Blauw Wit tekent massaal voor de Ambulance-actie Wie de jeugd heeft.. Veel zonneschijn en warmte in jaar 1992 Wat is rol van onze huisartsen eigenlijk? FITNESSKRANT Moeizame winst handbaljunioren Grote opkomst bij nieuwjaarsreceptie BOUWLAMP ^b*:'rs>lton COC-salon Concert Camera Capella HOLTENS NIEUWSBLAD ERK TOCH HOE STERK HALOGEEN SANDERS DONDERDAG 7 JANUARI 1993 De nieuwjaarsreceptie bij ZW Blauw Wit trok ook dit jaar weer een groot aantal belangstellenden. Het clubhuis had zaterdag 3 januari nog maar net zijn deuren geopend of de eerste bezoekers stonden al binnen. Na eerst een paar uurtjes op de sbaan te hebben doorgebracht, was een bezoekje aan de Blauw Wit kantine een kleine stap en een prettige opwarmer. Voorzitter Gerhard Kolkman gaf in zijn nieuwjaarsrede een terugblik over het afgelopen jaar en zijn visie op het nieuwe jaar. De verdwijning van de ambulance uit Holten en de als gevolg hiervan gestartte aktie, van Wim Brinks en Johan Jansen, om deze weer terug te krijgen kreeg ook vanuit het Blauw Wit bestuur steun. De voorzitter riep dan ook alle aanwezigen op om deze aktie te steunen. Alle aanwezigen werden hierna in de gelegenheid gesteld om de bekende bon die in deze krant werd afgedrukt in te vullen. Hiervan werd massaal gebruik gemaakt. Kolkman benadrukte nog eens dat de ambu lance ook voor Blauw Wit van direct belang is. De blessures van het afgelopen jaar hebben dat nog eens extra benadrukt. zitter er op, dat er nog steeds een ties tot nu toe zijn echter duidelijk beter. Betere prestaties geven groep Blauw Witters is die de weg beter dan in afgelopen jaren. Door meer voldoening en plezier aan de naar het trainingsveld, maar echter als groep de training te be- hele Blauw Wit vereniging, aldus slecht weet te vinden. De presta- zoeken kunnen de prestaties nog voorzitter Kolkman. Verder deelde Kolkman namens het bestuur mede dat het contract met de trainer Bert Middelburg met twee jaar verlengd is. Beide partijen constateerden dat de sa menwerking erg goed is en dat op de regel dat contractverlenging al- Het Deventer COC-koor Cantate So-do-mi zal de nieuwjaarsbijeen komst van het COC-Raalte opluis teren. De nieuwjaarsbijeenkomst wordt gehouden tijdens de zondag middagsalon op zondag 10 januari in De Halve maan, Dijk 5 te Wijhe. De aanvang is 15.00 uur; de toe gang bedraagt 2,50. Voor inlich tingen: Leo de Koning, tel. 05720- 56964. tijd met één jaar is, maar eens afgeweken moest worden. Van daar de twee jaar die beide partijen overeengekomen zijn. Voorzitter Kolkman maakte van de gelegen heid gebruik om de leden op te roepen om ook een trainerscursus of een andere kadercursus te gaan volgen zodat het altijd aanwezige tekort aan deze mensen met vol doende opleiding ingedamd kan worden. Prestaties Bij de terugblik bleek dat veel za ken verlopen waren als in de jaren hiervoor en dus niet opnieuw grote aandacht verdienden. Wel wees hij nog even op de kampioenschap pen van F2 en F3 in de voorjaars competitie. Tot slot wees de voor- De beide dames junioren teams van Holten wonnen hun wedstrij den. Dames junioren A speelde een moeilijke wedstrijd tegen Zwolle. Door slordig spel van beide kanten was het een rommelige partij. Zwolle leidde bij rust met 7-6, maar na rust had Holten de langste adem en won met 10-11. Scores: Annemarie v.d. Maat 5, Monique Plantiga 3, Wendy Wissink, Judith Tiekink, Yvonne Plantinga 1. Dames junioren B speelde tegen rode lantaarndrager Actief. In een matige eerste helft kwam Holten met 1-3 voor. Na rust tapte Holten uit een ander vaatje. Met mooie acties en goed spel werd Actief naar een 1-12 nederlaag gespeeld. Scores: Yvonne Plantiga 6, Judith Tiekink, 4, Michelle den Bouw meester, Wietske Schooien 1. Jeugd De A aspiranten meisjes wonnen hun uitwedstrijd tegen Schalk haar keurig met 6-3 en nemen daar mee nu een derde plaats in in hun poule. De welpen verloren uit te gen Lettele een oefenwedstrijd met 10-7. Programma Zondag spelen de heren van Hol ten thuis tegen koploper Overwe- tering. Uit werd kansloos met 20-9 verloren. Thuis, met Richard Heer- in als nieuwe spelverdeler en spe lend op volle sterkte, zal Hollen graag goed partij kunnen en willen bieden. De wedstrijd begint om 15.15 uur. Wie