„Wat was dat mooi, de koude rillingen liepen over m'n rug" Uit buiten Holten Op grens van '93 Topprestatie drumband HMV op concours Open Deur kerstnacht diensten Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 17 DECEMBER 1992 De spanning bij de supporters van de Holtense Muziekvereniging, die mee gereisd waren naar Arnhem, maar thuis waren gebleven, was zaterdagavond te snijden. Om kwart over zes was er nog steeds geen bericht vanuit Musis Sacrum Arnhem waar de drumband van HMV meedeed aan het jaarlijkse Topconcours van de Koninklijke Federatie van Muziekverenigingen (KNF). „Ik ben bang dat 't mis is gegaan' vertelde telefonisch een sippe heer Oolbekkink. Nog geen half uur later een dezelfde Oolbekkink aan de lijn, die dol enthousiast meedeelde: „Ze zijn kampioen. Het is gelukt en nog wel met het hoogste aantal punten van de dag". Voor de supporters, die per bus en eigen vervoer naar Arnhem waren gereisd om de drumband morele steun te verlenen, kwam de uitslag van de jury niet als een erg grote verrassing. Vriend en vijand waren het er over eens dat de drumband onder leiding van Hugo Masselink een staaltje muzikaal vakwerk van bovenste klasse had geleverd, dat met glans de prestaties van de andere veertien deelnemen de orkesten kon doorstaan. 'Ik heb zeer genoten van uw totale optreden', 'mijn complimenten, zeer sfeervol en indrukwekkend', 'een pracht compositie, kundig en op topniveau gebracht', 'de instru- menale behandeling en percussie technieken zijn prachtig', waren enkele van de lovende opmerkin gen uit de rapporten van de drie man sterke jury, die haar waarde ring uitdrukte in een beoordeling die schommelde tussen de negen en negenenhalve punt. In totaal behaalde de drumband van de honderd te behalen punten 93,8 punt. Als enige band zag HMV af van een voorspeelwerk om aan de zaal te wennen. Dat was ook niet nodig, want reeds op 2 december reisde de drumband met muziekinstrumen ten naar Arnhem waar men grote zaal van Musis Sacrum had afge huurd om ter plekke te repeteren en de acoustiek te beproeven. Een prima gedachte, zo bleek tijdens het topconcours, want zonder deze repetitie had het omvangrijke in strumentarium van HMV nooit op het podium gepast. HMV begon met het in Holtense oren al bekend in de oren klinkende Three Move ments for Percussion Ensemble, dat vlekkeloos werd uitgevoerd. Vol spanning werd gewacht op Wa ves, het concertstuk dat speciaal door instructeur Hugo Masselink was geschreven voor dit concours. Hugo liet HMV lang in spanning of het wel op tijd voor het concours gerepeteerd kon worden en dat was bij de eerste uitvoering tijdens het Najaarsconcert ook te horen. 'Heel' Holten zat dan ook op het puntje van zijn stoel toen de drum band rustig en geconcentreerd de eerste maten liet horen. Af en toe spiedend naar de reactie van jury (die gezeten was op een podest midden in de zaal) werd de span ning voor de supporters langzaam opgebouwd, die zich in enthou siast gefluit en gejuich ontlaadde na het indrukwekkende, bijna overdonderende slotaccoord. Dat de jury juist enig commentaar had op niet helemaal gelijk geëmdige slotaccoord, zal de Holtenaren vol ledig ontgaan zijn. Iedereen wist het, hier was een topprestatie gele verd. Niet alleen de eigen suppor ters sprongen van enthousiasme van hun stoelen. Voorzitter Ger hard Voordes kreeg een stevige klap op de schouders van een be stuurslid van het Nijverdalse KSW, dat bij het concours de spits af moest bijten. „Wat mooi, wat mooi was dat, daar kreeg ik koude rillingen van over de rug; ik kreeg het er koud van, weetje dat wel". V#r&ï*2 riep de Nijverdaller enthousiast uit. De juryleden hadden inmid dels de gezicht weer in de plooi, maar tijdens de uitvoering was ook voor hen moeilijk om het enthou