Spataderen Kinder-eczeem natuurlijk te verhelpen Selenium tegen bloedproppen Nisyleen bij griep effectief Stomen, effectieve methode bij verkoudheid Minder last van roos in de winter Nieuwe methode stoppen met roken E RENAULT TOP-OCCASIONS Garage Leijenaar Kalkoenfilet500 gram 6.45 Varkenslappen500 gram 4.48 Runderworst500 gram 5.45 Pepersteak100 gram 1.59 Een lekkere pizza voor maar2.49 7 granen gehakt lekker mager100 gram 1.29 Salami100 gram 1.49 Gebr. runder rollade100 gram 2.19 SLAGERIJ BRANDS HQ 9 ZA 5 BioSeleen met de unieke Top-Occasion Garantie van 12 maanden Renault 5 TR 02-'90 Renault 19 GTR 3-drs03-06-'89 Renault 19 GTS 5-drs06-'89 Renault 19 TS 5-drs. LPG09-'90 Renault 21 TD03-'88 Renault 21 GTL10-'89 Renault 21 TL 06-'90 Renault 21 Nevada TL11-'89 Renault 21 Nevada TDQ4-'89 Nissan Sunny SLX 1.6 Sedan04-'89 Ford Escort 1.4 I CL03-'88 Citroen BX 14 RE01-'89 Citroen XM Ambiance 04-'90 Peugeot 205 1.1 Accent04-'91 3 maanden Bovag-garantie Renault 5 GT Turbo01-'88 Renault 9 Broadway05-'86 Renault 11 GTX 5-drs02-'87 Renault 11 GTX 5-drs. LPG11 -'87 Renault 25 GTS01-'87 Renault 25 TX LPG 06-'87 Express 1.1 bestel 06-'88 Opel Corsa 1.2 S01-'88 Fiat Panda 4502-'85 Koekendijk 8, 7437 CK Bathmen Telefoon 05704-12 24 Hieronder een bijdrage door dr. E.H. Hermans, hoofd van de polikliniek voor flebologie te Rotter dam bij wie 8 flebologen werkzaam zijn en waar dagelijks talloze mensen van him spataderen wor den verlost. Het grootste gedeelte van de aandoeningen in de benen wordt veroorzaakt door stoor nissen in de bloedsomloop. De ze zijn vooral het gevolg van ader-afwijkingen. Iedereen kent spataderen, een aandoe ning die veel voor komt. De oorzaak van spataderen is in het algemeen een kwestie van aanleg. Het treft vaak mensen met een aangeboren minder stevige vaatwand. Bij langdu rig stilstaand werk wordt de druk in de aderen verhoogd. Daarom zien wij spataderen eerder en vaker ontstaan bij mensen met dat soort werk zaamheden. Minder bekend is het feit, dat reeds voordat er spataderen te zien zijn, het tekortschieten van de bloedstroom in de ade ren reeds hinderlijke klachten kan veroorzaken. Dit uit ■zich voornamelijk in onrustige, zware en vermoeide benen. Klachten onderschat Hoe komt dat? Via de slagade ren stroomt het bloed van het hart in de benen en behoort te worden teruggevoerd via de aderen. Bij mensen met spat aderen functioneren deze ade ren onvoldoende en heeft het bloed moeite om via de aderen naar het hart terug te stro men. Overdag geproduceerde afvalstoffen worden zo onvol doende afgevoerd waardoor bovengenoemde hinder ont staat. Probleem is dat, daar er nog nauwelijks zichtbare af- Aanbiedingen gelden t.m. woe. 3 maart, zolang de voorraad strekt ontwikkeld, Bio-Seleen. Het bevat makkelijk en snel op te nemen selenium, zoals dat in de natuur voorkomt. Dit is belangrijk, want het blijkt dat organisch selenium duidelijk beter door het lichaam opge nomen wordt dan anorga nisch selenium. Het overgrote deel van onze volksziekten zo als aderverkalking, problemen met de bloedsomloop, verschil lende vormen van kanker enz. ontstaan door schadelijke vrije radicalen, die de gezonde cel len van ons lichaam aantas ten. Om deze schadelijke vrije radicalen nu tegen te gaan moet men vooral selenium en zink innemen, maar ook de vitamines A. B6, C, E. Deze zitten allemaal in Bio-Seleen. Vooral voor ouderen die wei nig gevarieerd eten, mensen met chronische kwalen en voor iedereen die rookt of dnnkt is dit van belang. Ver krijgbaar bij drogist, apotheek en reformzaak. Voor informa tie, Bio-Voedingssupplementenlijn: 08385 - 52760. De eerste drie maanden was Peter een ideale, tevreden baby. Hij liet alleen van zich horen als hij honger had. Verder sliep en at hij zoals het hoorde. Maar dat veranderde na enkele maanden. Vele misverstanden wijkingen aanwezig zijn, de klachten vaak worden onder schat. Op den duur is dan niet meer alleen het cosmetische aspect als zichtbare spataderen aan de orde, maar kunnen er ernstiger