Oudheidkamer Hoolt'n heeft voorjaar in 't hoofd Letterdoeken uit Hof van Twente in in Eungs Schëppe A-team Okia geeft visitekaartje af 'Beukenhaag wordt gewoon een p..bak' Redding in zicht voor Twenhaarsveld BCH 4 Vragenuur homeopathie Bijzondere swingsoos HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuwe tentoonstelling: Holten niet op z'n zondags Resultatén Blauw Wit Resultaten sv Holten Bergruitertjes in de prijzen DONDERDAG 8 APRIL 1993 11 Voorjaarsschoonmaak. Er wordt geboend, gewassen en gestreken. De veren bedden liggen buiten in de zon en het beddestroo wordt ververst. De Oudheidkamer Hoolt'n heeft het voorjaar in het hoofd, om op tijd klaar te komen voor de nieuwe tentoonstelling Holten niet op z'n zondags, een kijkje in het alledaagse leven van de Holtenaren in vroeger tijden, gelardeerd met oude kleding, mutsen en veel foto's. De tentoon stelling is vanaf vrijdag 16 april tot en met 1 november te bewon deren in de Oudheidkamer Hoolt'n, die gevestigd is in het pand van de VW aan de Dorps straat 27. De openingstijden zijn elke vrijdag en zaterdag van half twee tot vier uur. MDSOMDSO Zes dagen van de week werd er op de boerderijen en bedrijven heel hard gewerkt. Iedereen jong en oud moesten naar vermogen mee helpen. In Holten waren vroeger veel drie-generatie gezinnen. Dat was pure noodzaak, de bedrijven waren te klein om alle kinderen een eigen bedrijf te geven. Konden de ouders het zware werk op het land niet meer aan, dan trouwde één van de kinderen bij de ouders in. De ouderen bleven in huis wo nen en hielpen bij alle mogelijke klussen, zoals het jongvee voeren, hout hakken, voeraardappelen voor de varkens koken. De oude boerin kookte het eten, waste af en paste op de kinderen. Waren er geen oude mensen in huis, dan werden tijdens de oogstwerkzaam- heden de schoolkinderen thuis ge houden. De jongens werkten op het land, de meisjes moesten de Huishouding doen en op de jongere broertjes en zusjes passen. Tot en met de eerste wereldoorlog werd dit heel gewoon gevonden. Vrou wen hadden een dubbele taak, het werk op het land ging voor, daarna kwamen kinderen en huishouden aan de beurt. Een kind met een handicap had het dubbel moeilijk. Daarom lieten ouders hun kind een opleiding vol gen als kleermaker, jakkenaaister of mutsennaaister. Hetzelfde gold De dames van het bestuur van de Oudheidkamer, Dieks Stegeman, Minie Bosman en Marian ter Borg, steken de handen uit de mouwen om alles op orde te krijgen voor de nieuwe tentoonstelling. Henk Koopman kijkt goedkeurend toe. Bij de verschillende werkzaamhe den droeg men kleding van grove wollen of katoenen stof. Mannen een pilobroek en een blauwe kiel, stevig ondergoed en zwarte kousen en klompen. De vrouwen droegen jak en rok, zelf gebreide kousen en wit geschuurde klompen. Bij het vuile werk droegen vrouwen een juteschort gemaakt van een jute zak 'schoeterd' genoemd. De gewo ne werkschorten werden gemaakt van blauw geverfd linnen of ka toen. Maar voor naar de markt en door de week een boodschap doen in het dorp, droeg men een katoe nen schort met een blauw/wit ruit je, een 'freezen scholk'. Er bestond een grote verscheidenheid aan mutsen. Voor daags droeg men een polkamuts. De bol was gemaakt van dunne stof met een werkje, de twee opstaande stroken van fijn dun katoen, slich. De gezeten boe voor een weduwe: of naaien voor rinnen en burgers droegen een anderen of baker worden, dan wel plooimuts met een geplooide ach- hertrouwen. terstrook. 