siasme te onderdrukken. Hugo Masselink, onderkoeld als altijd, was tevreden. „Er ging weinig mis, denk ik, maar het kostte wel moei te om de ploeg in bedwang te hou den". Heel moeilijk was het voor de drumband van Excelsior uit Hen gelo, dat na HMV moest optreden, ook al omdat de supporters van HMV de zaal uitholden om de drumband te gaan feliciteren. Zegetocht Samen met 'Hubo, de beer', de mascotte en de fraaie beker poseerden de leden van de drumband vol trots voor de kampioensfoto. Terug in Holten werd de drum band opgewacht door het orkest en majorettes en ging het in een een zegetocht naar zaal Vosman, waar de drumband onder andere werd toegesproken door voorzitter Gerhard Voordes, die in zijn felici taties ook de supporters van HMV betrok. Wethouder Wim Dalhuisen zag de overwinning als een succes van de hele vereniging. Hij advi seerde het bestuur uit om bij een volgende subsidie aanvraag de lo vende juryrapporten mee te sturen om enkele raadsleden, die geen oog hebben voor de 'toegevoegde' waarde van de instructie van de drumband van HMV op andere ge dachten te brengen. Tevens nodige hij het bestuur uit om te komen praten over een gemeentelijke bij drage voor de trip die HMV rond Hemelvaart onderneemt naar Po len. Op zijn beurt nodigde Voordes het college van B en W uit om volgende keer mee te gaan naar een concours. Namens de supportersvereniging van HMV riep Jan Kalkoven tam- boermaitre Johan van Bruggen op een cadeau te bedenken ter herin nering aan het behaalde succes. Dat kon ter plekke worden inge vuld. De drumband zit dringend verlegen om trommelstandaards. Kalhoven roemde verder de saam horigheid van drumband. B. Wes tenbrink sprak namens het district Overijssel van de KNF niet alleen maar complimenten uit („Volgend jaar weer meedoen, want de schrik zit er nu goed in bij de jury"), maar daagde het orkest uit om ook weer deel te nemen aan een concours. Hij zegde toe, dat bij winst hij zijn baard zal laten afscheren. Veel complimenten waren er van de di verse sprekers waren er natuurlijk ook voor componisfinstructeur Hugo Masselink, die bij de huldi ging niet aanwezig kon zijn wegens een optreden elders. Deventer Schouwburg Donderdag 17 december: Forum Filharmonisch m.m.v. pianist Vla dimir Ovchinikov; 19.00 uur, inlei ding door Guus van Es. Vrijdag 18 december: Introdans met 4 balletten op eigentijdse mu ziek. Zondag 20 december: 12.00 uur, koffieconcert door The Deep River Quartet 'Merry Christmas to all of you'. Dinsdag 22 december: De koop man van Venetië, door het Natio naal Toneel; 19.00 uur: Inleiding op de voorstelling door hoofdrolspe ler Gijs Scholten van Aschat. Zondag 27 tl m woensdag 30 decem ber: Jeugdtheater in het kader van het vierde cultureel festvial Op de grens van 1993. Kaartverkoop: 05700-83500. Donderdag 24 december zijn er weer kerstnachtdiensten uitgaan de van de werkgroep Open Deur. De eerste dienst begint om 21.00 uur en wordt gehouden in de Kan delaar. Muzikale medewerking wordt verleend door HMV. De tweede dienst is in de Ned Herv. kerk en begint om 23.00 uur. De muzikale medewerkign wordt ver zorgd door het Holtens Gemengd Koor. In beide diensten gaat ds. A.J. Leerink voor. Het thema is: Wat zoeken we hier? Lochemse Schouwburg Donderdag 17 december: de voor stelling van Hoofdstad Operette met Der Vogelhandier, is uitver kocht. Zondag 20 december: 12.00 uur, koffieconcert door Jitka Vlasanko- va, cello en Michèle Boegner, piano met sonates van Von Beethoven, Debussy en Schumann. Woensdag 30 december: 14.30 uur, Jeugdcircus Santelli met het nieu we theaterprogramma Tussen Bamum en Bamum. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Eungs Schöppe In en rond de museumboerderij Eungs Schöppe in Markelo wordt zondag 20 december een kerst markt gehouden. De boerderij wordt in kerstsfeer versierd en sfeervol verlicht door drie grote adventskransen en kaarsen. De boerderij is die middag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Er worden kerstgedichten voorgedragen en de Markelose ossehoomblazers zijn ook van de partij. Rijssens Museum Tot en met 7 januari is in het Rijs sens Museum een tentoonstelling van spaarpotten te bewonderen, afkomstig uit het Historisch Ar chiefvan de SNS (spaar)bank. Het is een mengeling van grappige, vrolijke, heel mooie en foeilelijke spaarpotten uit binnen en buiten land. Het museum is geopend van maandag fm vrijdag van 10-12 en 14-17 uur; za en zo gesloten. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri- geopend di ttm zo van 11.00-17.00 aan en Jan Toorop uit eigen collec- uur. tie ten toon gesteld. Het museum is De culturele instellingen van De venter organiseren van 19 decem ber '92 tot 1 januari '93 het festival Op de grens van 1993. Het festival omvat ook dit jaar weer vele vor men van cultuur, pop-, jazz- en klassieke muziek, cabaret, jeugd theater, dans, film en beeldende kunst. Het festival wordt geopend op za terdag 19 december met een kerst concert Oude Muziek van The New Consort met Mieke van der Sluis in de Broederenkerk. Daarna vinden er ruim 25 voorstellingen plaats van diverse aard. In de Deventer Schouwburg veel jeugdtheater met als thema Dromen. Het chan son staat centraal in Theatercafé Bouwkunde en jazzliefhebbers ko men aan hun trekken in het Zaut der Aarde. Het Filmhuis brengt films in de sfeer van 'terug naar de Provence' en het Burgerweeshuis is de plek van de popconcerten. Tevens zijn er diverse kerstuitvoe ringen en nieuwjaarsvieringen. Het programma wordt mogelijk gemaakt door subsidies van de ge meente Deventer en de Provicnei Overijssel. Het uitgebreide pro gramma-overzicht is te vinden in de speciale Kerstkrant, die onder andere te verkijgen is bij de VW Deventer. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen of verleende vergunningen e.d. 1. Bouwvergunning verleend voor: - bouw kantonniersverblijf Keizersweg 75; - bouw woning Oranjestraat 53; - bouw woning Motieweg 13; 2. Kapvergunning verleend voor: - 4 berken aan de Bushofstraat; - 1 conifeer bij Gaardenstraat 55; - 1 esdoorn en 1 berk bij Schoutenstraat 56; 3. Vergunning/ontheffing/toestemming verleend voor: - het houden van een loterij door kerk- en verenigingsgebouw „Bethanië"; - aanbrengen lichtreclame/gevelopschriften aan Dorpsstraat 20; - Holterbergcross op 16 januari 1993. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling alge mene zaken ter gemeentesecretarie. Sluiting gemeentesecretarie en -werf De gemeentesecretarie en de gemeentewerf zijn gesloten op donderdag 24 en 31 decem ber 1992 en 2 januari 1993. Huisvuilinzameldienst In verband met de komende feestdagen zal het inzamelen van huisvuil als volgt worden gewijzigd: - de vrijdagroute, 25 december (1e kerstdag) zal worden ingezameld op donderdag 24 december (grijze container); - de vrijdagroute, 1 januari (nieuwjaarsdag) zal worden ingezameld op donderdag 31 december (groene container). Burgerlijke stand Uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten of overlijden telefonisch kontakt opnemen met mevr. Veenendaal, tel. 6 10 17. Tijdelijk verplaatsen warenmarkt In verband met de komende feestdagen zal de warenmarkt op de vrijdagmiddagen 25 en 31 december 1992 op een andere middag worden gehouden. De warenmarkt wordt gehouden op: de woensdagmiddagen, 23 december 1992 en 30 december 1992. De markt wordt gehouden van 13.30 uur tot 17.30 uur op de Smidsbelt. Vuurwerk Verkoop en opslag van vuurwerk Verkoop en opslag van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden door vuurwerkverkopers, die