Compliment voor DAT Onmisbaar papier voor repetitielokaal HMV Schakers blijven in derde klasse Komedie met vaart en verve gespeeld Compostactie sv Holten een succes Paasmaaltijd wijk Zuid 1 Resultaten Blauw Wit Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. Vernieuwen garage bij Pasopsweg 7 te Holten Bouw mestsilo bij Stevenssteeg 3 te Holten Openbare commissievergaderingen fVSuzsekgebouw nadert zijn voltooiing DONDERDAG 25 MAART 1993HOLTENS NIEUWSBLAD 1Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - het uitbreiden van de woning Houtweg 2; - het uitbreiden van het zomerhuis Vianenweg 26; - het uitbreiden van de woning Blikkertweg 6; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Reilinksweg 47; - het verbouwen van de boerderij Broekweg 16; - het uitbreiden van de woning Bessinkpasstraat 19; - het bouwen van een garage bij Oranjestraat 70. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - het uitbreiden van de woning Menumsweg 3. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar-of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie. De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in arti kel 50, lid 6, van de Woningwet juncto artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 29 maart 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen de aan vraag om bouwvergunning voor het vernieuwen van een garage op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 4132 en plaatselijk bekend als Pasopsweg 7 te Holten. Het bouwplan is in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „buitengebied", doch voor het buitengebied van de gemeente is op 24 augustus 1992 een nieuw bestemmings plan vastgesteld en dit plan heeft nog geen rechtskracht. Op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 1van de Woningwet moet daarom de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning worden aangehouden. Deze aanhoudingsplicht geldt niet, indien het bouwplan niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan of met de in voorbereiding zijnde herziening daar van en vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het (nieuwe) bestemmingsplan „buitengebied" zijn burgemeester en wet houders voornemens de gevraagde bouwvergunning met toepas sing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning met toe passing van genoemd wetsartikel indienen bij burgemeester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 maart 1993 De burgemeester voornoemd, W. L, F. C. van Rappard De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in arti kel 50, lid 6, van de Woningwet juncto artikel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 29 maart 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen de aan vraag om bouwvergunning voor het bouwen van een mestsilo op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie G nr. 443 en plaatselijk bekend als Stevenssteeg 3 te Holten. Het bouwplan is in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „buitengebied", doch voor het buitengebied van de gemeente is op 24 augustus 1992 een nieuw bestemmings plan vastgesteld en dit plan heeft nog geen rechtskracht. Op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 1van de Woningwet moet daarom de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning worden aangehouden, Deze aanhoudingsplicht geldt niet, indien het bouwplan niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan of met de in voorbereiding zijnde herziening daar van en vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het (nieuwe) bestemmingsplan „buitengebied" zijn burgemeester en wet houders voornemens de gevraagde bouwvergunning met toepas sing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning met toe passing van genoemd wetsartikel indienen bij burgemeester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 maart 1993 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op maandag 29 maart om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt: regiovorming. