holten E4: 2-4. In een ge lijk opgaande wedstrijd ging Hol ten E4 beter met de kansen om. Een gelijkspel was de juiste uitslag geweest. Holten Fl-Excelsior F2:4-2. In een zeer goed gespeelde wedstrijd wer den twee verdiende punten be haald. Na vijf minuten had Remon reeds twee keer gescoord. Voor de rust maakte Excelsior de wedstrijd weer spannend: 2-1. Na rust pakte Holten de draad weer goed op wat resulteerde in nog twee doelpun ten. Eén van Ruud en één van Arjan met zijn linkerbeen. Dat Ex celsior daarna nog doelpuntte was alleen nog van belang voor de sta tistieken. Holten F2-Excelsior F4: 0-1. On danks uitstekend keeperswerk van Daan was het toch Excelsior dat met twee punten terug ging naar Rijssen. Wanneer de aanval lers iets meer geluk krijgen met de afwerking zullen de punten niet lang meer uitblijven. De tweejaarlijkse verkoopdag van de vereniging Tesselschade Ar- beid-Adelt, afdeling Deventer, die vorige week dinsdag werd gehou den in de Molenbelt-flat, heeft een bedrag van ruim tweeduizend gul den opgeleverd. Er was veel be langstelling voor de fraaie hand werken en originele cadeautjes. Ook de knuffelbeesten voor kinde ren vonden gretig aftrek.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7