'Stelt u eens voor, dat daar 'n verkeersweg komt' Bibliotheek Holten mag gaan uitbreiden iedere BIT BLAD BRENGT WEEK EEN MARKT BIJU THUIS. Ikonen voor K&C Holten Socuwe heeft op termijn een nieuwe voorzitter HOLTENS NIEUWSBLAD Riemko Berends legt schoonheid van Lookerenk vast Jongerensoos in Kandelaar •lonsered £051 TURBO 51 cc-3,5 Pk-5,4 Kg. D0NDERTMAN B.V. £a. BJemehamp petbdthmbe&rijf Uw adres voor rieten daken: DONDERDAG 14 JANUARI 1993_ Deze pentekening is de eerste in een reeks landschappen van de Lookerenk en direkte omge ving. Zij zijn bedoeld om de Hol tenaren - en vooral hen die be slissen over Holtens toekomst - te informeren over de bijzonder landschappelijke waarde van deze enk. Goede informatie is noodzakelijk voor een goede be sluitvorming, en die heeft bij veel belangrijke besluiten in Holten ontbroken, is mijn over tuiging. De Lookerenk wordt gekenmerkt door kleinschaligheid, dat wil zeg gen een grote afwisseling in be groeiing en bebouwing op een klein oppervlak, dat sterke hoogte verschillen te zien geeft. De enk wordt doorsneden door een zeven tal paden en kleine wegen, die voor de wandelaar aantrekkelijk zijn en op veel plaatsen ontvouwen zich landschappen aan de kijker. Bo vendien sluit hier de zuidkant van het dorp heel afwisselend aan bij deze niveau-verschillen en vormen boerderijen met hun geboomte en de houtwallen mooie overgangen van natuur en bebouwing. De enk aan de noordkant van het dorp heeft minder van deze karakteris- tieke landschapselementen. Bo vendien is het zicht op het dorp hier onaantrekkelijk door spoor lijn en industrie. Er is dus veel voor te zeggen om de Lookerenk de mooiste enk van Holten te noe men. Veel Holtenaren maken hier hun dagelijkse wandeling, ook omdat de toegankelijkheid groter is van uit het dorp. Vijf minuten wande len en men is in de vrije natuur, nauwelijks gestoord door ver keerslawaai. Stelt u eens voor dat hier een verkeersweg zal komen. De hier afgedrukte pentekening is ook zo'n typisch mooi landschap. Tussen twee boerderijen door (ver bouwd, maar toch in originele vorm gelaten) aan de Beuseber- gersweg, Erve Eertjes en het witte boerderijtje van de familie Popu lier) kijkend over het Lukensveld. Helaas zal dat binnenkort tot het verlegen gaan behoren. Het lande lijk karakter van de verspreid lig gende schuren, schuurtjes, hout wallen en boomgroepen, die zo ka rakteristiek is voor dit van oor sprong dorp van boeren en veehandelaren. Door het verloren gaan hiervan wordt een een band met het verleden afgesneden. Riemko Berends. De endeskundige en kusthistori- cus Jan Morsink uit Amsterdam zal vanavond, donderdag 14 janua ri voor de stcihting Kunst en Cul tuur Holten in doprshuis De Bosc hkamp een lezing houden over de betekenis van de ikoon in de Grieks-orthodoxe kerk en de wijze van verering door gelovigen. Ver der zal Jan Morsink ingaan op de techniek van het ikonen schilde ren en de ontstaansgeschiedenis. Wie in het bezit is van ikonen, kan deze laten taxeren door Jan Mor sink. De lezing begint om 20.00 uur. Donateurs betalen 5,-entree, niet leden 8,50. Aansluitend aan de lezing van Morsink wordt zaterdag 16 januari een excursie gehouden naar Zwol le waar in het Provinciaals Overijs sels Museum een tentoonstelling wordt gehouden over ikonen uit Noord-Rusland. Vertrokken wordt per eigen auto vanaf de sporthal om 11.00 uur. Meerijden met ande ren tegen vergoeding kan geregeld worden. De entree in het museum bedraagt 5,-. Vanaf zaterdagavond 16 januari is er weer soos in het Keldertje van de Kandelaar voor jongeren vanaf twaalf jaar. Het keldertje is open vanaf20.00 uur, de ingang is aan de voorzijde van de Kandelaar via de buitentrap. Voorlopig zal er elke zaterdagavond soos worden ge houden van acht uur tot elf uur. De raadscommissies gemeente