Grootse bouwplannen van Scouting Blokhut Holten Uitslag trekkingen St. Nicolaasactie Rock and roll met Kabaal in Trefpunt Uit buiten Holten Huisvuildienst in handen van Gewest Subsidie voor jonge monu menten Veel respons op enquete huisvuil COC-salon Uitbreiding Dijkerhoek moeilijk Oplossing Profiel rebus HOLTENS NIEUWSBLAD Valide en mindervaliden scouts in nieuw gebouw Waardenborgh Kerstviering CPB Holten Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen of verleende vergunningen e.d. 1. Kapvergunning verleend voor: Vrijstelling bestemmingsplan „Buitengebied'VKampeerwet Vrijstelling van het bestemmingsplan buitengebied ten behoeve van bouw magazijn/bergruimte bij Deventerweg 85/87 te Holten. Voorspeel ochtend HMV in Boschkamp Alleen logo op wagens gewijzigd DONDERDAG 10 DECEMBER 1992- De Holtense scoutinggroep de Waardenborgh zal met ingang van volgend jaar maart de beschik king krijgen over een geheel nieuw clubgebouw, dat gebouwd gaat worden op het terrein aan de Liezenweg waar nu nog de oude blokhut staat. De Waardenborch trekt daar niet alleen in, maar zal samen met de scoutinggroep BE Blauwe Vogels Sint Joris, een mindervalide scoutinggroep, die leden heeft uit geheel Overijssel, het nieuwe gebouw in gebruik ne men. Daartoe is een stichting in het leven geroepen, de Scouting Blokhut Holten, waarvan de op- richtingsacte deze week bij nota ris Westmaas is gepasseerd. Het bestuur van de stichting wordt gevormd door twee leden van de Waardenborchgroep en twee le den van de Blauwe Vogels. Als onafhankelijk voorzitter - altijd een Holtenaar - is T. Maats aange zocht. De mindervaliden scoutinggroep is nu nog medegebruiker van het gebouw van de Miquel Progroep in Raalte. Deze groep is de laatste jaren uitgegroeid tot een van de grootste van Overijssel en telt nu 350 leden. Na goed overleg is beslo- Voorzitter G. Gerritsen (r) en bestuurslid P. Rijnsaardt (l) van de Waardenborggroep en voorzitter AA ten dat de Blauwe Vogels op zoek Schiphorst van de Blauwe Vogels tonen de nieuwbouwplannen van de blokhut, die op de vlaats moet knmpn zouden gaan naar een nieuw on- van e0U(^e gebouw. derkomen, omdat deze groep niet vendien voorzitter Bernard Gerrit- gebonden is aan een bepaalde sen van de Waardenborgh zodat de plaats in Overijssel. In Raalte was contacten snel gelegd konden wor- geen andere mogelijkheid. Via een den. De besprekingen resulteerde van de bestuursleden kwam men in nieuwbouwplannen, die vorige in contact met burgemeester Van week vrijdag werden ontvouwd. Rappard die attendeerde op de Vanhetnubestaandegebouw.dat Holtense scoutinggroep die graag enigsins is aangetast door een het clubgebouw wilde gaan ver- brandje, blijft alleen de fundering bouwen, maar te klein was om dat gehandhaafd en voor zover moge- financieel zelf te kunnen behap- lijk de houten betimmering een de pen. Voorzitter A.A. Schiphorst buitenzijde. Daarvoor in de plaats van de Blauwe Vogels kende bo- komt een nieuw van grote blokken kalkzandsteen opgetrokken ge bouw, dat volledig zal worden inge richt voor het gebruik door minde- riinvalide scouts. Zo komen er aan gepaste toiletten en douches. Bo vendien komen er twee slaapzalen, claar de Blauwe Vogels, die twee groepen van 25 scouts telt plus \ijftig stafleden, er in het weekend n an zaterdag op zondag het jaar door zullen verblijven. De Waar denborchgroep zal op vrijdag avond en zaterdagmorgen gebruik kunnen maken van het gebouw. Het gebouw krijgt een verdieping, waarin twee vergaderruimtes ko men. De gebouw zal weer met hout worden bekleed om het typische uiterlijk van een blokhut te onder strepen. De omgeving zal niet aan de minder validen scouts worden aangepast, met uitzondering van een verharding rond het gebouw en een goed bereikbare entree van af de Liezenweg. Hoe de nieuwbouw, die geraamd wordt op ongeveer 350.000 gulden, gefinancierd zal worden, is nog niet helemaal rond, maar zowel voorzit ter Schiphorst van