jlezier terug aan jezoek gehandicapten Sinterklaas denkt met 1 uu het politierapport Gewijzigde opzet van koorscholing Kerkdiensten Medisctie diensten van dag tot dag Holtense ambulance kon een kippenhok blindelings vinden Nieuw BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN cursusjaar MOC Subsidie voor Oudheid kamer Holten gekort op uitkering Nieuwbouw SGH op een laag pitje Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 DECEMBER 1992- Sinterklaas, wijs en oud als hij is, heeft het goed bekeken. Zodra de echt donkere dagen in Nederland aanbreken, vertrekt hij weer naar warmere oorden waar men niet, zoals afgelopen week, de hele dag de lamp aan moet hebben. Vermoeid als hij van het cadeau tjes uitdelen, wensen wij hem een rustig jaar toe, waarin hij even bij kan komen van de vele bezoekjes die hij in de afgelopen week heeft afgelegd. Ongetwijfeld zal hij met veel plezier terugdenken aan het bezoek dat hij met zijn knechten heeft gebracht aan de gehandicap te ruiters uit Holten en omgeving. Wil bij het groter worden, het ge loof in zijn bestaan bij sommige kinderen nog wel eens te wensen overlaten, de gehandicapte ruiters van de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten staan elk jaar weer te trappelen van ongeduld om de Goedheiligman in hun club onderkomen (manege Snorrewind) te kunnen begroeten. De Sint was dit keer aangenaam verrast door de fraaie verbouwing, die de kanti ne van manege Snorrewind had ondergaan en knikte goedkeu rend. Eindelijk was er nu plaats genoeg voor alle kinderen om de hoge gast te begroeten. Voor alle ruiters had hij naast een persoon lijk woord natuurlijk ook een ca deautje meegebracht en de ruiters zongen uit volle borst de Sinter klaasliedjes mee. De zwarte Pieten zorgden verder voor veel plezier. Ondanks de vergevorderde leeftijd van de Sint was hij tot grote verba zing van de ruiters uitstekend op de hoogte van hun vorderingen, zoals geschreven stond in het Gro te Boek. Na nog een luid Dag Sin terklaasje, dag, dag, ging de kin dervriend weer op pad, de duister nis van de Borkeldweg in, wetend dat zijn bezoek wel bijzonder op prijs was gesteld. Op woensdag 2 december verleen de een personenauto, komende uit een uitrit in de Stationsstraat, geen voorrang aan een bestuurder van een andere personenauto. Laatstgenoemde moest uitwijken en botste tegen een betonnen paal. Enige schade was het gevolg. Op woensdagavond, 2 december, werd er overlast veroorzaakt door een aantal jongelui op het Twen- haarsveld. De bewoners van de 'ungalows werden lastig gevallen doordat men rookbommetjes ont stak. In de loop van de week kon den enkele knapen daarover wor den aangesproken. Ze beloofden beterschap. Ook heeft de politie de afgelopen week een gesprek gehad met enke le jongelui en hun ouders omtrent het afsteken van carbidbussen aan de Beusebergerweg. De politie vond dat dit 'gedonder' afgelopen moest zijn. Men had wel begrip voor de situatie en beloofde te zul len stoppen. Nadien heeft de poli tie geen klachten meer omtrent dit feit binnen gekregen. Eveneens op woensdag 2 decem ber werd een blauwe personenauto aangereden op de parkeerplaats van het NS station. Er ontstond een flinke deuk in het rechter ach terportier. De dader is onbekend gebleven. Niet vast staat of deze iets gemerkt heeft. De politie zou graag de identiteit van de betref fende persoon willen weten, zodat de schade geregeld kan worden. Bij een landbouwer aan de Doorlo- pendedijk werd een ernstig gewon de zwaan aangetroffen. Vermoede lijk was het dier ergens tegenaan gevlogen. Een dierenarts zag zich genoodzaakt het dier uit zijn lijden te verlossen. Op donderdag 3 december zag een autobestuurder een flauwe bocht over het hoofd van de Rijssense- weg. Hij kwam met zijn voertuig tegen een boom tot stilstand. De auto werd zwaar beschadigd, doch de bestuurder kwam met de schrik vrij. Op 4 december werd bij de politie melding gemaakt dat een vrouw op de fiets op vrijdag 27 november j.l. nabij de sporthal gebotst was tegen een andere fietser, waarbij ze kwam te vallen. Op de tweede ge noemde fiets zat een jongeman achterop. Het