m\ fstfI „U was de zorgzame meelevende arts" Ouderen met vlagen wimpel door rijtest Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Holten content met huisvuilinzameling Teac ;hers HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen naam gezocht voor SGHolten Uit het politierapport Enorme drukte afscheid J. F. Sijtsema Verkeercursus 55+ers herhaling waard Nieuwe DONDERDAG 15 APRIL 1993" NED.HERV. KERK 09.30 uurR: ds. A. J. Leerink; nevendiensten. 19.00 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn (Open Deurdienst m.m.v. Toda, Rijssen). Collectes: ZWO/plaatselijke zondagscholen. Oppasdienst: mw. Stoevenbelt en Mariana Schooien. Diessenplas: woensdag 21 april: ds. Roozenboom. GEREF.KERK 09.30 uur: Cand. J. Koster, Kat wijk a/d Rijn 19.00: ds. H. Lenters, Apeldoorn (Open Deurdienst in NH kerk). Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. H. Stam; groep 5 en 6 o.l.v. Rob Meijerink. De eerste collecte is de kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Truus Hulsman-Aaltink, Erna Nij- kamp-ter Avest, Riet Schup- pert-Westerik; 4-6 jaar: Jennita Tromop, Karin Tromop, Jetty Tromop-Imhof. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Collectes: ZWO/Plaatselijke zondagscholen. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: Dhr. J.M. Peschar; uitgangscollecte: Zendingsbus sen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 08.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uui tot 11.30 liur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 17 en 18 april: J. A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 05483-62884. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag tm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal'H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dagen vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. DCONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 15 april: 20.00 uur, Orgelconcert in Kandelaar. Vrijdag 16 april: 17.00 uur, De monstratie voetbal gebr. Müh- ren op Meermanskamp; 18.00 uur, Lompenaktie HMV in dorp. Zaterdag 17 april: 20.00 uur, Normaal in Espelo. Zondag 18 april: 14.00 uur, Puz- zelrit MAC De Holterberg. Maandag 19 april: 20.15 uur, vragenuur over homeopatie in De Biester. Woensdag 21 april: 18.30-21.00 uur, Bloeddonoravond in sport hal. Donderdag 22 april: 20.00 uur, Lezing Organische architectuur voor K C in dorpshuis. Vrijdag 23 april: 20.00 uur, Con cert HGK in De Kandelaar. Zondag 25 april: Erwincross. Maandag 26 april: 19.30 uur, raadsvergadering; 20.00 uur, Li beraal café in De Poppe (Erica Terpstra). Dinsdag 27 april: 14.30 uur, Be jaardensociëteit. Vrijdag 30 april: Koninginne dag. Dinsdag 4 mei: Herdenking ge vallenen. Woensdag 5 mei: Bevrijdings loop. Vrijdag 7 mei: Lompenaktie HMV in buitegebied. Gevonden: een wit plastic doos je met enkele tientallen sleu tels; fietssleutel aan musketon- haak; zwarte portemonnaie in houdende oa. een horloge; tuin- molen; zilveren oorknopje met kruis. Verloren: groene suede porte monnaie met inhoud; gouden halsketting met 'H' en diaman tje; duitse herder; ring met 2 sleutels; zwarte bastaardher der, bruin leren etui met 6 sleu tels; blauwe damesportemon nee met bankpas en geld. Holtenaren met een inventieve geest, kunnen hun krachten meten met leerlingen en ouders van leer lingen van de Scholengemeen schap Holten voor het bedenken van een nieuwe naam voor de school. Zoals bekend, fuseert per 1 augus tus 1994 de SGH met het Thomas Ainsworth College in Goor. Voor een nieuwe - toepasselijke naam - die voor beide vestigingen van de gefuseerde school zal gaan gelden, is door de directie van SGH onder de leerlingen en ouders een prijs vraag uitgeschreven. Omdat wel licht ook andere Holtenaren en/of oud-leeringen van de school een geschikte naam in gedachten heb ben, wil het schoolbestuur de prijs vraag een grotere