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De toneelvereniging DAT (Dijker- hoeks Amateur Toneel) verdient een compliment voor de wijze waarop zij afgelopen zaterdag in Het Bonte Paard voor een bijna uitverkocht huis de komedie Dat staat in de sterren voor het voet licht heeft gebracht. Het qua dia loog lang niet eenvoudige toneel stuk werd met vaart en verve ge speeld. Pas in het derde en laatste bedrijf liet de concentratie het wat afweten en moest er regelmatig te ruggegrepen worden op de steun van de 'vrouw in het hokje' (Jose Koopman). Dat die concentratie het wat lief afweten, lag niet zozeer aan de tekstkennis van de spelers, die bewezen de gehele voorstelling behoorlijk rolvast te zijn, maar de lange dialogen stelden hoge eisen aan de spelers. Bovendien had DAT geen enkele keer op toneel kunnen repeteren, maar had men alleen de bovenruimte van het Bonte Paard tot zijn beschikking. Pas 's middags op de generale re petitie stond het decor op z'n plaats, wat een extra handicap was om vrijuit te kunnen spelen. Bo vendien kwamen vrijwel alle spe lers lange tijd achtereen op het toneel, zodat men niet in de gele genheid was om achter het toeen nog even snel de volgende scenes door te lezen. En als men dan be- Zonder ook maar één speler tekort te willen doen, was de inbreng van Ineke 'Bronninkreef als 'oma' Ramselaar doorslaggevend voor het succes. Vrijwel onafgebroken was zij op het toneel driftig in de weer met de naaimachine, onder tussen haar wijsheid over 'vroeger' spuiend. Zoon Albert Ramselaar (Bertus Bronsvoort), die zich ge heel in ban wist van de sterrenwi chelaars, had het maar moeilijk met zo'n vinnige oma in huis. De komische noten waren weggelegd voor knecht Jampi (Erik Rensen), die mooi 'onbenullig' overkwam. Heel overtuigend was ook de op lichter Dik Tolleman (Henk Hart- gerink), vader van Rosette (Erna Aaltink) en echtgenoot van astro loge Mira Tolleman (Diny Wech- stapel), die achteraf heel wat min der fraaie motieven had bij de voorspellingen voor boer Albert. 'Niet waar nie' huishoudster Trix (Janny te Wolthuis), poetste en boende er lustig op los en kwam met behulp van 'oma' tenslotte als overwinnaar uit strijd tevoor schijn. Grimeur Wander Drenth had het maar druk deze voorstel- De toneelgroep van DAT Dijkerhoek. ling, wat er werd het nodige afge- vochten op het toneel, zodat de denkt, dat men pas in januari be- men de nieuwe regisseur Wilco nog maar feliciteren met de leuke nodige blauwe plekken moesten gonnen was met de repetitie, kan Vlogtman en zijn mensen alleen uitvoering. worden geschminkt. en de gemeente Holten wacht nog op het groene licht. Zolang de ver vuilde grond van het benzinesta tion niet is afgegraven, kan met de bouw van de vijftig bejaardenwo ningen niet begonnen worden. Om praktische redenen, wacht HMV de ontwikkelingen daar liever even af. Voorzitter Vorodes benadrukt, dat de opbrengst van de toiletpapier actie geheel ten goede zal komen aan de verbouwing. Alle kosten voor bijvoorbeeld de trip naar Po len, die rond Hemelvaartsdag wor den ondernomen, worden door de leden zelf bekostigd. Voorzitter Gerhard Voordes en bestuurslid Bert Bosschers in de nieuwe kantine van HMV, die ook zijn diensten bewijst als vergaderlokaal. De Hol tense Muziekvereniging zal de komende weken met een ludie ke verkoopactie een vervolg ge ven aan de eerder al zo geslaagde 'gevelsteenactie', en de 'club van duizend' die een eerste aanzet kon den geven aan de verbouwing van het repetitielokaal aan de Dorps straat. Nu is gekozen voor een huis-aan-huis verkoop van toilet papier. Iedereen heeft dat dagelijks nodig, zo heeft het bestuur van HMV ge dacht en daarom wordt er op gere kend, dat de Holtense bevolking één of meer pakken van dit onmis bare papier zullen kopen. Het be drijfsleven in Holten en omgeving wordt de komende week schrifte lijk benaderd. Voorzitter Gerhard Voordes is bij zonder tevreden over de voortgang van de verbouwingen van het repe titielokaal. „Het is nu al echt een Voor alle ouderen van wijk Zuid is er op donderdagmiddag 8 april een Paasmaaltijd. Deze begint om half drie en duurt tot ongeveer half vijf. Iedereen vanaf 70 jaar is van harte welkom. Tijdens deze middag wordt samen geluisterd en gezongen over de Lij- denstijd en Pasen. Daarna is er gezamenlijk een maaltijd. Wie belangstelling heeft kan zich voor vrijdag 2 april aanmelden bij mevrouw Beeftink, keizersweg 24, tel. 62303 of mevrouw Verboom, Kieftenbelt 2, tel 63041, Voor ver voer kan eventueel gezorgd wor den. muziekgebouw geworden, waarin dagelijks veel activiteiten plaats vinden. We hebben de eerste leden vergadering al gehouden in de