betrof hier twee jon gelui van ongeveer 16 jaar. De be treffende vrouw zou graag willen weten wie die jongelui waren. Voor nadere informatie kan men bij de politie terecht. Op 6 december werd een auto opengebroken die stond gepar keerd langs de AI. Men kwam bin nen door een ruit in te slaan. Diver se goederen, zoals enkele tassen, sieraden en een fototoestel, wer den weggenomen. Op zondag 6 december,te om streeks 19.15 uur, werd door een getuige waargenomen dat een ge parkeerde auto bij slijterij de Bies- ter aan de Stationsstraat werd aangereden door een achteruit rij dende auto. Niet bekend is of er schade is ontstaan. De dader is bij de politie bekend, zodat de eventu ele benadeelde zich bij de politie kan vervoegen voor nadere infor matie. Maandagmiddag 7 december vond een aanrijding plaats op de Rijs- senseweg ter hoogte van de Lich- tenbergerweg. Een vrachtauto, ko mende uit de richting Holten, sloeg ter plaatse linksaf en verleende daarbij geen vrije doorgang aan een tegemoetkomende automobi list. Laatstgenoemde moest met hoofdletsel worden opgenomen in een ziekenhuis te Almelo. Het let sel werd veroorzaakt omdat hij geen autogordel droeg. De betref fende auto werd zwaar beschadigd. De brandweer moest er aan te pas komen om de rijbaan schoon te spuiten omdat een benzinetank was gaan lekken. (Ingezonden brief) Zondag 6 december tijdens het TV journaal wordt er aan de deur ge beld en een jonge man vraagt om de ambulance te bellen omdat er een ongeval was op de Larenseweg nabij 't Vletgoor. Direct 06-11 ge beld. Even later wordt weer aangebeld. Dezelfde persoon vraagt, mede na mens de reeds ter plaatse aanwezi- ge arts, om ook de politie te bellen omdat er gevochten zou zijn. Dan komt er een telefoontje van de am bulancedienst: men kan het niet vinden. Via de telefoon duidelijk gemaakt hoe gemakkelijk men vanaf Deventer via de Aaltinksweg op de Larenseweg komt. De andere dag blijkt de gewonde man aan de gevolgen te zijn overleden. Toch is het een schande. We had den in Holten een goed georgani seerde ambulance met goed gemo tiveerd en opgeleid personeel, dat zelfs een afgelegen kippenhok blin delings kon vinden. Maar van de bureaucraten moest het allemaal professioneler. Met als resultaat: je krijgt zeer deskundige hulp, maar wel altijd te laat. En dan te bedenken dat die kos teloze vrijwilligers geen bedankje kregen toen hun diensten niet meer nodig geoordeeld werden. En straks krijgen onze buren in Markelo hetzelfde probleem, want ook daar is de door de burgers betaalde ambulance weggegeven. Schande!!! W. Brinks. Na de kerstvakantie begint het Muziek Onderwijs Centrum (MOC) met het nieuwe cursusjaar 1993. Er wordt les gegeven in accordeon, blokfluit, cello, dwarsfluit, gitaar, orgel, piano, viool keyboard en zang. Voor kinderen die eerst wat nader kennis willen maken met muziek voordat voor een instru ment wordt gekozen, is er de cur sus VIO (Voorbereidend Instru mentaal Onderwijs) die aansluit bij de AMV lessen op school. Voor deze cursus kunnen kinderen zich aanmelden vanaf groep vijf. Voor instrumentaal of vocaal onderwijs geldt een beginleeftijd van zeven of acht jaar. Volwassenen kunnen zich eveneens aanmelden. Aanmelding kan op telefoonnum mer 61412, 's maandags van 18.00 tot 18.25 uur of op woensdag 16 december van van 13.00 tot 17.30 uur. In de kerstvakantie is het MOC gesloten. De eerste mogelijk heid tot opgave is dan weer 's maandags 4 januari. De Stichting Oudheidkamer Hoolt'n heeft onlangs subsidie ont vangen van het Anjerfonds, de pro vinciale afdeling van het Prins Ber- nhardfonds. De subsidie, groot 650 gulden, was aangevraagd om bewaarmateriaal voor textiel aan te kunnen schaf fen. Dit materiaal bestaat uit kar tonnen dozen en veel vloeipapier van zuurvrij materiaal. De subsidie is mede mogelijk ge maakt door de opbrengst van de Anjerfondscollecte die in het voor jaar is gehouden. De gemeente Holten loopt een be drag van 60.000 gulden mis van de afrekening Londo over de jaren 1988 tot en met 1990. Dat bedrag is voorgefinancierd door de gemeen te ten bate van het basisonderwijs in Holten. Vorige week