Prinsenbal-avonden krijgen nieuwe opzet Twaalfhonderdachtenzeven tig Veel jeugdleden op receptie HMV Uit buiten Holten Nog ruimte vrij op Socuwe-cursussen Vrijwilligers nodig voor peuterspeelzaal HOLTENS NIEUWSBLAD De Fienpreuvers gaat op de revue-toer Kijkje in de Keuken Expositie gemeentehuis VVV-agenda 'Als de kat van huus is' OCH PJGO-loop Kaartlezen is te leren Zinvolle bestemming oude helmen Tekenen en schilderen voor tieners Jaaragenda Beurs voor Groene Vakanties DONDERDAG 14 JANUARI 1993- Twee Prinsenbal-avonden, zater dag 30 januari in het Bonte Paard en zaterdag 6 februari in De Pop- pe, luiden het carnavalsseizoen 1993 van de carnavalsvereniging De Fienpreuvers in. De avonden, die ter ere van de regerende Prins Johan 11 uit Dijkerhoek worden gehouden, hebben een nieuwe op zet gekregen. Uiteraard zullen de gebruikelijke crnavaleske onder delen als opkomst en speech van de Prins niet ontbreken, maar het verloop van de avond zal duide lijk verschillen met wat het pu bliek in de afgelopen jaren ge wend was. Een reeks van plaatse lijke artiesten zal zorg dragen voor de creatieve invulling van de avond. Daarnaast zal het verras singselement niet ontbreken. Medewerking aan de avonden ver lenen onder andere het duo Bets en Derk, die in twee creaties ongetwij feld de plaatselijke gebeurtenissen - zowel die binnen het gemeenthuis als daarbuiten - op hun eigen ludie ke wijze op de hak zullen nemen. Het Prinsenlied 1993 wordt voorge steld en gezongen door Jan Meijer- man, die ook de tekst van dit lied geschreven heeft. Uiteraard zullen de eigen Braandheultjes zich op deze avond presenteren, onder meer met de nieuw gevormde groep onder de naam De Fienpreu- vers-Hofzangers, die een potpourri van bekende Fienpreuverliederen ten gehore zal brengen. Artiesten van de Dijkerhoekse Amateur To neelvereniging DAT zullen garant staan voor een aantal sketches, waarbij de lachspieren zeker een goede training zullen krijgen. Ver der zijn uitgenodigd de dansgarde uit het Duitse Embsburen (Bonte Paard) en de dansgarde uit Deven ter (De Poppe). Het programma krijgt al met al een revueachtig karakter. Het podium zal worden verhoogd, zodat ook achter in de zaal het publiek het programma goed kan volgen en geheel ten dienste staan van de uitvoerenden. Prins Johan 11, zijn adjudant en de Raad van Elf zullen elders in de zaal een ereplaats krij gen. In Het Bonte Paard zal de band De Jagermeister en in De Poppe The Funmakers zorgen voor de muzikale ondersteuning van het echte Prinsenbal, dat na het optreden van de artiesten zal beginnen. Kaarten voor de Prinsenbalavon- den zijn vanaf heden verkrijgaar bij Foto ten Velde, Novalux Van der Maat, het Bonte Paard en de vier hofbars: Het Klavier, café Maats, café Jansen (Boer Biet) en café Brands (Stationskoffiehuis). De toegangsprijzen bedragen 7,50 voor leden van cv De Fien preuvers en 15,- voor niet-leden. Beide avonden beginnen om 20.00 Vervoer Johan Nikkels: vorig jaar nog een van de topartiesten op het Prinsenbal, nu in zijn functie als Prins Johan 11 eregast bij het Prinsenbal van de Fienpreuvers. Uiteraard zullen er weer bussen rijden, die de bezoekers naar Het Bonte Paard en De Poppe brengen rugbrengen. Vertrek en eindpunt Johan 11 Het Klavier. De eerste bus tweede om half acht (beide avon- en's nachts weer naar Holten te- van de bus is hofbar van Prins vertrekt om kwart over zeven en de den). Jongeren in de leeftijd van twaalf tot vijftien jaar, hun ouders, herin tredende vrouwen en andere werk zoekenden kunnen zaterdag weer een kijkje nemen in de keuken van horecabedrijven tijdens de lande lijke Open Horecadag. Kijk in de Keuken is bedoeld om informatie te verschaffen over het werken in de horeca. In Holten kan men een kijkje nemen in AC restaurant Hol ten langs de Al. In Markelo kam men terecht in de Kop'ren Smorre en in Nijverdal in hotel-café Dal- zicht. In Deventer kan men o.a. een kijkje nemen in het Postiljonmo tel. Ineke Post uit Doetinchem expo seert tot en met 2 februari in de hal van het gemeentehuis. Haar expo sitie omvat een groot aantal schil derijen, die met behulp van ver schillende technieken zijn vervaar digd (aquarel, acryl, gouache, col lage, kleurpotlood). Zij vindt haar inspiratie voornamelijk in de na tuur. Naast schilderen houdt zij zich ook bezig met illustratief werk en het maken van decors. