sporty agenda Handballers eerste klasse Bato gaat swingend voorjaarsseizoen in Kans voor op promotie badmintonners Blauw Wit goed hersteld van misstap vorige week Mintonette-dames stellen teleur Nationale interesse voor 9e Triathlon Ruime zege tegen MVV '69 Blauw Wit op bezoek bij De Esch HOLTENS NIEUWSBLAD Gezelligheid troef bij rit MAC Lenteshow trekt veel publiek Drie punten voor dames Twenhaarsveld DONDERDAG 25 MAART 1993- 7 De dames van Mintonette stelden in Nijverdal teleur tegen Flash door met 2-2 gelijk te spelen. Uit het spel bleek dat het deze keer aan vechtlust, motivatie en uit straling ontbrak. Het spel was te statisch en bovendien werden er veel fouten gemaakt. Tot 12-11 in de eerste set keek Mintonette voortdurend tegen een achter stand aan, maar door een opleving werd de eerste set toch met 12-15 winst afgesloten. In de tweede set werden de Holtenaren al snel op een 10-2 achterstand gezet. Een krachtige time-out van coach Yvonne Wielaard en de goede inzet van o.a. Marlienke Spakman had den resultaat. Het werd 11-11 maar doorstoten naar de setwinst lukte niet. Die was voor Flash: 15-11. De derde set verliep erg moeizaam. Flash kwam bij een achterstand steeds terug en trok uiteindelijk met 15-11 aan het langste eind. Daama leken de Nijverdallers ge noegen te nemen met één punt. Ze speelden erg nonchalant en Elly Tijhuis kon voor Mintonette maar liefst negen punten op rij scoren met een schitterende opslagserie. De laatste set werd dan ook simpel met 15-5 gewonnen zodat in ieder geval een puntendeling werd be haald. Vrijdag 26 maart speelt Min tonette uit tegen Dynamiek uit Goor. SV Holten Holten 1 - Saasveldia 1,14.30 uur; La Prem. 2 - Holten 2, 11.00 uur, vertrek 09.45 uur; Zweef 5 - Holten 3,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; PH 7 - Holten 4,11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Zweef 7 - Holten 5, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; SOS 4 - Holten 6, 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; Holten 7 - Heracles 3,09.30 uur; Holten 8 - Zweef 8, 10.45 uur, 10.45 uur; Hol ten 9 - RKSV 4,09.00 uur; Holten 10 - RV 2,10.00 uur; Holten 11 - SDOL 5.10.45 uur; Omhoog 7 - Holten 12, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 13 - SOS 9, 09.00 uur. JUNIOREN SOS Al - Holten Al, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; SOS A2 - Holten A2, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Holten BI - de Zweef A2,14.30 uur; Holten B2 - SWN B2, 11.00 uur; Holten Cl - KOSC Cl, 14.30 uur; Holten C2 - Excelsior C3,12.30 uur. Holten Dl - Enter Dl, 11.00 uur; Holten D2 vrij; Holten El - SWN El, 10.00 uur; SDOL E2-Holten E2, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F1 - SVZW Fl, 11.00 uur; Holten F2 - Hulz. Boys F2,11.00 uur; Zweef F4 - Holten F3, 11.00 uuur, vertrek 10.15 uur. Blauw Wit De E: ch 1 - Blauw Wit 1,14.30 uur, vertrek 13.00 uur; SWN 3 - Blauw Wit 2,14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Blauw Wit 3 - Hulz boys 4, 12.30 uur; Blauw Wit 4 - SVZW 4, 14.30 uur; Hulz. Boys 6 - Blauw Wit 5, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit 6 - Excelsior 12, 14.30 uur; Blauw Wit 7 - Den Ham 6,12.30 uur; Blauw Wit 8 - Enter V 8,14.30 uur. JUNIOREN De Zweef B2 - Blauw Wit B2,14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Blauw Wit Cl - SVZW C2,11.00 uur. Blauw Wit Dl - SWN D2, 10.00 uur; BlauwWitEl-VesosEl, 10.00 uur; DES E2 - Blauw Wit E2, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; MW '69 Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Blauw Wit F2 - Evers- berg Fl, 11.00 uur.. ZAALVOETBAL Vrijdag 26 maart: Blauw wit 3 - EBZV 5, 19.30 uur; Blauw Wit 2 - MOT 2, 20.30 uur. Handbal Zaterdag 27 maart: Welpen D uit tegen Klarenbeek om 15.00 uur. Vertrek 14.00 uur. Zondag 28 maart: Heren bekertoernooi in Olst van 12.35 tot 18.00 uur. Ver trek naar Olst 11.30 uur. Dames Jun A thuis tegen LHC om 12.00 uur. Volleybal Geen thuiswedstrijden Sporthal Programma voor de week van 27 maart fm 2 april: Zaterdag: 09.00-24.00 uur, HMV. Zondag: 12.00-13.30 uur NHV. Maandag: 18.00-19.00 uur, P v. Heun; 19.00 uur tot 23.00 uur: BCH. Dinsdag: 16.00-17.30 uur, Minto nette (1/2); 17.30-22.30 uur, Minto nette; 22.30-23.30 uur Blauw Wit (zaal). Woensdag: 19.00-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur J. Wegstapel. Donderdag: 16.00-20.30 uur, sv Hol ten handbal; 20.30-22.00 uur, sv Holten All Stars; 22.00- 23.00 uur, KNVB Vrijdag: 18.15-23.30 uur, Mintonet te. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). MAC de Holterberg houdt zater dagavond 27 maart opnieuw de po pulaire gezelligheidsrit. De organi- De show van sv Bato stond in het teken van het thema lente, zoals dit dansgroepje uitbeeldde. Na de Kerst- en de Herfst-show Bovendien kon zo een duur podi- was nu de Lente-show aan de um worden uitgespaard, niet onbe- beurt. Eens in de vijf jaar presen- langrijk omdat de kosten van de teert de SV Bato zich met een show voor een vereniging als Bato daverende show aan het Holtense toch al de pan uitrijzen. Vandaar publiek en vorige week zaterdag ook dat er een toegangsprijs van was het weer zover. In het jaar een tientje voor volwassenen gold, voorafgaande aan het 70-jarig be- maar als Paas-presentje kregen de staan (november 1994) toonde de aloude sportvereniging zich nog steeds springlevend. Met bijna vijfhonderd leden is Bato met de tijd meegegaan. Niet alleen wat betreft de vele variaties in de gymnastiek- en balletsport, maar vooral ook in de presentatie daarvan. Een eigentijdse choreo grafie en een boeiende licht- en geluidsshow leverde in sporthal 't Mossink een swingend geheel op. Tot middernacht waren het be stuur en de leiding van Bato vrij dags in de weer geweest met tule, figuurzaag, kwast, verf, papier en linten. Het resultaat mocht er zijn. Een fleurig aangeklede sporthal vormde het perfecte decor voor de vijfjaarlijkse presentatie die dit keer zowel 's middags als 's avonds satie is dit keer in handen van het gegeven. Met het geluid en bestuur. De rit wordt gekenmerkt van Tony Turner en de plan door behendigheid en spel, maar tenweelde van Tuincentrum Ten bovenal door gezeUigheid. Dam preeerde men zo ideale om- Gestart kan worden tussen 19.30 standigheden voor de merendeels en 20.30 uur bij 'tStuurhuusaande ieugdige leden. Voordeel van de Beusebergerweg, waar tevens het sporthal is ook dat zowel het pu- eindpunt is. De gezelligheidsrit (met traditiegetrouw een staat open voor auto's en motoren. hoog oma-gehalte) als de uitvoe- De kosten bedragen vijf gulden per persoon. renden ruimschoots uit de voeten kunnen. bezoekers daarvoor na afloop wel tien eieren mee naar huis. De show op zich gaf een prima beeld van waar Bato zich anno 1993 