wwm Nieuw! IMEDEEN E Meer weerstand met rode zonnehoed Q10 is de brandstof van het leven Brandend maagzuur moet niet met een snoepje worden afgedaan Knoflook die meer te bieden heeft TONNY C233 EGBERINK NAAIMACHINE THEORIE SPOEDCURSUS LET OP! Homeopathie helpt bij hoest en keelpijn Snel weer slank Effectieve hoestdrank geen zoethoudertje anti rimpeltabletten DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 HO 7 IZA 5 Homeopathie rekent a f met griep en verkoudheid De ene verkoudheid is nog niet over of een nieuwe komt opzetten. Daarna volgt een keelontsteking en wanneer de genezing eindelijk lijkt in te zetten, begint alles weer van voren af aan. Een verminder de weerstand is vaak de oorzaak van dit hoestend en proestend bestaan. Een homeopathisch extract van de rode zonnehoed kan uitkomst bieden. Wie op een eenvoudige maar doeltreffende wijze iets wil doen aan het verbeteren van z'n weerstand, kan het na tuurlijke middel Echinafor- ce gebruiken. Dit middel wordt gemaakt van Echina cea purpurea of wel de rode zonnehoed. Door veel artsen wordt Echinaforce aanbevo len als hèt middel om infec ties zoals griep en verkoud heid te voorkomen. Preventief Een grote groep mensen is snel vatbaar voor infecties zoals griep en verkoudheid. Kinderen krijgen vaak last van hun amandelen, hebben een bleke gelaatskleur, zijn loom en hebben een chroni sche loopneus. Al deze ver schijnselen kunnen het ge volg zijn van een verminder de weerstand. Dat het niet alleen een kwestie is van 'mee leren leven', hebben veel mensen ontdekt toen zij Echinaforce gingen gebrui ken! Dit volstrekt natuurlij ke middel wordt dan ook meer en meer preventief in genomen als de 'R' in de maand is. Ook als er een maal een infectie is ont staan, kan Echinaforce een belangrijke rol spelen in het genezingsproces Wetenschappelijk onderzoek Naar de werking van de in- houdsstoffen van de rode zonnehoed op het menselijk afweersysteem is veel onder zoek verricht, onder andere door celbioloog dr. R. van Wijk van de Rijksuniversi teit Utrecht. „Echinacea pur purea is een waardevolle sti mulator van het afweersys teem bij bacteriële infecties", zo vat Van Wijk de onder zoeken kernachtig samen. A. Vogels Echinaforce is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformhuis met drogisterij-erkenning. Bel voor meer informatie: A. Vo- gel's Infolijn, 05250 - 5237. 11 niche ontdekking: Onderzoekers hebben de brandstof ontdekt die zorgt dat je lichaam energie heeft. Het co-enzym QlO of vitamine Q, zoals de stof genoemd wordt, wordt onder de merknaam Bio-Quinon verkocht en is in recordtijd één van de meest verkochte voedingssup plementen in Noord-Europa geworden. Quinon Het is onderzoekers gelukt om de stof te localiseren. die ons voedsel omzet in pure energie Het heet co-enzym QlO en is van nature in alle cellen van ons lichaam aan wezig. Het produkt Bio-Qui- non, dat QlO bevat, is nu sinds kort ook in Nederland verkrijgbaar. QlO zit al in diverse voedingsmiddelen, zoals makreel, broccoli en rundvlees, maar volgens on derzoekers krijgen we te kleine hoeveelheden binnen, omdat onze voeding niet is wat het vroeger was. Het feit dat de QlO-reserves in het lichaam beginnen te ver dwijnen met het ouder wor den is ook één van de rede nen waarom we deze stof extra nodig hebben vanaf ons vijfentwintigste jaar. Meer energie Veel ouderen nemen QlO in om over meer energie in hun dagelijks leven te be schikken, maar ook actieve sporters hebben ontdekt, dat het hen helpt om tot betere resultaten te komen. Onge veer 80'%. van de gebruikers heeft het gevoel dat ze meer QlO. dat o.a. in Bio-Quinon zit. is de stof. die energie aanmaakt in ons lichaam. Een capsule per dag zorgt snel voor extra energie. energie krijgen door dage lijks QlO in te nemen. Ook speelt het nog een andere, belangrijke rol in ons li chaam. Het is namelijk aan getoond. dat o.a. problemen met de bloedsomloop, ader verkalking en parodontose veel vergen van de QlO-reserves in het lichaam