complicaties optre den. Gedurende de zomermaanden wanneer het lichaam vaak wat meer vocht vasthoudt, worden de toch al niet goed functione rende aderen extra belast. Vandaar dat de klachten dan vaak beginnen. Polikliniek Naar onze ervaring, wij heb ben in Rotterdam 2 grote po liklinieken voor flebologie, is bij dit soort hinderlijke klach ten Venoruton nogal eens een uitkomst. Venoruton stimu leert de microcirculatie waar door de klachten snel afne men. Nadien kan worden be zien of behandeling al dan niet noodzakelijk blijkt. Dit dient in de polikliniek middels een eenvoudig Doppler onderzoek, door een fleboloog, te worden bepaald. Voor nadere inlichtingen: polikliniek voor flebologie, tel.: OIO - 4773744. blijven van iemand die verkouden is. Op zichzelf is dit een vrijwel onmoge lijke opgave, maar boven dien verspreidt iemand die verkouden gaat wor den al virussen voordat er zelfs maar een eerste te ken van verkoudheid merkbaar is. De neus De slijmvliezen die zich in de neus bevinden vangen stof en bacteriën uit de ingeademde lucht op. Door "trilhaartjes" die aan deze slijmvliezen ver bonden zijn, wordt de afvoer verzorgd. Als het verkoud- heidsvirus zich in de neus nestelt, vinden er allerlei com- plikaties plaats. Bovenal vindt er geen afvoer meer plaats van stof en bacteriën en bestaat de kans op een ontsteking. De eerste dagen van de verkoud heid kenmerken zich door een dunne, waterige afscheiding die hinderlijk de neusgaten uitkomt. Daarna zal de dunne afscheiding harder en dikker worden. We spieken dan van een ontsteking. Gevolg is, dat de luchttoevoer via de neus vrijwel volledig geblokkeerd raakt. Al met al zeer verve lend. Stomen Er zijn gelukkig zelfmedicatie geneesmiddelen die voor ver lichting zorgen bij verkoud heid. Eén van deze middelen is gebaseerd op een oude en veili ge methode, namelijk het sto men met Rhinocaps. De Rhi- nocaps inhalatiecapsules be vatten natuurlijke stoffen als camphor, eucalyptus olie, thijm- olie en menthol. Deze na tuurlijke stoffen zorgen voor verlichting in de neus zonder de slijmvliezen en de trilhaar tjes aan te tasten. Op deze wijze wordt het afweermecha nisme in de neus weer her steld. Enkele malen stomen en u haalt weer opgelucht adem. Rhinocaps is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor inlichtingen: Vemedia B.V., tel.: 020-5490905. Onderzoek bevestigt: Hoe vervelend griep en verkoudheid kunnen zijn, wist u al lang. Wist u ook dat u de genezing kunt bespoedigen met homeopathie? De positieve erva ringen met het homeopathische geneesmiddel Nisy leen werden onlangs nog eens bevestigd in een Duits onderzoek. Positieve resultaten Aan het onderzoek namen 21 huisartsen en 94 patiënten deel. De studie wijst uit dat Nisyleen succesvol gebruikt kan worden bij kouvatten met koorts. De artsen beoordeelden de werking van Nisyleen bij maar liefst 91% van de patiën ten goed tot zeer goed, bij 8% bevredigend en bij slechts 1% onbevredigend. De klachten blijken het snelst te verdwij nen als direct na het begin ervan ieder uur 10 druppels Nisyleen wordt genomen. Dan zijn de klachten na gemiddeld 5 dagen geheel verdwenen. Griep, verkoudheid, bijholte-ontsteking Griep vraagt om een genees middel met brede aanpak. Zo helpt Nisyleen ook bij koorts, verkoudheid, spierpijn en bra ken. Neusloop, verstopte neus of tranende ogen, kunt u ver helpen met Rinileen neus- spray of neusdruppels. Dit produkt is op basis van fysio logisch zout en bevat boven dien homeopathische bestand delen. Deze zijn werkzaam bij neusverkoudheid en ook bij verkoudheidsverschijnselen door allergie voor huisstof, pollen en dergelijke. Het pro dukt heeft geen schadelijke bijwerkingen en kan ook door kinderen gebruikt worden. Soms gaat verkoudheid ge paard met hoofdpijn of pijnlij ke jukbeenderen. Dan is het goed om te proberen bijholte ontsteking te voorkomen, bij voorbeeld met Rinileen tablet ten. Gratis brochure Over Nisyleen, Rinileen en de andere homeopathische zelf zorgmiddelen van VSM is een