Bijzonder echtpaar eerste 'klant' van nieuwe ambtenaar Kerkdiensten Medische diensten Totaalpakket van Boks-Oolbekkink van dag tot dag Nieuwe winkel voor Firma Broekhuis HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport JSC-loop in de modder VIO-cursus kan nog niet van start Architecten spreekuur DONDERDAG 14 JANUARI 1993. NED.HERV. KERK 10.00 uur: Pastoor Rademaker en ds. A.J. Leerink (oecumeni sche dienst, bediening H. Doop); nevendiensten. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd (Dienst van Schrift en Tafel). Uitgangscollecte: gebouw Ire ne. Oppasdienst: mw. Jacobs-Nij- kamp; Renate Jansen. Diessenplas: woensdag 20 janu ari 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. F. de Vries, Vroomshoop. 15.00 uur: ds. J. Bakker, Om men. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. E. Aanstoot-Kluyt; groep 7 en 8 o.l.v. C. Offringa, De eerste collecte is voor kerk; de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Anne- mie Kamphuis-Schuppert; Ka rin Hulsman-Bosschers; Loes Meijerink-Dijkink; 4-6 jaar: Jan- ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 16 en 17 januari: R. Brouwer, Boomkamp 10a Rijssen. Tel. 05480-13194. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling yolgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. ny Landeweerd-Dijkink, Joke Beldman-Nijkamp, Willy Brinks. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis; nevendiensten. DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. H.W. Doomweerd; uitgangscollectie: gebouw Ire ne. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. OKKENBROEK 10.00 uur: Kandidaat drs. Kest Jelsma, Okkenbroek; uitgangs collecte: Zendingsbussen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON QC Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA'KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Geboren: Luuk Frits Gerard, zv E.M. Meester en G.W. Baan; Gerrit Stefan, zv M.B. Schots en H.P. Brands; Niels Gerardus, zv A.T.M. Nijenkamp en H.G. Haarman; Rilana Silvana, dv. J. van Beek en W.C. Engel. Overleden: M. Assink-Schut- ten, oud 96 jaar; W. Slijkhuis-' Jansen, oud 89 jaar; J.a. Kolk man, oud 72 jaar, Lochem; H.J. Nekkers, oud 89 jaar; D. ter Horst, oud 74 jaar. Gehuwd: A.Stouten, oud 41 jaar, Oegstgeest en E.T.F. Meeuwisse, oud 39 jaar, Oegst geest. Vanaf 1 januari is bij de firma Broekhuis, Deventerweg 79 Dijkerhoek, telefoon 61265, een nieuwe winkel ingericht voor gereedschappen en ijzerwaren. Hiervoor is een gedeelte van de bestaande werkplaats vrijgemaakt en volledig ingericht. De stellingen, afkomstig van de firma Stokkers kwamen daarbij goed van pas. In totaal beschikt Broekhuis nu over ruim 70 m2 verkoopruimte voor producten gericht op huis- tuin- keuken - en agrarische doeleinden, alsmede het nodige materiaal voor elektra- en loodgieterswerk. Ook voor tuinbouwgereedschap- pen, gazonmaaiers en heteluchtkanonnen kan men hier terecht. De firma Broekhuis heeft qua gereedschappen en ijzerwaren een soortgelijk assortiment als de firma Stokkers steeds ge voerd heeft en is nu de meest complete gereedschaps- en ijzerwarenwinkel in deze regio. Onlangs is Jan Deyk in dienst getreden bij Assurantiekantoor Boks-Oolbekkink. De heer Deyk is beëdigd Makelaar-taxateur in onroerend goed en staat bekend als specialist op het gebied van de problematiek rond het agrarisch bedrijf. Hij zal voor zowel het kantoor in Holten als in Markelo de makelaardij verzorgen voor het district Salland-Twente. Voor Markeio is hiermee naast een reeds bestaand Landerijenburo het eerste professio neel werkend