Schooljeugd helpt mee schoonmaken natuur ?Bo' kan niet lang alleen thuis blijven Week van de Winkel d fpÊlÉÊilMton Motorseizoen opent met wedstrijden in Harfsen Silo na afbraak nog struikelblok d) 7 Dier onder dak Concert in NH kerk te Bathmen Culturele middag in Markelo H0LTENS NIEUWSBLAD Extra aandacht voor uw bedrijf en uw medewerkers/sters tijdens de dierenbescherming remte ilwf n\/uvk It »wmrfë. Al tu/jeu ny.ec. HINDERWET Terinzagelegging beschikking Holtens Nieuwsblad 05483-6 38 03 Alle leerlingen van de hoogste groep van de Holtense basisscho len zijn uitgenodigd door de Wild Beheer Eenheid Holten (WBE) om mee te werken aan schoonmaken van de natuur in het buitengebied. Komende zaterdag zullen de kin deren. samen met de leden en be gunstigers van de WBE Holten en voorzien van prikstokken en vuil niszakken het buitengebied in trekken om de natuur te zuiveren van zwerfaval als blikjes, papier, glas, plastsic en wat men nog meer zo op z'n weg tegenkomt. De lande lijke organisatie Wildbeheer houdt reeds voor de derde maal zo'n ac tie. Wild Beheer Holten is nog een jonge groep, die pas een jaar offi cieel bestaat en zich nu aansluit bij deze actie. De kinderen worden zaterdagmor gen vroeg van school opgehaald en naar uit aangegeven gebied ge bracht. Limonade voor de kinde ren en koffie voor de volwassenen wordt niet vergeten. Elke school krijgt een eigen gebied toegewe zen. Zo gaan de leerlingen van de Bosschool en OBS Dijkerhoek aan de slag in de buurt van Waterhoek en Vijfhuizen, terwijl de Dorps school het gebied tussen dorp en Heihuizen voor zijn rekening neemt. De Schakel is de vinden in de Beuseberg en het Kompas op de Borkeld. De leerlingen van de Kol- school tenslotte ontdoen de na tuur rond de Canadese begraaf plaats van het vuil. Omtreeks half een wordt de schoonmaakactie be ëindigd en worden de helpers bij café Vosman getracteerd op een zakje patat. Om één uur zal het resultaat van de actie bekend ge maakt worden en wordt het inge zamelde vuil afgevoerd in de door de gemeente gratis beschikbaar gestelde vuilnisauto. Wethouder Westerik zal naar verwachting de kinderen en leden van Wilbeheer nog even toespreken. Vervolgens zullen de kinderen allemaal weer naar hun scholen worden terugge bracht. Het derde concert dit jaar in de NH kerk van Bathmen vindt plaats op 28 maart, aanvang 15.00 uur. Ge musiceerd wordt door het Deven ter Kamerorkest onder leiding van Martin Buninga met medewerking van de cellist Nander Cirkel. Uitgevoerd wordt onder ander de Ouverture in C van Johann Joseph Fux; Nander Cirkel soleert in het concert in C van Joseph Haydn. Nander Cirkel is een jonge cellist van nog maar veertien jaar. Hij volgt de jeugd-vooropleiding van het conservatorium te Arnhem bij Robert Dispa. De entree bedraagt 7,50; dona teurs en kinderen tot 12 jaar gratis toegang. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 19 maart 1993) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden indiend door; a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroep schrift is beschikt. ÖiEFENAfWBülp DEVENTER UER£OTÏt<t8S osKXJ-jsan DONDERDAG 18 MAART 1993- Lang nadat de silo is afgebroken en Albert Heijn/Wansink nu het straatbeeld beheerst, blijft het bouwwerk een struikelblok. Jaren nadat de silo van de Mengu- nie is afgebroken, blijkt het ge vaarte alsnog een struikelblok te vormen voor de nieuwbouwplan- nen in het Gat van Holten. On danks het groene licht, dat vorige week na veel vertraging onder meer door aanpassingen in ver band met de geluidshinder, door de gemeente werd gegeven voor de nieuwbouw blijkt achteraf dat er nog een 'vuiltje' is blijven han gen tussen Mengunie en gemeente. De directie van de Mengunie wacht nog steeds op de veertig procent afbraaksubsidie die toen tussen gemeente en Mengunie zijn afgesproken. De totale kosten be droegen toen 80.000 gulden, zodat de subsidie 32.000 gulden be draagt. Tevens is er nog geen dui delijkheid over de kosten van het kappen