Dijkerhoekers prins Johan SI blijven trouw i ff 39.95 Verkeercursus voor ouderen in Holten „DEBIESTER" Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Pieterpad- estafette Gezinsdienst HOLTENS NIEUWSBLAD Optocht groter en mooier dan ooit Uit het politierapport Liter Joseph Cursus koken met magnetron Ook voor fietsers en voetgangers Gevonden verloren Burgerlijke stand DONDERDAG 25 FEBRUARI 1993- Het zal ongetwijfeld zaterdagmid dag in Dijkerhoek héél erg rustig zijn geweest, want vrijwel de gehe le buurtschap was bij de carnavals optocht betrokken. Was het niet als deelnemer, dan wel als toe schouwers. Ondanks de snijdende wind bleven de Diekerhoekers hun prins Johan 11 trouw, zelfs toen bij de sleuteloverdracht op het bordes van het gemeentehuis de meeste Holtenaren het al spoedig voor ge zien hielden en de warme kachel opzochten. Dijkerhoek drukte, zoals te ver wachten was, een nadrukkelijk stempel op de optocht. Wellicht daardoor, dat de optocht mooier en groter was dan in andere jaren. In totaal 29 wagens en loopgroe pen trokken als een lang lint door Hoten, vooraf gegaan door HMV. De majorettes van HMV hadden zich dit keer verkleed als clowns, nu volgend jaar het orkest nog in carnvalskledij en dan is de stem ming compleet. Wat opviel bij deze optocht, was de hoge actualiteitsgehalte. De krant was goed gelezen, zo bleek uit de onderwerpen. Zo trokken alle hot- items van de laatste tijd voorbij, zoals de problematiek van het zo merhuisjesterrein, het verdwijnen van het politiebureau en een bij zonder fraaie inzending van een dierenambulance, die aankondige: Binne vief minute bin't wie d'r en aankondige ook mensen te willen vervoeren. Op het dak van de am bulance een fraaie, van de reclame van de KLM afgekeken zwaan, die de Flying Docters symboliseerde. De Hoolter Daansers deden op nieuw een oproep voor een eigen clubhuis en de Reuze Heuvelwach ter zat hoofdschuddend te wach ten op 'iets' wat maar niet kwam. Een makelaar trachtte tijdens de optocht zomerhuisjes op de Bor- keld té verkopen. De togaclub kwam nog eens terug op de misluk te koeloterij, die vorig jaar werd verboden en de groep Willy Venek laas had een rijdend politiekan toor in de aanbieding voor Obe- rink. Een hele gave was de met grote takken gevulde kruiwagen van boakenbouwer Gait van Eer- tjes. Neet-te-breed? luidde de tekst en iedereen wist genoeg. Prins Johan 11 had het met zijn supporters goed getroffen. De prachtige wagen van de noabers 'De Waterhook speelt met de prins onder één hoedje', was goed voor de eerste prijs. Ook de etage-bad kuipen met als motto Dijkerhoek broest van enthousiasme voor prins Johan 11, gaf uiting aan de onderlinge verbondenheid van de Dijkerhoekers. Zoals gebruikelijk werden op het bordes van het gemeentehuis, voor de sleuteloverdracht, enkele pre senten uitgewisseld. Voor burge meester Van Rappard had prins Johan 11 een schop meegebracht, die in de politiek best te gebruiken zou zijn en een kleine ambulance. Burgemeester Van Rappard had op zijn beurt voor de prins een 'prinselijke' foto een hartvormig lijstje, plus een stoffen Keunewant, waarmee het mestoverschot mak kelijk opgelost zou kunnen wor den. De jury, bestaande uit Jenneke Versteegen, Astrid Dirkzwager en Anton Stukker koos de volgende prijswinnaars: Wagens: 1. Waterhook (grote hoed); 2. Schookring Dijkerhoek (vuurvechter vuur'n Diekerhook); 3. Bierpullenclub Toga (Koeloterij); 4. Volksfeestcommissie Dijk erhoek (Dierenambulance); 5. 