fie Het moet uit zijn met de dikke rookpluimen Kampioenskansen vrijwel verkeken voor Blauw Wit y Mintonette senioren zorgen voor sensatie Goede start in veldcompetitie Schakers naar promotieklasse Tennispark krijgt een nieuw jasje Diploma zwemmen nieuwe activiteit van Twenhaarsveld Holtenaren kunnen geen vuist maken Film in tienersoos HOLTENS NIEUWSBLAD Milieu-eisen ook voor Trekkersiep Veel vis bij eerste vangst de Rietvoorn DONDERDAG 8 APRIL 1993 De senioren van Mintonette heb ben afgelopen vrijdag in de wed strijd tegen De Katers voor een sensatie gezorgd. Tegen het hoger geplaatste team uit Almelo werd een 3-1 overwinning behaald. De prestatie was des te opmerkelijker, omdat vlak voor de wedstrijd bleek, dat door plotselinge ziekte en blessures maar vijf spelers speelklaar waren bij heren2. Rob Frerich bleek een waardige ver vanger. De eerste set werd, mede door een prima partij van Wim hartkamp en Jos Kamphuis met 15-9 gewonnen. In de tweede set waren er te veel misverstanden. Als snel was er een 1-6 achterstand, die langzaam werd weggewerkt tot 7-12. Tot 11-13 kwamen de Holte naren dichterbij toen zich het dra ma voltrok. Beiden duikend naar een bal, verpletterde Rob Frerichs de rechter middelvinger van Aard Borghuis. In het ziekenhuis werd een gescheurde pees en een gebro ken vingerkootje geconstateerd. De tweede set (met 5 man) ging met 11-15 verloren. Omdat men reglementair met vijf man mag doorspelen, ging de wedstrijd ge woon door. Keihard werkend wist Mintonette de derde set met 15-12 te winnen. In de vierde set steeg Mintonette boven zichzelf uit en versloeg het aangeslagen team uit Almelo met 15-4. Dames Het eerste damesteam ontmoette weinig problemen tegen SnoeJjink uit Denekamp. De eerste set ging gelijk op, totdat de dames van Min tonette een voorsprong namen en de set wonnen met 15-10. De twee de set blok uit door lange rally's. Deze werd gewonnen met 15-12. Het voornamelijk uit 'jonkie's be staande team wist ook de derde set met gemak te winnen, 15-7. SportBin Holten SV Holten Holten 1 vrij; TVC 2 - Holten 2, 10.00 uur, vertrek 08.45 uur; Holten 3 vrij; De Zweef 4 - Holten 4,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 5 - Omhoog4,10.00 uur; Holten 6 - Lap 5,09.00 uur; Holten 7 - TVC 5,09.30 uur; Holten 8 - Haarle 4,10.45 uur; Holten 8 - Haarle 4,10.45 uur; Hol ten 9 - PH 13,09.00 uur; Holten 10 - Haarle 9,10.45 uur; SOS 8 - Holten 11,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; De Zweef 11 - Holten 12, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 13 - Om hoog 7, 09.00 uur. JUNIOREN Holten Al - PH A2,14.30 uur; Hol ten A2 - Twenthe A2, 14.30 uur; Dos'37 BI - Holten BI, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Markvogels BI - Holten B2,12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Holten Cl vrij; Holten C2 - Eversberg Cl,12.30 uur. DES Dl - Holten Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten D2 - DES D2,10.00 uur; Holten El - Omhoog El, 10.00 uur; Holten E2 - De Zweef E3,10.00 uur; De Zweef E4 - Holten E3, 10.15 uur, vertrek 09.30 uur; SOS E2 - Holten E4, 09.15 uur, vertrek 08.30 uur; Holten F1 - Ex celsior F2, 11.00 uur; Holten F2 - Excelsior F4,11.00 uur; Blauw Wit F2 - Holten F3,11.00 uur, aanwezig op Vletgoor 10.30 uur. Blauw Wit Blauw Wit 1 vrij; Deto 4 - Blauw Wit 2,14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Vesos 2 - Blauw Wit 3, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; DVO 2 - Blauw Wit 4, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Blauw Wit 5 - SVZW 6, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Enter V. 7,14.30 uur; Blauw Wit 8 - Sp. Eefde 5,14.30 uur; Blauw Wit 7 vrij. JUNIOREN Blauw Wit BI - Almelo BI, 12.30 uur; Blauw