's Nachts droeg men een nachtmuts van wit katoen. Som mige vrouwen droegen de nacht muts ook overdag of een zwarte ondermuts. SOS 2 - Holten 2; Holten begon zeer sterk. Vooral op het midden veld werden er veel duels gewon nen, maar het was toch SOS dat na een klein foutje de openingstreffer scoorde. Dit betekende dat Holten nog harder moest werken, maar dè kansen die ze kregen werden niet afgerond. Na de rust daalde het tempo.SOS kreeg meer grip op de wedstrijd, maar wonder boven scoorde Pascal Brinkers die de ver diende 'Anschluss' treffer. Hierna probeerde Holten nog wel, maar tevergeefs. Eindstand 1-1. Twenthe 8 - Holten 6; Twenthe had in de eerste helft geen kans tegen Holten, dat goed combinerend al l; PKrïï ||F^|Si y Een van de fraaie letterdoeken die in Eungs Schöppe te zien is. In de Paasvakantie, van 9 tot en met 18 april zal in museumboerde rij Eungs Schöppe in Markelo een tentoonstelling van merklappen en letterdoeken te bezichtigen zijn. stoflappen te zien. Op deze lappen werd door de jonge meisjes geoe fend, om de vaardigheid van het stoppen onder de knie te krijgen. Daarnaast zijn er ook twee zeer De letterdoeken zijn samenge- bijzondere 19e eeuwse examen- bracht uit de vijf gemeenten van de Hof van Twente, Markelo, Diepen- heim, Goor, Stad- en Ambt-Del den. De tentoonstelling omvat een hon derdtal doeken. Bijna alle doeken zijn geborduurd met wol, wat ka rakteristiek is voor de Twentse let- werkstukken te bewonderen. Op donderdag 15 april is er van 10.00 tot 12.00 uur een info-och- tend. Op deze ochtend is er de mogelijkheid om informatie te krij gen over.alles wat met letterdoe ken te maken heeft, zoals restaura tie, concervatie, inlijsten, her terdoek. In Markelo werden de let- komst en dateren. Voor mensen terdoeken vaak als bruidsdoek ge- die geïnteresseerd zijn in het zelf borduurd, die deel uit maakte van borduren van een letterdoek, zijn de uitzet. er in het museum telpatronen van Ook zijn er een aantal zeer fraaie oude letterdoeken te koop. tikken, een terechte uitslag van een spannende wedstrijd. SDOL 7 - Holten 12; Holten begon sterk, maar rommelig. Er werd hard gewerkt door de voorhoede, maar dat kleine beetje geluk ont brak. Een schot van twintig meter door Bertus werd door de keeper gestopt, en ook Wilco was niet he lemaal zeker van zijn zaak, toen hij de bal van de lijn wist te halen. Een tweede doelpoging van B. Roel- vink, na aangeven van J.Weyers, vanaf de zestien meter trof echter wel doel, en tot de rust werd deze stand vastgehouden. Na rust wilde Holten doordrukken, en Gerrit snel op 0-4 voorsprong kwam (4e en Nikkels scoorde 0-2. SDOL scoorde 11e min, HJ, en 17e en 32e min door snel daarna 1-2 en de situatie werd Eib en HS). Voor rust werd het nog zoals gewoonlijk weer nijpend voor 0-5 door WS, en HS zorgde voor 0-6. het Holten-doel. Gerrit scoorde In de tweede helft begon de wed- echter wederom, en de stand werd strijd te laat doordat de tegenstan- 1-3. Ook nu ging het weer niet goed der geheel van streek was. Twen- met Holten, en SDOL scoorde 2-3. the probeerde nog wel tegen te stribbelen, maar Holten liep uit Het leek er op dat Holten met twee naar 0-7 en 0-8 door HJ. Het werd punten naar huis zou gaan, ware voor Twenthe steeds erger, want het niet dat 30 sekonden voor het Holten liep gestaag uit naar een 0- laatste fluitsignaal alsnog een 13 eindstand. Tweede paasdag is SDOL goal werd gescoord, en de de belangrijke wedstrijd tegen punten toch nog gedeeld moesten concurrent La premiere, aanvang worden. Eindstand: 3-3. 