Kinderdagverblijf verblijd met gift Eri I Mindervaliden bijten spits af Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Buitenspeeigoed voor Kakelbont Uit het politierapport Sm- GRATIS BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Landbouw houdt zich aan regels Lezing over 'Bauhaus' Carnaval in startblokken Boomplantdag Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen lm Citadel architekten-spreekuur voor partikulieren Bouwhof Citadel 3.1 JL DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993- 3 Kinderdagverblijf Kakelbont heeft na een jaar al een vaste plaats veroverd in Holten. Het Kinderdagverblijf Kakelbont van de stichting Catalpa heeft af gelopen week een onverwacht douceurtje mogen ontvangen van de gemeente Holten. Voor een be drag van 2610 gulden kan het kin derdagverblijf de langgekoester de wens voor buitenspeelgoed re aliseren. Het, geld is afkomstig van de lande lijke subsidie kinderopvang. Het blijkt dat in veel plaatsen in het land de gelden van stimulerings maatregel kinderopvang niet of niet voldoende worden benut voor het realiseren van kindplaatsen. Met name het bedrijfsleven huurt te weinig kindplaatsen. Met name in de grote steden, zo blijkt, zijn ondanks de lange wachtlijsten niet voldoende kindplaatsen gereali seerd. Het teruggestortte geld is nu door het Ministerie van VROM verdeeld over die plaatsen, waar de kinder opvang wel goed op gang is geko men. Dat betekende voor Holten een bedrag van 5000 gulden. Van een deel van het bedrag zal tevens een deel van de subsidie aan het Gastouderproject van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk Holten worden bekostigd. Kakelbont zal de welkome bijdra ge gaan gebruiken voor de aan schaf van een nieuwe bolderkar, fietsjes, een poppenwagen, grote blokken, een 'activiti-wagen' en een demontabel Quadro klim- en glij toestel. Sinds de opening van Catalpa vo rig jaar februari, is de animo van Holtense ouders om hun kind voor een of meer dagdelen aan de zor gen van het kinderdagverblijf toe te vertrouwen flink toegenomen. Er zijn nu zo'n 260 dagdelen per maand bezet. De maximale capa citeit is 400 dagdelen per maand. Nu is er nog één groep, komen er nog meer baby's bij (per groep mo gen maximal vierbaby's verzorgd worden), dan zal overgegaan wo- den naar twee groepen. Daarvoor wordt nu alvast een tweede lokaal ingericht en zijn er plannen voor de inrichting van nog een slaapka mer. Het is overigens een misverstand, dat alleen werkende ouders hun kinderen kunnen onderbrengen in de kinderdagverblijf. Ook ouders die een cursus volgen of om andere redenen het kinderdagverblijf wil len inschakelen voor de oppas van hun kind, kunnen zich bij Kakel bont aan de Lageweg melden. Voorlopig beperkt zich de op vang tot de leeftijd van vier jaar. Buitenschoolse opvang voor leer lingen van de basischool wordt nog niet aangeboden. De kosten daar voor zijn nog te hoog. Naar aanleiding van de vechtpartij verband met winkeldiefstallen in het voorgaande weekend in de Holten gepleegd. Bij het verdere plaatselijke discotheek kan nog onderzoek bekenden beiden in de gemeld worden dat er nog twee regio in totaal negen soortgelijke verdachten uit Deventer werden diefstallen te hebben gepleegd. De aangehouden waardoor het totaal buit ruilden zij voor verdovende op 9 personen kwam. Hoewel door middelen, justitie in Almelo werd overwogen Zaterdag werd op de Dorperdijk de betrokkenen in een snelrecht pro- bestuurder van een tractor be- cedure voor de rechter te brengen keurd in verband met te brede la- en hen tot die tijd vast te zetten ding. De lading van zijn aanhang- heeft men hier in verband met de wagen, takken voor een van de werkdruk vanaf moeten zien. Dins- paasvuren, was dwars op de wagen dag 2 februari 1993 is men in vrij- gegooid en was ongeveer 6 meter heid gesteld in afwachting van de breed. Hoe gevaarlijk dit