en daardoor energie ont trekken aan de cellen. QlO maakt de cellen van ons li chaam sterker, en onderzoe kers zijn zelfs met de vraag bezig of QlO misschien in staat is om ons een langer leven te geven. Het is nog te vroeg om daar al iets kon- kreets over te zeggen, maar we zijn er wel zeker van, dat niemand zonder QlO kan. Bio-Quinon is verkrijgbaar bij apotheker, drogist en re formzaak. Voor meer informatie en gratis documentatie, bel de Bio-Voedingssupplementen- lijn: 08385 - 52760 Brandend maagzuur is een klacht die steeds vaker voorkomt. Bij de meeste mensen is dit een van de gevolgen van een te gehaast leven. Men gunt zich nauwelijks de tijd om rustig aan tafel te zitten en van de maaltijd te genieten. In plaats daarvan wordt het eten tussen de bedrijven door 'wegge werkt', met alle gevolgen van dien. Brandend maagzuur is een min of meer brandend ge voel achter het borstbeen en in de maag. Het is een vorm van indigestie die wordt ver oorzaakt door kramp aan het einde van de slokdarm en verergerd doordat zuur uit de maag in de slokdarm omhoog komt. Naast ge haast eten wordt het ook veroorzaakt door o.a. stress, overmatig gebruik van alco hol, voorover buigen of een overvloedige maaltijd. Daar bij zijn er sommige voe dingsstoffen die voor teveel maagzuur zorgen zoals caf- feïnehoudende dranken (b.v. koffie) en vet voedsel. Snoepjes Wie last heeft van brandend maagzuur, grijpt al snel naar een anti-maagzuur snoepje. De meeste mensen gebruiken maagzuurmidde- len met calciumcarbonaat, die 'zuiveringszout' of dub bel koolzure soda (natrium- carbonaat) of krijt (calcium carbonaat) bevatten. Welis waar binden deze stoffen het zuur, maar calciumcarbo- Alle goede eigenschappen van knoflook vindt u ook in Kyolic: het verbetert de bloedsomloop, werkt bloeddrukregulerend en helpt het cholesterolgehal te te verlagen. Kyolic heeft echter meer dan dat. Dankzij een uniek 20 maanden durend rijpingspro ces veranderen de irriterende en stinkende bestand delen uit knoflook in uiterst heilzame zwavelbe- standdelen. Deze zorgen voor een zeer krachtige, weerstandverhogende werking in mond, keel en luchtwegen. Het maakt het lichaam uiterst weer baar tegen allerlei vervelende infecties, zoals een verkoudheid of griepje. Ook de lever wordt be schermd door de zwavelbestanddelen in Kyolic. Ver vuilde stoffen uit het milieu en de voeding kan de lever daardoor snel uit het lichaam verwijderen. NAAIMACHINES WAAR 'N NAAM ACHTER STAAT Tel. 05730-5 42 52/05470-7 27 78 reparaties alle merken Bij aankoop van een inruil van uw verouderde naaimachine mogelijk. Tel. 05470-7 27 78 - Tel. 05730-5 42 52 - Hengeveldestraat 18 - Goor 't Ei 14 - Lochem Voor naaimachines, reparatie en onderhoud 24-uurs service. Stomerij depot Roelofzen Bovag-kwalltelt8opleldlng in optima formal Rijbewijs in 2,4 of 8 weken en gewone opleiding (zeer hoog 1e-geslaagdenpercentage) De enige echte Bovag-compactopleiding mag in deze regio uitsluitend door ons worden gegeven. 22 m 23 fetruart (crocuwakamie) a*. g«yw «dj wear ouzo war succesvolle taxfe theorie-cursus. 58% slaap tttnaaa 1 weakoa de cursus fa 1 tor «oor het examenl ïiuürj reserveren ia tesBst needratolk (er Is plaats voor me». 28 personen). VERKEERSSCHOOL CHRISTIEN pfjl WAG EN MANS „Theoretisch praktisch de beste" In het telefoonboek van 1992 staan wij nog vermeld onder V.d. Werfhorst-Wagenmans. NIJVERDAL HOLTEN AUTOTEL. Mensinkweg20 Canadastraat 105 0652-93 20 19 05486-1 34 38 05483-6 47 80 RIJBEWIJS Werkzamer en reukloos Het unieke rijpingsproces maakt de knoflook uiterst mild voor maag en darmen. Omdat de stinkende be standdelen verdwenen zijn kan Kyolic ook na het inne men geen knoflookgeur af geven en vervelende opris pingen doen zich niet voor. Knoflook moet krachtig zijn en dat zit hem niet in de hoeveelheid die je binnen krijgt. Wetenschappers heb ben dan ook bewezen, dat Kyolic door het unieke pro- duktieproces ruim 15 keer sterker is dan verse kno flook: het aantal weerstand- verhogende