„De manier van leven, daar ging het ons om! Nieuwe voorzitter Holtens Mannenkoor Geen 'hocus-pocus' in alternatief circuit Steunenberg doet zaken met pincode Mc Donald's busje rijdt voor jarigen Niet alleen Venus trekt de aandacht tanz Bulldog houdt het voor gezien: HOLTENS NIEUWSBLAD Th. Teusink opvolger van G.J. Grootewal Collages van droogbloemen Paranormaal genezer wil af geheimzinnigheid VVV agenda Mozaïek zoekt nieuwe jeugdleden DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993- Als eerste middenstander in Holten biedt de firma Steunenberg, mode in schoenen, Larenseweg 23, de klanten te betalen met hun pincode. Daartoe is dinsdag 9 februari in de schoenenzaak een speciaal Pincodeapparaat geïnstalleerd. Tot nu toe beperk te het betalen via de pincode zich in Holten tot een aantal benzinestations in het dorp en aan de A1. Volgens Johan Steunenberg, eigenaar van de schoenhandel, heeft het betalen met pincode veel voordelen. Voor de klant, omdat men via betaling met pincode niet onnnodig betaalkaar ten hoeft uit te schrijven of met veel contant geld op zak moest gaan winkelen en men middels betaalpas met pincode toch altijd voldoende 'geld' bij zich heeft. Voor de ondernemers is het voordeel, dat het aankoopbedrag onmiddellijk op de rekening wordt bijgeboekt en de extra kosten die de bank vraagt voor het verwerken van betaalkaarten, tot een minimum kan worden beperkt. Een kinderverjaardagsfeestje buitenshuis vieren strandt nog al eens op het vervoersprobleem. Niet iedere ouder beschikt over een auto en heeft men een auto, dan komt men al gauw ruimte tekort en moet voor het vervoer een beroep gedaan worden op familie of kennissen. McDonald's Holten, een bij uitstek ge schikte plaats om een kinderfeest te houden, zocht voor dit veel gehoorde probleem een oplossing. Kinderen woonachtig in Holten kunnen met het eigen McDonalds'busje gehaald en gebracht worden. De begeleiders kunnen naar keuze met eigen vervoer naar het restaurant aan de A1 rijden of voor zover er plaats is, meerijden met het busje. In totaal zijn er acht zitplaatsen. Het jeugdige gezelschap wordt in Mc Donald's ontvangen door een speciale hostess, die de gehele organisatie van het verjaar dagsfeest voor haar rekening neemt. De kinderen worden eerst geschminkt, voordat zij een kijkje mogen in de keuken en de grote koel- en vriescel van het bedrijf. De jarige mag - voor zoverre de drukte het toelaat - zelf in de keuken een hamburger bakken. Voorzien van feestpetjes en een naambordje gaan de kinderen vervolgens in de speciaal gereserveerde ruimte aan tafel voor het 'happy meal', waarbij het 'ijsje toe' voor rekening komt van McDonald's. De jarige krijgt een cadeautje, en voor de verjaardagsgasten is er een aardige attentie. De mogelijkheid bestaat om zelf cadeautjes mee te brengen. In de kinderhoek staat natuurlijk de ballenbak en de glijbaan ter beschikking van het verjaardagsgezelschap. Nadere informatie en reserveringen bij Mc Donald's, tel 05483- 64288. Volkssterrenwacht Phoenix. Vor- denseweg 10 Lochem, geeft voor de. maand februari de verwachte zichtbaarheid aan de sterrenhe mel. Aan het begin van de avond vraagt de heldere planeet Venus alle aan dacht. Als Venus onder de horizon is verdwenen, blijken er nog een aantal interessante objekten aan de nachthemel te staan, o.a. Castor en Pollux, die samen met de oranje stip van de planeet Mars een opval lende driehoek vormen. Rond mid dernacht staan ze bijna loodrecht boven ons hoofd. Verder zijn aan de zuidelijke horizon te zien het sterrenbeeld Orion, rechts daar van de Stier en de Pleiaden. Laat op de avond vinden we de planeet Jupiter aan de oostelijke hemel. Lezing Op vrijdag 19 februari zal A. van Lemel een lezing houden over Elektronische beeldverwerking. De lezing begint om 20.00 uur. Phoenix doet op vrijdag 26 en za terdag 27 februari mee aan de Na tionale Sterrenkijkdagen. Aan vang van het programma is steeds om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 2.50 voor volwassenen en 2,- voor kinderen. Volkssterrenwacht Phoenix brengt