Wit Cl - SOS C2, 11.00 uur. Blauw Wit Dl - Vesos Dl, 10.00 uur; Blauw Wit El - Hulz. Boys El, 10.00 uur; MW '69 El - Blauw Wit E2, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; SWN F1 - Blauw Wit Fl, 10.00 uur, ver trek 09.15 uur; Blauw Wit F2 - Hol ten F2,11.00 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 8 april: Blauw Wit 2 - Rood Zwart 2, 22.00 uur. Sporthal Programma voor de week van 10 t/m 16 april: Zaterdag: 19.00-20.00 uur, Aan stoot; 20.00-21.00 uur, Haan. Zondag: Sporthal gesloten. Maandag: Dinsdag: 16.00-17.30 uur, Minto nette (1/2); 17.30-22.30 uur, Minto nette; 22.30-23.30 uur Blauw Wit (zaal). Woensdag: 19.00-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur J. Wegstapel. Donderdag: 16.00-20.30 uur, sv Hol ten handbal; 20.30-22.00 uur, sv Holten All Stars; 22.00- 23.00 uur, KNVB. Voor reservering van nog vrije uren ih het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). Jongeren die van humor en actie houden, kunnen vrijdagavond te recht bij tienersoos Musky. In de kelder van het dorpshuis wordt dan de film 'Stop of my mum will shoot' met in de hoofdrol Silvester Stallone gedraaid. De tieners heb ben zelf de keuze laten vallen op deze film. De film begint om zeven uur, de entreeprijs bedraagt twee gulden. Trekkersiep in Espelo trok weer veel belangstellenden. Veel lawaai en brullende moto ren, wezen zaterdag de weg naar de eerste Trekkerslepwedstrijd van dit jaar, die gehouden werd op het terrein van Jan van Ap in Splo. Dikke rookpluimen lieten al van verre zien, dat het met de milieu vriendelijkheid van deze gemoto riseerde sport nog maar matigjes gesteld is. Toch zal daar in de komende tijd meer aandacht aan besteed moeten worden, wil het trekkersleppen een redelijke mate van toekomst heeft. In een brief aan de deelnemers hebben de organisatoren Ep Krikkink van de Splose Trekkersiep organisatie en Gerard Hillebrand van het Stöp- pelhaenecomité (dat verantwoor delijk is voor de regionale compe titie) de rijders laten weten dat het uit moet zijn met het ongelimi teerd opvoeren van de standaard motoren tractoren, terwijl chemi sche toevoegingen aan de brand stof eveneens taboe zijn. In het vervolg zullen steeksproefgewijs controles worden uitgevoerd. Te vens zal worden onderzocht of het trekkersiep regelement zal moe ten wordeh aangepast. Afgelopen zaterdag ging de wed strijd evenwel ouderwets van start, met veel power en talrijke 'full puli's'. Er waren een negentigtal deelnemers en het bezoekersaan tal was boven verwachting groot. In klasse 1 werd Gerrit ten Dam met zijn MF 135 eerste. Appie Nij- land, ook uit Splo kwam in klasse 4 met zijn JD 4320 als beste over de streep. De uitslagen waren: Klasse 1:1. Gerrit ten Dam, Espelo; 2. Henk v.d. Brink, Putten; 3. Erik Groten, Boerhaar; 4. Gerrit Harmsen, Olst; 5. Dinant Scheg- getman, Laren. Klasse 2: 1. Jan van Door- en, Ederveen; 2. Erwin Hoentjen, Laren; 3. Geurt v.d. Brink, Putten; 4. Erik Wester- In de eerste thuiswedstrijd van het tweede deel van de veldcompetitie maakten de Holtense handbalher en een goede start door met 16-10 van V K te winnen. De Twellona- ren stonden gelijk met Holten en in de beginfase ging het ook gelijk op. Dankzij een strafworp vlak voor de rust konden de gasten met een 6-7 voorsprong gaan rusten, maar na ongeveer vijf minuten in de tweede helft stond Holten al met 9-8 voor, een voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven. V en K be- Het is Blauw Wit in Sibculo niet gelukt door middel van een over winning weer aansluiting te krij gen met koploper SW' 56. Deze goede en bij vlagen zeer spannen de topper, waarin door beide teams met veel inzet werd gestre den, eindigde in een 2-2 gelijkspel. Op zich een goed