nieuwe kantine en vrijwel elke dag wordt er in de les gegeven in de nieuwe leslokalen. Men komt ook vaak bijeen kom zaken met elkaar te bespreken". „Niet alleen zijn we dankbaar voor de bijdrage, die de bevolking tot nu toe heeft gegeven, een speciaal woord van dank is zeker op z'n plaats voor Supportersvereniging van HMV en alle Vutters en gepen sioneerden, die ervoor gezorgd hebben, dat we nu al zover zijn. Zij hebben er menig vrij uurtje inge stoken. Daarnaast hebben we van het bedrijfsleven veel steun gehad. Veel bedrijven hebben materiaal tegen kostprijs of nog minder gele verd en bovendien gratis personeel ter beschikking gesteld. Een teken dat HMV kan rekenen op de Holte naren In totaal werd de verbou wing geraamd op 250.000 gulden, daarvan is het merendeel al bin nen, maar een nieuwe actie bleek toch noodzakelijk, omdat de bo dem van de kas in zich is gekomen. De nieuwe actie heeft tot doel, geld bijeen te brengen voor de afwer king van het gebouw en de groot ste klus, de verbetering aan het repetitielokaal. Grootste wens daarbij is, het repetitielokaal aan de zijkant uit te breiden; daar zit nu nog een inham. Volgens voorzit ter Voordes staat de gemeente niet onwelwillend tegen over deze uit breiding. De realisatie daarvan zal evenwel nog even op zich laten wachten. Niet alleen ontbreekt nu nog het geld, ook de afbraak van garage Ehag en de voorgenomen bouwplannen van bouwbedrijf Voordes, samen met Onze Woning De compostactie, die de Suppor tersvereniging van sv Holten, sa men met de vier afdelingen, atle tiek, handbal, voetbal en schaken, die dit jaar voor de vierde keer werd gehouden, was weer een groot succes. Vele tientallen vrij- willgiers zorgden voor het versprei den en ophalen van de folders, het opzakken en bezorgen van de com post. De opbrengst komt ten toede aan de jeugdafdelingen van de om- nivereniging. Volgens voorzitter Gerrit Jansen van de Supporters vereniging, leidt de actie tevens tot een hechtere band binnen de omni- vereniging, een van de doestellin gen van de Supportersverenigin gen. Blauw Wit 2 - Kloosterhaar 2; De openingsgoal was er één om in te lijsten. Harry ten Wolthuis kreeg de bal verkeerd op zijn schoen en schoot de bal vanaf twintig meter over zijn eigen doelman in het doel 0-1Blauw Wit ging op zoek naar de gelijkmaker die snel kwam. Na een solo over de linkerkant van Henk Stam werd het 1-1. In de tweede helft kwam Blauw Wit opnieuw door een persoonlijke fout op ach terstand. Doelman Spijker liet de bal los en de score was een feit. Opnieuw ging de thuisploeg in de aanval en kreeg de kans vanaf elf meter op de gelijkmaker. Harry ten Wolthuis scoorde nu aan de goed kant 2-2. Kloosterhaar zette alles op alles voor beide punten. In de laatste tien minuten kreeg de ploeg de voorsprong en daarmee beide punten 2-3. Denekamp 4 - Blauw Wit 4; Tegen het hoog geplaatste Denekamp speelde Blauw Wit een goede partij voetbal. Via de scherp spelende Jan Stam kwam de ploeg uit Hol ten op voorsprong 0-1. Doordat een corner bij de eerste paal ineens binnen draaide was de stand weer gelijk 1-1 Blauw Wit speelde ech ter positioneel sterk met veel be weging. Na goed werk van Gert- Jan Harbers knalde Erwin Saal- mink 1-2 binnen. Na rust bleef Blauw Wit goed voetballen, on danks de feller wordende gasthe ren. Na de laatste man omspeeld te hebben schoot Gert-Jan Harbers 1-3 binnen. Denekamp kwam nog tot 2-3 terug, maar de gelijkmaker stond de ploeg van Henk Oolbek- kink niet meer toe.2-3 Blauw Wit 2 (zaal) - Excelsior 2 (zaal); Blauw Wit moest door de vreemde competitieindeling zijn thuiswedstrijd tegen Excelsior in Hellendoorn afwerken. Aangezien de competitieleider ook niet voor een scheidsrechter gezorgd had, moest Wim Aanstoot de fluit ter hand nemen. Dit achteraf tot volle tevredenheid van beide sportieve ploegen. Blauw Wit ging goed van start, maar Excelsior bracht de stand binnen een minuut weer op gelijke hoogte 1-1. Blauw Wit bleef aanvallen en zag het initiatief be loond worden 2-1. Excelsior bleef echter sterk meedraaien en scoor de voor rust nog twee maal 2-3. In de tweede helft een ontketend Blauw Wit dat al snel gelijk maak te. Voor de derde maal trof Gerrit Stam doel. Blauw Wit zette de wed- strijd naar haar hand en scoorde binnen een minuut twee maal. 5-3. Excelsior was aangeslagen en Blauw Wit profiteerde door de marge op vier te brengen via Har- rie Kolkman en opnieuw Gerrit Stam 7-3. Harrie Kolkman scoorde vlak voor tijd de laatste treffer 8-3. Blauw Wit BI - Nijverdal BI; In de eerste helft zette Blauw Wit de ma laise van de laatste weken voort. De ruststand was terecht 1-1. Na rust een onherkenbaar Blauw Wit dat Nijverdal voortdurend onder druk hield. De thuisploeg bracht dit ook in de score tot uitdrukking. Jan Willem Stam was duidelijk in goede vorm, zijn inzet was een voorbeeld voor heel de ploeg. Blauw Wit kon dan ook terug zien op een goede 2e helft met veel doel punten. 