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. De WV Holten verkoopt kaarten voor de volgende voorstellingen en concerten: SpringRock '93, 20 maart; Blues'93, 24 okt; Bob Dyland, 17 febr.; Golden Earing. 6 febr (En schede); Normaal, 28 februari (En schede); Paolo Conté, 14 april; Chippendales, 24 febr.; Voorjaars festival, 28 maart; Jeff Healy <Ss Band, 24 maart; The Flying Pic kets, 8 en 9 febr; tentoonstelling Gerrit Rietveld in Centraal Mu seum van Utrecht tlm 21 febr; Mag na Carta, 11 febr.; Inner Circle, 11 maart; Bob Dylan 1 en 2,15/16 febr; Joe Satriani, 10 febr.; Fish 1 en 2, 17/18 maart; World Tennis tourna ment, 22 t'm 28 febr (Rotterdam); Vaya Con Dios, 11 maart; Metalli- ca, 12 juni; Bon Jovi, 9 april; Chris Rea, 8 maart; Littel Richard, 9 maart; Sting, 16/17 maart; Chip pendales (nwe show), 18 mei; Shir ley Bassey, 27 febr. Verdere inlichtingen bij de WV Holten: tel. 61533. Toneelclub OCH Holten brengt op vrijdag 29 januari in gebouw Irene de plattelandscomedie 'Als de kat van huus' is op de planken. De comedie in drie bedrijven werd geschreven door August Hinrichs en vanuit het duits vertaald en bewerkt door Henk Karstens. Het stuk speelt zich af op het erf van café annex molen van De Meu- lenkamp, waar de kat deze huizes voor tal van verwikkelingen zorgt. De voorstelling begint om 20.00 uur. „Overdonderend, zoveel reac ties, dat hadden we nooit dur ven dromen". Johan Jansen en Wim Brinks zijn er nog een beet je beduusd van. Niet minder dat twaalfhonderdachtenzeventig (1278) bonnen konden worden geteld. Daarbij zijn nog niet meegerekend, de verenigingen en belangengroeperingen die als collectief zich achter de actie hebben geschaard. Als men be denkt, dat Holten in totaal 2938 woningen telt met een gemid delde bewoning van 3,5 perso nen (de gegevens stammen uit het statistiekoverzicht van het Gewest Midden IJssel) kan zon der overdrijving geconcludeerd worden, dat de meerderheid van de bevolking de actie steunt. Die cijfers hebben de beide initiatiefnemers afgelo pen vrijdag ook neergelegd bij het bestuur van de Stichting Ambulancevervoer, waar over en weer de standpunten zijn uit gewisseld. De gegevens zullen komende week ook meegeno men door voorzitter Henk Dik kers van het ambulancevervoer als hij gaat praten over de af wikkeling van de oude ambu lance, als wij dat zo maar zullen noemen. Voor de initiatiefnemers be gint nu pas het echte werk. Uit de enorme stapel bonnen heeft men een goede indicatie gekre gen over het aantal Holtenaren dat daadwerkelijk mee wil den ken over de mogelijkheden en onmogelijkheden van de terug keer van de ambulance. „We willen beslist geen valse ver wachtingen wekken, maar zoals we al eerder hebben gezegd: niet geschoten, nooit raak. We hebben in ons gesprek met de Bij de Stichting Socuwe is nog een aantal plaatsen vrij op twee cur sussen. Wie alsnog verzekerd wil zijn van deelname wordt geadvi seerd zo spoedig mogelijk contact op te nemen met Socuwe, tel. 62755. In het dorpshuis begint morgen middag (vrijdag van 13.30- 15.30 uur) uur de cursus calligrafie onder leiding van Annet Schippers. De cursus telt acht bijeenkomsten en is bedoeld voor zowel beginners als gevorderden. Het lesgeld bedraagt 80 gulden. De deelnemers maken kennis met het sierschrift en in de loop van de cursus wordt tevens aandacht besteed aan het schrij ven van een gedicht op perkament. Woensdagavond 20 januari start de