Enorme toeloop bij gezins-Kerstmiddag I Winkelen Omvangrijke agenda gemeente -itófesl! Kerstconcert van De Twente Zangers Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Meermarkt Te Wierik HOLTENS NIEUWSBLAD 'Doe-het-zelf' trok veel deelnemers BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Koopzondag i v Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Zimbabianen laten plots verstek gaan SI DONDERDAG 17 DECEMBER 1992 Jong en oud vermaakte zich opperbest op de creatieve kerstmiddag in het dorpshuis. Indien volgend jaar de toeloop nog groter worden, zal vooraf plaatsen reserveren voor de fami lie-Kerstmiddag in de Boschkamp wellicht noodzakelijk worden, zo veel belangstelling was er zondag middag in het dorpshuis. De eer ste belangstellenden meldden zich al om half twee, bang om geen plaatsje meer te krijgen bij het bloemschikken en andere activi teiten. Scheidend voorzitter Bakker van Socue, die hoogst persoonlijk de gasten van Socuwe verwelkomde met twee consumptiebonnen, was blij verrast door de grote opkomst. „Vooral de 'doe-activiteiten slaan goed aan. Teken dat de mensen niet alleen komen om te luisteren en te kijken, maar graag zelf mee willen doen om iets leuks te maken", aldus de scheidend voor zitter. Tot nu toe heeft zich overi gens nog geen kandidaat opvolger voor de vakante functie van voor zitter gemeld. Heel vervelend vond Bakker het onverwacht afzeggen van de groep uit Zimbawe, maar de vervanger, Johan Cahuzak, die op het aller laatste moment gecontracteerd kon worden, bleek een uitstekende keus te zijn. Op relativerende en humoristische wijze bracht hij de problemen tussen ouders, kinde ren en school onder de aandacht van zijn jonge gehoor. Tot twee maal toe had hij in de kelder van het dorpshuis een 'volle bak'. Veel belangstelling was er zoals gebruikelijk bij het bloemschik ken, waar van dennegroen en hulstbessen de mooiste Kerststuk jes werden vervaardigd. Onder lei ding van Jenny van Ulsen werden fraaie arrangementen als guilan ders, en boompjes vervaardigd, die niet zouden misstaan op een pro fessionele kerstshow. De jeugd leefde zich uit in het maken van kaarsen. Al lopend in de rondte werden de kaarsen steeds gedom peld tot de gewenste dikte. Met behulp van schijven hout en den- netakken konden kerststukjes worden gemaakt. Bijzonder veel bellangstelling be stond er voor een nieuwe creatieve 'Encoustic printing' techniek die mevrouw Gervedink Nijhuis de monstreerde, die mogelijk volgend jaar in cursusvorm wordt aangebo den. Verder voor de knutslaars de mogelijkheid om zelf kerstkaarten te maken en andere kerstversie ring. Kinderen konden nog taar tjes versieren. Amnesty Interna tional was er met een verkoop stand. Tevens kon men kaarten schrijven aan gewetensgevange nen. Ook de stand van Uncicef deed goede zaken. In de ontmoe tingsruimte tenslotte was het een gezellig komen en gaan van men- De gemeenteraad kan in de laatste raadsvergadering van het jaar, die maandag 21 december wordt gehouden, er nog even flink tegen aan. Niet minder dan negentien punten prijken op de agenda, waarvan enkele die de nodige dis cussies zullen opleveren. Zo staat ondermeer op de agende de eerste uitwerking van een ge- deelteijk bestemmingsplan Lu- kensveld, waarbij gelijkertijd de eerste stappen van de aanleg voor de omstreden Maïsweg worden ge nomen. In de raadscommissies gingen de oppositiepartijen niet accoord met het voorstel en beloof den in de raadsvergadering er op terug te komen. Een ander discus siepunt zal ongetwijfeld het raads voorstel inzake budgetfinancie ring van Socuwe en de uitbreiding van het peuterspeelzaalwerk zijn. De raadsleden van het