is voor rechtszitting. overige weggebruikers is vorig jaar Woensdag 3 februari werd een in nog nadrukkelijk aangetoond bij inwoner van Holten slachtoffer een ernstig ongeval. Hierbij had van de gladheid. Rijdende over de een tractorbestuurder, die ook tak- Larenseweg in de richting Holten ken voor het paasvuur vervoerde, raakte hij in een slip en botste te brede lading waarmee hij een vervolgens tegen een op de car- aantal fietsers trachtte te passe- poolplaats geparkeerd voertuig ren. Hierbij werden de vier fietsers aan. Het bleef bij plaatschade. door de lading tegen de grond ge- Donderdag 2 februari deed een smeten waarna een van hen met jeugdig bezoeker van een van de ernstig letsel, o.a. een gebroken plaatselijke cafe's aangifte van heup, in het ziekenhuis opgeno- diefstal van zijn schooltas. Hij ver- men. gat in eerste instantie zijn tas mee Duidelijk is dat dit soort zaken te nemen maar, toe hij dit ontdekte niet getolereerd worden in het be en de tas wilde ophalen was deze al lang van alle weggebruikers. De verdwenen. In de tas zaten de ge- reaktie van betrokkenen, mede in bruikelijke schoolboeken en re- de pers, dat de politie met het kenmachine. handhaven van de veiligheid op de Tijdens een alcoholcontrole op weg, de traditie van de paasvuur vrijdag 5 februari te Holten werd bouwers in gevaar zou brengen een inwoner van Holten betrapt op komt wat vreemd over. De enigen het besturen van een auto terwijl die dit mogelijk in gevaar brengen hij te veel alcohol had gebruikt, zijn zij, die zich niet aan de regels Het leverde hem een boete op van wensen te houden die in het alge- 600.- meen belang zijn gesteld. Ook op vrijdag werd een inwoner Duidelijk zal zijn dat de politie van Holten slachtoffer van plotse- tegen dit soort excessen blijft op- ling optredende gladheid. Bij een treden. slippartij op de Pastoriestraat Maandag werd aangifte gedaan gleed hij van de weg en kwam tot van een autokraak door een bewo- stilstand tegen een lantaarnpaal, ner van de Schoutenstraat. De Terwijl de politie terplaatse was voorgaande nacht werd zijn gepar- ramden verschillende bestuurders keerde auto opengebroken waarna de stoeprand of draaiden om hun de radiocassettespeler en een lees- as. Gemeentewerken wist met bril werd ontvreemd, strooizout hier een einde aan te Dinsdag 9 februari werd op een maken. parkeerplaats langs de Noordbaan Zaterdag 6 februari werden te De- van de Al een bestelbus aangetrof- venter twee personen aangehou- fen. Bij onderzoek bleek dat deze den die reeds langere tijd door de de dag ervoor te Hardenberg was politie Holten werden gezocht in ontvreemd. BOUWHOF door bouwkundig dienstencentrum Zaterdag 13 febr. 10.00-15.00 uur Walstraat 17, Rijssen ANBO Op donderdagmiddag 18 februari organiseert de ANBO een bijzon der interessante themabijeen komst. Centraal staat dan ons so ciale verzekeringsstelsel in 1993. Hier treden steeds veranderingen in op. Bovendien, wat gaat er ver anderen voor ouderen nu de gren zen wegvallen in Europa? Mevr. J. Beilen, lid van de Tweede Kamer, belast met sociale zeker heid en ouderenbeleid, is bereid gevonden ons hier het een en ander over te vertellen. Zo kunt u deze middag uit de eerste hand horen wat er allemaal gaat veranderen. Van haar kant hoopt zij op uw vragen en wil zij met u in discussie treden. De bijeenkomst begint zo als gewoonlijk om 14.30 uur en wordt gehouden in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis de Boschkamp. Bent u geen lid, maar heeft u interesse voor dit onder werp? U bent van harte welkom. Kruiswerk Afgelopen week ontving u van de Stichting Thuiszorg jaarlijkse ver zoek om uw contributie te betalen. Dit jaar is de contributie weer ho ger dan vorig jaar. Bovendien kon u op de bijgevoegde folder lezen, dat de kruisvereniging nu samen met de gezinszorg en het maat schappelijk werk een instelling vormt, de