Jeugdig HM V-talent laat van zich horen 'Phyrrus-overwinning' college in Lukensveld Geen vrede op aarde van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD 1 Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen II v §§§gg Wereldwinkel woensdag open NBvP Holten vierde Kerst Gemeentehuis nog beter beveiligd DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 Begeleid door docent Hajewont Swart laten Diane Stegeman en Wendy Bronsvoort horen tot de meergevordU de leerlingen te behoren. Amper vier weken les en dan al voor een volle bak 'Altijd is Kort jakje ziek' spelen. Voor An Tutert was het afgelopen zaterdag een hele belevenis tijdens de druk be zochte voorspeelochtend van HMV in het dorpshuis. Zij ontpop te zich tot een van de jongste ta lenten, waarvan de Holtense Mu ziekvereniging er nog heel wat in huis heeft. Toch toonde HMV-voorzitter Ger hard Voordes, die het programma op de van hem bekende manier aan elkaar praatte, zich nog wat bezorgd voor ae toekomst „Voor HMV is het heel belangrijk dat zich regelmatig nieuwe muzikanten aanmelden. Wanneer de jongeren- gaan studeren, vertrekken ze vaak uit Holten en dan zijn we ze kwijt voorde vereniging. Voor het jeugd orkest is dat niet erg, maar we moeten proberen oudere leden er bij te krijgen. Vooral op tuba en trombone. Wie belangstelling heeft moet maar eens komen kij ken en luisteren op dinsdagavond wanneer we repeteren of op woens dag wanneer de drumband oefent. Of ze kunnen even contact opne men met Jan Hess (tel. 63289) of Teunie Krooshof (63608)." Het volle programma van zater dagochtend bewees maar weer eens dat er bij HMV veel aandacht wordt besteed aan de opleiding van jonge muzikanten. Nadat de jeugddrumband en de minirettes voor een daverende opening had den gezorgd, konden de ouders van de saxofoonspelers en de rest van de blazers de vorderingen van hun kroost aanhoren. De een met wat meer bravoure dan de ander, maar het 'Oh when the Saints' of 'Jingle Bells' kwam er uiteindelijk toch keurig uit. Soms zelfs zonder no- tenboek. Daarvoor was een flesje prik van de vereniging wel op zijn plaats. Voordat het totale jeugdorkest de ochtend afblies, vroeg voorzitter Voordes nog even aandacht voor een demonstratie op waldhoorn, waarvan HMV onlangs enkele prachtige exemplaren aanschafte, maar waarvoor nog studenten ge zocht worden. Het moet gezegd, de volle, warem klanken van 'The ri vers of Babyion' resulteerden in een sfeervol stukje muziek. Overigens wil HMV begin januari al de nieuwe leslokalen aan de onderkomen. Dorpsstraat in gebruik nemen. Tenminste, wanneer de verwar ming dan naar behoren functio neert. De gereedkoming van de les lokalen vormt de eerste fase in de totale verbouwing van het HMV- Op 14 december vond een aanrij ding plaats op de AI ter hoogte van de afslag Lochem. De juiste toe dracht van het ongeval werd niet geheel duidelijk, mede doordat beide bestuurders hierover geen duidelijk verklaring konden afleg gen. Vermoedelijk heeft een auto bestuurder een andere auto links ingehaald.ging daarna weer naar rechts en raakte hij een voorligger. Beide voertuigen raakten van de rijbaan, één was er total loss. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op 15 december waren enkele jon gelui met een personenauto aan het crossen in de omgeving van de Koordesweg. Toen de politie ter plaatse kwam, waren de betreffen de jongelui gevlogen. De auto werd inbeslag genomen. De politie heeft de betreffende knapen kunnen achterhalen en hen proces-verbaal aangezegd voor diverse overtre dingen. Tevens zijn ze de auto kwijt en moeten ze de kosten van het afslepen betalen. De afgelopen week werden er in Salland diverse alcoholcontroles gehouden, ook onder de gemeente Holten. In Holten werd er tot nu toe nog niemand betrapt die te veel aan Bachus had geofferd. In de regio is inmiddels wel een acht tal bestuurders geverbaliseeerd. De komende maanden zal de con troles intensief worden voortgezet, met het doel het alcoholgebruik van autobestuurders te verminde ren. In de nacht van 17 op 18 december werd een bromfiets gestolen bij café Maats. Het betreft hier een witte Puch Maxi, met het verzeke ringsnummer RDW-796. Op 18 december kreeg een autobe stuurder op de AI een hond onder 'Een Phyrrus-overwinning' zo vat te PvdA-fractieleider J.M.E. Met- semakers cynisch het raadsdebat over de eerste uitwerking van be stemmingsplan Lukensveld sa men. En inderdaad, het college voorstel kreeg weliswaar een meerderheid maar niet nadat de angel eruit was gehaald. Over, het vooruitlopend op de aanleg van de beruchte Maisweg, voor f 12.000 laten inmeten van het gebied tus sen de Pastoriestraat en Oranje straat moet in een latere vergade ring nog eens worden gestemd. Het was koppen tellen afgelopen maandagavond in de raadzaal. Normaal hebben de collegepartij en CDA en PvdA een krappe meer derheid (7-6), maar nu CDA-raads- lid A.J. Nijkamp nog steeds door Aangezien de Wereldwinkel Hol ten (elke vrijdag in de hal van Al- bert Heijn) vanwege Eerste Kerst dag en Nieuwjaarsdag op 25 de cember en 1 januari gesloten is, kan men er op woensdag 30 decem ber terecht van 10.00 uur tot 17.00 uur. ziekte verhinderd was, zouden de stemmen wel eens kunnen staken. En inderdaad, de WD bij monde van A. J. Kevelam en Gemeentebe lang in de figuur van J. Soepnel volhardden in hun oordeel dat voorbereidende werkzaamheden voor de Maisweg op dit moment nog niet aan de orde zijn. Metsema- kers ging daar fel tegen in en herin nerde aan het eerder genomen raadsbesluit over de toekomstige verkeersstructuur waarin de Mais weg dienst moet doen als zuidelij ke rondweg. Ook CD A-er H.J. Dul was die mening toegedaan en vond het een goede zaak dat het college uit kostenoverwegingen de werk zaamheden alvast gecombineerd had. „In deze tijd is het goed ook op de kleintjes te letten." Wethouder H. J. Westerik pleitte er met nadruk voor om het voorstel integraal aan te nemen en niet los te koppelen. Niet alleen vanwege de te verwachten meerkosten, maar ook om het streven om in september 1993 met de gronduit- gifte in Lukensveld te beginnen haalbaar te maken. Overigens haalde burgemeester Van Rappard meteen daarop de druk van de ketel en noemde de door Westerik aangehaalde tijds druk nu ook weer niet zo groot. Hij doorbrak de status quo-situatie met een korte schorsing en keerde na overleg met zijn wethouders te rug met de mededeling dat de door WD en Gemeentebelang ge wraakte punten uit het voorstel zouden worden gehaald en later (wanneer CDA-er Nijkamp weer van de partij is, red.) alsnog op de agenda zullen worden geplaatst. In een door leden sfeervol versier de zaal van restaurant Vosman vierde de' Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Hol ten woensdag 16 december het Kerstfeest. De avond werd ver zorgd door de gospelgroep uit Haarle o.l.v. Bertus Sierink. Deze enthousiaste jonge groep bracht een totaalprogramma met koor zang, muziek, declamatie en sa menzang. De volgende bijeenkomst van de NBvP Holten is de Nieuwjaarsre ceptie op woensdag 6 januari in zaal Vosman. de auto. Het dier overleed ter plek ke. Het betreft hier een langharige teckel. Bij deze hond bevond zich nog een grotere zwarte hond. De politie zou graag willen weten wie de eigenaar van die teckel is. Een medewerker van gemeente werken werd by de gemeentegara ge aan de Waagweg