resultaat van de Holtenaren, doch gelet op de stand op de ranglijst en het feit dat de Blauw Witters het grootste gedeelte van de wedstrijd steeds op voorsprong hebben gestaan, was Blauw Wit na afloop het minst tevreden met de einduit slag. De eerste minuten waren voor SW' 56, doch de Blauw Wit verde diging wist de situatie meester te blijven. Geleidelijk ontworstelde Blauw Wit zich aan de druk en kwam het zelf aan aanvallen toe. In de 10e minuut leverde dat al een verrassende voorsprong op. Johan Bolink veroverde de bal op het middenveld, speelde door naar Wim Barvèlink, die exact op het goede moment de vanaf de rechter vleugel naar binnen sprintende Jacco Schuppert aanspeelde. Jac- co kwam vrij voor de doelman en schoot beheerst laag raak (0-1). Een lelijke tegenvaller voor de koploper, die duidelijk even van slag was. Blauw Wit profiteerde daar uitstekend van. Met snelle aanvallen over de vleugels werd het de verdediging van de thuis club danig lastig gemaakt. In de 18e minuut moest die verdediging (dit seizoen nog maar zeven keer gepasseerd) weer capituleren toen Johan Bolink zijn tegenspeler van zich afschudde en vervolgens Jac co zijn voorzet bij de tweede paal nog net in het doel kon glijden (0-2). Geleidelijk aan hervond de thuis club zich en met veel inzet en fysie ke kracht werd Blauw Wit terugge drongen. Hans Bekkemens wist met enkele goede reddingen zijn team voorlopig nog voor tegentref fers te behoeden, doch in de 32e minuut was ook hij kansloos toen de linksbuiten van SW' 56 teveel ruimte kreeg en uit een vrije trap onhoudbaar raak kopte (1-2). Daarna ontstond er een gelijkop- gaande wedstrijd, waarin Blauw Wit kort- voor rust nog één goede mogelijkheid kreeg. Tot teleurstel ling van de Blauw Wit-aanhang belandde de kopbal van Barvèlink na een voorzet van de goed op dreef zijnde Jacco echter in het zijnet. Het was een tegenvaller voor de Blauw Witters dat Jacco kort na rust wegens een blessure moest uitvallen. Dirk-Jan Beldman nam zijn plaats in. De thuisclub ging na rust furieus en met veel inzet van start. De fysiek duidelijk mindere Blauw Wit-ploeg werd in de verde diging gedrongen. Met kunst en vliegwerk wist die verdediging, met Leo Aanstoot aan het hoofd, het SW-offensief echter te weer staan. Ballen vlogen net naast of over of werden door Hans Bekker- nens gestopt. Juist toen Blauw Wit zich wat aan de druk begon te ontworstelen moest het uit een hoekschop, nadat de bal voor de tweede keer was voorgezet, toch de gelijkmaker toestaan (2-2). Blauw Wit was door die gelijkmaker even aangeslagen. De centrumspits kreeg daarbij een enorme kans, doch hij knalde naast. Even later voorkwam Hans Bekkemens met een fraaie redding een achterstand van zijn ploeg. Het leek alsof zijn teamgenoten zich hierdoor ge sterkt voelden. Met Jan Vrugte- veen in de spits voor de aangesla gen Johan Bolink, ging men in de laatste fase van de wedstrijd weer op jacht naar de zo noodzakelijke volle winst. Vooral vanaf rechts via Hans Stam en Dirk-Jan Beldman werd enkele keren gevaar gesticht voor het doel van de thuisclub. Hans zag zijn schot echter rake lings over gaan, terwijl even later Jan Vrugteveen de bal uit een voorzet van Dirk-Jan in de handen van de doelman kopte. Wim Barvè link kreeg nog een kans toen de bal, na uit een voorzet van rechts net koppend gemist te zijn door de mee naar voren gekomen voor stopper Henri Thalen, onverwacht voor zijn voeten rolde doch hij was te verrast om de bal nog de goede richting te kunnen meegeven. De thuisclub probeerde met enkele counters nog gevaarlijk te worden, zodat de slotfase onder zinderende spanning verstreek. Toen scheids rechter Lamberink uit Vrooms- hoop voor het eindsignaal floot haalde de S W aanhang