zoal mee bezighoudt. Niks geen verplichte figuren en strak geregisseerde oefeningen meer, zo als de oudere bezoekers zich uit een ver verleden in zaal Amieitiae nog konden herinneren, maar een wervelend geheel met afwisselend de gymnastiekafdelingen en de balletgroepen in de spotlights. Voeg daarbij de professionele aan kondigingen van Gert-Jan van 't Holt en de intermezzo's met een heuse Paashaas en het succes van de lénte-show is verklaard. Vanaf het spetterende begin met de jazzballet-groep van Inge van der Wal, via de vaak vertederende capriolen van de komisch aange klede en geschminkte jongste gy- manstiekpeuters tot aan de meer naar topsport neigende verrichtin gen van de selectiegroepen was er in een ruim twee-en-een half duren de show amper tijd voor verveling. Ook al omdat de 'ombouwploeg' van Joop Wissink tussen de bedrij ven door flink de handen uit de mouwen stak om zo snel mogelijk de benodigde attributen aan- en af te slepen. En dat Bato zich steeds weer ver nieuwt bleek wel uit de demonstra ties van de nieuwe combinatie van gymnastiek en acrobatiek acro- gym ('s middags) en de verdedi- gingssport karate ('s avonds). De jongste takken" van deze omnivere- niging pasten naadloos in het boei ende programma. Voor de tweede keer in het 15-jarig bestaan van de handbalafdeling van de SV Holten promoveert het eerste herenteam naar de eerste klasse. In de laatste thuiswedstrijd tegen Tyfoon werd met 13-13 gelijk gespeeld. Voor de gasten was dat voldoende om het kampioenschap binnen te halen terwijl Holten in elk geval vierde is geworden, maar hangende een protestzaak eventu eel ook als derde kan eindigen. Aangezien er geen regionaal team uit de derde divisie degradeert en kampioen Tyfoon niet mag promo veren, heeft Holten nu recht op de derde open plaats in de eerste klas se. De laatste thuiswedstrijd was er een met de nodige opwinding. Ty foon moest voor de titel minimaal gelijk spelen terwijl Holten graag de ongeslagen status in de tweede competitiehelft wilde handhven. De thuisclub kwam al snel met 3-0 voor, maar zag Tyfoon terugko men. Na ongeveer een kwartier le verde een onbeheerste reactie van een Tyfoon-speler na een overtre ding van Richard Heerink hem een rode kaart op. Desondanks kwam Tyfoon bij 5-5 op gelijke hoogte. Vlak voor de rust kreeg ook Holten een domper te verwerken toen ook topschutter Memo van Beek op rood werd getracteerd na een on beheerste actie. Toch kwamen de rood-zwarten nog op een 6-5 voor sprong. In de tweede helft ontspon zich een stevige partij waarin gegeven en genomen werd maar beide ploegen niet meer over de schreef gingen. Holten kwam regelmatig voor, maar verzuimde echt afstand te nemen. Mede daardoor kwam Ty foon in de slotfase na een 13-11 achterstand nog op gelijke hoogte en was het kampioenschap daar mee binnen. Scores: Vincent ten Zijthof, Rob Vos, Nico Vorst 3; Meino van Beek 2; Rik Dalhuisen, Erwin Konijnen berg 1. Dames De dames sloten de zaalcompetitie af met een wat teleurstellende ne derlaag tegen Lettele. Vooral de afstandsschoten van de gastvrou wen vormden een probleem in de Holtense defensie. Holten had dui delijk haar dag niet en liep vanaf het begin achter de feiten aan. Via een 7-3 achterstand bij de rust werd uiteindelijk met 16-6 verlo ren. Scores: Joke Markvoort 3; El len Leeftink, Gerda Busschers en marti Barvelink 1. Door deze uit