de Blauwe Vo gels als penningmeester P. Rijn saardt van de Waardenborch toon den zich zeer optimistisch. De Blauwe Vogels nemen als 'bruids gift een bedrag van 150.000 gulden mee, de afkoopsom van de Miquel Progroep. Bovendien heeft de ge meente Raalte een niet nader ge noemd bedrag reeds toegezegd. Ook de gemeente Holten heeft bij monde van burgemeester Van Rappard en wethouder Dalhuisen informeel te kennen gegeven een financiële bijdrage te willen leve ren. Daarnaast rekent men op sub sidie van het jeugdfonds Jantje Be ton en de stichting Kinderpostze gels. De Waardenborgh heeft bo vendien nog de beschikking over de premie van de brandverzeke ring die werd uitgekeerd na de brand. Veel werkzaamheden zullen bo vendien in zelfwerkzaamheid door de scouts zelf worden uitgevoerd, terwijl bevriende bedrijven tegen kostprijs materialen leveren. Door middel van verhuur voor vakan ties aan derden hoopt men verder de kas te kunnen spekken. Als al les meezit, zal de nieuwbouw in maart met de sloop kunnen wor den begonnen. De sloop zal geheel door eigen leven worden verricht. De bruikbare materialen, zoals de houten betimmering, zullen tijde lijk in een grote container worden opgeslagen. Voor de nieuwbouw wordt gerekend op een half jaar. De scoutinggroep de Waarden borgh zal in die tijd een gastvrij onderdak vinden in de boerderij van de Liezen. Met ingang van de gemeentebe groting voor het jaar 1994 zal een bedrag worden opgenomen voor een onderhoudssubsidie van de veertig jonge architectonische mo numenten die Holten rijk is. Daar mee stemden de vier leden van de commissie ABZ unaniem in. Van- The Deep River Quartet brengen in Deventer en Lochem hun Kerstcon- uit deze monumentenpot kunnen cert „Merry Christmas to all of you", eigenaren van de jonge monumen ten subsidie krijgen voor onder houd aan de panden. De subsidie wordt verleend, omdat de eigena ren worden beperkt bij de verbou wing of afbraak van hun panden. De monumentencommissie, die voor Holten wordt uitgevoerd doo de Overijsselse welstandscommis sie het Oversticht, zal namens d Stichting Oudheidkamer Hooit') de heer H. Koopman (Raalterweg zitting nemen. De enquete die dit jaar gehouden is onder de Holtense huishoudens over het gescheiden inzamelen van huisvuil heeft zoveel reacties opge leverd, dat de gemeente een tijde lijke arbeidskracht heeft moeten inhuren om alle gegevens te ver werken. Begin januari zullen de resultaten bekend zijn. Wiek Wessels, tekstschrijfster en dichteres uit Olst, is op zondag 13 december te gast in de COC-salon, die plaats vindt in Wijhe, in De Halve Maan aan de Dijk. De aan vang is 15.00 uur. Voor inlichtingen over deze open ontmoetingsgele genheid voor lesbische vrouwen en homoseksuele mannen kan men bellen met Leo de Koning, tel. 05720-56964. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond (CPB) afdeling Holten komt maandag 14 december om 20.00 uur bijeen in de Kandelaar, waar met behulp van de landelijke kerstliturgie de kerstviering zal plaatsvinden. Deventer Schouwburg Donderdag 10 december: Amster dams saxofoon kwartet met saxo fonist Hans Dulfer als gast. Vrijdag 11 december: Revue, re vue, reprise van musical van Jos Brink en Frank Sanders; idem za terdag 12 december. Zondag 13 december: 12.00 uur, Het hemelse fagotje, muzikaal sprookje van Annie M.G. Schmidt, voor iedereen vanaf 7 jaar. Woensdag 16 december: Asvers, grimmige musical door Orkate- r/Ork(est+/The)ater. Donderdag 17 december: Forum Filharmonisch m.mv. pianist Rian de Waal; 19.00 uur, inleiding door Guus van Es. Vrijdag 18 december: Introdans met 4 balletten. Zondag 20 december: 12.00 uur, koffieconcert door The Deep River Quartet 'Merry Christmas to all of you'. Kaartverkoop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg Vrijdag 11 december: „Wij hebben samen een paard". Zaterdag 12 december: 20,00 uur Vu-orkest, het grootste amateur symfonieorkest van Nederland in de Grote Kerk de Lochem met o.a. Vioolconcert van Katsjatoerian. Dinsdag 15 december: 20.00 uur, sfeervol Kerstconcert door The Deep River Quartet. Donderdag 17 december: de voor stelling van Hoofdstad Operette met Der Vogelhandier, is uitver kocht. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Kerstmarkt De Grote of Lebuïnuskerk in De venter is vandaag, donderdag 10 december, vrijdag 11 december en zaterdag 12 december weer het do mein van een grote kerstmarkt waarvoor zich zo'n tachtig deelne mers hebben ingeschreven. In de kraampjes liggen voornamelijk al lerlei op het kerstfeest afgestemde artikelen. Daarnaast zijn er Russi- che kunstvoorwerpen te koop, ge ïmporteerd door een Amsterdam se kunstgalerie. Een groot aantal originele ikonen is te zien en met religieuze beschilderde porseleine en houten eieren. De markt is ge opend vandaag van 14.00 - 21.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 - 17.00 uur. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri aan en Jan Toorop uit eigen collec tie ten toon gesteld. Het museum is geopend di Um zo van 11.00-17.00 uur. Als de uitbreiding in Dijkerhoek is volgebouwd, zullen er beslissingen genomen moeten worden, die niet iedereen zullen bevallen, zo liet wethouder H.J. Westerik vorige weel: de leden van de raadscom missie gemeentewerken weten. Tot 1997 kunnen er jaarlijks nog twee woningen gebouwd worden in de buurtschap (in totaal zijn er nog elf bouwkavels), maar dan zijn de uitbreidingsmogelijkheden op, en moet er gekeken worden naar nieu we mogelijkheden. Aansluitend aan bet huidige uitbreidingsplan is dat vrijwel onmogelijk in verband met het nabijgelegen waterwinge bied en de strengere milieu-eisen, die aan bouwen in nabfj zo'n ge bied worden gesteld. Daarom wordt gekeken naar de 'andere kant' van de buurtschap, maar dat zal wel betekenen, dat een aantal Dijkerhoekers het uitzicht op het open veld zal kwijtraken. Bouwen in Dijkerhoek wordt ko mend jaar duurder. De prijs per vierkante meter grond wordt een tientje hoger, in verband met het verlengen van de bouwperiode van 1995 tot 1997. Zweet, bier en rock roll, de ingre diënten voor een avondje ouder wets uit 't dak gaan in het Tref punt. Vrijdagavond 15 januari or ganiseren een groepje oudere 'jon geren' weer hun traditionele rock/roll avond voor de generatie die opgroeide met Stones en Sta tus Quo. Kortom, liefhebbers van stampende drums, jankende gita ren en een bulderende bas komen volop aan hun trekken. Na het unieke optreden van janua ri 1992 was de keuze voor dit win terseizoen niet moeilijk. Een ieder, die er de 21 januari bij was wilde meer. Dat gaat dus gebeuren, we derom met als basis Kabaal. Na tuurlijk bij iedereen bekend, on dertussen druk bezig met het schrijven van eigen muziek, om in het komend j aar een debuut CD uit te brengen ter ere van het al weer 10-jarig bestaan. Kabaal bestaat tegenwoordig net als de Stones en Normaal uit vier man. Aart-Jan Spijker moest er mee ophouden wegens een ernsti ge voetbalblessure. Als 'special guest' Jan Manschot en Ferdy Joly. Frederik Puntdroad (Joly) was gedurende de eerste vijf roeri ge jaren van Normaal de drijvende kracht achter de rockgroep. Sa men met Jolink zorgde hij voor bijna alle composities. Brekken Jan (Manschot) neemt tegenwoor dig steeds vaker weer de drum- stokken ter hand. Zijn feestbandje (Hanska duo) en vooral het zeer populair geworden Achterhoekse Tex Mex kwartet Boh Foi Toch zorgen intussen toch weer voor een volle agenda. Maar naar eigen zeg gen laat hij 'Splo' niet schieten. Hij kent de ouderwets gezellige avond jes nog van vroeger. Dit optreden is min of meer beslo ten en kaarten zijn (zolang de voor raad strekt) verkrijgbaar voor 7,50 bij café Het Klavier of G. Ren- sen (Holten), W. Steegink, H. Nij- land en W. Toomeman (Espelo). De afvond begint om 20.30 uur en is wederom ouderwets vroeg afgelo pen, zo rond 24.00 uur. - 11 dennen bij Winkelbergweg 17; - dunnen gedeelte bos op perceel sectie B nr. 4260; - afzetten hakhoutsingel bij Dorperdijk 6, - 1 eik bij Houtweg 27. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep- schnft kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat zij van plan zijn om aan de heer J. G. Meijerink vrijstelling te verlenen inge volge artikel 24, lid 6, van de voorschriften van het vigerende be stemmingsplan „buitengebied" en artikel 21lid 1van de Kampeer- wet voor het houden van een kampeerplaats op het erf van het agra risch bedrijf Helhuizerweg 22 te Holten De aanvraag om vrijstelling, de daarbij behorende stukken en de ontwerp-beschikking liggen vanaf 14 december 1992 gedurende vier weken voor belanghebbenden ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze over de aanvraag of het ontwerp van de beschikking gedurende de termijn van terinzageleg- ging naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Holten, 10 december 1992 De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 14 december 1992 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmings plan „buitengebied" (aanvraag om bouwvergunning) ten behoeve van de bouw van een magazijn/bergruimte op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H nr. 822, plaatselijk bekend als Deventerweg 85-87 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de inge volge het bestemmingsplan „Buitengebied" voor genoemd perceel geldende bestemming „agrarisch gebied zonder bebouwing", op grond waarvan ter plaatse het oprichten van bebouwing, behoudens enkele niet-relevante vrijstellingen, niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na ver lening van een vnjstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het op 24 au gustus 1992 door de raad van deze gemeente vastgestelde bestem mingsplan „Buitengebied", zijn burgemeester en wethouders voor nemens bedoelde vrijstelling te verlenen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 6, Woningwet. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wet houders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 10 december 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Vijfde trekking (2 december): H. KI. Lankhorst, Boerendanssteeg 21, nr. 16156; H. Ebrecht, Hakkertsweg 10, nr. 07877; H. Tuntelder, Helderman 4, nr. 12646; H. Boode, Dijkerhoekseweg 16, nr. 02491; Myrthe Rosan Verveda, Diessen- plasstraat 53, nr. 12116; Mw. H. Dangre- mond, Raalterweg 6, nr. 16420; Harmen KI. Velderman, Drostenstraat 1, nr. 01497; J. Stukker-Paalman, Burg. v.d. Borchstraat 31, nr. 08317; P. Brandwijk, Churchillstraat 13, nr. 06722; E. Wechstapel, Maatmans- weg 5, nr. 16197; E S. Grasdijk, Churchill straat 67, nr. 16335; H Bieleman, Veenweg 2a, Bathmen, nr. 28567; Muller, Haarstraat 1a, nr. 16251; R. Leonhart, Korhoenderweg 17, nr. 15703; J.W. Stukker, Industriestraat 16, nr. 00070; H. Paalman, Pasmansweg 8, nr 00195; Jan Huisman, Lageweg 39, nr. 00876; P.J Lueks, Pothaarsweg 2, Bath men, nr 28902; Riet Schuppert, van Hol- tenserf 26, nr. 07486; Ineke Wijenberg, Lindelaan 28, Diepenheim, nr. 16550; J. Post, Patrijzenweg 2, nr. 08270; D. Aan stoot, Boldersweg 2, nr. 01044. Zesde trekking (4 december)- E. Plekkenpol, Churchillstraat 131, nr. 08013; W. Schooien, Oudendijk 1a, Bath men, nr. 15283; W.J. Dijkgraaf, Kenemans- straat 25, nr. 15616; G.H. Damwiechers- Oude Aanstoot, Industriestraat 10, nr. 15911; G.H. Overmeen, Kwintenweg 1, nr. 07564; Joke Vukkink, Bergmanstraat 34, nr. 21335; J.W. Kettelarij, Beusebergerweg 29, nr 16459; J. Jansen, Zweerssteeg 2, nr. 16263; G. Gerverdink-Nijhuis, Molenbel- terweg 14, nr. 11322; C. ten Brinke, Verzet- straat 21, nr. 00180; Te Wierik, Deventer weg 21, nr. 00900; B. Meuleman, School straat 23, nr. 22398; G. Wegstapel, Noor denbergstraat 21, nr. 01272; W. Krijgsman, Groenlandsedijk 2, Markelo, nr. 21404; Klompjan, Erve Broekhuis 13, nr. 11528; A Onderstal, Rozenlaan 1, Apeldoorn, nr. 00509; J.W. Hulsman, Langstraat 