Stichting Thuiszorg. In Holten biedt deze nieuwe stichting alleen maar het kruiswerk. De vraag rees toen, is die contributie verhoging nu een gevolg van die fusie? Moeten wij gaan betalen voor diensten die hier niet eens worden geleverd? Dat is niet het geval. De contributie die u betaalt heeft alleen betrekking op het kruiswerk. Van dat bedrag van 50,- per huishouden is 46,- een wettelijk vastgestelde bijdrage. Dat moet elk lid betalen op grond van de AWBZ. U krijgt daarvoor de diensten van de wijkverpleging gratis. Een bedrag van 4,- wordt u als een soort gift gevraagd. Dit bedrag wil de Stichting Thuiszorg uitsluitend besteden aan het uit breiden van het aantal wijkver pleegkundigen en ziekenverzor genden. Op grond van de subsidies die zij van de overheid krijgen kun nen zij onvoldoende mensen in dienst nemen .Juist nu steeds meer mensen oud worden en mensen steeds langer thuis blijven wonen is er behoefte aan extra hulp vanuit het kruiswerk. De financiering van gezinszorg en maatschappelijk werk staat ge heel los van die van het kruiswerk. Holtense agrariërs houden zich keurig aan de regels. Alle bedrijven hebben een hinderwetvergunning of komen binnenkort aan de beurt voor hereiking in het kader van de tienjaarlijkse revisie van de hin derwet. Dit deelde wethouder mi lieuzaken Henk Wasterik desge vraagd mee naar aanleiding van de grote boeren protestmanifestatie in Dika van de Kruusweg in Mar- kelo. Het Holtense college van B W had op uitnodiging van het Mar- kelose college de protéstvergade- ring bijgewoond. Wethouder Westerik verklaarde fervent tegenstander te zijn van een convenant tussen Milieudefen sie en de gemeente om zo de am- moniakuitstoot de verminderen. Volgens de wethouder zal door zo'n overeenkomst de 'schuldvraag' al gauw gezocht worden bij de agra riërs, terwijl ook anderen in het buitengebied voor deze uitstoot zorgen. Zo lang de landbouwers zich houden aan de toegestane veestapel, is er niets aan de hand. Ingeborg de Roode, kunsthistorica en docente journalistiek en cul tuurbeschouwing aan het Windes- heimcollege te Zwolle zal vana vond, donderdag 11 februari, voor de Stichting Kunst Kuituur Hol ten in dorpshuis De Boschkamp een lezing verzorgen over de door Walter Gropius opgerichte stro ming Bauhaus. Deze stroming heeft grote invloed gehad op ondere andere de archi tectuur en toegepaste kunst. Aan de hand van dia's zal mevrouw De Roode laten zien welke kunststro mingen en kunstenaars door Bau haus zijn beïnvloed. Bekende kun stenaars zijn o.a. Kandinsky en de Nederlander Paul Citroen. De lezing begint om 20.00 uur. Do nateurs betalen 5,- niet leden 8,50. Nog ruim een week en dan barst het carnavalsfeest in alle hevig heid weer los. Echter de minder validen bijten komende zaterdag 13 februari al de spits af met hun 'eigen' carnaval, dat gevierd gaat worden in Manege Snorrewind. Was het vroeger wegens ruimtege brek uitsluitend toegankelijk voor de leden van de Stichting Paardrij den Gehandicapten, na de inge bruikneming van de vernieuwde kantine, zijn ook anderen welkom om samen met de gehandicapten carnaval te vieren. Het feest begint om drie uur en is rond vijf uur afgelopen. Seniorencarnaval Het voormalige Bejaardencarna val is niet meer. Dat wordt onder de nieuwe naam Seniorencarnaval nieuw leven ingeblazen. Senioren vanaf een jaar of 55 zijn op maan dag 22 februari welkom vanaf 14.00 uur in zaal Vosman, waar een aan tal plaatselijke artiesten zal optre den. Speciaal voor de ouderen uit Diessenplas zal een bus rijden. Wie mee wil, kan zich inschrijven bij Diessenplas. Het uitgebreide overzicht van de carnavalsactiviteiten kan men te gemoet zien in de krant van vol gende week. De nationale Boomplantdag zal in Holten gehouden worden op woensdag 24 maart. Een werk groepje is bezig een projectje voor te bereiden, waar de schooljeugd struiken of bomen kan planten. Geboren: Joyce, dv D.J. Kappert en H.J. Jansen; Robert Jan, zv N. Arf- man en J. Paalman (geb. te Gouda). Overleden: M. Koopman-bos man. oud 103 jaar; W. Groother- der-Bouwhuis, oud 88 jaar (overl te Deventer). Ondertrouwd: S. Jansen, oud 24 jaar, Voorst en H.J. Tem mink, oud 26 jaar, Holten. Gehuwd: G.J. Nijmeijer, oud 35 jaar. Wierden en M. Meijerink, oud 24 jaar, Holten. Gevonden: huissleutel aan ring; strip met medicijnen Indosit; sleutel Rover autosleutel met zwart label; Gouden trouwring met naam, Astrid. Verloren: Paarse rugtas met schoolboeken; paars/roze kin derhandschoen; bruine porte feuille met diverse pasjeS; rode portemonnee met klitteband inhoudende pasjes; 10 sleutels aan bos. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink; ne vendiensten. 19.00 uur: ds. H.W. Doornweerd. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Oppasdienst: mw. Steunen- berg-Wegstapel en Emy Dik kers. Diessenplas: woensdag 17 fe bruari 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. D.H. Borgers, Den Ham. 15.00: ds. R.J. Visserm Uelsen (BRD). Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Hoekstra-Potkamp, groep 7 en 8 o.l.v. Rob Meijerink. De eerste collecte is voor kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Ans Valster-Paalman, José Klein Nagelvoort-Beldman, INgrid Stam-Jansen; 4-6 jaar: Janneke Lubberdink-Oldenhuis, Dineke Manenschijn-Roelofs. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis m.m.v Jongerenkoor. DIJKERHOEK 10.00: ds. H.W. Doornweerd; uit gangscollecte Kerkinterieur. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur. Samenkomst; 19.00 uur. Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr J.M. Peschar; Uit gangscollecte: Ned. Gideons. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 13 en 14 februari: A.J. Boerman, Vennekesgaarden 46a Rijssen. Tel. 05480-12535. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835. bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan t-ooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467): Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 11 februari: Lezing K C over Bauhaus in dorps huis. Vrijdag 12 februari: 19.30 uur. Jaarfeest CJV Vriendenschaar in Irene. Zaterdag 13 februari: 19.30 uur, Jaarfeest CJV Vriendenschaar in Irene; 15.00 uur, Mindervali- dencarnaval in manege Snorre wind. Woensdag 17 februari: 19.30 uur. uitreiking Holtense sport- prijzen in kantine Meermans kamp; 20.00 uur, vergadering HHV in De Biester; Plattelands vrouwen Dijkerhoek; 20.00 uur, afdelingsavond NBvP Holten in zaal Vosman. 20 februari: 10.00 uur. Schmin ken voor camavalsjeugd; 13.45 uur. start Carnavalsoptocht; 15.00 uur, Keuntjescamaval in zaal Vosman 16.00 uur, Slinge- roamd in hofbars. Zondag 22 februari: Kielenbal in zaal Vosman. Maandag 22 februari: 14.00 uur, seniorencmaval in zaai Vos man; 14.00 uur, Biertapwed strijd in De Waag; 20.00 uur, Rosenmontag bij Tonnie Brands; 19.30 uur, raadsverga dering; NBvP Espelo in Tref punt. Dinsdag 23 februari: 12.30 uur, Früschoppen bij Jan Maats; 15.00 uur. Mini Playbackshow in gebouw Irene; 20.00 uur, Kleintje Carnaval in Het Kla vier. Donderdag 25 februari: 20.00 uur. Begunstigersavond Oud heidkamer Hoolt'n in dorps huis. Maandag 1 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in Kandelaar met huisarts mw. C.M. Piscaer- Witte. Vrijdag 5 maart: 19.30 uur, We reldgebedsdag in gebouw Irene m.m.v. Campanella: 19.45 uur. Herdenkingsbijeenkomst 150 jaar Ger. kerk in Kandelaar- Zaterdag 6 maart: 14.30 uur. Kindermiddag Ger. kerk met Aad Peters; 19.30 uur, revue avond in Kandelaar. Zondag 7 maart: 09.30 uur, Her denkingsdienst 150 jaar Ger. kerk Holten. Zaterdag 13 maart: 10.00-17.00 uur. Postzegelruilbeurs in aula SGH. Zaterdag 20 maart: 20.00 uur, DAT met 'Dat staat in de ster ren' in Bonte Paard.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3