9.00 uur. Holten 7 - Langeveen 3; Door het ontbreken van de allesbepalende man Jetje, begon Holten angstig aan de wedstrijd tegen het altijd lastige Langeveen. Dat dit onterecht was bleek al gauw door een eigen doelpunt van Langeveen. Door een onverwacht doelpunt werd de stand nog 1-1, maar Wilco bracht op uitgekookte wijze de ruststand op 2-1. Door een fabuleuze kopbal van Willem werd al gauw 3-1. Nog vier maal Snoek bevrijdde Holten van het Jetje- syndroom, en houdt Holten in de race voor de 3e plaats. Holten 9 - Nijverdal 3; Holten had een zeer rommelige start in de kan tine: het negende kampt met een spelersprobleem (met 20 man op papier!!). Vijf minuten na de aftrap werd via een corner het spel van Holten beloond: Bert van Kaatje scoorde subliem. Holten kon dat spel echter niet voortzetten, en Nij verdal kwam voor rust nog langs zij. De coach van SV 'Hoempa' hield een geduchte rede waarna de spelers sterk gemotiveerd uit de kleedkamer kwamen. Na 10 minu ten kwam Holten op gelijke hoogte door een goal van Fred. Hij scoorde nog een keer middels een kopbal, door toedoen van Wim Veltkamp. Hierna viel na een aantal ongeluk kige acties twee man van Nijverdal uit. Vlak voor tijd brak geleende speler De Pette mooi door, en zijn voorzet op maat werd door Egbert mooi tussen de palen gewerkt. In de laatste minuut gaf de sterk lei dende scheidsrechter (Freek Bek- kernens) nog een penalty voor Hol ten. Gijs Rensen schoot de bal ech ter torenhoog over. Desondanks won Holten overtuigend: 4-2 Holten 11 - SOS 6; De ploegen waren aan elkaar gewaagd. In de eerste helft kwam SOS door een gelukje op 0-1, door een slecht ver werkte bal in de verdediging. In de Blauw Wit BI - Hulzense Boys BI; In een boeiend duel streden twee ploegen voor aansluiting bij de top. Met kansen aan beide zijden was Blauw Wit wat slagvaardiger. Via Marco Schuiterd en Hans Stam werd een 2-0 voorsprong be reikt. Na rust een sterk aandrin gend Hulzen dat twee maal de paal trof, of op de goede Blauw Wit doelman strandde. Met een uit blinkende Jan Hessel Bos aan het hoofd bleef de Blauw Wit defensie ook in het slotoffensief de situatie meester. Uit een van de schaarse uitvallen scoorde Blauw Wit vlak voor tijd de beslissende 3-0. Door deze knappe team-prestatie blijft de ploeg meedoen om het kam pioenschap. 3-0 Haarle El- Blauw Wit El; Blauw Wit speelde slecht. In het begin ging het nog redelijk. Hoe verder de wedstrijd vorderde hoe slechter het echter werd. Merijn maakte 0-1 en Gijsbrecht 0-2 Vlak voor rust kwam Haarle terug tot 1-2. Na rust bleef Blauw Wit ook sterker, maar de mooiste kansen werden laco niek gemist. Alleen Merijn speelde een goede wedstrijd. 1-2 Blauw Wit E2 - Excelsior E4; Blauw Wit begon sterk wat al na vijf minuten in de openingstreffer resulteerde. Blauw Wit ging niet goed met de kansen om. De con centratie was niet bij alle spelers even goed. Uit één van de vele kansen werd het nog voor rust 2-0. Na rust had de ploeg de juiste wed strijd mentaliteit opgepakt. De score werd met de regelmaat van de klok uitgebouwd tot 5-0. De verdediging werd hierna verwaar loosd, waardoor Excelsior tot 5-3 terug kon komen. Blauw Wit wist zich te herstellen en scoorde nog vier maal 9-3. Doelpuntenmakers: Herbert 4x, Bennie 2x, Arnoud 2x en Gerrit lx. 9-3. Blauw Wit F1 - Enter Vooruit Fl; Blauw Wit begon sterk en zette Enter onder druk. Na acht minu ten kon Gert-Jan zich vrij spelen en scoorde 1-0. Beide ploeg kregen goede kansen, maar het was op nieuw Gert-jan die voor 2-0 kon zorgen. Vlak voor rust scoorde En ter Vooruit tegen 2-1. In de tweede helft ging de wedstrijd geüjk op. Blauw Wit kon echter niet meer gevaarlijk worden. Enter Vooruit scoorde van grote afstand de ge lijkmaker 2-2. Blauw Wit probeer de nog wel het initiatief te nemen, maar Enter Vooruit wist enkele minuten voor tijd de wedstrijd te beslissen 2-3. Des F2 - Blauw Wit F2; De eerste echte kans was voor DES, maar ging rakelings langs de paal. Ha- rald schoot hierna voor Blauw Wit ook net naast. Na nog enkele kans jes over weer wist Jasper zijn direc te tegenstander te passeren en voor 0-1 te zorgen. Rust 0-1. De tweede helft gaf het zelfde beeld als voor rust te zien. DES wist nu ech ter te scoren 1-1. Vlak voor tijd ontstond er voor het doel van Willi am een hachelijke situatie. Toen DES dichtbij het doel een vrije trap mocht nemen. Via het muur tje ging de bal echter naast. 