de jeugd, heefl, heeft de toekomst. Zo denken ook de voetbalclubs in de regio erover. Reden om gedurende de winterstop in de kerstvakantie in sporthal 't Mossink een pupillentoemooi te organiseren voor de Wan Bastens in spe. De organisatie is sinds enkele jaren in handen van de jeugdcommissies van Blauw Wit en su Holten, die dat op voortreffelijk wijze uitvoeren. Jammer dat het met de publiciteit achter af niet altijd even goed klopt. Daarom kunnen wij de uitslagen van dit toernooi niet vermelden en moeten wij volstaan met een spelmoment uit de wedstrijd van ABS Bathmen tegen Holten Fl. (Weeroverzicht) Het weer was in het afgelopen jaar bijzonder fraai en gunstig. Veel zonneschijn, warmte en per saldo ook nog voldoende neerslag. In (Ingezonden brief) Fijn dat er zoveel mensen reageren en met een persoonlijk verhaal ko men. Maar bij mij rijst de vraag, waarom en hoe is het zover geko men dat de ambulance weg is ge gaan? Misschien kan iemand van de verantwoordelijken (B en W?), dit eens goed uitleggen aan de Hol- tense bevolking, zij zijn verant- v woording schuldig. Uit het verhaal van de meneer met 't hartinfarct blijkt wel dat onze vrijwilligers er borg voor stonden dat onze bur gers verzekerd waren van profes sionele hulp en waar zij dit niet vertrouwden er zich niet voor schaamden hulp te vragen aan de Deventer ambulance. Maar wat is de rol van onze huisart- sen eigenlijk? Zij zijn professioneel^ ligers? Het is schandalig dat het nu naar we mogen hopen? Zij zijn en zover is gekomen, dat een goed' blijven verantwoordelijk voor de werkend systeem zo maar aan de patiënt tot in Deventer. We mogen., kant wordt gedaan en onze vrijwil- toch verwachten dat zij de vrij willi- ligers worden afgedankt. Ik weet gers konden ondersteunen met het uitvoeren van levensreddende handelingen die vrijwilligers niet kunnen of mogen doen. De vrijwil ligers kregen veel te weinig rugge steun van de professionals. Geen wonder dat ze eigenlijk eerder zijn "gestopt dan aanvankelijk de be doeling was. Het is dus niet de professionaliteit van de vrijwilligers die ter discus sie staat en een reden kan zfjn tot opheffen van de standplaats in Holten. Zij waren enthousiast, hadden er veel voor over en had den zich zover mogelijk optimaal geschoold. Wat dan wel? Bezuini gingen? Ik ben benieuwd hoe men •,dat hard wil ihaken. Hoe wil je nog goedkoper werken dan met vrijwil- niet hoe het verder moet. Mocht deze actie slagen, dan kunnen we misschien wat doen in samenwer king met Markelo. Ik wil van deze gelegenheid ge bruik maken om alle vrijwilligers die jarenlang belangeloos zich heb ben ingezet heel hartelijk te bedan ken en ik denk ook namens de hele Holtense bevolking. Vrijwilligers: Bedankt! A. Tuitert. het voorjaar een overvloedige bloei van vrucht- en sierbomen, in de zomer heel veel warme dagen - soms boven de 30 graden C - en een fraaie herfst die de vorst op af stand hield. Een unieke meimaand telde zes tien zomerse dagen. In dat verslag voorspelden we: „Het jaar 1992 wordt dan ook een bijzonder rijk appel- .peren- en pruimenjaar". Met de appels en pruimen is het volledig uitgekomen. De peren vie len teeen. De maïs moest weliswaar door droogte en ziekte een maand eer der geoogst worden, maar overi gens viel het met het klimaat erg mee. De klimatologische omstan digheden veroorzaakte veel mist aan het einde van het jaar, maar met een paar zonnige dagen - soms 7 k 8 uur zon per dag nam 1992 keurig afscheid. Zeer koud, maar gezond weer dat op zondag 3 janu ari alle thermometers onder nul deed dalen: aan de grond min 16 graden, in de hut een nachttempe- ratuur van min 10 graden en een dagtemperatuur van min 1 graad. Droogte Met de droogte viel het allemaal nog wel mee. Er viel in totaal 1032 mm neerslag (1991: 803 mm). De nachten waren in de herfst abnor maal warm. De gemiddelde nacht- temperatuur bedroeg 8,3 gr. C (6.8), gemiddelde dagtemperatuur 14.2 gr (13.7), gemiddelde etmaaltem- peratuur 11.2. gr (10.1), neerslag 1032 (803), zonne-uren 2077 (2158), gemiddelde barometerstand 1012 (1028). VEILIGER DUURZAMER - 500 watt halogeen lamp - spuitwaterdicht - geschikt voor binnen en buiten Deze week wordt verspreid in Rijssen en omgeving, de met vele afslanktips £%?