opgelucht adem, omdat het verschil van drie punten met de achtervolger ge handhaafd was gebleven. Door dit resultaat zijn de kampi oenskansen voor Blauw Wit vrij-4 wel verkeken en dient het team' zich te richten op de nacompetitie, waarvoor het zich overigens in de nog resterende drie wedstrijden nog moet zien te plaatsen. Voor zaterdag staat er geen wedstrijd op het programma. schikte niet over wisselspelers en gaf dan ook al snel de moed op. In de slotfase nam ook Holten wat gas terug: 16-10. Scores: Meino van Beek 8; Erwin Konijnenberg 3, Rob Vos 2; Richard Heerink, Nico Vorst en Andy de Jong 1. De dames senioren troffen het slecht omdat ze al meteen tegen de ongeslagen koploper SDOL 2 moesten aantreden. Door veel bal verlies keek Holten al bij de rust tegen een 8-2 achterstand aan. Een vergissing van de scheidsrechter, die veel te vroeg affloot, verzwakte de concentratie nog meer zodat uiteindelijk een kansloze 23-4 ne derlaag resteerde. Scores: Marti Barvèlink 2; Ineke Leeftink en Diny Heijda 1. Dames junioren A maakte tegen Karwei/Kwiek een lelijke misstap. Na een gelijkopgaande eerste helft stond het 2-3 voor de Raaltenaren en aangezien er bij Holten na de rust helemaal niets meer lukte trok Kwiek de partij simpel naar zich toe: 5-12. Dames junioren B speelde tegen nummer laatst Voorwaarts. Met goed spel werd bij de rust al een 9-3 voorsprong bereikt. Daarna deed Holten het wat rustiger aan en werd het uiteindelijk een 15-10 overwinning. Scores: Yvonne Plantinga 7; Judith Tiekink 4; Ma rieke Grave, Wendy Wissink 2. De verwachtingen voor de eerste wedstrijd van de zomercompetitie voor de vissers van HSV De Riet voorn waren niet hoog gespannen. Afgelopen weken was er bij oefe ning weinig resultaat geboekt, re den wellicht waarom er zondag 4 april niet meer dan achttien perso nen deelnamen aan de viswed strijd in het Overijssels kanaal te Schalkhaar. De wegblijvers misten veel, want de vangst was overwel digend. De uitslag was als volgt: 1. A. Lichtenberg, 4040 grt; 2. J. Tuitert, 3180 gr.; 3. H. Scholten, 2830 gr.; 4. B. Groot Obbink, 2280 gr.; 5. G. Slotman, 2010 gr. De tweede wedstrijd is op zondag 18 april in de IJssel bij Deventer, aanvang 07.00 uur. De wedstrijd op zaterdag 8 mei (tegen T en D) gaat niet door. Na een lange en taaie strijd is het eerste schaakteam van de SV Hol ten er toch in geslaagd om in en tegen Hardenberg de titel binne te slepen. Een remise zou daarvoor voldoende zijn, maar op een gege ven moment stond Holten met 4-1 achter en werd er gevreesd voor een 6-2 nederlaag. De 4-4 einduit slag leverde dan ook dolle vreug detaferelen op bij de anders zo bedaagde boefenaren van deze edele denksport. Tot vroeg in de ochtend volgde bij de verschillen de schakers thuis een strooptocht op zoek naar geestrijk gerstenat. Na twee vroege remises voor Joep Middelink en Dick van der Knaap (door eeuwig schaak, een lichte te genvaller) bleef Hans van Oyen met een verloren stelling zitten omdat hij een toren moest offeren waarvan zijn tegenstander goed gebruik maakte. Dinant van Beek werd vervolgens van het bord ge veegd en toen Gerrit Luggenhorst in een veelbelovende positie toch de enige zet deed die verlies ople verde, stond Holten opeens met 4-1 achter. Dus moest er uit de laatste drie partijen een 100% score komen. Eerst nam Henk van Been zijn te genstander in de boot met een bij na promoverende pion. Karl Heinz Leisten won een stuk in het eind spel en maakte daarna de partij vakkundig uit. Ton van Oyen moest de beslissing brengen. Hij had in het verre eindspel een pion meer en had ook nog tijdvoordeel. Bekwaam wist hij dat uit te buiten en zo de felbegeerde 4-4 eindstand op het bord te krijgen met het kampioenschap en promotie