cellen (dat is. waar het allemaal om draait) in het bloed neemt na inna me van Kyolic dus 15 keer zoveel toe als na inname van verse knoflook. Het is dus super-krachtig, waardoor de inname van 1 capsule of ta blet per dag al voldoende is! Lecithin»* Kyolic met lecithine is een combinatie van gerijpte kno flook en lecithine. Een idea- Kyolic verbetert de weer stand in het hele lichaam. Ie combinatie, omdat lecithi ne de werking van de knof look uitstekend aanvult. Lecithine werkt zenuwster kend en cholesterolverla gend. Een uitgebalanceerd produkt dus, dat meer' biedt dan alleen knoflook. Kyolic is verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij en reformspe ciaalzaak, Bel voor meer in formatie en een gratis proef monster: 06 - 0995522 (gra tis). naat bevordert daarbij ook de produktie van maagsap, iets dat juist moet worden voorkomen. Belangrijke waarschuwing hierbij is ook dat ze een verhoogde kans op nierstenen geven. De eni ge juiste manier om bran dend maagzuur te bestrijden is door rustiger te leven en een gedegen medicijn te slikken. Maalox van Natter- mann pakt het probleem op de juiste manier aan, zonder de maag verder te kwellen. Maalox Maalox bestaat uit alumi nium- en magnesium ver bindingen die het zuur ef fectief binden zodat het te veel geproduceerde maag zuur effectief wordt geneu traliseerd. Jarenlang was Maalox uitsluitend op recept verkrijgbaar. Sinds kort is hel vrij verkrijgbaar bij apo theker eri drogist. Maalox is er in tabletvorm, suspensie en sachets. mmomif vmirwoomo m'/rtrnm mm iw mm s tmxm Hoest 'onderdrukken' is niet altijd verstandig. Hoest is een bescher mende reflex die er voor zorgt dat overtollig slijm uit de ademha lingswegen wordt ver wijderd. Homeopathie werkt niet onderdruk kend, maar stimuleert juist het zelfherstellend vermogen van het li chaam. De afweer tegen ziektekiemen wordt ver sterkt en het herstel bevorderd. Daarom is homeopathie bij uitstek geschikt om hoest te be handelen. Op een na tuurlijke en effectieve wijze. Hetzelfde geldt als u snel van uw keel pijn af wilt. Hoest? Wist u dat het latijnse woord voor hoest 'tussis' is? Tussistin van VSM is een homeopathisch geneesmid del dat zowel bij droge hoest als bij slijmhoest snel ver lichting geeft. Tussistin ta bletten, zuigtabletten, hoest siroop of suikervrije si roop... allemaal zorgen ze er op natuurlijke wijze voor dat slijm loskomt, slijmvor- ming afneemt en de hoest- pnkkel vermindert. Speciaal voor kleine kuchers - ook voor baby's - heeft VSM Tus- sikind ontwikkeld. Kleine tabletjes, neutraal van smaak, met een speciaal op kinderen afgestemde samen stelling. Gebruikt u voor kinderen liever siroop? Kies dan voor Tussistin siroop suikervrij Keelpijn? Keelpijn is vaak het gevolg van een keelontsteking, die in 90% van de gevallen door een virus wordt veroor zaakt. De keel is meestal droog en pijnlijk. Wanneer u witte vlekjes in de keel ziet, is het verstandig om de (huis)arts te raadplegen. Normale keelpijn kunt u be handelen met Tonsiotreen. De natuurlijke bestanddelen verhogen de afweer tegen ziektekiemen, waardoor de pijn verdwijnt en de keel sneller geneest. Informatie Tussistin en Tonsiotreen zijn vrij verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reform huis. Heeft u vragen over homeopathische geneesmid delen van VSM, belt u dan tijdens kantooruren gratis met de VSM Homeopathie- lijn: 06 - 0996662. Veel geneesmiddelen van VSM worden dit jaar van een nieuwe verpakking voorzien. De samenstelling blijft echter gelijk.. Mensen die al vaker hebben gelijnd, weten het: lijnen is echt moeilijk. Toch is er nog hoop. Het Brabantse bedrijf GLN Voeding ontwikkelde een aantal kalorie-arme voedingen die ervoor zorgen dat u op een gemakkelijke manier een paar kilo kunt afvallen en vooral ook ....slank kunt blijven. Zes keer per dag eten De meeste vermageringsku ren worden niet voltooid, omdat ze saai en eentonig zijn. Bovendien hou je de hele dag een hongergevoel. Met het