-<£££ start met diverse Op zondag 17 januari, aanvang 15.00 uur zal het eerste concert van de Bathmense concertcommissie in 1993 plaats vinden in de Her vormde kerk in Bathmen. Op het programma staat het koor Camera Capella onder leiding van Gerrit Hoekstra, met werken uit de Ita liaanse barok. Er worden werken te gehore ge bracht van o.a. Orlando di Lasso, Monteverdi en Corelli. Het koor wordt bijgestaan door een aantal solisten; Anja Harmsen, sopraan; Annemarie Dagger, alt; Gerdi- nand Piksen, tenor en Bram van Beek, bas. Verder werken mee He- aneke van der Harst, blokfluit, Jaap van de Drift, violone en Wil lem van Pelt, klavecimbel. Voor donateurs van de concertcommis sie en kinderen tot twaalf jaar is de entree gratis; overige bezoekers betalen 7,50. IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN MACHINES RIJSEN Esstraat 36 HENGELO Emmaweg 24 Naast het postkantoor. 4 januari Vm zat 23 januari "93 Openbare kennisgeving inzake inge diende aanvragen om vergunningen, on theffingen of verleende vergunningen e.d. 1Aanvragen om bouwvergunning ingediend voor: - verbouw/uitbreiding varkensstal/werktuigenberging bij Langstraat 38; - uitbreiding varkensschuur bij Boerendanssteeg 29; - bouw hobbyruimte bij Kieftenbelt 14; - bouw kelder bij Houtweg 14; - bouw vervangende nieuwbouw Van Nootensweg 3; - uitbreiding woning Borkeldsweg 6; - bouw werktuigenberging bij Aalpolsweg 7 Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woon ruimtezaken vindt plaats op maandag 11 januari 1993 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat) Openbare commissievergaderingen De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw zaken vergadert op maandag 11 januari 1993 om 14.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan „Holten 1966" met bijbehorende voorschriften „Holten 1968"; - concept-raadsvoorstel inzake uitbreiding bibliotheek Holten, onderdeel voorbereidingsbesluit ged. herzie ning bestemmingsplan „Kom Holten"; - horen reclamanten ontwerp-bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Degenen die van het spreekrecht cjebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commis sie. Verordening voor verzuring gevoelige gebieden Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 23 november 1992 heeft vastgesteld de „Verordening voor verzuring gevoelige gebieden". De verordening is van belang voor de toetsing van een aanvraag voor het verkrij gen van een hinderwetvergunning voor veehouderijbe drijven. De verordening is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Deze verordening treedt in werking op de dag na die, waarop zij is afgekon digd, derhalve op 8 januari 1993. Holten, 7 januari 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. HINDERWET Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 22 december 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. G. H. Paalman, Jeurlinksweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mest varkensbedrijf op het perceel Oude Deventerweg 6. 2. J. Klein Teeselink, Kosmansweg 2 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rund vee- en mestvarkensbedrijf, annex opslag van dieselo lie. 3. G. J. Ulfman, Oude Deventerweg 51 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het mestkuikenbe- drijf. 4. Maatschap W. M. Nijland, Schapendijk 11 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundveemelk- en rundveefokbedrijf. 5. J. A. Aanstoot, Evertjesweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van die selolie) omvattende vergunning. 6. J. A. Paalman, Evertjesweg 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) om vattende vergunning. 7. Firma Rietberg, Schuppertsweg 4 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het melkrundvee-, jongvee-, varkensfok- en vermeerderings c.q. vlees- varkensmestbedrijf. 8. H. W. Luggenhorst, Sangeldijk 7 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en var- kenshouderijbedrijf annex opslag van dieselolie) om vattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 10 januari 1993) op de gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Kei- zersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkenwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5