in het bezit zijn van de vereiste vergunningen. Verkoop De verkoop van vuurwerk is uitsluitend toegestaan op: woensdag, 30 december 1992 donderdag, 31 december 1992 tijdens de openingstijden van de winkels. Het te verkopen vuurwerk mag geen hoger geluidniveau dan 150 dBA (decibel) veroorza ken. Aan personen beneden de leeftijd van 16 jaar mag geen vuurwerk worden verkocht. Afsteken van vuurwerk Het afsteken (bezigen) van vuurwerk mag volgens de Algemene Politieverordening voor de gemeente Holten plaatsvinden op: woensdag, 30 december 1992 van 08.00 tot 20.00 uur donderdag, 31 december 1992 na 08.00 uur vrijdag, 1 januari 1993 tot 12.00 uur. Het is verboden vuurwerk op of aan de openbare weg of op een voor het publiek toegan kelijke plaats af te steken, indien dit gevaar, schade of hinder van ernstige aard of overlast kan veroorzaken. Een ieder wordt danook verzocht bij het afsteken van vuurwerk de nodige voorzichtigheid in acht te nemen en geen overlast voor medeburgers en (huis)dieren te veroorzaken. Afgifte afgewerkte olie door (agrarische) bedrijven Regelmatig bereikten ons berichten dat er met name bij agrariche bedrijven problemen bestonden met het op een verantwoorde wijze afvoeren van afgewerkte olie. Als reden werd opgegeven dat de betreffende inzamelaar niet bereid zou zijn de afge werkte olie op afroep af te halen. Landelijk bestaan er echter 6 regio's en voor elk is een inzamelaar aangewezen die binnen die regio een inzamelplicht heeft. Daarnaast is voor elke regio een inzamelaar aangewezen die binnen zo'n regio inzamelrecht heeft. De gemeente Holten valt binnen regio I, waarvoor de volgende inzamelaar een inzamel plicht heeft. Oliehandel Koeweit B.V. Lage Engweg 2,3882 BD Putten. Telefoon 03418-5 33 44 Uit informatie bij dit bedrijf is gebleken dat het de afgewerkte olie op afroep inzamelt, mits de in te zamelen hoeveelheid minimaal 100 liter bedraagt. Wanneer u uw afgewerkte olie op een verantwoorde wijze via dit bedrijf wilt afvoeren adviseren wij u een zodanige voorziening te treffen dat de af te voeren hoeveelheid tenminste 100 liter bedraagt. Het wordt afgeraden om kleinere hoeveelheden met bv. uw buren samen te voegen tot een grotere hoeveelheid, aangezien hiervoor slechts één afgiftebon wordt verstrekt. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 21 december 1992 tot 21 januari 1993 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. F. J. Vorkink, Langstraat 18 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrundveebedrijf en kippen, annex opslag van dieselolie) omvat tende vergunning. 2. Fa. H. Stegeman en Zn, Lichtenbergerweg 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens-, fokvarkens- en melkrundveebedrijf en schapen annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. Maatschap Pekkeriet, Langstraat 38 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van het varkenshouderijbedrijf met een werktuigenloods annex varkensstal. 4. A. Jurjens, Raalterweg 49 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 5. Nido Universal Machines B.V., Industriestraat 34 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een machinefabriek. 6. Banz Bord International B.V., Waagweg 10 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een meubelfabriek. 7. Fa. H. Muller en Zn, Keizersweg 41 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting en stalling van eigen motorvoertuigen, annex opslag van goederen en van stoffen voor waterbehandeling) omvattende vergunning. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizers weg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 21 januari 1993 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 14 januari 1993. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5