Jong en oud genoten van carnavalsweekend Bewoners DeLathmer zoeken vrijwilligers Thema-expositie Oudheidkamer Geheugentraining HVG Holten bij Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Zakelijk BEKEKEN Open huis bij eeuwfeest Vosman 's Avonds spreekuur voor Dermatologie Uit het politierapport „DE BIESTER" Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen KOLTENS NIEUWSBLAD Gebedsdag in zaal Irene Teacher's Whisky 43% alc. oo cn WV agenda DONDERDAG 4 MAART 1993" De Holtense Ria Walk had zelfs een complete veestapel meegenomen naar gebouw Irene. Met het teruggeven van de ge meentesleutels aan de bevoegde instanties maakte prins Johan II, Prins van de Waterhook, Vuur- vechter vuur Diekerhook en Be schermheer van de Hegeman vori ge week een eind aan weer een carnavalesk Fienpreuversweek- einde. Het Geding in een tropisch hete hofbar 't Klavier vormde de traditionele afsluiting. De dins dag was trouwens toch opvallend goed bezocht, want ook het Früh- schoppen in de vroege midda guurtjes trok erg veel feestvier ders, terwijl in gebouw Irene meer dan honderd jeugdige Holtenaren zich in het playbacken bekwaam den. Tegenover die goede opkomst op dinsdag (en ook de massaal be zochte Kielenavond op zondag) had de maandag meer het karak ter van een rustdag, 's Avonds met Rosenmontag was het bij Tonnie Brands wel weer gezellig druk, maar de opkomst bij de Biertap wedstrijden in De Waag viel de opkomst van het publiek wel wat tegen. Wel waren er voldoende teams voor de combinatie van bier-, haring- en beschuithappen en uiteraard kwam het Velocitas- team weer als winnaar uit de bus. De (internationale) jury bestond dit keer uit drie vooraanstaande Holtense horecabazen Poon van Chinees-Indisch restaurant Kwok Shing, Natale van Italiaans restau rant Altamura en Maats van het gelijknamige Nederlandse café. Tegelijkertijd vond in zaal Vosman In gebouw Irene in Holten wordt vrijdag 5 maart een bijeenkomst gehouden in het kader van Wereld gebedsdag. De liturgie is samenge steld door vrouwen uit Guatemala en wordt in 180 landen gebruikt. Thema dit jaar is Helend werken door Gods inspiratie. Medewer king aan het geheel wordt verleend door het koor Campanella. Aan vang 19.30 uur. Uw voordeel 3.50 VyiVW het Senioren-carnaval nieuwe stijl plaats dat zo'n zestig 50+ers trok, waarvan een groot deel uit de resi- dentie van Prins Johan II, Dijker- hoek. Playback Voor de jeugd van de basisscholen stond weer het play-back festival op het programma. Dit keer niet in het gymlokaal aan de Vrijheids laan, maar in gebouw Irene dat de organisatoren van de commissie Kindercarnaval een hoop opbouw en afbreekwerk bespaart. Een na de camavalvermoeienissen van de voorgaande dagen hoor baar schorre presentator André Schuchard kon in totaal zestien acts aankondigen waarvan Stefan en Maaike Paalman met de hoog ste eer gingen strijken. Hun uitvoe ring als de groep Two Unlimited leverde de meeste punten op van de jury bestaande Uit de leerkrach ten Suzan van Haren van de Kol- school, Gerrie Bolte van de Haar- school en Dinie Kevelam van de Dorpsschool. Tweede werd Hester Paalman als Cé Cé Peniston, derde Laurens Jan Meinsma, Bert Jan Durink en Paul van Ast (Normaal), vierde Marike Pasop met het num mer Ben van The Ministers en vijf de Free Knapen, Wilfred Stege- man, Rien Rensen en Robert Aaf- tink die het nummer More than Words van de groep Extreme op voerden. Voord e winnaars was er een fraaie beker met inscriptie, de rest kreeg een medaille als aanden ken. Dinsdagmiddag 23 februari werd er een poging gedaan tot inbraak in een woning aan de Verzetstraat. Het sluitwerk was kennelijk te goed, zodat men niet binnen kwam. Wel werd er enige schade aangericht. In een andere woning in de Verzet- straat, waarvan de bewoners op vakantie waren, hadden de inbre kers meer succes. Door een achter raam te forceren kwam men naar binnen. Een videorecorder werd ontvreemd. Eveneens op 23 februari werd een bromfiets ontvreemd bij een wo ning aan de Oranjestraat. De bromfiets werd de volgende dag aangetroffen in Rijssen. De dader is nog niet opgespoord kunnen worden. In de nacht van 24 op 