Prachtige ontvangst voor Blauw Wit pupil Resultaten zege handballers Nipte Schakers blijven op kampioenskoers Toernooisucces voor BCH-teams Winst Mintonette ondanks de griep Twee teams Okia naar WK Cardiff Goede start Holten El Verloting Blauw Wit Fiets vierdaagse in juni Enduro mag weer Afgang voor herenteam Mintonette HOLTENS NIEUWSBLAD Eelco van de Wal in belangstelling. Dames junioren stellen teleur Handbalinstuif voor scholen Goed resultaat in de dressuur Gedragscursus voor honden Herenteam Twenhaarsveld deelt punten Vergadering straatvoetbal Netty van Dijk wint PJGOcross Klootschieten DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 Door een zwaarbevochten zege op mede-kampioenskandidaat MOT I blijft het eerste schaakteam in de erste klasse op kampioenskoers. Holten heeft nu nog een punt ach terstand op Hardenberg. Holten kwam al snel op een 2,5-0,5 voor sprong door overwinningen van Teun Scheurwater en Dick van der Knaap terwijl Henk van Beek in slachtoffer fungeerden. Voor Joep Middelink was er na een spannen de wedstrijd remise en toen waren alleen Ton van Oijen en Karl Heinz Leisten nog bezig. Van Oijen stond beter terwijl Leisten slechter stond, maar de laatste had zijn tijd beter ingedeeld en dat wierp in de slotfase zijn vruchten af. Beide Holtenaren wisten uiteindelijk de genhorst en Hans van Oijen als Mondeel. SV Holten Geen wedstrijden i.v.m. carnaval. JUNIOREN Blauw Wit (vriendschappelijk) Blauw Wit 1 - Sp. Eefde 1,14.30 uur; Achilles E. 2 - Blauw Wit 2, 112.45 uur, vertrek 11.30 uur; Achilles E 3 - Blauw Wit 4, 12.45 uur, vertrek 11.30 uur; Blauw Wt i3 - Blayuw Wit 6, 12.30 uur; Blayuw wit 5 - Blauw Wit 8, 14.30 uur; Blauw Wit 7 vrij. Dinsdag 23 februari: SV 1 - Blauw Wit 1, 19.30 ur, vertrek 18.15 uur. JUNIOREN ZAALVOETBAL Geen programma van do 18 febru ari tot en met woe 24 februari. Handbal Geen wedstrijden i.v.m. carnaval. Badminton Geen wedstrijden i.v.m. carnaval. Volleybal Geen wedstrijden i.v.m. carnaval. Sporthal Programma voor de week van 20 februari t/m 26 februari. Zaterdag: 19.00 -20.00 uur, Saal- mink; 20.00-21.00 uur, Tuitert; 21.00-22.00 uur, Nijenhuis. Zondag: 20.00-21.00 uur, Biesters. Maandag: 19.00-23.00 uur, BCH. Dinsdag: 16.30-17.30 uur. Minto- nettte (Vfe); 17.30-22.30 uur, Minto- nette, 22.30-23.30 uur, Blauw Wit zaal). Woensdag: 19.00-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur J. Wegstapel. Donderdag: 09.00-22.00 uur, sv Hol ten handbal; 22.00-23.30 uur, sv Holten All Stars. Vrijdag: 119.30-21.30 uur, KNVB; 21.30-23.30 uur. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheer der van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). Twee teams van de Badminton club Holten speelden mee in een toernooi in Hasselt. BCH 3 be staande uit Yvonne Beuker, Diny Broekmate, Peter Daane en Jos Dorresteijn (die Theo Aarsen ver ving) versloeg achtereenvolgens BC Meppeler Mepper, BC Alert uit Steenwijk en BC Nijeveen. In de laatste wedstrijd tegen Juventa uit Kampen was het erop of eronder. Beide teams stonden gelijk, hoe wel het partijsaldo van Juventa beter was. Er werd flinke strijd geleverd, maar Juventa bleek toch iets sterker waardoor BCH 3 zich tevreden moest stellen met de tweede plaats in de poule. BCH 4 trad aan met, Harry Knui- man, Harry Menkhorst, Karin Langkamp en de inderhaast opge trommelde invalster Wies Klein Ovink. De eerste wedstrijd tegen Allotria uit Hasselt werd gewon nen, de tweede tegen een combina tie van RBV Almelo en Allotria werd gelijk gespeeld. Na de