Weekplandieet raakt u snel het teveel aan ge wicht kwijt, terwijl u toch zes keer op een dag kunt eten. De opbouw van dit Weekplandieet is heel geva rieerd: een cruesli-ontbijt, twee lunchreepjes (handig om mee te nemen), voor tus sendoor een bouillon en voor 's avonds een maaltijdsoep (lekker warm) en een des sert in verschillende sma ken Weekplan is samenge steld volgens de richtlijnen van de Gezondheidsraad en bevat een dosis vitaminen en mineralen waar u niet van terug heeft. Ideaal in deze vitamine-arme winterse maanden. Gemiddeld valt u met dit Weekplandieet zo'n 2 a 3 kilo per week af. Gezon»le afslankmethode Niet voor niets vyordt de Mi- nikuur weieens de gezond ste turbo afslankmethode genoemd. Vooral voor men sen die snel een paar pond jes willen afvallen, dus heel ideaal. Met slechts 500 kalo- rieèn per dag verliest u met het Minikuur-dieet gemid deld zo'n 6 a 8 pond per week zonder gezondheidsri- SS!®®: fTWfctokg. 5o»et»! sico's of futloosheid. On danks het lage kalorieen- aantal krijgt u met dit dieet letterlijk alle benodigde vita minen, mineralen en eiwit ten binnen. U blijft zich dan ook fit voelen zonder dat slappe gevoel dat een dieet toch meestal veroorzaakt. Overigens geeft deze kuur u de mogelijkheid om. wan neer u toch trek in iets hebt, een bakje sla of wat rauw kost te nemen. Een bijko mend voordeel is dat u ge durende het dieet niet hoeft te koken. Iets dat in deze periode na de feestdagen zeer welkom kan zijn. Minikuur en Weekplan zijn verkrijgbaar bij de drogist, reformzaak en apotheek. Voor meer informatie is er ook een speciale dieet-info- lijn: 04928 - 3012 I\u zonder recept Hoest is vervelend, zeker als het om een kriebel- of prikkelhoest gaat. Het brengt een salvo aan droge kuchjes of geforceerde hoestbuien met zich mee, die de keel alleen maar verder irriteren. In de meeste gevallen grijpen we naar middeltjes die hoestdem- pend werken. Het nadeel hiervan is echter dat ze meestal nogal zoet zijn en slechts korte tijd werk zaam. nylin suikervrije hoestsi roop soelaas. Dit merk. dat jarenlang slechts op recept verkrijgbaar was, is nu vrij Hoest treedt op als de lucht wegen zijn geïrriteerd. Het hoesten is - eveneens niezen - een reflex die gepaard gaat met een zeer snel en krach tig uitdrijven van lucht uit luchtwegen. Een prikkel- hoest kan op verschillende manieren worden veroor zaakt. Sommige mensen krijgen er last van als ze onder spanning staan. Bij anderen slaan de schadelijke bestanddelen in de ingea demde rook van tabak of luchtvervuiling op de keel. Maar over het algemeen is prikkelhoest het gevolg van een ontsteking in de keel of luchtpijp. Suikervrij Prikkelhoest kan vrij hard nekkig aanblijven. De aan vankelijk lastige, maar on schuldige kriebel-in-de-keel neemt langzaam maar zeker vervelende vormen aan, niet in het minst door de gefor ceerde pogingen om de krie bel weg te werken. Om daadwerkelijk af te rekenen met prikkelhoest. biedt Be- verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Benylin bevat de werkzame stof Dextrome- thorfan (DM), die hoestdem- pend werkt en geen versuf fende bijwerking heeft. Een ander prettig aspect van Be nylin is dat het suikervrij is. Het is dus vriendelijk voor de lijn en het gebit en diabetici kunnen deze siroop probleemloos gebruiken. Wie toch liever een 'hoestsi roop met smaakje' heeft, kan rustig de dosering met wat vruchtesap innemen. De effectieve werking wordt door deze combinatie -er be slist niet minder om. Benylin is bijzonder ge schikt als preventief middel tegen alle vormen van prik kelhoest zoals droge, krie bel- of rokershoest. De fla con bevat 200 ml Het mid del is zowel voor volwasse nen als kinderen. Op Rotterdams Dijkzichtziekenhuis getest met veelbelovende resultaten. Is niet op dieren getest en bevat geen synthetische toevoegingen. Ook verkrijgbaar als dag- en nachtcrème. Verkrijgbaar bij: SCHOONHEIDSSALON Dorpsstraat 63b, Holten. Tel. 6 10 14.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7