Geslaagd jaarfeest CJV Vriendenschaar Miljoenenorder Nido-Universal 'Open ruimte Lukensveld is als een passepartout' C' ii i Bomenrij wordt straks 'randverschijnsel' HOLTENS NIEUWSBLAD Jaaragenda illPf Zeventig strooiers Susan Lohuis exposeert Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen of verleende vergunningen e.d. Ontwerp-streekplan West-Overijssel Bouw werktuigenberging bij Broekweg 16 te Holten Wijziging gescheiden glasinzameling Hinderwet DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 - De jongensclub 8-14 jaar zetten 'Rottum' op stelten. CJV de Vriendenschaar kan terug kijken op een geslaagde viering van het 45e jaarfeest. Vrijdag avond was er een 'volle bak' in Irene, terwijl zaterdagavond de zaal toch nog redelijk gevuld was. Voorzitter Marian Oolbekkink opende de avond met een gedicht van Toon Hermans: Vandaag is de dag. De jaarclubs vervolgden zoals gebruikelijk de avond met de op voering van een aantal leuke stuk jes. De jongensclub van acht tot veertien jaar kregen de lachers op hun hand met de schelmenstreken van Tinus Rekel en zijn maat die Rottum op stelten zette. De meis jesclub van acht tot veertien jaar beeldden aan de hand van mode uit de diverse perioden en evene menten uit het 45 j arig bestaan van de CJV uit, terwijl de meiden van veertien tot achttien jaar daarop aansloten met het lied De CJV is voor ons oké. Veel hilariteit was er bij Slaap lekker, de bijdrage van de jongens van veertien tot achttien jaar, waarin plotseling wel erg rondborstige jongens de zaal ver maakten met een leuke act. Het publiek in de zaal werd ook bij het feest betrokken door middel van een quiz. De kennis van de historie van de CJV was hierbij gevraagd. Voor de winnaars was er een taart. Na de pauze de klucht in drie bedrijven Gouden dagen, waarin verwikkelingen van een echtpaar met huwelijksproblemen dat een maand 'pauze' in het samenleven had ingelast, maar uiteindelijk kwam het natuurlijk zoals het hoort in een blijspel, weer op z'n pootjes terecht. Het langdurig ap plaus achteraf toonde aan, dat het publiek het optreden van acteurs waardeerde. Er werd vlot en tekst- vast en souffleur Diederik Brons voort had een gemakkelijke klus. Voor de spelers, Jolanda Aanstoot, Arnold Paalman, Herbert Mark voort, Gerrie Overmeen-Aaltink en Thea Bremer niets dan lof. Een speciaal compliment is er voor Henk Bronsvoort. Dit 'natuurta lent' maakte van de rol van gedes illusioneerde echtgenoot een ju weeltje. De regie was in vakkundi ge handen van Johan Stukker. De grime werd verzorgd door Wander Drent. Nido betreft de toekomst met ver-, trouwen tegemoet gezien kan wor den. Nido Universal heeft een miljoene norder voor strooimachines uit Turkije in de wacht gesleept. Het Holtense bedrijf zal zeventig ma chines leveren aan het ministerie van Verkeer en Transport (TCK), de .Turkse variant van Rijkswater staat. Nido verwierf de order via inschrijving. Met de order is een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden gemoeid. In totaal koopt de TCK 97 strooimachines, 27 daar van zijn gegund aan een Frans be drijf. Volgens commercieel directeur Jan Nikkels is de order van de 70 machines een welkome aanvulling voor het opvullen van het order pakket voor de komende maan den. Doordat er speciale eisen aan de machines worden gesteld, zijn ze niet uit voorraad leverbaar. In de loop van april moeten de eerste machines afgeleverd worden. In een 'pep-talk' voor het personeel heeft commercieel directeur Nik kels vorige week het personeel op de hoogte gesteld van de nieuwe order en bovendien de werknemers een hart onder de riem gestoken, dat het niet in alle bedrijfstakken in Nederland zo slecht gaat als bij de multi nationals, maar dat wat De ontmoetingsruimte van dorps huis De Boschkamp biedt tot za terdag 20 maart onderdak aan een expositie van Susan Lohuis. Ge heel in overeenstemming