pauze werden de derde en vierde wed strijd, tegen respectievelijk Juven ta en Genemuiden gewonnen. Doordat RBV Almelo/Allotria na de pauze nog een keer gelijk speel den. wist- BCH 4 beslag te leggen op de eerste plaats in de poule. De uitwedstrijd van BCH 3 tegen Hardenberg 3 toonde ongeveer hetzelfde beeld als de wëdstrijd in sporthal 't Mossink. Peter Daane, Theo Aarsen, Yvonne Beuker en Diny Broekmate wisten probleem loos hun team naar een tussen stand van 0-4 te brengen. Harden berg is de enige club in de poule die met andere (zwaardere) shuttles speelt, maar dit bleek geen nega tief effect te hebben op de resulta ten van het Holtense team. Alleen in de damesdubbel hadden Yvon ne en Diny drie games nodig om tot winst te komen. De overige partij en werden moeiteloos gewonnen, hetgeen weer twee punten oplever de voor BCH 3. vrijwel gewonnen stelling twee buit binnen te slepen zodat de 5-3 stukken weggaf, maar nog met zegen een feit was. eeuwig schaak wist weg te komen. MOT kwam sterk terug met twee overwinningen waarbij GerritLug- In de interne competitie verloor Jan ten Velde met wit van Eric Ondanks een griepepidemie kwam het vrouwenteam van Mintonette thuis tegen Tornado uit Geesteren tot een 3-0 afgetekende overwin ning. Daarmee bezet Mintonette de tweede plaats weer wat steviger want er is in deze klasse sprake van een aanstormende middenmoot. Onder leiding van de spelverdeel- sters Fenny Ebrecht en Anja van 't Holt weer het tempo hoog gehou den en kreeg Tornado geen mo ment de tijd om in het eigen spel te komen. Dat was duidelijk de ver dienste de goed spelen Holtenaren, die mede door tactische midde- naanvallen van Elly, afgewisseld met harde smashes van Anke ten Kampe over de buitenkant de wed strijd met 15-12, 15-11 en 15-12 in hun voordeel beslisten. De volgende wedstrijd van Minto nette is op vrijdag 26 februari om 20.15 uur in Almelo. In de dichte mist toog Blauw Wit Dl afgelopen zaterdagavond naar Deventer voor de wedstrijd Go Ahead Eagles - MVV Na een prach tige ontvangst en leuke cadeaus, toch de teleurstelling dat de wed strijd werd afgelast. Voor de pupil van de week, Eelco van de Wal, iets minder erg want hij nam de volgen de dag plaats in de dugout van de Deventer ploeg. Zaterdagavond werd het Blauw Wit gezelschap bij aankomst in de Adelaarshorst werd de groep wel kom geheten door de heer van de Ark, die namens sponsor Boerhof Heeten alles coördineert wat be trekking heeft met de Pupil van de wedstrijd. De jongens werden in het supporters- home van de Eagles getrakteerd op een warme hap en iets te drinken. De jongens werden verder verrast met leuk materiaal over de Go Ahead Eagles (stickers, posters etc.). De heer Boerhof overhandigde een wedstrijdbal met de handtekenin gen van alle spelers van Go Ahead aan de beide leiders van Blauw Wit Dl. Onder luid applaus werd dit geschenk ontvangen. Voor Eelco van de Wal was er een speciaal tenue van de Go Ahead Eagles, waarin hij de wedstrijd kon volgen. Verder kreeg hij nog een shirt voor zijn uitverkiezing als Boerhof Hee ten Pupil van de week. Hierna mocht Eelco samen met zijn ou ders een bezoek brengen aan de diverse ruimten in het stadion. De ballenjongens werden even later opgehaald en kregen instructies voor wat zij moesten doen. De ove rige spelers namen plaats op de IJsseltribune, vanwaar zij de war- ming-up van Go Ahead en van Eel co goed konden volgen. Echter, scheidsrechter Schuurmans be sloot om de wedstrijd een half uur uit te stellen in verband met de mist. De mist