Bouw seniorwoningen Dorpsstraat onzeker Oranjestraat in oude glorie Bodemsanering garage vormt probleem T afeltje-Dek-J e armenzorg anno '27? Wie wil lieve Tim in huis nemen? HOLTENS NIEUWSBLAD Uitslagen HH V-actie Toch bouwen in de Look Bijeenkomst over peuters Informatie bijenkomst Open School Meevaller bij verbetering van fietspad Vuurwerk Kerstviering zondagschool dierenbescherming DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 5 Het klonk allemaal zo mooi uit de mond van voorzitter Doornebos van Woningbouwvereniging Onze Woning. Vorige week was hij te gast bij de ANBO afdeling Holten om wat meer te vertellen over het bouwplan voor vijftig seniorwo ningen aan de Dorpsstraat. Maar daar waar de drie partners Onze Woning, Bouwbedrijf Voordes en de gemeente Holten het probleem van een lokatie al hadden opge lost en er ook voor de benodigde bouwvergunningen in de sciale sector in overleg met buurge meenten wel een creatieve oplos sing zou worden gevonden, blijkt een laatste hindernis heel wat las tiger te nemen. Officieel moet op 15 januari volgend jaar het pand van garage S tukker worden opge leverd. En dat nu is hoogst twijfel achtig. Essentieel voor het al dan niet doorgaan van het project is het schoon opleveren van het terrein van garage Ehag. In de raad van september ging de meerderheid van de Holtense gemeenteraad (de WD uitgezonderd) akkoord met aankoop van garage, woonhuis en grond van de gebroeders T. en H.J.Stukker voor een bedrag van f 463.000. De oplevering stond ge pland voor 15 januari, maar het grondonderzoek ter plekke is nog steeds niet afgerond. Voor wat betreft de directe omge ving van de pomp is daarmee de Stichting Uitvoering Bodemsane ring Amovering Tankstations (SU- BAT) belast. Namens die door de olie-industrie, benzinemaatschap pijen en Bovag-pomphouders in het leven geroepen stichting deelt woordvoerder Schipper mee, dat de SUBAT op het punt staat de lebroeders Stukker een sanerings overeenkomst aan te bieden. „Er zijn nog wat kleine puntjes die we op een rijtje moeten zetten. Of die datum van 15 januari gehaald wordt, durf ik nog niet te zeggen." Onzekerheid Ondertussen verblijven de gebroe- _J |P jpr ai - Het woonhuis en de garage van de familie StukkerMet name de sanering van de grond onder de benzinepomp kan het nieuwbouwplan ter plekke blokkeren. ders Stukker en hun familie in gro te onzekerheid. Temeer daar een saneringsovereenkomst met de SUBAT aan een aantal spelregels gebonden is, die de verkoop er niet aantrekkelijker op maken. Welis waar voert de SUBAT de bodemsa nering uit (en dat kan al gauw zo'n 200 duizend gulden of meer kos ten), maar daarna moet bij ver koop van de grond binnen tien jaar de meerwaarde na de sanering wel aan de stichting worden afgedra gen. „We wachten nog maar even af. Het liefst hebben we dat het op 15 januari allemaal rond is. Dan weet je tenminste waar je aan toe bent" verzucht pomphouder H.J. Stuk ker. „Het ligt niet aan ons. Leuk is het allemaal niet, die onzekerheid. Wanneer wij inderdaad een derge- lijk bedrag moeten bijpassen, dan is verkoop voor ons niet aantrek kelijk meer." Daarbij komt dat ook nog onzeker is in hoeverre de rest van het ter rein verontreinigd is. Het onder zoek van de SUBAT richt zich al leen op de pomp, maar of de grond onder de garage of in de tuin daar achter wel schoon is, weet dus ook nog niemand. Stukker: „Hoeveel ambtenaren er hier intussen over de vloer zijn geweest! Maar nie mand kan mij vertellen wat er nu precies aan de hand is. Nee, dat op 15 januari de overdrachtsakte pas seert zie ik nog niet zitten" conclu deert hij somber. „Vervelend alle maal, je weetniet watje de klanten moet vertellen en of je bijvoorbeeld nog kasboeken en andere spullen voor het nieuwe jaar moet aan schaffen. Je wordt er gewoon ze nuwachtig van." Ook op het gemeentehuis wacht men momenteel met spanning op de bevindingen van de SUBAT en eventuele vervolgmaatregelen. In hoeverre de afhandeling daarvan het bouwplan voor seniorwonin gen bedreigt, daar laat men zich voorlopig niet over uit. Eerst