met het jaargetijde exposeert de Holtense er met enkele tientallen olieverf schilderijen, voornamelijk sneeuwlandschappen. Susan Lohuis schildert en te kent al sinds haar jeugd, bij voor keur landschappen. De tentoon stelling toont tevens enkele stille vens en dieren. Op advies verwis selde Susan de waterverf na enige tijd voor olieverf en sedert vijfjaar is zij trouw cursist bij atelier De Regenboog in Nijverdal. Haar voornemen is om zich tevens te gaan bekwamen in het aquarelle ren. De tentoonstelling is te be zichtigen tijdens de openingsuren van het dorpshuis. FEBRUARI 20-23 februari: Carnavalsweek end. 22 februari: raadsvergadering MAART .4 maart: Bingo-avond Nierstich ting 5/6/7/maart: 150 jarig bestaan Ger- .Kerk Holten. 6 maart: MAC-Vooijaarsrit (Endu- ro). 13 maart: Ruilbeurs HPC; Gouw- we Ouwe avond jc De Schure. 20 maart: SV Bato show; toneela vond DAT. 22 maart: Raadsvergadering. 24 maart: Boomplantdag. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 4 april: Kemperkamptoemooi. 12 april: Eierengooien, De Schure. 16 april: HMV Lompenaktie dorp. 17 april: Normaal 26 april: Liberaal café WD (Erica Terpstra); Raadsvergadering 30 april: Koninginnedag; Regel matigheidswedstrijd veteraan- /klassieker race-motoren. Oranje pop bij De Schure. MEI 5 mei: Bevrijdingsloop 6/7 mei: Bloemenverkoop Holtens Mannenkoor. 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 20 mei: Hemelvaartsfietstocht De Schure. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoernooi. 24 mei: Raadsvergadering. JUNI 15/17/21/23/25 juni: Fietsvierdaag se. 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 25/26 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek (optreden Sensation Rockets).; Live optreden Fratsen en Chelsea girls bij De Schure. 26 juni: Midzomernachtfeest De Schure. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 19 juli: Raadsvergadering. 24 juli: Triathlon Holten. AUGUSTUS 8 augustus: Holterbergrit, motor toertocht. 14 augustus: Schuredag. SEPTEMBER 4 september: Vrije markt. 10/11/12 september: Keunefeesten. 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 27 september: Liberaal café WD (mw. Jorritsma); Raadsvergade ring. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 25 oktober: Raadsvergadering. NOVEMBER 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 22 november: Raadsvergadering. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. Aansluitend aan het landschap, dat vorige keer centraal stond is hier weer zo'n schitterend gedeelte weergegeven, dat we in deze vorm in de toekomst zullen moeten mis sen. Slechts weiningen zullen ver moeden, dat met het verdwijnen van de open ruimte van Lukens veld, de ruimtewerking en de wel ving ernstig geschaad zullen wor den. Deze ruimte heeft dezelfde functie als een passepartout rond een tekening, namelijk storende invloeden in de omgeving vermin deren door de ruimte om de voor stelling te vergroten. Door het af dekken van de voorgrond tot de laatste rij paaltjes kan men enig zins ervaren wat er ruimtelijk ver andert. De bomenrijen, die nu nog in het landschap staan, worden dan een 'randverschijnsel'. Hier markeren ze nog de welvingen en de niveauverschillen. Straks zijn ze alleen nog een afsluiting van een stuk bouwland en een scherm voor de huizen er achter. Bovendien ge ven de houtwallen en bomenrijen de intimiteit aan het landschap, een afwisseling in grotere open ruimten en de wat kleinere meer besloten ruimten. Hier is ook goed te zien welke func tie houtwallen hadden, namelijk Lukensveld: een landschap met een lange geschiedenis. verstuiving van de humuslaag te gen te gaan. Die onstond hier voor al door droge oostelijke winden. Vandaar dat aan de westzijde een laagte te vinden is. Zo is ook dit landschap een land schap met een lange geschiedenis waarin mens en natuur een goed verbond sloten. Alweer een reden om