Larenseweg: kwestie van kiek'n wat 't wot Volksdansen bij NBvP Dijkerhoek Ingezonden brief Lodeweges mag wonen andere illegalen weg Kindertelefoon nog beter bereikbaar KOLTENS NIEUWSBLAD Bijeenkomst CPB Holten Kastelen bij NVBvP Holten Sluitingstijd copy HN DONDERDAG 25 FEBRUARI 1993- 5 De reconstructie van de Larense weg, waarmee in de eerste week van maart al wordt begonnen, wordt er één uit de categorie 'Kiek'n wat 't wot', zo heeft de gemeenteraad maandag besloten. Vallen er géén ongelukken in de komende jaren, dan zal de weg niet worden uitgerust met zoge noemde verkeersplateau's. Wordt de situatie toch gevaarlijk, dan zullen alsnog verkeersdrempels worden aangelegd. Drie van de vier frakties in de raad gingen met deze wonderlijke gang van zaken accoord. Twee van de drie leden van de PvdA (minus wethouder Dalhuisen) vonden het gewijzigde voorstel allesbehalve in het belang van de verkeersveilig heid en eisten dat het raadsvoor stel zou worden uitgevoerd, zoals in eerste instantie door de commis sies was besproken, dus mét aan leg van de verkeersplateau's en een wijziging van de voorrangssi tuatie. De socialisten waren van mening dat het van weinig daad kracht getuigt, als de reconstruc tie op zo'n halfslachtige manier wordt uitgevoerd. „Laten we nu eens aan de burgers tonen, dat we zoiets ook in 'één keer kunnen af werken" stelde hij de overige raadsleden voor. „Dit is gewoon 'kiek'n wat 't wot". Markvoort wees er op, dat er nu "al te hard gereden wordt op de Larenseweg en dat er met een asfaltdeklaag zeker nog harder gereden gaat wor den. Oorzaak van ommezwaai van het college om de reconstructie in fasen uit te voeren en af te laten hangen van de verkeeersintensi- teit op de Larenseweg was gelegen in het advies van de plaatselijke politie. In tegenstelling tot het bu reau BVA, dat het college advi- De Holtense gemeenteraad is sinds maandag weer compleet. Mevrouw Willy Beldman-Weg stapel werd beëdigd door burgemeester Van Rap- pard. Mevrouw Beldman volgt de heer A.J. Nijkamp op, die om gezond heidsredenen zijn raadslidmaatschap moest neerleggen. Mevrouw Bel dman zal de heer Nijkamp vervangen in de commissie Onderwijs. Daarnaast neemt zij zitting in de commissie Welzijn. Het huidige commis sielid voor de CDA, de heer Veneklaas zal opschuiven naar de commissie voor Ruimtelijke Ordening. seert bij de verkeersreconstructie, vond de politie de aanleg van de plateau's gevaarlijk, gezien het vernachte verkeersaanbod in de toekomst. Dit advies was niet be schikbaar bij de behandeling van dit voorstel in de raadscommis sies, maar kennelijk wel voor het gesprek, dat wethouder Westerik heeft gehad met de aanwonenden, die zich wel de twee voorstellen konden uitspreken. Hoe de Laren seweg bewoners daar op gerea geerd hebben, werd niet erg duide lijk uit het antwoord van de wet houder. Ook kon uit de discussie niet worden opgemaakt, welke maatstaf wordt aangehouden als het gaat over wel of niet veilige route. Wel zegde hij toe, dat er op korte termijn een advies van BVA te verwachtenvalt over de lang- zaamverkeersroutes door het dorp. De heer Lodeweges zal alsnog een woonvergunning krijgen voor zijn woning Borkeldsweg 17. Na over leg in de fraktie en een persoonlijk bezoek ter plaatse, stemden twee leden van de Partij van de .Arbeid mee met de oppositie en verklaar den het bezwaarschrift van de heer Lodeweges gegrond. Het college (inclusief PvdA wethouder Dalhui sen) en het CDA hielden voet bij stuk. Ondanks de erkenning dat het hier handelde om een grensge val, en de toevoeging van burge meester Van Rappard, dat het huis wél een permanente bewoning uistraalt, vonden B W en CDA. dat er altijd grensgevallen zullen bestaan, in welk bestemmingsplan dan ook. Nu toegeven, zou wel eens voor verstrekkende gevolgen in de toekomst kunnen zorgen. Burge meester Van Rappard voegde er tot slot nog aan toe, dat er binnen kort 'vervelende' maatregelen ge nomen moeten worden ten aanzien van de illegale bewoners, van wie De afdeling Holten van de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond houdt op maandag 1 maart in de Kandelaar een bijeenkomst. Me vrouw C.M. Piscaer-Witte, huisarts in Holten, zal deze avond spreken over Ongelukken in en om huis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. het bezwaarschrift niet