bleef echter en de wedstrijd werd afgelast. Overal werd druk overlegd wat nu te doen. De wedstrijd werd verplaatst naar de volgende dag om 14.30 uur. In de speciale ruimte voor genodigden en sponsors troffen we later de fam. van de Wal aan in het gezelschap van doelman Frank Ensink. De lange keeper van de Eagles was in druk gesprek met de gasten. Eelco had nog een verrassing in petto voor de doelman. Na de vele ca deaus die hij gekregen had, had hij nu de speciale Blauw Wit hand doek als cadeau voor de Go Ahead keeper meegenomen. Een leuk aandenken aan de voetbalvereni ging Blauw Wit. Hierna toog het gezelschap naar huis, van alles meegemaakt, maar de wedstrijd gemist. Als pupil van de wedstrijd toog Eelco samen met zijn ouders ech ter de volgende dag weer richting Adelaarshorst. De wedstrijd vond nu wel doorgang. Al snel kon de Uit tegen Achilles uit Apeldoorn behaalden de Holtense handbal lers slechts een nipte 14-15 over winning. Aangezien twee van de drie koplopers verloren, krijgt Holten steeds meer uitzicht op de derde plaats. Zonder drie geblesseerde basisspe lers (waaronder Meino van Beek) moest de aanvallende tactiek wor den gewijzigd. Aanvankelijk lukte dat niet bijster goed en aangezien ook verdedigend nogal wat fouten werden gemaakt, koesterde Achil les na een kwartier al een 6-2 voor sprong. Holten was via de break gevaarlijk, maar de paal stond suc ces twee keer in de weg. Pas bij de rust werden de zaken recht getrok ken: 9-9. Wie dacht dat Holten in de tweede helft wel zou doorgaan, kwam be drogen uit want Achilles kwam steeds weer op voorsprong. Pas tien minuten voor het einde kwam Holten via Rik Dalhuisen en Ton Müller voor het eerst aan de lei ding. Een twijfelachtige strafworp leverde Achilles toch weer de ge lijkmaker op en de Apeldoorners kwamen zelfs op een 14-13 voor sprong. Met twee goed uitgespeel de aanvallen, afgerond door. top scorer Vincent ten Zijthof, trok Holten de wedstrijd toch nog naar zich toe: 14-15. Scores: Vincent ten Zijthof 5; Andy de Jong 3, Mark Wander Drent en Rik Dalhuisen 2; Nico Vorst, Richard Heerink en Ton Müller 1. Dames Uit tegen nummer twee Nieuw- Heeten moesten de dames senio ren van Holten wegens ziekte aan treden zonder wisselspeelsters. Vooral in de eerste helft boodd Holten prima partij, getuige ook de 5-5 ruststand. Na de rust verhoog de Nieuw-Heeten het tempo en kwam Holten in de problemen. Vooral met snelle break-outs be sliste de thuisclub de wedstrijd in haar voordeel: 11-7. Scores: Joke Markvoort, Marieke Nijland en Gerda Busschers 2, Marti Barve-> link 1. Dames junioren A verloor uit van Achilles met 13-12. In een bar slechte wedstrijd kreeg Holten, vooral in de tweede helft, geen kans in haar spel te komen. Bij de rust leidde men nog met 4-6, maar Achilles trok daarna volop aan de noodrem zonder dat daar door de arbitrage iets aan werd gedaan. Holten raakte daardoor geïrriteerd en kwam zelfs met 13-9 achter. Wel iswaar kwam men in de slotfase nog tot op één doelpunt achter stand terug, maar de nederlaag kon niet meer worden afgewend. Scores: Margot ter Schure, Chris tel Louws 2; Annemarie van de Maat 4; Monique Plantinga, Petty Schoemaker, Wietske Schooien en Monique van der Molen 1. Junioren 2 leverde een huzaren stukje door uit tegen kampioens kandidaat Zwolle met 8-8 gelijk te spelen. Bij de rust leidde favoriet Zwolle naar verwachting met 6-2 en daarna werd het zelfs 8-2, maar een enthousiast Holten kroop daama steeds dichterbij en zorgde voor een daverende verrassing. Scores: Yvonne Plantinga 6; Ju dith Tiekink 2. Jeugd Meisjes B speelde thuis tegen ABS een goede wedstrijd. In een gelijk- opgaande eerste helft kwam Hol ten met 4-3 voor en in de tweede helft liep Holten dankzij goed kee perswerk en vroeg storen uit naar een verdiende 8-3 overwinning. De welpen wonnen van Achilles in een spannende wedstrijd, waarin Holten net iers sterker: 4-3. Blauw Wit 2 - Vroomshoopse Boys 3; Beide ploegen hadden hinder van de mist en de kou. Goed voet bal bleek niet mogelijk, maar de instelling van beide teams was goed. Rust 0-0. In de tweede helft liep het allemaal wat beter. De ploegen hadden zich meer op de condities van het weer ingesteld. Blauw Wit kreeg meer grip op de wedstrijd en toonde over meer con ditie te beschikken. Vlak voor het einde van de wedstrijd scoorde Gerben Smid uit een voorzet van Johan Stam de enige goal van de wedstrijd 1-0. Eversberg 2 - Blauw Wit 3; Blauw Wit speelde aanvallend een goede eerste helft met goed opgezette aanvallen via het middenveld. De verdediging had duidelijk proble men. Individuele fouten kwamen veel te vaak voor. Eversberg nam al in de vijfde minuut de leiding na een eerste verdedigingsfout, Na een goede aanval over rechts scoorde Gert-Jan Harbers 1-1. Eversberg nam opnieuw de leiding door opnieuw te profiteren van een persoonlijke fout. Blauw Wit had via Harrie Kolkman en Marcel van Engbrink goede kansen op de ge lijkmaker, maar het bleef 2-1. Na rust werd het spel steeds slechter. Slechts incidenteel was er iets goeds te zien. Op aangeven van Richard Beldman scoorde Harry Paalman 2-2. Echter, Eversberg Deventerploeg juichen, omdat echter prima vermaakt en zal zijn wist opnieuw de leiding te nemen heel vroeg in de wedstrijd de score eigen bevindingen publiceren in de maar vlak voor tijd scoorde op- „i„uuin^ D'-nieuw Harbers 3-3. Vol trots mocht Eelco voor scheidsrechters en spelers uit, het veld oplopen om de bal naar de middenstip te brengen. geopend werd. Eelco had een mooie plaats in de dugout naast trainer Jan Versleijen gevonden en pikte alle aanwijzingen die de trai ner gaf zo even mee. Helaas wist de ploeg uit Deventer de vroeg ver kregen voorsprong niet vast te houden en verloor nipt met 1-2. De Pupil van de wedstrijd had zich De Holtense touwtrekvereniging Okia verdedigt volgend weekend de Nederlandse kleuren tijdens het Wereldkampioenschap touwtrek ken, dat gehouden wordt in Cardiff in Wales (GB). Okia komt bij deze wedstrijden niet alleen met de kampioensploeg 640 kg, maar le vert ook drie touwtrekkers voor een gecombineerde 600 kg Neder landse ploeg. Beide ploegen heb ben zich in januari tijdens wedstrij den in Koudum voor de wereld kampioenschappen gekwalifi ceerd. Komende dinsdag vertrekt de ploeg onder leiding van de nieuwe coach Harrie Hermans uit Ruurlo, die Henk Klaasses heeft opge volgd, naar Wales. De wedstrijden vinden plaats op vrijdag en zater dag. Op zondag zullen de teams nog uitkomen in de Open klasse. Holten E1 ging in de voorj aarscom petitie goed van start. In de ijzige kou in Nijverdal werd met 1-2 van SWN El gewonnen. Al na vijf mi nuten scoorde Arthuro 0-1 en daar na hield Holten SWN onder druk. Uit ene hoekschop kopte Laurens via de binnenkant van de paal fraai raak: 0-2. Een slordigheidje in de verdediging betekende nog voor de rust 1-2, waardoor de thuisclub in de tweede helft fanatiek op jacht ging naar de gelijkmaker. Met kunst-en-vliegwerk wist de Hol tense verdediging het doel echter schoon te houden. De activiteitencommissie van Z