CDA heb ben grote moeite met het toeken nen van gemeentelijke subsidie voor het peuterspeelzaalwerk en vinden dat kinderen tot de leeftijd Door de politie kon een jongeman achterhaald worden, die abonne menten van kranten en tijdschrif ten afsloot op naam van iemand anders. De betreffende persoon was zich uiteraard van niets be wust omtrent het feit dat hij aller lei stukken ontving. Door de aan melding op te vragen, kon de jeug dige dader worden achterhaald. De jongeman was tot zijn daad gekomen omdat hij nog een appel tje te schillen had met een zoon van de benadeelde. In de nacht van woensdag op don derdag werd er ingebroken bij Schlecker aan de Oranjestraat. Men kwam aan de voorzijde bin nen door een deur open te breken. Men is ook duidelijk binnen ge weest, doch er werd niets vermist. Of de daders zijn gestoord is niet bekend. In de nacht van donderdag op vrij dag omstreeks 05.00 uur ontdekte een bewoner van de Canadastraat dat er een vreemd figuur bij hem in de tuin liep. De man koos het haze- pad en nagenoeg gelijktijdig reed een personenauto weg, vermoede- sen, die smulden van de lekkere authentieke Syrische en Antil liaanse hapjes, een film over oud- Holten bekeken, genoten van een glaasje glühwein of zomaar met bekenden een babbeltje maakten. Gerrit de Roos op piano en Jannie Ribbink op fluit zorgden voor een passend muziekje, terwijl het sono re geluid van de midwinterhoorn uiteraard niet ontbrak. De creatieve kerstweek wordt vrij dag 19 december besloten met de jeugdfilm De Reddertjes voor kin deren van 6 t/m 12 jaar, aanvang 14.00 uur en een optreden van de familie Karst, dat om 20.00 uur begint. Vakantie In de periode rond Kerst en Nieuw jaar zal ons kantoor niet bezet zijn. Heel precies gaat het om de perio de van 22 december t/m 3 januari. Met vragen over aanmelding, of afmelding van de personenalarme- ring en met verzoeken adressen van contactpersonen te wijzigen, kunt u weer op 4 januari terecht. Heeft u een alarmapparaat en treedt er storing op, dan kunt u net als altijd bellen naar dhr. Kolkman telefoon 61368. Alcohol Het is al eens eerder in deze rubriek aan de orde gesteld, de effecten van het gebruik van alcohol. De decembermaand is een periode, waarin veel vaker dan in de rest van het jaar alcohol wordt ge bruikt. Veel ouderen gebruiken medicij nen. Alcohol heeft invloed op veel medicijnen. Via de bijsluiter, of via vragen aan arts of apotheek, kunt u nagaan wat de effecten van alco hol op uw medicijnen zijn. Alcohol kan de werking van medicijnen versterken. Andersom kan ook de werking van alcohol door bepaalde medicijnen worden versterkt. Dit is van belang voor uw gezondheid. Bovendien is het van belang dit te weten, wanneer u nog aan het ver keer wilt deelnemen na een of meerdere glazen alcohol te hebben gedronken. lijk van het merk Mercedes. Bij nader onderzoek bleek dat ver moedelijk dezelfde auto te om streeks 04.00 uur had gestaan langs de Aaltinksweg. Eventuele getuigen die ook iets menen te heb ben waargenomen, worden ver zocht contact op te nemen met de Holtense politie. Zaterdagmiddag omstreeks 14.30 uur werd een trui gestolen bij Hes tere Mode aan de Dorpsstraat. De diefstal is vermoedelijk gepleegd door een vrij jong stel van een jaar of vijfentwintig. De vrouw had een donkere huidskleur en was ge kleed in een rosekleurige jas. Ook hier zou de politie graag informatie over willen hebben van personen die menen iets te hebben waarge nomen. In de nacht van zaterdag op zon dag kwam de trein van Almelo naar Deventer tot stilstand vlak voorbij Holten omdat baldadige jongelui regelmatig aan de nood rem trokken. De politie is toen ver volgens maar