maar eens de vijftiende januari afwach ten, is de conclusie. Onze Woning-directeur Doornebos blijft optimistisch: „Als woning bouwvereniging heb je de taak ook tegen de verdrukking in zo'n pro ject door te zetten. Voor Holten en de Dorpsstraat is het een belangrij ke aanwinst, dus ik hoop dat alles volgens plan verloopt." Afgelopen week zette Gemeente werken de laatste fase van de her structurering van de Oranjestraat in. Zo rustiek als op deze door me vrouw Wiggers beschikbaar gestel de foto uit de beginjaren zestig zal het wel nooit meer worden, maar met het planten van 25 esdoorns is er komend voorjaar in ieder geval weer volop groen te vinden op het weggedeelte tussen restaurant Vosman en de Rijssensweg. Van een alom gevreesde kaalslag is dan ook geen sprake. Temeer daar de gemeente binnenkort ook de on derbeplanting zal aanbrengen. Natuurlijk duurt het dan nog enige jaren alvorens de entree van Hol ten vanuit Rijssen en Markelo weer het karakter van een statige laan krijgt, maar eenmaal vol- Ik woon op de Holterberg en maak gebruik van de maaltijdvoorzie ning van Tafeltje-Dek-Je. Blijk baar vindt men dat in de Holtense gemeenteraad en in het college van B en W niet terecht en vraagt men zich af of hiervoor wel subsi die moet worden gegeven. De Stichting Tafeltje-Dek-Je is in het leven geroepen in het kader van het landelijk beleid Welzijn Ouderen en wil mensen stimuleren zo lang mogelijk in eigen huis te blijven wonen. Nergens in de uit gangspunten van dit beleid staat een inkomenstoets. Het is geen voorziening voor zielige, behoefti ge oudjes die tegen vertoon van een beivijs van onvermogen bij de keuken van de Diessenplas een kwak erwtensooep in hun panne tje kunnen krijgen. Het criterium bij de maaltijdvoor ziening is of er een medische indi catie bestaat die een beroep op Tafeltje-Dek-Je rechtvaardigt. Is deze medische indicatie er niet en wil men toch gebruik maken van de maaltijdvoorziening, dan kan dat extra geld kosten. Maar het heeft niets te maken met inkomen. De enquête naar het gebruik van Tafeltje-Dek-Je is in strijd met de uitganspunten van het sociale be leid in het kader van het landelijk, provinciaal en gemeentelijk beleid De uitslag van de eerste trekking van de Kerstactie van de Holtens Handels Vereniging (HHV) is als volgt. De prijswinnaars kunnen hun prijs tegen inlevering van het juiste recu afhalen bij Steunenberg aan de Larenseweg. H. Lodeweges, Borkeldsweg 16 (18659); A. Bronsvoort, Kollingserf 2 (27171); G.J.Meijerman, Tolweg 10 (03325); A. Elzinga, Canada straat 17 (15180); N v. Leeuwen, Ca nadastraat 61 (28158); fam Huis- kes, Romijnlaan 12 Markelo (27848); R.Bos, Vianenweg 7 (28051); D.v.d.Worp, Bussinksweg 1 Bathmen (15264); A. Buising, Haarstraat 11 (05512); H.Huijgen, Waardenborchstraat 46 (27177); J. Laster, Hondsrugweg 233 (24270); A.Hegeman, Vixeboxestraat 7 (10521); J. Hut, Venemanstraat 12 (16752); H. Kremer, Houtweg 29 (27370); Kay Schuppert, Bosc hkampstraat 19 (04570); G.J. Bek- kernens, Ab Jansenstraat 17 (27844i; J. Wegstapel, Dijkerhoek- seweg 12 (06080); G. Roothaan-Ver kuil, Oranjestraat 3 (02676); A. Aanstoot. Diessenplasstraat 28 (27317), Yvette de Geus, Loërmark 37 Bathmen (28998); L.M. Comeil- le, Larenseweg 54 12975); H.J. Bel- dman. Noordenbergstraat 9 (27144). Er mogen in de Look nog acht bouwkavels worden verkocht. Dat vinden Gedeputeerde Staten van Overijssel die daarmee twee be zwaarschriften van huidige Look- bewoners en een advies van de Provinciale Planologische Com missie naast zich neerleggen. Slechts het uitgeven van een ne gende bouwkavel (op de hoek van de Fazantenweg met de Korhoen- derweg) wordt door GS geweigerd. Met die uitspraak (waartegen ove rigens nog in beroep kan worden gegaan bij de Kroon) staat het voor de gemeente voorlopig vrij tege moet te komen aan de grote vraag naar bouwkavels voor villawonin gen. Bovendien levert de verkoop daarvan de gemeente een bedrag van zo'n miljoen gulden op waar voor alweer een bestemming is ge vonden in de financiering van het verkeers-structuurplan. Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt in februari in Holten een aantal bijeenkomsten voor ouders- /verzorgers van kinderen tussen de een en vier jaar. Deze bijeenkom sten gaan over de ontwikkeling en opvoeding. Ouders kunnen iets te horen krij gen over de ontwikkeling van de kinderen, adviezen krijgen over de opvoeding en contacten leggen en ervaringen uitwisselen met andere ouders. De bijeenkomsten staan onder lei ding van opvoedingsvoorlichtster C. Derksen en ze worden gehouden aan de Gaardenstraat 31 in Holten op 3, 10 en 17 februari van 20.00 - 22.00 uur. Voor nadere inlichtingen en aanmelding kunnen belangstel lenden zich wenden tot het secre tariaat van Thuiszorg Zuidwest Overijssel, telefoon 05700 - 86000. Inschrijving is mogeüjk tot uiter lijk twee weken voor aanvang van de cursus. In dorpshuis De Boschkamp in Holten wordt op 7 januari van 10.00 - 11.00 uur een voorlichtings bijeenkomst gehouden over de cursus Open School. Deze cursus is bedoeld voor mannen en vrou wen die hun lagere schoolkennis De gemeente Holten heeft een a!iïdeïd^i"S Zo nhd®rtlen dui" januari en wordt elke donderdag- H?'J T o? gVan ochtend van 09 - "-SO uur gt i B a ia^e1Weg' Houden in De Bosehkamp. Dit (oostelijk van de Holterberg- Tijdens de cursus WQrdt ond0r Gebeurt dat inderdaad, dan ver wacht Doornebosch eind 1993-be- gin 1994 te kunnen gaan bouwen. Gekozen is voor drie bouwlagen waarvan de bovenste wat terug wijkt. Daardoor ontstaat er één geheel met het pand van café Maats. De naastgelegen vroegere smederij van Maats is ook in de plannen opgenomen en wordt door Bouwbedrijf Voordes overgeno men. Halverwege de straatkant komt er (ter hoogte van het door Onze Woning aangekochte pand Koopman) een onderdoorgang naar een soort binnenplaats waar geparkeerd kan worden. De wonin gen op het achterterrein krijgen twee bouwlagen. Een (liefst over dekt) wandelpad leidt achter de woningen langs van het ene naar het andere uiteinde van het bouw blok. Op die uiteinden zijn tevens de liften gesitueerd voor de etage woningen. Om het geheel bedrijfseconomisch mogelijk te maken, is niet alleen de privaat-publieke samenwerking tussen Onze Woning, Voordes en Holten afgesloten, maar zullen in het plan waarschijnlijk ook pre mie-huurwoningen worden ge bouwd. „Dat kan goed samen gaan" meent Doornebos. „Koop woningen zijn weliswaar niet uit gesloten, maar persoonlijk ben ik van mening dat we de zaak met sociale huurwoningen en premie huurwoningen rond kunnen krij gen. Eventuele aanloop verliezen zullen door Onze woning en de ge meente Holten samen worden ge dragen." deze zin heb ik ook geschreven naar Gedeputeerde Staten en het betrokken ministerie in Den Haag. Een pittige discussie hierover in de gemeenteraad is zeker op zijn plaats. Mr. M.A. Wille Enkweg 2 Holten tii-i-ïi Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen of verleende vergunningen e.d. 1Bouwvergunning verleend voor: - het vervangen van een garage/berging bij Gaardenstraat 49; - het bouwen van een bijkeuken/berging bij Noordenbergstraat 7. 2. Gewijzigde uitvoering bouwplannen: - uitbreiding woning Oude Hellendoornseweg 2. 3. Kapvergunning verleend voor: - 20 dennen op percelen sectie A, nrs. 1810 en 1842; - 1 berk bij Enkweg 3. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarie. Sluiting gemeentesecretarie De gemeentesecretarie is gesloten op donderdag 31 december 1992 Voor het doen van uitsluitend aangiften van geboorten of overlijden kan telefonisch kontakt worden opgenomen met mevr. Veenendaal tel. 6 10 17. Huisvuilinzameldienst In verband met de komende feestdagen zal het inzamelen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. De vrijdagroute, 1 januari (nieuwjaarsdag) zal worden ingezameld op donderdag 31 december 1992 (groene container). De gemeentewerf is gesloten op donderdag 31 december 1992, vrijdag 1 januari en za terdag 2 januari 1993. Warenmarkt De warenmarkt van vrijdagmiddag 1 januari 1993 is verplaatst naar woensdagmiddag 30 december 1992. Verkoop en opslag van vuurwerk Verkoop en opslag