van enkele bomen en de kosten voor de schone grondver- klaring. Volgens de directie van de mengunie moeten allereerst deze zaken worden opgelost, alvorens men met de bouw gaat beginnen van twee winkelunits met daarbo ven zes woningen, verdeeld over twee woonlagen. In een van de win kels wordt het Hobbyhuis Holten gevestigd, dat onlangs is in gericht in de voormalige winkel van de Mengunie. Het hobbyhuis wordt gerund door de heer H. Dikkers, oud directeur van de Mengunie en mevrouw A. Dikkers. De Mengunie verkreeg het 'Gat van Holten' na een grondruil met de heer Wansink, die na afbraak van het voormalige kantoor en de silo de uitbreiding van zijn super- markt plus een groot parkerterrein ondermeer tweevoudig kampioen In Harfsen gaat aanstaande zater dag 21 maart het Internationale Kampioenschap Motocross van Nederland van start. Op het circuit 't Peppelenbos zullen de beste Ne derlandse en buitenlanse coureurs in de 125, 250 en 500cc klasse elk twee manches van 25 minuten plus één ronde rijden om de eerste stap te zetten naar het kampioenschap van Nederland Motocross. De 120 deelnemers worden aangevoerd door de Zuidafrikaan Greg Alber- tijn, wereldkampioen 125 cc in 1992. Verder aan de start bekende namen als de Japanner Takagi en Motoki en de Nieuwzeelander Dar- ryl Atkins. Nederlandse toppers zijn Pedro Trager en Leon Gies- bers. In de 250 cc wordt veel ver wacht van Edwin Evertsen en niet te vergeten van John van den Berk en Dave Strijbos, beiden dit jaar lid van één team. In de 500 cc zal Carlo Hulse aan het starthek in Harfsen verschijnen. Circuit ■et Harfsense circuit is opnieuw grondig onderhanden genomen, kon realiseren. Aanvankelijk was het de bedoeling om na de grond ruil gelijkertijd alle niew- en ver bouwplannen te realiseren, maar door diverse oorzaken ging dat niet door en kreeg de heer Wansink toestemming om via een versnelde nadat vorig jaar ook al de nodige procedure zijn supermarkt reeds ingrepen waren gedaan. Samen eerder te verbouwen. met Pedro Tragter zijn een viertal springschansen veranderd in tafel bergen. Tevens zijn diverse krom- bochten aangelegd, zodat er betere en meer passeermogelijkheden ontstonden. Rondom het circuit is voldoende gelegenheid om de rijders op meer dere plaatsen te zien doorkomen, terwijl vanaf de tribune men re laxed naar de verrichtingen van de coureurs kan kijken. Het renners- In het complex aan de Herikesweg (aan de weg Markelo-Rijssen) wordt op zondag 28 maart van 13.00 tot 17.00 uur een culturele middag gehouden door Auto Ser vice Markelo, samen met het Mar- kelose vrouwenkoor Mar-Cant. Behalve Mar-Cant zullen het Klein Markelo's mannenkoor, het duo Hanneke Hiddink en Ben Schreurs als mede het muziekcombo Tune'92 optreden. Daarnaast zul len creatieve Markeloërs onder meer aquarellen, olieverfschilde rijen, porceleinen broches, teke ningen en kantkloswerkstukken en poppen exposeren. Fraai koets werk van automobielen ontbreekt uiteraard niet. De toegang is gra tis. Edwin Evertsen behoort tot de kanshebbers in Harfsen. kwartier is vrij toegankelijk. De trainingen beginnen op zondag 21 maart om 10.00 uur. De wedstrij den beginnen om 13.00 uur. De hond die via deze rubriek hoopt een nieuwe baas te vinden, is de zeven jaar jonge Leonberger Bo. Zijn kleur is geel. Bo heeft een zwart 'masker'. Hij is in het asiel gekomen op 1 februari van dit jaar. Er is afstand van hem gedaan om dat zijn baas hele dagen werkte. Bo kan beslist niet hele dagen alleen thuis zijn. Is hij dat wel, dan gaat hij janken en spullen kapot bijten. Bo kan goed met kinderen op schieten-en ook bij andere honden en katten levert hij geen proble men op. Verder is het een heel lieve hond, die - als hij maar niet te lang alleen thuis is - makkelijk in de omgang is. Zoals alle honden in het direnasiel is Bo getatoueerd en in geënt. De kosten voor een hond bedragen overigens f70,-. De vorige hond die in deze rubriek voor het voetlicht kwam, Astrid, kijkt ook nog steeds