'Probleem 't Vletgoor nu eindelijk oplossen' Laatste kans op miljoen twee WIN-TWEE-MILJOEN-BON Weer in November erg wisselvallig STEUNENBERG tHöde cci acAoetten SLAGERIJ BRANDS Sinterklaas op bezoek VW-agenda Jaaragenda KERSTSPARREN GAIT JAN DE TUINMAN Nog een paar nieuwe pumps voor kerst? T fijne of grove rookworst Gelderse schijven 5 halen, 4 betalen Er is weer pannekoekworst uit eigen worstmakerij Sportcommissie wil onderzoek schuldvraag Meespelen met Huismuziek Postcode Loterij naar de Eindejaarsprijs toe '&ho Beveiliging gemeentehuis moet beter Derde exposant in Galerie Waardenborch T VOSJE Blauwe en groene met kluit. DONDERDAG 10 DECEMBER 1992 HO 9 We hebben nu reeds vele modellen voor aantrekkelijke prijzen! Larenseweg 23 - Holten - Tel. 61551 Bij aankoop van eigengemaakt 500 gram zuurkool gratis Donderdag, vrijdag en zaterdag Gegrillde kippen per stuk 5.95 Salami 10ogram 2.35 Gebraden shoarmarollade 100 gram 2.10 Schouderhamic0gram 1.49 Voor de feestdagen hebben wij een uitgebreid assorti ment vleesschotels, kom gerust eens praten of bel ons geheel vrijblijvend. Voor de leden van de sportcom missie was het advies aan B en W om vijfduizend te spenderen aan een nader onderzoek van het hoofdveld van 't Vletgoor geen punt van discussie. Alle leden wa ren er over eens, dat nu eindelijk eens moet worden onderzocht, waarom zeven jaar na oplevering van het sportpark het toestand van het veld nog steeds zo belab berd is. En, zo wilde men weten, wie is er voor aansprakelijk, hoe- De Vereniging Huismuziek afd. Deventer e.o. houdt op zaterdag 19 december weer een mee-speel- middag in de Evangelisch Luther se kerk, Smedenstraat 276 te De venter, van 13.00 tot 17.00 uur. Zoals elk jaar is iedereen die een instrument bespeelt van harte wel kom om mee te musiceren. Huis muziek streeft niet naar een perfec te uitvoering, maar wil in een gezel lige sfeer samen muziek maken. De meespeelmiddag staat in het te ken van de kerst en daarom heeft de dirigent van de middag, Coert Bremmers muziek van Bach en Lo- catelli uitgekozen. Alle soorten instrumenten, met uitzondering van toetsinstrumen ten zijn welkom. Iedereen neemt zjjn eigen muziekstandaard mee en voor een lunchpakket dient men zelf te zorgen. Belangstellen den dienen zich van te voren op te geven bij Alie Beldman, tel 05483- 63193 of Willy Smit, tel 05716-1265. Luisteraars zijn zonder opgaaf vooraf welkom. veel gaat de klus uiteindelijk kos ten en wie moet daarvoor het geld op tafel leggen. Op alle vragen kon voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie nog geen duide lijk antwoord geven. Bertus Rensen wilde graag we ten wat het nieuwe onderzoek nog kan bijdragen aan het vorige on derzoek. Volgens secretaris Hans Wissink er met dat onderzoek, uit gevoerd door een student wel eens wat op papier gezet, maar weinig gedaan. Schuchard voegde er aan toe, dat met het nu voorgenomen onderzoek door de Nederlandse Sportfederatie (NSF) men letter lijk en figuurlijk de diepte in gaat en dat men van de NSF een gede gen rapport mag verwachten. Helemaal tevreden was Rensen niet met het antwoord, zo bleek later uit zijn betoog, met name door de ongewisheid over de haal baarheid van de renovatie. Eerde re pogingen in 1986 om door mid del van het graven van gleuven de drainage de waterafvoer te verbe teren had uiteindelijk toch ook geen verbetering opgeleverd. Wim Klein Velderman liet er geen twijfel over bestaan, dat het onderzoek moet worden uitge voerd, maar wenste daar toch wel de dringende aanbeveling aan te verbinden, uit te zoeken, wie aan sprakelijk kan worden gesteld. Het sportpark is naar een plan van de Grontmij uitgevoerd door de dienst Soweco. Volgens wethouder Westerik en voorzittter Schuchard moet men zich niet vooraf al rijk rekenen. De schuldvraag zal moei lijk te achterhalen zijn, omdat bij de aanleg van het sportpark, door bezuinigingen op voorstel van de gemeente wijzigingen zijn aange bracht in het oorspronkelijke plan. Klein Velderman wilde wel de in tentie uitspreken, dat er niet weer wordt gegrepen naar lapmiddelen, maar dat het probleem nu grondig moet worden aangepakt. De Vlet goor perikelen zullen in de komen de raadscommissies worden be handeld, waarna de raad in de ver gadering van januari uiteindelijk zal beslissen over de toekenning van de 5000 gulden voor het onder zoek. (Weerpraatje) Het weer in november - slacht