26, nr. 18724; R. Kappert, Mossinkserf, nr 16537; F.W.W H. van Coeverden, Schuppertsweg 1, nr. 01422; J. Bosschers, Pannenbakkers straat 2, nr. 08852; J. Jansen, Zweerssteeg 2, nr. 01411; H. Hospers-v.d. Linden, Bel- lendankplein 26, Deventer, nr. 21810, H.W. Veneklaas, Landuwerweg 11, nr 16953. Zevende trekking (7 december): K. Pennewaard, Waardenborchstraat 44, nr. 01020; D. Veneklaas-Barvelink, Geskes- dijk 28, nr. 03861J. Geerkof, Heideweg 51, nr 17120; G.J. Klaasses, v. Holtenserf 5, nr 08521; G.J. Kimmels, Weversstraat 23, nr. 17145, W.J.A. Dierink, Erve Joost 31, nr. 17144, mw. Oolbekkink, Larenseweg 32, nr. 01846; Dianne Pieffers, Larenseweg 62, nr. 28534; J F. Sijtsema, Enkweg 11 00439; G.H. Sluiter, Kwintenweg 10, nr 07698; fam. Karsten, Larenseweg 71, nr 16522; H. Stam, Stationsstraat, nr. 22157 C Scholten, Noorderenk 26, nr 24445 H.J Lammertink, Industriestraat 20, nr. 16342 J. Veneklaas, Broekdijk 23, nr. 17487; G.H Rensen, Dorpsstraat 58A. nr. 21766; J. Vuk kink, Rörikstraat 2, nr. 13092; J. Calhoven. Schoutenstraat 36, nr. 16632; Susan Lo- huis, v. Holtenserf 20, nr. 00458; H. Schop- pers, Hoffestraat 3, nr. 19250; G. Wevers- Meerman, Waardenborchstraat 6, nr. 08928. B Prijswinnaars kunnen hun prijs, tegen inle vering van het juiste re?u afhalen bij: Steu nenberg Larenseweg. De oplossing van de rebus Profiel reclame folder van schildersbedrijf Meijerink was als volgt: Met de profiel vakman ben je zeker van je zaak. De kerstboompjes zijn gewonnen door: A van Dijk, Stationsstraat 14; G. Oplaat, Burg. v.d. Borch straat 21; V. Coeverden, v. Holten serf 19; Mevr Nijenhuis, Kolweg 26; G.W.A. Groteboer, Kwintenweg 5. De Holtense Muziekvereniging (HMV) houdt op zaterdag 19 de cember weer haar jaarlijkse voor speelochtend in dorpshuis De Boschkamp. De leerlingen van alle geledingen van HMV krijgen dan de gelegen heid aan ouders, broers en zusjes en andere belangstellenden hun muzikale vorderingen ten gehore te brengen. Zij doen dit zowel indi vidueel als in groepsverband. Zo zal naast een aantal solisten, het jeugdorkest onder leiding van me vrouw Wind zijn kunnen laten ho ren alsmede enige leden van de jeugddrumband en van de miniret- tes. Ouders en overgige belangstellen zijn vanaf 10.15 uur welkom in De Boschkamp. Opgave van nieuwe leerlingen is tijdens de voorspeel ochtend ook mogelijk. Met ingang van januari zal het op halen van het huisvuil in Holten niet door de gemeentelijke dienst worden uitgevoerd, maar door het Gewest Midden IJssel. Holten is een van de eerste gemeenten in het Gewest die de eigen dienst inruilt voor de gewestelijke ophaaldienst. Voor de burger verandert er vanaf die datum weinig, uitsluitend het logo op de huisvuilauto zal gewij zigd worden. Het personeel van de ophaaldienst, dat nu nog in dienst is van de gemeente komt in dienst van het Gewest. Bij de indienstne ming is het personeel van dit voor nemen al op de hoogte gesteld. Er is een sociaal statuut opgesteld, waarmee vakbonden en personeel accoord zijn gegaan. Ook de Hol tense huisvuilauto's worden over genomen door het Gewest. De boekwaarde bedraagt 140.000 gul den. De eerste vijf jaar neemt de gemeente Holten het onderhoud van de wagens nog voor haar reke ning tegen een uurvergoeding. Het Gewest zal betalen voor de stalling bij de dienst gemeentewerken. Door het wegvallen van een deel van het personeel, ontvangt de ge meente een bedrag van 270.000 gul den aan 'desintegratiekosten'. Nu naast de eigen schilder en timmer man nu ook de huisophaaldienst wegvalt, is de leidinggevende top van gemeentewerken erg groot ge worden. Wethouder Dalhuisen van financiën verklaarde op vragen van A. J. Kevelam (WD), dat er er momenteel door het bureau Twijn- stra en Gudde een onderzoek wordt ingesteld naar de nieuwe si tuatie van gemeentewerken en zegde toe, dat de raad daarover binnenkort een rapport kan ver wachten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5