werken, financiën en welzijn heb ben unaniem de uitbreiding van de bibliotheek Holten goedge keurd, zodat de goedkeuring door de gemeenteraad in de gemeente raadsvergadering van 25 januari slechts een formaliteit zal zijn. De bibliotheek kampt door de steeds verder uitbreidende lees honger en de nieuwe collecties, zo als CD's en videobanden met ruim- tebrek. De boeken staan boven op de boekenkasten, omdat we ze niet meer in de boekenrekken kwijt kunnen" vertel bibliotheca resse Karin Pennewaard. De bibliotheek heeft in het afgelo pen jaar 120.831 uitleningen geno teerd. De collectie omvat met el kaar Ongeveer 27.000 banden. De bibliohteek had aan het eind van 1992 2710 leden. Door architect J.H. Postma uit Heino is een uitbreiding op papier gezet, waarvoor een deel van de Rörikstraat moet worden opgeof ferd en een deel van het grasveld tussen de Pastoriestraat en Tuin straat. Aansluitend aan het be staande gebouw wordt een pavil joen gebouwd, waarin naar alle waarschijnlijkheid de afdeling ro mans worden ondergebracht. Ook de leeshoek, die zich nu nog inge klemd zit tussen uitleenpost en boekenrekken, krijgt een ruime en rustiger plek. Met de uitbreiding van de bibliotheek is een bedrag van 240.000 gulden gemoeid. De gemeente neemt 40.000 gulden voor haar rekening. p3storiêstr>it Budget Een poging van het gemeentebe stuur om de bibliotheek, gelijk de Stichting Socuwe, in het vervolg door middel van een vast bedrag vooraf te financieren, moet voorlo pig nog even in de ijskast worden geplaatst. Het bestuur van de bi bliotheek heeft te kennen gegeven, voorlopig nog niet accoord te kun nen gaan met budgetfinanciering, omdat er bij de nieuwe wijze van financieren nog veel onderzerhe- den zijn, die eerst moeten worden doorgespit, zo hebben voorzitter P.C. Schenkeberg van Mierop en penningmeester J. Vuuregge wet houder Wim Dalhuisen meege deeld. Het bestuur van de biblio theek wil op termijn budgetfinan ciering evenwel niet uitsluiten. Stoomdijk 13-15, Laren (Gld.) Telefoon 05738-12 73 Het bestuur van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk heeft een kandidaat gevonden, die voor zitter Piet Bakker kan opvolgen. Zoals bekend heeft de heer Bakker afgezien van een tweede ambtster mijn. Door dringende prive-om- standigheden zal de kandidaat - een vrouw met een brede opleiding op het gebied van sociaal werk en met grote bestuurlijke ervaring, zo meldt voorzitter Bakker - evenwel pas over een halfjaar beschikbaar zijn. Gezien de grote kwaliteiten van de kandidate heeft het bestuur besloten het komende half jaar zonder voorzitter te functioneren. De overige bestuursleden zullen tot die tijd de taken van de voorzit ter voor hun rekening nemen. Hogedijk 5, 7475 PR Markelo Tel. 05476-35 53 b.g.g. 05495-14 35 nieuwbouw, herstelwerkzaamheden en advies Tevens voor rietplaten, matten, vogelvoederhuisjes e.d. Vraag vrijblijvend subsidie aanvraag of verdere informatie Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen of verleende vergunningen e.d. 1. Bouwvergunning verleend voor: - bouw hobbyruimte boven garage bij Kieftenbelt 14; - bouw bedrijfswoning Raalterweg 49. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Goedkeuring bestemmingsplan „Look 1990" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 18 januari 1993 gedurende één maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), ter inzage zal liggen het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 15 december 1992, kenmerk RGP 92/850, omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan „Look 1990", vastgesteld door de raad van deze gemeente bij zijn besluit van 27 april 1992, nr. 54/IJm/A. Dit bestemmingsplan betreft een integrale herziening van het bestemmingsplan „Look" en heeft betrekking op een gebied, dat wordt begrensd door de Forthaarsweg, de Vos- senweg, de Valkenweg, de Patrijzenweg en de Reebokkenweg. Aan het plan is gedeeltelijk goedkeuring onthouden, te we ten aan het projecteerde bouwperceel nabij de hoek Fazantenweg/Korhoenderweg. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kunnen zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend en zij die zich tijdig met bezwaren tegen wijzigingen, welke bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, tot gede puteerde staten hebben gewend, alsmede de inspecteur van de ruimtelijke ordening tegen de goedkeuring van het plan beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthou ding van goedkeuring door gedeputeerde staten aan een gedeelte van het plan. De beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en te worden gezonden aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Holten, 14 januari 1993 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Indiening aanvragen om subsidie voor onderhoud van kleine landschapselementen en herstel en/of vernieuwen van rieten daken Burqemeester en wethouders van Holten maken bekend dat: a. tot 1 september 1993 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor tot 1 april 1994 uit te voeren werkzaamheden betreffende het instandhouden en het onderhouden van kleine landschapselementen buiten de bebouwde kommen, waaronder worden verstaan ele menten in het landschap met natuurwetenschappelijke, cultuurhistorische en/of landschappelijke betekenis of die om andere redenen van milieu- of natuurbeheer be- langrijk worden geacht, veelal gekenmerkt door een boom- of struikbeplanting en kleiner dan 5 ha. b. tot 1 maart 1993 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor in 1993 uit te voeren werkzaamheden betreffende het herstellen en/of vernieuwen van rieten daken van gebouwen waarvan de woning deel uitmaakt, gelegen in het buitengebied van de gemeente Holten. Onder buitengebied wordt verstaan het gebied dat is ge legen binnen de grenzen van het op 24 augustus 1992 vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Aanvragen om toekenning van subsidie voor bovenver melde werkzaamheden moeten worden ingediend op een ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijg baar formulier. Na 1 september resp. 1 maart 1993 ingediende aanvra gen komen in principe niet voor inwilliging in aanmerking. Teruggaaf afvalstoffenheffing 1992 voor 1 persoons huishoudens Ingevolge artikel 5, 2e lid letter a. van de Verordening op de heffing en invordering van de afvalstoffenheffing en de rei nigingsrechten kunnen personen, die alleen een perceel of een perceelsgedeelte bewonen, gedeeltelijke teruggaaf van reeds betaalde afvalstoffenheffing aanvragen. Er wordt dan een teruggaaf verleend van f 6,00 per volle (kalender)maand, dat genoemde situatie zich heeft voorgedaan. Het verzoek moet worden ingediend binnen twee maanden na afloop van het belastingjaar 1992 of binnen twee maan den na einde belastingpl*cht. De schriftelijke verzoeken dienen gericht te worden aan de Afdeling fina-belastingen ter secretarie onder vermelding van bank- of girorekening. Gemeentelijke snoeiwerkzaamheden voorjaar 1993 In de komende periode zullen van gemeentewege op on derstaande plaatsen snoeiwerkzaamheden worden verricht Deze werkzaamheden bestaan uit het afzetten c.q. snoeien van plantsoenstroken. Larenseweg t.h.v. garage Baltes Park Vletgoor Wilhelminastraat t.h.v. Verzetstraat en Churchillstraat Verzetstraat t.h.v. 68-82 en 85-103 Churchillstraat t.h.v. 139-155 Mossinkserf t.h.v. 2-6 en 29-41 Köllingserf t.h.v. 59-73 Pannebakkerstraat Lageweg t.h.v. Schepenenstraat Schoutenstraat t.h.v. 2-22 Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling gemeentewerken, tel. 6 19 72 (dhr. G. Grave of F. Groteboer).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5