Ruime voldoende voor het muziekexamen van Scholengemeenschap 32.50 Dorkas geeft hulp aan straatkinderen HesterS MOD-E Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Bouwbeurs in Citadel Nieuwe leden voor NBvP Bacardi Verkoop stieren Gijs: een loopwonder Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Wereldprimeur ix. Op 18 maart halen wij de lente in huis! Open Dagen DONDERDAG 18 MAART 1993- Marscha Agteresch op dwarsfluit was een van de eindexamenkandidaten van SGH. Als straks de nieuwbouwplannen van de Scholengemeenschap Hol ten vaste vormen aan gaan nemen, dan zal een nieuwe aula zo gek nog niet zijn, als men tenminste de con certen van de eindexamenkandi daten, zoals de bedoeling is, tot een jaarlijkse gebeuren wil laten uit groeien. De huidige ruimte, met de .pilaren in het midden en het lage plafond bij het podium, functio neert nu niet bepaald optimaal, zeker als het gaat om een concert. Dat bleek maandagavond nog weer eens bij het eerste schoolcon- cert dat ten uitvoer werd gebracht door de examenkandidaten, die als extra vak voor muziek hadden gekozen. Toch al flink nerveus om ten overstaan van leraren, ouders en verwanten en niet te vergeten hun kritische klasgenoten te moe ten optreden brak af en toe de ontoereikende acoustiek de musici flink op, zeker waar het ging om de a-capella gezongen koorwerken voor de pauze. Het publiek was echter zeer sportief en gaf telkens een dankbaar applaus. Een com pliment overigens voor het jonge publiek, dat werkelijk muisstil was tijdens de uitvoering. Dat is wel eens anders op schoolconcerten. Het concert vormde de afsluiting van de schoolonderzoeken. Cijfers werden er niet gegeven voor de optredens. Dat was al eerder ge beurd tijdens de schoolonderzoe ken. Het vak muziek bestaat op SGH niet uitsluitend uit musice ren, maar ook uit een flink stuk theorie in de vorm van muziekge schiedenis en muziekleer. Verder wordt van de leerlingen verlangd dat zij zelf een grote inbreng heb ben in de inhoud van de lessen. Naast het bespelen van een instru ment wordt verwacht dat de leer lingen deel nemen aan de koor zang. Voorts wordt verwacht, dat de leerlingen zich bekwamen in zowel de klassieke als lichte mu ziek. Dat laatste ging na de pauze meeste kandidaten beter af. Toen kwam er pas echt leven in de brou werij en leefden met name de jon gens zich uit op hun giataren en drukstellen. Voor de pauze, waar het meer neer kwam op het zuiver spelen, viel nog wel eens een nootje onder de lessenaar. Een goede uit zondering vorme Marcha Agte resch, die met begeleiding van Anja Hoek zeer fraai een Zigeuner lied ten gehore bracht. Ook het Humoreske door vier dwarsfluiten was van goede kwaliteit. Een com pliment voor het kwartet blokflui ten, dat van een goed niveau was. Het programma voor de pauze werd verrassend besloten door een spreekkoor van de componist Carl Toneelfestival Op 24 maart vindt in Deventer het al weer traditionele provinciaal to neelfestival voor ouderen plaats. Tussen 10.00 en 16.00 uur treden verschillende gezelschappen van senioren op met een zeer afwisse lend programma. Het festival vindt plaats in de Deventer schouwburg. De entree bedraagt f 5,-. Kaarten kunt u aan de kassa bestellen tussen 11.00 - 14.00 uur via telefoonnummer 05700 - 19387. De kaartjes liggen dan vanaf 9.00 uur voor u klaar aan de kassa. Politiek Op 23 maart komt staatsecretaris H. Simons naar Overijssel. Geor ganiseerd door de afd. ouderenbe leid van de PvdA houdt