is gehono reerd. Het verzoek van Ep van Schoo- ten (GB) om zomerhuisjes in het vervolg groter te maken dan de nu toegestane 200 m3, kreeg geen steun, ondanks een pleidooi, om tenminste voor professionele ver huurders van zomerhuizen een uit zondering te maken. Wel kreeg hij uiteindelijk de toezegging van het college, dat in de toekomst - als de noodzaak werkelijk is aangetoond - er opnieuw gekeken gaat worden naar een verruiming van de in houdsmaten van de vakantiebun galows op Twenhaarsveld. De ééndagscommissie van de NBvP Dijkerhoek bestaande uit de dames Annie Wijlhuizen, Ineke Ribbink, Dinie Bieleman, Marietje Stevens en Abby Rensen had voor de maandelijkse bijeenkomst de volksdansgroep Espelo uitgeno digd Daarin zijn ook enkele Dijk erhoekse dames vertegenwoor digd. Onder leiding van mevrouw Landman brachten de 19 leden veel dansen ten uitvoer uit o.a. Polen, Israel, Duitsland en Rus land. Daarna wérden de aanwezi gen uitgenodigd om mee te doen waarbij er drie dansen werden in gestudeerd. Aan het einde van de bijeenkomst leverde dat eenleuk geheel op waarbij meteen duidelijk werd dat volksdansen ook het no dige van de conditie vergt. Na af loop kregen alle dansers een roos aangeboden en werd het ééndags- bestuur bedankt door voorzitser Dikie Stevens. Holtens Nieuwsblad be dankt Het is al weer geruim te tijd gele den, dat de actie voor het behoud van de Ambulance gestart werd. Bij de keuze op welke wijze wij deze actie op zouden zetten, kwam de gedachte al snel bij ons op de me dewerking van het typisch Holten- se medium het Holtens Nieuws blad te vragen. Een telefoontje met de redactrice leverde al snel het gewenste resul taat op. Zelfs meer dan dat, want ook de postbus werd spontaan ter beschikking gesteld. Redactie van het Holtens Nieuwsblad hiervoor nogmaals onze hartelijke dank. De reacties op de oproepen overtrof fen onze verwachtingen tot in het vijf-voudige. Inmiddels is een werkgroep ge vormd, die alle mogelijke wegen onderzoekt om de Ambulance voorzieningen voor Holten weer te verbeteren. Op dit moment zijn verdere mededelingen over de vele lopende gesprekken niet in het be lang van de zaak. Wij hopen u ech ter op niet al te lange termijn ver der te kunnen inlichten. Tenslotte willen we nog een waar schuwing richten aan een andere stichting in Holten. Uit het bovenstaande mag blijken welk een belangrijke functie het Holtens Nieuwsblad in de Holten- se samenleving vervult. De laatste jaren zien we, waarschijnlijk om budgettaire redenen, het Holtens Nieuwsblad steeds regionaler wor den. Wij zouden langs deze weg de Stichting Holtens Nieuwsblad wil len zeggen: 'Wees op uw hoede!' Voordat u (en wij) het weten is 'ons' Holtens Nieuwsblad ook opgeno men in de één of andere regio-uit gave. Ook al hangen hier geen le vens vanaf, laat dit ons niet gebeu ren Werkgroep Ambulance Holten. Ook was de NBvP Dijkerhoek aan wezig op de Dialectendag in Del den. Daar werden veel verhalen en verzen in het dialect voorgelezen, 's Middags was er een optreden van Hanneke Hiddink en Ben Schreur De heer A. Haar uit Zuidwolde heeft tijdens de maandelijkse bij eenkomst van de NBvP afdeling Holten in zaal Vosman de leden meegenomen op een tocht langs de Nederlandse kastelen en landhui zen. Voor de pauze vertelde hij het een en ander over leven en welzijn van de adel, vroeger en nu en na de pauze werd middels dia's een toe ristische route uitgezet. De heer Haar vertelde ondermeer dat er zo'n dertien kasteelrestaarants zijn. Drie leden leden van de NBvP heb ben meegedaan aan de verkeers- kwis. Zij eindigden in de midden moot. Twintig Holtensen zijn naar Delden geweest om deel te nemen aan de diaiectdag. Op 9 maart staat een excursie naar Wehkamp in Dedemsvaart op het program ma. De provinciale agrarische ex- curise is op donderdag 25 maart. Er wordt dan een bezoek gebracht aan een palingrokerij in Vollenho- ve, boederij de Breevier te Blokzijl en een Stephanotuskwekerij in Luttelgeest. De redactie van het Holtens Nieuwsblad doet nog maar weer eens een poging om de Holtenaren er op te attenderen, dat copy voor het Holtens Nieuwsblad toch echt op dinsdagochtend vóór half ne gen bij ons in de bus moet liggen. Die tijdslimiet stellen we niet voor ons eigen plezier in, maar gewoon weg, omdat deze krant - net als winkels en banken om maar een paar voorbeelden te noemen - ge bonden is aan een sluitingstijd. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen of verleende vergunningen e.d. 1. verleende bouwvergunningen: - bouw woning Hakkertsweg 11; - uitbreiden toiletgebouw Wildweg 2; - bouw vervangende woning Motieweg 2; - bouw woning Holterbergweg 1a; 2. verleende toestemmingen meldingsplichtige bouwwerken: - plaatsen transformatorstation aan de Fazantenweg; 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. - M.A.C. „De Holterberg" voor diverse puzzelritten in 1993; 4. verleende kapvergunningen: - 3 dennen bij het perceel Vianenweg 29. Voor het Inwinnen van Informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het Indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Openbare kennisgeving inzake verkeersmaatregel (aanwijzing invalidenparkeerplaatsen) Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij op 9 februari 1993 hebben besloten door plaatsing van borden E6 van bijlage I van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990: a. twee op erf bij gebouw „Irene" aan de zijde van de Tuinstraat aan te leggen (met markering aan te geven) parkeerplaatsen aan te wijzen als algemene invaliden-parkeerplaatsen: b. één parkeerplaats op de algemene parkeerplaats naast het perceel Verzetstraat 78 aan te wijzen als invaliden-parkeerplaats voor het daarbij aangegeven motorvoertuig. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregelen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht, kan iedere belanghebbende hiertegen beroep instellen bij Hare Majesteit de Koningin. Daarbij dient de redenen te worden vermeld waarom men het met de beslissing niet eens is. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin, doch worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Holten, 25 februari 1993. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J.P. Stegeman. De burgemeester, W.L.F.C. van Rappard. Uitbreiding woning Reebokkenweg 1 te Holten De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 50, lid 6, van de Woningwet juncto artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 1 maart 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen de aanvraag om bouwvergunning voor het uitbreiden van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 2129 en plaatselijk bekend als Reebokkenweg 1 te Holten. Het bouwplan js - met gebruikmaking van de in de voorschriften opgenomen vrijstellingsbepaling - in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "buitengebied", doch voor het buitengebied van de gemeente is op 24 augustus 1992 een nieuw bestemmingsplan vastgesteld en dit plan heeft nog geen rechtskracht. Op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 1, van de Woningwet moet daarom de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning worden aangehouden. Deze aanhoudingsplicht geldt niet, indien het bouwplan niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan of met de in voorbereiding zijnde herziening daarvan en vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Aangezien het bouwplan - met gebruikmaking van de in de voorschriften opgenomen vrijstellingsbepaling - in overeenstemming is met het (nieuwe) bestemmingsplan „Buitengebied" zijn burgemeester en wethouders voornemens de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning met toepassing van genoemd wetsartikel indienen bij burgemeester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 februari 1993 De burgemeester voornoemd W.L.F.C. van Rappard. Vernieuwen machineberging/garage bij Vijfhuizenweg 16 te Holten De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 50, lid 6, van de Woningwet juncto artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 1 maart 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen de aanvraag om bouwvergunning voor het vernieuwen van een machineberging/garage op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H nr. 793 en plaatselijk bekend als Vijfhuizenweg 16 te Holten. Het bouwplan is ih overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „buiten gebied", doch voor het buitengebied van de gemeente is op 24 augustus 1992 een nieuw bestemmingsplan vastgesteld en dit plan heeft nog geen rechtskracht. Op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 1, van de Woningwet moet daarom de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning worden aangehouden. Deze aanhoudingsplicht geldt niet, indien het bouwplan niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan of met de in voorbereiding zijnde herziening daarvan en vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen be zwaar hebben. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het (nieuwe) bestemmingsplan „Buitengebied" zijn burgemeester en wethouders voornemens de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning met toepassing van genoemd wetsartikel indienen bij burgemeester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 februari 1993 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 1 maart 1993 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Tijdelijke afsluiting Larenseweg In verband met de reconstructie van de Larenseweg tussen de Dorpsstraat en de rotonde bij de Wiihelminastraat, zal dit weggedeelte voor doorgaand verkeer worden afgesloten van 8 maart tot 16 april. Door plaatsing van de daartoe benodigde borden zal het verkeer ter plaatse worden omgeleid. De streekbussen van de OAD zullen als gevolg van deze reconstructie hun route aanpassen. De parkeerplaats voor de supermarkt C-1000 zal vanaf de Dorpsstraat bereikbaar blijven. Sociale vernieuwing Onlangs werd, onder meer in deze krant, uw aandacht gevraagd voor het Sociale Vernieuwingsbeleid. Dit beleid is er op gericht een bijdrage te leveren aan het voorkomen en opheffen van achterstandssituaties van groepen burgers. Onderwerpen die in het kader van Sociale Vernieuwing aandacht kunnen krijgen zijn: aktiviteiten die de positie van (langdurig) werklozen op de arbeidsmarkt verbeteren; aktiviteiten die de kwaliteit van de leefomgeving (de buurt) verbeteren; aktiviteiten die de kwaliteit en de bereikbaarheid van gebouwen (voor bv. sport, welzijn, zorg en onderwijs) verbeteren. Alleen aktiviteiten in de éénmalige sfeer kunnen in het kader van Sociale Vernieuwing aangepast worden. De plannen voor het sociale Vernieuwingsbeleid, zijn in een concept-notitie vastgelegd. Deze notitie is verkrijgbaar op de afdeling W.O.P. (welzijn) van het gemeentehuis. Het college van burgemeester en wethouders nodigt u allen uit suggesties en ideeën te melden. Ook kunt u reageren op de concept-notitie. U kunt uw reactie zenden aan: Gemeente Holten, afdeling W.O.P. (Welzijn), Postbus 13, 7450 AA Holten. U wordt verzocht uw eventuele reactie uiterlijk 8 maart aan ons toe te zenden. Wij zien uw reactie met veel belangstelling tegemoet. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J.P. Stegeman. de burgemeester, W.L.F.C. van Rappard. Vergadering financiële commissie 3 maart 1993, aanvang 16.00 uur. Agenda 1. Besluitenlijst van de vergadering van 3 februari 1993 2. Krediet voor de vervanging van twee springplanken t.b.v. het zwembad. 3. Vaststelling verordening op het gebruik van het Dorpshuis. 4. Vrije discussie over gemeentelijke belastingtarieven. 5. Mededelingen. 6. Rondvraag. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 1 maart a.s. spreekuur te houden. De Kinder- en Jeugdtelefoon voor Deventer en omstreken is met in gang van 1 maart voor nog meer jongeren te bereiken. De ope ningstijden zullen vanaf die da tum met twee uur worden uitge breid. Dagelijks, ook in het week end en in de vakanties, zit er van 14.00 tot 20.00 uur een vrijwilli gers aan de telefoon om naar jon geren te luisteren die Kindertele foon bellen. Tot voor kort kon slechts tussen vier en acht uur gebeld worden, maar door de vele publiciteit en de van hulpverlening ontstaan. Om beschikbaarheid van het gratis jongeren niet teleur te stellen met nummer 06-0432 is er duidelijk een een ingesprek-toon, is besloten de grotere behoefte aan deze vorm openingstijden uit te breiden. Voor de organisatie van de Kinder en Jeugdtelefoon heeft dit vooral consequenties met betrekking tot het aantal vrijwilligers. Per dag moeten er twee mensen beschik baar zijn voor de telefoondienst. Gelukkig blijkt de animo van veel al jongen mensen om als vrijwilli gers bij de Kinder- en Jeugdtele foon te werken toe te nemen. Naast het gratis nummer 06-432 blijft het eigen nummer van de KJT voor Deventer e.o. bestaan: 05700-11223.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5