onwel. De am bulance uit Deventer was vlot ter plaatse (11 minuten na de mel ding). De man werd overgebracht naar een ziekenhuis in Deventer. Zyn toestand is bevredigend. Op 19 december botste een brom fietser tegen een auto in de Berg manstraat. De bromfietser hield niet voldoende rechts. Enige scha de was het gevolg. Op 21 december werd er geconsta teerd dat er was ingebroken in de slachterij van Hogeslag. Een dran kautomaat werd opengebroken en een geldcassette daarvan werd meegenomen. Hoe men binnen is gekomen is niet duidelijk gewor den. Er waren geen sporen van braak. In de avond van de 21-ste decem ber kwam een reed op de Toeris- tenweg onder de auto. De bestuur der botste met zijn voertuig vervol gens tegen een boom. De auto werd behoorlijk beschadigd, doch per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De reorganisatie van de Neder landse politie komt langzamer hand van de grond. In verband hiermede dient vanaf heden alle correspondentie te worden ge voerd via het districtsbureau van Salland van de politie te Raalte. Het adres luidt: Regiopolitie LJs- selland Lo. District Salland, Postbus 155,8100 AD te Raalte. Hoewel het gemeentehuis aan de Smidsbelt begin 1991 nog is voor zien van een elektronisch beveili gingssysteem, zal er binnenkort nog eens voor f 42.750 worden ver spijkerd om het ongewenste bezoe kers nog moeilijker te maken. Dat moet omdat in de Paspoort-uitvoe ringsregeling van november 1991 die maatregelen worden opge somd waaraan een gemeente moet voldoen. H. Rustebiel van Ge meentebelang hoopte dat het hier door eindelijk veilig genoeg zou zijn want „het heeft ons al genoeg gekost". Overigens kunnen naast de pas poorten nu ook de nieuwe gemeen telijke identiteitskaarten worden beschermd want die zijn nu ook in Holten verkrijgbaar voor dertig gulden. De maatschappelijke ac ceptatie van de VNG-kaart is net zo groot als van een paspoort/rijbe wijs. „Aanvankelijk zal het nog wel niet zo'n vaart lopen" meent bur gemeester Van Rappard. „Maar als bijvoorbeeld een paspoort ver lopen is, is dit een geaccepteerd en goedkoop middel." Nog maar enkele weken gele den keerde ik terug van een reis door Afrika. Als je dan tussen de resultaten van oorlogen in staat, dan komt er weinig vre digs over je. We hoeven trou wens niet eens zo ver te gaan om geconfronteerd te worden met oorlog. Denk eens aan de dage lijkse beelden vanuit het voor malige Joegoslavië. Hier op mijn bureau ligt een noodkreet jïïf van de president van Armenië. Het land is verscheurd, de Ar- Sj» meniërs die al generaties lang vervolgd ivorden en geplaagd tjitj door rampen, slapen op de jj$ puinhopen van de aardbeving die ze hebben gehad in 1988. g Daarnaast is het ook in het Mid- pk den-Oosten op zijn minst een 5s gespannen situatie. Landen zijn W met elkaar in staat van oorlog. Palestijnen worden het land uit- Kfa gezet en jongeren gooien met nl stenen. Dit zijn alleen nog maar 2? de gebieden waar Dorkas Hulp vSf International haar werkterrein wj heeft. Als we de wereld over- $0 gaan, dan kunnen we nog wel ■yj meer plaatsen vinden waar W mensen elkaar in de haren vlie- W 9en- Maar moeten we wel zo ver gaan? Kijk eens in onze eigen straat. Hoeveel mensen hebben er geen ruzie met de buren? En nog dichterbij: hoeveel gezin nen leven nog in vrede met el kaar? Er zijn van die optimisten die denken dat de mens wel goed in elkaar zit en als we het goede wat meer ontwikkelen, wordt het vanzelf vrede op deze aarde. Maar alle ellende begint in ons eigen hart. Hebben we wel vrede in ons hart of woedt daar een oorlog tussen goed en kwaad? Dan gaat het erom wie er wint. En eerlijk gezegd heb ik deze oorlog zelf ook