25 februari werd een Holtense politieman aan gesproken met de mededeling dat in de buurt van de Keizersweg en kele verdachte figuren liepen. Deze twee mannen zetten het op het lopen, toen ze bemerkten dat ze in de gaten werden gehouden. In de directe omgeving werd een man in een personenauto aangetroffen, die niet duidelijk kon maken wat hij daar had te zoeken. Aangezien er nog enkele aanwijzingen waren, werd de man aangehouden. Te vens bleek dat er was ingebroken bij een bedrijf aan de Keizersweg. Aldaar werd een bedrijfstelefoon weggenomen. Het onderzoek duurt nog voort. In de nacht van donderdag op vrij dag j.l. werd er ingebroken in een woning aan de Diessenplasstraat. Weggenomen werden een videore corder, een computer, een draag bare telefoon en enkele waardepa pieren. Op 25 februari kwam een fietser op de Landuwerweg ten val door een technisch gebrek. Vermoedelijk was het voorwiel niet goed vastge draaid, zodat de man als het ware op één wiel kwam te fietsen. De man kwam zo ongelukkig te recht, dat hij met een ernstige hoofdwond moest worden afge voerd naar een ziekenhuis. In de nacht van 27 op 28 februari werd er ingebroken in een woning aan het Van Holtenserf. Weggeno men werd een fototoestel met toe behoren. De WV Holten verkoopt kaarten voor de volgende voorstellingen en concerten: Lionel Hampton, 18 mei; Spring- rock'93, 20 maart; Blues'93, 24 ok tober; Candy Dulfer, 19 maart; Paolo Conté, 10 april, 14 april; Chippendales, 29 april; Jeff Healy Band, 22,24 maart; Guns Rose's, 6 juni; Willy Deville, 5 april; Pink Floyd Dag, 27 maart; Engelbert Humperdinck, 17 april; Kassav, 23 maart; Nacht van de Poëzie, 27 maart; Le mystère des voix Bulga- res, 21 mei; Rijnmond Jazz Gala, 27 maart; Metallica, 12 Juni; Bon Jovi, 9 april; Sting, 16/17 maart; Tom Parker, 23 maart; La Bohème (opera), 18 maart; Cyrano (de musi cal) 27 mei; Bruisend Brasil, 30 maart; Cats (musical), 1 apri t/m 31 mei. Herman Brood, 12 april; Ly- nyrd Skynyrd, 16 april; Engelbert Humperdinck, 17 april; Elton John, 18 mei; Van Halen, 13 april; Johannes Passion, 9 april. Nadere informatie en verkoop bij WV Holten, Dorpsstraat 27, tel.64843. 'Holten niet op z'n zondags.' Dat wordt het thema van de tentoon stelling voor 1993 van de Oudheid kamer in Holten. Het bestuur is alweer druk doende met de voorbe- begunstigersavond, op 25 februari, gaf de heer Hartgers uit Laren een voordracht met dia's die als on derwerp ondermeer boerderijen en oude advertenties hadden. reidingen voor deze expositie. Dit Wie materialen voor de komende thema, over het leven en werken van alledag, loopt als een rode draad door de tentoonstelling. De expositie laat zien wat de man nen zo rond 1900 bij het zware werk op het land droegen: pilobroek, ka toenen boezeroen en een blauwe kiel of buis. Vrouwen uit die tijd gingen bij het werken op het land gekleed in jack en rok met een donkere „schoeterd". Naast kle ding zullen er op de tentoonstel ling ook foto's te zien zijn van men sen in alledaagse kleding. Gereed schappen ontbreken niet. Verder wil de Oudheidkamer aandacht besteden aan sociale aspecten uit die tijd. Enkele voorbeelden: wat was mannen- en wat vrouwen werk; wat werd verstaan onder kinderarbeid; was er werk voor ge handicapten? Activiteiten Het bestuur van de Oudheidka mer heeft vorig jaar een flink aan tal activiteiten ontwikkeld. Zoals een expositie over dokter Nagel hout en een cursus Leer me Holten kennen. De kamer heeft adviezen uitgebracht op het gebied van on dermeer stamboomonderzoek en sieraden en kreeg - zo blijkt alle maal uit het jaarverslag - giften in de vorm van ondermeer kleding en een gegoten haardplaat met voor stelling, anno 1661. Uit datzelfde jaarverslag blijkt verder, dat het aantal begunstigers van de Oud heidkamer blijft stijgen. Tijdens de expositie (Holten, niet op z'n zon dags) in huis heeft en deze in bruik leen aan de Oudheidkamer wil af staan, kan dat melden bij secreta resse Marjan ter Borg van de Oud heidkamer. Of bij de andere bestuursleden. Sinds jaar en dag is café-restaurant Vosman een begrip in Holten. Of het nu gaat om de ledenvergadering van een van