'Een landsc :hap is niet in één teke ning te vang en' Op zoek naar de ideale hypotheek? U vindt 'm bij de Rabobank. Jeugd offert vrije -t tijd niet op voor schoonmaak natuur Uït buiten Holten 'Politiepost moet blijven in Holten' DEZE WEEK M'N AUTO IN DIT WEEKBLAD. STRAKS VERKOCHT. Veekeuring KOC Holten Jaaragenda Bijdrage Julianafonds Expositie Mulder beste veteraan in PJGO-cross Dondertman B.V. HOLTEN Hobbyhuis Holten Zwartepad 6 Vanaf heden weer P00TAARDAPPELEN voorradig. Spoed!!! allround medewerkers Voor info bel 053-33 99 20 SLAGERIJ BRANDS Rabobank. Aangenaam. RABOBANK HOLTEN DONDERDAG 25 MAART 1993 HO ?- Een landschap heeft zoveel gezich ten, dat ze in één tekening niet te vangen zijn. Daarom ben ik vanuit m'n vorige positie zo'n 200 meter opgeschoven langs de Beuseber- gerweg en voor het woonhuis van G. Muller de houtwal opgegaan. Hier laai het landschap weer een heel andere indruk achter. Wat in de vorige tekening een rij versprei de bomen was, is hier ineens een groep, die het landschap sterk do mineert. maar ook de welving er van benadrukt. De huizen langs de Lookerenk zijn nog wel aanwezig maar door de afstand dringen ze zich minder op, wat ten goede komt aan ruimtelijkheid en het rustge- voel. We realiseren ons te weinig, dat die veelheid aan bouwvormen niet alleen een chaotisch totaal beeld kunnen opleveren, maar ook het rustgevoel en de natuurlijk heid nadelig beïnvloeden. Te grote variatie aan vormen, die niet geïn tegreerd zijn, veroorzaken chaos. In deze tekening wisselen de mo ment van bebouwing en begroeiing zich zo af, dat er een evenwichtig ruimtelijk beeld ontstaat. De bo men links worden door de bomen aan het Zandvoortspad verbon den met de bomengroep en de boer derij rechts in beeld. Ze vormen een halve cirkel die de voorgrond afsluit van de achtergrond van huizen en er nu niet helemaal meer bijhoort, maar op haar beurt wel de ruimtelijkheid van de hele enk bepaalt als begrenzing van de wél- ving in het landschap. Het ligt voor de hand dat een der gelijk ideale verhouding in het landschap snel verstoord wordt, en deze landschappen dan hun na tuurlijk, ruimtelijk evenwicht en rust verliezen of dat nu huizen zijn of een nieuwe weg. Namens het promotieteam Looke renk, Riemko Berends. De zaterdagse beslommeringen van de schooljeugd, nemen tegen woordig zoveel tijd in beslag, dat geen tijd meer lijkt te zijn voor andere zaken dan sport. Het aardi ge initiatief van de Wild Beheer Eenheid Holten, om afgelopen za terdag samen met de leerlingen van groep acht van de basisscho len in het buitengebied de natuur te ontdoen van afval, kon door ge brek aan jeugdige vrijwilligers geen doorgang vinden. In totaal waren er slechts twintig kinderen bereid op hun vrije zaterdag <le handen voor dit doel uit de mou wen te steken. Dat was voor de initiatiefnemers reden om de actie af te blazen. De schoonmaakaktie is nu gister morgen (woensdag) gehouden aan sluitend aan de boomplantdag in Dijkerhoek, zodat het voor de leer lingen min of meer tot een ver plicht lesonderdeel werd gere kend, met dien verstande, dat na afloop van de 'les' de leerlingen een patatje kregen in plaats en een rapportcijfer. De vier frakties van de Holtense gemeenteraad hebben in een geza menlijk brief aan het college van B W hun bezorgdheid uitgespro ken over de regionalisering van de politie. De frakties dringen met klem aan op het behoud van een politiepost in Holten, bemand door politiemensen die bekend zijn met het wel en wee in Holten en het vertrouwen van de Holtense bevol king genieten. Gezien de toenemende criminali teit ook in Holten is het tevens 'gewenst, zo schrijven de frakties, dat voldoende geüniformeerde po litiemensen blijven