kwam ech ter een bankafschrift van het mi nisterie van Onderwijs binnen met een aanmerkelijk lager bedrag dan op was gerekend. Een uitleg daar over werd nog niet ontvangen, zo dat er nog geen overzicht is, waar op nu precies gekort is. Verkeerskennis Dat er nieuwe verkeersregels en borden enige tijd geleden zijn inge voerd weet bijna wel iedereen. Wat er nu precies veranderd is, blijkt veel minder goed bekend te zijn. Bovendien verwatert de kennis over het verkeer, die op de lagere school wordt geleerd. Kortom veel verkeersdeelnemers kunnen in een situatie belanden, waarin ze niet precies weten hoe nu moet worden gehandeld. Dat geldt zowel voor fietsers, voetgangers als automobi listen. Allemaal zijn wij verkeers deelnemers en voor ieders veilig heid is het van belang de regels te kennen. Voor alle ervaren weggebruikers gaat de Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk samen met de Stich ting Welzijn Ouderen daarom in februari een drietal bijeenkomsten organiseren, waar op alle aspecten van het verkeer wordt ingegaan. De bestaande regels worden nog eens doorgenomen, nieuwe wor den uitgelegd, gevaarlijke situa ties in Holten worden eens onder de loep genomen en onderwerpen als alcohol en geneesmiddelen in het verkeer komen aan de orde. Deze bijeenkomsten worden geor ganiseerd voor alle verkeersdeel nemers, voor de automobilisten wordt daarna de gelegenheid gebo den een rijvaardigheidsrit af te rij den met een rij-instructeur. Dit heeft natuurlijk niets te maken met uw rijbewijs, maar is*voor uzelf een gelegenheid uw rijgedrag eens te testen. De data waarop dit georganiseerd gaat worden staan nog niet vast. Hier vast een vooraankondiging. Binnenkort zullen er op veel plaat sen aanplakbiljetten en inschrijf formulieren komen. Ook in deze rubriek zal er regelmatig aandacht aan worden besteed. Koersbal Koersbal begint een populaire be zigheid te worden. Er staat zelfs al een wedstrijd tegen een team uit Bathmen op het programma. Elke donderdagmiddag van 14.30 -16.30 wordt er in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis koersbal ge speeld door senioren, zowel dames als heren. Het Holtens team kan echter nog best wat versterking gebruiken. U kunt rustig eens ko men kijken en u eventueel aanmel den. Er nu bijkomen is geen enkel bezwaar, het koersbal spelen kent geen moeilijke regels. U hoeft er ook niet bij te rennen of springen. U rolt vanaf een vaste plaats een bal naar een van tevoren opge gooid balletje. Het gewicht van uw bal zit echter niet in het midden en dan wordt het interessant om toch die bal bij dat doel te krijgen en eventueel de bal van uw tegenstan der weg te ketsen. Komt u eens kijken, doet u eens mee. Misschien is het wat voor u. De door staatssecretaris Jac Wal lage van Onderwijs hoogst per soonlijk ondertekende brief aan burgemeester Van Rappad, waar in hij toezegt, dat de nieuwbouw van de gefuseerde SGH nu toch echt voor 1995 op het investerings schema komt te staan, zal onge twijfeld eeuwigheidswaarde krij gen. Amper een kwartier nadat vo rige week donderdag in de com missie voor Algemene en Bestuurlijke zaken burgemeester Van Rappard zich nog voorzichtig optimistisch uitte over de waar heidsgehalte van deze schriftelijke toezegging: „Nadat hij de brief heeft gesclireven, werd de staats secretaris geconfronteerd met be zuinigingen en we moeten nu maar afwachten, waar hij het geld van daan haalt en de pijn neerlegt", was in een radio-uitzending het antwoord van Wallage al te beluis teren. Nieuwbouw voor scholen wordt voorlopig op een laag pitje gezet en voorran wordt gegeven aan een extra toelage voor jonge leerkrachten. Een officieel bericht uit Zoetermeer wordt nog voor het eind van het jaar verwacht. De cursus kooschooling van het Muziek Onderwijs Centrum Hol ten (MOC) zal met ingang van het nieuwe cursusjaar een gewijzigde opzet krijgen. Het is gebleken dat er behoefte bestaat een een kortlopende cur sus koorscholing tegen een aan trekkelijk tarief. Daarom is nu ge kozen uit tien achtereenvolgende lessen van 60 minunten elk. De cursusprijs bedraagt tachtig gul den. Bij voldoende aanmelding