1-1 Den Ham 3 - Blauw Wit 2; Blauw Wit had een voortvarende start, maar Erik-Jan Stam durfde in kansrijke positie niet met links uit te halen. Den Ham speelde zich langzamerhand in de wedstrijd, waardoor het gelijk op ging. Rust 0-0. In de tweede helft ging de wed strijd op dezelfde voet voort. In het laatste kwartier kreeg Blauw Wit nog enkele kansen. De voor Erik- Jan Stam in het veld gekomen Harry Paalman speelde zich goed vrij en schoot hard in, maar de doelman wist met een reflex een punt voor Den ham veilig te stel len. 0-0. Blauw Wit 3 - Sp. Rijssen 4; Blauw Wit speelde veel op de helft van de tegenstander. De bal werd goed rondgespeeld en de gasten werden voortdurend teruggedrongen. Uit een corner kon Gert-Jan Harbers 1-0 binnen koppen, nadat de doel man onder de bal doorliep. Blauw Wit kon de voorsprong uitbouwen. Na goed voorbereidend werk van Gerrit Norder kon Robert Tromop voor de tweede treffer zorgen. Na rust had Blauw Wit twee wissels in de ploeg gebracht. Dit bleek geen verzwakking. De ploeg bleef de wedstrijd controleren. Richard Beldman en Henk Aanstoot had den de score nog verder omhoog moeten brengen, maar het bleef bij 2-0. Blauw Wit 4 - Excelsior 5; Blauw Wit had een zware wedstrijd. Kop loper Excelsior kwam al snel op voorsprong. De Rijssense ploeg had over geluk deze middag niet te klagen. Bijna alle doelpunten ont stonden uit situaties waarin de keeper van Blauw Wit geen hand kon hebben. Van richting veran derde schoten tot klutsballen die altijd voor een Rijssense voet te recht kwamen. Blauw Wit kon al leen via een goede aanval tussen Henk Oolbekkink en Hans Stam tegen scoren. Rust 1-3. Na rust werd het al snel 2-3 door Jan Stam op aangeven van Erik Aanstoot. De Rijssense ploeg bleef echter overeind en scoorde nog twee maal. 2-5. Blauw Wit 6 - Vesos 4; Blauw Wit was van begin tot eind veel sterker. Voor rust werd vijf maal gescoord. Twee maal na een snelle uitbraak, twee maal na een prachtige combi natie en één uit een scrimmage door Arie Bronsvoort hard in ge schoten. Na rust had de thuisploeg moeten doordrukken, maar werd te gemakzuchtig. Vesos voelde zich echter al verslagen en had de moed al opgegeven. Via een echte aanval kopte Andre Schuppert op de lat, Arie Bronsvoort op de krui sing, maar bleef het 5-0. Andre Schuppert schoot uiteindelijk 6-0 binnen terwijl invaller Joost Boer voor de eindstand tekende 7-0. Het A team in de 640 kg van Okia heeft in de eerste wedstrijd van de zomercompetitie alvast het visi- tiekaartje afgegeven. In de eerste wedstrijden van het gewest Oost, die zondag 4 april werden gehou den in Zieuwent, werden alle pun ten mee naar Holten genomen, zo dat het team koploper is in zijn klasse. Okia is in de komende competitiee sterk vertegenwoordigd. In de jeugdklassen is men met twee teams vertegenwoordigd. In de 420 kg klasse trekt men samen met twee damesploegen. Het Okia team begon de eerste wedstrijd nog niet zo goed. Het team slaagde er slechts in twee punten mee naar Holten te nemen. Daardoor staat het op een vijfde plaats, et 450 kg team deed het beter en behaalde acht punten. Het staat