met meer respect en gevoel voor de landschappelijke waarde te werk te gaan. Vernielen is zo gebeurd, terwij het laten ontstaan van mooie dingen vaak veel tijd vergt. We behoren helaas tot een maatschappij waarin consumptie- en bezitsdrang het verantwoorde lijkheidsgevoel overvleugelen, en er nauwelijks grenzen zijn aan de vernieling van ons eigen leefmi lieu. Er heerst daarbij in bepaalde kringen de mening, dat belangheb benden niet kunnen meebeslissen over de toekomst. Hier past maar één antwoord; We zijn allen be langhebbend. Het zou goed zijn bij besluiten de stelregel te hanteren dat alleen zij die de schoonheid of het belang van een gebied, een gebouw etc. zien, beleven en begrij pen of belangrijk vinden, zouden mogen beslissen over het al of niet voortbestaan ervan. Heel veel dis cussies zouden met meer respect tegenover het onderwerp gevoerd worden en wellicht ook met meer respect voor de medemens. Nu worden andere meningen al te ge makkelijk overspeeld met eenzij dige getallen die alleen het te ne men besluit ondersteunen, alsof dat de enige argumenten zijn die tellen. Riemko Berends. 1. Verleende bouwvergunningen: - bouw bankgebouw Oranjestraat 6. 2. Verleende kapvergunningen: - 1 berk en 1 es bij Dijkerhoekseweg 10; - 1 es, 1 kastanje, 1 larix, 1 penseelden en 1 lijsterbes bij Aaltinksweg 12; - 1 eik bij Okkenbroekseweg 4 2 eiken op het perceel G nr. 500; - 1 Amerikaanse eik en 1 acacia bij Kroepinsweg 6; - 1 eik bij Lambooysweg 1 - gedeelte hakhoutbos met overstaanders bij Evertjesweg 9; - 1 eik bij Canadastraat 1 - 3 dennen 6 berken bij Postweg 62. 3. Overige verleende vergunningen/ontheffingen e.d. - t.b.v. carnavalsoptocht op 20 februari 1993. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indie nen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat met ingang van 22 februari 1993 op het gemeentehuis van Holten, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-streekplan West-Overijssel. Indien u bezwaar wilt maken tegen het ontwerp-streekplan, dan dient u uw bezwaar vóór 22 april 1993 te richten aan Provinciale Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Holten, 18 februari 1993 De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 50, lid 6, van de Wo ningwet juncto artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 22 februari 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen de aanvraag om bouwvergunning voor het bouwen van een werktuigenberging op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H nr. 676 en plaatselijk bekend als Broekweg 16 te Holten. Het bouwplan is in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „bui tengebied", doch voor het buitengebied van de gemeente is op 24 augustus 1992 een nieuw bestemmingsplan vastgesteld en dit plan heeft nog geen rechtskracht. Op grond van het be paalde in artikel 50, lid 1van de Woningwet moet daarom de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning worden aangehouden. Deze aanhoudingsplicht geldt niet, indien het bouwplan niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan of met de in voor bereiding zijnde herziening daarvan en vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ont vangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het (nieuwe) bestemmingsplan „Buiten gebied" zijn burgemeester en wethouders voornemens de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning met toepassing van genoemd wetsartikel indienen bij burge meester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 18 februari 1993 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Tot nu toe kon u uw afvalglas kwijt in de bekende glasbakken bij de winkels of in de grote glas bak op de gemeentewerf. Van het zo ingezamelde afvalglas kon alleen nieuw, gekleurd glas gemaakt worden, terwijl de helft van het afvalglas uit wit glas bestaat. Om tot een betere verwerking en een