meegemaakt en nooit ben ik in staat geweest om op eigen kracht het kwade te overwinnen. Totdat ik besefte wat de werkelijke betekenis was van de geboorte van onze Here Jezus Christus. Het betekent niet dat we twee dagen vrij hebben, het betekent niet lekker eten, het betekent niet gezelligheid en het betekent ook niet dat de problemen in de wereld met Kerstmis automa tisch opgelost worden. Wat het wel betekent, is dat God zijn eniggeboren zoon naar deze we reld zond vanwege de breuk die tussen God en de mens was ont staan. Er moest een kloof wor den overbrugd en die kloof was J te groot voor de mens. Daarom zond God zijn eigen zoon in het lichaam van een' mens naar deze wereld om de kloof te overbruggen. Dit kon alleen door het sterven aan het kruis om op deze manier de j dood te overwinnen. Op Golgot ha overwon de Here Jezus het kwade. Dit bracht werkelijke vrede. Als je gelooft dat de Here Jezus ook voor jou en u aan het kruis gestorven is, dan overwint het SJ? goede het kwade in jouw en uw ty? hart. Van daaruit groeit er vre- de, in het gezin, in de straat, het Z-i, land en de wereld. Alleen als we 2* echt de vredesvorst willen die- nen, wordt het echt vrede op deze wereld. Als ik Kerstffeest vier, denk ik NL niet alleen aan de geboorte van -- de Here Jezus maar denk ik aan hj? Zijn wederkomst. Als Hij gaat J regeren over deze wereld, dan pas zal er totale vrede zijn. Tra- nen zullen worden gedroogd, honger gestild, de dorst zal ge- ïïf lest worden enz. Daarom mogen vat we met Kerst verlangend uit- zien naar Zijn komst. NL Wij wensen u gezegende Kerst- 5* dagen toe. %ff Dorkas Hulp Internationa] Donderdag 24 december: 16.00 uur kaarsen plaatsen op Cana dese Begraafplaats. Zaterdag 26 december (2e kerstdag): Zaal toernooi senio ren SV Holten; 14.00 uur: start puzzelrit MAC De Holterberg bij 't Stuurhuus aan de Beuse- bergerweg 27; 13.30-14.30 uur, start kerstpuzzel wandel tocht jc de Schure; Kerstrock de De Wippert, 16.00 uur tot 22 00 uur. Dinsdag 29 december: 20.00 uur Nacht van Blauw Wit Vrijdag 1 januari: 00.30 uur, Sylvesterpartij Togaclub in De Waag. Zaterdag 2 januari: Nieuw jaarsbijeenkomst Blauw Wit, 15.30 uur in de kantine. Zondag 3 januari: 10.00 uur, Oliebollencross sv Holten. Maandag 4 januari: 19.30-21.00 uur, Nieuwjaarsreceptie ge meentebestuur. Woensdag 6 januari: 20.00 uur, Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP in zaal Vosman. Donderdag 7 januari: informa tie-bij eekomst Open School, 10.00 uur in het dorpshuis. Vrijdag 8 januari: recreatief volleybaltoernooi in 't Mossink. Zaterdag 9 januari: Tafel ten niskampioenschap Holten in gymzaal Vrijheidslaan; Nieuw jaarsreceptie sv Holten; Nieuw jaarsreceptie WV Holten in zaal Vosman, 16.00-18.00 uur; Nieuw jaarsreceptie MAC De Holter berg. Donderdag 14 januari: 20.00 uur, Lezing Russische ikonen voor K&C in dorpshuis. Vrijdag 15 januari: Kabaal in 't Trefpunt. Zaterdag 16 januari: Holter- Geboren: Ramon Harold Maria, zoon van A.H.B.M. Beusink en A.G. Tank; Maria Janieke, dochter van W.J.J. Berends en M.G. Veneklaas. Overleden: E. Weijman (51); A. Kettelarij-Pot (86). Ondertouwd: G.J. Broekhuis (33) en D.J. Meuleman (32); G.J. Nijmeijer (35) en M. Meijerink (24). NED.HERV. KERK Donderdag 24 december. Kerst nacht: (Kandelaar) 21.00 uur, ds. A.J. Lee rink <m.m.v. HMV); (Herv. kerk) 23.00 uur, ds. A. J. Leerink (m.m.v. HGK) Vrijdag 25 december, le Kerst dag: 10.00 uur: ds. H.W. Door- nweerd (m.m.v. Campanella), nevendiensten; uitgangscollec te: Kerk en Wereld Oppasdienst: mw. Barvelink- Koopman en Maaike v.d. Spek. Zaterdag 27 december, 2e kerst dag: 10.00 uur, ds. A. Leerink; uitgangscollecte: Kerk en We reld. Zondag 