meegereisd naar De venter. Er ontstonden geen verde re problemen. De Twente Zangers zingen bekende en minder bekende kerstliederen. van drie jaar het beste op hun plaats zijn bij moeder en hebben daar de afgelopen weken intern uitgebreid over gedicussieerd. Alle meningen stonden ook nog niet op één lijn voor het krediet voor het achterstallig onderhoud van het toeristische rijwielpad tussen Hol ten en Nijverdal, terwijl over de kosten voor nieuwe beveiligings maatregelen ook door de opposi- tiefrakties kritisch werden beoor deeld. Het aangekondigde optreden van jongeren uit Zimbabwe ging zon dagmiddag in de kelder van dorps huis De Boschkamp niet door, om dat een aantal spelers onver wachts terug geroepen werden naar hun land. Reden hiervoor werd niet gegeven. De Afrikaanse jongeren waren in ons land in het kader van een uitwisseling met jongeren uit Overijssel. „Wij hoorden dat pas donder dag, toen het Holtens Nieuwsblad al uit was", verklaart voorzitter Piet Bakker van Socuwe. „Geluk kig hebben we met het optreden van Johan Cahuzak een uitsteken de vervanging gekregen, maar het blijft natuurlijk vervelend. De Zim babianen komen echter weer terug naar Nederland en hebben beloofd in het begin van volgend jaar als nog naar Hotlen te komen". Het college van burgemeester en wethouders zal op korte termijn contact opnemen met het dage lijks bestuur van de Holtense Han dels Vereniging om het op de hoog te te stellen van de extra mogelijk heden die de winkelsluitingswet met ingang van 1 januari 1993 biedt. Vanaf die datum mogen win kels geopend zijn tot half zeven op weekdagen en tot zes uur op zater dag. Verder zijn er extra mogelijk heden voor het houden van een aantal koopzondagen en mag men een tweede koopavond instellen. Of de Holtense winkeliers van deze mogelijkheden ook daadwer kelijk gebruik gaan maken is niet erg waarschijnlijk. De HHV heeft zich onlangs nog uitgesproken over het handhaven van de huidige sluitingstijden. Voor het eerst in het zevenentwin tig jarig bestaan geeft het vocaal ensemble De Twente Zangers een reeks Kerstconcerten in onze regio en in het westen van het land. In onze regio zullen Kerstconcer ten worden gegeven in Holten, Hel- lendoom en Rijssen. In Holten kan men genieten van ee sfeervol concert op vrijdag 18 de cember om 20.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk. Medewerking zal woorden verleend door Heieen Postema-sopraan, Liesbeth Sep- penwoolde-piano en Hetty Keizer- dwarefluit. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Heu- sinkveld en indien voorradig 's avonds in de kerk. De prijs is 7,50. In Hellendoom zingen de Twente Zangers op 19 december in de NH kerk om 20.00 uur en in Rijssen op Tweede Kerstdag, 26 december om 17.00 uur in het Parkgebouw. Na vele weken van verbouwing van de voormalige Attent Buurtsuper heropenden Ben en José te Wierik op 10 december de deuren van hun nieuwe Meermarkt voor het publiek. Men kan de Meermarkt Te Wierik vinden aan de larenseweg nr. 56 (tel. 62217). Met de komst van deze nieuwe winkelformule werd meteen de bedrijfsvoering rigoreus aangepast. Zo is de winkel/verkoopop pervlakte verdubbeld tot ruim 250 vierkante meter, kwamen er twee personeelsleden bij en werd het assortiment flink uitge breid. De broodafdeling heeft nu een aparte 'bake-off' voor de luxe broodjes zoals croissants en er is een aparte afdeling voor vers-verpakt vlees. Ook vindt men aparte kosmetica- en kinder- voedinghoeken. Om de gewenste service te garanderen is er nu een tweede kassa. Ook de prijzen die Meermarkt Te Wierik hanteert, liggen op dezelfde lijn als de overige supermarkten. Met het oog op eventuele toekomstige