Uitverkocht huis bij Als kat van huus is 1 UflH Bestuurswisseling NBvP Dijkerhoek NBvP-leden leren oud Holten kennen Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HQLTENS NIEUWSBLAD Bomvol Irene geniet van toneelspel Uit het politierapport Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gouden dagen door CJV Expositie gemeentehuis Ruilbeurs postzegels Resultaten Bergruiters DONDERDAG 4 FEBRUARI 1993- De 'tableau de la troupe' van OCH in Als de kat van huus is. Wat had een aanstaande Holtense moeder vrijdagavond in gebouw Irene te maken met de tekstvast heid van de toneelspelers van OCH? Behoorlijk wat, zo bleek achteraf. Was niet een van de speelsters zwanger geworden, dan had Ina Deijk niet plotseling hoe ven in te vallen bij 'Schaopen op drift' waarmee door het toneelclub momenteel nog door de provincie wordt getoerd en had er meer tijd besteed kunnen worden aan de re petitie aan het nieuwe stuk, waar mee OCH de komende maanden op pad gaat. Nu was er voor de spelers van Als de kat van huus is te kort tijd geweest om alle rollen stormvastin te studeren. Gelukkig was er de onvolprezen Gerrit Brinks in zijn hondehok voor op het toneel, die de af en toe invallen de stiltes perfect wist aan te voe len, en de spelers het juiste wacht woord aanreikte. „Af en toe wer den er smachtende blikken gewor pen richting het souffleurshokje-, maar dat zal het publiek nauwe lijks zijn opgevallen. Alleen wie echt kritisch kijkt, zoals een vak broeder als ik valt zoiets op ver telde na afloop een Holtense to neelkenner, die er echter onmid dellijk aan toegevoegde dat hij bij zonder genoten had van het spel van OCH. Daarmee vertolkte hij ongetwij feld ook de mening van het Holten se publiek, dat werkelijk massaal was gekomen. Zelfs op het schel linkje, in de zijzaal moesten steo- len worden bijgeplaatst om alle toneelliefhebbers een plaatsje te bezorgen. Die hadden evenwel de pech maar de helft van het bijzon der fraaie decor van de hand van Anton Stukker te kunnen bewon deren. De herberg de Mölnkamp, op welk terras het verhaal zich afspeelde, mocht in de zijzaal dan wel niet te bewonderen zijn, de gelijknamige molen, die het decor beheerste, maakte veel goed. Als de kat van huus is, is een kome die vanuit het Duits vertaald en dat was af en toe wel duidelijk te merken. De vertaler had wel zijn best gedaan op de vertaling in het 'plat' maar het 'bekte' niet altijd gemoedelijk Sallands en daardoor lag het tempo van de grappen lager dan meestal gebruikelijk is bij OCH. Rikie Aaltink-Kevelam en regisseur Johan Stukker, die de twistende buren Katrien Geersen en Geert Kappen uitbeelde kweet- ten zich voorbeeldig van hun taak. Vooral mevrouw Aaltink was goed op dreef als zuinige herbergierster. Beiden reageerden uitstekend op de reacties uit de zaal. Voor Jan Bult, die als belastingdeskundige PCOB Op donderdagmiddag 11 februari komt de PCOB weer bij elkaar. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en vindt plaats in de Kandelaar. Deze middag zal het ontwikke lingswerk centraal staan. Hoewel ontwikkelingswerk misschien wat ver van ons af staat, is het een onderwerp dat ons allen aangaat. Er worden deze middag dia's ver toond over Haiti, een van de arm ste landen van de wereld. Op deze wijze krijgen wij informatie over een bepaald project en kunnen wij met elkaar over ontwikkelings werk spreken. Bent u in het onderwerp geïnteres seerd, maar geen lid van de PCOB? Dat is geen