hij voor leden en niet - leden op 3 verschil lende plaatsen in Overijssel een inleiding over gezond leven en goed wonen. Na zijn inleiding kun nen er vanuit de zaal vragen wor den gesteld. Heeft u belangstel ling? In Hengelo vindt de bijeen komst plaats in Het Wapen van Hengelo aan de Berfloweg 1, dat is achter het station. De bijeenkomst begint om 13.30 en duurt tot onge veer 16.30 uur. De andere plaatsen van samenkomst zijn Steenwfj k en Zwolle. Een adres Het is nu ongeveer 2 jaar geleden dat het voormalige Groene Kruis- gebouw grondig werd verbouwd. Hoewel iedereen het pand nog zo noemt is de naam verdwenen. Dat komt omdat de kruisvereniging haar 'groene kleur' kwijt is en bo vendien sinds medio vorig jaar als zodanig niet meer bestaat. De kruisvereniging is namelijk gefu seerd met de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Zuid West Overijssel. Nu werken de wijkverpleegkundigen en -zieken verzorgenden vanuit de Stichting Thuiszorg Zuid West Overijssel. Dus geen groen meer en geen kruisvereniging meer. In het gebouw vindt u behalve de Stichting Thuiszorg op de eerste verdieping de medewerkers van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Midden Overijs sel. Zij zorgen voor de gezinsver zorging en het maatschappelijk werk in Holten. Daarnaast heeft ook de Stichting Welzijn Ouderen haar kantoor op de eerste verdie- pening. Drie verschillende stichtingen met elk hun eigen telefoonnummer en eigen spreekuren. Dat is voor u misschien verwarrend en lastig. Gelukkig weten wij veel van el- kaars werk, zodat uw vraag hoe dan ook op de goede plaats terecht komt. 40 alc. Uw voordeel 2.20. Dinsdagmiddag werd er een auto radio gestolen uit een garagebe drijf aan de Larenseweg. In een onbewaakt ogenblik is iemand de showroom binnengelopen en heeft uit een showkast een autoradio ge stolen. De man is weg gereden in een beige of grijze BMW met ver moedelijk Duitse kentekenplaten. Aan de Al werd bij een tankstation door een vrachtauto voor ruim f.300,- diesel getankt. De chauffeur reed weg zonder te betalen. Hij kon niet worden achterhaald. De wa gen had een Pools kenteken. Vrijdagmorgen botsten twee per sonenauto's op de kruising Laren seweg - Nagelhoutstraat, door een voorrangsfout. Beide auto's moes ten worden weggesleept. Er raakte niemand gewond. Zaterdagnacht stak op de Marke- loseweg een hond de rijbaan over. Hij werd aangereden door een auto en overleefde de botsing niet. Zaterdag werd ontdekt dat er langs de S14 ter hoogte van Espelo diverse vernielingen waren ge pleegd. Er waren banken en een straatnaambod uit de grond ge trokken, en er was een schaftkeet omgegooid. Verder bleek bij het Paasvuur aan de Vijfhuizerweg een aanhangwagen in een sloot ge duwd te zijn. Ook de Fliermaten- weg deelde mee: twee hekken wa ren uit de scharnieren gelicht. Da ders moeten mogelijk gezocht wor den onder deelnemers van een dropping. Het Paasvuur aan de Doorlopende Dijk heeft zondagmiddag al iets gebrand. Dit kon tijdig worden ge doofd. Aan de Al werd op zondagavond weer een auto-inbraak gepleegd. Na het inslaan van een ruit waren daaruit verdwenen: een koffer met kleding, en een achttal spreien. De waarde in totaal was ca. f.2800,-. Orff. Na de pauze viel vooral het Black Pearl door koor en begelei ding op, de muzikale tweestrijd op twee drums tussen Ric en Sander op en de solo van Europe, een num mer van Santana, door Mark van Wijck op. Matthijs Berends op pia no was als te verwachten, weer