't Klavier (Zi geuners); 6. School Dijkerhoek (Schoollo kaal in de openlucht); 7. DAT (bruisende fontein); 8. Club Onbenullig (milieu); 3. Feestcommissie Espelo (boot van Johan II). Loopgroepen: 1. EJV de Bouwers (Splose Dalton onderwijs); 2. Fienpreuverinnen (Buut-reedners); 3. Club ter bevordering van het Normbesef (Wijzen op een correct rijgedrag). Publieksjury: Bierpullenclub- Koeloterij. In de vroege ochtend van de 16-de februari reed een automobilist op de Valkenweg tegen een boom. De auto geraakte door ter plaatse aan wezige gladheid veroorzaakt door vallend rijp van de bomen, in een slip. De bestuurder brak bij het ongeval een been en werd vervoerd naar een ziekenhuis te Deventer De auto werd zwaar beschadigd Op woensdag 17 februari kon door de politie een man uit Enschede worden gehoord, die zich had schuldig gemaakt aan flessentrek kerij. In de gehele regio - ook in Holten - maakte de man er een gewoonte van schulden te maken bij de middenstand, om vervolgens met de Noorderzon te verdwijnen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. De afgelopen week is de roofover val bij Heddendorp opgelost. De politie heeft diverse arrestaties verricht. De daders, afkomstig uit Rijssen, hebben een bekentenis af gelegd. Bij huiszoekingen kwamen twee vuurwapens boven water. Ook een gestolen cheque werd te ruggevonden. Het weggenomen geld was inmiddels door de daders verdeeld en grotendeels opge maakt. Drie verdachten zitten nog in voorarrest in afwachting van hun berechting. In de nacht van 16 op 17 februari werd er ingebroken in een garage bedrijf aan de Keizersweg. De da ders kwamen binnen door een gro te ruit in te slaan. Ontvreemd werd een aantal autoradio's en sportvel- gen. Ofschoon de politie welke en kele tips van de burgerij heeft bin nen gekregen, heeft het opspo ringsonderzoek nog niet geleid tot de daders. Op 17 februari vond een aanrijding plaats op de kruising Schouten- straat-Drostenweg tussen twee personenauto's omdat er geen voorrang werd verleend. Beide voertuigen werden behoorlijk be schadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Op de parkeerplaatsen op de AI onder Holten, was het de afgelopen week weer behoorlijk raak. Zo werd op 17 februari een vrachtwa gen opengebroken. Een 27 MC zen der en autopapieren werden ont vreemd. Op 19 februari werd een personen auto opengebroken. Ontvreemd werden kleding, autopapieren, een fotocamera, een koffiezetapparaat en een radio-cassetterecorder. Op 20 februari te omstreeks 10.00 uur werd een complete caravan achter een auto losgekoppeld en meegenomen en op dezelfde dag werd 's-avonds nogmaals een per sonenauto opengebroken. Hier werd een tas met weinig waarde als inhoud weggenomen. De autora- Uw voordeel 3.95 dio bleef op zijn plaats, vermoede lijk omdat de daders schrokken van drie aanwezige honden in de auto, die ze voordien vermoedelijk niet hadden opgemerkt. Op 18 februari kwamen twee auto bestuurders in de problemen op de zeer smalle Aalpolsweg. Beide be stuurders konden door de hoge wal ter plaatse geen kant meer op toen ze elkaar tegenkwamen Enige schade was het gevolg. In de avond van de 18-de februari werd er ingebroken in een zomer huisje aan de Winkelbergweg. Ste- rioapparatuur en enkele flessen wijn werden weggenomen. De brandweer moest op 19 februari in aktie komen op de S14 toen een automobilist aldaar was gepas seerd waarvan bleek dat zijn benzi netank (dieselolie) was lek gesla gen. De rijbaan was daardoor over een behoorlijke lengte glad gewor den. De veroorzaker, die er eigen lijk ook niets aan kon doen, meld de zichzelf bij de politie. Zaterdagavond ontdekte een sleu telhouder van een woning aan de Churchillstraat, waarvan de bewo ners op vakantie waren, dat er was ingebroken in die woning. Ont vreemd werden cheques, een foto toestel en een videorecorder. De inbraak moet zijn gepleegd in de avond of nacht van vrijdag op za terdag, 19 op 20 februari. Eventue le tips over verdachte situaties in de buurt zijn van harte welkom bij de politie. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de magenotroncursus voor beginners, die op woensdagavond 3 maart zal beginnen in dorpshuis De Boschkamp. De cursus is be doeld voor mensen die pas een magnetron hebben aangeschaft, of tot nu toe dit apparaat uitsluitend gebruiken voor het opwarmen van voedsel. Cursusleidster Elly van de Molen geeft aanwijzingen en tips om de magnetron optimaal te benutten, bovendien is er tijdens de lessen voldoende ruimte voor persoonlij ke vragen. Ook krijgen de cursis ten inzich in de verschillende ty pen magnetrons, het gebruik van serviesgoed en het watt-gehalte. De gemaakte lekkernijen worden aan het eind van de les gezamen lijk genuttigd. De kostgen bedragen 45,- inclusie de ingrediënten. Daarnaast kan men tegen een gering bedrag ko pieën van de recepten aanschaffen. Voor meer informatie en opgave kan men bellen met Socuwe, tel. 62755. In het kader van de zevende Pieter pad Milieu Estafette zal op vrijdag 21 mei een 'Holterbergconferentie' worden gehouden in het gemeente huis van Holten. De conferentie krijgt als thema Rio, onze trekken thuis. Als sprekers zijn uitgeno digd milieu-minister Hans Alders (onder voorbehoud) en prof. dr. Lolle Nauta. Ouder worden en veilig heid Ouderen vinden het belangrijk om zo lang mogelijk zelfstandig te blij ven wonen. Een gegeven is, dat in en om het huis veel ongelukjes plaats vinden. Daarbij zijn vooral veel valpartijen, die voorkomen hadden kunnen worden. De Gewestelijke Gezondheids Dienst houdt daarom tot half april een actie rond het thema ouder worden en veiligheid. In het kan toor van de GGD in Deventer op de hoek van de Hoge Hondstraat en de Schurenstraat wordt in de infor- matiehoek daarom een speciale tentoonstelling rond dit thema ge organiseerd. Men kan er allerlei informatie krijgen over het veilig inrichten van het huis, over specia le hulpmiddelen zoals steunbeu- gels, douchestoel en antislipma- tjes, maar ook over personenalar- mering en tips ter voorkoming van diefstal en brand. Er is een leestafel met heel veel informatie en een veelheid aan gra tis folders die meegenomen kun nen worden. Bent u niet in de gele genheid eens in Deventer te gaan kijken, dan is het mogelijk om schriftelijk of telefonisch een (gra tis) informatiepakketje te vragen. Behalve over dit thema kunt u met allerlei vragen over gezondheids- onderwerpen bij de Gezondheids- wijzer van de GGD terecht. De Gezondheidswijzer bevindt zich in het gebouw van de GGD, Schuren straat 8a, 7413 RA Deventer, tele foon 05700 - 25084. ANBO Op donderdag 18 februari hield de ANBO een bijeenkomst waar het Tweede Kamerlid mevr. J. Beijlen (PvdA) sprak over het sociale ver zekeringsstelsel in 1993 in een Eu ropa zonder grenzen. De spreek ster schetste hoe de zienswijze ten aanzien van ouderen binnen de sa menleving in de loop der jaren steeds is veranderd. Van wijze raadgever werden ouderen men sen, die alleen maar geld kosten en de ontwikkelingen nauwelijks kunnen bijbenen. Via WAO en VUT worden vele ouderen uit het arbeidsproces ontslagen. De economische recessie en het steeds toenemend aantal ouderen heeft echter vragen opgeroepen over