enkel bezwaar. De bij eenkomsten van de PCOB staan voor iedereen open. Medicijnen In deze rubriek werd al eens eerder uw aandacht gevraagd voor het gebruik van medicijnen. Omdat het vaak de slaap- en kalmerings middelen zijn, die in grote aantal len en door velen worden gebruikt gaat de universiteit van Nijmegen hier een onderzoek naar doen. De middelen waarbij u hierbij moet denken zijn Mogadon, Seresta, Te- mesta, Valium, Oxazepam en Lo- razepam. Het onderzoek richt zich op vrou wen, die een van deze middelen één jaar of langer gebruiken. De onder zoekers zijn vooral geïnteresseerd naar de positieve en negatieve er varingen van vrouwen met deze middelen. Gebruikte u vroeger een van deze middelen, maar bent u nu gestopt, dan kunt u ook meedoen. Wilt u meedoen met het onderzoek dan vragen de onderzoekers een antwoord op de volgende vragen op papier te willen zetten. Uw naam hoeft u niet te noemen, het is geheel anoniem! De vragen zijn: welke middelen ge bruikt u/ heeft u gebruikt en hoe veel? Wanneer bent u ermee be gonnen? Wie schrijft ze voor, uw huisarts, of een specialist? Voor welke klachten bent u gaan slik ken? Zijn deze klachten nu veran derd? Bent u wel eens gestopt met slikken van deze medicijnen? Zo ja, waarom? Hoe voelde u zich toen? Ook willen de onderzoekers graag uw leeftijd, of u gehuwd, weduwe, gescheiden of alleenstaand bent; of u kinderen hebt en wat uw part ner, familie, vrienden en evt. colle ga's van uw medicijngebruik vin den. U kunt dit opsturen naar Mieke Haarselhorst, K.U. Nijmegen, Ant woordnummer 213, 6500 VC Nijme gen, onder vermelding in de boven hoek van Wetenschapswinkel. Een postzegel plakken is niet nodig. Wilt u meer informatie over dit onderzoek, dan kunt u op dinsdag, woensdag en donderdag tussen 9.30 - 12.00 uur bellen naar 080- 612746. de dochter des huizes Gretha, een rol van J. Scheperboer-Aanstoot, het hof maakte, is het te hopen, dat hij in het 'echt' nooit zo'n gladde griezel tegen zal komen als hij nu neerzette. De vaart in het verhaal werd ge bracht door Meelman, zaakwaar nemer en pander op boeldagen, die op een ouderwetse fiets (met een slokje op) regelmatig het toneel onveilig maakte. Met zijn kreet 'doet wijdoet wijwist J an School- en de lachers op zijn hand te krij gen. Bert Aanstoot zette vakkun dig de molenaarsknecht neer en Ina Deijk-Oosterkamp het dienst meisje, dat niet op haar mondje was gevallen. Het meeste applaus was bij nadere beschouwing toch voor het ongedwongen soepele spel van Hans Steunenberg, die gestalte gaf aan Peter Kappen, de zoon van boer Geert, die uiteinde lijk toch zijn buurmeisje Gretha in de armen mocht sluiten. De kat, waar het allemaal om draaide, kon het luide applaus aan het slot van de voorstelling maar matig waar deren, en had het 't liefst op een lopen gezet, maar een tuigje ver- kwam erger. De grime was van Jan Ooster kamp, en toneelmeester Jan Nij- land zorgde er weer voor dat geluid en licht in orde waren. CJV De Vriendenschaar zal het 45 jarig bestaan vieren met de uitvoe ring van een kluchtig blijspel, geti teld Gouden dagen op vrijdag 12 februari en zaterdag 13 februari in gebouw Irene. Voor de pauze zul len de clubs acte de precence ge ven. De traditionele uitvoering voor de oudere donateurs op zater dagmiddag is wegens de teruglo pende belangstelling komen te vervallen. De uitvoering begint op beide avonden om 19.30 uur.de zaal is open om 19.00 uur. Van 4 tot en met 16 februari