makelaarskantoor gevestigd. Naast alle soorten verzekeringen, bankzaken en juridische adviezen heeft het kantoor nu alle kennis in huis om de klanten een pakket van totale dienstverlening aan te bieden. De nieuwe naam van het bedrijf zal voortaan luiden: Assurantie- en Make laarskantor Boks-Oolbekkink bv. Donderdag 14 januari: 20.00 uur, Lezing Russische ikonen voor K&C in dorpshuis. Vrijdag 15 januari: Kabaal in 't Trefpunt; 20.30 uur, Kerkelijk cabaret in gebouw Irene. Zaterdag 16 januari: vanaf 13.00 uur Holterbergcross vanaf Meermanskamp; 19.30 - 24.00 uur. Espelo toernooi in sport hal. Zondag 17 januari: 11.00 uur, touwtrektoemooi Okia in Bon te Paard. Zondag 24 januari: 14.30 uur, Intrededienst ds. S.M. Roozen- boom in NH kerk. Maandag 25 januari: 19.30 uur, Raadsvergadering. Dinsdag 26 januari: 20.00 uur, jaarvergadering NBvP in zaal Vosman. Woensdag 27 januari: 19.30 uur. Gezellige avond van Club oud militairen en Verzet in rest. Vos man. Vrijdag 29 januari: 20.00 uur, blijspel door OCH in gebouw Irene. Zaterdag 30 januari: Prinsen bal in Bonte Paard. Zaterdag 6 februari: Prinsen bal in De Poppe. hnbonden: stel paarse kinder handschoenen,zakmes,rood bruine herl4./lrtemonnee,gou den bedeltje,sleutels,spelcas- sette voor Nintendo,geel-groe- ne parkiet. Verloren: bankbiljet ƒ.100,^ge draaide gouden armband, witte kater met roodbruine vlekken, witte kater met zwarte vlekken- .herenbril in blauw etui. Vorige week van maandag op dins dag is geld gestolen uit het kantoor van graanhandel Muller aan de Rijssenseweg. Een geldkistje is vernield. Hoe men het bedrijf is binnengekomen is niet duidelijk. Dinsdagmiddag ontstond aan de Molenbelterweg brand in een CV ruimte. Het houten hokje was te gen een woning aangebouwd. De afvoerpijp was losgeraakt en raak te het dak. Door de hitte is het hout gaan branden. De snel aanwezige brandweer bluste het vuur voordat het kon overslaan. Woensdag is aan het begin van de avond een auto opengebroken op een parkeerplaats aan de Al. Een portierruit is vernield. De buit be stond uit een rugzak met kleding en een leren jasje met oa. rijbewijs en bankpas. Donderdagnacht is getracht in te breken in een woning aan het Mos- sinkserf. De bewoners werden wak ker van het geblaf van hun hond. De volgende morgen bleek de ach terdeur geforceerd te zijn. Er is niets weg. Vrijdag omstreeks het middaguur botsten twee auto's op de Oude Deventerweg bij de Maneschijns- weg. Een wagen sloeg vanaf de Maneschijnsweg linksaf. Hij werd verblind door de zon, nam de bin- nenbocht en botste op de tegenlig ger. Later die dag omstreeks 19.30 uur gebeurde er een kop-staart botsing op de Rijssenseweg, bij de Marke- loseweg. Bij beide ongevallen was er alleen schade aan de auto's. Vrijdagavond werden tijdens alco holcontroles op de Deventerweg en de kruising Dorpsstraat - Sta tionsstraat twee automobilisten betrapt op het rijden met te veel alcohol op. De boetes waren ƒ.800,- en ƒ.600,-, plus rijverboden voor enkele uren. Zaterdagavond is in de Waarden- borchstraat een ruit van een wo ning vernield met een steen. De reden is voor de benadeelden niet duidelijk. In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken bij het Mobil tankstation aan de Al. Een pen van een slot is doorgezaagd, waar na de deur opengetrokken kon worden. Uit de kassa is het wissel geld verdwenen. Zondagmiddag is ingebroken in een woning aan de Verzetstraat. De achterdeur is geforceerd. Ge stolen zijn de kleurentelevisie en enkele sieraden. Zondagnacht raakte op de A 1 een automobilist uit de koers na een rukwind. Hij belandde in de