de vele Holtense verenigingen, een trouwpartij, de receptie van een jubilaris, de jaarlijkse feestavond van het bedrijf of gewoon een gezellig diner voor twee (of meer), bij Vosman kan men altijd uitstekend terecht. Bovendien verzorgt Snackhoek 't Vosje de wat snellere, maar minstens zo smakelijke hap. Op maandag 8 maart (de dag van hun 25-jarig huwelijk) staan Huub en Hennie Brands even stil bij het feit dat hun horecabe drijf al meer dan honderd jaar gevestigd is aan de Oranjestraat. Ter gelegenheid van het 101-jarig bestaan wordt open huis gehouden van 14.30 uur tot 17.30 uur en 's avonds na 20.00 uur. ledereen kan onder het genot van een hapje en een drankje dan even letterlijk een kijkje in de keuken nemen. En als we Huub Brands kennen, komt hij vast en zeker met wat verrassende activiteiten. En anders zorgen de Oranjestraat-buren wel voor wat leven in de brouwerij. In ieder geval is er live-muziek zodat de liefhebbers ook nog een dansje kunnen maken. Gezelligheid troef dus a.s. maandag bij Vosman. Ook aan de jeugd is gedacht. Niet alleen kan iedereeen op de parkeerplaats een gratis ritje maken in de Splose draaimolen, ook kan er tegen inlevering van de bon in de Snackhoek 't Vosje advertentie in deze krant gratis een snack worden afgehaald. Zoals bekend heeft de Lathmer in Holten vijf woningen in gebruik ten behoeve van 30 mensen met een verstandelijke handicap. De eerste twee woningen werden eind jaren tachtig in de Haar- straat in gebruik genomen. April 1991 werden nog eens drie wonin gen gebouwd aan de Schoolstraat. Daarnaast werden in oktober 1992 aan de Meerkoet in Kaalte vijf woningen opgeleverd. Thans wo nen in Holten en Raalte ongeveer 60 mensen met een verstandelijke handicap in zes woonheden. Hol ten en Raalte vormen samen de sektor Salland, onderdeel van De Lathmer in Wilp. De Lathmer wil graag in contact komen met vrijwilligers die een helpende hand willen bieden in Holten en Raalte. Zij zouden onder andere kunnen helpen bij de bege leiding van het vervoer, zwemmen, sporten, wandelen, fietsen, vrije tijdsbesteding, winkelen en andere activiteiten. Belangstellenden kunnen voor in formatie contact opnemen met het sektorhoofd Max Slinkman, tel. 05716-1441. Schriftelijke reacties kan men zenden aan: De Lathmer, t.a.v. Max Slinkman, Postbus 2, 7384 ZG Wilp. Aan de cursus geheugentraining die de Hervormde Vrouwengroep Ora et Labora in gebouw Irene hield, namen twee groepen deel. Cursusleidster mevrouw G. Honig gaf in de eerste les een uitvoerig overzicht van de werking van het geheugen. Daaruit bleek dat infor matie via de zintuigen het geheu gen binnenkomt en daar wordt herkend en geselecteerd. Om het opnemen van informatie te verbe- verwerken en deze zo makkelijker terug te kunnen roepen. Na iedere les kregen de deelneemsters 'huis werk' mee met opdrachten voor thuis als: 'Hoe onthoud ik gezich ten? Stel een boodschappenlijstje op en lezen en onthouden van arti kelen uit de krant. Ook maakten de HVG-leden een eigen werkver- slag. Dit hield in dat iedereen bij het begin van de les een eigen ver haal had met daarin de opgedane teren, kan er een bril, prothese of informatie. Al met al was het een gehoorapparaat worden gebruikt, heel leerzame cursus en voor som- Delessen van mevrouw Honig had- migen een opstapje naar een ver den tot doel de informatie goed te volgcursus. Iedere woongroep heeft een vast aantal medewerkers, die verant woordelijk zijn voor de directe da gelijkse zorg in de woongroep. Naast de 'functie' wonen, wordt aan alle bewoners ook dagopvang geboden. De bewoners kunnen deelnemen aan een groot scala van werkzaamheden, zoals montage en inpakwerk, textiele werkvormen, houtbewerking, bloemen en plan ten verzorgen en huishoudelijk werk. Daarnaast zijn er activitei ten voor de gehandicapten als sporten, zwemmen en muziek. De deel van de dagopvang in Holten geschiedt in dorpshuis De Bosc- hkarnp. De vaste krachten worden daarbij begeleid door een aantal vrijwilligers. Daarnaast is er voor een deel van de Holtense gehandi capten dagopvang in het activitei tencentrum in Raalte. De polikliniek Dermatologie van het Deventer