expo seert in de hal van het gemeente huis Klaus Versteegen schilderijen en gouaches. De in Deventer woon achtige Versteegen is docent aan de Aki te Enschede. Er is een selec tie gemaakt uit zijn nog-figuratie- ve schilderijen en gouaches die hij sinds 1988 heeft vervaardigd. Op 26 januari vond een aanrijding plaats op de rotonde van de Dorps straat. Een personenauto, komen de uit de richting Deventer, ver leende geen voorrang aan een per sonenauto die vanaf de Burg.v.d. Borchstraat de rotonde opreed. Laatstgenoemde auto reed achter een autobus en werd zodoende over het hoofd gezien. Enige scha de was het gevolg. Op 27 januari werd een midden stander telefonisch benaderd door een man die zich uitgaf als mede werker van de Stichting Milieu zorg Hengelo. Volgens hem zou er een reclamebord geplaatst worden op de Smidsbelt en daarvoor had hij adverteerders nodig. Bedoelde Stichting is bij de politie onbekend en van een plaatsing van een recla mebord is noch bij de politie, noch bij de gemeente iets bekend. Dit zaakje stinkt dus en de politie raadt een ieder dan ook aan in de toekomst niet zonder meer in zee te gaan met vage figuren en/of in stanties die erop uit zijn adverten ties te werven. In de nacht van 27 op 28 januari werd er ingebroken bij het Mobiel tankstation aan de AI. Met grof geweld werd een ruit vernield. Een geringe hoeveelheid snoep en kof fie werd weggenomen. In de nacht van 31 januari-1 febru ari deed men het nog eens dunne tjes over. Een veiligheidsglas werd vernield en enkele deuren werden met grof geweld opengebroken. De buit was deze keer aanzienlijk. Een vrij gering geldbedrag werd ont vreemd alsmede voor ongeveer f 10.000 aan sigaretten. Op donderdag 29 januari vond er een bedrijfsongeval plaats bij slachterij Hogeslag. waardoor een wolk ammoniak vrij kwam. Mon teurs waren ter plaatse aan het werk voor een onderhoudsbeurt, toen er plotseling ammoniak vrij kwam en toen niet meer in staat waren om een klep goed af te slui ten. De brandweer en politie na men geen enkele risico en sloten een gedeelte van de Kol af. Tevens werden omwonenden gewaar schuwd om deuren en ramen geslo ten te houden. Na ongeveer ander half uur kon het sein worden gege ven dat alles onder controle was. Hoeveel ammoniak is ontsnapt is nog niet geheel duidelijk. Van een levensbedreigende situatie is geen sprake geweest. De concentratie ammoniak heeft de toelatings norm niet overschreden. De groot te van de schade in het bedrijf zelf is bij de politie niet bekend. In de nacht van vrijdag op zater dag vond een vechtpartij plaats in en om de Waag. De aanleiding was dat een jongeman een broodje niet wilde afrekenen. Links en rechts werd flinke klappen uitgedeeld. DE veroorzakers kwamen allen uit Deventer. Toen de politie ter plaat se kwam, was een aantal raddraai ers reeds verdwenen, doch deze konden op de Toeristenweg wor den aangehouden. Een zevental personen werd gearresteerd en vastgezet in het politieburo van Raai te. Hen zal openlijke geweld pleging ten laste worden gelegd. De Officier van Justitie zal trach ten snelrecht toe te passen. De schade zal op de daders verhaald worden. In dezelfde nacht vonden twee in braken plaats, te weten aan de Liezenweg en de Nagelhoutstraat. Uit de eerste woning werden enke le jassen ontvreemd, alsmede een paspoort. Bij de tweede woning bleef het bij een poging. Men kreeg hetniet voor elkaar om aldaar naar binnen te komen of men werd ge