elke zaterdagavond van Wat rest is een single-tje met 'the best of, een opname van amper twee minuten voor de VPRO-televisie en een eenmalige uitgave van het fanmagazine Bullder-blad. Veel is het niet, maar in de drie jaar van hun bestaan hebben de leden van de regionale (met sterk Holtense inslag) rockband Lanz Bulldog toch heel wat losgemaakt. Binnenkort is het definitief voorbij. Het 'afschijtsconcert' dat voor vrijdag 12 februari gepland stond bij De Wippert moet wegens ziekte van de moeder van een van de leden van de band nog even worden uitsteld, maar dat wordt weer een hoofdstuk in het geschiedenisboek van de Holtense muziek afgesloten. Een roerig hoofdstuk, dat wel. Want Lanz Bulldog ging het er vooral om de ingedutte plattelandsjeugd wakker te schudden. En hoe je het ook bekijkt, dat is gelukt. Voor het 'afschijts-interview' (bij Boer Biet, waar anders?) moet ge wacht worden op de aankomst van de trein uit Deventer. Zowel mana ger Marcel 'Vlasnek' Vlogtman als gitarist Richard 'Gonzo' Jansen besteden daar hun spaarzame vrije uurtjes aan de studie, terwijl de Enschedese TH-student Alexan der 'Kale' Jansen eveneens via een overstapje Deventer de geneugten van zijn OV-jaarkaart geniet. De gebroeders Jansen benutten het uitstapje bovendien om de vuile was bij hun moeder in Markelo achter de deur te zetten. Al aanwe zig is gitarist Jan-Willem 'Vladi mir' Dollekamp die de tijd doodt met een pilsje. Waarmee meteen een van de cen trale thema's kan worden aange sneden want op een dag werd elk optreden van Lanz Bulldog in de brouwerij van Groenlo met luid gejuich begroet. De heren zweren bij Grolsch, het liefst rechtstreeks uit de fles. „Het bier kruipt waar het niet gaan kan" verontschul digt Alexander Jansen zich. Geen wonder dat de oorsprong van de groep in het café ligt waar Richard Jansen en Jan-Willem Dollekamp elkaar ooit in een alcoholisch on deronsje tegenkwamen. En van het een kwam het ander. Kennis Arjan 'Vissekop' Oosterink bleek een beetje met de drums overweg te kunnen en Alexander Jansen wilde het wel als bassist proberen. Inspiratiebron Alleen een zanger ontbrak nog, maar eenmaal de rauwe stem van Erik 'Witte' Roesink aangehoord te hebben, bleek ook dat geen pro bleem meer. Met hem kwam, naast de verering van de god Bacchus, ook de tweede inspiratiebron voor teksten: sex! Dat en het eerste op treden tijdens een fuif in De Wip pert, waar op de maten van het speciaal gecomponeerde 'Wi'j wilt sex!' een ingehuurde blote juf frouw uit de kleren ging, bepaalde meteen de toon van de band. Drank en sex, gaat dat niet snel vervelen? Manager Marcel Vlogt man (niet van enige marketing kennis gespeend, maar eerlijk ge zegd uitgekozen omdat hij over een Volvo beschikte waarin pre cies de apparatuur paste): „Na tuurlijk ging dat er in het begin makkelijk in. Zowel bij de 'boeren' als bij de 'studenten' want wat dat betreft hebben wel altijd een heel verschillend publiek gehad. Maar na een tijdje is het leuke daar wel van af. Voor ons werd het eigenlijk steeds meer een parodie." Maar wel een parodie met een se rieuze ondertoon weet Richard Jansen. „Want we gingen eigenlijk tekeer tegen al die gesettle-de jon gelui die al op hun achttiende voor een uitzet sparen en samen met hun verloofde 's avonds voor de televisie zitten. Het mooiste vond ik altijd die tegenstrijdige reacties. De helft van Laren had een gruwe lijke hekel aan ons. de andere helft vond het prachtig." Macho-gedrag Wie ooit een optreden van Lanz B. ■f Sex, drank en rock-and-roll. Voor Lanz Bulldog, hier op archieffoto tijdens een 'Schuredag' waren het de drie centrale thema's. heeft bezocht, weet dat het er niet al te zachtzinnig aan toe gaat. Niet voor niets kregen de heren het in Hengelo aan de stok met een aan tal lesbische dames dat zich nogal ergerde aan het (gemaakte?) ma cho-gedrag van de groep. Alexander Jansen relativeert die instelling: „We zijn heus niet de hele dag met sex en drank bezig. Maar binnen zo'n band creëer je zo'n sfeertje en op zich is dat ook heel leuk hoor. Maar dat we nou van die