surveilleren. Door een krachtiger aanpak tegen de criminaliteit in het westen wij ken veel criminelen uit via de Al naar het oosten. Op verzoek van de frakties zal de opvatting van de Holtense raad door burgemeester Van Rappard 'meegenomen' worden in het over leg over de politie-reorganisatie. Op zaterdag 14 augustus houdt de Kalveropfokclub (KOC) Holten weer de jaarlijkse jongveekeuring. De keuring wordt gesplitst in een dubbeldoel- en een melkrichting. Bij de melkrichting mogen zowel roodbonte als zwartbonte kalve ren meedoen. Iedere deelnemer kan in beide categorieën met één kalfje meedoen. Wie zich wil opgeven voor deze jongveekeuring kan dat doen bij J. Stegink (05705-1377) of bij H. Bronsvoort (05731-1210). Ook voor aanvullende informatie kan men bij deze contactpersonen terecht. MAART 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 3 april: Trekkersiep Espelo. 4 april: Kemperkamptoernooi. 12 april: Eierengooien, De Schure. 16 april: HMV Lompenaktie dorp. 17 april: Normaal 23 april: Concert Holtens Ge mengd Koor in de Kandelaar. 25 april: Erwin-autocross 26 april: Liberaal café WD (Erica Terpstra); Raadsvergadering 30 april: Koninginnedag; Regel matigheidswedstrijd veteraan- /klassieker race-motoren. Oranje-" pop bij De Schure. MEI 1 mei: Holterbergtoer WV Holten. 5 mei: Bevrijdingsloop 6/7 mei: Bloemenverkoop Holtens Mannenkoor. 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 20 mei: Hemelvaartsfietstocht De Schure; Concours Hippique PC De Bergruitertjes. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoernooi. 24 mei: Raadsvergadering. JUNI 15/17/21/23/25 juni: Fietsvierdaag se. 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 25/26/27 juni: 100 jaar School- en volksfeest Dijkerhoek.; Live optre den Fratsen en Chelsea girls bij De Schure. 26 juni: Midzomernachtfeest De Schure. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 4 juli: Concours LRV De Bergrui- ters. 19 juli: Raadsvergadering. 24 juli: Triathlon Holten. 26 t/m 29 juli: Kindervakantie week Socuwe. AUGUSTUS 8 augustus: Holterbergrit, motor toertocht. 14 augustus: Schuredag; Jong veekeuring KOC. SEPTEMBER 4 september: Vrije markt. 9 september: Wijnavond 10/11/12 september: Keunefeesten. 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten een bijdrage geveven van 8000 gulden voor de inrichting van de de keu ken van dorpshuis De Boschkamp. De keuken van het dorphuis wordt momenteel verplaatst van de ont moetingsruimte naar een aparte ruimte, centraal gelegen tussen de leslokalen. Begin april moet het karwei zijn afgerond. 27 september: Liberaal café WD (mw. Jorritsma); Raadsvergade ring. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 6/7/8 oktober: Najaarsbeurs HHV. 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. NOVEMBER 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 22 november: Raadsvergadering. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. In de ontmoetingsruimte en de gangen van dorpshuis De Bosc hkamp is tot en met vrijdag 23 april een tentoonstelling ingericht van de cursisten van atelier Passe partout. De expositie toont ver schillende technieken: aquarel, grafiet, olieverf en pastel. Atelier Passe-partout staat on der leiding van Annemiek Ariëns. Naast de noodzakelijke theorie, wordt de praktijk beoefend met behulp van modellen en stillevens. Indien de weersomstandigheden het toelaten trekt Annemiek ook regelmatig met haar cursisten naar buiten om in de natuur te schilderen. De tentoonstelling is tijdens de openingsuren van het dorpshuis te bezichtigen. Deventer Schouwburg Donderdag 25 maart: Forum Fil harmonisch met soliste Oxana Yablonskaya-piano; om 19.00 uur inleiding op het concert door drs, Guus