bekendheid ge ven. De naam moet niet tijdgebo- den zijn, maar toepasbaar zijn voor een langere termijn. Wie sugges ties heeft kan die schriftelijk indie nen bij de Scholengemeenschap Holten ter attentie van mevrouw Versteegen. Een geweldig succes en een herha ling beslist waard, was donderdag unaniem de mening van zowel kandidaten als examinatoren van het eerste 'rijexamen' voor oude ren, dat de afsluiting vormde van de verkeercursus voor 55 plussers. Senioren zouden om de twee jaar zich moeten onderwerpen aan zo'n test, terwijl het ook voor an dere automobilisten die al weer een hele tijd hun roze papiertje hebben, goed zijn om met een des kundige naast zich, op de ingesle pen gewoonten te worden gewe zen, zo verklaarden de ouderen na afloop. Zo'n 22 oudere Holtenaren trokken de stoute schoenen aan en gingen in eigen auto een half uur op pad met een ervaren rijinstructeur. Eerst door Holten, via de rotonde het dorp uit, dan een stukje 80 km- weg, via de invoegstrook de snel weg op en via een autoweg weer terug. Kortom het gebruikelijke ri tje dat iedere automobilist eigen lijk wel kan dromen. De oudere Holtenaren hadden er dan ook geen enkele moeite mee, maar wer den na afloop bij de bespreking toch geconfronteerd met enkele kanttekeningen. „De rijvaardig heid van de deelnemers was boven verwachting goed, maar het pro bleem zit het vooral in het over de schouder kijken. Dan merk je dat de gewrichten niet meer zo soepel zijn. Eerst wordt het al wat moeilij ker en uiteindelijk laat men het achterwege", legt rijschoolhouder Relker uit Markelo uit, die voor deze gelegenheid zich verzekerd had van de assistentie van rij schoolhouder Hannink uit Ensche de en het echtpaar Eekmate uit Diepenveen, allen ervaren in het begeleiden van oudere automobi listen. Zij staken alle vier de lof trompet over het rijgedrag van de Holtenaren. Dat blijkt elders wel eens anders te zijn. Zo moesten in Delden bij een soortgelijke test een aantal deelnemers worden ver zocht toch maar niet meer achter het stuur van hun auto te kruipen. Daar was in Holten geen sprake van. Alle deelnemers voldeden ruimschoots aan de gestelde eisen, met uitzondering van het verkeers gedrag op de mini-rotondes, daar hadden de meesten veel moeite mee. Ook van de kandidaten niets dan lof. Bertus Brinkman, die in vroe ger jaren als vrachtwagenchauf feur zo'n 150.000 km onder de wie len door zag glijden, en naar zijn schatting wel twee keer miljonair had kunnen zijn als hij voor alle kilometers een gulden had gekre gen, verklaarde na terugkomst, zich nu weer zekerder te voelen op de weg. De heer Nijenhuis beaam de dit ten volle. Hij zal er zeker bij zijn als over twee jaar weer zo'n cursus wordt gehouden. De oudste deelneemster - en meteen een van de beste kandidaten - was een Hol- tense van bijna 80 jaar, die elke week nog een ritje maakt naar haar familie in Amstelveen. „Dat merk te je meteen. De invoegstrook bij de Al werd optimaal benut en ze wist van doorrijden. Prima", aldus een enthousiaste heer Relker. Of er inderdaad een vervolg komt op de verkeerscursus, hangt hele maal af van de bijdrage van Rijks waterstaat. Moeten de kandidaten het helemaal zelf betalen, dan wordt het een te dure zaak, zo meent Herman Kamphuis van So- cuwe. Aan kandidaten heeft hij be slist geen gebrek. De eerste vijf hebben zich inmiddels al weer aan gemeld. Liter Uw voorc 3.50 t.o.v. 0.7 teel liter sprak burgemeester van Rappard namens het niet aanwezige deel van de Holtenaren nog zijn waar dering uit voor dokter Sytsema. Hij overhandigde de scheidend huisarts een natuurboek van Over ijssel en een geschenk voor me vrouw Sytsema. Aan het slot van de bijeenkomst werd het echtpaar Sytsema een aubade gebracht door HMV. De enquete, die de gemeente eind november in Holten heeft gehou den om een inzicht te krijgen over het gescheiden inzamelen van huisvuil, heeft