Wielerliefhebbers massaal op de fiets B acf mmtontoernooi weer groot succes Blauw Wit Iaat zich verrassen door Daarle Dames Mintonette gaan voor promotie Handbaljeugd goed op dreef Schakers tussen hoop en vrees Teleurstellend gelijk spel voor Holtenaren Puzzelrit Gelijk spel Twenhaarsveld Blauw Wit ontvangt MW' 69 HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 18 MAART 1993- Het eerste damesteam van Minto nette blijft meedoen om de tweede plaats die recht geeft op promotie wedstrijden. Koploper Havoc, is weliswaar nauwelijks meer in te halen, maar na de uitstekende 3-0 winst op Flevoli maken de Holte naren wel een goede kans op die tweede plek. Coach Yvonne Wielaard kon sinds lange tijd weer over de volledige spelersgroep beschikken hoewel enkele speelsters nog niet helemaal van de griep hersteld waren. De start was voortreffelijk. Binnen tien minuten stond er al een 10-0 voor sprong op het scorebord door snel le en gevarieerde aanvallen met Anja Mooiweer en Fenny Ebrecht aan de basis. Anke ten Kampe scoorde zelfs met een aanval bin nen de 3-meter lijn. Het ging zo goed dat de aandacht even verslap te waardoor Flevoli het setverlies tot 15-9 kon beperken. Na een gelijk opgaand begin van de tweede set (8-8) ging de serve bij Mintonette even wat slechter zodat Flevoli met 10-14 voorkwam. Toen bleek dat Mintonette een karakter- ploeg heeft want die stand werd omgebogen naar 16-14 setwinst. In de derde set kwamen de Holtena ren niet meer in de problemen. Met Janny Broekhuis voor de gebles seerd Ria Mooiweer als aanvalster werd met gedegen en rustig spel de 15-10 winst binnen gehaald. Komende vrijdag spelen de Holte naren de streekderby tegen Flash in Nijverdal om 20.30 uur. SV Holten Holten 1 vrij; Holten 2 - MW'29 4, 10.00 uur; Holten 3 - PH 5, 10.00 uur; Holten 4 - Sp Vr.hoop 2,10.45 uur; Holten 5 - Bornebroek 2,10.00 uur; Holten 6 - Almelo 4,09.00 uur; MW'29 8 - Holten 7, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; GFC 4 - Holten 8, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Enter 10 - Holten 9, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 10 vrijHolten 11 - RKSV 3, 10.45 uur; Holten 12 - SDOL 6, 09.00 uur; Holten 13 vrij. JUNIOREN Holten Al - Haarle Al, 14.30 uur; Holten A2 - DES A2, 14.30 uur; Haarle BI - Holten BI, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Holten B2 - SW'56 BI, 11.00 uur; SVZW Cl - HoltenCl, 11.00 uur, vertrek 10.000 uur; Wierden C2 - Holten C2,11.00 uur, vertrek 10.00 uur. Holten Dl - Enter V Dl, 11.00 uur; Enter V D2 - Holten D2, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Holten El - Luc- tor El, 10.00 uur; Eversberg El - Holten E2,10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten E3 - Sp. Rijssen E2, 10.00 uur; Holten E4 - Vesos E2, 11.00 uur; DES F1 - Holten Fl, 10.30 uur, vertrek 09.45 uur; De Zweef F3 - Holten F2, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Holten F3 - DES F2,11.00 uur. Blauw Wit Blauw Wit 1 - MW'69 1,14.30 uur; Blauw wit 2 - Kloosterhaar 2,12.30 uur; Blauw Wit 3 vrij; Sp. Dene kamp 4 - Blauw Wit 4, 12.30 uur, vertrek 11.15 uur; Blauw Wit 5 - Sp. Rijssen 5, 12.30 uur; SWN 6 - Blauw Wit 6, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; SVZW 9 - Blauw Wit 7, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; MW '69 3 - Blauw Wit 8, 14.30 uur, ver trek 13.30 uur. JUNIOREN Blauw Wit 1 - Nijverdal BI, 12.30 uur; Eversberg Cl - Blauw Wit Cl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. Hulz. Boys Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; SDOL El - Blauw Wit El, 10.00 uur. ver trek 09.00 uur; Blauw Wit E2 - Wier den Elm 10.00 uur; Blauw Wit Fl - RKSV F1,11.00 uur; De Zweef F4 - Blauw Wit F2, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 18 maart: Blauw Wit 1 - Excelsior 1, 22.00 uur; vrijdag 19 maart: Drienerlo 5 - Blauw Wit 2, 20.00 uur, vertrek 19.00 uur; maan dag 22 maart: De Zweef 1 - Blauw Wit 1,19.00 uur, vertrek 18.15 uur. Handbal Zaterdag 20 maart: MA toernoooi in Twello van 12.00 tot 14.00 uur. Vertrek 11.00 uur; JB toernooi in Raalte van 10.45 tot 14.30 uur. Ver trek 09.00 uur; Welpen D uit tegen V K om 10.00 uur. Vertrek 09.00 uur. Zondag 21 maart: Heren thuis te gen Tyfoon 3 om 12.10 uur; Dames uit tegen Lettele om 16.50 uur. Ver trek 16.00 uur (Bathmen). MB te gen DSC (in Heeten om 10.45 uur. Vertrek 10.00 uur. Volleybal 19 maart: Jongens C - Flash 2, (Vrijheidslaan). Sporthal Programma voor de week van 20 t/m 26 maart: Zaterdag: 09.00-24.00 uur, sv Bato. Zondag: 12.00-13.30 uur NHV. Maandag: 19.00 uur tot 23.00 uur: BCH. Dinsdag: 16.00-17.30 uur, Minto nette (1/2); 17.30-22.30 uur, Minto nette; 22.30-23.30 uur Blauw Wit (zaal). Woensdag: 19.00-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur J. Wegstapel. Donderdag: 16.00-22.00 uur, sv Hol ten handbal; 22.00-23.30 uur, sv Holten All Stars. Vrijdag: 19.30-21.30 uur KNVB. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). De puzzelrit van MAC De Holter- berg, die afgelopen zondag werd gehouden, is gewonnen door H. Vrielink uit Rhenen met 130 pun ten. B. Vrielink uit Groningen ein dige met hetzelfde aantal punten, maar had een mindere eerste tijd- controle. Derde werd J. Paalman uit Haarle met 132 strafpunten. In de B-klasse was de eerste prijs voor Johan van Bruggen uit Holten met 284 strafpunten. De tweede prijs was voor J.D. Vincent uit Holten met 305 strafpunten en derde werd H. Mooiweer uit Holten met 336 strafpunten. De poedelprijs ging naar B. Markvoort uit Holten die 469 strafpunten verzamelde. Er waren in totaal 25 deelnemers. Bij de afdeling handbal van de SV Holten kwamen het afgelopen weekeinde alleen de junioren en twee jeugdteams in actie. Junioren A speelde thuis tegen Zwolle. Voor al in de eerste helft toonden de gasten zich een taaie tegenstan der. Holten maakte her zichzelf moeilijk door te snel te willen sco ren. Bij de rust leidde Holten toch met 4-3. Daarna liep het wat soepe ler en zat ook de verdediging goed in elkaar. Holten liep toen uit naar een verdiende 12-6 overwinning. Scores: Annemarie van de Maat, Margot ter Schure 3; Monique Plantinga, Monique van de Molen en Wendy Wissink 2. Dames junioren B speelde tegen Dalfsen. Eerder in de competitie was van dit team nog verloren en ook nu namen de gasten al snel een voorsprong: 0-2. Holten werd ech ter steeds sterker en zette voor de rust de zaken al recht: 5-3. Met goed spel en fraaie doelpunten werd in de tweede helft de 12- overwinning veilig gesteld. In de laatste wedstrijd van de zaa competitie won meisjes A uit tege Apeldoorn '80. Na een 0-4 rus stand werd het 4-9 voor Holtei Meisjes B won ook haar laatst wedstrijd. Uit tegen Overweterin begon Holten te rustig en benutt men niet de kansen. Na een 1- ruststand werd er veel beter g< speeld en ruim met 1-10 gewonner Afsluiting De heren van Holten spelen zor dag 21 maart hun laatste thuii wedstrijd voor de zaalcompetith De rood-zwarten die vooral in d tweede competitiehelft van zie deden spreken (acht wedstrijde 15 punten), spelen dan tegen kof loper Tyfoon 3. Uit werd dit een Ti 17 puntendeling en Holten zal e alles aan moeten doen om om dez fraaie reeks met een overwinnin te besluiten. De wedstrijd begin om 12.10 uur. Vorige week zondag werd voor de zevende keer de Omloop van Hol ten verreden. Deze openingsrit over 50 km heeft als doel om de leden van de van de Wielervereni ging Holten gezamenlijk op de fiets te krigjen. Een aantal lede - er worden er elk jaar meer - hielden zich bezig met het veldrijden. Zo'n veertig leden meldden zich aan de start. Het verschil in conditie was duidelijk te zien. bij de eerste klim- metjes zakte het tempo toch