maand - was erg wisselvallig. Re genbuien vergezeld van hagel en veel wind, met harde winstoten, Over bijna drie weken trekt de Postcode Loterij de Eindejaarsprijs. Wij durven te wedden dat een heleboel van u de uitslag gespannen afwachten. Want het gaat om niet minder dan twee miljoen gulden, zo'n beetje het grootste kerstcadeau van Nederland! Er komt nog meer, want ook de honderdduizend gulden gaat eruit! En al die duizenden andere prijzen, inclusief de PostcodeStraatprijs van 3.000 gulden voor alle deelnemers in de straat waar de meeste post- codeprijzen zijn gevallen. Natuurlijk gaat Hitbingo ook gewoon door. Want de deelne mers aan de Postcode Loterij doen uiteraard giatis mee aan Hitbingo. Met elke week kan sen op 25.000 gulden. Geen Hitbingo gevangen? Dan kunt u doorspelen en kans maken op een uitnodiging voor de volgende opname van Hit bingo. Waarbij u al meteen aan de zaal 250 gulden krijgt uitgereikt. Met natuurlijk de kans op de Zaalbingo van nóg eens 25.000 gulden. En het Pingospel voor, alwéér, maxi maal 25.000 gulden. Nü opsturen En voor dit alles hoeft u alleen maar mee te doen met de Nationale Postcode Loterij. Voor slechts één tientje per maand. Als u de WIN-TWEE- Caroline Tertsen, presentatrice van Hitbingo: 'Nü de WIN-TWEE - MILJOEN-BON invullen; straks al meteen tweevoudig miljonair?' MILJOEN-BON nü instuurt, bent u nog nèt op tijd voor de trekking van de Eindejaars prijs van twee miljoen gulden. Want de kans om in het nieu we jaar in één klap een dubbe le miljonair te worden laat u toch niet lopen?! Spelregels Zodra u op uw rekeningafschrift van bank of giro een afschrijving hebt ontvangen fcer.t u deelne mer aan de Ictenj Oeeiname impliceert aanvaarding van het regiement Maximaal 99 loten per postcode Ais u het me; een afschrijving met eens bent dan kunt u binnen een maand opdraent geven net bearag terug te boe ken Opzeggen kan ieder moment Hiervoor kunt u zich per brief wenden tot het secretariaat van de Nationale Postcode Loterij, Van Eeghenstraat 81.1071 EX Amsterdam Trekking is iedere maand en wordt verricht door Notaris mr P j N van Os te Amsterdam Trekkmgsiijsten en reglement zijn verkrijgbaar oij het secretariaat Prijzen worden automatisch op uw bank- of girorekening gestort Prijzen boven de 1000 gulden worden belast met 25% kansspelbelasting. 0e loterij is goedgekeurd door de staatssecretaris van Justitie onder nummer 10 890/098/177 89 d d 20-10-1989. Zetfouten voorbehouden Natuurlijk was Sinter klaas ook even op bezoek bij de opname van Hit bingo, waar hij aan de zaal de prijzen van 250 uitreikte. Per slot wilde Nederlands' bekendste gever zelf wel eens zien hoe leuk Nederlands' gul ste loterij is! Men zegt dat de Sint toen zelf ook direct een W1N-TWEE- MILJOEN-BON heeft opgestuurd. De winnende Thuisbingo- nummers van 1 december: 3 11 22 27 36 5 15 23 28 37 7 16 24 29 38 8 20 25 32 43 9 21 26 34 45 Ik wil meedoen aan de Postcode Loterij en Hitbinqo en kans maken op eén van de vele prijzen fik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per drie maanden het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. Deelname aan de Nationale Postcode Loterij impliceert aanvaarding van het reglement Het reglement is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Nationale Postcode Loterij loten (a 10,-) per maand J llot 10,-) per maand J De loten worden voor drie maanden tegelijk gemd A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blokletters Naam Adres: J dhr. J mevr Postcode: i i i i i-i i i Plaats: Postbanknummer: Banknummer: 168.92.12 NATIONALE LOTERIJ Datum Handtekening Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501ZV Den Haag wisselden elkaar af met soms mooie zonnige dagen. Het aantal zonuren was hier dan ook veel meer dan in de Bilt (119-50). De nachten waren warmer dan nor maal, gemiddeld 6.2 gr. C (1991 3.3 gr.maar ook de dagtemperaturen lieten met 9.