ontwikkelingen is daar in de bedrijfs voering al rekening mee gehouden. Het sterkste punt voor de Te Wierik's blijft de persoonlijke aandacht voor iedere klant, waarbij het uiteraard vanzelfspre kend is dat de boodschappen gratis thuis worden bezorgd. Dus eigenlijk is alles net als voorheen, maar dan veel ruimer en uitgebreider. Kortom, een echte Meermarkt. Geboren: Levijah Soraya dv W.T. Brouwer en G.B. Lodewe- ges (geb. te Deventer) An Di zv T. Chen en X Chen (geb. te Deventer). Overleden: C.H. van der Woerd, oud 69 jaar (overl. te Deventer). N. Mennes, oud 85 jaar. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd (Bediening H. Doop); neven diensten. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Oppasdienst: mw. Koopman- Ophof en Brenda Bogaard. Uitgangscollecte: Solidaridad. Diessenplas: woensdag 1 janua ri 19.00 uur: ds. Doomweerd (Nieuwjaarsdienst). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. J.G.H. Schout, Lo- chem. 15.00 uur: Cand. K.J. Bijleveld, Deventer. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht, groep 7 en 8 o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: An nie Kolkman-Hofenk, Trijnet Overkempe-Locht, Ema Kolk man-Hallink; 4-6 jaar: Truus Beldman-Aanstoot, Ria Aan stoot-Stam, Herma Aanstoot- Pluimere. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink; uit gangscollecte: Solidaridad EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. W.J. Rutgers, Raalte; uitgangscollecte: Zon dagsschoolwerk NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepton geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 19 en 20 december: J. A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 05483-62884. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Dieper.veenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 17 december: 19.00- 21.00 uur Kerstfilm op groot beeld (gehandicapten) in Bosc hkamp. Vrijdag 18 december: 14.00- 15.30 uur, De reddertjes, film op grootbeeld voor kinderen in Boschkamp. 20.00-22.00 uur, Kerst met de familie Karst; 20.00 uur, kerstconcert De Twente Zangers in NH kerk. Zaterdag 19 december: 14.00 uur, tentoonstelling De Berg- vliegere is gebouw Slachthuis straat; 14.30-17.00 uur af scheidsreceptie MAC de Holter- berg in De Biester; 10.15 uur, Voorepeelochtend HMV in De Boschkamp; 21.30 uur, Lovebi- te in JC De Schure. Maandag 21 december: 19.30 uur, Raadsvergadering. Dinsdag 22 december: 14.30 uur. Bejaardensociëteit (Kerst- middag) in de Kandelaar; extra koopavond. Woensdag 23 december: extra koopavond. Donderdag 24 december: 16.00 uur kaarsen plaatsen op Cana dese Begraafplaats. Zaterdag 26 december (2e kerstdag): 14.00 uur: start puz- zelrit MAC De Holterberg bij 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg 27; 13.30-14.30 uur, start kerstpuzzelwandeltocht jc de Schure. Vrijdag 29 december: 20.00 uur Nacht van Qlauw Wit. Vrijdag 1 januari: 00.30 uur, Sylvesterpartij Togaclub in De Waag. Zondag 3 januari: 10.00 uur, Oliebollencross sv Holten. Maandag 4 januari: 19.30-21.00 uur, Nieuwjaarereceptie ge meentebestuur. Vrijdag 8 januari: recreatief volleybaltoernooi in 't Mossink. Zaterdag 9 januari: Tafel ten niskampioenschap Holten in gymzaal Vrijheidslaan. Zaterdag 9 januari: 20.00 uur. Nieuwjaarsreceptie sv Holten. Vrijdag 15 januari: Kabaal in 't Trefpunt. Zaterdag 16 januari: Holter- bergcross. Gevonden: reservewiel van een auto; geruite pet. Verloren: hond, New Foundlan- der, zwart, Rabo-pankpasje t.n.v. S.; twee sleutels, goud en zilver kleurig; snoeischaar merk 'Fel- co'; grote knipportemonnaie met inhoud; een witte gans.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3