aan- De heren van Twenhaarsveld moesten afgelopen zaterdag naar Vriezenveen, Hun tegenstander was VZPC. Dat het een spannende wedstrijd zou worden was vooraf al wel voorspelbaar, omdat de thuis wedstrijd tegen VZPC met een nip te voorspong 7-6 werd gewonnen. Het eerste kwartje werd afgesloten met een 2-2 gelijke stand. In het tweede kwartje kwam Twenhaars veld voor met 3-2 nadat een van de spelers van VZPV voor 20 secon den uit het water werd gestuurd. De voorsprong was van korte duur, het werd al snel 3-3 en het eind van het kwartje was de stand 4-3 voor VZPC. Het derde kwartje werd af gesloten met een 6-5 voorsprong voor VZPC, mede doordat er nu iemand van Twenhaarsveld uit het water werd gestuurd. Twenhaars veld vocht goed terug in het laatste kwartje en kwam voor te staan met 7-6. Helaas scoorde in de laatste tien seconden VZPC nog eenmaal door een verdedigingsfout van de Holtenaren en werd de eindstand bepaald op 7-7. zienlijk en viel de groep uiteen. Iedereen haalde evenwel de finish, de een iets meer vermoeid dan de ander. Destijds bij de eerste keer dat de Omloop werd verreden werd deze ook opgenomen in het toerpro- gramma van de NTFU, waardoor ook fietsliefhebbers buiten de Wie lervereniging Holten mee kunnen doen. Dit jaar voor het eerst waren er meer tochten in hetzelfde week end in deze regio. Zaterdags was er in Almelo en 's zondags in Haaks bergen een tocht. Door deze con currentie verschenen er relatief weinig wielrijders uit het oosten aan de start in Holten. Met de ruim 130 fietsfanaten die de inschrijfta fel passeerden bij 't Mossink waren de organisatoren toch best tevre den. Paasbergtoer Afgelopen zondag stond de eerste 'uitwedstrijd' op het programma, de Paasbergtoer te Lochem. Dertig enthousaste 'Holtenren' tegen woordig ook komend uit Markelo, Goor, Diepenheim, Bathmen en Deventer meldden zich aan de start in Lochem. De route liep via Zwiep, Nettelhorst, Hengevelde, Wiene, Zeldam, Enter naar Rijs sen, waar de rust was. De terugweg bracht de karavaan via de Bor- keld, Markelo, Stokkum en Exel terug naar Lochem. Bij de eerste toertochten van dit jaar blijkt, dat het materiaal in de toerafdeling van de wielersport steeds professioneler wordt. Nieuw materiaal en triathlonsturen doen steeds meer hun intrede. De ge middelde snelheid bij de echte fa naten wordt steeds omhoog gedre ven. Gelukkig is er voor de echte toerder nog steeds ruimte om een praatje te maken en van de natuur te genieten. Voor de komende weken riet het programma er als volgt uit: zater dag 20 maart, voorjaarstocht Apel doorn; zondag 28 maart, Groene grenstocht te Losser en zondag 4 april, Palmpasenrit te Enschede. Blauw Wit Dl - Haarle Dl; De leiders hadden voor deze wedstrijd wat extra motivatie bij de jongens los gemaakt. Dit gaf de jongens vleugels. De opbouw was goed. Ook het positiespel was goed ver zorg. Voor rust leverde dat dan ook een verdiende voorsprong op 1-0. Na rust ging de thuisploeg door met het goede spel. Met twee doel punten van Mauritio, leek dan ook een veilige voorsprong verkregen te rijn. Eelco dacht dit ook en be nutte de strafschop niet. 3-0. Blauw Wit El - Markvogels El; In deze met spanning tegemoet gezie ne wedstrijd tussen de koplopers, begon Blauw Wit aanvallend. Markvogels werd ver teruggedron gen, maar de kansjes werden niet benut. Uit een snelle counter via de Markvogelsspits werd het 0-1. Voor rust werd het na goed doorgaan vanMartijn 1-1. Na rust was Blauw Wit ook de sterkere ploeg. Wilco scoorde uit een scrimmage 2-1. Gijsbrecht maakte met een hoog afstandschot 3-1. Vlak voor het ein de van deze stevige wedstrijd scoorde een speler van Markvogels nog in eigen doel 4-1. SWN E3 - Blauw Wit E2; E2 begon sterk en agressief op de aanval te spelen. Dit resulteerde in enkele kansen. Arnoud gaf de bal voor e Herbert scoorde 