- graden enig verschil zien ('918.4 gr.), evenals de etmaal- temperaturen 7.6. gr. ('91 5.1 gr.). Er viel ook meer neerslag dan in 1991 nl. 147 mm tegen 124 mm in 1991 en 117 mm deze maand in de Bilt. Er viel in acht dagen geen regen. Op 11 en 26 november werd ons land geteisterd door een Noord-wester stonh met wind kracht 8 die veel ongerief veroor zaakten en o.a. de treinenloop be lemmerde. In deze contreien scheen de schade nogal mee te vallen. De gemiddelde barometer stand bedroeg 1003 punten. Voor de eerste gewelduitbarsting maak te de barometer een val van 26 punt. Een waarschuwing, dat er iets op komst was. Onweer werd opgetekend op 12 november. Ove rigens zijn we daarvan dit jaar erg gespaard gebleven. Niet van mist, want die verstoorde het uitzicht nogal eens. De VW Holten verkoopt kaarten voor de volgende voorstellingen en concerten: Something for your mind. 19 dec. Wereld Sterren Circus (25 bin 30 dec.); Oudejaarsparty (31 dec.); Live at the Powerhouse (18 dec.), Springrock '93 (20 maart); Blues '93 (24 okt.); Opera Carmen (20 dec.); Paole Conte (14. 15 en 16 april); Willy Deville (21 dec.); Ju nior Walker (21 dec Noorderslag (9jan.); Walter trout Band (17 dec.)' Weihnachtsoratorium (23 dec.); Chippendales (27 febr.); Deep Ri ver Quartet (26 dec.); Le Mystere Des Voix Bulgares (21 mei); The Nits 1, The Nits 2 (28 en 29 dec.); Joe Satriani (11 fgebr.); Boeyen, Sacksioni en Van het Groenewoud (8 en 9 maart), Sting (16 en 17 maart), Little Richard (9 maart), Shirley Bassey (27 feb., Hair (12 en 13 maart), Vaya con Dios (10 maart); Paco Pena (12 maart); ten toonstelling Gerrit Rietveld in Centraal Museum van Utrecht (28 november t/m 21 febr. 1993; geslo ten op maandag ,25 dec. en 1 jan.) Verdere inlichtingen bij de VW Holten: tel. 61533. Het gemeentehuis zal een dag-en- nacht beveiliging krijgen. Dat is noodzakelijk omdat nu de ge meenten zelf verantwoordelijk zijn voor de uitgifte van paspoor ten, er extra eisen worden gesteld aan de veiligheid binnen het ge meentehuis. Reeds in 1991 is er al eens knüsch gekeken naar de veiligheid van het gemeentehuis. In overleg met het Regionaal Burea Voorkoming Mis drijven een electonisch beveilig- heidssysteem met een vaste lijn verbinding naar de meldkamer in Zwolle aangelegd. Dit blijkt even wel niet voldoende, zodat er op nieuw in de buidel moet worden getast. Gerekend was op een be drag van 25.000 gulden, maar door de aanscherping van de voorschrif ten moet nu op een bedrag van 42.750 gulden worden gerekend waarvoor de nieuwste snufjes wor den aangelegd. Welke dat zijn wordt uit veiligheidsoverwegingen niet openbaar gemaakt. Wel werd meegedeeld, dat het niet ten koste zal het 'publieksvriendelijke' ka rakter van het gemeentehuis van Holten. DECEMBER 16 december: Volkskerstzang in Kandelaar. 20 december: Veldtoertocht WV Holten. 21 december: raadsvergadering. 28/29 december: Kerstzaalvoetbal pupillen. 29 december: Nacht van Blauw Wit. 30 december: Keunestatjesoamd bij Maats. JANUARI 1993 8 januari: Recreatief volleybal toernooi Mintonette 16 januari: Espelo-toemooi in sporthal; Holterbergloop. 29 januari: OCH speelt 'Als de kat van huus is' in Irene. 30 januari: Prinsenbal in Bonte Paard. FEBRUARI 6 februari: Prinsenbal in De Pop- pe. 8 februari: Verkeerskwis WN. 13 februari: Minder validencama- val. 17 februari: Jaarvergadering Sportcommissie. 20-23 februari: Carnavalsweek end. MAART 20 maart: SV Bato show. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 16 april: HMV Lompenaktie dorp. 26 april: Liberaal café WD (Erica Terpstra) MEI 5 mei: Bevrijdingsloop 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 22 mei: Straatvoetbaltoemooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoemooi. JUNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 25/26 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. JULI 3 juli: Koningsschieten. 24 juli: Triathlon Holten. SEPTEMBER 27 september: Liberaal café WD (mw. Jorritsma) De belangstelling voor het weef werk van mevrouw Lammy Steen- huis-Wieringa en de veldovenpot- ten van Carla Schrieken en Rinze van den Berg, nog tot 3 januari exposeren in Galerie de Waarden borch, blijk zo groot, dat er 'gaten' in de expositie vielen. Het was voor de exposanten niet mogelijk om nieuw materiaal aan te dragen. Daarom heeft galariehoudster Marga Rensink de Zutphenaar Wim van der Meij uitgenodigd de tentoonstelling aan te vullen met zijn koperetsen. Wim van der Meij heeft zich toe gelegd op landschappen en rivie ren. Daarnaast is er nieuw werk te zien van pottebakster Marga Ren sink. De galerie is geopend woens dag t/m vrijdag van 13.00-18.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00-16.00 uur. SNACKHOEK Oranjestraat 38, tel. 6 13 39, Holten. Tevens droog openhaardhout Holterweg 136, Bathmen, 05704-14 33.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9