27 december: 10.00 uur, ds. J.H. Israël; nevendiensten; uitgangscollecte: Diakonaal projekt. Oppasdienst: mw. KI. Teese- link-Scheperboer en Martijn Faneman. Diessenplas: woensdag 1 janua ri 19.00 uur: ds. Doornweerd (Nieu wj aarsdienst GEREF.KERK Donderdag 24 december: 21.00 uur: ds. A.J. Leerink (Kerst- nachtdienst m.m.v. HGK in de hervormde kerk. Vrijdag 25 december: 09.30 uur ds. H.J.J. Witte, Voorthuizen. Zaterdag 26 december: 09.30 uur ds. F de Jong, Coevorden m.m.v. kinderkoor Mozaïk. Zondag 27 december: 09.30 uur: ds. F.J. van de Wal, Nijverdal. 15.00 uur: ds. J. Popping, Har- denberg. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. A. Beldman-Staman; groep 5 en 6 o.l.v. G. Wolters- Markvoort. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor de zending. Oppasdienst Eerste Kerstdag: 0-3 jaar: Wilma van Doom-Jansen, Petra Dij kink- Koning en Ans Meijerink-Kolk- man; 4-6 jaar: Dineke Manen- schijn-Roelofs en Janneke Lub- berdink-Oldenhuis. Tweede Kerstdag 0-3 jr.: Marian Meije rink, Henriette Beldman-Meije- rink en Willy Broeze-Vrielink. 4- 6 jr. geen oppas. Zondag 27 december: 0-3 jr. Es ter Tromop en Ria Tromop- Prins; 4-6 jr. Wendy Rietman, Anneke Scheurwater en Klary Offringa-Werkman. R.K KERK Gebouw Irene: Donderdag 24 december: 20.00 uur, Nachtmis. Vrijdag 25 december 10.00 uur, H. Mis met kinderkerstfeest m.m.v. jongerenkoor. Zondag 27 december: 10.00 uur H. Mis. DLÏKERHOEK Vrijdag 25 december: 10.00 uur: ds. AJ. Leerink; uitgangscollec te Kerk en Wereld. Zondag 27 december: ds. H.W. Doom weerd; uitgangscollectie: Diakonaal project. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Eerste Kerstdag: 10.00 uur gezins- dienst. Zondag 27 december, sa menkomst 10.00 uur; bidstond 19.00 uur. Nieuwjaarsdag 1 januari: 11.00 uur: samenkomst. OKKENBROEK Donderdag 24 december 22.00 uur: ds. Joh. Dorst uit Colm- schate, uitgangscollecte: Soli- daridad. Vrijdag 25 december: 10.00 uur ds. H A. Oosterveld-Van Aken uit Colmschate (m.m.v. de Zanggroep). Uigangscollecte: Kerk en Wereld. Zondag 27 december: 10.00 uur ds. H. Nijeboer uit Hellendoom. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Donderdag 24 december. 17.00 uur H.Mis met kinderkerstfeest; 22.30 uur, Nachtmis. Vrijdag 25 december 10.00 uur, Hoogmis. Zondag 27 december: 10.00 uur, gebeds- en communiedienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 25 december: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a Marke- lo. tel 05476-2992; 26 december: R. Jongkees, Middenstraat 15 Goor. Tel. 05470-76021. 27 de cember T. v. Noort, Scherpen- zeelseweg 13 Goor. Tel. 05470- 75317. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, teL 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma bm vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, teL 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. 8preekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: teL 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H 8choorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: 8preekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Gevonden: kinderslof groen- /rood; bril donkerrood mon tuur; langharige teckel; para plu, donker blauw/zwart; wiel van een racefiets (mountainby- ke); blauw/groen regenpak; jon ge zwarte kat. Verloren: bankbiljet van f 50,-; zilveren ketting met "dingetjes"; zwart trainingspak met stippen in diverse kleuren; bos sleutels w.o. autosleutels merk Subaru; rood U slot; zwart/wit hondje Corder Collie; rode bivakmuts; paarse nijlon portemonnaie met inhoud; Rose/paarse trai ningsjack; donker blauwe jas merk Nateman.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3