uitstekend in vorm. Het concert werd besloten met een optreden door de gehele examengroep met ht bekende Smoothoperator. Muziekleraar Ruut te Velthuis kon na afloop tevreden zijn met het geslaagde experiment. De leerlin gen met hun cijfers. De Havo be haalde gemiddeld een acht, de VWOers een zeven. Bouwhof Citadel, Walstraat 17 te Rijssen, houdt op vrijdag 26 en zaterdag 27 maart een bouw- en woonbeurs. Gerenomeerde bedrij ven uit de bouwwereld presenteren dan diverse nieuwe ontwikkelin gen op het gebied van bouwen, wonen en woninginrichting. Naast informatie over bouwen, verbou wen of renoveren, kan er genoten worden van een kookdemonstra tie, een wijnproeverij en is er een demonstratie van naaimachines. Voor kinderen tot zes jaar is een speelruimte ingericht. Tevens vindt een extra architec tenspreekuur plaats. Mensen met vragen over tuin- en (binnenhui- s)architectuur kunnen zich vrijblij vend later voorlichten door het team van samenwerkende archi tecten. De beurs is geopend vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De entreeprijs bedraagt 4,50; kinderen tot i6 jaar gratis. De afdeling Holten van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hield op 9 maart in zaal Vos man haar maandelijkse afdelings avond. Uitgenodigd was mevrouw Middel-Bakker, klinisch-psycholo- ge uit Eelde. Zij gaf een lezing met als titel Eenzaamheid iets van te maken. In een vlot tempo vertelde ze over eenzaamheid en alleen zijn, mede aan de hand van praktijsitu aties en de mogelijkheden er zelf of met behulp van professionele hulp iets aan te doen. Er vinden weer diverse crusussen en activiteiten plaats zoals een doe-middag voor Pasen op 24 maart o.l.v. Jennie van Ulzen; De leeskring wordt uitgebreid met een middaggroep. De provinciale jaar vergadering is op 20 april in het Parkgebouw in Rijssen. Het leden bestand is met twee uitgebreid. De eerstvolgende bijeenkomst is op 7 april. Nu in onze showroom maak nu bij ons een testrit Kelzersweg 68-70, Postbus 34, 7450 AA Holten, Industrieterrein „De Haar", tel. 05483-6 19 00 Ook voor onderhoud en schadereparatlo Internationaal directeur DJ. Groot van Dorkas zal aanstaande vrijdag 19 maart op uitnodiging van de werkgroep Holten van Dor kas Hulp International informa tie geven over de hulp aan straat kinderen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Kandelaar en be gint om 20.00 uur. Wereldwijd leven er tussen de 100 en 140 miljoen kinderen op straat. Niet zelden komenze in prositutie of het criminele circuit terecht. Tientallen miljoenen van die kin deren worden vervolgd, gemarteld en gedood. In toenemende mate gebeurt dit met stilzwijgende goedkeuring en soms zelfs actieve medewerking van autoriteiten. In de Markhal te Doetinchem wordt op donderdag 25 maart weer de traditionele MRY stierenver- koopdag gehouden. De aangifte bedraagt dit jaar ongeveer 90 stuks. De verkoop begint om 09.30 uur. De catalogus is op de markt verkrijgbaar of vooraf te bestellen bij het secretariaat van de MRY- bond. Dorkas Hulp aan Vervolgden, de mensenrechtentak van Dorkas, wil verbetering aanbrengen in hun situatie, onder andere door het houden van een kaartenactie, waarmee regeringen van de betref fende landen worden opgeroepen in hun maatschappij te bescher men. Ook wordt er gezorgd voor finanieële en materiële hulp aan projecten voor straatkinderen in Oeganda, Israël en Ethiopië. Er was opnieuw Holtens succes in de Twentse crosscompetitie voor de jeugdige Gijs