slag eindigt Holten op de zesde plaats in de derde klasse. Dames junioren A speelde de laat ste wedstrijd uit tegen Karwei/K- wiek gelijk. Bij de rust leidde Hol ten met 4-5 en ook daarna gaven de partijen elkaar weinig toe. In de slotfase, waarin Holten nogal wat kansen miste, kwam Kwiek tot twee keer toe op voorsprong, maar Margot ter Schure zorgde met een strafworp in de laatste minuut als nog voor de puntendeling: 8-8. Scores: Margot ter Schure 3; Moni que Plantinga, Monique van de Molen 2; Yvonne Plantinga 1. Meisjes B won met moeite van DSC. Na een 0-0 ruststand werd het 3-2 voor Holten. Jongens B speelde in een toernooi met Erix, Avanti, Achilles en Apeldoorn '80 en kwam uit op één verliespartij en drie overwinningen. Dat leverde een tweede plaats op. Het dames waterpoloteam heeft afgelopen weekend weer drie pun ten weten binnen te halen. Zater dag werd tegen De Maarkei ge speeld. De wedstrijd ging mooi ge lijk op, maar de dames van beide partijen werden wel steeds feller. In het vierde kwartje kwam de stand op 5-5, tot in de laatste mi nuut gescoord werd door Twen haarsveld. Eindstand 6-5. Zondag werd een inhaalwedstrijd gespeeld tegen HZC. De eerste twee kwartjes eindigen met 2-2. In het derde kwartje kreeg Twen haarsveld een achtertstand van 5-3 te verwerken. De dames van Twen haarsveld kwamen goed terug en brachten de eindstand op 5-5. Blauw Wit heeft zich goed her steld van de halve misstap van vorige week door de thuiswed strijd tegen het laaggeklasseerde MW' 69, de ploeg van voormalig Blauw Wit-jeugdtrainer Jan Post, uit Marie met 5-1 te winnen. Een overwinning die volkomen ver diend was en nog hoger had kun nen uitvallen. In de beginfase be gonnen de Blauw Witters enigs zins behoudend met de bedoeling op die manier te voorkomen, zoals vorige week wel gebeurde, door een counter op achterstand gezet te worden. Blauw Wit was van meet af aan de meest aanvallende ploeg, doch doordat het niet fel genoeg was in de duels en vooral ook te slordig was in de combinaties, konden de gasten vrij gemakkelijk overeind blijven. Toch kwamen er enkele kansen voor de thuisclub. Wim Barvelink kopte rakelings naast na een fraaie aanval over rechts en zag even later zijn inzet van de doellijn gehaald. Johan Bolink knalde vervolgens rakeüngs naast. MW'69 zorgde via vrije trappen en hoekschoppen enkele keren voor gevaar, doch de Blauw Wit-defen- sie wist een achterstand te voorko men. In de 25e minuut kwam Blauw Wit toch op voorsprong. Hans Stam ging op rechts goed door. Zijn voorzet op maat werd hard ingekopt door Johan Bolink. De MW doelman wist in eerste instantie stompend redding te brengen, doch de terugspringende bal werd vervolgens vanaf de pe naltystip snoeihard ingeknald door de inkomende Gerwin de Vel de Harsenhorst (1-0). Direct hierna kreeg Gerald Jansen een vrije schietkans, doch hij schoot te ge haast voorlangs. Kort voor rust trof Hans Stam eerst met een voor de MW doelman onbereikbaar af standschot de lat. Even later had hij toch succes. Johan Bolink tikte op de rand van het strafschopge bied de bal op hem terug, waarna hij fraai in de bovenhoek raak knalde (2-0). Hierdoor leek Blauw Wit met een veilige voorsprong te gaan rusten. Scheidsrechter Boer stra had echter nog een verrassing in petto voor de thuisclub. Hij con stateerde vanuit de middencirkel dat doelman Hans Bekkernens bij het