van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden door vuurwerkverkopers, die in het bezit zijn van de vereiste vergunningen Verkoop De verkoop van vuurwerk is uitsluitend toegestaan op: woensdag 30 december 1992 donderdag 31 december 1992 tijdens de openingstijden van de winkels. Het te verkopen vuurwerk mag geen hoger geluidniveau dan 150 dBA (decibel) veroorzaken. Aan personen beneden de leeftijd van 16 jaar mag geen vuurwerk worden verkocht. Afsteken van vuurwerk Het afsteken (bezigen) van vuurwerk mag volgens de Algemene Politieverordening voor de gemeente Holten plaatsvinden op: woensdag 30 december 1992 van 08.00 tot 20.00 uur donderdag 31 december 1992 na 08.00 uur vrijdag 1 januari 1993 tot 12.00 uur Het is verboden vuurwerk op of aan de openbare weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats af te steken, indien dit gevaar, schade of hinder van ernstige aard of overlast kan veroorzaken. Een ieder wordt danook verzocht bij het afsteken van vuurwerk de nodige voorzichtigheid in acht te nemen en geen overlast voor mede burgers en (huis)dieren te veroorzaken. Nieuwjaarsbijeenkomst Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openba re Nieuwjaarsbijeenkomst, die gehouden zal worden op maandag 4 januari 1993 van 19.30 uur tot 21.00 uur in het gemeentehuis van Holten. Rond 20.00 uur zal de burgemeester zijn nieuwjaarswens uit spreken. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard weg gelegen) fietspad maakt deel meer aandacht besteed aan Neder- groeid zullen de esdoorns zeker welzijn ouderen. Het verbaast mij voor een sfeervolle aanblik zorgen. Alleen de op deze foto nog zichtba re klinkerbestrating behoort defi nitief tot het verleden. Na de ver nieuwing van de riolering werd er het afgelopen jaar een geluidsarme laag asfalt aangebracht. dat noch gemeenteraadsleden, noch B en W, noch onze riant ge huisveste ambtenaren hierop ge wezen hebben. Deze enquête dient onmiddellijk afgeblazen te worden, zijnde in strijd met fatsoenlijk bestuur. In ^paden. landse taaI ge20ndheid èn sociale e? Henjd- voorzieningen. Voor opgave en in- dinir odieïend h 68lichtingen kan worden gebeld met h^fen 4dTWarte S T JeliS Hesse' telefoon »5483 - 62177, te hoge bermen. Tijd om daar iets 0f met Mariike Diikstra tpipfnnn aan te doen vond men niet alleen 05704 282? J telefoon bij de gemeente Holten, maar ook bij het Recreatieschap Salland. Samen werd een herstelplan opge steld dat zo'n 150 duizend gulden zou kosten. De helft kon uit een subsidie van de provincie worden betaald terwijl Holten en het Re creatieschap de de restkosten zou- Vrijdag 25 december (Eerste Kerst den delen. Uit een offerte van de dag) wordt de kerstviering van de firma Krekel bleek later echter dat nevendiensten en de Zondag- de totale kosten op 168 duizend school Holten gehouden in de Ned. gulden zouden uitkomen, meer- Herv. kerk. Die viering begint om kosten die geheel voor rekening *500 uur en heeft als thema 'Weet van Holten zouden komen. jij waarom het kerstfeest is?' Dit is Tim. Een hele lieve hond, maar... hij zoekt een baasje. Tim is een van de vele honden die nu nog in het dierenasiel Deventer verblij ven, maar die in het komende jaar een nieuw onderkomen hopen te vinden. Tim is een Greyhound van ongeveer een jaar oud en hij kan het in het algemeen best vinden met andere honden. Tim heeft niet zulke beste ervaringen met men sen achter de rug, want hij is er gens achtergelaten. Daardoor is het niet helemaal duidelijk hoe hij zich in huis zal gaan gedragen. Tim is in elk geval wel gek op lange wandelingen, en hij heeft veel be weging nodig. En voor wie nog meer wil weten: Tim is getatoueerd en ingeènt. Wie Tim in huis wil nemen, kan contact opnemen met het Dierenasiel Deventer, telefoon 05700 - 23811. Wie Tim een nieuw onderdak wil verschaffen, moet overigens wel zeven tientjes op ta fel leggen. De vorige honden die in deze rubriek voor het voetlicht werden gehaald, Astor en Black, zijn inmiddels bij een nieuw baasje geplaatst.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5