uit naar een nieuwe baas. Wie meer wil weten kan contact opnemen met het Die renasiel Deventer e.o., Wecheler- weg 19, Schalkhaar, telefoon 05700-23811. Oostelijke Weekbladpers Postbus 28 7500 AA Enschede. Tel. 053-842842 Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - het bouwen v.e. garage/berging bij Bijvanksweg 4; - het bouwen v.e. woning Beusebergerweg 7; - het vergroten v.e. garage/berging bij Diessenplasstraat 54; - het bouwen v.e. hobbyruimte bij Köllingserf 21 - het bouwen v.e. bijkeuken/garage bij Van Holtenserf 10; - het bouwen v.e. badkamer/lichtbehandelingskamer in het perceel Vianenweg 96. 2. Bouwvergunning is verleend voor; - het ged. onderkelderen van de woning Houtweg 16; - het plaatsen van een fietsenberging bij Oranjestraat 14; - het bouwen van een woning Beusebergerweg 13. 3. Toestemming is verleend voor de navolgende mel- dingspiichtige bouwwerken: - het plaatsen v.e. transformatorruimte Boerendanssteeg 4; - het bouwen v.e. bijkeuken bij Köllingserf 41 4. Kapvergunning is verleend voor; - 2 wilgen bij Broekweg 1a; - 3 berken bij Oude Stationsweg 14; - 2 dennen en 1 sierkers bij Houtweg 26; - 5 dennen bij Oude Hellendoornseweg 12; - 1 eik bij Stevenssteeg 3. 5. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. - Politie Vereniging Hellendoorn t.b.v. hardloopwedstrijd op 8 april 1993; - HMV t.b.v. voorjaarsconcert op 27 maart 1993; - MAC De Holterberg t.b.v. regelmatigheidswedstrijd van klassieke wegracemotoren op 30 april 1993; - opstijgen luchtballon vanaf sportveld camping De Holterberg op 3 april 1993; - School- en Volksfeest Commissie Espelo t.b.v. Trekkersslepwedstrijd 3 april 1993; - MAC De Holterberg t.b.v. autocross op 25 april 1993. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 4 en 9 maart 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. Waterloo B.V., Industriestraat 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (vervaardigen van luchtverdeelapparatuur voor de ventilatie- en airconditioneringsbranche) omvattende vergunning; 2. Maatschap H. en G. Landeweerd, Rijssenseweg 13 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkvee-, jongvee-en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 3. L. G. Haverslag, Tromopsweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkvee-, jongvee-en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 4. H. G. Jansen, Tolweg 14 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkvee-, jongvee-en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 5. Maatschap van Coeverden, Schuppertsweg 1 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkvee-, jongvee-en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 6. Maatschap Koopman-Ulfman, Doorlopendedijk 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkvee-, jongvee-en slachtkuikenmoederdierenbedrijf) omvattende vergunning; 7. Maatschap Vorkink, Doorlopendedijk 8 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van het fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie; 8. K.I. Oost v.o.f., Broekstraat 5b te Harfsen tot een nieuwe, de gehele inrichting (fokstierenbedrijf annex opslag van dieselolie K.l.-station) omvattende vergunning; 9. J. W. Stevens, Schapendijk 1 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mest- en weidekoeien-, jongvee- en mestvarkensbedrijf) omvattende vergunning; 10. G. J. Prins, Helhuizerweg 16 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestkalverenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. In verband met de Week van de Winkel (van 29 maart t/m 3 april) zal het uitgebreid aandacht besteden aan deze grootse aktie, waar uw bedrijf en uw medewerkers/sters een centrale innemen. Bent u geïnteresseerd in deelname aan deze aktie, bel dan Eén van onze medewerkers/sters zal u graag bezoeken en uitvoering informeren. De jonge Leonberger 'Bo' is gemakkelijk in de omgang, mits hij niet te lang alleen gelaten wordt.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5