Wel of geen Maïsweg Holten in 1992 volop hield bezig Politiek weet bevolking nog niet van gelijk te overtuigen DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijwel alle werelddelen waren vertegenwoordigd op het vijfde Internationaal Folklorefestival. De optocht door het dorp was weer het hoogtepunt van het feest. Sjaloom heeft inmiddels andere bewoners. Ds. Berg ging met emeritaat. Gelachen werd er ook dit afgelopen jaar, zoals om de optocht van de jubilerende carnavalsvereniging De Fienpreuvers. Wat hield 'heel' Holten dit jaar bezig: de Maïsweg. Hoe eendrachtig Holten kan zijn, als het gaat om het instandhouden van de algemene voorzieningen, hebben wij de laatste week van het jaar hier op de redactie gemerkt aan de stroom van reacties voor terugkeer de ambulance, maar zodra gaat het om de verkeersproble matiek, of de oog- en oorkleppen gaan weer op, zodat iedereen roept, maar niemand werkelijk naar elkaar luistert. Gaan we wel de goede kant op? Veel water hoort gewoon bij de spelletjes op het jaarslijkse Dorpsfeest De Holtense brandweer zorgde ook dit jaar weer voor de nodige watermassa's tijdens de aut9opedrace, die in de plaats kwam van de autocross. Toch zal er uitgekeken moeten worden naar iets anders, nu de brandweer uit oogpunt van milieubeheer sing geen water meer mag verspillen aan spelletjes. De Reuze Heuvelwachter moet de recreatieve stroom naar de Salland- se Heuvelrug op een hoger plan brengen, zo werd de ondernemers tijdens een presentatie voorgehouden. Of het aan de manier van uitleggen door P.H. kersten, de bedenker van het plan heeft gelegen, vermeldt de historie niet.Feit is echter dat van de vijfhonderd aangeschreven bedrij ven in Holten en Hellendoom slechts elf reageerden op een verzoek van projectleidster Diesje Lievendag van de stichting Reuze Heuvelwachter, het werk van de stichting financieel te ondersteunen. De jaarlijkse paasvuren in de buurtschappen rond Holten trokken weer veel bekijks en werden traditiegetrouw omlijst door een randprogram- ma. Inmiddels zijn de paasvuren nu ook ontdekt door de wetenschap, zo blijkt uit een publikatie van de Koninklijke Academie van Wetenschap pen te Amsterdam. Volkskundige dr. Dekker heeft er een studie aan gewijd. Het jaar 1992 loopt bijna op z'n eind. Vanavond stappen we over de drempel op weg naar 1993. Terugbladerend door de Holtens Nieuwsbla den van het afgelopen jaar kunnen we concluderen dat de verkiezingen, hoewel die pas in 1994 worden gehouden, hun schaduwen vooruit hebben geworpen. Hoe anders moet de bevolking van Holten de telkens weer verhardende standpunten van de politiek (en iedereen die daar nauw bij betrokken is) bij de vastelling van het verkeersstructuurplan inschatten? Kan de 'politiek' niet omgaan met de steeds mondiger wordende bevolking, die bij dit soort belangrijke zaken mee wil beslissen, of heeft de bevolking te weinig vertrouwen in de besluitvor ming van de 'politiek'? Is een referendum wellicht het middel om tot een oplossing te komen?, of blijft het dan opnieuw steken in de gebruikelijk 7-6 stemmenverdeling, die dit jaar zo duidelijk de besluit vorming in de gemeenteraad heeft beheerst? We doen maar een gooi, zonder het antwoord te kunnen geven. VVV-manAndréHoebenkoos voor Niets vrolijks te beleven in Holten het verenigingsleven zetten de een carrière in het Twentse land. dus in het afgelopen jaar? Jazeker, schouders er weer onder om de evenementen als het Dorpsfeest, het Keunefeest, de Triathlon Hol ten, de agrariërs met een Dag de Boer op, de Schooi en Volksfees ten in Dijkerhoek en Espelo en niet te vergeten het Internationaal Fol klorefestival tot hoogtepunten van het jaar te maken. En voeg daarbij ook de enthousiaste drumband' van HMV niet, die in Arnhem Ne derlands kampioen werden. Voor velen in Holten was het ook een jaar van 'afscheid'. Beide na een periode van tien jaar intensief meeleven met de Holtense bevol king vertrokken ds. R. Visser van de Hervormde gemeente en ds. T. Berg van de Gereformeerde kerk uit Holten. André Hoeben vertrok naar Twente, na vier jaar lang het gezicht van de VW Holten te heb ben bepaald. En de etalages van Herman Stokkers zijn nu echt he lemaal leeg. De slopershamer zal binnenkort een eind maken aan een van de oudste ondernemingen van Holten, om plaats te maken voor de Rabobank. Veel staat er verder nog in de stellingen, zoals de nieuwbouw in Lukensveld bij voorbeeld. We pretenderen geen volledig overzicht te geven over het afgelopen jaar, maar uitslui tend een aanleiding tot: Oh, ja, ook dat was 1992. Het kostte hem moeite, maar hij ging toch: ds. Rob Visser vertrok naar Apeldoorn. Vluchtelingenopvang: we zijn in Holten een beetje stil geworden, en eigenlijk wel terecht. Waar overal gastvrij onderdak wordt verleend aan ontheemden uit Joegoslavië en andere brandhaarden van de wereld, wees Holten tijdens een druk bezochte voorlichtingsavond in gebouw Irene de komst van een asieteoekerscentrum IllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllilllllllllllH °P de Haspel af. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7