8-1 SDOL El - Blauw Wit El; SDOL kwam direct onder druk te staan. Blauw Wit speelde alleen maar op de helft van de thuisploeg. De vele goede kansen die de ploeg kreeg werden niet benut. Toch kwamen de gasten aan de leiding. Jurrian scoorde na weer een mooie aanval. Blauw Wit nam na het doelpunt van Jurrian wat meer effectiviteit op in het spel. Wilco maakte dan ook prompt 0-2. Na rust kwam SDOL wel wat vaker voor het Blauw Wit doel, maar keeper Ri chard kreeg toch weinig te doen De Blauw Wit verdediging speelde zeer sterk. Gijsbrecht maakte zijn traditionele doelpunt 0-3. Blauw Wit E2 - Wierden El; E2 pakte snel het initiatief tegen Wier den. Al binnen vijf minuten werd een goede combinatie tussen Her- bert en Arnoud afgerond. Hierna scoorde Bennie met een schot van afstand. Blauw Wit deed het hierna rustiger aan. Wierden profiteerde gelijk door tegen te scoren. 2-1. Na rust was het Wierden dat de toon aan gaf. Uit een corner werd het 2- 2. Wierden ging door en maakte 2- 3. Blauw Wit kwam nog terug tot 3- 3, maar moest met nog drie minu ten te gaan de winst aan Wierden laten 3-4. Blauw Wit F1 - RKSF Fl; Blauw Wit was de eerste helft veel sterker, maar kon het definitieve eindschot niet vinden. Halverwege de eerste helft gaf Erwin Prins echter de be slissende pass waardoor Gert-Jan vrij voor de keeper kon komen en scoren 1-0. In de tweede helft zette RKSV Blauw Wit volledig onder druk. Gelukkig voor Blauw Wit ontbrak de zuiverheid bij de gas ten. Aijan had geluk dat de ballen net naast of op de paal kwamen. Bij een zeldzame uitval van Blauw Wit scoorde Frank onverwacht 2-0. De Zweef F4 - Blauw Wit F2; De Zweef was duidelijk de betere par tij. Door een van richting veran derd schot was keeper Rutger kansloos. Na opnieuw een prima redding van Rutger kon een aan- valler van De Zweef toch voor 2-0 zorgen. In het slot gedeelte van de eerste helft kwam de thuisploeg nog op 4-0. In de tweede helft dreig de een grote nederlaag. Blauw Wit verzette zich hier goed tegen door met veel inzet voor de dag te ko men. Nadat verdediger Arjan met een blessure was uitgevallen scoor de De Zweef 5-0. Stefan had nog voor 5-1 had kunnen zorgen, maar zijn inzet ging net naast. Blauw Wit 5 - Sp. Rijssen 5; Blauw Wit was sterker zonder echt ge vaarlijk te worden. Gaandeweg de eerste helft werd Rijssen sterker, maar ook zij hadden moeite het net te vinden. Het was Blauw Wit dat de eerste goal voor zijn rekening nam. Werner Stam liet de Rijssen- se doelman verbouwereerd achter na een fantastische lob. De vreug de was van zeer korte duur. De Rijssense ploeg trok de stand snel weer gelijk 1-1. In de tweede helft gebeurde er weinig. Toch kwam Blauw Wit opnieuw aan de leiding toen opnieuw Werner Stam de bal in het doel werkte. De zege leek binnen bereik, maar vlak voor tijd moest alsnog de gelijkmaker wor den toegestaan. 2-2. Het belangrijkste schaaknieuws uit Holtens oogpunt was het be houd van het derdeklasser-schap voor het tweede team. Door de minieme nederlaag van Het Zwar te Paard 2 uit Ommen tegen Har- denberg 4 bleef Holten n één punt boven de Ommenaren en bleef men op wonderbaarlijke wijze in de derde klasse. Halverwege het seizoen leek het tweede nog regel recht te degraderen. De winst op HZP 2 bleek achteraf beslissend en bracht de ommekeer. In de interne competitie werd de spanning teruggebracht door Ber tus van Beek die koploper Dick van der Knaap versloeg. Doordat Ton van Oyen van Teun Scheur water won, is er bovenin nog niets beslist. Verdere uitslagen: Henk van Beek- Dinant van Beek remise; Gerrit Luggenhorst-Diane Aanstoot 1-0: Cees Olij-Jan van Calcar 1-0; Karl Heinz Leisten-Eric Mondeel 0-1.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5