0-1. SWN kwar sterk terug, maar door goed verdf digend werk van Gerhard en Ric bleef het bij rust 0-1. Na rust gin SWN door met het aanvaller Blauw Wit stond onder druk e moest de gelijkmaker toestaar Hierna kwam Blauw Wit goed t€ rug. Vooral het middenveld me Bennie, Jan-Julian en Gerrit wer steeds sterker. Na een goede akti van Arnoud werd het 1-2. SW1 probeerde het nog wel, maar Mar was niet meer te passeren 1-2. Sp. Rijssen Fl - Blauw Wit F! Rijssen begon zeer sterk met twe snelle uitvallen. Na vijf minute was het dan ook al 2-0 voor d thuisploeg. Blauw Wit moest hiei na aanvallen. Rijssen werd teru gedrongen en via twee doelpunte; van Gert-Jan was het bij rust wee gelijk 2-2. Na rust begon Rijsse: opnieuw sterk. Dit leverde wee een doelpunt op 3-2. Blauw Wit vie hierna weer aan en het was op nieuw Gert-Jan die gelijk maakt 3-3. In de resterende tijd kregei beide ploegen goede kansen, maa een gelijkspel was een goede weer gave van de krachtsverhoudingen 3-3. deze 8-0 overwinning voor BCH 4 is dit team verzekerd van de tweede plaats in eindstand van de compe titie, of deze plaats ook voldoende is om te promoveren moet nog wor den afgewacht. Blauw Wit heeft afgelopen zater dag zijn hoge positie op de rang lijst niet waar kunnen maken. Te gen Daarle werd met 1-1 gelijk gespeeld. Een uitslag die teleur stellend genoemd mag worden. Vooral gezien de competitie stand waar Sp. Daarle de laatste plaats inneemt en Blauw Wit bij de bo venste drie vermeld staat. De wedstrijd had iets in zich van de grote reus en klein duimpje waar bij Blauw Wit duidelijk moeite had met zijn rol en Sp. Daarle zijn rol wel zeer destructief uitvoerde en talloze overtredingen nodig had om staande te blijven. Blauw Wit begon wat aftastend en was op zoek naar de juiste positie waarbij Leo Aanstoot de lijnen uit zette. Hierdoor ontstonden enkele kansjes voor de voorhoede die het zonderde geschorste Johan Bolink moesten stellen. Na ongeveer 20 minuten leek Blauw Wit echt door te drukken. Jacco Schuppert kwam vrij voor de keeper doch rijn inzet was een te makkelijke prooi voor de lange Daarle keeper. De doelman bracht hierna met een lange uittrap rijn voorhoede instel ling. De Blauw Wit achterhoede greep niet goed in en Hans Bekker- nens werd beheerst gepasseerd, 0 - 1. Even later leek het er op dat Blauw Wit de zaken weer recht zou trekken. Een aanval over rechts van Jan Vrugteveen werd door Jacco Schuppert te zwak inge kopt. Ook Hans Stam kwam net te kort om de vrij staande Wim Bar- velink te bereiken. De omzettingen in de tweede helft met Gerben Smit voor Jan Vrugteveen en Hen ri Thalen als stoorzender in de spits werden als oplossing be dacht. Dit leidde echter ook niet tot het gewenste resultaat. Hans Stam kreeg koppend enkele kan sen. Jacco Schuppert bleef zijn in zetten over en naast verwerken en Wim Barvelink werd door de Daar le backs herhaaldelijk tegen de grasmat gewerkt zodat rijn rushes ook geen effect hadden. Een kwar tier voor tijd kreeg uit één van de vele corners Gerwin te Velde Har senhorst de bal in rijn bezit. Hij kapte bekwaam enkele tegenstan ders uit en scoorde fraai in de lin ker bovenhoek 1-1. Blauw Wit leek door te drukken. Coen Beuken kamp die de leeg gespeelde Jacco had vervangen werd op het randje van het 16 metergebied gevloerd. De vrije trap werd door Hans Stam rakelings naast geschoten. Door het uitstekende keeperswerk van de Daarle doelman bleef het 1-1, waarbij Blauw Wit op de valreep nog verrast werd met een Daarle aanval, die gelukkig door Hans Bekkernens uitstekend onderbro ken werd. Het bleef derhalve bij een magere 1-1. Het jaarlijkse recreantentoernooi van de Badmintonclub Holten was weer een groot succes. Door de enorme belangstelling zag de com missie zich genoodzaakt maxi maal vijftien teams te laten in schrijven. Uiteindelijk speelden