stoord. Tijdens de gecombineerde jaarver gadering en nieuwjaarsreceptie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Dijk erhoek vonden enkele wisselingen in het bestuur plaats. Bertha Boode werd opnieuw benoemd, maar Jantje Koops en Ans Tuitert namen na respectievelijk 6 en 5 jaar afscheid, in hun plaats werden Dinie Klein Teeselink en Joke van Coeverden benoemd. Janny Paal man nam na zes jaar afscheid als agrarisch vertegenwoordigster. In haar plaats werd Rikie Boode ge kozen. Ook de excursiecommissie kreeg een andere bezetting. Liene Stevens nam de plaats in van Jan na Hoekman. Miene Stevens werd in de kascommissie opgevolgd door Marietje Stevens. Dienie Lankhorst tenslotte nam afscheid van de reiscommissie. Na de pauze werd de avond ver zorgd door mevrouw T. Wissink- Kranenberg uit Markelo. Aan de hand van dia's gaf zij een impressie van de door agrarische commissie van de NBvP Overijssel in 1991 gehouden excursie naar Rusland en met name het voormalige Le ningrad met omgeving. Daar wer den o.a. een boerderij en een land- bouwacademie bezocht. Mevrouw Wissink vertelde erg onder de in druk te zijn geraakt van de grote armoede (bedelaars) naast de prachtige oude gebouwen, ver sierd met bladgoud. De volgende bijeenkomst van de NBvP Dijkerhoek is op 17 februari wanneer een eendagsbestuur voor de invulling zorgt. De jaarlijkse postzegelruilbeurs, die georganiseerd wordt door de Holtense Postzegelclub, zal dit jaar gehouden worden op zaterdag 13 maart in de aula van de Scholen gemeenschap. Het is voor de 22e keer dat deze beurs gehouden wordt. Tafelbespreking is niet noodzake lijk en de entree is gratis. Op uitno diging zal een beperkt aantal pro fessionele handelaars worden toe gelaten. Voor de liefhebbers is er een altijd prijs verloting en er zal speciale aandacht worden ge schonken aan de jeugd. In zaal Vosman werd dindagavond 26 januari de jaarvergadering ge houden van de Ned. Bond van Plattelansvrouwen, afd. Holten. Mevrouw H. Stegeman en de heer H. J. Koopman van de Oudheidka mer Hoolt'n, lieten de leden genie ten van gebruiken en verhalen uit oude tijden. Mevrouw Stegeman liet een aantal kraam- en doopge- bruiken uit vroeger tijden de revue passeren. Zij wist smakelijk te ver tellen over de 'gevaren' waaraan zwangere vrouwen waren blootge steld. De heer Koopman maakte een wandeling door het dorp tus sen 1930 en 1960. Niet minder dan 31 kruidenierswinkels- en winkel tjes was Holten rijk in die tijd. Soms was het alleen maar een wa gen, waarmee de boer werd opge gaan, of was het alleen maar een woonkamers van waaruit snoep werd verkocht, maar aan iedere winkel was wel een verhaal verbon den. Uit het jaarverslag, dat gelezen werd door mevrouw Wansink- Podt, bleek dat het ledental geste gen was tot 258 leden. Het financië le jaarverslag werd door de kas commissie goedgekeurd. De be stuursleden mevrouw Veneklaas- Aalpol en mevrouw Zoetbrood werden herbenoemd. Op 16 februari is een excursie ge pland naar Wehkamp. In Delden wordt een dialectdag gehouden op 17 februari. Voorts zal nog een ex cursie gepland worden naar de Oudheidkamer. Op het concours in Mariënheem behaalde Ellen-Door Menalda van Schouwenburg met Ferrari een vierde prijs in de dressuur klasse Lil. Ze kreeg 123 punten. Ook Her man Lodeweges toog naar marien- heem. In het springen klasse M behaalde hij met Carlo de tiende prijs. Geboren: Dennis, zv B.J. Krik- kink en H.W. Kappert; Youri, zv. B.J. Knapen