naar de promotieklasse als resultaat. Intern Bij de interne competitie van maandagavond liet Gerrit Stevens zich door Dick van der Knaap overbluffen. Ook de andere vijf partijen eindigde in winst. De uit slagen; Gerrit Stevens-Dick van der Knaap 0-1; Cees Olij-Gerrit Luggenhorst 0-1Bertus van Beek- Henk van Beek 0-1; Hendrie Koet- sier-Diane Aanstoot 0-1; Karl Heinz Leisten-Jan ten Velde 1-0; Erik Bosman-Jan van Calcar 0-1. man, Dalfsen; 5. Wim Lubbersen, Espelo. Klasse3:1. Rinus Bonsink Raaltje; 2. Gerrit Langenkamp, Laren; 3. Ferdie Roeterdink, Lochem; 4. Harm-Jan Hissink, Oeken; 5. Gerjan Holmer. Klasse 4: 1. Appie Nijland, Espelo; 2. Rik van der Meij; 3. Bert Bonsing, Raalte; 4. Johan Brinks, Holten; 5. Martin Hoentjen, Laren. Klasse 5: 1. Bertus v.d. Streek, Nunspeet; 2. Erik Lensink, Espelo; 3. Sjaak Jansen, Schalkhaar; 4. Gerrit Hoogeboom, Raalte; 5. Eddy Witteveen, Hellendoorn. Klasse Superstandaard: 1. Bennie Harmelink, Bathmen; 2. Richard Tibben, Nw. Heeten; 3. Theo Boekhuis, Bathmen; 4. André Stam, Holten. Trots poseert de sponsorcommissie van de TC met de gulle gevers. Het tennispark van de Tennisclub Holten kreeg afgelopen week een nieuw jasje. Dankzij een aantal plaatselijke sponsors konden er nieuwe windschermen rondom de banen worden gezet. Zaterdag avond werd de nieuwe aankleding officieel gepresenteerd in het bij zijn van de gulle gevers. Voorzitter Hans Tutert beklemtoonde daar bij de goede samenwerking tussen enerzijds de sponsorcommissie van de TC Holten en anderzijds het plaatselijke bedrijfsleven. Hij sprak de hoop uit dat de groep sponsors betrokken blijft bij de club. Vanuit de TC Holten wordt geprobeerd ook voor de banen 3,4 en 5 sponsors te vinden die met hun bedrijfsnaam op de wind schermen willen. De banen 1 en 2 hebben door de schermen van ING-bank, Autobe drijf Schuppert, Kapsalon Ele gant, Steunenberg Schoenen, Au tobedrijf Dries Willems en Dogte- rom Computers het uiterlijk van een centre-court gekregen, het geen nog wordt benadrukt door de witte bankjes van de Rabo-bank. Competitie Vanaf 13 april wordt de districts competitie weer gestart. De TC Holten doet mee met 28 teams, zijnde vier damesteams op dins dag, twee jeugdtemas op woens dag, twee damesteams op donder dag, drie herenteams op vrijdag avond, acht jeugdteams op zater dagochtend en negen seniorteams op zaterdagmiddag. Alle geslaagden gingen na afloop met hun behaalde diploma's op de foto. ZPC Twenhaarsveld heeft afgelo pen zaterdag in de winterresiden- tie, het zwembad De Vijfheuvels in Markelo, het winterseizoen afge sloten met het diploma-zwemmen. Gezwommen werd voor de baisis- en zwemvaardigheidsdiploma's 1, 2, en 3. Voor de club was het de eerste keer dat dit de leden gebo den werd. De belangstelling was groot, 35 kinderen maakten van deze mogelijkheid gebruik en allen slaagden. Het ligt in de bedoeling dat het diploma-zwemmen een vaste plaats krijgt in het program ma en ieder winterseizoen twee maal wordt afgenomen. De geslaagden waren: Diploma B: Frank Agterkamp, Willie Agter- kamp, Marloes Rodendom. Basiszwemdi ploma: Joanne Aaftink, Rineke Assink, Ka rin van Beek, Linda van Beek, Jan Willem Beusink, Arjan Bouwman, Anne Doornink, maartje van Eyk, Linda Hopkins, Sandra Hopkins, Freek Knapen, Gerrianne Kolk man, Marije Oldenmenger, Marieke Pasop, Margreet Piechnick, Jose Reinaardps, Sa bine Reinaardus. Willard Schutter, Melissa ten Velde, Marcha Vincent. Zwemvaardig- heids diploma A: Alida ter Borg, Nico Bouwman, Michelle van Coeverden, Jan Willem Hoes, Nienke van der Wal. Zwem- vaardigheidsdiploma 2: Agnetha Keiler, Rinka Knapen, Marit lebbink, Lesley Mul ler. Hester Paalman. Maria Tromop.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7