uittrappen de bal niet op tijd met zijn handen had losgelaten en kende MW vanaf de rand van het strafschopgebied een directe vrije trap wegens hands toe. De beste speler van MW, Albert Kleinjan, wist met dit presentje wel raad en knalde via de paal hard raak (2-1). Na rust probeerde Blauw Wit de marge weer te vergroten. MW was eerst nog even gevaarlijk met een vrije trap, maar daarna bepaalde de thuisclub de wedstrijd. Al spoe dig had dat succes. Hans Stam kon vanaf de rechterkant vrij opruk ken, hij zag zijn inzet door de doel man gepareerd, doch opnieuw stond Gerwin op de goede plaats om de terugspringende bal in te knallen (3-1). Nog even dreigde er gevaar voor Blauw Wit toen de MW-spits onverwacht vrij voor Hans Bekkernens opdook, doch deze wist fraai te redden. In het laatste kwartier had Blauw Wit nog een offensief in petto. Inmid dels was Coen Beukenkamp de al niet fit aan de wedstrijd begonnen Wim Barvelink komen vervangen. Bij één van zijn eerste acties raakte Coen de buitenkant van de paal. Even later was het echter toch raak. Gerald Jansen kopte een lan ge pass van Henri Thalen voor de voeten van Johan Bolink, die be heerst scoorde (4-1). Enkele minu ten later had Johan weer succes, toen hij een door Jan Vrugteveen teruggelegde bal, hard inknalde (5- 1). Leo Aanstoot leek de score nog verder uit te bouwen, doch de doel man wist de harde inzet van Leo met een uiterste krachtsinspan ning tot hoekschop te verwerken. De laatste wedstrijd van BCH 1 tegen Deventer 3 werd glansrijk gewonnen. Harry Peters won zijn enkelspel in twee games van 15-11 en 15-10, Martin Bakarbessy won met 15-4 en 15-10. De dames had den ook weinig moeite met hun tegenstandsters. Berlinda Broek- mate won met 11-5 en 11-5 en Ina Peters wist met twee games van 11- 0 en 11-1 de tussenstand op 4-0 voor Holten te brengen. Harry en Mar tin hadden het in de herendubbel wat moeilijker, maar het lukte hen toch om in twee games, beide ke ren een verlenging, te winnen met 18-14 en 17-14. Berlinda en Ina had den wat minder tegenstand en wonnen met 15-8 en 15-7. In de gemengde dubbels wormen Harry enBerlinda met 15-4 en 15-13, maar Martin en Ina hadden meer moeite met hun spel. De eerste game ver loren zij met 8-15, ze wonnen de tweede met 15-2, maar in de beslis sende game wist Deventer nog een puntje te pakken: 12-15. Met deze 7-1 overwinning staat BCH 1 waar schijnlijk definitief op de tweede plaats in de competitie. Evenals het vierde team van Holten, zal ook BCH 1 moeten afwachten of zij mee kunnen promoveren. Ook het derde team speelde de laatste wedstrijd thuis tegen SAS 4 uit Deventer. Peter Daane won glansrijk zijn enkelspel. Theo Aar- sen had ook deze keer weer drie games nodig om tot winst te ko men. De dames uit Deventer bo den weinig tegenstand, Yvonne Beuker en Diny Broekmate won nen beiden in twee games van 11-2 en 11-0. In de dubbels, evenals in de gemengde dubbels, kreeg SAS 4 weinig punten mee, alle partijen werden eenvoudig door BCH 3 in twee games gewonnen. Op het wedstrijdformulier prijkte weer een 8-0 overwinning voor Holten. BCH 3 staat op een gedeelde eerste plaats in de competitie, maar moet nog een halve wedstrijd inhalen, die destijds wegens tijdgebrek werd afgebroken. BCH 5 speelde een wedstrijd in Zwolle tegen Netwerk 5. Ronald Wissink speelde een spannende wedstrijd. Hij verloor de eerste game met 