start er in januari een nieuwe groep, waarvoor men zich kan op geven, 's maandags tussen 18.00 en 18.25 telefonisch op tel 61412 of in dorpshuis de Boschkamp. Vanzelf sprekend is dan ook de nodige in formatie verkrijgbaar. In de kerst vakantie is het MOC gesloten. De cursus koorscholing zal er voor al op gericht zijn om koorleden te ondersteunen bij het zingen bin nen een koorvereniging en met alle facetten die daarbij komen. De cursus kan ook fungeren als op stap naar de individuele zangles. Koorscholing wordt gegeven in groepsverband, zodat men samen met zangvriend of vrieding de zangles kan volgen. De lessen wor den verzorgd door zangpedagoge Heieen Postema. Gevonden: een paar meerkleu- rige kinderwantjes; regenpak groen/blauw/paars; grijze fiets tas; drie Fiat autosleutels; lap penpop; twee bankbiljetten; sleutelétui (fiat) met huissleutel en een geldbedrag; blauwe jon gensjas (Pearl Pari). Verloren: sleutel aan sleutel hanger; zwarte portemonnaie met pasjes; damestas (lak) in houd een pasje en een geldbe drag; damesbril met blauw montuur; zwarte portemonnaie met o.a. een OV-kaart; zwarte portemonnaie met inhoud (o.a. een rijbewijs.) /ZN NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A. J. Leerink; ne vendiensten. 19 00 uur: ds. H.W Doomweerd. Oppasdienst: mw. Stegeman en Mariska Oonk Uitgangscollecte: Solidaridad. Diessenplas: woensdag 17 de cember 19.00 uur: ds. Door- nweerd (Kerstwijding). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. S. Poelman, Nij- verdal. 19.15 uur: ds. R.J. Visser, Uelsen (BRD) Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. E. Aanstoot- Kluyt, groep 5 en 6 o.l.v. H. Paal man. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Broeze-Weustman, Je- anette Tromop-v.d. Meulen; Wilma Bolink-Meijerink; 4-6 jaar: Marga Harbers-Beldman, Gerry Beldman-ter Brake, Ali- da Bannink-Ehrens R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd (dienst van Schrift en Tafel); uitgangscollecte: Solidaridad. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. A. Furmann, We- sepe; uitgangscollecte: Wereld- diakonaat. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 12 en 13 december: J. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476-2200. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m Urn vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag Urn vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilmksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 10 december: 20.00 uur, Moderne Nederlandse lite ratuur door Hans Oordt voor Kunst Cultuur; 19.00-20.00 uur, Fakkelwacht AI op Smids belt; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk Zuid. Vrijdag 11 december: 19.00- 21.00 uur, Kerstbal Musky; 20.00 uur, Potstoten, biljartclub Kalfsterman bij café Tonnie Brands. Zaterdag 12 december: 09.00 uur, vertrek bus HMV suppor ters naar Arnhem. Zondag 13 december: Creatieve Kerstmiddag voor hele gezin. Maandag 14 december: 14.30- 17.00 uur. Kerstafsluiting stijl dansen ouderen; Kerstviering CPB; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk Oost; 20.00 uur, Kerstviering CPB in Kande laar. Dinsdag 15 december: Creatie ve Kerstmarkt kinderen; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk West. Woensdag 16 december: 14.00 uur, Kerstbakjes voor bejaar den (kinderen); 19.30 uur, Kerst viering NBvP Holten in zaal Vosman; Volkskerstzang in De Kandelaar. Donderdag 17 december: 19.00- 21.00 uur Kerstfilm op groot beeld (gehandicapten) in Bosc hkamp. Vrijdag 18 december: 14.00- 15.30 uur, De reddertjes, film op grootbeeld voor kinderen in Boschkamp. 20.00-22.00 uur, Kerst met de familie Karst. Zaterdag 19 december: 14.00 uur. tentoonstelling De Berg- vliegers is gebouw Slachthuis straat; 14.30-17.00 uur af scheidsreceptie MAC de Holter- berg in De Biester; 10.15 uur, Voorspeelochtend HMV in De Boschkamp. Dinsdag 22 december: 14.30 uur. Bejaardensociëteit (Kerst- middag). Vrijdag 29 december: 20.00 uur Nacht van Blauw Wit. Overleden: J. Meijlink, oud 73 jaar; G. Stevens, oud 56 jaar (overl. te Deventer)

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3