vang rail, en kwam er zonder letsel van af. Ambtenaar Burgehjke Stand J. Groenewegen:Jiijdrage leveren aan de maatschappij". Het toespreken van mensen is le raar agrarisch/technische vakken van de SGH en vroeger van De Marke J. Groenewegen wel toever trouwd. In tal van bestuursfunc ties heeft hij in de loop der jaren zijn steentje bijgedragen aan vere nigingen en organisaties in Holten, maar het was vorige week donder dag toch wel even wennen voor hem om, gekleed in de officiële ambtstoga van ambtenaar van de Burgelijke Stand in Holten, voor het eerst een paar in de echt te verbinden. De heer Groenewegen is de opvolger van ds. Israël die na tien jaar lang de functie van amb tenaar van de Burgelijke Stand te hebben vervuld, een stapje terug heeft gedaan. Via een oproep in de gemeentelijke advertentie in het Holtens Nieuwsblad 'solliciteerde' Groenewegen bij het college van B W, en naar bleek, met goed ge volg. Overweging om te werven naar deze bijzondere functie was voor de leraar van tweeërlei aard. „Dit jaar wordt ik Vut-gerechtigd en hoewel ik veel hobby's heb, wil ik de vrije tijd toch nuttig en zinvol mogelijk invullen. Daarnaast vind ik het prettig om op deze manier een bijdrage te leveren aan de maatschappij". Het echtpaar, dat de eer te beurt viel om als eerste de ringen te mo gen wisselen voor de nieuwe amb tenaar, viel in de categorie bijzon der. Vorig jaar brachten de compu terprogrammeur A Stouten (41) en zijn partner de psychologe E.T.F Meeuwisse (39) uit Oegstgeest hun vakantie door in Holten., Zij waren zo onder de indruk van het natuur schoon van de Holterberg en de fraaie architectuur van het Holten- se gemeentehuis, dat zij besloten de huwelijks voltrekking in Holten te laten plaats vinden. Bovendien zijn beide fanatieke triahtlonatle- ten, zo ontdekte de nieuwbakken ambtenaar in het voorgesprek. Hij nodige beiden dan ook uit om dit jaar op 24 juli naar Holten te ko men om deel te nemen aan de tri athlon. Het jonge echtpaar vond dat een uitstekend idee en zal de triathlon Holten in zijn wedstrijd schema opnemen. De heer Groenewegen ging niet over één nacht ijs bij zijn voorbe reidingen. Hij liet zich uitgebreid voorlichten door zijn voorganger en stak daarnaast zijn licht op in andere gemeenten bij huwelijks voltrekkingen en volgde boven dien een speciale cursus, die voor ambtenaren van de burgelijke stand wordt georganiseerd. „Het ging wel goed, dacht ik zo", constateerde hij achteraf. „Je moet even zoeken naar de juiste toon en de toespraak aanpassen aan de mensen die voor je zitten, maar de beoordelen laat ik graag aan anderen over". De temperaturen waren heel wat aangenamer, maar daarvoor moes ten de Hol tense atleten tijdens de JSC-loop in Broekland wel door de modder ploeteren. Een zware op gave dus. Wim Zandjans liep de vijf kilometer in 22.05 min. Benny Momberg deed over de tien kilo meter 42.59 min. en Ap Koetsier kwam bij die afstand na 44.25 min. uit de modder. Zaterdag 16 januari staat de Hol- terberg-cross op het programma over 1,2-1,6-3,2-5 en 10 kilometer. Inschrijving staat ook open voor trimlopers. Zondag 17 januari wordt in Oldenzaal de Hulsbeek loop gehouden over 2,5-5-10 en 15 kilometer. Wegens te weinig aanmelingen kan de cursus Voorbereidend In strumentaal Onderwijs (VIO) van het Muziek Onderwijs Centrum nog niet van start gaan. Er zijn nog maar drie kandidaten terwijl er minstens zeven cursisten nodig zijn. Wie zich alsnog geroepen voelt kinderen op te geven, kan zich opgeven bij docent Jacco Camphens (via de basisscholen) of bij de algemeen secretaris van het MOC Peter