gratis folder te verkrijgen. Belt u hiervoor (gratis) met de VSM Homeopathielijn 06 - 0996662. Ook wanneer u vragen heeft over homeopathie kunt u hier (binnen kantooru ren) terecht. Overigens, Nisyleen en de an dere geneesmiddelen van VSM krijgen dit jaar een nieuwe verpakking. De samenstelling van alle middelen blijft echter gelijk. In ons Nederlandse klimaat wordt iedereen, jong of oud, man of vrouw, weieens verkouden. Het verkoud- heidsvirus is de grote boosdoener. Dit virus wordt direkt van mens tot mens overgebracht. De enige manier om besmetting te voorkomen is uit de buurt te De meest voorkomende doodsoorzaak in de wes terse landen is een bloed- prop in de bloedvaten, die veelal veroorzaakt wordt door verkeerde voedings gewoonten, tabak en alco hol. Een groep Deense wetenschap pers heeft nu bewezen dat men zich kan beschermen te gen de kans op bloedproppen door dagelijks een ruime hoe veelheid selenium in te nemen. Deze conclusie wordt getrok ken uit een groot wetenschap pelijk bevolkingsonderzoek, waarbij in drie jaar tijd 3000 mannen in leeftijd variërend van 53 tot 74 jaar (de genera tie die de meeste risico's loopt), onderzocht werden. De artsen ondervroegen de deelnemers over hun rook- en eetgewoon ten, hun alcoholgebruik, hoe veel ze aan sport deden, en bepaalden het cholesterolge halte en de bloeddruk. Verder onderzochten ze hoeveel sele nium er in het bloed aanwezig was. Door het seleniumgehalte te combineren met de conditie van hun bloedsomloop kwa men ze tot de conclusie, dat mensen met voldoende sele nium in het bloed aanmerke lijk minder risico liepen om een bloedprop te ontwikkelen dan die met te weinig sele nium. V oedingssupplement tegen seleniumtekort Selenium is een anti-oxydant, die o.a. aangetroffen wordt in eieren, vis en graanprodukten. Maar de moderne landbouw heeft de grond verarmd, zodat de hoeveelheid selenium in de gewassen vaak te laag is. Daarom hebben we behoefte aan een aanvulling op onze voeding. Op basis van deze gegevens heeft men nu een modem voedingssupplement Grootschalig onderzoek toont: minder risico op bloedproppen (o.a. veroorzaakt door roken) bij extra selenium. Hij huilde plotseling voortdu rend. Er was duidelijk iets mis met zijn huid. Die werd name lijk rood en schilferig. De En gelse wetenschapper Horrobin constateerde dat Peter aan een ernstige vorm van eczeem leed en gaf de wanhopige ouders Efamol Original teunisbloem- olie mee. Binnen een paar maanden vertoonde Peters huidje geen spoortje eczeem meer. Speciale vetzuren De olie uit de zaadjes van de teunisbloem bevat het speciale vetzuur GLA (gamma.1 i noleen- zuur) en is daardoor een uit stekend middel tegen atopisch eczeem. Dokter Horrobin kan na jarenlang onderzoek aanto nen, dat zeker 60% van de atopisch eczeempatiënten van die hinderlijke kwaal verlost is door Efamol Original teunis bloemolie van Pharmafood. Borstvoeding beschermt Een belangrijke bron van GLA is moedermelk. Baby's met borstvoeding hebben daardoor minder kans op eczeem. In Japan wordt om di& reden aan veel soorten flesvoeding GLA toegevoegd. Gebleken is. dat daardoor veel minder kinde ren aan eczeem lijden. Geen bijwerkingen Efamol Original teunisbloem kan zonder risico aan ba by's en jonge kinderen worden gegeven. En natuurlijk ook aan volwassenen die aan ato pisch eczeem lijden. Als de kinderen te klein zijn om de capsules in te nemen, dan is het eenvoudig om een gaatje in het gelatine-omhulsel te prikken en de inhoud op een theelepel te spuiten. Vervol gens kan de olie aan de fles voeding worden toegevoegd. De olie kan ook op de zachte delen van het lichaam worden ingesmeerd, zoals de binnen kant van de dijbenen en het buikje. In tegenstelling tot wat men zou verwachten is het beter de olie op de gave huid te smeren dan op de rode plekken op de huid. Voor kin deren die oud genoeg zijn is het beter de olie via de mond in te nemen, omdat de wer king dan effectiever is. Bel voor meer informatie de afde ling Voorlichting: 06-0995522 (gratis). Nicotinepleisters Waarschijnlijk ontstaat roos doordat een volko men ongevaarlijk soort "gist" de hoofdhuid snel ler laat vernieuwen. In de winter en als het koud is, wordt de huid niet zo snel vernieuwd als in de zo mer. Dit geldt ook voor een huid met roos. Daar door hebben mensen met roos in de winter minder last dan in de zomer. In de winter In de winter is de lucht om ons heen veel droger dan in andere tijden van het jaar. In huis wordt de lucht droog door de verwarming en bui tenshuis door wind of vries weer. Hierdoor wordt de huid ook droog. Hoe snel krijgen we geen kloven in de lippen en in de huid? Roos en hoofddeksels Er wordt wel eens gedacht dat roo6 erger kan worden als men iets op het hoofd draagt. Men denkt dan dat de hoofd huid min of meer afgesloten wordt. Hoeden en mutsen slui ten echter de huid nooit op een schadelijke manier af. Rooe zal door hoofddeksels dus niet erger worden. Wat is er tegen roos te doen? Tegen roos zijn goede midde len te krijgen zonder hulp van de huisarts. Er moet echter onderscheid gemaakt worden tussen middelen die alleen de schilfertjes wegwerken en me dicinale middelen. De meeste anti-roo6 shampoos verwijde ren de schilfertjes maar doen niets aan de oorzaak. Medici nale middelen echter pakken de oorzaak van roos aan: ze werken tegen de veroorzaker van roos èn zorgen ervoor dat de huid zich niet sneller ver nieuwt dan nodig is. Eén van die medicinale midde len is Selsun, het enige gere gistreerde geneesmiddel dat naast de apotheek ook ver krijgbaar is bij de drogist. Het is niet in een shampoo ver werkt en dient als een kuur te worden gebruikt. Een gratis brochure met de belangrijkste vragen en mis verstanden over roos kunt u aanvragen bij Abbott B.V., afd. Selsun, tel.: 020 - 5454500. der last van afkickverschijnse len als; 'drang' tot roken, hu meurigheid, hongergevoel, trillende handen en overmati ge transpiratie. De behande ling met nicotinepleisters is een ontwenningskuur van 12 weken. In 3 perioden van 4 weken wordt de toegediende dosis nicotine afgebouwd, doordat de pleisters steeds kleiner worden. Aan het einde van de kuur kunt u zo op eigen kracht verder. Werkboekje Omdat de rookverslaving ook een geestelijke kant heeft, ont vangt u bij de pleisters een werkboekje dat u leert af te rekenen met de gewoonten, die u binden aan het roken. Via dit boekje kunt u ook toegang krijgen tot het ver dere begeleidingsprogramma: u wordt gedurende een jaar ondersteund en ontvangt de speciale 'stopdoos'. In de stop doos zitten een aantal zaken, die u houvast geven op moei lijke momenten. Het hele bege leidingsprogramma is koste loos voor de gebruiker van de nicotinepleisters. De pleisters worden uitsluitend op recept via uw (huis)arts verstrekt. Bij aflevering door de apotheker ontvangt u ook het werkboek je. Een deel van de kosten worden vergoed via het zie kenfonds of uw ziektekosten verzekeringsmaatschappij Voor verdere informatie over de nicotinepleisters kunt u te recht bij uw arts of bij de fabrikant van de pleisters via het -gratis- telefoonnummer 06-0226692. Iedereen weet hoe slecht roken voor de gezondheid is. Veel rokers of rooksters willen dan ook stoppen. Maar dit is makkelijker gezegd dan gedaan.... want stoppen met roken is ontzettend moeilijk! Na het doven van de laatste sigaret ontstaan vervelende onthoudingsver schijnselen en neemt de drang tot roken allesoverheer sende vormen aan. Het overgrote deel van de stoppo gingen mislukt daardoor helaas. Stoppen is nu minder moeilijk geworden... dankzij een nieu we manier om deze onthou dingsverschijnselen te onder drukken. Met de komst van de nicotinepleisters is het afkic ken van de sigaret een stuk makkelijker geworden. Dank zij deze pleisters is de kans dat u er definitief in slaagt met roken te stoppen 2 tot 3 keer zo groot. Doordat de pleisters gelijkmatig (via de huid) een kleine hoeveelheid nicotine afgeven heeft u min- kerkstraut 1, Hollen l el. 6 13 79

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9