W Blauw Wit' 66 organiseert ook dit jaar weer haar traditionele grote verloting. De opbrengst komt ge heel ten goede aan de nog steeds groeiende jeugdafdeling. De loten zullen vanaf eind februari aan de man of vrouw worden gebracht. De trekking vindt plaats in de tweede week van de maand mei. Genoem de aktie wordt van harte bij de Holtense bevolking aanbevolen. het clubblad van Blauw Wit. SWN D2 - Blauw Wit Dl; Voor rust een gemotiveerd Blauw Wit. De ploeg speelde SWN ver op ei gen helft terug en opende de score 0-1. Door ziektes ontbraken er en- De handbalafdeling van de SV Hol- spelers uit Dl, maar dat was ten houdt op donderdag 25 februa- &een reden, om er in de tweede ride jaarlijkse handbalinstuif voor helft niet meer zo voor te strijden de basisscholen. Dit keer gebeurt voor Na een niet &oe(* dat speciaal voor de kinderen uit uitgetrapte bal, kon SWN nog op de groepen 3 tot en met 6. Voor de gelijke hoogte komen. Eindstand groepen 7 en 8 volgt er nog een 1~1- apart programma. Vesos El - Blauw Wit El; El begon Het programma voor de donder- sterk. De combinaties waren vlot dag is als volgt. Van 09.00 uur tot en goed. Wilbert maakte 0-1. Hier- 10.30 uur (meisjes groepen 5 en 6); na scoorde gelegenheidsspits Mar- 10.30 uur tot 12.00 uur (jongens tijn2x kort achter elkaar wat een 0- groepen 5 en 6; 14.00 uur tot 17.00 uur: jongens en meisjes groepen 3 en 4. Ook zij die nog niet door de scholen zijn benaderd, zijn wel kom. Informatie bij J.V. Dorlas, tel. 63530. De data voor de jaarlijkse Fiets vierdaagse, die georganiseerd wordt door de Wielervereniging Holten zijn al weer vastgesteld. Gefietst kan worden op 15,17,21,23 en 25 juni. In de tweede dressuurproef voor junioren van Manege Stal De Eik werd goed gepresteerd. De jury gaf hoge cijfers. De uitslagen: Klasse AA: 1. Chris- sy Heimeriks met Bento (126 pnt.); 2. Daisy Mensink met Woldi (117 pnt.); 3. Marieke Roosen met Ben to 114 pnt. Klasse A'B2:1. Maroesja van Hulst met Sonate (137 pnt.); 2. Tamar Klaasen met Polly 135 pnt.; 3. Do- rien Lares met Polly 134 pnt. Klasse eigen ponies in handicap: 1. Marleen de Roos met Flame 141 pnt. 2. Sabine de Roos met Wendy 135 pnt. 3. Jeanette Bril met Deli lah 131 pnt. MAC de Holterberg heeft toestem ming van het college van B W verkregen om op zaterdag 6 maart weer een Endurowedstrijd te orga niseren. Nadat twee jaar geleden door het onverantwoord gedrag van enkele rijders het doorgaan van de Endurowedstrijd aan een zijde draad leek te hangen, werd na overleg tussen MAC bestuur en het college een nieuw parcours uitge zet, dat minder belastend was voor de natuur en niet tot protesten leidde. Dit jaar zal hetzelfde par cours worden uitgezet. Het op de tweede plaats in de com petitie staande herenteam van ZPC Twenhaarsveld heeft zater dag de punten gedeeld met de Zandstuve. In een voor het publiek boeiende wedstrijd werd de eerste periode afgesloten met 2-0 in het voordeel van de Zandstuve, dat een betere grip had op het spel. In de tweede periode kwam Twen haarsveld beter in de wedstrijd en door drie keer te scoren, met maar één doelpunt tegen, stond aan het einde van deze periode een stand van 3-3 op het scorebnord. De der de periode bracht zelfs nog meer spanning, want door op en neer gaand spel van beide teams en door goed werk van beide keepers 3 ruststand opleverde. Na rust een zelfde beeld met een sterker Blauw Wit. De ploeg had echter moeite met het afmaken van de vele kan sen. Merijn was de beste speler in deze wedstrijd en nam de laatste