veertiendaagse cursus patc hwork voor gevorderden (19.30 - 21.30 uur), de week erna de cursus patchwork voor beginners (zelfde tijden). Bij patchwork wordt ge werkt met kleine lapjes stof van verschillende kleuren en maten. Door deze op een bepaalde manier aan elkaar te naaien ontstaan fraaie en veelal uiterst originele werkstukken, die desgewenst ook kunnen worden gewatteerd (quil ten). Bij de beginnerscursus wordt een materialenpakket van circa 40 gulden aangeboden. De supportersvereniging van de Holtense Muziekvereniging HMV in zaal Vosman werd druk bezocht. Supportersvoorzitter Gerrit Jan sen verheugde zich met name over het grote aantal aanwezige jeugd leden. Hij sprak de hoop uit dat de avond zou bijdragen tot het verste vigen van de onderlinge band. HMV-voorzitter Gerhard Voordes reerde als hoogtepunten de taptoe op Koninginnedag, de schitteren de najaarsshow in de sporthal en het kampioenschap dat de drum band behaalde op het topconcours in Arnhem. Tot slot werden door hem de vol gende jubilarissen in de bloeme tjes gezet: Freddy Efftink en Jan Hess 12,5 jaar muzikant en Betty heren Dikkers van Van Rap- pard (waar ook een van de vrij willigers bij aanwezig was, red.) aangegeven, dat het beslist niet onze bedoeling is geweest, de inspanningen die het gemeente bestuur en het stichtingsbetuur zich hebben getroost om de am bulance voor Holten te behou den in twijfel te trekken, beslist niet. Wij zijn er eveneens echter van overtuigd, dat deze actie, indien de politiek hem had op gezet, nooit zo'n respons had gehad". Wie de laatste week de reac ties, met name van de PvdA, in de regionale dagbladen heeft gelezen, kan alleen maar con cluderen, dat de druiven een beetje zuur zijn. Wethouder Dal- huisen heeft zich bepaald niet positief uitgelaten over de actie. „De mensen hebben geëmotio neerd gereageerd. De actie zou volgens hem dan ook maar wei nig zin hebben", verklaarde hij tegen over een van de regiojour nalisten. Na in de afgelopen week zonder overdrijving hon derden reacties persoonlijk in ontvangst heb mogen kenem kan ik de wethoudr bij deze uit de droom helpen. De Holtena ren hebben niet geëmotioneerd gereageerd, maar vooral veront rust over de afbraak van het voorzieningenniveau en boven dien bezorgd over de toekomst van een zelfstandig Holten. „Moet straks de vrijwillige brandweer ook uit Deventer ko men?, schreef iemand. Daar naast was de toon vooral realis tisch, omdat men wel inziet, dat de oude situatie met uitsluitend vrijwilligers uit Holten zeer moeilijk zal worden. Wij weten, dat burgemeester Van Rappard de kranteartike len over de ambulance-actie heeft uitgeknipt en meeneemt naar vergaderingen van het ge west. Wellicht dat de andere verantwoordelijken op soortge lijke wijze bij de provincie laten zien, dat de Holtenaren zich zeer bezorgd tonen. En als ze dan, milieubewust, per trein vertrekken vanaf het station Holten, laten ze dan bedenken, dat Holten het behoud van haar station, destijd tegen de zin van de machtige Nederlande Spoor wegen in, te danken heeft aan een initiatief van de burgers van Holten, gesteund door dit zelfde Holtens Nieuwsblad. Trimmers en joggers van Holten worden uitgenodigd mee te doen aan de PJGO crosslopen. De eerste is op 13 februari in Bathmen. Verder op 27 februari in enschede, 13 maaret in Al,melo, 27 maart, Delden. 10 april in diepen- hem en 24 april in Goor-Elsen, waar tevens de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Na afloop is er dan op Meermanskamp poffertjes eten. De afstanden waarvoor ingeschre- De Autosportvereniging Hellen- doom (ASVH) houdt op dinsdag 19 januari een informatie- en instruc tieavond over kaartlezen als sport. Aansluitend zal een eenvoudige kaartleesrit verreden worden. Ervaren kaartlezers zullen op deze avond de verschillende sytemen, welke binnen de ASVH worden ge hanteerd, uitleggen. Daarnaast is het mogelijk om bij het rijden van de kaartleesrit een ervaren kaarle- zen als 'passagier' mee te nemen. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de bovenzaal van café-restaurant De Kroon, Dorpsstraat 26 te Hellendoom. Voor nadere inlichtignen kan met contact opnemen met Paula of Bent Schutte, tel. 05486-13062. Voor de afgedankte brandweerhel men zal een zinvolle bestemming worden gezocht. Op voorstel van Harry Dul fraktievoorzitter van het CDA zal gekeken worden of de helmen elders in Oost Europa nog gebruikt kunnen worden. Wethou der J. Dalshuisen zegde toe dit te onderzoeken. Zo heeft men onder andere cortact met een Poolse ge meente, waar de helmen waar- wchijnlijk zeer goed van pas kun nen komen. Voor het vervoer zal het potje ontwikkelingshulp aan gesproken worden. Eén helm zal niet worden weggeschonken, als de gemeenteraad dit goed vindt. Fraktievoorzitter Jan Metsema- kers (PvdA) heeft zijn zinnen gezet op een helm. Ook voor de oude brandweerauto zal een nieuwe be- matie en opgave kunnen jongeren stemming worden gezocht. zich wenden tot het kantoor van Socuwe in De Boschkamp, tel 62755. ven kan worden zijn 2,5 km, 5 km en 10/15 km. Wie aan de competitie wil deelnemen, dient minimaal vier crossen mee te lopen. Ook kan men aan 'losse' crossen deelne men. Daarvoor hoeft men niet van te voren in te schrijven. Inschrij ving kan via Hanneke v.d. Spek, tel. 61284 en Dinie Pasman, tel. 61011. Andre Manual vraagt zich in zijn nieuwe cabaretprogramma Indianen verhalen af: Wat had Columbus in Amerika te zoeken Voor creatief ingestelde tieners van circa twaalf tot en met zestien jaar begint de Stichting Socuwe vrijdag 22 januari in het dorpshuis met een cursus tekenen en schilde ren. De cursus bestaat uit acht lessen en duurt van 15.45 uur tot 17.00 uur en is bedoeld voor jonge ren die meer willen weten over te kenen en schilderen dan door gaans op school wordt geleerd. Onder leiding van Annet Schip pers worden de deelnemers ver trouwd gemaakt met verschillen de technieken en mogelijkheden als kleuren mengen, werken met houtskool, inkt en olieverf. Alle technieken worden toegepast in portrettekenen en het natekenen van voorwerpen. Voor meer infor- Deventer Schouwburg Donderdag 14 januari: 20.30 uur, Schouwburgcafe met o.a. het De venter Swing Kollektief, Johan de Kaste-pianoloog en Jazz-dans- groep. Woensdag 20 januari: The Nitsmet Ting Tour. Donderdag 21 januari: Les Funam- bules, door het mime-duo Collard en Danvoye. Vrijdag 22 januari: Adré Rieu en zijn orkest met werken van Johann Strauss. Vrijdag 22 januari: 21.00 uur, Mini- folk festival door de Folkstichting De Strijkstok. Zaterdag 23 januari: Rode Kruis feest met o.a. de groep Purper met Dat is negen. Kaartverkoop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg Donderdag 14 januari: Les Funam- bules, mime-duo uit Frankrijk met tal van gekke situaties. Ook ge schikt om kinderen mee naar toe te nemen. Vrijdag 15 januari: De jodin van Toledo door Theater van het Oos ten; om 19.00 uur, inleiding door regisseur Karst Woudstra. Zondag 17 januari: 12.00 uur, Kof fieconcert door Martijn van den Hoek-piano (ondermeer winnaar Franz List Pianoconcours, en Ne derlandse Muziekprijs). Donderdag 21 januari: Cabaretier Andre Manuel met Indianenverha len. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Rijssens Museum De ceramiste Janny Munk en kunstschilder Jan van Beek, beide woonachtig in Rijssen, exposeren vanaf 20 januari tot 9 maart in de tentoonstellingsruimte van de ha vezate De Oosterhof. Het museum is geopend van maandag t/m vrij dag van 10-12 en 14-17 uur; za en zo gesloten. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri aan en Jan Toorop uit eigen collec tie ten toon gesteld. Het museum is geopend di trin zo van 11.00-17.00 uur. bedankte de supporters voor hun Hofman en Angelique Vros 8,5 jaar inzet in het voorbij e j aar en memo- maj orette. In verband met de uitbreiding van peuterspeelzaal Dribbel van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk op de Kol, is dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers- (sters) voor het peuterwerk. Deze hebben tot taak de peuters te bege leiden in hun spel, te helpen met werkjes op creatief gebied, een ver haaltje te vertellen of voor te lezen. Met ingang van maandag 1 februa ri is assistentie nodig voor de vol gende groepen: maandagochtend- /donderdagmiddag (Kol), maan dagmiddag/donderdagochtend (Tuinstraat), dinsdagmiddag/vrij dagochtend (Tuinstraat). Iedere groep wordt begeleid door een be voegde leidster, die wordt bijge staan door een vrijwilliger en/of stagiaire. De groepen bestaan uit maximaal zestien peuters. Inmiddels heeft Socuwe twee nieu we leidsters benoemd: Janneke Dangremond (maandagmiddag- /donderdagochtend) en Ria de Lange (dinsdagmiddag/vrijdag ochtend). De voorbereidingen voor de ope ning (30 januari) van de tweede vestiging zijn nog in volle gang. De nieuwe speelzaal is gehuisvest in een tot voor kort leegstaand lokaal van de Kolschool. Met behulp van vrijwilligers is de ruimte in een nieuw jasje gestoken en voorzien van nieuwe meubeltjes die vrijwel identiek zijn aan die in de speelzaal in De Boschkamp. Voor de peuters is er tevens gelegenheid zich uit te leven in een speellokaal. Daartoe heeft de speelzaal het medege bruik van een ander lokaal in het schoolgebouw. Voor meer informa tie kunnen belangstellenden con tact opnemen met Socuwe-mede- werkster Inge Scharrenberg, tel. 62755. Het Nivon (Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk), afdeling De venter, organiseert op 6 februari voor de tweede keer de Beurs voor Groene Vakanties in de bovenfoy er van de Deventer Schouwburg. De eerste beurs, die vorig jaar werd gehouden, voorzag in een duidelij ke behoefte. Het aantal bezoekers was aanmerkelijk groter dan was verwacht. De standhouders zijn grotendeels vrijwilligers van niet commerciële organisaties. De deelnemers pre senteren in een twintigal stands hun lokale- en regionale activitei ten voor volwassenen en jongeren, individuele- en groepreizen in bin nen- en buiteland, kaarten en bui tensportartikelen. JANUARI 1993 16 januari: Espelo-toemooi in sporthal; Holterbergloop. 25 januari: Raadsvergadering 29 januari: OCH speelt 'Als de kat van huus is' in Irene. 30 januari: Prinsenbal in Bonte Paard. FEBRUARI 6 februari: Prinsenbal in De Pop pe. 8 februari: Verkeerskwis WN. 13 februari: Minder validencama- val. 17 februari: Jaarvergadering Sportcommissie. 20-23 februari: Carnavalsweek end. 22 februari: raadsvergadering MAART 5/6/7/ maart: 150 jarig bestaan Ger- .Kerk Holten. 6 maart: MAC-Voorjaarsrit (Endu- ro). 20 maart: SV Bato show. 22 maart: Raadsvergadering. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 16 april: HMV Lompenaktie dorp. 26 april: Liberaal café WD (Erica Terpstra); Raadsvergadering 30 april: Koninginnedag; Regel matigheidswedstrijd veteraan- /klassieker race-motoren. MEI 5 mei: Bevrijdingsloop 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 22 mei: Straatvoetbaltoemooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoemooi. 24 mei: Raadsvergadering. JUNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 25'26 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek. 25 t'm 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 3 juli: Koningsschieten. 19 juli: Raadsvergadering. 24 juli: Triathlon Holten. AUGUSTUS 8 augustus: MHolterbergrit, mo tortoertocht. SEPTEMBER 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 27 september: Liberaal café WD (mw. Jomtsma); Raadsvergade ring. OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 25 oktober: Raadsvergadering. NOVEMBER 22 november: Raadsvergadering. DECEMBER 20 december: Raadsvergadering.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11