groter hergebruik te komen is in het Gewest Midden- IJssel, en dus ook in Holten, besloten een nieuwe wijze van afvalglas inzamelen in te voeren. Het nieuwe systeem betekent dat het afvalglas in drie kleuren gescheiden, t.w. wit, groen en bruin afvalglas, wordt ingezameld en afgevoerd. Op deze manier kan van wit afvalglas weer wit, van groen afvalglas weer groen en van bruin afvalglas weer bruin glas gemaakt worden en is een groter hergebruik van afvalglas mogelijk. Om dit nieuwe inzamelsysteem mogelijkte maken worden volgende week In het gewest, dus ook in Holten, de oude groene glasbakken vervangen aoor nieuwe glasbakken. Deze nieuwe glasbakken zijn in drie vakken verdeeld, nl. voor wit, groen en bruin afvalg las, met voor elk vak, aan weerszijden, aparte inwerpopeningen. Het op deze wijze op kleur gescheiden afvalglas wort ook gescheiden afgevoerd. Dit gebeurt met speciale nieuwe verzamelcontainers, welke ook in drie vakken zijn verdeeld. Door de speciale hijsinstallatie op de vrachtauto kunnen de glasbakken zo geledigd worden dat het afvalglas ook op kleur gescheiden in de verzamelcontainers terecht komt. U kunt meewerken aan een goede verwerking en een zo groot mogelijk hergebruik van af valglas door rekening te houden met de volgende punten: - Breng uw afvalglas zoveel mogelijk naar de glasbak en gooi het niet in de grijze container. - Doe elke kleur in het goede vak en voorkom dat de kleuren in de bak door elkaar komen. Anders wordt de partij afvalglas afgekeurd. - Andere kleuren glas, b.v. blauw of zwart, moeten in het vak voor bruin glas. Van dit afvalglas worden donker gekleurde glassoorten gemaakt. - Gooi geen doppen, deksels en kurken in de glasbak. Ook lampen en aardewerk, zoals je neverkruiken, mogen niet in de glasbak. - Vlakglas (ruiten) past niet in de ronde gaten en mag ook niet in de glasbak. Voor dit glas wordt, alleen voor particulieren, een speciale glasbak op de gemeentewerf ge plaatst. Wij verzoeken u mee te werken aan deze wijze van gescheiden inzameling, zodat een nog betere en kostenbesparende verwerking wordt bereikt en hierdoor wordt voorkomen dat af valglas op de stortplaats terechtkomt. Let op: Door de invoering van dit nieuwe systeem zal ook de grote glasbak op de gemeentewerf worden vervangen door nieuwe glasbakken, zodat ook dit glas op kleur gescheiden kan worden afgevoerd. Verleen uw medewerking en gooi uw afvalglas, wanneer de nieuwe bakken zijn ge plaatst, niet meer in de grote glasbak. Ook geen vlakglas. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 22 fe bruari 1993 tot 22 maart 1993 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoe ken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1Maatschap F. W. en W. Veltkamp, Doorlopendedijk 6 te Holten tot het uitbreiden en in wer king hebben van een rundveehouderijbedrijf annex opslag van dieselolie in een boven grondse opslagtank. 2. Kerkvoogdij Hervormde Gemeente Holten, Bosch kampsstraat 6 te Holten tot het oprich ten en in werking hebben van een verenigingsgebouw. 3. W. H. Veneklaas, Reebokkenweg 8 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een campingbedrijf en horeca-inrichting annex opslag van propaangas en dieselolie in bovengrondse opslagtanks. 4. Chris Hogeslag Exportslachterij B.V., Slachthuisstraat 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (runder- en kalverslachterij annex opslag van ammoniak, opslag van su- perbenzine en dieselolie - in ondergrondse tanks) omvattende vergunning. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizers- weg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 22 maart 1993 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. De persoonlij ke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uit drukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 15 maart 1993. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5