Ziekenhuis houdt voortaan elke dinsdagavond spreekuur van 17.30 uur tot 20.30 uur. Dit om de patiënten tegemoet te komen die overdag vanwege hun werk nauwelijks of helemaal geen afspraak kunnen maken. Patiënten die een dermatoloog be zoeken, hebben meestal klachten die wel hinderlijk zijn maar geen acute problemen opleveren. In de praktijk blijkt dan ook dat ze een afspraak vaak uitstellen wanneer ze daarvoor vrij van hun werk moe ten nemen. Toch is het belangrijk dat ook deze klachten in een vroeg stadium behandeld worden. Van daar dat het Deventer Ziekenhuis als eerste in de regio Stedendrie hoek met het avondspreekuur is begonnen. Omdat in het algemeen geen röntgenfoto's hoeven te wor den gemaakt of bloed moet worden onderzocht, is het niet nodig dat de andere ziekenhuisafdelingen ook 's avonds ODen zijn. Geboren: Sarina, dochter van E. J. Kers en M.J. Voortman; Dennis, zoon van H.J. Tuitert en J. Spijker; Peter, zoon van P. Akkerman en j.B. Woestenesch. Overleden: W. Beijers (90); J.W. Dragt (88). Getrouwd: V. Bouchichian (34) en S. Ohan Agoub (27). /Ks NED.HERV. KERK 10.00 uur: Ds. S.M. Rozenboom, nevendiensten. 19.00 uur: Open Deurdienst m.m.v. gospelkoor Kol-le-aviv in De Kandelaar, ds. H. Ooster- velt (Colmschate) Uitgangscollecte: Orgelfonds; collecte in de dienst: Voorjaars zendingswerk. Oppasdienst: mw. Slijkhuis- Lammers en Jeanet Mensink. Woensdag 10 maart (Biddag): 19.00 uur: ds. J.A.J. Estié (SOW- dienst), uitgangscollecte: inter kerkelijk recreatiewerk. Diessenplas: woensdag 10 maart: geen wijdingsdienst, biddag (kerktelefoon). GEREF.KERK .30 uur: ds. M. Berg, Barchem (herdenkingsdienst). 19.00: da. M. Oosterveld, Colm schate Open Deur Dienst. Geen kindemevendienst. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Anke Aanstoot, Willy Broeze-Weust- man en Jeannet Tromop-v.d. Meulen; 4-6 jaar: Jetty Tromop- Imhoff, Janita Tromop en Karin Tromop. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis m.m.v. het Gemengd Koor uit Lettele. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink, uit gangscollecte: Orgelfonds. Col lecte in de dienst: Voorjaarszen dingswerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19,00 uur, Bidstond. OKKENBROEK Vrijdag 5 maart: 10.30 uur We reldgebedsdienst. Zondag 7 maart: 10.00 uur: ds. W.C.C. Polhuijs uit Deventer. Woensdag 10 maart (Biddag voor gewas en arbeid): 19.30 uur: dhr. J.M. Peschar; uit gangscollecte: SOH. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 6 en 7 maart: W.J. Zwijnen, Roelf Bosmastraat 39a Rijssen. Tel. 05480-12260. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6. Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw. Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen; 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: 'Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 4 maart: bingo avond Nierstichting in zaal Vos man; Filmavond K&C Holten in dorpshuis: La Stazione van Sergio Rubini. Vrijdag 5 maart: 19.30 uur, We reldgebedsdag in gebouw Irene m.m.v. Campanella; 19.45 uur, Herdenkingsbijeenkomst 150 jaar Ger. kerk in Kandelaar. Zaterdag 6 maart: 09.01 uur, start Enduro/vooijaarsrit MAC Holterberg; 14.30 uur, Kinder middag Ger. kerk met Aad Pe ters; 19.30 uur, revue-avond in Kandelaar. Zondag 7 maart: Omloop van Holten, start van 10.00 tot 11.30 uur bij sporthal 't Mossink; 15.00 uur. Herdenkingsdienst 150 jaar Ger. kerk Holten. Dinsdag 9 maart: afdelingsa vond NBvP Holten in zaal Vos man, 20.00 uur, HVG Dijker- hoek eigen avond. Zaterdag 13 maart: 10.00-17.00 uur, Postzegelruilbeurs in aula SGH. Zondag 14 maart: Puzzelrit MAC Holterberg. Woensdag 17 maart: ledenver gadering WV bij Vosman, 20.00 uur; afscheidsreceptie notaris Westmaas bij De Poppe, 20.00- 22.00 uur. Zaterdag 20 maart: 20.00 uur, DAT met 'Dat staat in de ster ren' in Bonte Paard. Verloren: portemonnaie met blauw, alsmede een zwarte he- Europas. renschoen en 1 damesschoen Gevonden: zwarte broek, maat (kennelijk van één verliezer); 44; bril; rose/paarse muts; dameshorloge merk "Olympic", een paar gymschoenen, kleur

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3