treffer voor zijn rekening 4-0. Blauw Wit F1 - MW Fl; De wed strijd speelde zich geheel af op de helft van MW. Na ongeveer 10 minuten opende Herbert de score. Al snel hierna tikte Jurgen een terugspringende bal van de keeper in 2-0. Frank bepaalde de rust stand met een fraai doelpunt van afstand 3-0. In de tweede helft kwam M W niet meer over de mid denlijn en met name Herbert kon hiervan profiteren. In deze tweede helft nam hij de hele produktie voor zijn rekening. Eindstand 7-0. De voorbereidingen voor het ze ventiende straatvoetbaltoernooi, dat op zaterdag 22 mei op sport- perk Meermanskamp wordt ge houden, zijn al weer in volle gang. Alle leiders van straat en buurt schappen worden uitgenodigd voor de vergadering op 1 maart aanstaande om 20.00 uur in de kan tine van sv Holten. Op deze avond zal er tevens geloot worden vor de poule-indeling. Het inschrijfgeld bedraaagt naar verwachting 65 per team, afhankelijk van het aan tal teams dat inschrijft. Er wordt door de 'directie' nadruk kelijk op gewezen, dat leiders van teams die op deze avond verstek laten gaan, hun spelers niet voor een ander team kunnen laten uit komen. Spelers die in een gebied wonen waar geen team is, kunnen zichzelf aanmelden bij A. Ongena, tel. 63790, zodat men bij een van de teams ingedeeld kan worden. Tegen het zeer geroutineerde Rac 3 hadden de Mintonette heren deze keer helemaal niets in te brengen. Door ziekte gedwongen een andere opstelling te beproeven, werd het één drama, waarin zelfs uitblinker Aard Borghuis ten onder ging. Met invaller Rieks Dijkgraaf als solide stand-in werden alle sets met teer grote cijfers verloren. Daar waar in de eerste wedstrijd nog bijna de overwinning tegen het zelfde team werd geproefd, werd het nu zeer snel 0-3, met de alleszeggende set standen 1-15, 5-15 en 4-15. Gauw vergeten en opnieuw de volgende wedstrijd er weer staan. De eerste crossloop van de PJGO, die zaterdag in dichte mist gehou den werd in Bathmen, leverde een overwinning op voor Netty van Dijk. Zij eindigde op de 10 km als eerste dame in 45.20min. Sharon Blokvoort kwam als eerste meisje over de finish op de 2,5 km in 13.18 min. ^werd deze afgesloten met 4-4. De laatste periode en de gelijke stand De afdeling Holten van de Kynolo- gaf beide teams nog extra motiva- gen Club Deventer houdt op 1 en 3 tie om voor de winst te gaan. De maart weer een gedrags- en ge- Holtense supporters gingen op de hoorzaamheidscursus voor hon- banken toen hun team op voor- den. De lesssen worden gegeven op sprong kwam. Dit duurde echter sportpark 't Vletgoor. maar kort, want met een laatste De cursus bestaat uit puppie- en krachtinspanning kwam de Zand- A-lessen. De cursus is bedoeld voor stuve weer op gelijke hoogte, 5-5. gevorderen die een gedrags-cursus Zondagmiddag 21 februari speelt willen volgen op landelijk niveau, het damesteam van Twenhaars- Voor meer informarie kan men bel- veld in zwembad het Tijenraan te len met Margreet Bats, tel. 05730- Raalte een inhaalwedstrijd tegen 52480. Swol 1894. Jongerencentrum De Schure gaat op zondag 21 februari frühschop- pen en klootschieten. Omstreeks 10.00 uur staat er koffie met koek klaar. Om circa 10.45 uur zullen de eerste klootschieters op pad gaan. Geïnteresseerden kunnen zich voor 10.30 uur aanmelden. Rond 12.00 uur worden de klootschieters weer bij de Schure verwacht. Aan sluitend zal er een warme maaltijd worden geserveerd. Deelname aan het klootschieten is gratis. De maaltijd niet.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9