van Es. Zaterdag 27 maart: Gemengd dub bel, comedie door toneelgroep Volksonderwijs Deventer. Zondag 28 maart: 14.30 uur, I love Dino door Introdans educatief. Woensdag 31 maart: Great expec tations van Charles Dickens door The London Acadamy of Music and Dramatic Art. Donderdag 1 april: Jules Deelder in 'Deelder denkt'. Vrijdag 2 april: Moortje, blijspel van Brederode door het Nationale Toneel (19.30 uur). Kaartverkoop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg Dinsdag 30 maart: 19.30 uur, Matt- haüs Passion in de Grote Kerk te Lochem o.l.v. Charles de Wolff en m.m.v. het Bachkoor Holland, Cla ra de Vries -sopraan, Barbel Muller - alt; Peter Bartels - tenor evange list; Robbert Overpelt - tenor ari a's; Jelle Draijer - bas Christus; Charles van Tassel - bas aria's; Amsterdams Kamerorkest; Jon genskoor van de Plechelmuskerk Oldenzaal; Aart Bergwerf - orgel; Anneke Pols - gamba. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Het Nijenhuis Tot en met 2 mei houdt de Hanne- ma-de Sfcuers Fundatie een ten toonstelling over het monumenta le dierfiguur in het werk van Kry- der, Permeke, Soutine, Chabot en Wagemaker onder de titel Dieren Demonen. Het museum is geopend di t/m zo van 11.00-17.00 uur. Het voorj aarszonnetje maakte het aangenaam verpozen bij de derde wedstrijd van de PJGO crosscom petitie in Almelo. Bij de veteranen presteerde Henk Mulder op 15 km opvallend goed. Hij was de eerst aankomende veteraan in 54.11. Ook Chriss Offringa in 58.24 en Henri ten Brinke 59.28 zaten nog bij de eerste tien. Bij de 10 km doen de Holtense atleten het goed. Net ty van Dijk, 44.09, was weer de snelste met dicht op de hielen Jet Stam, 44.36. Bij de jeugd (2,5 km) zitten Erik Steenbergen, 10.08 en Jan Manenschijn in 10.40 steeds bij de beste tien. Bij de meisjes loopt Sanne v.d. Spek in 10.55 goed van voren. Bij de dames 5 km was Jet Moed met 32.21 de beste Holtense dame. Bij de Wooldereschloop in Hengelo werd de 10 km gelopen door Benny Momberg. Het nieuwbakken lid noteerde een tijd van 39.20 min. Programma Zaterdag 27 maart: PJGO-cross- competitie te Delden, 2,5-5-10-15 km. Zondag 28 maart: Joppeloop te Joppe 3-6-10-20-30 km; Hoge Lage Torenloop te Oldenzaal 15 km. DE MOTORZAAG VAN DE «■■piifjr TOEKOMST STIrll- IS NU Nr.1 Wereldwijd LEVERBAAR Stoomdijk 13-15, Laren (Gld,). Telefoon 05738-12 73. Wegens administratieve werkzaamheden gesloten van maandag 29 maart tot en met woensdag 31 maart Rijwielhandel A. van den Bos Smidsbelt 4 - Holten Wegens uitbreiding van onze coffeeshopketen zoeken wij voor ons nieuw te vestigen filiaal aan de Larenseweg in Holten Vogelnestjes een gekookt ei in gekruid gehakt, per stuk2.15 Edelschnitzels 5 halen4 betalen Rundergehakt 500 gram 6.25 Kippepoten 1000 gram, extra voordelig4.25 Erwtensoep eigengemaakt, goed gevuld, per bak4.25 Hausmacher 100 gram 1.29 Gebraden rosbief 100 gram2.75 Leverkaas 100 gram1.25 Gesneden rolpens 100 gram1.49 Aanbiedingen gelden van 25 maart t/m 31 maart, zolang de voorraad strekt Kerkstraat 1Holten Tel. 6 13 79 Rente vanaf Het ideale huis vinden is een kwestie van kijken en ver- Q 0/ gelijken. Met een ideale hypotheek is het al niet anders. U Daarom is het verstandig om juist naar de bank te gaan .ff.rente7,2/op.j. die de meeste hypotheken verstrekt: de Rabobank. Want bij de Rabobank heeft u de grootste keuze in hypotheekvormen en profiteert u direct van scherpe tarieven. Ook als u uw hypotheek voor langere periode wilt vastzetten, bent u bij ons aan het juiste adres. Dus wie de ideale hypotheek zoekt, loopt zeker binnen bij de Rabobank. RlfrflfaMifc Q Gaardenstraat 32, Postbus 3, 7450 AA Holten Tel. 05483-6 22 55

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9