nu op een tweede plaats. In de 640 kg klasse wordt door twee Okia-teams deelgenomen. Het B- team begon de competitie vol goe de moed en slaagde erin om met een al negen punten bij elkaar te De Koninklijke Vereniging tot be vordering van de Homeopatie houdt op maandag 19 april in De Biester aan de Stationsstraat een vragenuur over homeopatie. De vragen zullen worden beantwoord door de heer Otten, homeopatisch arts te Enschede. Het vragenuur begint om 20.15 uur. De toegang is gratis, ook voor niet leden. Voor de leden is er voor afgaande een ledenvergadering, die om 19.15 uur begint. De bewoners van Dorpsstraat West hebben zo hun bedenkingen bij de aanleg van de twee beuken hagen, die ter hoogte van café Maats als snelheidsremmers zijn gepland in de Dorpsstraat. „Zijn die boompjes wel urinebestendig? Anders moeten er elke twee weken nieuwe ingeplant worden", zo ver woorde een van de bewoners de ongerustheid. „Dat worden ge woon p.. bakken. Zodra ze het café uitkomen is het meteen raak". De voorkeur ging uit naar verkeers drempels. Voorts verwacht men, zeker de eerste jaren, totdat de maakt mag worden van de nieuwe fietsstroken, zodat de wagens vrij wel de hele rijweg in beslag gaan nemen, werd met de nodige scepsis begroet. Volgens wethouder Henk Wes- terik valt het allemaal best mee, al erkende hij, op vragen van Jos Kamphuis, dat de verkeersdruk in dit deel van het dorp, ook na de verkeersreconstructie, groot zal blijven. Becijferd is, dat tussen de 7500 en 8000 voertuigen per dag de Dorpsstraat zullen passeren. Na mens de VW Holten pleitte voor zitter Eddie Vincent, gelijk met de Maisweg is aangelegd, een flinke reconstructie van de Dropsstraat trekken. De Holtenaren moesten slechts twee teams voor laten gaan, waardoor ze nu op een derde plaats staan, met vier punten ach terstand op beide koplopers. De volgende competitiedag is op 18 april. Deze wedstrijden worden georganiseerd door TTV Bathmen te Bathmen. Uitslagen: 420/dames: 1. Heure/Erichem, 9 pnt.; 3. Vios Bisons, 9 pnt.; 4 Halfweg, 4 pnt.; 5. Okia, 2 pnt.; 6. DTO/Vorden, 0 pnt. Jeugd 450 kg: 1Olden Eibergen, 11 pnt.; 2. Okia, 8 pnt.; 3. Eibergen,4 pnt.; 4. Wubbenhof, 1 pnt. 640 kg klasse B: 1. Bekveld/Cambri- nus, 13 pnt.; 3. Okia, 9 pnt4. EHTC,8pnt.; 5. Erichem, 7 pnt.; 6. Olden Eibergen,/Vios Bisons, 3 pnt.; 8. Treklust, 0 pnt. 640 kg klasse A: 1. Okia, 14 pnt.; 2 Vios Bisons, 12 pnt.; 3. Eibergen, 3 pnt.; 4 Heure, 7 pnt,; 5. Vorden, 6 pnt.; 6 Olden Eibergen, 4 pnt.; 7. Oosterwijk, 3 pnt.; 8. Eibergen B, 1 pnt. Op het eerste gezamenlijk buiten concours van PC De Marsruiter in Nieuw-Heeten behaalden leden van PC De Bergruitertjes een aan tal successen. In de dressuur klasse B, categorie C werd Sabine de Roos met Wendy eerste, Jeanet Markvoort met Mo- nika tweede, Marjan Noteboom met Amigo vierde en Daniël Slui ter met Blue Thunder vijfde. In de categorie D was er een eerste prijs voor Justin Koster met Pluto en een vierde voor Marleen de Roos met Flame. In de klasse L2 catego rie D werd Nicole Vree Egberts met Quintes tweede en Hens Janssen met Sharim derde. Bij het springen in de klasse B, categorie D eindigde Cindy Vossel- man als vijfde met Vaya Con Dios. Een eerste prijs was er voor Brenda Kappert met Beautiful Tiffany in de klasse M, categorie D en Gerrie Jager werd in de Klasse Z, catego rie D ook eerste met Mark. Hierein- digde Erwin Rietberg met Bianca als tweede. verkeersoverlast, waarbij filevor ming niet uitgesloten is. Ook het feit, dat bij het laden en lossen door vrachtwagens niet gebruik ge- De reddingsboei, in de vorm van een subsidie voor de in nood ver kerende ZPC Twenhaarsveld, werd