een uitstekende respons gehad. Ruim zestig pro cent van de huishoudens heeft het enquêteformulier ingevuld en te ruggestuurd. Het blijkt dat de Holtenaren uitstekend te spreken zijn over het gescheiden inzame len. In het dorp gebruikt vrijwel iedereen de groene en grijze bak. In het buitengebied is het gebruik van de groene bak minder inge burgerd, maar toch groter dan vooraf werd aangenomen. In de enquete werd ook ge vraagd naar de de behoefte aan een klein formaat bak. Zes tot zeven procent wil de grote grijze bak om ruilen voor een kleinere maat en zo'n acht procent wil in plaats van een kleine groene, liever een grote re maat voor het tuin- en keukenaf val, wat betekent dat ook de klei nere huishoudens redelijk tevre den zijn met de grote huisvuilbak ken. Volgens milieu-wethouder H. Westerik worden de belangheb benden in de gelegenheid gesteld de grote bakken om te ruilen voor een kleinere. Men krijgt daarover nog bericht. De informatie vooraf blijkt ook zeer goed te zijn geweest. Vrijwel iedereen weet wat in welke contai ner moet en op welke dag de groe- PCOB Woensdag 21 april houdt de PCOB haar jaarlijkse ledenvergadering in gebouw Irene. Begonnen wordt om half drie. Voor de pauze worden bestuur lijke en provinciale zaken bespro ken. Na de pauze laat de familie Gervedink Nijhuis de aanwezigen genieten van dia's over oud Hol ten. Ook niet leden zijn hartelijk welkom. De toegang is gratis. In de nacht van dinsdag op woens dag, 6 op 7 april, werd een poging gedaan om in te breken in een woning aan het Morsinkserf. Door goed hang-en sluitwerk gelukte de inbrekers niet om binnen te ko men. De poging is waarschijnlijk te omstreeks 21.30 uur ondernomen. Ook bij de buren heeft men ge tracht binnen te komen. Ook hier bleef het bij een poging. Het kan zijn dat de daders zijn gestoord. De politie heeft graag nadere inlich tingen vanuit de bevolking. Bij een garagebedrijf aan de Rijs- senseweg werden vier wieldoppen van een Mercedes gestolen. Wan neer dit precies is gebeurd is niet bekend. Een j ongeman uit Rijssen kon wor den aangehouden, die een jas van een leerling uit de scholengemeen schap had gepikt. De jas werd door een andere jongeman te koop aan gebonden. De jas werd bij de ver dachte thuis aangetroffen. Tegen hem werd een proces-verbaal op gemaakt. Op 8 april werd er aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwa gen, weggenomen bij een zomer huisje op de Borkeld. Wanneer deze diefstal is gepleegd, is niet precies bekend. Op 8 april botste een bromfietser op de Vrijheidslaan tegen de ach terzijde van de auto. De zaak werd zogenaamd onderling geregeld. Nadien bleek echter dat de brom fietsbestuurder een valse naam had opgegeven. Aan de hand van het framenummer kon na enig speurwerk deze bromfietser wor den aangehouden. Ook op 8 april werd een liefdesrela tie ernstig verstoord in de Waar- denborchstraat. Aldaar ontstond een schoorsteenbrand vermoede lijk veroorzaakt doordat het kers verse echtpaar kraai aldaar een nest had gebouwd. De brandweer had het brandje snel onder contro le. In de nacht van 9 op 10 april werd er ingebroken bij Schlecker in de Oranjestraat. Sigaretten en shag werden weggenomen. Men kwam binnen door de voordeur open te breken. In de nacht van maandag op dins dag werd in dezelfde zaak nog maals ingebroken. Door attent te reageren van een buurtbewoner, was de politie snel ter plaatse. De daders hadden de buit al klaar staan, doch kozen het hazepad toen ze ontdekten dat er onraad was. Op 11 april ging een motorrijder onderuit op de Dorperdijk. De be stuurder liep daarbij lichte ver wondingen op en kon na behande ling bij een arts, huiswaarts keren. Op 10 april werd geconstateerd dat een tuin aan de Langstraat ernstig was vernield. Struiken werden uit de grond getrokken, c.q. werden omgekapt en ook een grote berk moest het ontgelden. Alles wijst erop dat paasvuurbouwèrs of jon gelui die menen daarbij te beho ren, hier meer van weten. De orga nisatie van het betreffende Paas vuur was ook zeer ontdaan over het gebeuren en getracht zal wor den de daders alsnog te achterha len. Op de S14 ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's, toen een autobestuurder, komende vanaf de Al geen voorrang verleen de. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Zaterdagavond lag het centrum van Holten bezaaid met stro. Ook hier hadden paasvuurbouwers de hand in. De bekendmaking van de prijzen vond die avond plaats in de plaatselijke horeca. Om de 'feest vreugde' te vergroten vonden en kele jongelui het kennelijk nodig om het centrum te ontsieren met een hoeveelheid stro tot ergernis van vele dorpsbewoners. Voor de toekomst zullen hierover serieuze afspraken gemaakt dienen te wor den. ne of grijze container aan de straat gezet moet worden. De burgers in Holten getroosten zich bewust de moeite mee te werken aan het ge scheiden inzamelen van huisvuil, is dan ook de conclusie van B W. De volledige uitslag zal binnenkort in de gemeentelijke rubriek in het Holtens Nieuwsblad worden gepu bliceerd. Dokter Sijtsema en zijn echtgenote hadden voor alle belangstellenden bij het afscheid een persoonlijk woord. Tot voorbij 'Slaatje' stonden don derdagmiddag de Holtenaren ge duldig in de rij te wachten om scheidend huisarts J. F. Sijtsema en zijn echtgenote de hand mogen schudden om hen te bedanken voor de goede zorgen. „Jullie wor den allemaal gekeurd, daarom duurt het zo lang", grapte een Hol- tenaar, terwijl hij vanuit het bom volle café De Biester weer huis waarts ging. Dat keuren viel alle maal wel mee natuurlijk, maar dokter Sijtsema kennende, werd er tijdens het handenschudden uitgebreid geinformeerd naar wel en wee van de familie. Dat het daarom allemaal wat langer duur de dan gedacht, hadden de hon derden belangstellenden er best voor over. Het was droog buiten en men stond in goed gezelschap. Binnen konden de Holtenaren niet alleen afscheid nemen van dokter Sijtsema en echtgenote, maar te vens kennis maken met mevrouw F.H. Zweers-Talsma, die sinds 1 april voor een deel de patiënten heeft overgenomen. Namens alle oud-patiënten voerde oud-burgemeester mr. W.H. En klaar in zijn hoedanigheid' van voorzitter van het comité Bedankt dokter Sijtsema het woord. De eer ste april 1993 noemde hij een 'diës ater, een 'zwarte dag', waarop de patiënten hun vertrouwde arts kwijt raakte, en de arts rijn patiën ten, die zoveel vertrouwen in hem stelde, moest missen. „Wij patiën ten, hebben in de 27 jaren, gedu rende welke u uw medische zorgen over ons uitstrekte ervaren, dat u niet alleen de medicus was, waarop wij konden vertrouwen, maar ook de mens, die ons daarbij de warmte van rijn medelevende hart schenk- te, begaan was met ons, die te lij den hadden onder riekten en pijn, onder de angst voor ziekenhuis en messen van chirurgijnen. U was er, de avond voor de opname met een laatste bemoediging, u was er bij thuiskomst, met een welkomst groet, u was er ook in het zieken huis om te kijken hoe het ging. Kortom in het gehele ziekteproces bent u -naast uw patiënt gaan staan, hem of haar het gevoel ge vend te rijn geborgen in de warmte van uw goede hart. U was er, wan neer uw patiënten u nodig hadden en wist alleen al daardoor rust te brengen in een onrustig mensen hart. U was de trouwe hulp en toe verlaat, die wij maar al te gaarne te hulp riepen, de zorgzame medele vende arts". De welgekozen woorden gingen vergezeld van een bedrag van bijna tienduizend gulden die de patiën ten bijeen hadden gebracht. Dok ter Sijtsema, zichtbaar geroerd, hield het kort: „Bedankt lieve mensen". Later op de middag Rijschoolhouder Hannink en een van de Holtense kandidates bespreken nog even de resultaten van de rijtest.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3