het betaalbaar blijven van WAO en VUT. Daarnaast zullen de kosten van de gezondheidszorg, o.m. door de lossere familiebanden eveneens sterk toenemen. Het kos tenaspect van de gezondheidszorg zorgt voor veel problemen. De spreekster achtte daarom een ba sisverzekering niet tegen te hou den. Er bestond bij de spreekster geen vrees, dat de Europese een wording gevaar zou opleveren voor ons nationale verzekeringsstelsel. Er zijn zelfs verbeteringen aange bracht nu het Europese Hof onze wetten toetste. Denkt u hierbij aan het opheffen van het onderscheid tussen mannen en vrouwen voor de AOW en de invoering van een weduwnaarspensioen. Naar aan leiding van de discussie over de betaalbaarheid van onze sociale zekerheid begint de opvatting over ouderen te veranderen. Zo wordt er gesproken over het langer kunnen deelnemen aan het arbeidsproces. Na de pauze beantwoordde me vrouw Beijlen vele vragen van aan wezigen. Zij vond dit een mogelijk heid als kamerlid te kunnen erva ren wat er onder de mensen leeft. Wie op jonge leeftijd zijn rijbewijs heeft gehaald, is voor de rest van zijn leven 'geoefend' weggebruiker. Zo is dat in Nederland nu eenmaal geregeld. Ook al veranderen de verkeersregels, iedereen in het be zit van het 'roze papiertje' mag zondermeer aan het verkeer deel nemen. Voor mensen zonder rijbe wijs is de situatie nog veel simpe ler. Een fietser en voetganger wordt geen strobreed in de wegge legd en kan zonder verkeersdiplo- ma de straat op gaan. Eigelijk een gekke situatie, als men bedenkt dat de meesten van ons de laatste verkeerslessen hebben gehad op de lagere school, tenzij men een regelmatige deelnemer is van de Holtense verkeerskwis. Met name de ouderen wordt nu de kans gegeven, de verkeersken- nis weer op peil te brengen. De Stichting SoCuWe organiseert, in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Holten een ver- keerscursus voor alle verkeers deelnemers boven de 55 jaar. Dus. uitdrukkelijk niet alleen voor au tomobilisten. Tijdens een drietal bijeenkomsten, die gehouden worden op donder dag 18, donderdag 25 en donder dag 1 april van twee tot vier uur in dorpshuis De Boschkamp, worden aan de hand van dia's de oude en vooral de nieuwe verkeersregels besproken. Speciaal voor automo bilisten is er daarna op donderdag 8 april nog gelegenheid zijn of haar rijvaardigheid te testen. De drie theorielessen kosten samen een tientje, de rijvaardigheidstest der tig gulden. Bij het woord 'les' moet men niet aan een schoolse toestand denken, maar aan een gezellige informatie ve bijeenkomst waarin aan de hand van dia's de kennis van de verkeersregels wordt opgefrist. Er wordt naderhand ook geen exa men afgelegd, maar na elke les worden de dia's met elkaar bespro ken. Er is voldoende gelegenheid om vragen te stellen over specifiek Holtense verkeerssituaties en het bespreken van eigen ervaringen in het verkeer. De instructeur, de heer Relker uit Markelo, heeft in de regio met succes al enige van deze verkeerscursussen voor ouderen gegeven. Voor de praktijkles geldt hetzelf de: ook hier geen officieel examen, maar een rit (in eigen auto) met ervaren rijinstructeur, van onge veer een half uur met na afloop een bespreking van de rijstijl. Wie zich aan wil melden kan con tact opnemen met Socuwe in het dorpshuis, telefoon 62755. Vooral in verband met het samenstellen van de autotest, is het van belang niet te lang te wachten met aan melden. Kijkbewijs Met het klimmen van de j aren wor den de ogen er ook niet beter op. In het kader van de verkeersveligheid wordt momenteel