maandagavond met bijna vereende krachten door de leden van de sportcommissie uitgewor pen. Alleen Bertus Rensen wilde eerst wel eens zien in hoeverre de zwemclub nog zonder hulp kan blijven drijven. Voor een eenmali ge ondersteuning was hij nog wel te porren, maar een structurele vergoeding ging hem veel te ver. Ruim een half uur duurde de discussie tussen Rensen en de voorzitter, die professioneel werd ondersteund door secretaris Hans Wissink. En ondanks de gedegen uitleg van de problemen waarvoor Twenhaarsveld wordt geplaatst, tweede helft werd de jolTer ingezet uitsluitend en alleen omdat het (De Biester), en deze toonde zich Holten ontbreekt aan een over een echte spits door de 1-1 in te dekt zwembad, was de WDer niet te vermurwen. Eerst maar eens praten met de gemeenten waar Twenhaarveld voor veel geld het zwembad moet huren en laten on derzoeken waar de zwemclub zelf nog geld vandaan kan peuteren, voordat er gedacht kan worden aan een structurele bijdrage. Ook de argumentatie van wethouder, voorzitter en secretaris, dat er ge heel is gehandeld in de geest van de gemeentelijke Sportnota van 1988, waarin stimulering van sportbeoefening als hoofddoel is gesteld, en dat Holten zich moei lijk kan mengen in het tarievenbe- leid van andere gemeenten, brach ten hem niet op andere gedachten. De overige leden van de sportcom missie lieten de club niet verzuipen en gingen wel met het advies ac- coord de zwemclub een extra sub sidie toe te kennen van 25 procent van de huur. west, die bein mei van start zal gaan en ongeveer zes weken zal gaan duren, ook het kruispunt La- r enseweg/Dorpsstraaf Stations straat aan te pakken, omdat het centrum van het dorp straks op nieuw niet bereikbaar zal zijn. Wes- terik kon hierover kort zijn. Er is nog geen duidelijk plan hoe de kruising zal worden ingericht. Alle opties daarover zijn nog open. In de ontmoetingsruimte van het dorpshuis wordt donderdagavond 15 april een bijzondere Swingsoos houden. De soos is een initiatief van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk en wordt met trouw bezocht door een groep ver standelijk gehandicapte jongeren. Doorgaans komen de jongeren ie dere veertien dagen bijeen in de kelder van De Boschkamp. Daar het de laatste maal swingen is en de avond bovendien bezocht door een groep verstandelijk gehandi capten uit Goor, wordt uitgeweken naar de ontmoetingsruimte. Disc- jockey Louis Bekkernens zorgt voor muziek waarop de jongeren zich kunnen uitleven. De soos be gint om zeven uur. Het vierde team van de Badmin tonclub Holten speelde een toer nooi in Zutphen bij Rianto. Euge nie Roekevisch, Karin Langkamp, Harrie Menkhorst en Jos Dorres- teijn hadden in de voorrondes wei nig problemen. De wedstrijden (dubbels en gemengde dubbels tegen Flash Vorden, BC Deventer en Rianto werden dan ook alle maal met 4-0 gewonnen. De finale tegen Steenderen begon goed. De heren wonnen gemakkelijk, maar de dames hadden het duidelijk moeilijker. Na een zwakke start en de eerste game te hebben verloren, herstelden zij zich in de tweede game. Helaas raakte Eugenie in deze game dusdanig geblesseerd, dat de strijd moest worden ge staakt op het moment dat Holten met 8-1 leidde. Door deze blessure moesten Karin en Harrie in twee games hun mix winnen om alsnog als winnaar uit de bus te komen. Aanvankelijk vlotte het niet zo en stonden zij in de eerste game ach ter met 13-8, maar zfj toonden vechtlust en uiteindelijk ging de winst toch nog in twee games naar Holten. Het vierde team keerde met een grote wisselbeker en een 'gewone' beker huiswaarts.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11