beesten zijn? Eh..." Niet dus. Marketing-technisch ge zien is er bijvoorbeeld niets op aan te merken, want in de drie jaar van hun bestaan werd niet alleen een single uitgebracht en een televisie opname gemaakt bij de VPRO in Hilversum, ook werd een hechte fanclub in het leven geroepen alle maal getooid met hun eigen Lanz B t-shirtje. Grote man achter die promotie blijkt Marcel Vlogtman die naast marketing ook sociologie in zijn studiepakket blijkt te hebben: „Lanz Bulldog was meer dan een band. het was een 'way of live'. Een manier van leven die blijkbaar bij veel mensen bleek aan te slaan." Desondanks wordt er nu een punt achter gezet. „Niet achter de 'way of live' hoor" verzekert Richard Jansen „Ik wil altijd in een band blijven spelen. Maar je zit met zo'n toevallig bij elkaar geraapte band toch met verschillen. Verschillen in persoonlijkheid, maar ook muzi kale verschillen. De één houdt meer van feestmuziek, de ander van blues en weer een ander van hard-rock. Dan is het beter om op het juiste moment te stoppen. Straks, tijdens het afscheidscon cert in De Wippert, willen we nog één keer alles uit de kast halen. En ik verzeker je, Lanz Bulldog doet daar nog één keer goed van zich spreken. Reken daar maar op!" 20.00 tot 22.00 uur een interessant programma waarbij men ook de gelegenheid krijgt om door de tele scopen de sterrenhemel te bewon deren. Voor groepen tot ca 60 per sonen is elke andere avond na af spraak mogelijk. Inlichtingen: 05730-53885. In het dorpshuis begint Jenni van Ulzen volgende week dinsdagmid dag met de cursus collages maken van droogbloemen. De cursus duurt van half twee tot half vier en omvat vier bijeenkomsten die ge houden worden op 16 februari, 16 en 23 maart en 20 april. Het lesgeld bedraagt veertig gulden. Collages maken van droogbloe men krijgt steeds meer aandacht. De techniek wordt veelal gebruikt voor het maken van schilderijtjes of menu- of verjaardagskaarten. De eerste les wordt besteed aan theoretische kennis. Jenni van Ul zen informeert dan over de droog- techniek en de verschillende soor ten bloemen. In de volgende lessen kunnen de cursisten praktisch aan het werk. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 62755. Het Holtens Mannenkoor (HMK) heeft een nieuwe voorzitter. Theo Teusink heeft de voorzittershamer overgenomen van G.J. Grootewal Sr, die na zes jaar voorzitter te zijn geweest wegens drukke werk zaamheden zijn functie ter be schikking had gesteld. Op de on langs gehouden jaarvergadering werd Theo Teusink tot voorzitter benoemd. Teusink is in het bestuur van HMK geen onbekende. Met een onderbreking van twee jaar maakt hij al tien jaar deel uit van het bestuur. De eerste jaren als pen ningmeester en de laatste driejaar als koormeester en algemeen ad junct. Uit zijn benoeming spreek waardering uit voor zijn inzet en vertrouwen voor de toekomst met hem als voorzitter. H. Ch. Vogely, die aftredend was, is herkozen en als nieuw bestuurslid deed H. Dikkers zijn intrede in het bestuur. Uiteraard werd stilge staan bij het onverwacht overlij den van vice-voorvoorzitter Ab Kolkman. Deze vacature is nog niet opgevuld. Voorlopig gaat het bestuur met vijf leden door. H. Dik kers is tweede voorzitter, het secre tariaat blijft bij J. Bijkerk en H.Ch. Vogely blijf op zijn post als pen ningmeester. H. Schuppert is nu de algemeen-adjunct. De traditionele bloemenverkoop met Moederdag zal dit jaar plaats hebben op donderdag 6 en vrijdag 7 mei. Toekomst In de toekomst wil het Holtens Mannenkoor weer wat meer naar buiten treden en optredens gaan *"J -uicl upgevLuu. vuuuupjg gaab net buiten treden en optredens gaan repeteerd. verzorgen. Onder leiding van diri gent Willem Jan van Asselt is HMK bezig een verantwoord en veelzijdig repertoire op te bouwen. Het repertoire van het op 12 no vember geplande concert zal en staalkaart zijn van wat HMK in de komende jaren voor ogen staat. Het Holtens Mannenkoor heeft dringend behoefte aan nieuwe le den. Mannen, die van zingen hou den in een prettige omgeving, zijn van harte welkom. Iederde dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur wordt op de bovenverdieping van Schuppert Mode door het koor ge repeteerd. Menigeen heeft in zijn kennissen kring wel iemand die voor behan deling op bezoek is gegaan bij een therapeut uit het alternatieve cir cuit. Vaak heeft hij of zij een kwaal waarvoor de reguliere gezond heidszorg geen middel heeft of al thans geen middel, dat daadwer kelijk helpt. Tot de 'zere plekken' behoren vaak knieën, enkels, de lage rug of allerlei vormen van hoofdpijn. De weg die de meeste patiënten volgen is vaak langdurig en voor sommigen niet effectief. Van huisarts naar specialist om na diverse bezoeken, tijden wachten, het al of niet slikken van medicij nen en het doen (en soms laten) van oefeningen bij de huisarts te rug te keren met: „Dokter het helpt allemaal niks". Een aantal van deze mensen heeft baat gevon den bij de behandeling door een door een alternatief genezer. Vaak wordt het alternatieve cir cuit omringd door (onnodige) ge heimzinnigheid. Volgens René van Velzen uit Steenderen, die dinsdag en vrijdag praktijk houdt in Hol ten, is daar geen reden voor. „Er is mijns inziens geen reden om net te doen of het niet bestaat. Wel denk ik, dat we een zekere voorzichtig heid in acht moeten nemen. Je praat immers over gezondheid en dat is het hoogste goed van een mens. Dus het is goed te weten wat de verschillende therapieën bete kenen en hoe ze werken. Daar naast is het belangrijk om de huis arts te informeren over de plannen. De alternatieve genezers, die aan gesloten zijn bij een beroepsvereni ging, willen graag uit die 'hocus- pocus-sfeer treden". Van Velzen probeert door middel van lezingen en voorlichtingsbij eenkomsten bij vrouwenverenigin gen en scholen de onbekendheid bij het publiek weg te nemen. De paranormaal genezer, in de volks mond ook wel 'Strieker' of magneti seur genoemd, is aangesloten bij de Organisatie van Paranormale Genezers NFPN. Een bij deze orga nisatie aangesloten therapeut moet zich houden aan de door de NFPN opgestelde regels en wordt gecontroleerd of deze regels wel worden nageleefd. Zo is het onder meer verboden medische aanwij zingen of maatregelen van de be handelend arts of therapeut te doorkruisen. Ook mag de patiënt vooraf geen garantie op een goed resultaat op de behandeling wor den gegarandeerd. Patiënten kun nen met hun eventuele klachten over therapeut of behandeling te recht bij een klachten- en tucht raad. Wie meer wil weten kan con tact opnemen met tel. 05755-1772. 3e VW Holten verkoopt kaarten mor de volgende voorstellingen en :oncerten: 3ob Dylan, 17 febr.; Normaal, 28 ëbr.; Die Kastelruther Spatzen, 4 naart; SpringRock'93, 20 maart; dandy Dulfer. 19 maart; Paolo Conté, 14/15 april; Musikanten- 5tadl, 18 febr.; Jeff Heally, 22 maart, 24 maart; Chippendales, 24/27/28 febr. 10 juni; Voorjaarsfes tival, 28 maartWilly Deville, 31 maart, 5 april; Zap Mama, 14 febr.; Jim Rose Circus Sideshow, 15 febr.; Rufus Thomas en Junior Walker, 11 febr.; Inner Circle, 11 maart; Joe Satriani, 10 febr.; Fish 1/11, 17/18 maart; Tractor Puiling, 13 maart; Vaya con Dios, 11 maart; Metallica, 12 juni; Bon Jovi, 9 april; Chris Rea, 8 maart; Little Richard, 9 maart; Sting. 16/17 maart; Tom Parker, 23 maart; La Bohame (ope ra), 18 maart; Sarrasani(circus) 26 febr t/m 7 maart; Cyrano (musical) 23 febr. t/m 26 febr. en 21/23 mei, 28 t/m 30 mei; Shirley Bassey, 27 febr.; Hair (musical) 12/13 maart; Lionel Hampton Band, 18 mei; Cats (musical) 1 apr. t/m 31 mei; Tata Mirando 13/14 apr. Nadere informatie en verkoop bij VW Holten, Dorpsstraat 27, tel.64843. Na de Kerstmusical is het Inter kerkelijk Kinderkoor Mozaïek weer gestart met het instuderen van een aantal nieuwe liedjes. Lei ding en kinderen zouden het leuk vinden als er ook weer nieuwe kin deren bijkomen. Wie graag wil zingen en zeven jaar of ouder is, is welkom op dinsdag middag van 16.30 tot 17.30 uur in de Kandelaar. Voor inlichtingen kan men ook eerst bellen met de dirigente van het koor, Eline Paal man tel. 61540. i.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7