15-5, won de tweede met 8-15, maar kwam in de beslissende game net iets te kort, zodat deze met 15-4 naar Netwerk ging. In de andere partijen kwam Netwerk steeds als sterkste uit de bus. Met een 4-0 achterstand begon Holten fanatiek aan de dubbels. Ronald Wissink en Jan Jacobs verloren hun eerste game met 15-7, maar zij lieten zich niet uit het veld slaan. De tweede game pakten zij terug met 11-15 en de derde was na een verlenging met 16-17 eveneens voor Holten. Het eerste winstpun tje was binnen, maar dit zou ook de enige worden. De damesdubbel evenals de gemengde dubbels wer den door Netwerk gewonnen. De 7- 1 nederlaag voor BCH 5 werd enigszins vergoed door het sportie ve karakter van deze wedstrijd. De inschrijving voor de negende Holtense Triathlon op zaterdag 24 juli verloopt erg voorspoedig. In middels zijn er al 530 deelnemers geregistreerd waarbij de laatste weken vooral de interesse van bui ten Holten groot is. Blijkbaar is de belangstelling vanuit Holten dit jaar minder want tot nu toe heb ben zich slechts enkele tientallen Komende zaterdag staat voor Blauw Wit de uitwedstrijd in Ol- denzaal tegen De Esch op het pro gramma. Deze op de vierde plaats staande ploeg (17 uit 15) heeft uit de laatste drie wedstrijden de volle winst behaald en gaat, door de onverwachte nederlaag van Sp. Denekamp bij Sp. Daarle, aan de leiding in de strijd om de derde periodetitel. De Blauw Witters kunnen er dus op rekenen dat hen een warm onthaal te wachten zal staan. Wil men, zowel in de totaal stand als in de derde periode niet verder achterop raken, dan is voor Blauw Wit de volle winst gewenst. Er kan dus een spannende wed strijd worden verwacht, waarin Blauw Wit de steun van haar sup porters goed zal kunnen gebrui ken. De wedstrijd in Oldenzaal op het nieuwe sportpark 'De Weschte- rik' aan de Operalaan begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter van Waveren uit Enschede. plaatsgenoren ingeschreven. Vorig jaar deden er 110 Holtenaren mee. Wim Brinks, bestuurslid van de Stichting Triathlon Holten wijst nogmaals op de limiet van 660 deelnemers, waarop geen uitzon deringen kunnen worden ge maakt. Inwoners van Holten die verzekerd willen zijn van een start bewijs wordt dus geadviseerd zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij Wim Brinks, tel. 61914. Er wordt niet eerder gestart met de speciale triathlon-trainingen voor Holtena ren voordat zich zestig deelnemers hebben aangemeld. Traditiegetrouw omvat de triath lon het. Holten kampioenschap waaraan uitsluitend plaatselijke atleten meedoen. Daarnaast kent het evenement drie nieuwe klas sen, een kwart triathlon als SPC- wedstrijd en een kwart en een acht- ste triathlon recreatief. Aan de deelnemers de taak om 1 km te zwemmen, 45 of 22 km te fietsen en 10 of 5 km te lopen. De leeftijdsgrens voor deelname aan de achtste triathlon is ver laagd van 16 naar 14 jaar. Men moet echter wel lid zijn van de Nederlandse Triathlon Bond. Het Holtense evenement maakt weer deel uit van het Oostelijk Triath lon Circuit. Video Vorig jaar is een viedeoband ge maakt van het hele triathlon-cir cus dat zich afspeelde. Deze geeft een goede impressie van enerzijds de wedstrijd en anderzijds het raqndgebeuren op de sfeervolle Smidsbelt. De 50 minuten durende opname is voor f35,00 verkrijgbaar bij Wim Brinks

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7