een actie 'kijk bewijs'. Door de ANWB en Veilig Verkeer Nederland is een standd- aard test ontworpen, die men gra tis bij een erkende opticiën kan laten verrichten. Niet alleen wordt gelet op de gezichtsscherpte, maar ook op het kunnen zien van diepte, op de grootte van het gezcihtsveld en op het kunnen onderscheiden van kleuren, allemaal aspecten die van belang zijn bij de deelname aan het verkeer. In Holten kan men voor deze test terecht bij Op tiek Jos. Zondag 28 februari is er om 10.00 uur in de Hervormde kerk een ge zinsdienst. Tijdens deze dienst, waarin ds. A. J. Leerink voorgan ger is, zal ook het Heilig Avond maal worden gevierd. Thema van de dienst is; Als een vuur in ons midden. Gevonden: geen aangiftes. Verloren: wieldop Nissan; klei ne zwarte poes. /7ï\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink (ge- zinsdienst/H.A.). 19 00 uur ds H W Doomweerd izangdienst) Uitgangscollecte. Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink en Marian Aanstoot. Diessenplas: woensdag 3 maart 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. T. Out, West Ter schelling. 15.00: ds. J.J. van dijken, jeugd dienst. Kindernevendienst groep 3, 4 en 5 o.l.v. E. Aanstoot-Kluyt, groep 6, 7 en 8 o.l.v. J. Wiel- draaijer-Nijentwilhaar. De eerste collecte is voor kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Erna Hulsman, Ineke Aanstoot-Wes- sels, Lianne Meijerink-v.d. Zwaag; 4-6 jaar: Gerdien Tro- mop-Nijkamp, Ali Beldman- S tam an, Jeannet Aanstoot- Braker. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur ds. H W Doomweerd (Gezinsdienst/HA.); uitgangs collecte. Plaatselijk jeugdwerk. ESPELO 10.45 uur: ds. H.W. Doomweerd (Gezinsdienst/H.A); uitgangs collecte: Plaatselijk jeugdwerk, EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr J.M. Peschar; Uit gangscollecte: Voorjaarszen dingswerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 27 en 28 februari: N. Bakx, Reg- gestraat 14, Enter. Tel. 05478- 2774. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur,en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 25 februari: 20.00 uur, Begunstigersavond Oud heidkamer Hoolt'n in dorps huis. Zondag 28 februari: 11.30 uur, Noabern in de Boschkamp. Maandag 1 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in Kandelaar met huisarts mw. C.M. Piscaer- Witte; 20.00 uur, vergadering Straatvoetbal. Donderdag 4 maart: bingo avond Nierstichting in zaal Vos man. Vrijdag 5 maart: 19.30 uur, We reldgebedsdag in gebouw Irene m.m.v. Campanella; 19.45 uur, Herdenkingsbijeenkomst 150 Geboren: Patty dv B. Niemeijer en G.F. ten Dam; Roy Henri zv G.R. Bolink en W. Meijerink; Maureen Anneke Johanna dv E.T.C.M. Brugman en A.M.B. ten Brinke (geb. te Hengelo (O); Hennie Marcel Sander zv M. Oolbekkink en J.H. Meulman (geb. te Deventer); Maxcime jaar Ger. kerk in Kandelaar. Zaterdag 6 maart: 09.01 uur, start Enduro/voorjaarsrit MAC Holterberg; 14.30 uur, Kinder middag Ger. kerk met Aad Pe ters; 19.30 uur, revue-avond in Kandelaar. Zondag 7 maart: 15.00 uur, Her denkingsdienst 150 jaar Ger. kerk Holten. Zaterdag 13 maart: 10.00-17.00 uur, Postzegelruilbeurs in aula SGH. Zondag 14 maart: Puzzelrit MAC Holterberg. Zaterdag 20 maart: 20.00 uur, DAT met 'Dat staat in de ster ren' in Bonte Paard. Louise dv R.C.H. van Leeuwen en L. Maljers (geb. te Deventer). Overleden: C.G. Recter, oud 85 jaar. Ondertrouwd: H.F. Pettinga, oud 28 jaar en B.C. Vukkink, oud 20 jaar; G.W. Schoneveld. oud 27 jaar en W.J. Boode, oud 25 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3