en K. ter Hoe ven; Tom, zv H.G.A. Buitenhuis en G.J. Willemsen (geb. te De venter); Thomas Rudolf, zv H. J. Landeweerd en J.J. Dijkink (geb. te Deventer): Kelly, dv. H. Dommerholt en M.N. Thalen (geb. te Deventer); Rick Karl Nicolaus. zv. J.W.B. de Vries en C. Hintzen (geb. te Deventer). Overleden: H.J. Koetsier-Ulf- man, oud 81 jaar; W. Heijnen, oud 73 jaar; T.C.F. Westerhout, oud 79 jaar; J. ten Berge-Holter- man, oud 77 jaar (overl. te De venter): B. Halfwerk-Jens, oud 64 jaar (overl. te Deventer); B.M. Wegstapel-Zandvoort, oud 78 jaar (overl. te Raalte); G. Bouw- man-Vrugteveen. oud 79 jaar (Overl. te Deventer). Ondertrouwd: D.J. Muller, oud 27 jaar, Holten en J.G. Vros, oud 23 jaar. Holten: H.J. ten Dam, oud 27 jaar. Holten en J. Rut gers, oud 26 jaar, Holten. //2\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. S.M. Roozenboom (m.m.v, Campanella); neven diensten. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Oppasdienst: mw. Schutte-Ha- verslag en Bertinen Müller. Diessenplas: woensdag 10 fe bruari 19.00 uur: Doomweerd (H.A.). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn. 15.00: ds. H. Lenters. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Hoekstra-Potkamp, groep 5 en 6 o.l.v. H. Paalman. De eerste collecte is voor We- relddiakonaat, de tweede col lecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Hanne- ke Baerends, Gery de Bie-Bo- link, Evelyn Hulsman-v.d. Meu- len; 4-6 jaar Herma Aanstoot- Pluymers, Ria Aanstoot-Stam, Truus Beldman-Aanstoot. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 10.00: ds. A.J. Leerink; uit gangscollecte Kerkinterieur. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr J.M. Peschar; Uit gangscollecte: Prot Interk. Thuisfront. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 6 en 7 februari: W.J. Zwijnen, Roelf Bosmastraat 39a, Rijssen. Tel. 05480-12260. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zaterdag 6 februari: Prinsen bal in De Poppe; 15.00 uur, hero pening galerie Waerdenborch. Maandag 8 februari: 20.00 uur, Verkeerskwis WN in zaal Vos man; clubavond HPC in Bosc hkamp. Dinsdag 9 februari: 13.00 uur, gezamenlijk vergadering CBTB en OLM in zaal Vosman. Donderdag 11 februari: Lezing K C over Bauhaus in dorps huis. Vrijdag 12 februari: 19.30 uur, Jaarfeest CJV Vriendenschaar in Irene; afscheidsconcert Lanz Bulldog in De Wippert. Zaterdag 13 februari: 19.30 uur, Jaarfeest CJV Vriendenschaar in Irene. Woensdag 17 februari: 19.30 uur, uitreiking Holtense sport- prijzen in kantine Meermans kamp; 20.00 uur, vergadering HHV in De Biester; Plattelands vrouwen Dijkerhoek; 20.00 uur, afdelingsavond NBvP Holten in zaal Vosman. 20/23 februari: Carnavalsweek end. 22 februari: Raadsvergadering; NBvP Espelo in Trefpunt. Maandag 1 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in Kandelaar met huisarts mw. C.M. Piscaer- Witte. Vrijdag 5 maart: 19.30 uur. We reldgebedsdag in gebouw Irene m.m.v. Campanella. Zaterdag 13 maart: 10.00-17.00 uur, Postzegelruilbeurs in aula SGH. Gevonden: bruine damesfiets, merk Sparta,drie versnellingen; bankbiljetsleutel No.75; poes, zwart/bruin gestreept, ongeveer 10 jaar oud. Verloren: bruine lederen da- mesportemonnaie met inhoud; rose paarse portemonnaie met inhoud; bos sleutels aan blauwe label; bruin lederen sleuteletui; zwarte portemonnaie met in houd; bruine schoudertas met o.a. enkele rijbewijzen.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3