Marissink. Ook in Oldenzaal in de Hulsbeekcross toonde hij zich de sterkste bij de pupillen jongens C. De achtjarige Gijs is pas sinds au gustus lid van de afdeling atletiek van sv Holten. Hij toonde zich vca- naf het begin van de Twentse crosscompetitie, waaronder ook de Holterbergcross valt, de sterk ste. Hopeüjk horen wij in de toe- kosmt nog meer van dit kleine loopwonder. Met plezier nodigen wij u uit om onze sprankelende voorjaarskollektie te komen bekijken tijdens onze die wij houden op 18, 19 en 20 maart. U weet...de koffie met iets lekkers staat voor u klaar. Dorpsstraat 61 7451 BS Holten waar gezellig winkelen heel gewoon is. jjVta Wlhil Geboren: Nadine Joanne dv M. van Gerresheim en B.W. H. Ste vens; Frank Egbert zv A.W. Wechstapel en W.H. Slijkhuis; Arend Jan zv A.J. Reinaardus en H.M. Jansen; Kasper zv G. Stam en J.A. Koopman. Overleden: D.J. Ulfman-Goor- man, oud 79 jaar (overl. te De venter); J.W. Kevelam, oud 73 jaar. Ondertrouwd: B. Zoetbrood, oud 25 jaar, Holten en B.W.M. Reekers, oud 25 jaar, Holten. /X\ //Zx NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. S.M. Roozwn- boom (Jeugddienst); neven diensten. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Collectes: Diaconie/kerkinte rieur. Oppasdienst: mw. Stegeman en Mariska Oonk. Diessenplas: woensdag 24 maart: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. F.J. v.d. Wal, Nij- verdal (viering H.A.) 19.15: Niet ontvangen. Kindemevendienst groep 3,4 en 5 o.l.v. J. Scheurwater-Pot- kamp; kindemevendienst groep 6,7 en 8 o.l.v. H. Hulsman- Zwiers. De eerste collecte is voor de Zending (H.A. collecte Diako- nie), de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Annie Kolkman-Hofenk, Trijnet Over- kempe-Locht, Ema Kolkman- Hallink; 4-6 jaar: Henriette Schipper-Beldman, Fenny Rietman, Ria Dij kink-Rietman. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis (le H. Communie m.m.v. jonge renkoor). DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Collectes: Diaconie/kerkinte rieur. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur. Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK Zondag 14 maart: 10.00 ur: Dhrs. J.M. Peschar; uitgangs collecte: Diakonie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 20 en 21 maart: K. van Aken, Keizersweg 28 Holten, tel. 05483-61787. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zaterdag 20 maart: 20.00 uur, DAT met 'Dat staat in de ster ren' in Bonte Paard; Natuur- schoonmaak door Wildbeheer. Maandag 22 maart: 19.30 uur, Raadsvergadering Woensdag 24 maart: Boom plan tdag. Donderdag 25 maart: voorlich tingsavond IJsselmij over 'Energie en energiebezuiniging' bij CPB Holten, 20.00 uur in De Kandelaar; belastingzitting CNV Holten bij Vosman, aan vang 19.00 uur. Zaterdag 27 maart: Vooij aars- concert HMV Maandag 29 maart: 20.00 uur, Ledenvergadering HHV bij Vos man. Donderdag 8 april: 15.30-18.00 uur, Afscheidsreceptie dr. Sijt- sema in De Biester. Zaterdag 3 april: Trekkersiep in Espelo. Zondag 11 april: Paasvuren Maandag 12 april: Eiergooien bij de Schure. Vrijdag 23 april: Concert HGK in De Kandelaar. Verloren: rood-bruine porte monnee: linnen tas met bieb- boeken; herenbril met goudkl. montuur; gijze grasparkiet; ra- diatordop; grijze poes; papa gaai; Rotweiler; kentekenplaat; grijs liturgieboekje; rode porte monnee; sleutelbos; Gevonden: houten broche- (muis); beige portemonnee; bruine motorhandschoen.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3