veertien teams mee, omdat op het BCh 3 speelde een wedstrijd in laatste moment Delden zich terug- zwolle tegen Hanze 6. Peter Daane trok. De teams waren, enigszins op speelde een uitermate spannende sterkte, ingedeeld in drie poules wedstrijd, maar slaagde er toch in ngmelijk één voor beginners en om jn twee games van rijn tegen- twee voor gevorderden. BC Holten stander te winnen. Theo Aarsen, was vertegenwoordigd met een be- giinersteam bestaande uit Betty v.d. Velde, Coby Lahuis, Gerrit We tering en Freddy Zomer. Holten leende ook nog twee spelers uit aan de bezoekende teams, die een spe- 'er tekort kwamen. Anja v. Coever- den versterkte het team uit Nijver dal en Jacob de Koff speelde met Rhoden mee. Er werden uitsluitend dubbels en gemengde dubbels gespeeld. Het spelniveau lag hoog en er werd dan ook een flinke en sportieve strijd geleverd om zoveel mogelijk pun ten binnen te halen.In poule A (be ginners) ging Holten met 53 pun ten met de eer strijken, op de twee de plaats eindigde Shuttle '81 uit Almelo met 40 punten. In poule B eindigde BC Twente uit Almelo op de eerste plaats met 52 punten en met 30 punten kwam BC Rijssen op de tweede plaats. In poule C was de eerste plaats met 39 punten voor Devo'68 uit Rhoden en de tweede voor ZBC Nijverdal met 25 punten. Yvonne Beuker en Diny Broekma te wonnen probleemloos hun en kelspel. Peter en Theo hadden ii hun dubbel drie games nodig on tot winst te komen, terwijl de da mesdubbel en de beide gemengd' dubbels eenvoudig door het Hol tense team werden gewonnen Deze 8-0 overwinning leverde wee: twee punten op voor BCH 4 dat met nog twee wedstrijden te gaan samen met Juventa uit Zwolle aar kop staat in de competitie. Competitie In de districtscompetitie speelde BCH 4 z'n laatste thuiswedstrijd tegen NOP 4 uit Emmeloord. Har- rie Menkhorst, Jos Dorresteijn Holten II heeft de zaken niet meer in eigen hand na een 4-2 nederlaag uit bij Vrienzenveen Hl. Wanneer Het Zwarte Paard vrijdag mini maal een gelijkspel bereikt, dan is het doek gevallen voor de Holtena ren. Zover had het allemaal niet hoven komen. Weliswaar verloren Bertus van Beek en Erik Mondeel al vrij snel (door een mislukt stu koffer), maar daar stond tegenover dat Jan (Tox) ten Velde met zijn beruchte 'Orang Oetan'-variant een vlotte overwinning binnen sleepte. Jan van Calcar kwam ech ter steeds slechter te staan en ver loor. Aan de beide hoogste borden stond Holten er rooskleuriger voor. Teun Scheurwater kwam een pion voor en wist dit geleidelijk in winst om te Leisten 1-0; Han Romp-Gerri Luggenhorst 0-1; Ab Moddejonge Diane Aanstoot. Jlll.Oia.ljll /—l i l~\ Eugenie Roekevisch en Karin zeffen- Gok Gernt Stevens ver- Langkamp wonnen allen op een- wierf zich een voordelige stelling, voudige wijze hun enkelspel. In de Op het moment dat hij twee ver- herendubbel hadden Harrie en Jos bonden vrijpionnen had, begon hij wat moeite zich goed op het spel te echter vreselijk te knoeien. In tijd- concentreren, maar ze slaagden er nood ging hij tenslotte in de pen- toch in de partij te winnen. Met 15- staan en wercj einStancj dus 4 en 15-0 pakten Eugenie en Karin |_2 gebracht weer heel eenvoudig een puntje. T 5 Ook de beide gemengde dubbels Uitslagen interne competitie: Di- werden probleemloos door het na°t van Beek-Dick van der Knaap Holtense team gewonnen. Met 0-1Henk van Beek-Karl heinz Zaterdag komt MW 69 uit Mark op bezoek bij Blauw Wit. De ploeg van Jan Post heeft dit seizoer thuis van Blauw Wit verloren. Eer resultaat dat voor Blauw Wit ooi nu weer gehaald moet worden. Mei Johan Bolink terug in de spits mogen de voorwaartsen wat effec tiever omspringen met de kanser. dan afgelopen zaterdag tegen Daarle. De wedstrijd begint oir 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter M. Boerstra.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9