Eilander. Hij is telefo nisch te bereiken op maandag van 18.00 uur tot 18.25 uur op telefoon nummer 61412. In Bouwhof Citadel in Rijssen wordt zaterdag 16 januari weer een architecten-spreekuur gehouden, waarop aspirant woningkopers te recht kunnen voor objectieve in formatie van onafhankelijke archi tecten met bevoegdheid. Ook voor adviezen op het terrein van ver bouwing en renovatie ken men te recht op het spreekuur. Daarnaast wordt uitleg gegeven over subsi dies, voorschriften, rechten en plichten. Het spreekuur, dat gehouden van 10.00 tot 15.00 uur wordt in de Waalstraat 17 in Rijssen is gratis toegankelijk. Geldautomaat Het is nog niet zo heel lang gele den, dat weinig mensen een eigen bank- of girorekening hadden. Veel van de betalingen gebeurden toen contant. Zelfs zijn loon kreeg men toen contant. Tegenwoordig heeft iedereen een bank- of girorekening en wordt het heel normaal gevon den grote betalingen alleen per bank of giro te doen plaats vinden. Denkt u maar na, hoeveel mensen betalen bij voorbeeld de huur, de rekening van het gas - en licht, verzekeringspremies e.d. nog con tant? Contant geld dient bijna al leen nog maar als huishoudgeld. Om over dat geld te kunnen be schikken, moet men naar het post kantoor of de bank, om daar het geld aan de balie op te nemen. Deze handeling hebben banken en PTT naar de klant toe willen ver eenvoudigen. Aan zgn. geldauto maten -bij de grotere banken en postkantoren- kan men met be hulp van zijn bankpasje geld naar keuze opnemen. Dat is voor de klant makkelijk, omdat er nu ook buiten de kantooruren geld ge haald kan worden. De bedragen die men er haalt hoeven niet groot te zijn. Veel mensen vinden dit plezierig en maken regelmatig van de geldautomaat gebruik. De banken en de PTT propageren het gebruik van de automaat, om dat er dan geen bankpersoneel meer nodig is om een klant te hel pen, die geld op wil nemen. Dat is voor hun voordeliger. Het geld aan de balie opnemen, wordt momen teel zo arbeidsrovend gevonden, dat de banken geld gaan vragen aan de klanten wanneer zij geld aan de balie willen halen. De ban ken hebben verschillende regelin gen hiervoor getroffen gebaseerd op een aantal keren geld opnemen, of de hoogte van de bedragen die worden opgenomen. Het geldop namen aan een geldautomaat blijft gratis. Hoewel reeds veel mensen van de betaalautomaten gebruik maken, zijn er mensen die er om verschil lende redenen geen gebruik van willen maken. De voornaamste re den is het gevoel van onveiligheid, dat men heeft wanneer men op straat geld ontvangt. Daarnaast zijn er redenen rond het kunnen bedienen van de automaat. Wil men wat meer weten over de bedie ning van zo'n automaat, dan kan men bij zijn eigen bank altijd hulp vragen. Voor wat het gevoel van onveiligheid betreft kan men na gaan hoe vaak men in de krant iets heeft gelezen over een overval in de buurt van een geldautomaat. Ook op een postkantoor, of in een bank gebouw zien de mensen dat men geld opneemt. Ondanks het streven van banken en PTT mensen meer gebruik te laten maken van de geldautoma ten, wordt rekening gehouden met de problemen van ouderen. De ene bank maakt een uitzondering voor alle ouderen t.a.v. het betalen voor geldopname aan de balie, de ande re gaat uit van het niet meer in staat zijn om geld op te nemen. Zelf kunt u toch het gebruiken van de geldautomaat nog eens overwe gen, wanneer u dit nog niet doet. Het bankpersoneel geeft graag uit leg. Informeer anders naar de mo gelijkheid vrijstelling van betaling van opname- geld te krijgen.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3