Individuele sporten in 1992 sterk in opmars Steeds meer concurrentie voor Holtense voetbalclubs mé DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 HOLTENS NIEUWSBLAD De tijd dat 'sport' in Holten synoniem was met voetbal, ligt - zo lijkt het - definitief achter ons. In het tijdperk van toenemende indivualisering, neemt de belangstelling voor andere sporten, die niet in groepsverband worden beoe fend hand over hand toe. Dat is te merken aan bijvoorbeeld de spectaculaire groei van de afdeling atletiek van sv Holten en de Wielervereniging Hol ten, die afgelopen jaar een aantal nieuwe leden kon ver welkomen. Daarnaast zitten Mintonette, de afdeling hand bal van sv Holten en Badmin tonclub Holten en de Tafelten nisvereniging Holten in de lift. En vergeet vooral niet de enorme groei die de triathlon in Holten heeft doorgemaakt in de laatste jaren, van een evenement voor uitsluitend de lokale en regionale atleten, is dit evenement uitgegroeid tot een landelijke topper. Voor Met stille trom is het sjoelkampioenschap van Holten dit jaar uit het programma van sv Holten geschrapt. Niet de Holtense sportcom missie omdat het ontbrak aan animo, maar 'vreemde' activiteiten moegen niet meer plaats vinden in de sportkanti- reden om alle 400 vrijwilligers nes. Daar werd ook de klaverjasclub de dupe van. André Dekker mag nu voorlopig als enige echte te eren, door de Stichting Tri- sjoelkampioen door het leven gaan. athlon Holten tot 'sportploeg' van het jaar uit te roepen. De Sportcommissie neemt op or ganisatorisch gebied een be langrijke adviserende rol in bij het Holtense sportgebeuren. Zo heeft bijvoorbeeld de sportstimulering die door de Holtense sportcommissie op touw is gezet, de jeugd de mogelijkheid gegeven om ook bij andere sporten rond te kijken, wat de nodige jonge aanwas heeft opgeleverd. De voetbal - hoe kan het anders - trekt in Holten wekelijks nog vele enthousiaste deelnemers en toeschouwers, maar de re sultaten van de eerste elftal len blijven, zeker waar het sv Holten betreft, blijven achter bij de verwachtingen. Kampi oenschappen werden dan ook niet behaald. Veel beter ging het de touwtrekkers die het afgelopen jaar door een inten sieve training en grote saam horigheid het Nederlands He'emaal weg uit het vereninigingsleven, dat is niet mogelijk bij Derk Jan Schooien. Hij zal beslist de nodige hand- en spandiensnten verrich ten voor MAC de Holterberg, maar het besturen laat hij nu aan anderen over. kampioenschap 640 kg klasse wisten te behalen. De beelden vertellen verhaal. verder hun eigen Egbert Veneklaas was ook in het afgelopen jaar weer de spraakmaken de atleet van Holten. Tijdens de Holterbergcross werd hem een griepje bijna fataal. Met 'de tong op de schoenen' werd hij toch nog vierde. e badmintonclub Holten had een kampioensteam in hun midden. BCH1 romoveerde naar de eerste klasse. De Diepe HeVHolterbergloop krijgt, evenals de Holtense triathlon, steeds meer landelijke bekendheid. De onbekende Ethipiër Tessama liet alle gedoodverfde winnaars, zoals bijvoorbeeld Marti ten Kate en de Rus Isajev de hakken zien. Marieke Mulder zorgde voor een verrassing door Nederlands kampioen samengestelde wedstrijden te worden. Samen met het Nederlandse team werd zij daarnaast ook nog Europees kampioen. Krachtsporter Jan Beunk, tennisster Annemiek Klijnsma en de Stichting Triathlon Holten wonnen in 1992 de Holtense sportprijzen. Met spanning werd uitgekeken naar de Enduro, nadat er vorig jaar Bl°ed heet was het in Denekamp tijdens de laatste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap touwtrekken, nogal wat klachten waren binnengekomen over onverantwoord wegge- maar het Holtense team hield de handen droog en het hoofd koel en kon even later de kampioensbeker in draag, maar alles liep op rolletjes. ontvangst nemen. Dolblij was Jan Metsemakers, toen hij eindelijk zijn eeuwige tweede plaats bij de Holtense triathlon kon inruilen voor de hoogste plaatselijke eer Kampioen van Holten. Wim Tuller is zelfs niet niet eens in het zicht.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9